• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Vánoce 2010 a Nový rok 2011

(Zamčená)
16. března 2011 
Ahojky,
Gratuluji ke kontrolám, Suzix, dokud není nic konkrétního a jistého, tak se pokus na to nemyslet :wink: Opatruj se a držím palečky!
Jinak my jsme dnes byli taky na kontrole. Dr. měřil už jen hlavičku, odpovídáme 18+6 a nádherně bylo vidět srdíčko :dizzy_face: V pondělí jsem objednaná na prenatal.echo. Nevím, jestli je to standartní vyšetření, moje kamarádka byla taky, tak asi jo. Už se na to těším, protože to je podrobnější utz a bude snad i krásná nová fotečka :dizzy_face:
Byla jsem i na hematologii - před rokem mi zjistili nějakou lehčí mutaci krve, tak teď budu chodit na kontroly i tam. A dnešní výsledky jsou v pořádku :wink: Jen to čekání bylo úděsné. Ráno půl hodiny, než mi vzali krev, pak v 10 na konzultaci výsledků... Z ordinace jsem se dostala ve 12 - uf. A to tam přede mnou byli 2 lidé :unamused:
14. črc 2010 v 16:05  • Odpověz
@aleks nevim..jsem prvorodicka ale co jsem slysela tak tripel testy vychazeji az ve 40% falesne spatne...takze jeste nestresujte!!!!taky jsem byla na odberech na tripely a cekam na vysledky...tak uvidime 23.7 jak to dopadne...ale jinak ja bych asi na to amnio sla....kdyz by mi to dr. doporucil...ale asi by to u me taky uz nic nezmenilo...uz jsem si na to mimiso zvykla....
14. črc 2010 v 16:06  •  2 děti  • Odpověz
Aleks, přidávám se k Jajulik, falešně pozitivních tripplů vychází prý dost. I sestřence hrozili rozštěpem páteře a nakonec má krásnou, zdravou holčičku. Držím palečky a myslím na tebe :wink: aby bylo s miminkem vše v pořádku.
14. črc 2010 v 16:10  • Odpověz
děkuju moc, holky.
Uvidím tedy, jak dopadne ten pohovor s genetikem a potom se rozhodneme, co dál - ale k odběru plodovky jsem stále skeptická, nechce se mi do toho :slight_smile:
14. črc 2010 v 16:37  • Odpověz
ahoj holky, uz delsi dobu vas ctu a pridam taky svou trochou do mlyna ohledne amniocentezy. Aleks: taky nam vysel pozitivni triple test - riziko na downuv syndrom 1:100. Byl to pro nas sok, i kdyz pracuju na genetickem pracovisti a vim, ze TT ma obrovskou falesnou pozitivitu. Pro TT test je mj. hrozne dulezite spravne urceni stari plodu, coz lze jakztakz dobre stanovit u zen s pravidelnym, nejlepe 28 dennim cyklem. Ja bohuzel patrim do te skupiny s dlouhym a nepravidelnym :(, nevim, kdy jsem otehotnela a termin porodu mam stanoveny v rozmezi tydne kombinaci UTZ a PM..
Nevim, jak vysoke riziko vyslo vam, ale genetik vetsinou doporucuje odber plodove vody pri riziku 1:250 a vyssim. I pro nas to bylo hrozne dilema, rozhodnout se, jestli na ten odber jit. Riziko komplikaci po odberu je 0,5-1% podle konkretniho pracoviste. Nakonec jsme se rozhodli pro odber, i kdyz jsem mela obrovsky strach, ale vim, ze kdybychom na to nesli, tak by me po zbytek tehotenstvi pronasledovaly myslenky, jestli je mimis zdravy. Ten odber samotny nebolel, je to jen neprijemny tlak v brisku. Nejhorsi na tom je ten strach o mimise. Ten nas zrovna spal, takze sel pan doktor hned na to a odber byl rychly. Na amniocenteze je bohuzel nejhorsi to cekani na vysledky. Bezne se ceka 2-3 tydny. Protoze delam v oboru, tak vim, ze se da na nekterych pracovistich zaplatit rychlometoda a to je pak vysledek do 24-48 hodin. My jsme toho samozrejme vyuzili, i tak jsme cekali ctyri dny, protoze odber mi delali v patek a vysledek byl v pondeli odpoledne. Byl to nejhorsi vikend v nasem zivote:(, ale uz vime, ze cekame zdraveho chlapecka :wink: tak preju hodne sil, at uz se rozhodnete jakkoliv!
14. črc 2010 v 16:47  •  2 děti  • Odpověz
autor
ahoj holky :slight_smile:
rozal - tak to je super, že ti to takhle vyšlo.. a fakt jsi měla štěstí na úřednici :slight_smile:
suzix - neplaš - myslím, že to bude v poho.. a jak píšou holky, alespoň budeš líp sledovaná
jajkaz - gratuluju ke kontrole - dopadla dobře, a to je fajn.. já už se moc těším na ten velký ultrazvuk kam jdu 29.7., už aby to tu bylo.. zase uvidím miminko - moc se těším :slight_smile:
aleks - je to nepříjemné.. a určitě bych šla na tu schůzku s genetikem - nechala si všechno vysvětlit no a pak bych rozmýšlela, protože já vám holky řeknu, že už bych to asi nedala a miminko si nechala - nicméně jistotu bych asi chtěla mít, ale je to vážný krok obou, takže pořádně probrat s lékařem i s manželem a pak se rozhodnout. Taky jsem četla, že riziko amnio je velmi malé a za tu jistotu to nejspíš stojí....držím palečky..ať vše dobře dopadne
14. črc 2010 v 17:25  • Odpověz
@simasla kde máš foto pupíku se tomu vyhýbáš nebo co :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
14. črc 2010 v 18:45  • Odpověz
@suzix určitě bude vše ok :wink:
@rozalenka tak to je super že ti to vyjde :wink: ještě schopný vycházky a je to bájo
@aleks držím palce ať všechno dobře dopadne, já osobně bych asi o amnio uvažovala, ale ještě nepředbíhejme, určitě to dopadne ok
@jajkaz tak to je super

jinak my jsme dneska 18+0tt, jsem doma sama, čeká mě úklid, v pátek a sobotu chceme slavit a zítra si přivezu ségru se synovcem tak tu bude veselo, malý má 8měsíců, je to pěkný cvalda, ale už lozí jako torpédu a je třeba ho furt hlídat, teda dost makačka :grinning:
14. črc 2010 v 18:45  • Odpověz
@lucieg - je dobrý znát názor někoho, kdo pracuje v oboru. Nám bohužel gynekolog neřekl poměr toho rizika, a neřekl vlastně ani to, jestli se má jednat o Downa nebo něco jiného. A já jsem se ho po tom sdělení samozřejmě zapomněla zeptat. :unamused:
@simasla - s přítelem jsme to probírali a jemu se i to malý riziko zdá strašně veliký. Bude se snažit, aby si v práci prohodil službu a šel za genetikem se mnou, ráda bych, abychom to slyšeli oba.
@sonik23 - děkuju za podporu :slight_smile:
14. črc 2010 v 18:58  • Odpověz
autor
@adrous - no fakt se tomu vyhýbám, ale když jinak nedáte.. myslela jsem, že budu fotit až už nebudu vypadat jen tlustě, ale budu vypadat i těhotně.. no ale což... tak tu máte ten můj velrybí pupek :D
@aleks - moc držím palečky, aby to dopadlo dobře..
14. črc 2010 v 19:23  • Odpověz
@simasla no moc pěkný vypadá těhotně ten můj špekatě :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
14. črc 2010 v 19:25  • Odpověz
autor
@adrous - to se jen zdá :D to ty šaty mají dobře šikmé proužky.. jinak když se rozvalím v obýváku na gauči - to bys měla vidět špeky :D no nemůžeme být všechny jako modelky.. to by byla nuda.. ale nejspíš se po porodu dám trošku do cvičení.. bo je to se mnou špatné.. hlavně od té doby, co jsme začali žít spolu s manželem - je to tak 1 a půl a já za tu dobu ztloustla 15kg - no prostě po porodu se vrhnu na sebe :slight_smile: a pak na další mimi - chceme mít alespoň 3 děti a když jsme se na tohle načekali skoro rok.. tak s tím nebudeme moc otálet :slight_smile:
14. črc 2010 v 19:29  • Odpověz
@simasla no já taky jak jsem s manžou začala žít jsem přibrala a pak štítná žlaza+10 kg docela mě to mrzí,ale těší mě že teď zatím nějak moc nepřibírám takže snad po porodu zase ze mě bude kočka taky se dám trošku do kupy :dizzy_face: :grinning: :grinning:
14. črc 2010 v 19:32  • Odpověz
Simi, bříško je krásné... Mě dnes na hematologii řekla dr., že těhotně rozhodně nevypadám :frowning2: špeky to dokonale ukrývají. Rostoucí bříško vytlačuje ten horní špek, takže vypadám jen špekatěji. Ale od minulé kontroly mám skoro o půl kg méně. Od začátku těhu (před tím nevím přesně, kolik jsem měla, nemáme doma váhu) mám o celý 1 kg méně. Moc doufám, že to nahoru moc nepoleze. Zatím Bublinka čerpá mé zásoby :wink: Teď mě dvakrát ťuklo :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
14. črc 2010 v 19:52  • Odpověz
autor
jaj - no já to dobře vyfotila.. řekla bych, že mě to taky vytlačuje horní špek - ten se tedy zvětšil hrozně.. a jak říkám, když se rozvalím, tak to je hrůza a mě kolegyně dneska říkala, že kdyby nevěděla, že jsem těhotná, tak si myslí, že jsem ztloustla - no my jsme přibrali od začátku těhu 2 kg, ale protože jsem před první poradnou zhubla 1kg - tak mám v těhu průkajdě už +3kg a to jsem si dala závazek, že to bude za celé těhu max. do 9 kg.. tak uvidíme :slight_smile:
14. črc 2010 v 19:57  • Odpověz
autor
jo a jinak z takových lidí si nic nedělám.. vím, že mám bobíska v bříšku a ať si klidně říkají, že jsem tlouštík.. já vím, že tam je ten brouček..
ovšem já už jsem se jednou v metru neudržela a byla ošklivá.. chtěla mě nějaká paní zvednout ze sedačky(okolo toho měla spoustu řečí na mou váhu), tak jsem jí řekla, že krom toho, že jsem tlustá, jsem hlavně těhotná, tak zda by byla tak laskavá a dovolila mi zůstat sedět.. protože se mi motá hlava, když dlouho stojím..samo jsem to řekla s pěknou dávkou ironie v hlase.. a paní se omlouvala
14. črc 2010 ve 20:00  • Odpověz
Tak to se v dnešní době docela divím, že byla schopná se omluvit.
Já jsem si nedávno musela taky honem sednout (bylo to na mši v kostele). Udělalo se mi šouflík, naštěstí jsem to rozdýchala. Můj manžel mě pak pořád pozoroval, jestli jsem ok. Ale to fakt byla celkem vyjímka.
Včera jsem byla na tom plavču, tak jsem si tam připadala jak exot. Všichni krásná bříška a já nic. Ale teda jak jsem tam v té vodě pohoklala, tak jsem dost výrazně cítila, že v tom bříšku někdo přebývá. Je to úplně jinačí pocit, než jen nadbytečná kila. Je to nádherný pocit :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: a nedala bych ho za nic na světě :sunglasses:
14. črc 2010 ve 20:09  • Odpověz
@simasla super fotka, bříško pěkný, jinak teda čumím na zážitek z metra :confused:
14. črc 2010 ve 20:38  • Odpověz
@simasla - bříško máš nádherný a opravdu těhotenský :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
14. črc 2010 ve 20:50  • Odpověz
Holky, tak ja taky prihazuju svuj pupik, ale je uz skoro 14dni stary, ted uz je zase vetsi :o)) Co vas tu ale tak ctu, tak zjistuju, ze mam pupik na svuj tyden uplne normalni :o)
14. črc 2010 ve 21:32  • Odpověz
autor
pěkný bříško candynko :slight_smile:
a děkuju holky..za pochválení bříška...
14. črc 2010 ve 21:53  • Odpověz
já mám bříško v albíčku ...ale pssst nikomu to neříkejte :wink:
14. črc 2010 ve 22:09  • Odpověz
autor
tééda to je bříško.. a nádherná fotka.. moc vám to tam sluší :slight_smile:
14. črc 2010 ve 22:38  • Odpověz
dík :pensive:
14. črc 2010 ve 22:46  • Odpověz
Taky dekuju :o)
Simas - pekny saticky mimochodem, ja si musim taky uz nejaky poridit, ty co mam uz neoblecu :o(
Jajulik - krasna fotecka, takovy jsou nejlepsi!
Teda to je vedro, to se neda! Neni to lepsi ani ted v jedenact! Nejhorsi je, ze to nebude lepsi ani v dalsich dnech!
14. črc 2010 ve 22:57  • Odpověz
zdravím a hlásím že mám dva dny volnóóó
@jajulik máš krásnou fotku jak ultrazvuku kde jde mimískovi vidět páteř a i tu s bříškem :wink:
@candynka taky super bříško
15. črc 2010 v 06:27  • Odpověz
Dobré ránko,
Jajulik, fakt nádherná, umělecká fotka :dizzy_face:
Cadynka, taky bych chtěla tak kráné bříško :wink:
Sonik, teda, ty máš dva dny vono a příjdeš nám to říct v půl 7 ráno????? To nechápu :wink: Já bych nevylezla z pelíšku před 8 :grinning:
15. črc 2010 v 07:07  • Odpověz
@jajkaz no já si už upekla korpusy na zákusky, radši ráno kdy je snesitelněji, stejně jsem už nemohla spát, jak jsem zvyklá chodit do práce budím se brzy :sweat_smile:
15. črc 2010 v 08:31  • Odpověz
cauky holky, zase rano a zase v praci a zase parak....fakt hnuuuuus:frowning2: no co uz. dneska rano jsem mela mega bouli na brichu...mimis se tam asi nejak sprajcl nebo co:slight_smile:
15. črc 2010 v 08:39  •  2 děti  • Odpověz
@rozalenka no u nás je taky vedro, ale zatahuje se, třeba i sprchne
15. črc 2010 v 08:42  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.