• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Vánoce 2010 a Nový rok 2011

(Zamčená)
16. března 2011 
rozalenka:tak já mám krevní testy +screning 12-13 tt a navíc dr polák jako bonus děla UTZ ve 20 tt :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: je to za cenu 1450 kč u prvního jsme byli ve fakultní nemocnici a te´d jsem se rozhodla že si toto vyšetření nechám u tohoto pana dr je velice vyhlašený a chvalený.a asi si necháme udělat pak 3D utz na to se moc těším :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
7. čer 2010 ve 12:52  • Odpověz
adrous: takze podle tebe bych mela radej do Brna nebo tady u nas???
7. čer 2010 ve 13:00  •  2 děti  • Odpověz
rozalenka:myslím je lepší kde ti ty testy udělaji všechny testy na jednom pracovišti a kde jsou na to specializovaný to je můj názor :slight_smile: :wink: určitě je to lepší :slight_smile:
7. čer 2010 ve 13:03  • Odpověz
takze Brno.....dik za nazor...porad nad tim premyslim....ale cekam jeste dalsi nazory....
7. čer 2010 ve 13:13  •  2 děti  • Odpověz
autor
rozalenko - tak já to mám jednoduché - můj dr. má oprávnění dělat NT screening sám - takže půjdu k němu a krevní testy a ultrazvuk něco přes tisícovku - pořád si říkám, že se to vyplatí, i když z těch krevních testů ti prý zjistí stejně jen rizikko Downova syndromu - ostatní vady prý až na velkém ultrazvuku. Nicméně mě spadl kámen ze srdce už jen, co jsem slyšela, že krevní testy jsou v pořádku
7. čer 2010 ve 14:11  • Odpověz
ježiš děvčata jste mě uplně zmátly... jaký je rozdíl mezi NT screeningem a genegickým?? :fearful:
7. čer 2010 v 15:36  • Odpověz
autor
no suzix - já myslím, že je to stejné... jen někteří lékaři nemají oprávnění dělat tyto ultrazvuky, tak posílají maminku na genetiku. Tak to měla kamarádka - šla na ten NT screening na genetiku -protože její Dr. to nedělal - ani vlastně nemohl.
7. čer 2010 v 16:01  • Odpověz
ahojky holky, jak to, že jste za ten NT screening a krevní testy platily/budete platit? Byla jsem ve FN v Olomouci a platila jsem poplatek 30 kč a tím to skončilo :confused: . 1000 kč se hradilo pouze v případě, že bych si nechala NT screening dělat na vlastní žádost bez žádanky od doktora. Jinak mi dnes nevolali, tzn. že by to mělo být ok :slight_smile: . Snad nebudou volat zítra, že se jim zpozdili výsledky, to by mě asi kleplo :frowning2:.
7. čer 2010 v 16:41  • Odpověz
elyn:jo máš pravdu bez poplatku je ve fn olomouci,ale mě tak nasraly ti doktoři minule že mi poslaly dopis domu s výsledky a že je to tak že velká pravděodbnost,že je daw.syndrom a celý to vyplynulo z dopisu jsou to kokoti takhle lekat těhotný baby :frowning2: :angry: :angry: já to fakt obrečela takže jsem řekla pokud podruhé tak do fakultky jako nejdu ani náhodou :angry: :angry:
7. čer 2010 v 16:55  • Odpověz
Tak to se ti adrous vůbec nedivím. Po takové zkušenosti bych tam taky nepáchla. Doufám, že mi domů nepošlou takové krásné psaní jako tobě :frowning2: . Tak teď se opravdu začínám bát, že mi zavolají opravdu až zítra nebo v pátek.
7. čer 2010 v 17:02  • Odpověz
elyn:neboj se určitě to bude dobrý,ale kdyby ti náhodou dopis došel tak hned volej gyndu tam ten doppis taky posilaji takže tvůj dr ti to vysvětlí jak ty výsledky dopadly. :slight_smile: :wink: jen nechápu proč to posilají matkám domů :frowning2: :rolling_eyes:
7. čer 2010 v 17:06  • Odpověz
Asi tam na oddělení sedí nějaká osoba, která ráda rozesílá dopisy :unamused: a straší nastávající maminky.
7. čer 2010 v 17:16  • Odpověz
tak jsem dnes byla na NT screaningu .... vše v poho teď jen aby vyšly dobře krevní testy ... viděla jsem už i prstíky... byla jsem z toho celá naměko :slight_smile: ... ale máme hrozně živé miminko, které se nechce nechat fotit
zítra dodám i obrázek
7. čer 2010 ve 21:13  • Odpověz
adrous...úplně stejné zkušenosti s fakultkou jsem měla i já u druhého těhu. Dopis s podezřením na Dow. syndrom, potom velmi neosobní pohovor s genetikem, který mě vyděsil snad ještě více...no a nakonec stejně následoval odběr plodové vody....čekání víc než 3 týdny na výsledky...holky to byl teda mazec...brečela jsem skoro pořád...nakonec opět dopisem došlo, že je vše o.k.....vůbec jsem neměla odvahu ho otevřít..musel to udělat manžel :wink:....no kolik stresu jsem tenkrát zažila...proto jsem se zařekla, že na fakultce v Olomouci už mě nikdy nikdo neuvidí! :wink:
7. čer 2010 ve 21:28  • Odpověz
Dobré ránko,
tak pokud dnes udám dítko, tak jdu odpoledne na kontrolu :wink: a jdu se domluvit na tom NT screeningu, budu muset jet do LB, můj dr. na to nemá vybavení, ale to mi nevadí - jen mě překvapilo, že jsou stále povinné i ty tripple testy v 16tt :confused:

@nicoleta3 koukala jsem na Tvé fotky, tedy Ty fakt na ten věk nevypadáš a děti máte nádherné :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
8. čer 2010 v 07:31  • Odpověz
Ahojky holky,
tak jsme to vcera vsechno vic probrali s tim mojim chlapem a dosli jsme k zaveru ze na zdravi miminka setrit nebudeme a objedname se na to vetsi vysetreni do toho Brna....takze dnes budu volat na gyndu at mi nachystaji nejaky papir jak jsme domluveni...snad vsechno dopadne dobre...verim v to.jo a pustijou na ten uzv i chlapa at se pokocha ze jo???
8. čer 2010 v 08:15  •  2 děti  • Odpověz
Dobré ráno děvčata:wink:...opět nááádherný den...snad stihnu na zahrádku vyrazit dříve, než zaleze sluníčko :grinning: :grinning: :grinning:
Kontroly a´t dneska dopadnou na jedničku! Držím palečky!!! :wink:
kacerka....díky ...budu to tlumočit taťkovi...a ve skrytu duše doufat, že mě třeba ještě nevymění za nějakou dvacítku :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
8. čer 2010 v 08:29  • Odpověz
@rozalenka, to ti naprosto schvaluju app. můžu se zeptat odkud přesně od Hodnonína? já z toho kraje pocházím :slight_smile: , ale leta už žiju v Praze
8. čer 2010 v 11:28  • Odpověz
Ahoj děvčata,
tak mám za sebou těhotenskou poradnu č. 2, testy k května dopadly dobře - dnes večer ještě UTZ ( mám trochu nervičky ). Jinak na genetické odběry krve jdu až po 16. týdnu. Dost mě překvapuje že už to máte některé za sebou.
8. čer 2010 v 11:32  • Odpověz
autor
ahoj holky.. no tak se hlásím z NT screeningu - vyšel nám negativní sláva, sláva.. riziko vrozené vývojové vady je 1/27100 - šíjové projasnění 1,7 mm a nosní kůstka přítomna - takže paráda mám z toho radost
Miminko má 6,5 cm - což by tedy odpovídalo jen 12+6 a my jsme 13+0 - nicméně řekl, že ten jeden den nic neznamená a upřesnil termín porodu na 14.12.2010
Holky a bylo to krásné - úplně jiné než ten předchozí ultrazvuk - miminko se strašně moc hýbalo, až byl pan doktor zoufalý, když měl změřit to šíjové projasnění - ultrazvuk mi dělal snad 40 minut než se mu to povedlo - ukazoval mi nožičky a prstíky na nich, ručičky a prstíky na nich... prostě všechno až se mi chtělo brečet. No a mám jednu krásnou fotku, jak si zrovna chce cumlat paleček, ale naskenuji to až doma, takže večer jí přidám.
Dostala jsem také těhotenskou průkazku, takže jsem oficiálně těhotná - no a další kontrola až 2.7. - ale to jen odběry - teď hold miminko delší dobu neuvidím.
8. čer 2010 v 11:45  • Odpověz
@simasla Ahojky tak to jsou super zpravicky :slight_smile:
8. čer 2010 ve 12:07  • Odpověz
simasla.to je super výsledek mooooc gratulujíííííííííííííííí :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: hlavně že je vše v pořádku. :slight_smile: :slight_smile: já jdu až 24.6 ale těším se luky jde taky chceme mu ukázat mimi na utz těším se na reakci :slight_smile: :wink:

suzix ty pocházíš od hodonína?? :grinning: :grinning: :grinning: já od kyjova asi 20 km z jedné vesnice :dizzy_face: :dizzy_face: a ocitla jsem se v olomouci :grinning: :grinning:
8. čer 2010 ve 12:16  • Odpověz
takze holky ja jsem presne ze Bzence....pro ty z vas ktere to tu znaji....na gyndu chodim do Veseli a na ten velky uzv pojedeme teda do Brna....ale jeste nevim kam....volala jsem na gyndu a sestricka rekla ze nachysta papiry....tak su rada.... :wink:
8. čer 2010 ve 12:49  •  2 děti  • Odpověz
čau adrous, jojo já taky ze Vnorov :slight_smile: a ty odkaď?

app. holčátka mám takový neblahý pocit, že se děje něco nedobrého :frowning2: vymizely mi příznaky, není mi špatně, nejsem ospalá, nemám tvrdý bříško... bože asi bych to znovu nepřežila
8. čer 2010 ve 12:50  • Odpověz
zadne obavy nemej...vsechno bude ok....me uz take prestava byt zle a zacinaji mi pomalu chutnat jidla co jsem jedla i driv!!!!bricho mam jeden velky spek....urcite bude vsecko ok!!! jo tak ze Vnorov....tam taky par lidi znam....jinak je to mazec ze je nas tu tolik puvodem z jizni moravy....
8. čer 2010 ve 13:04  •  2 děti  • Odpověz
rozalenka veselí znám mám tam sestřenici a v blatničce tetu a strejdu :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: bzenec jsem jen tak projížděla takže moc ho neznám :sweat_smile:

suzix já násedlovice pokud ti to něco říká :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: neboj se bude to dobrý mě ty nevolnosti taky vymyzely takže neboj se :dizzy_face: :dizzy_face: bude to dobrý :slight_smile:
8. čer 2010 ve 13:12  • Odpověz
tak hlásím, že jsem panikářka :zipper_mouth: , ale mám super doktorku, která mi hned řekla ať přijedu... a všechno je OK :dizzy_face: máme 3,5cm spadl ze mě obroobří kámen
8. čer 2010 ve 14:34  • Odpověz
no vidis....tak to je fajn ze je vsechno ok....
holky asi umru na bolest zad...nemate nekdo nejakou radu????cely den sedim v kanclu a uz nevim jak bych si sedla....je to silene....
8. čer 2010 ve 14:36  •  2 děti  • Odpověz
Ahoooj Sim, taky jsme dnes byli na NT screeningu :grinning: Vypadá to snad taky dobře, ale na zprávu si budu muset ještě pár dnů počkat :sweat_smile: A jsme velký 63mm, takže vás už doháníme :grinning: Jinak problémy s měřením šíje jsme měli úplně stejný. :grinning: Ale aspoň jsme dostali 4D fotku :slight_smile: Tak se opatruj, mamko :wink:
8. čer 2010 v 17:09  • Odpověz
autor
ahoj lip - no tak vidíš to jsme na tom opravdu skoro stejně :slight_smile:
přidávám fotku miminka - mám jí i ve fotoblogu a jdu se kouknout na tu tvojí 3D
8. čer 2010 v 17:18  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.