• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Vánoce 2010 a Nový rok 2011

(Zamčená)
16. března 2011 
@adrous já jsem taky na začátku s K. málo přibírala, ale pak jsem to zdárně nabrala -16 kilíček před porodem - no a z porodnice jsem šla se 4 kg a na konci šestinedělí jsem byla na svém - fakt bezproblémové. Jen mi ten průběh přijde stejný, tak z toho usuzuju, že to bude zase pindík :sweat_smile:
6. črc 2010 ve 21:08  • Odpověz
@adrous já jsem taky na začátku s K. málo přibírala, ale pak jsem to zdárně nabrala -16 kilíček před porodem - no a z porodnice jsem šla se 4 kg a na konci šestinedělí jsem byla na svém - fakt bezproblémové. Jen mi ten průběh přijde stejný, tak z toho usuzuju, že to bude zase pindík :sweat_smile:
6. črc 2010 ve 21:08  • Odpověz
@kacerka tak to já to mám od začátku jiný než u lukyho nemít u lukyho 2 dny křeče v podbřišku a migrénu tak nevím že jsem těhotná :sweat_smile: :grinning: :grinning: no a u druhého návaly,moc se potím ale to je hormony které beru,pak mastící se vlasy,zhoršená pleť u lukáška jsem byla moc pěkná a vlasy super i pleť.v obličeji jsem oteklá.váha přírustek u lukyho normalní a teď si držím váhu už 4 měsíc ba naopak -1,5 kg.takže to je schrnutí a porovnání :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
6. črc 2010 ve 21:13  • Odpověz
Já bych raději holčičku a bylo by to i tak lepší s ohledem na rodinu mého přítele ... velice oblíbená snacha (budoucí) tchyně má teď porodit chlapečka, navíc první vnouče a s ohledem na to, jak jsem u tchyně oblíbená a jak zbožňuje svoji snachu, tak jestli budu mít kluka, tak to bude neustálé porovnání. Vím, že to porovnávání vždycky v rodinách je, ale už teď mám plné zuby srovnávání se švagrovou, kdy já vycházím jako naprostá nula. Ještě aby si to zažívalo moje dítě. Jeho rodiče stále nějak doufají, že mě mému příteli rozmluví a on si najde jinou. Oni ještě neví, že jsem těhotná a ještě dlouho asi vědět nebudou. Nějak se nám jim to vůbec nechce oznamovat, protože máme obavy z přijetí téhle "noviny" z jejich strany. To bude ještě legrace, holky.
6. črc 2010 ve 21:14  • Odpověz
@elyn.s ...vyměním holčičku za chlapečka :wink:))) Náš ta´tka potřebuje ještě jednoho hošíka :wink:))...aby byl poměr sil pohlaví v naší rodině vyrovnán :wink:))...pan doktor,ale taťkovi sděli zprávu přesně opačnou :wink:)))...tak teď jen doufá, že ten ocáek ještě naroste :wink:))...no nechám ho při tom :wink:)))
Z postavení nuly u tchýně si naprosto nic nedělej :wink:)) Já u ní nula byla vždycky, ale až časem jsem zjistila, že chyba není na mé staně :wink:)) po 15 letech jsem komunikaci ukončila úplně a můžu říct, že je mi fakt nějak lehčeji...už se nemusím snažit vůbec o nic :wink:)) .....no a o tom, že čekáme další miminko se ona nedozví snad nikdy...tedy snad až někdy po porodu...ale rozhodně bude tím posledním :wink:))...tak to vůbec neřeš a povznes se nad to, je zbytečné se snažit, když stejně snahu nikdo neocení :wink:...nicméně držím palečky :wink:))
6. črc 2010 ve 21:33  • Odpověz
@nicoleta3 tak od jakékoliv další snahy zlepšit vztahy jsem už upustila, protože to nikam nevedlo. Chovám se k ní vždy slušně, ale ať udělám, co udělám, vždy to je špatně. Jak se říká, když 2 dělají totéž, není to totéž, což platí v případě mě a švagrové. Ale mám skvělého přítele a s tím zakládám rodinu a budu s ním žít, ne s ní :slight_smile: .
Jestli budu čekat chlapečka a ty holčičku, uděláme change :wink: , datum porodu máme relativně blízko :grinning: .
Přítel si minule dělal legraci, že jednou jeho rodiče přijedou poněkolikáté na návštěvu a budou se podivovat, proč nám pořád běhá po zahradě sousedovic dítě a my jim oznámíme, že to není sousedovo, ale naše a je to jejich vnuk/vnučka :grinning: .
6. črc 2010 ve 21:42  • Odpověz
@nicoleta3 díky za zprávičku jak jsem četla tvoji zprávičku úplně jsem se rozbrečela no jo to ty hormony moje :dizzy_face: :dizzy_face: hlavně jsem ráda že je vše jak má být :dizzy_face: :dizzy_face: holky já tchýni nemám a docela lituji nedočkala ani lukáška :pensive: :pensive: naposled byla na naši svatbě a hodně nás podporovala :sweat_smile: tchán se s náma nebaví od dědictví a kdyby jste věděly co dává za dárky malé elišce od radkové segry ořvala jsem to :cry: :pensive:
6. črc 2010 ve 21:43  • Odpověz
@elyn.s ...vidím, že jsi moudrá a pochopilas brzy :wink:)))....mě to bohužel trvalo fakt víc než 10 let. Já byla srovnávána s dcerou od tchýně...tedy sestrou mého manžela...byla úúúžasná, bez chybičky...a já se tak snažila:wink:))))......taťka si tohle nechtěl dlouho přiznat a já se mu ani nedivím, je to přeci jen jeho máma....ale nakonec byl odkopnut na úkor své sestry i on a tak nakonec prohlédl....pozdě ale přece :wink:)))))).......a tak vlastně byl tím iniciátorem myšlenky, že se tchýni za trest neřekne nic!!! :wink:)).....chudák se asi bude podivovat, co si to tam ta´tka v autě přivez za cizí dítě :wink:))) ....no bude legranda....
6. črc 2010 ve 21:48  • Odpověz
@adrous ...no já dneska bečela u televize..dávali Babičku :wink:))) .....ona není tchyně jako tchyně...věřím, že jsou i dobré...já takovou málem měla, u svého prvního kluka, byla holička...taková ta správná ...ukecaná, přátelská....:wink:))...no vyměnila jsem partnera, dostala novou tchyni...co se dá dělat :wink:))...no a když jsme už u těch dárků...má tchyně nedává dětem nic....a já taky od ní nic nechci :wink:)))...alespoň nemusím být za nic vděčná...je to tak pro mě jednodušší :wink:
6. črc 2010 ve 21:54  • Odpověz
@nicoleta3 aspoň se nebudete s tatínkem nudit :wink: sranda musí být :grinning:
@adrous to mě mrzí ... ty rodinné vztahy jsou někdy o zdravý rozum
6. črc 2010 ve 21:56  • Odpověz
elyn.s a nicoletko:díky máte pravdu no,ale pořád se s její smrtí nedokážu vyrovnat měla jsem ji ráda a to to bude ke konci roku už 5 rok co umřela měla zbytkový alkohol v krvi dokonce i dopisy no je to hrůza :frowning2: :rolling_eyes: no neměla bych nato myslet už kvůli miminku,ale byla to manžova máma a je jí tak podobný :frowning2: :pensive:
6. črc 2010 ve 22:05  • Odpověz
Ahoj, děkuju za přivítání.
7. črc 2010 v 09:06  • Odpověz
@adrous ...myslím, že je lepší nemyslet, stejně s tím člověk už moc neudělá, mysli teď na miminko a na samé krásné věci...vím radí se dobře..koná hůř :wink:...ale držím palečky ať tohle zdárně překonáš :wink:
7. črc 2010 v 09:10  • Odpověz
@adrous
Vím, že je to těžký, ale nicoleta3 má pravdu, tvoje mimi je teď nejdůležitější. A když už budeš vzpomínat, tak na ty krásný věci, který jste spolu zažily. :slight_smile:
7. črc 2010 v 09:16  • Odpověz
fakt holky díky za podporu včera to na mě nějak padlo,ale zas myslím pozitivně :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: takže dobrý :grinning:
7. črc 2010 v 09:24  • Odpověz
Chtěla bych se zeptat taky na věci okolo miminka. Kamarádka, která porodila teď, mi říkala, že mě na to všechno sestřička u doktora upozorní, ale když budu mít náskok, tak to asi nevadí, ne? :wink:
Na krev jsem byla poslána teď, mělo by se jednat o vyloučení rizika vrozených vývojových vad. To mě čeká v pátek. A 14. 7. jdu na další kontrolu ke gynekologovi. Spíš mě zajímají ty věci jako matrika, kde se před narozením prý podepisuje jméno, nebo to, kdy bych si měla zajistit místo v porodnici, kde budu rodit a pod.
Čekáme první mimi a fakt tyhle věci neznám, tak když písnete aspoň stručně, budu vděčná.
A máte ještě někdo doma situaci, kdy partner chce znát pohlaví a vy ne? U nás to tak je, on mé přání respektuje, ale vím, že by byl raději, kdyby to věděl. Zvlášť, když máme terním na vánoce, tak se mi to překvapení pod stromeček moc líbí.
Jinak ohledně bříška, jak už jsem psala, nepoznaly byste to na mě, moje váha je celý život 50 kg, a to i teď, v prvním trimestru ještě klesla, to jak mi nebylo dobře. Dělám si srandu, že moje bříško se možná objeví až v 7. měsíci :slight_smile: Partner někdy pokoutně hledí na ostatní těhulky, který se pyšní oblým bříškem, to mě pak trošku zamrzí, ale co se dá dělat, já to neovlivním. Snažím se jíst, jak to jen jde, ale mimi nemá spoustu věcí rádo. :frowning2:
7. črc 2010 v 09:26  • Odpověz
@aleks ...já matriku řešila až po porodu, v nemocnici jsem vždycky jen nahlásila jméno a když mě pustili z nemocnice domů, zašla jsem si na matriku pro rodný list dítěte...toť vše :wink: no a bříško, to jsem taky vždycky záviděla, já nikdy nemám moc velké, poprve to do porodu fakt skoro nikdo nepoznal :wink:
7. črc 2010 v 09:33  • Odpověz
@aleks pokud nemáte s partnerem stejné příjmení, tak se matrika řeší před porodem - musí se tam podepsat nějaký papír právě ohledně příjmení, jinak mimčo automaticky dostane příjmení matky. Řešila to jedna mamina, co se mnou byla v porodnici poprvé a pak měla měsíc na to, aby nechala mimčo bezplatně přejmenovat :wink:
7. črc 2010 v 09:45  • Odpověz
@kacerka ..tak tohle neznám...nevím..neporadím...:wink: Ale mamin s tímhle problémem tu jistě bude více :wink:
7. črc 2010 v 09:56  • Odpověz
Hezký den všem
tak jsem se právě vrátila z kontroly
vše je v pořádku jen jsem se zapomněla zeptat kolik mimčo měří
příště jdu na velký utz - beru sebou manžu aby taky něco viděl
7. črc 2010 v 10:00  • Odpověz
@jajulik ...no tak to je super zprávička! :wink: gratuluji! :wink:
7. črc 2010 v 10:12  • Odpověz
cauko holky...tak jsem zase v praci...chjo fakt se mi hrozne moc chce...dneska jsem se dala do objednavani noveho zbozi...aby tu po me neco zbylo az odejdu:slight_smile:jinak ty kalhoty jak jsem si opravovala...sem si udelala na nejakej vetsi pupek...jsou mi nejake vetsi:slight_smile: ale myslim ze to brzo dozenu...
7. črc 2010 v 10:18  •  2 děti  • Odpověz
@jajulik také gratuluji k dobrým zprávám no mě dr.říkal že máme kolem 11 cm tak ty asi o něco víc :dizzy_face: :dizzy_face: jdu 14.7 na tripply asi budou blbý,ale ty většinou dopadnou blbě :rolling_eyes: :rolling_eyes:
7. črc 2010 v 10:20  • Odpověz
Ahojky holky

Aleks - pokud nejste oddaní, tak byste měli jít před porodem na úřad kam spadáte a on by měl podepsat uznání otcovství a tam rovnou zapíšete jména i příjmení pro miminko a ten papír odevzdáte při porodu v porodnici. Pokud to neuděláte před porodem, tak bude mít dítě v porodnici tvoje příjmení (i přesto, že pak třeba budete chtít dát příjmení otce - to pak budete muset oba na matriku až po narození miminka). My jsem to u malé stihli jen tak tak - 1 týden před porodem, tak tentokrát to budeme muset udělat včas - hlavně proto, že asi nejspíš půjdu na císaře už v dokončeném 36tt - pokud to do té doby tedy nějak doklepeme - snad placenta bude hodná a nebude zlobit.
7. črc 2010 v 10:28  • Odpověz
já jsem ode dneška doma ... ne že by mi něco bylo ale není pro mě v práci nic co bych mohla dělat
tak budu mít chvíli prázdniny, možná v září jestli se naberou takový zakázky co nebudou vadit mimču
to abych se snad doma pustila do úklidu nebo co :confounded:
7. črc 2010 ve 13:34  • Odpověz
@jajulik ...máš placené volno? No to je přeci prima vyhlídka na prázdniny, ne? :wink:...a úklid ten počkááá :wink:))
7. črc 2010 ve 13:54  • Odpověz
@jajulik jeje tezka zavist...taky bych hned byla doma...tady v praci me to vubec nebavi...chjooo
7. črc 2010 ve 13:55  •  2 děti  • Odpověz
no já z toho moc nadšená nejsem ... jsem na nemocenské - a to je docela almužna
asi budu muset tu výbavičku nějak zredukovat na nejnutnější

fakt bych radši chodila do práce
jsem zvyklá být mezi lidma a navíc se mnou dělal i manžel, jsme zvyklí se vidět celý den ... no budu si muset nějak odnavyknout a zabavit se jinak
naštěstí mám vycházky 12 hodin tak nemusím trčet doma
7. črc 2010 ve 14:08  • Odpověz
zatím jsem našla jediný pozitivum a to že nebudu muset ráno vstávat :wink:
7. črc 2010 ve 14:09  • Odpověz
@jajulik ..no tak vidíš, máš vycházky, venku bude kráásně....a na manžu budeš čekat s úsměvem a nějakou mňamkou večer...budeš mít spoustu času užívat si miminka...a peníze nejsou taky všechno....holky teď na jiném tématu psaly jak se po novém roce zredukují dávky jako je mateřská..... no to teprve bude almužna :wink:))
Jinak ty vycházky ti doktorka napsala sama nebo jsi ji musela požádat? :wink:
7. črc 2010 ve 14:20  • Odpověz
jojo s tema vychazkama by me to taky celkem zajimalo....mam z toho celkem strach...
7. črc 2010 v 15:04  •  2 děti  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.