• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Vánoce 2010 a Nový rok 2011

(Zamčená)
16. března 2011 
Ahoj holky, tak mě doktor říkal, ať stihnu EKG a prvního zubaře do 15tt. EKG se má stihnout co nejdříve, protože je pak ovlivněno miminkem. Takže já už mám splněno.
Jinak jsem dnes byla na NT screeningu, máme 8,02 cm odpovídáme 13tt+6 a termín mi potvrdili na 21.12. 2010. Srdíčko nám bilo 156x za minutu a riziko Downova syndromu máme 1:13418, což pan doktor okomentoval slovy, čekáte krásné zdravé miminko :slight_smile: Jinak já jsem nic neplatila, měla jsem žádanku od mého gynekologa.
21. čer 2010 ve 12:39  • Odpověz
@kacerka ...zatím sonduji,ale asi to budu muset nějak rozumně vyřešit, dovču si zkazit fakt nenechám :wink:)))
21. čer 2010 ve 12:43  • Odpověz
tak na dovolenou podle mě můžeš, pokud ti to tvůj gynekolog dovolí, tak pak myslím musí vypsat nějaké lejstro, ale nevím to na 100 %. Pokud ti příjdou v době vycházek, tak to je opravdu divné. Též mám teď nervičky, jestli vyžijeme, teď se bude muset manžílek snažit :grinning: :grinning:
21. čer 2010 ve 12:43  • Odpověz
@deniskka ...holky to jsou věci, zjišťuju, že jsemv tomhle totálně mimo...nevím nic...vůůůbec nic! :grinning: :grinning: :grinning:
@chita ...krásná fotečka blahopřeji k výsledkům! :wink:
21. čer 2010 ve 12:47  • Odpověz
@chita tak já už nestihnu ani EKG ani zubaře :frowning2: fakt nevím, jak si to mám zjistit, myslela jsem, že mi to vše řekne gynekolog, ale asi ne.Budu se muset začít víc ptát. To člověka potěší, když jsou výsledky v pořádku :slight_smile:
21. čer 2010 ve 12:47  • Odpověz
@chita taky blahopřeji k výsledkům
@nicoleta3 no já si taky dneska připadám jak alenka v říši divů, ale ohledně těch vyšetření
21. čer 2010 ve 12:48  • Odpověz
A právě, když si vypíšeš žádanku na změnu pobytu během PN, tak se o Tebe začne zajímat socka :wink: My jsme s MM jeli v prvním těhu jenom k jeho rodičům na týden - takže papírování a potom mě začali kontrolovat a hrabat se v těch vycházkách. Jako u bezdětné těhule se ty vycházky dají dodržet, ale neumím si představit mít naprogramovaný čas se tříletým prckem a řídit se podle vycházek. Jasně musí se posoudit, co je pro Tebe optimálnější a méně rizikové :wink:
21. čer 2010 ve 12:49  • Odpověz
@deniskka neboj, každý gyndař to vidí jinak :wink: Já třeba v prvním těhu nebyla na EKG :wink:
21. čer 2010 ve 12:51  • Odpověz
@kacerka ...tak první moudro dne...nic nepřehlašovat...nijak nepapírovat! :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
21. čer 2010 ve 12:52  • Odpověz
@kacerka no to jsou parchanti(socka) o co jim, jde? No určitě, pokud máš už jedno mimi, tak to nevím, jak by se to dalo, to by opravdu nešlo. Ale to jsou maminy ještě většinou na matěřské,né?
21. čer 2010 ve 12:53  • Odpověz
@nicoleta3 :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
@kacerka no asi jo, nechám to na něm,určitě ví co dělá :wink:
21. čer 2010 ve 12:55  • Odpověz
denis, záleží, jak jsou ty děti od sebe věkově :wink: Já jsem normálně na RD, ale pracuju na poloviční úvazek, páč odešla kolegyňka na MD :wink:
21. čer 2010 ve 12:59  • Odpověz
@kacerka jo, jo dnes je možností, jak to skloubit dohromady, hlavně to musí vyhovovat tobě. Já jsem stejně pořád unavená a spala bych v jednom kuse :slight_smile: a počasí tomu nepřispívá, takové uplakané. Ještě že mám psa, tak mám aspoň nějakého společníka, manžel totiž bývá celý den v práci. Aspoň s vámi teď tady pokecám.
21. čer 2010 ve 13:05  • Odpověz
autor
Ahojte holky :slight_smile:
jste probírali NT screening a PN? No já jsem kupodivu nakonec NT screening neplatila :slight_smile:. No a 2.7. jdu teda opravdu ještě i na triple testy. NO a pracovní neschopnost, Dr. mě přemlouvá kvůli vysokému krevnímu tlaku a mě se zatím nechce, tlak poctivě měřím a zatím dobré. No teda minulý týden mě tak rozčílil šéf, že jsem už skoro odcházela přímo za Dr. pro neschopenku. Zatím se to ale utišilo, tak do práce ještě chodit budu. Spíš se chci pak v těch horkách domluvit, zda bych mohla pracovat pár dní v týdnu z domova.
21. čer 2010 ve 13:32  • Odpověz
autor
jinak @chita - taky moc gratuluji k pěkným výsledkům :slight_smile:
21. čer 2010 ve 13:35  • Odpověz
Ahojky, vítám nováčky :wink:
Nicol, já jsem od samého začátku na neschopence, protože jsem už 2x potratila hned v prvním trimestru.Já dělám ve školce, tak těch nudlí u nosu ukašlaných dětí je tam celkem dost, ale hlavně teda kvůli těm potratům. A vycházky můj dr dává bez časového omezení. Fakt záleží na něm. A kontrola, nebo nějaká nelibost ze sociálky, zatím nemám zkušenost - ale abych to nezakřikla.
Já jsem čas na NT propásla. Ve středu jdu na kontrolu a budou mi brát krev na tripply. Tak mám z toho taky obavy. Nevím, jestli bych byla schopná dát souhlas s ukončením těhotenství... Raději ani nemyslet na takové věci.
21. čer 2010 ve 13:42  • Odpověz
Chita, gratuluji k výsledkům :dizzy_face: a krásná fotečka :wink:
Sim, můžu se zeptat,kolik máš tlak? Já poprvé 168/93, podruhé 170/81 a naposledy 161/86, tak jsem se na to ptala sestřčky při tom měření a ona říkala, že důležitější je ten druhý údaj, ten je v pořádku, ale že si to pohlídáme. Dr. řekl v podstatě to samé. A nemám s čím to porovnat...
21. čer 2010 ve 13:49  • Odpověz
@jajkaz ...na špatné myslet je čas vždycky! :wink: Neboj, dopadne to určitě dobře! :wink:
No manžel se vrátil od doktorky s nepořízenou, byl tam prý nával, tak šel zkusit druhé kolo...snad se mu tentokrát poštěstí...no a jsem zvědavá jaké info o té neschopence přinese....nemůžu tu být celý den zavřená, to by malá asi neustála....no nechám se překvapit...hlavně aby donesl tu žádanku do Olomouce!!!! To je teď pro mě podsatné!!!
21. čer 2010 ve 13:54  • Odpověz
Nicol, držím palečky!!! Moc ti fandím a hlavné tvé krásné velké rodině :wink: Moc bych si přála taky takovou. Tak se i s mimískem držte :dizzy_face:
21. čer 2010 ve 13:56  • Odpověz
autor
nicol - také moc držím palečky, ať manžel donese žádanku a hlavně, ať je pak výsledek dobrý
jajkaz - já jsem se léčila s vysokým KT už před otěhotněním, brala jsem jeden prášek ráno, no a teď mi museli změnit léčbu, ale zatím reaguji dobře. Papám lék, který miminku neublíží a mám si doma měřit tlak a zatím dobré většinou okolo 122/77, někdy 136/78 už jsem měla ale i 105/61. No a u doktora v poradně mi měřili tlak 2x, když jsem přišla z obavou z NT screeningu, vyklepaná tak jsem měla 160/100 a říkala jsem sestřičce, ať mi ho změří až budu odcházet,jestli bude vše OK - no a to jsem měla už jen 120/80, takže jsme se domluvili, že mi ho bude měřit, vždy radši vždy až budu odcházet
21. čer 2010 ve 14:55  • Odpověz
Sim, jo tak o tom měření po vyšetření jsem už taky uvažovala. Ve středu půjdu zase, tak se zkusím zeptat. :wink: Nervy jsou nervy...
21. čer 2010 v 15:00  • Odpověz
@elyn.s jo tak hlavni je ze je vse ok na ja jdu taky toho 15.7. tak snad nam to rychle utece
21. čer 2010 v 15:15  • Odpověz
Tak holky manža už je zpět a já vidím rudě!! No představte si, že ta doktorka mu žádanku nechtěla dát...no to je fakt vrchol!!! Hodinu tam různě argumentoval, že ten pruh může amputovat končetiny a že vzhledem k mému věku....a tisíc dalších důvodůůůů........když řekl, že si to teda zaplatíme sami a chttěl odejít...nakonec mu to přece jen dala, ale tisíce jedovatých keců kolem...no to je snad sen!!! Nicméně ten potřebný cár papíru mám, tak jsem se objednala na FN v Ol na 29.6. Tak snad uslyším nějakou pozitivní zprávičku!!!
21. čer 2010 v 15:22  • Odpověz
Ahojda,
mohla bych prosím občas nakouknout k vám? Jste všechny sice o několik týdnů napřed, ale budete tu řešit kočárky a tak a já bych se ráda přidala a nechala si poradit :slight_smile:
Děkuji
21. čer 2010 v 15:37  • Odpověz
dimi...myslim ze urcite muzes mezi nas...nicmene mas uzasny termin....!!!!27.1...to je moje datum narozeni...takze doufam ze se vam to taky povede:slight_smile:
21. čer 2010 v 15:48  •  2 děti  • Odpověz
@nicoleta3 tak ať to dobře dopadne, budu držet palečky!!!!!!!!!!!!!!!
@simasla no já mám vždycky u doktora vysoký tk, a jak si ho měřím doma, tak se to dá. Mám nejspíš syndrom bílého pláště, zkusím taky sestře příště říct, ať mi ho změří při odchodu.
21. čer 2010 v 17:34  • Odpověz
já jsem měla celé první těhu 105-110/60 :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jsem si říkala, že to se mnou musí někde říznout, ale vůbec jsem nepila kafe - teď si dávám skoro každý den 1 espresso, MM mi před 2,5 lety koupil mašinu a moc mi z ní chutná, takže neodolávám :wink:

Ahoj Dimi :wink: Už se taky těším, až se budou řešit kočárky, i když my už nepotřebujeme, ale budu se ráda kochat s vámi :dizzy_face: Jsou teď zase trochu jiné než před 3 lety :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. čer 2010 v 17:58  • Odpověz
Ahojky holky, vy jste ale čiperky, píšete o 106, kdo vás má stíhat číst? :grinning: Vítám nově příchozí a gratuluju ke kontrolám :slight_smile: . Koukám, že jste tu řešili EKG - to mi doktorka na ošetřovně aktivně natočila už v 10tt :slight_smile: a zubaře - to jste mě moc nepotěšily, mám z něj strach :frowning2:. Nechtěla byste jít některá místo mě? Dám vám svojí průkazku na zaznamenání kontroly :slight_smile: .
21. čer 2010 v 18:00  • Odpověz
autor
holky, tak jsem aktualizovala tabulku, chita mi poslala údaje, takže kdo chce přidat, nebo kdo chce cokoliv upravit, tak ať mi napíše do IP
21. čer 2010 ve 20:34  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.