• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Valašsko

(Zamčená)
16. února 2009 
Ahojík, u nás nic nového není. Ivetka na prázdninách u babičky a Domča na táboře a my doma bouráme a přestavujeme kuchyň.Takže nám to bodlo že jsme bez dětí a asi to tak bude do konce prázdnin, protože nás ještě čeká malování celého baráku. Tedkom jsme si trošlu užili víkend na trnkobraní a odreagovali se od všeho a ode dneška hurá na práci. :slight_smile:
20. srp 2007 v 09:43  • Odpověz
Beatrice, děkuju moc!! Určitě se ještě ozvu před porodem a pak vám napíšu, jaké to bylo :wink:
20. srp 2007 ve 12:47  • Odpověz
Ahojík holky, Tak my teď s Matym trochu cestovali. Taťku máme celou letní sezonu v práci, tak si to užíváme spolu. Ted půjdu na týden do práce a pak budu pokračovat v dovolenkování. Teď , když už je Maty sedící+ chodící, tak už se mi ta mateřská konečně začíná líbit. Maty je hodňoučký a fakt je s ním sranda. Uvidím, jestli mu to vydrží. Zatím se mějte.A ahojte
20. srp 2007 ve 22:10  • Odpověz
autor
VEVERKA1: Ahojky, vidím, že máš napsaný v kolonce snž - vy chcete ještě jedno miminko?

MARINKA: Držím moooc pěštičky a určitě se ozvi, jak ti to všechno dopadlo. :wink:

EVAJE: Ty taky chodíš do práce? :slight_smile: Když už jsou děti trošku samostatnější, tak je to i lepší, viď?

Hezký sluníčkový den Vám přeji Martina s Beátkou :slight_smile:
21. srp 2007 v 06:44  • Odpověz
ahoj holky, taky se pripojuju v pozdraveni a v prani hezkeho dne.
U nas se pomalinku suneme do sesteho mesice, zacinam se zakulacovat :slight_smile: Dnes nas ceka poradna a pristi tyden 3D ve Zline, tak pak dam vedet, jak to dopadlo a jestli se nam prcek neukazal, nechceme to totiz vedet, co skryva mezi nozickama :zipper_mouth: :grinning:
Papa a mejte se vsecky moc krasne, zdravi Lucka a mimisek z briska.
21. srp 2007 v 07:21  • Odpověz
beatrice.h: Ahojík Marťo. JJ chtěli by jsme ještě třetí. Zatím se nám nepovedlo a máme tedkom pauzu do vánoc. Jsem celkem silná alergička skoro astmatička a nerada bych trefila porod do sezony. Vím jak jsem protivná sama sobě, ne tak mít ještě doma narozené mimčo. Snad se nám jednou povede. Měla jsem cysty loni v říjnu jsem byla na operaci a mám půl pravého vaječníku pryč, na levém to seškrábli. K tomu navíc nejsem modelka, takže mám celkem strach že moje váha a vaječníky nám to už nedovolí, ale uvidíme. Budeme pokoušet štěstí :slight_smile: Pavel je ze tří dětí a mě se líbí že Eva je od Pavla vlastně o 11 let mladší, od Petra o 13. Tak bych chtěla taky ještě takového šmudlíka :slight_smile: Budeme trošku konkurovat Petrovi :grinning: Jen mám trošku strach aby jsme netrefili dvojčata :confounded: máme je oba v rodině a při mé smůle...... Ale i to by se zvládlo, barák máme velký :wink:
21. srp 2007 v 08:42  • Odpověz
autor
Tak už se mi podařilo vytvořit album s páru fotkama.

VEVERKA1: Uvidíš, že se Vám určitě zadaří i to třetí mimiško. :slight_smile:
21. srp 2007 v 19:23  • Odpověz
Beatrice.h- já chodím do práce jen když potřebují mou pomoc.Moc se mě na plný úvazek ještě nechce, ale pro odreagování to je super. Mám štěstí, že žijeme s tchánovcama a ti jsou moc ochotní. Manžel podniká a zaměstnává i mamku, čili když potřebuju do práce, tak dostane babička volno a s dědečkem hlídá. Dědeček jezdí s taxikem, tak ten má volna fúru. No prostě, jak říkám, je to úplně super. Dřív jsem malého moc nechtěla nechávat. Ale teď jsem přestala kojit a mám pocit, že se to pevné pouto trochu povolilo. Už mě to tak nevadí. A malému to naopak vyhovuje. :unamused:
21. srp 2007 ve 21:12  • Odpověz
beatrice.h ty chodíš do práce na plný úvazek? A kdo je s malou? Zvládáš to v pohodě?
21. srp 2007 ve 21:18  • Odpověz
autor
Ahoj Evaje, já chodím do práce od 6 do 10 hod - kdy Beátka ještě spinká do těch půl 8, pak vstává a hlídá ji buď ségra, která bydlí o patro níž v rodinném domku s mamčou (je svobodná matka - otec se ji zřekl v 5.měsící těhotenství) nebo babi (když je na nemocenský) nebo tata (který je OSVČ - tak si ten čas udělá a pak pracuje do večera), pak si doma nadpracuji další čtyři hodky během dne, kdy mi Bei ještě chodí spinkat 2x za den po 1,5 hod. A večer od 20 hod. mám klid - to už spinká do půl 5 než ji zase nakojím a hajá do těch půl 8 - má udělaný pevný režim, který se ji snažím neporušit a zatím se to daří. :slight_smile:Ta práce je opravdu relax - taky jsem za ní ráda. :slight_smile:
21. srp 2007 ve 23:17  • Odpověz
beatrice.h: Snažíme se věřit že se nám třetí mimísko podaří, ale nevím. Snažím se na to nemyslet a chci se nějak pokusit dát dohromady do vánoc, tak uvidíme. Možná je to tím, nebo spíš určitě, že jsme se na to upnuli :frowning2: Hodně jsme v červenci vkládali šancí do dovolené, byli jsme oba odreagovaní a uplně v pohodě, říkali jsme si že se to povede. Bohužel ne. Nejvíc nám dávalo naději když jsem měla víc jak týden spoždění a pak prásk :frowning2: Ale tak na druhou stranu si říkáme když se nepovede, dvě děti máme. Uvidíme, necháme to náhodě :slight_smile: Pavel prohlásil že bude zkoušet dokud bude moct :grinning: tak jsem zvědavá :grinning:
22. srp 2007 v 09:16  • Odpověz
Já jsem za práci taky ráda. Je to bezva, když to jde. Nedovedu si představit, že bych neměla tu možnost hlídání. Přestala jsem kojit před měsícem. Malej to nevyžadoval a tak jsem si řekla, že to zkusím. Bylo to pro mě psycho větší než pro něj. Ale bála jsem se, že to začne vyžadovat a pak by to pro nás mohl být boj. Tak jsem to utla. Teď je to super, protože jsem předtím od něj nerada odcházela a teď je to mnohem snazží. Možná je to tím kojením, nevím. Ale taky už si víc vyžaduje s kým chce být a když vidím, že mu babi a děda nevadí- ba právě naopak, tak jsem spokojená. Maty má taky režim, který je úplně bezva. Ráno vstává kolem 7 hod, v poledne na 1,5-2hod usne a večer jde ve 20.00 do hajan. Už od vánoc nám přes noc nevstává a v těch 20 hod chodí spávat tak od půl roku. Možná je to náhoda, že mu to vyhovuje, ale mám kolem známé, co ve 22 hod prosí děti, aby zalehly. My zazpíváme ukolébavku, + pusa+ dobrou noc a se spí. Veverka- ať se tedy zadaří, i když to snažení se má taky svoje kouzlo, co? :wink:
22. srp 2007 ve 22:56  • Odpověz
evaje: snad se zadaří, jednou. Tedkom se nesnažíme, máme do vánoc pauzu, jsem alergička a tedkom bych porod trefila do sezony. Ale to snažení je opravdu hezké :wink:
23. srp 2007 v 15:38  • Odpověz
Přeju všem krásný pátek, je tu někdo z Rokytnice VS?? Já sice nemám zatím žádné miminko ale doufám že brzo bude a jelikož jsem Vsetíňačka teprve rok, zjišťuju, jetli budu mít jednou s kým tlačit kočár po parku...
24. srp 2007 ve 14:17  • Odpověz
autor
Ahojte maminky, je u vás něco novýho? Prázdniny se už blíží ke konci. :frowning2:
28. srp 2007 v 07:36  • Odpověz
Ahojky, tak my se pomalu chystáme do školy a do školky. Dnes jedeme nakupovat papuče, tensiky atd. Další vlna nás čeká podle požadavků učitelů až ten první týden školy. Každý rok je to něco jiného. Jsem zvědavá co si vymyslí pro čtvrťáky. Ivetka jde do předškoláků, tak to bude ještě klid, celkem. Jinak prázdniny zakončíme malováním. To bude v baráku zmatek. Máme ho tu už teď, přestavujeme kuchyň a obývák. Tak to malováním završíme. Snad tu kuchyň s obyvákem do víkendu stihneme. V horším případě se to vymaluje dodatečně. :unamused:
28. srp 2007 ve 12:07  • Odpověz
Ahoj holky, všechny zdravím.....jsem z Valmezu a nevím, kam bych se zařadila....nejsem ani těhotná ani snažilka...spíš jsem ten blázínek co už několik let kouká po miminkách a strašně moc se těší až bude mít to svoje....takže sleduju ty miminkovské věcičky a taky se chodím dívat na koníka, jak nám tu přibývají mimísci..... :slight_smile:
29. srp 2007 v 19:44  • Odpověz
Jo a pocházím z Choryně takže znám veverku1 i beatrice.h......i když vy mě holky asi ne.... :unamused:
29. srp 2007 ve 20:00  • Odpověz
autor
A jak se jmenuješ MALOK??? :slight_smile:
29. srp 2007 ve 20:12  • Odpověz
malok: My se známe? :slight_smile: Spíš možná tě bude znát manža, co a já jen od vidění, sleduju :grinning: Moc holek tam neznám :wink:
30. srp 2007 v 10:01  • Odpověz
Beatrice: Takže jmenuju se Vlaďka a se Zdenčou Škařupovou se kamarádím vlastně od školky :wink: takže jsem viděla i tvoje svatební fotky (mimochodem snad nejhezčí nevěsta,jakou jsem kdy viděla :slight_smile: ).

Veverka: Sedlářovi vlastně bydlí v domě po mojí babičce. A spíš se znám s Evou, Petrem a Maruškou. Chodila jsem tam do divadelního a loutkového kroužku :grinning:
30. srp 2007 v 17:19  • Odpověz
Tak holky myslím,že jsem našla dobré téma k diskuzi :sunglasses: V kolika letech mít první mimčo? v současnosti se o tom hodně mluví a jak asi víte, většina odkládá miminko na věk po 30.Takže když se 20 holka rozhodne mít mimčo, okolí ji považuje v dnešní době za blázna... :unamused: což je podle mě škoda :frowning2:.Dneska je fakt že se chodí studovat a lidé chtějí cestovat, postavit si dům, udělat kariéru....U nás doma je tohle téma na denním pořádku. Dokončuji si vysokou školu, v mezičase chodím do práce. Dodělali jsme si s přítelem byt (bydlíme v domě s tchýni a nad garážemi máme byt) a uvažujeme co dál.....a co vy? taky jste se rozhodovaly kdy mít děti? a zvažovaly jste i to, jak to bude působit na okolí /děti příliš brzy, nebo později/??? :slight_smile:
30. srp 2007 v 19:27  • Odpověz
malok: tak to jo. Pavel tě taky zná, ale teda ne tak jak švára se švagrovýma. Evča bydlí tedkom na slovesnku a staví s přítelem baráček, mají skoro 4 letou Terezku a čekají v únoru druhé mimčo :wink:
Jinak s rozhodováním mít děti. U mne rozhodlo to že jsme chtěli s Pavlem bydlet spolu a naši nám to nedovolili, tak jsme se chtěli vzít a to taky neprošlo, když nemusím, tak ne. Tak jsme si pořídili mimčo. Je taky fakt že Pavel už měl tenkrát 26 jsme od sebe o 7 let a já teda měla 19. To naše první mimčo Dominik má už dnes skoro 10 let a druhé Ivetka skoro 6 let, jsou oba v listopadu. Vůbec toho nelituju že jsem je měla tak brzo. :slight_smile: Ještě teda by jsme chtěli mít třetí když se povede
30. srp 2007 ve 20:06  • Odpověz
Tak to má Evča super...my jsme myslím stejný ročník.....já bydlím už 3 roky s přítelem v rodinném domku jeho rodičů,kde máme nad garáží postavený byt 2+1.Nad miminkem už přemýšlíme několik let, ale protože ještě studuju tak jsme to zatím posunuli. Není to proto,že bych při škole nezvládla mimčo(protože přes rok hlídám mimča kamarádkám a teď i sestřence), ale proto, že mě škola hrozně moc stresuje a nedokážu si představit že bych byla těhotná.. Měla bych hrozný strach, že nějak ublížím miminku :frowning2: ale jinak se na to hrozně moc těším :slight_smile: a nehledím na to, že moje spolužačky plánují rodinu až poté, co udělají kariéru..takže kolem 33 :unamused:
2. zář 2007 ve 21:35  • Odpověz
autor
MALOK: Tak to tě asi neznám, ale možná můj manžel nebo švagrová by tě mohli znát. A kolik ti je? A co studuješ? Kdybys mi do IP napsala jak se jmenuješ, tak si možná vzpomenu. :slight_smile: Já jsem si udělala první VŠ, pak svatba, a pak mimi - stihla jsem to do 25.let (kdy jsem si dala podmínku, že aspoň jedno dítě do 25.let bych chtěla stihnout), druhé už tolik nebude spěchat. :slight_smile: Ale kdybych mohla, šla bych do toho hned. Je to fajn být těhotná. :slight_smile:A po třicítce je to zas hooodně pozdě - to už nejsi pohodová maminka, ale vyloženě matka Herodes - žádný cit, všechno ti vadí, atd. Znám spooooustu maminek, co to tak mají a dosvědčily mi to, že je mrzí, že mimi neměly aspoň o dva roky spíše. :frowning2: Ale co už. Navíc, roky letí a vrátit se nedají, kdežto školu studovat můžeš jak dlouho chceš, ale dítě ne. :slight_smile: Budu ti drže pěstičky. M.
3. zář 2007 v 15:48  • Odpověz
Beatrice.h: Studuju v Ostravě ekonomiku a právo na báňské.Už mám za sebou úspěšně zvládnutý titul Bc. teď se propracovávám k ING :grinning: Taky jsem si ale řekla, že chci dítě co nejdřív. Moje maminka mě měla ve 20 a máme spolu opravdu pohodový vztah. Kamarádku měla mamka (první dítě) v 35. Takže když jsem promovala na vysoké, přišli moji rodiče v produktivním věku a vedle nich šli dva důchodci....Jejich vztah je opravdu šílený a jak říkáš, je to bohužel nervózní a nespokojená matka. Myslím si, že když je maminka ,,mladší" má k tomu dítěti opravdu blíž a v pohodě a ve zdraví si dítě užije. :wink: Už mi táhne na 24 :sweat_smile: takže pomalu začínáme plánovat kdy budeme mít miminko. Do 25 to nestihnu (jak jsem si taky kdysi naplánovala :unamused: ) ale pevně věřím, že když se zadaří tak v 26 už budeme na 100 % určo tři!!! :slight_smile:
4. zář 2007 v 10:29  • Odpověz
malok : Tak aspoň máte svůj byteček. My jsme s Pavle bydleli 5 let u mých rodičů v jednom pokojíčku se dvěma dětma, než jsme si postavili. Tedkom mme dvougenerační domek a velké pokoje, tak si to užíváme. S tím mimčem, dodělej si školu a pak si v klídku pořiďte miminko, budeš potom klidnější :wink: Ono není kam spěchat. Ale to už záleží na tobě, i při škole se dá mimčo vychovat. :slight_smile: Já když nad tím dnes přemýšlím, tak kdyby nás naši nedonutili si pořídit Domču aby jsme se mohli vzít a být spolu, tak si první pořídím až tak kolem 25 let, možná i pozděj. Nakonec jsem ve 25 už měla dítka dvě. :slight_smile: Nelituju toho ale. Nechtěla jsem aby byli moc daleko od sebe, jsou od sebe přesně o 4 roky a je to paráda. Teď uvidíme jestli se nám povede to třetí, to už bude od těch dvou ovíc, od Domče minimálně 10 let a od Ivče o 6. Ale to ještě záleží kdy a jestli vůbec se povede.
4. zář 2007 v 11:13  • Odpověz
Veverka1: Tak to tě obdivuju....Bydlet s rodiči a v jednom pokojíčku :frowning2: My máme dobré, že máme svůj byteček (2+1), ale je to v domě jeho rodičů, kde ještě bydlí i jeho sourozenci....Takže nějaké soukromí tam taky moc nemáme.Navíc k nám několikrát denně (cca 8x :grinning: ) chodí tchýně....podívat se, na kontrolu co dělám a tak.....takže někdy je to na sebevraždu :zipper_mouth: ale pomalu si zvykám.....S přítelem jsme se ale dohodli,že až bude klid a našetříme nějaké penízky tak si pomalu začneme stavit nějaký malý domeček....protože si nedokážu představit, že bych tam bydlela celý život :confounded: Navíc když něco dělám na zahradě, tak se mě pořád tchýně ptá,proč to sadím, vždyť to vyhrabou psi..a proč to nenasadím o metr vlevo apod. :sunglasses: ale jinak je fajn :grinning: :grinning: :grinning: Neboj veverko, to třetí mimčo se vám podaří.....Chce to trpělivost... :slight_smile: a co Pavel,je už v pohodě??? :wink:
4. zář 2007 ve 12:49  • Odpověz
malok: My už bydlíme ve vlastním, cca 4 roky. Ale zase tu máme moji babičku a věř tomu že je to horší než tchýně. Opravili jsme si její dům a musíme ji tu nechat dožít.Ale máme každý své patro, tak se to dá. Ale jakmile se hnu ven, tak ji mám v patách a to je pořád proč to a ono a kam jdeš a kdy se vrátíš atd. Máme sní celkem krušné žití :frowning2: snad nebude dlouho trvat. Je to fakt na mašlu. Nic nemůžem ikdyž je barák náš, nikam nemůžeme jet. :frowning2: .......... Já taky věřím že se nám mimčo povede, jednou. A když ne dvě už máme :wink: ....... Myslíš jako jestli je už v pohodě po tom úrazu? Na to jak to všechno tehda vypadalo, tak je dobrý. Jen má problémy s okem a plícema, ale jinak poho :slight_smile:
4. zář 2007 ve 14:58  • Odpověz
Veverka1: No tak to musí být zážitek....mě zase tchýně chodí kontrolovat jestli jím, co tam mám za návštěvu, jestli jsem už doma, kde jdu a kdy přijdu.... :slight_smile: takže někdy na zabití :grinning: ale pomalu to začínám ventilovat, takže mě to už nedokáže rozčílit jako dřív :wink: nejlepší je, kdy člověk žije opravdu sám a má svoje soukromí.... :wink:
6. zář 2007 ve 12:41  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.