• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Vánoce 2010 a Nový rok 2011

(Zamčená)
16. března 2011 
Mirkf : moje mamka je Iva a jelikož v kalendáři dlouho nebyla, tak si všichni zvykly na to, že to slaví na IVO což je 19.5.
Jinak my máme jména 100% jasná : kluk Zbyněk a holka Gita. Obě jména jsou v červnu.
14. čer 2010 v 15:41  • Odpověz
Ahoj holky, tak to mám za sebou. Výsledky z krve budou až za 2-3 týdny, ale výsledky UZ jsou prý v pořádku. Mrně měří 6,9 cm a podle ultrazvuku jsem už 13+1, což je o týden napřed. Vesele se tam mlelo, hodnota NT 2,1, což je dobré (kvůli Down,syndromu). Ukrutně jsem si oddychla.
14. čer 2010 v 15:44  • Odpověz
autor
Alenko tak zatím super ne? No a to jste teda opravdu napřed - my jsme byli 13tt+0 a měli jsme 6,5 cm (což prý odpovídalo 12+6, ale to je malý rozdílek, tak to Dr. nechal 13tt+0). Změnil ti Dr. termín porodu??
14. čer 2010 v 15:56  • Odpověz
autor
jinak holky - ostuda, ale vážně sedím v práci u PC s rozepnutýma kalhotama - to se nedá mačkat si to bříško...
musím vyrazit po nákupech a sehnat někde něco buď většího a nebo už těhotenského
bože jak já se těším, až to bříško bude vypadat opravdu těhotně - teď to spíš vypadá, že jsem ještě větší velryba, než bez miminka :D a moc moc se těším, až ucítím první pohyby, tedy zdá se mi, že něco cítím, ale je to spíš takové jako škubání, či škrudlání, nic co by bylo jasný pohyb miminka :slight_smile:
14. čer 2010 v 16:01  • Odpověz
no z 23.12. na 21.12. , ale teď se mám ve 14+0 registrovat k porodu a ještě musím zjistit, od kterého údaje se to bere, jinak bych musela na registraci do Motola už příští pondělí místo za 14 dní.... Mám totiž podle MS 12+4 a podle UZ 13+1.....prase aby se v tom vyznalo
14. čer 2010 v 16:02  • Odpověz
Jinak jsem to už řekla v práci šéfovi, vzal to skvěle, prý to trochu tušil, takže se bude snažit chovat se ohleduplně a chápe, že teď jsou moje priority někde úplně jinde než u rozpočtů stavebních prací.....Sám má 5 dcer, tak to asi chápe !!!!!
14. čer 2010 v 16:04  • Odpověz
alenko, gratuluju ke kontrole :slight_smile:
14. čer 2010 v 16:14  • Odpověz
alenko gratuluji k dobrým výsledkům screningu :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: je to fakt super zas je člověk o něco kliidnější já se taky už těším hlavně luky uvidí malýho prcka :grinning: :grinning: jsem zvědavá na reakci :dizzy_face: mě zatím bříško neroste ale mam pocit že boky trošku narostly,ale zadek žadný zatím není :dizzy_face: :dizzy_face:
14. čer 2010 v 16:43  • Odpověz
alčo, taky moc gratuluju k výsledkům :wink:

simčo, první pohyby cítí většinou prvorodičky až kolem 20tt - některé dřív. Já jsem je cítila v 17tt, pamutuju si i přesné datum a bylo to neuvěřitelně krásné - večer před usnutím jsem na mimíska intenzivně myslela a najednou se tam něco tak jakoby otřelo o břišní stěnu. No a druhý den ho už cítil i MM - ozýval se většinou večer. Nebo spíš jsem ho takhle cítila, páč jsem byla v klidu. Je to ze začátku jen takové šimrání, ale určitě to poznáš hned :wink:
14. čer 2010 v 19:04  • Odpověz
kacerko:u mě to bylo u prvního mimi 31.12.2007 :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: krásný pohyby :dizzy_face:
14. čer 2010 v 19:32  • Odpověz
@adrous já 8.5. na státní svátek :grinning:
14. čer 2010 v 19:58  • Odpověz
Krásný večer dámy! :wink: kde máte slunce???léto už skončilo či co? :grinning: :grinning: Sotva jsem dětem instalovala na zahradu bazén, večer bouřka a konec tepla...no toto! :grinning:
My máme se jmény naprosto jasno :grinning: ...taťka totiž nepřipouští, že by se mělo narodit něco jiného, než chlapeček...a to bude přece Toník po něm (když se mu to u prvního potomka nepovedlo prosadit! :grinning: :grinning: :grinning: )
Zítra jedu do Olomouce na genetiku, tak jsem zvědavá...mám nervy napnuté jak špagáty, snad bude vše o.k a já už konečně budu moci vše veřejně prezentovat, neboť pupík už se dere na svět a dlouho se tajit nenechááá :wink:)))
Jen nevím, jestli se vyhnu odběru plodové vody...od určitého věku je to prý povinné, tak uvidíme...
14. čer 2010 ve 20:44  • Odpověz
simasla ...i já mám pocit, že cítím pohyby...několikrát jsem to už u dětí zažila, nicméně se mi to zdá příliš brzy...literatura uvádí, že tak až 16. týden...no nevííím :wink:))
14. čer 2010 ve 20:47  • Odpověz
@nicoleta3 Toník je moc hezké jméno - jmenuje se tak jeden chlapeček ze cvíča a líbí se mi taky :wink:
14. čer 2010 ve 20:52  • Odpověz
autor
nicol - tak třeba se nám to zdá a bůh ví co cítíme, ale tak opájet se představou, že to je mímo tak to klidně můžem, i když samo také vím, že je to nejspíš ještě brzy.... :slight_smile:
14. čer 2010 ve 20:53  • Odpověz
No někde jsem taky četla, že při dalším těhotenství jsou ty pohyby cítit dříve...no a jelikož už jde o čtvrtého potomka...tak snad by na to byl i nárok.. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
14. čer 2010 ve 20:59  • Odpověz
no my áme vybráno Daniel nebo Petra, no snad se nenarodí 17.12., to má svátek Daniel, kdyby to byl kluk :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: , podle UZ mi posunuli TP na 21.12., tak uvidíme. S tou plodovkou to budu muset taky řešit...je mi 35, v říjnu 36, nicméně genetička mi řekla, že mám čas až cca do 19.týdne, kdy bude velký UZ. Mám z toho strach, abych nespadla do těch 0,3%, kdy to způsobí potrat.....no mám o čem přemýšlet :confused:
14. čer 2010 ve 21:01  • Odpověz
alena36..já už na plodovce jednou byla, zákrok samotný byl v pohodě, horší bylo to čekání na výsledky a vůbec stres kolem toho všeho a samozřejmě přemýšlení o tom, co bude, když vyjdou výsledky špatně... já tam byla v 16. týdnu...bříško už jsem měla pěkné...19. týden mi připadá hrozně moc pozdě...to už potom člověka asi neřeší, zda si to dítě nechá či nikoli....
14. čer 2010 ve 21:08  • Odpověz
@alena36 naši sousedi mají Daniela narozeného 17.12. - prý si to ani neuvědomili, když se narodil, ale vůbec to neřešej :wink:
14. čer 2010 ve 21:18  • Odpověz
no pokud by se z krve něco zjistilo, tak by to asi nařídili dřív, ale genetička říkala, že cca v tom 19 týdnu ještě pozdě není....no snad to nebude potřeba vůbec, fakt nevím, přítel těmto věcem moc nevěří má strach jako já.....
14. čer 2010 ve 21:33  • Odpověz
no strach má asi každej...nicméně jsem slyšela i názor, kdy na genetice řekli, že je vše naprosto špatně a nakonec se narodilo zdravé miminko.....no řešit tuhle situaci...hmmm..to je asi dost těžkééé :frowning2: ..snad to nebude nutné!
14. čer 2010 ve 21:37  • Odpověz
nejradši bych pochopitelně nešla...po tolika letech snažení a zázraku, kdy se to i přes prognózy doktorů podařilo přirozeně, tak mám fakt strach
14. čer 2010 ve 21:40  • Odpověz
holky, já v tomhle měla v prvním těhu jasno, kdyby mě posílali na amnio na zákládě tripple testů, tak bych odmítla - je větší pravděpodobnost, že bude mimi v pořádku, než že nepotratíš po amnio :pensive: :pensive: :pensive: Ale bylo mi 28, v 35 letech a výš bych asi taky radši šla :confused: Teď jdu na ten NT screening, páč ten by měl být věrohodnější než ty testy v 16 tt, samozřejmě nic jiného než dravého drobíska si nepřipouštím :wink:
14. čer 2010 ve 21:45  • Odpověz
No tohle chápu, i já jsem po operaci vaječníku a doktoři mi řekli, že děti mít nebudu...proto k nim mám trošku jiný přístup, než asi většina maminek...u mě je to čím více, tím lépe...protože vím, že je to fakt v mém případě zázrak§ :grinning:
14. čer 2010 ve 21:45  • Odpověz
zdravého - ne dravého - takového už doma jednoho máme :grinning: :grinning: :grinning:
14. čer 2010 ve 21:47  • Odpověz
zdarecek holky...
tak k tem jmenam..u nas to bude bud Radek nebo Denisa...a muj pozadavek na jmena byl hlavne ten aby byli v teto dobe trosku mene pouzivany...jelikoz ja kdyz chodila do skolky byly jsme tam 4 Martiny, na zakladce 3 Martiny na stredni 2 no a na vysce z 11lidi 4 Martiny...celkem prekerka...vzdycky mi to vadilo ze je tolik Martin...tak chci aby moje dite bylo trosku odlisne...a ve svem okoli ted zadnou Denisu ani Radka neznam....max. nejake starsi...a taky bylo obtizne se na tom dohodnout s tim mojim chlapem:slight_smile:
15. čer 2010 v 08:19  •  2 děti  • Odpověz
Nazdarek tak taky se pridavam co se tyce jmen........ My chceme na kluka Jakuba a pro holcicku Klarku a Kristynku takze jeste nejsme rozhodnuti a jeste vahame ci si nechat rict pohlavi nebo to nechat jako prekvapko...
15. čer 2010 v 11:47  • Odpověz
@tereziee , taky jsme chtěli Klárku, abysme byla celá rodina křestním od "K", ale nějak si nemůžu pomoct, ale chci tu Ellu - kluk by stejně od K nebyl, tak je to jedno :wink:
15. čer 2010 ve 12:07  • Odpověz
kacerka:a jaký máte přijmení aby se ta ella k tomu hodila nesnaším když nemá hodící se přijmení a dá takové jméno to je můj názor :sweat_smile: :wink:

15. čer 2010 v 15:10  • Odpověz
nicoletko:jak jsi dopadla na té genetice myslela jsem na tebe :slight_smile: :dizzy_face: :dizzy_face: tak honem piš piš :dizzy_face: :dizzy_face:
15. čer 2010 v 18:01  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.