• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Valašsko

(Zamčená)
16. února 2009 
Měla bych si to po sobě asi číst :stuck_out_tongue_closed_eyes: Omlouvám se za překlepy :grinning:
31. črc 2007 ve 22:25  • Odpověz
autor
Tak to je fajn, že se k nám přidáváš EVAJE. Je pravda, že se tady nijak nediskutuje, což mě mrzí. Snad se to brzo změní. :slight_smile: Naše beruška měla včera 1. rok a tak jsme to řádně oslavili. :slight_smile: Je taky strašně hodné dítko - mít takové i další, tak je to v pohodě. A to říkají, že kluci jsou největší křiklouni, ale potvrdilas mi, že to není o pohlavím, ale myslím si, že je to hodně o tom, jestli je v poho i mamča dítěte. To dítě to z ní hoooodně cítí jestli je vše v pořádku nebo ne.

Evaje: Můžu se zeptat, jaktože se ti Matyášek (taky jsme to jméno měli zapsané na porodním papíře při tom, kdyby to byl chlapeček - jelikož jsme až do poslední chvíle nevěděli, co čekáme a všeci mi to dle bříška říkali, že to klučík bude) :slight_smile:) narodil tak dost předčasně???

Mějte se hezký slunečně. Martina :sunglasses:
2. srp 2007 v 07:01  • Odpověz
Zdravim vas valasky ze Vsetina :wink: a vitam mezi nas evaje :slight_smile:

Moje miminko si sice zatim hovi v brisku, vcera jsem porve citila takove bublinky a zasimrani zevnitr. Je nam uplne jedno jestli to bude holka nebo kluk a ani to nechceme predem vedet :slight_smile: ale ze zkusenosti od svagrove, jeji dcera vyda za 3 kluky a naopak syn je uplne zlaticko, tak bezkonfliktni a pohodove dite jsem nikdy nevidela :dizzy_face:

Mejte se moc hezky a uzivejte slunicka :slight_smile: Pa Lucka
2. srp 2007 v 07:09  • Odpověz
autor
Luci, to si prostě nevybereš. Já mám neteř, to je andílek s ďablíkem v těle :slight_smile:, ale musím přiznat, že bych to s ní nezvládala nechat ji hlídat a chodit do práce. Ta naše beruška měla včera 1. rok a je tak pohodová, že jsem spokojená moc. Možná je to i tím, že ji kojím ne už celodenně, ale mám tam ten blízký kontakt se mnou, že i to je velký plus.

SELU: Ještě se držíš s tím pohlavím nebo už to víte??? :wink:
2. srp 2007 v 07:44  • Odpověz
Ahojte holky, taky zdraví Valašská cérka ze Vsetína :grinning:
2. srp 2007 v 07:47  • Odpověz
BEA: jj zatim nas to s manozou drzi a nehodlame to menit :wink: pokud ale bude doktor rychlik nenadelam asi nic kdyz to rekne driv nez mu stacim rict ze to vedet nechci :slight_smile:
2. srp 2007 v 07:53  • Odpověz
Luci, jste dobří, já bych to nevydržela ani náhodou :grinning:
2. srp 2007 v 07:54  • Odpověz
autor
MARINKA: Určitě se to dá vydržet - je to ale strašně dlouhá cesta než se to miminko narodí a než víš, co to vlastně bude, já vím, ale stojí to překvápko za to. :slight_smile: Já mám Beátku, která je pokřtěna na Aničku. :slight_smile: Tak se jmenuje Beatrice Anna :slight_smile:

SELU: Jaký máte vybrané jména pro to svý miminko? M.
2. srp 2007 v 07:56  • Odpověz
bea, to je moc krásné jméno Beatrice Anna a myslím, že bude zaručeně jediná ve třídě :wink: Aniček se teď dává hodně, ale nám se to jméno líbí už několik let a tak nějak jsme si na něj zvykly, že už to nechceme měnit.. A s tím pohlavím - já jsem od začátku stejně věděla, že budeme mít holčičku, takže by to pro mně ani nebylo překvápko :grinning:
2. srp 2007 v 08:00  • Odpověz
mari no jsem zvedava, jak to ukoriguju, protoze je tolik krasnych saticek, ale jelikoz mimis bude zimnicek, tak i v pripade holky by saticky moc nevynosila :slight_smile: tak snad odolam, anebo neco koupim i ruzoveho a popripade to daruju nebo prodam :stuck_out_tongue_closed_eyes:
bea mame Klarku a Ondraska, vim ze Ondru je ted spousty, ale jak pise Marca, my to jmeno mame (hlavne ja) v oblibe uz nekolik let a to, ze je ted na prvnich prickach, no bohuzel :sweat_smile:
2. srp 2007 v 09:57  • Odpověz
Ahojte Valašky!
Beatrice- Nevím proč tak Maty pospíchal, snad to bylo prodělanou infekcí, kdo ví. Ale břicho mě tvrdlo celé těhu a už ve 26 týdnu jsem ležela v Jičíně kvůli kontrakcím, na infuzích magnezia. Rodila jsem pak na Fifejdách, čili máme doma Ostravaka. :slight_smile:
S tím hodným dítkem je fakt, že my se na mimi moc těšili a já byla v klidu, i když jsem rodila tak brzy. Jinak jsem děsný nervák. Ale dá se vsugerovat, že je vše v pohodě a hlavně, že to všechno dobře dopadne.
Nám se sice ještě nějaké další problémy oběvily ve 3 měsících. Maty začal mít epileptické záchvaty. I to už je za náma a teď je Ok. Vysazujeme statečně léky a věřím, vlastně vím, že nás jen tak od začátku zkouší. Jako že co všechno vydržíme a jestli jsme připravení na jeho život a jestli jsme ve střehu :wink: Takže děvčata, hlavně s úsměvem!
A ta jména? My na holčičku ani nestihli vymyslet. Byl to manželův úkola spoléhal na to, že to bude kluk. Toho jsem si poctivě připravila. Už v 17 týdnu nám totiž dr. řekla, že to na kluka vypadá. Nevím, nevím, jaké jméno bychom na sále vybafli, kdyby vypadla holčička. Možná, že by jsme ho museli dodatečně dopisovat až bychom se dohodli :grinning:
2. srp 2007 ve 13:48  • Odpověz
autor
Tak to je fajn. Vidím, že tady máš napsaný, že jsi ležela na udržování v N.Jičíně. Jak jsi tam byla spokojená? M.
2. srp 2007 ve 20:00  • Odpověz
no tak na to udržování to bylo v poho. Ležela jsem na 1. době porodní. tak se to dalo. Personál byl moc milý.Horší bylo šestinedělí, tam jsem taky se svýma infuzkama zabrousila. Ale rodit bych tam nechtěla. Naštěstí mě praskla plodovka až druhý den po propuštění domů. Je tam vážně děsné prosředí. Ty fajn holky by si zasloužily pořádnou porodnici. Ty to tam znáš?
2. srp 2007 ve 21:04  • Odpověz
autor
Jo,jo,já jsem tam rodila - a opravdu si nemůžu stěžovat. Byla jsem naštěstí na nadstandartním pokoji. Měla jsem plánovaný CŘ a nikde mi nechtěli dovolit přítomnost manžela u porodu, jen v N.J. to šlo bez pb.Tak jsem na to přistoupila. Musím uznat - prostředí je opravdu katastrofa, personál byl v poho - mám i svoji lékařku, která v této nemocnici pracuje a tento CŘ mi prováděla - Dr. Janyšková - zlatá doktorka - opravdu jsem s ní hodně spokojená. Ale slyšela jsem, že se celé porodní odd. má stěhovat na podzim do jiného útulnějšího prostředí - tedy o patro výš nebo níž - už si nejsem jistá a mělo by to být v poho.

Jak jsi to tedy měla s tím porodem - tys rodila v OV a poté vás převáželi do N.J. nebo jenom tebe? Mě předčasný porod taky hrozil - ležela jsem na wřržovačce v N.J. od 34.týdne do 36.týdne - ustáli jsme to až do porodu (byl v 38.týdnu) - tak to už bylo fakt v poho.
2. srp 2007 ve 22:46  • Odpověz
autor
Taky bych si po sobě měla číst ty překlepy. Už idu hajat - zítra vstávám do práce na 6. Kdyby jste se nudily, tak klidně napiště, budu na inetu. Pa a dobrou noc. Martina a Beátka. :slight_smile:
2. srp 2007 ve 22:50  • Odpověz
Jé to máme stejnou Dr. Já jsem s ní taky móóóóc spokojená. Já v tom NJ byla jen kvůli ní.Uznávám, že jí asi dalo dost práce mě tam udržet. Furt jsem chtěla domů. Jako malé dítě. Když já se stále cítila dobře. Jen výsledky byly jiné. Poprvé si mě tam vzala na pozorování. Měla jsem dost velké otoky a tak chtěla udělat různá vyšetření. No a při příjmu mě natáčeli ozvy a zjistili, že mám kontrakce. To bylo už ve 26 týdnu. Já je asi měla už dávno, ale když ony jsou prý občas normální. Na tom KTG zjistili, že to ale chce to Mg(magnezko).A navíc jsem zrovna chytla chřipajzňu. Tak mě tam místo 3 dnů poléčili týden. Pak jsem jim řekla, že musím domů, protože se za dva dny vdávám. A po svadbě jsem tam šla znovu. To už se mě i zkracoval čípek. Byla jsem ve 32 týdnu. Ona mě tam poslala ve středu, prý budu zase 3 dny na infuzích. Jenže oni mě je dali jen 1 den a protože měli moc rodiček, tak mě šoupli na gyndu. Jenže tam mě začali dávat místo infuzí léky a to nebylo dobře. Ona pak přišla na víkend do služby a moc se zlobila a tak mě dali zase infuze. Trošku chaos. Ale v pondělí jsem už zase měla jen ty léky a byla tam nějaká starší Dr. a tu jsem ukecala, že budu ležet i doma. Tak mě propustila. Já asi tušila, že budu rodit, že jsem tak škemrala. Večer mě pak rupla voda. Chtěla jsem rodit ve Zlíně, jenže ten zrovna přestavovali a protože jsem musela někam, kde jsou inkubátory, tak to vyhrály Fifejdy. On mě stejně primář z NJ říkal, že tam mám jet, kdyby něco. Na Fif byli při porodu taky moc bezva. Malý měl ve 33tt 2570g a 46cm, čili takové velké malé mimi. Tak jsme šli brzy domů.Já tam s ním byla celou dobu. Byli tam moc fajn. Po té co jsem se doslechla o Zlíně a Olmiku. Ale všude je něco. Já jsem měla super přípravu od Dul a tak jsem kojila ještě před 14ti dny. Teď už jsem zkončila.
Jak to, že jsi ty rodila císařem?
Taky jdu spát. Malej dnes měl teplotu, tak možná bude perná noc. Tak brou noc
2. srp 2007 ve 23:36  • Odpověz
Patří na Valašsko i Vizovice?? Já myslím že jo, takže já jsem kousíček od Vizovic dědinka Lhotsko :slight_smile: Ale jinak rodilá Vizovjanka a manžel pochází s Choryně u Valmezu :wink:
3. srp 2007 v 17:23  • Odpověz
autor
VEVERKA1 - určitě sem patří i Vizovice. Já mám manžela z Kladerub - tak ta dědinka je kousek od Choryně. :slight_smile: A jak se jmenuje tvůj manžel? Martina
3. srp 2007 ve 21:10  • Odpověz
Veverka,Vítám tě mezi nás. Já sice nejsem rodilá valaška, ale žiju tu. Narodila jsem se v Moravském Krumlově, vyrůstala v Kyjově a po škole jsem žila v Brně. Vdala jsem se v Rožnově za super chlapa, který je Valach každým coulem. Jeden můj známý tvrdí, že valachy začínají na Syrákově(nožná je to s i-Sirákově), prý jen Bolek posunul hranice do Vizovic. Ale taky jsem slyšela názor, že začínají už za Zlínem. Každopádně já tě beru :slight_smile: Ať se ti tu líbí.Přes Vizovice často jezdímk mamce do Kyjova. Já jsem tu teprce krátce a moc se to tu nehejbe, to ostatně sama vidíš. Mám teď nemocné dítě, jen nějaké horečky, tak trčím doma a když spí, tak tu brouzdám a píšu příspěvky.
Tak se měj
3. srp 2007 ve 21:14  • Odpověz
beatrice.h- Kladeruby znám, zajedno kamarád tam má babičku s dědou a tedkom u nich už bydlí i jeho sestra, jemnují se Hrabovští :wink: A můj Manžel se jmenuje Sedlář Pavel a má bráchu Petra a segru Evu. Možná někoho s nich znáš. Věrka :slight_smile:
4. srp 2007 v 11:07  • Odpověz
evaje- děkuji za přivítání :slight_smile: ráda mezi vás zajdu. Já říkám pořád že Vizovice patří na Valašsko, jen někomu se to nelíbí, já vždy tvrdím že nejsem s Moravy ale s Valašska, nestydím se za to. Já tu jsem teprve druhý den, jsem sama doma děti na prázdninách a ve školním roce jedno ve školce a druhé ve škole. Jsem jako žena v domácnosti, takže sem tam tak brouzdám taky po netu. Tak zatím :slight_smile:
4. srp 2007 v 11:10  • Odpověz
autor
VEVERKA1: Tak tebe neznám, ale tvého manžela na 100% ano. :slight_smile: Můj manžel má babičku v Choryni vedle Sedlářů - :slight_smile: Jmenuji se Škařupovi a já jsem vdaná za jejich vnuka Libora. No a Pavel k nám do Hustopeč jezdíval na kole, když jezdil jako mladý na zábavu nebo jen k nám na pokec. Tak si určitě bude dobře pamatovat o koho se jedná. Jsem ta nejstarší dcera Martina. :slight_smile: A jak se jinak máte - slyšela jsem, že byl na tom po zdravotní stránce nějak špatně nebo to byl Petr? Mějte se a zdravím. Martina :slight_smile:
4. srp 2007 ve 22:15  • Odpověz
beatrice.h - Marťo, napsala jsem ti do interní pošty, doufám že ti to tam došlo. Nechtěla jsem to psát sem o Pavlovi. Věrka :slight_smile:
6. srp 2007 ve 13:25  • Odpověz
autor
Jo, jo došlo. Jak budu mít chviličku, tak se určitě ozvu. Pa a zdravím. :slight_smile: M.
6. srp 2007 ve 13:29  • Odpověz
to je v pohodě, já taky nestíhám, jsem tedkom u netu náhodně a asi to tak bude celý týden a nebo dva, mám prázdnináče :wink: Ahojík Věrka
6. srp 2007 v 18:04  • Odpověz
autor
MARINKA a SELU: Holky, jak se vám vybírají kočárky - už máte nějaký vyhlédlý? Je toho velký výběr, viďte? M.

EVAJE: K CS mě vedly mé zdravotní problémy u kterých gynek.Janyšková uznala za vhodně provést CS při lokální anestezíí - tudíž jsem byla při vědomí a naše překvápko jsem viděla hned. :slight_smile:

VEVERKA1: Ať ty děcka zvládneš v poho. :slight_smile:
7. srp 2007 v 07:30  • Odpověz
beatrice.h: Snad je zvládnu, mám tady tu nejstarší Petrovu, Míšu, je to dílo, vymýšlet něco pro 11 letou holku když kní mám doma skoro 6 letou. Myslím že už má těch mladších sestřiček dost a my si ji vemem k Ivetce :grinning: Příští týden tu budu mít Stázinku té je 9, je jak náš Domča tak budou spolu řádit, na tu se těším nejvíc, ta je s těch 4 holek od Petra nejpohodovější. No a možná Hanička je v pohodě, to ještě nemám ozkoušené, ta je ještě malinká :wink: má 2. Anežka ta bude mít 7 to je divočák jak ta Míša, tu už mám za sebou hned na začátku :grinning: ale aspoň se doma nenudím :wink:
7. srp 2007 v 11:23  • Odpověz
autor
Ahoj holky, to u Vás není opravdu nic novýho? :sunglasses:
17. srp 2007 v 06:59  • Odpověz
Ahojky, tak po delší době nakukuju :slight_smile:

Beatrice, kočárek už máme doma, vybrali jsem šedo-oranžovou Cortinu, do té jsem se zamilovala hned, jak jsem ji uviděla :slight_smile: Už mám skoro komplet výbavičku, však už se to blíží :slight_smile:

V úterý jsem byla na velkém UTZ a malá má už 1970 gramů, bude to pěkný macík!! :grinning: A je už hlavičkou dolů a prý už by se neměla přetočit, má málo místa. Termín porodu se mi posunul o tři dny, takže z 8. října na pátého, tak možná nakonec porodím ještě v září :slight_smile: Taky už jsem na mateřské, šla jsem 8 týdnů před, bylo to pro mně finančně výhodnější.. Sestřička mi dala dohodu o jméně, tak jsme ji s manžou slavnostně vyplnili - kluk by byl Petr a holčička teda Anna. Ale dr. nám opět holčičku potvrdil, tak už překvápko u porodu opravdu nečekám :slight_smile:
17. srp 2007 v 07:12  • Odpověz
autor
Ahoj Marinko, vidím, že jsi dostatečně připravená na miminko. Teď už zbývá jen porodit. :slight_smile: Přeji TI hodně štěstíčka, ať Ti to co nejlépe dopadne a určitě nám dej vědět, jak jsi to zvládla. Hezký večer a zase napiš. :wink:
17. srp 2007 ve 23:11  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.