• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Vánoce 2010 a Nový rok 2011

(Zamčená)
16. března 2011 
@alena36 Ali, co je to biochemicky screening?
12. črc 2010 v 11:57  • Odpověz
Ahoj holky,

tak u nás se marůdkuje - K. si včera začal stěžovat na krček a měl toplotu, tak jsme zašli ráno k dr. a má to jen překrvené, asi z těch veder. Takže snad to bude brzy ok. Už jsem v práci a zrovna tenhle týden tu musím být každý den - no mám tu klimošku, ale moc to nepřeháním, abych si taky nevykoledovala nějakej bolekrk :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

K té velikosti pupíku - hrozně si přeju malé bříško - s K. jsem ho měla dlouho, ale pak se najednou tak vyvalilo, že jsem v 7 měsíci vypadala, že se brzy rozsypu :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
12. črc 2010 ve 12:46  • Odpověz
Ahoj holky, tak toto je vyjádření nové vláda :
Skončí porodné v současné plošné podobě. Od roku 2011 na něj bude mít nárok jen rodina, jejíž příjem je menší než 2,4 násobek životní hominima (hranice je tedy stejná jako u přídavku na dítě). I tyto sociálně slabší rodiny dostanou porodné nově jen na první dítě, nikoliv na další v pořadí. Argumentem je, že při narození dalšího potomka už nemívají rodiny takové jednorázové výdaje, protože obvykle mohou použít kočárek či oblečení po předchozím. Dosud měla na porodné v jednorázové výši 13 tisíc korun nárok každá rodina bez ohledu na její finanční situaci a počet dětí.

To si snad dělají srandu :confounded:
12. črc 2010 ve 13:11  • Odpověz
@chita :confounded: co se dá na to říct.
12. črc 2010 ve 13:17  • Odpověz
no jo vlada je pekne nahouby...radeji se nevyjadruju...
no nic holky pro dnesek to pomalu balim....jedu na cvicenicko a plavanicko...uz se moc tesim.jo a pred tim se stavim na chvilku za spoluzackou v porodce...v sobotu se ji narodil Filipek...tak su zvedava na mimiso:slight_smile:a uplne ji zavidim ze uz to ma za sebou....chjooo at uz je leden...:slight_smile:tak se holky mejte..zatim cauko
12. črc 2010 ve 13:19  •  2 děti  • Odpověz
@chita takže chápu dobře že to bude pllatit od ledna 2011 :sweat_smile: :rolling_eyes: no snad porodím v prosinci nebo už teď asi na něj nemám nárok že :frowning2: :angry:
12. črc 2010 ve 13:20  • Odpověz
@aleks tak to je jak u nás, manžel si taky teď umanul, že bude hubnou. já mu sice tvrdím, že to teď bude mít těžké,protože já mám strašné chutě na sladké, každý den něco musím mít, a tak ho taky lákám. Ale má silnou vůlia odolává :wink: ale pupek má pořád větší, než já :grinning: :grinning:
12. črc 2010 ve 13:21  • Odpověz
jo a se socialníma dávkama si nechte i zajít chuť u lukyho jsme taky nic nedostaly pokud chlap vyděla aspoň 15 000 kč čistýho tak nic od státu člověk nedostane :frowning2: :angry:
12. črc 2010 ve 13:51  • Odpověz
To bude asi dost maminek pospíchat kvůli porodnému, aby to zvládly ještě před Novým rokem. Já tedy částečně se záměry vlády souhlasím - nechala bych porodné všem rodinám u prvorozených dětí :wink: Ve skutečnosti to jednorázové porodné nikoho zase až tak nespasí, většinou ty úplně sociální slabí to utratí za leccos jiné než za potřeby pro mimíse :pensive: No třeba hodně mladým rodinám by se porodné hodilo :wink: A u toho druhorozeňátka se stejně spousta věcí vezme po starším a kupují se vyloženě věci pro radost. Jelikož jsme nevěděli ani u K., co to bude, tak máme výbavičku neutrální a fakt nic nepotřebujeme :slight_smile:
12. črc 2010 ve 13:58  • Odpověz
ahoj holky, to vedro je fujky, mám hlad a nic se mi nechce vařit ... nemáte nějaký tip na jednoduchý a rychlý jídlo?
12. črc 2010 ve 14:20  • Odpověz
@elyn.s kuřecí s curry omajdou - 20 minutová záležitost - kuřecí nakrájej na kousky, zprudka osmahni, přidej mražený hrášek, kukuřičku, posyp 2 lžičkami curry, zalij 30% smetanou, nech provařit a hotovo - výborné s rýží nebo hranolkama - zrovna minulý týden jsem to vařila a mohli jsme se užrat :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. črc 2010 ve 14:36  • Odpověz
@kacerka děkuju :slight_smile: doufám, že se mi to povede :grinning:
12. črc 2010 ve 14:43  • Odpověz
@elyn.s samo se to ještě osolí - to ani nepíšu, páč to je jasné :wink: tak ať se povede :slight_smile:
12. črc 2010 ve 14:44  • Odpověz
@deniskka - no, já nikdy na sladký extra nebyla, ale od té doby, co čekám mimíska, tak sladký nemusím vůbec.
Plus je, že náš taťka se v rámci zdravýho životního stylu zřekl i piva, ale obávám se, že mu to moc dlouho nevydrží. :wink:
12. črc 2010 v 15:17  • Odpověz
Čauky, taky už jsem to porodné komentovala... a souhlasím s Kacerkou. Jasně, když už je potřeba, ať je to pro prvorodičky. Ale když už, tak pro všechny. Já snad, i kdybych dlouho přenášela, tak do konce roku to zvládneme, ale třeba moje švagrová - neprodloužili jí smlouvu kvůli nadbytku zaměstnanců. Velice rychle se jí podařilo najít druhý flek, ale taky se jí podařilo otěhotnět. Jenže když se to dověděla ředitelka, tak ukončila její zaměstnávání ve zkušební lhůtě a nazdar. Termín jí vychází na únor, takže mateřská bude naprd, porodné nedostane i když je prvorodička... A kolik je podobných, že. Bude se muset brácha pořádně ohánět, aby to jakštakš zvládli.

Rozal, já jdu na plaváníčko zítra a jsem děsně zvědavá, bude to poprvé. Ale moc se těším :dizzy_face:
12. črc 2010 v 15:26  • Odpověz
@bluemchen no to je kombinace UZ a nějakých testů z krve, dělá se to cca ve 13.týdnu, hlavně zkoumají Downůw syndrom.
12. črc 2010 v 15:49  • Odpověz
@kacerka mňam mňam to bylo, akorát jsem u toho vaření málem pošla horkem :angry:
12. črc 2010 v 16:05  • Odpověz
autor
Ahoj holky - no k tématu porodné - také si myslím, že by porodné mělo zůstat buď všem prvorodičkám, a nebo nikomu.. Hodně jsem nad tím přemýšlela a když si to tak vezmu, tak prostě miminko bych si pořídila v každém případě, ať už porodné je či nikoliv. Spíš bych pak přidala těm s nižšími příjmy do rodičovského příspěvku, ale podmínila to nákupem či spořením vyloženě pro dítě.
Jinak dneska jsem utekla z práce, s tím, že budu pracovat z domova - ještě zítra a odpoledne jdu k zubaři. Bohužel ve středu a ve čtvrtek do práce zase musím.. když jsem se tam ráno doplazila, tak už jsem padala horkem. Máme totiž kancelář přímo pod střechou - je podkrovní a bez klimatizace... takže se tam nedá vydržet - no hrůza.
jinak rozal - gratuluju ke kopanečku a alenko - tobě k tomu, že vyšel screening v pořádku... :slight_smile:
12. črc 2010 v 17:26  • Odpověz
mám dotaz: na bradavce se mi udělaly takové žluté stroupky a z pravýho prsu mi vytekla po kapičkách taková žlutá tekutina ... je to normální? nebo je to špatně? :confused:
12. črc 2010 v 19:46  • Odpověz
@elyn.s to jsem ráda, že Ti chutnalo - ale vedrem bys pošla u všeho - tohle bylo aspoň rychlý :grinning: Mně stačilo upéct předpečené bagetky k véče - samozřejmě Karlík pořád chodil nakukovat do trouby a byla stále otevřená a já myslela, že padnu :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

simčo, taky mě štve, že se lidi rozčilují nad zrušením porodného, jako kdyby si to dítě pořizovali kvůli tomu :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale chápu, že jsou lidi, kterým to helfne, jenže by to mělo být nějak ošetřené, aby nedocházelo ke zneužívání - no a na to asi fakt žádné globální řešení neexistuje :pensive:
12. črc 2010 v 19:49  • Odpověz
Tak před hodinkou jsem nejspíš už opravdu cítila našeho broučínka :slight_smile: Mám z toho moc velkou radost. Ihned jsem to sdělila taťkovi, když se mi vrátil z práce. Ptal se mě, kdy to bude moci cítit i on. Byl zklamaný, že si bude muset ještě podle mě několik týdnů počkat, než to bude zřetelné i na položení ruky. Takže mám moc krásný konec dne, což aspoň vykompenzuje ta horka :slight_smile:
Jinak ohledně porodného naprosto souhlasím se simaslou. Mimíska bychom měli, ať už by porodné bylo či nikoliv. Jen je pravda, že ty peníze do začátku pomohou.
12. črc 2010 v 19:50  • Odpověz
@elyn.s jj, to může být už takhle brzy - to je to první mlíčko - mlezivo a už v těhu může ukapávat. Možná si pro jistotu pořiď už teď prsní tampóny, uvidíš, třeba tak moc nepoteče, ale doma je mít můžeš :wink: :wink: :wink:
12. črc 2010 v 19:51  • Odpověz
@kacerka uf, to se mi ulevilo, už jsem to viděla na nějaký zánět ... díky za uklidnění :slight_smile: a ty tampony seženu kde, prosím? prodávají je i v drogerii?
12. črc 2010 v 19:59  • Odpověz
@elyn.s jj, v drogérii, ale i ve velkých supermarketech v oddělení pro kojence (plínky, ubrousky, kaše, mlíčka apod.) :wink:
12. črc 2010 ve 20:03  • Odpověz
Jinak já jsem tento týden celý taky v práci, ale paradoxně jsem ráda, že tam ta vedra přečkám - je to starý barák s metrovými zdmi, pod úrovní silnice a ještě k tomu klimoška - tak jen pak přežít tu cestu domů a je to pohodička :wink: Nevím, co bysme s Karlíkem v těch vedrech vyváděli - takhle je u babičky, taky v baráčku se stíněnou terasou a bazénem. Sice se teď koupat nemůže, tak si aspoň chodí zchladit nožky :slight_smile:
12. črc 2010 ve 20:12  • Odpověz
na prsou se mi objevila taková zvláštní skvrna, jakoby opálenější místo, kulaté asi jako koruna. nic mě tam nebodlo, žádné klíště....nevíte, co by to mohlo být?
12. črc 2010 ve 21:21  • Odpověz
Ali, já myslím, že je to normální. Už několikrát jsem četla, že se v těhu objevují takové skvrny, je to zvýšenou pigmentací. A po porodu to samo zmizí. Já třeba pozoruji tmavší bradavky. Myslím, že se nemusíš bát :wink:
12. črc 2010 ve 22:08  • Odpověz
@kacerka já si maximálně můžu chladit nožky ve vaně nebo lavoru :rolling_eyes:
zítra mají přijít bouřky, už se těším :slight_smile:
12. črc 2010 ve 22:24  • Odpověz
Zase vas tu nejak nestiham, na net se moc casto nedostanu, vetsinou jenom vecer a to uz nemam moc silu.
Porodny - souhlasim, kdyz uz ho rusi, tak at nastavi stejny podminky pro vsechny, zase nejaky deleni. Vzdyt kdo vydela spolecne min nez 2,4 x zivot. minimum - malokdo.
Taky vam je holky tak blbe v tech vedrech? Ja si prijdu, ze me je blbe az nejak moc :o( A to mi horka nikdy moc nevadily. Navic me od minulyho tydne dost picha v podbrisku, doufam, ze je to jenom zvetsujici se deloha a napinajici se svaly. V pondeli jdu k Dr., tak jsem zvedava co mi rekne.
Aleks, taky gratuluju k prvnimu "kopanecku" :o) Jsem zvedava na ten svuj :o)
12. črc 2010 ve 22:54  • Odpověz
no pigmentová skvrna....ha ha ha, přítel mi to hned osvětlil. Já totiž dnes byla na EKG a je to prachobyčejný cucflek od té přísavky :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
12. črc 2010 ve 23:10  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.