• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Vánoce 2010 a Nový rok 2011

(Zamčená)
16. března 2011 
@deniskka no to já taky jen koukám,dokud teprojdu vítězně NT screeningem tak neuvěřím,že jsme tentokrát měli štěstí....
21. čer 2010 v 09:19  • Odpověz
ale kochat už si zakázat nemůžu...i když bych neměla...
21. čer 2010 v 09:20  • Odpověz
@janettka Co to je NT screening?
21. čer 2010 v 09:21  • Odpověz
@deniskka to se chodí mezi 11-13tt na speciální UTZ a na krev a výsledky by měly vyloučit některé postižení,je to přesnější než tripletesty.Akorát že to pojišťovna neproplatí takže si to hradíš sama.
21. čer 2010 v 09:23  • Odpověz
@janettka jo aha, tak to vím, tam jsem na tom byla. Říkali tomu uzt vyš. v prvním trimestru. S takovým názvem jsem se nesetkala, tak jsem nevěděla o co jde. My jsme naštěstí dopadli dobře. Ale tebe už to taky čeká za chvíli, né? Odběry ti už asi vzali.
21. čer 2010 v 09:34  • Odpověz
no já NT screening neplatila, dělali mi ho v Motole, jinak na výsledky krve čekám, UZ dopadl dobře. Jinak jsem se chtěla zeptat, včera jsem celý den měla takové popichování břicha na různých místech, hlavně teda dole pod břichem, má to některá z vás. Nebyly to křeče nebo tak, ale takové malé píchání...
21. čer 2010 v 09:46  • Odpověz
já jsem platila za NT screening 890kč, byl v tom odběr krve a uzt vyšetření. Ale je to opravdu dobrovolné, kdo nechce nemusí. Málem jsem to i prošvihla, poněvadž jsem vůbec o tomto vyš.nevěděla, až se mě dr. zeptal jestli jsem na tom byla, pak jsem teprv zjišťovala informace. Píchání břicha jsem taky měla, spíše v podbříšku, pak to vždy samo odeznělo. Myslím si, že to šlo od páteře. Nyní už jsem to dlouho nepocítila.
21. čer 2010 v 09:55  • Odpověz
Ahojky děvčata :wink:

já jdu na ten NT screening příští týden a budu si ho hradit sama - no potom si to nechám proplatit od pojišťovny z bonusů - těhotným snad dávají 1200 :wink: krev mi zatím nebrali, tak snad dr. nic nezanedbal - jdu v ten den i do poradny, tak mi jí vezmou tam, nebo až přímo v tom Gennetu.

@alena36 občas mě sem tam píchne, i když dlouhou dobu už nic nebylo. Akorát mě včera po sexíku teda pěkně bolelo břicho :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jinak vítám deniskku :wink:
21. čer 2010 v 09:55  • Odpověz
ahojky holky, tak už jsem doma, musela jsem na kontrolu ke svému obvodákovi, kvůli tomu jak probíhá moje těhotenství na PN. A když jsem řídila už jsem si musela rozepnout kalhoty, nebo mě nepříjemně tlačili.A pocituji pod mým břišním pneu, že se na levo od pupíku něco douve ven. Jestli už to nebude malej bobánek! Asi přesedlám na těhu kalhoty.
@alena36 a nemůže si prďolka dělat více místa?
@janettka já jsem taky z toho vyšetření co nás čeká nějaký mimoň
21. čer 2010 v 09:57  • Odpověz
@kacerka Děkuji za přivítání :slight_smile: :slight_smile:
21. čer 2010 v 09:58  • Odpověz
Já jsem si o ten screening řekla sama :wink: můj dr. ho sám nenabízí, páč ho stejně nedělá - nemá tak podrobný UZV, takže musím do LB. Je to čistě dobrovolná záležitost, u prvního těhu jsem o tom taky nevěděla a pak jsem měla stresy u tripplů, které mohou být falešně pozitivní :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. čer 2010 v 09:58  • Odpověz
@kacerka no já jsem taky musela do FN Ostrava, můj dr to taky nedělá. Teď jsem mu říkala, že jsem na tom byla a že to vyšlo v pořádku, no a přesto mi dělal trippl test. A poučoval mě, že pokud to šptně vyjde tak musím na amniocentézu. Může se stát, že mi trippl test vyjde špatně?
21. čer 2010 v 10:04  • Odpověz
@janettka já jsem zvědavá zté své krve, nebo jak se mi udělal ten opar na rtu, tak mi vyskočila podčelistní uzlina a docela bolí. Tak mám strach že to zkreslí výsledky. Pochybuji že se to do čtvrtka vylepší. :angry:
21. čer 2010 v 10:08  • Odpověz
no já jdu 7.7. na ty triple testy a pak 26.7. na velký UZ a teprve pak kdyby se jim něco nezdálo tak plodovka, ale pevně doufám.že na ni nedojde. To píchání asi bude fakt od mimča, nejsem z toho nějak nervózní a dnes už je to lepší....
21. čer 2010 v 10:09  • Odpověz
@deniskka já slyšela hodně názorů, že dopadne tripl špatně a je to uplně zbytečné, že potom amnio je v pořádku! Asi bych tomu triplu nevěnovala nějakou pozornost!
21. čer 2010 v 10:10  • Odpověz
@deniskka bohužel ty tripply jsou pořád povinné - ale amniocentézu můžeš odmítnout - jsem odhodlaná odmítnout, pokud mi vyjde dobře NT screening a špatné tripple :wink:
21. čer 2010 v 10:17  • Odpověz
díky za odpověď , no musím počkat do pátku na výsledky, tak to budu pěkně napnutá. Pak by to opravdu bylo těžké rozhodování, snad vše bude o.k.
21. čer 2010 v 10:20  • Odpověz
deniska...zdravim te taky...a vitam mezi nama...
chjooo holky at uz je utery vecer....
me to tak nebavi v tej praci..nejraci bych sla hned marodit..ale musim jeste vydrzet mesic....
21. čer 2010 v 10:21  •  2 děti  • Odpověz
@rozalenka děkuji za přivítání :wink: já už jsem na PN skoro 2.měsíce a jak jsem se na to těšila, tak teď bych šla i něco dělat, strašně se to táhne. :unamused: ale miminku by se to asi nelíbilo, kdybych s ním chodila do práce :grinning: . Stejně mi bylo pěkně špatně, tak bych jim tam ani nebyla moc platná.
21. čer 2010 v 10:31  • Odpověz
holky, v kolikatem tydnu se chodi na EKG, teď jsem se objednala k zubaři, tam jdu ve čtvrtek, ale o EKG moje doktorka zatím nemluvila
21. čer 2010 v 10:34  • Odpověz
mě obvodní říkala, že stačí až ve 30.tt, a k zubaři se musí kdy? 2x nebo stačí 1x?
21. čer 2010 v 10:39  • Odpověz
@deniskka můj zubař chce dvakrát za těhu a na EKG jsem nikde nebyla v prvním těhu. Vím, že mi na plicním museli potvrdit, že jsem neměla TBC :wink: A pak k obvoďákovi :wink:
21. čer 2010 v 10:43  • Odpověz
tak jsem se objednala k zubaři a i na 3d uzt, jestli nám řeknou co to bude :wink:
21. čer 2010 v 10:58  • Odpověz
tak holky ja zatim nejsu objednana nikam...zeptam se na dalsi kontrole kdy a kam bych se mela objednat...
21. čer 2010 v 11:11  •  2 děti  • Odpověz
@deniskka ... i já zdravím, vítej mezi námi :wink:
NT screenig mám též už za sebou, ale pozvali mě ještě jednou na tentýž prováděný ve 2. trimestru. O plodovce jsem kvůli věku též uvažovala. Nicméně na té genetice objevili amniový pruh, tak jsem z toho vcelku vyděšená. Prý to vzniklo krvácením v průběhu těhu...nevím, no já jsem pořád v jednom kole....tak se to snad i mohlo stát. Nicméně uvažuji též o neschopence, dneka šel manžel ke gynekoložce pro doporučení na převzetí do péče na FN v Olomouci a zkusí se na neschopenku zeptat. Nemám s tím ale vůbec žádné zkušenosti, to musíš být celý den doma? To by asi v mém případě možné nebylo, mám velkou rodinu, malá chce na procházku...nicméně bych raději, aby bylo mimčo co nejmíň mimo stres, alespoň do doby než se dá vše zase do pořádku...
21. čer 2010 v 11:42  • Odpověz
@nicoleta3 , já si třeba paradoxně odpočinu víc v práci než doma. Karlík je docela drak, takže vyhovět jeho tempu je dost náročné :wink: Vycházky dává každý dr. jinak - já jsem měla v 1. těhu od 8-20, pak se v tom ale začala šťourat sociálka a chtěli mi je zkrouhnout, tak jsem šla na vlastní žádost do práce, páč sedět přes léto doma, to se mi fakt nechtělo :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: A už Ti někde řekli k tomu pruhu víc???
21. čer 2010 v 11:49  • Odpověz
@kacerka ...díky za info, já s neschopenkou nemám vůbec žádné zkušenosti, a tak holky uvítám jakékoli info na toto téma, nicméně sedět doma elý den opravdu nemůžu a s tou prací mám po tom nálezu taky docela obavy. Sice momentálně pracuji doma na projektech,ale až nastoupím na plný uvazek, budu zase na 2 firmách od rána do večera a část týdne ještě dojíždět do Prahy. Z toho mám strach největší....
K tomu pruhu zatím scháním info, kde se dá, založila jsem tu i nový blog. Před chvílí se taťka vrátil od doktorky a bez doporučení do toho OL, prý je tam moc lidí, tak zkusí odpoledne....tak uvidíme...
21. čer 2010 v 11:58  • Odpověz
@nicoleta3 no já jsem na PN šla z důvodu toho, že jsem zdravotní sestra a pracovala jsem na transplantační JIP, takže to znamená: zvedání pac., noční, víkendy ,12 hod.směny a v neposlední řadě infekční prostředí, tak z těchto důvodu jsem šla na PN. Jinak pokud bych seděla někde v kanceláři, tak bych taky ještě pracovala. Na nemocenské máš samozřejmě daleko míň peněz a máš určené vycházky já mám od 10,00 do 12.00 a pak od 14.00 do 18.00, takže nic moc. A už i přišla kontrola ze sociálky, přitom hodně lidí říká, že na těhulky kontroly nechodí :frowning2: tak nevím.....
21. čer 2010 ve 12:15  • Odpověz
@deniskka ...díky za zprávičku, že je míň peněz to je mi vcelku jasný, kdysi jsem učila ekonomiku a tam se to žáci učili počítat :wink: Já bych šla platově dolů o dost tisíc, ale to je momentálně asi to nejmíň podstatné co mě trápí :wink: Snažím se moc nenervovat, abych celou situaci ještě nezhoršila, snad to bude dobrý...no a s těma vycházkama....kamarádka říkala, že měla od 8 do 20...moc se mi tomu nechtělo věřit? nevím...i o kontrolách říkala, že nechodí,ale jak vidím , asi měla spíš štěstí.. :wink:
21. čer 2010 ve 12:34  • Odpověz
@nicoleta3 , na mě taky tenkrát kontrola jednou přišla dokonce v čase, kdy jsem měla vycházky - tak jsem se tam snažila udělat trochu rambajz a na to konto oni začali mého dr. atakovat, jak to že mi dal takhle dlouhé vycházky. Asi bych se spíš zkusila dohodnout s Tvým nadřízeným, jestli bys nemohla nastoupit na částečný úvazek a do té Prahy nejezdit - pokud je rozumný, určitě Ti, jako těhuli, vyjde vstříc :wink: Si vem, že byste ani jako rodina nemohli vyrazit na dovolenou :confounded:
21. čer 2010 ve 12:38  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.