• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Vánoce 2010 a Nový rok 2011

(Zamčená)
16. března 2011 
ahoj holky, hlásím zataženo, trošku sprchlo a je docela příjemně, snad to vydrží celý den :slight_smile: já dnes vyrážím na kontrolu, tak si užiju 3 hod. jízdu vlakem tam a pak nazpátek :unamused: doufám, že se nepotáhnu za horkem
15. črc 2010 v 09:18  • Odpověz
@elyn.s jezis a proc jezdis tak daleko????vzdyt 3 hodiny to mas snad pres celou republiku nebo co...???
15. črc 2010 v 09:20  •  2 děti  • Odpověz
Ahojky holky, tak tady u Plzně už je od rána pod mrakem a i trošku sprchlo. HURÁ :slight_smile:

Já mám po pondělní kontrole - UTZ mně ale nedělali, protože je tam záskok a ta to s UTZ neumí. Tak mi vysáli krev na trippl testy, ale že si mám volat o výsledky neříkali - takže si myslím, že pokud by to nebylo v pořádku, tak zavolají (u malé jsem to měla taky tak). 9.8. mám další kontrolu i s "velkým" UTZ, bude tam jiný doktor a hned 11.8. jdu na UTZ na genetiku, jak jsem tam byla na screeningu. Zuzka má slíbeno, že půjde se mnou se podívat na miminko. Ta pořád chodí a pusinkuje mi břicho a povídá něco miminku. :slight_smile:

Aleks - kámošce vyšly testy "špatně" u obou dětí - při prvním šla tedy na plodovku, ale bylo vše v pořádku, takže u druhého jí poslali na pořádný podrobný UTZ na genetiku a tam bylo vše v pořádku, tak už jí na plodovku neposílali.
15. črc 2010 v 09:27  • Odpověz
Já to mám totiž trochu složitější, jsem ze západních Čech - mám tam celé příbuzenstvo, přítel pracuje na Moravě, kde taky rekonstrujeme baráček a budu se tam za ním stěhovat, a pracuju v Praze. Takže jsem si našla doktory na Moravě. Dostávám služební volno na návštěvu lékaře, takže se vždy objednám na pátek a mohu jet za přítelem o den dřív a udělat si tak "prodloužený" víkend. A už mě přestalo neustále co 2 roky hledat nového gynekologa a zubaře, už mi to lezlo na hlavu a kolikrát se mi stalo, že jsem už ani nevěděla, ke komu to vůbec a kam chodím :unamused: .
15. črc 2010 v 09:27  • Odpověz
@mirkf Je ty, jses taky od Plzne? Odkud ?
15. črc 2010 v 09:29  • Odpověz
Ahoj , tak u nas je lehce pod mrakem a 26°C. Já už chci taky nějaký pohyby a boule na bříšku :wink: Pořád vidím jen jak se mi zvětšuje horní a dolní špek, vůbec nevypadám těhotně, jen děsně tlustě :frowning2: V práci kdyby nevěděli, že jsem těhotná, tak si myslí, že jsem jen řádně přibrala a to mám jen 2,5 kg nahoře.
Holky chtěla jsem se zeptat, netrápí některou z Vás pálení žáhy, mě teď 2 dny po sobě a je to děsný.
15. črc 2010 v 09:30  • Odpověz
@bluemchen Jsem z Kyšic a ty?
15. črc 2010 v 09:31  • Odpověz
@chita pálení žáhy jsem měla hodně s malou - a pomohlo mi, když jsem se napila studeného mléka. Teď naštěstí zatím ne. Ale berou mě v noci křeče do lýtek - a to beru horčík. Mám občas pocit, že mně ta noha musí upadnout.
15. črc 2010 v 09:34  • Odpověz
Ahojky holky,

s těma TT je to blbý, já vůbec nechápu, že to ještě funguje :pensive: dr. mi říkal, že se prý nějaké genetické odchylky na tom NT screeningu v 1. trimestru nezjistí, takže proto i ty TT :unamused: Ale u NT screeningu přece taky určují riziko DS - já ho mám díky poměru 3500:1 na NT screeningu vyloučený a věřím tomu, pokud vyjdou krevní testy na TT špatně, tak jsem se rozhodla, že se nenechám rozházet, ale stejně by mi to asi vrtalo hlavou - no chtěla bych pak na dvou nezávislých odbornících slyšet, zda je amnio nutná, páč se jí bojím :confused: :pensive:

Jinak já jsem včera po práci zalehla, vzala si paralen a musela jsem ze sebe vypotit to, co se o mě pokoušelo. Dneska už je mi dobře, tak to bylo asi jen z toho tepla :wink:
15. črc 2010 v 09:43  • Odpověz
@mirkf
Z Rokycan A kolik ti je?
15. črc 2010 v 09:46  • Odpověz
@bluemchen Tak to jsi kousek od nás. Jinak už jsem stařešina - je mi 33 let. A pokud to placenta vydrží do 36tt, tak budu rodit zase v Rokycanech, malá se tam narodila taky. Mám tam známou porodní asistentku.
15. črc 2010 v 09:48  • Odpověz
@mirkf No, tak zase taaaak stara nejsi :wink: Ja se prave Rokycan bojim...Je to tam tak pul na pul s referenceme... Tedy , ja se bojim. ze kdyby mely nastat nejake komplikace... Ja jsem jeste premyslela o Horovicich... Ale nevim, nevim.
15. črc 2010 v 10:24  • Odpověz
já slyšela na Rokycany samou chválu - jako přímo od rodiček
ale já půjdu stejně na Lochotín
15. črc 2010 v 10:36  • Odpověz
@bluemchen - já jsem tam byla moooc spokojená, s přístupem doktorů i sestřiček. A kámoška měla dost velké komplikace - měla přirostlou placenu, rodila nakonec naštěstí císařem (šla tam na vyvolání porodu přirozené, ale doktor jí ještě dobře prohlédl, takže se rozhodl pro císaře - měla taky blbě uloženou placentu, ale pořád to bylo jo a ne) a fakt měla namále, ale Dr. Novák, to zvládl na 1*, sice jí bohužel museli vzít dělohu - ale porodila 2. dítě a už další neplánovala, takže jí to bylo jedno.
Já bohužel budu muset (pokud se něco stane dříve než v 35tt s placentou), tak do fakultky do Plzně, kvůli péči o miminko po porodu - ale tam se mně vážně nechce - sice je to tam teď hezké moderní, ale je tam strašně moc porodů, takže je to tam jak na běžícím pásu. Tak doufám, že to dopadne dobře a budu moct zase rodit v Rokycanech, i kdyby to mělo být plánovaným císařem.
Na Hořovice jsem taky slyšela chválu, ale už je to pro mě zbytečně daleko.
15. črc 2010 v 10:40  • Odpověz
@chita no s tim palenim zahy.....mam strasne rada spagety s takovou tou kecupovou omackou...a ted me po tom pali zaha....to je ale pech...
15. črc 2010 v 10:44  •  2 děti  • Odpověz
hm, tak já si v práci objednala grilovanou zeleninu s balkánem a oni to přivezli s nivou a není ani tepelně zpracovaná, tak se s ní cpe netěhu kamarádka :grinning:
15. črc 2010 v 11:27  • Odpověz
@kacerka no chuda...a co budes dlabat ty????bych jim to vratila....at mi dovezou neco jineho....smarja...tady je taky hic ze normalne omdlivam...
15. črc 2010 v 11:43  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj holky, tak jsem dnes po kontrole nějaká přešlá. Dr.mi dělal uzt, říkal že mimi je nějaké menší, že odpovídá 18+5, já jsem dnes 19+2, a vypsal mi žádanku na superkonziliární uzt. To je ten velký ultrazvuk, nebo něco jiného?
Jsem z toho špatná a mám strach o mimi. Jsem se ho ptala jestli je vše v pořádku a on mi řekl, že to co je vidět, tak ano.
15. črc 2010 v 11:49  • Odpověz
@rozalenka kolegyňka snědla jen tu nivu, já si dávám zeleninu a je v ní i kuřecí masíčko + pečivo :wink: Ale balkán bych si dala nebo fetu :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@deniskka neboj, nevidím důvod k panice :wink: jsou to jen 4 dni rozdíl :wink: Dr. měl asi špatnou náladu a byl strohý :confused:
15. črc 2010 v 11:55  • Odpověz
@kacerka děkuji jo, já vím, žejen 4 dny, ale vystrašilo mě to vyšetření, na to jde každá, nebo jen někdo.? Jinak přeji dobrou chuť, jdu si taky něco dát. :wink:
15. črc 2010 ve 12:04  • Odpověz
@deniskka na to jdeme všechny, je to součástí triple testů :wink:
15. črc 2010 ve 12:09  • Odpověz
holky a ten velky uzv se dela az ve 20tt???a co kdyz mi nevyjde kontrola ve 20tt???ja jdu ted 23.7 a to budu 17tt+2 a dalsi kontrolu budu mit asi za 3-4 tydny...a to bych pak byla asi 21tt+2 a krev na tpippel testy me brali ted v pondeli....toho 23 by to melo byt hotove...myslite ze mi ten uzv udela dr. ted a nebo az priste????ja bych chtela ted....kolik muze pripadne stat takovy uzv na vyzadani???
15. črc 2010 ve 12:31  •  2 děti  • Odpověz
@rozalenka jak jsem se objednávala, tak mi sestřička řekla, že mě dr pozdě poslal, tak jdu až budu 20+6, a příští týden jdu na prenatální echo.
15. črc 2010 ve 12:45  • Odpověz
@aleks držím palečky, ať vše dobře dopadne. Jsou to opravdu nervičky o ty naše robátka, už se asi o ně nikdy nepřestanem bát,co?
15. črc 2010 ve 12:49  • Odpověz
ahojky holky,já obědvám malej se dopoledne cákal v bazénku a odpoledne se bude cákat asi zase :slight_smile: :wink: :dizzy_face:
@deniskka neboj to že je mimi menší nemusí nic znamenat :sweat_smile: :dizzy_face: mysli pozitivně a neboj se na kontrole utz se ukaže,ale muže být jen menší :dizzy_face: :dizzy_face: tak neboj :dizzy_face: :dizzy_face:
15. črc 2010 ve 12:52  • Odpověz
@adrous děkuji :wink: :wink:
15. črc 2010 ve 12:57  • Odpověz
@rozalenka neboj, oni to dr. vždy spočítají, aby to vyšlo v nejvhodnější termín - já jdu na ten UZV až 25.8., takže dle mých výpočtů taky celkem pozdě, ale snad je tam nějaké rozmezí a věřím jim :wink: a na tu krev mám rozmezí od 16.-30.7. takže dva týdny, což je taky dost :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. črc 2010 ve 12:57  • Odpověz
@kacerka já jdu na velký utz 17.8 a už se moc těším :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: jen teda bojímm co ty tripply jak nám dopadnou,ale musí dobře :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: holky co jsem těhu mám 2 kila dole dr se teda ptal jakože jakto říkam že nemám moc hlad v tom vedru :sweat_smile: :sweat_smile: a že hodně piju vodu :wink: :slight_smile:
15. črc 2010 ve 13:01  • Odpověz
@adrous Jé já jdu taky 17.8. na velký UTZ (II. NT screeningr). Jen ten rozdíl, že mě doktor řekl, že má s tripplama špatnou zkušenost a tak už je nedělá a nahrazuje je pouze NT screeningama. Já se zatím nestresuji, neboť mi I. NT screening dopadl 1:13418 na downuv syndrom a vše ostatní taky bylo dobré.
15. črc 2010 ve 13:45  • Odpověz
@chita no ty jsi mladší,ale mě vyšel daw.syndrom 1:4999 :slight_smile: :wink: a mám 30 let takže vzhledem k mému věku myslím dobrý :sweat_smile: tripplu se bojim,ale když bude potřeba podstoupím co je potřeba aby nebyla v nejistotě :sweat_smile: :frowning2:
15. črc 2010 ve 14:00  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.