• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Vánoce 2010 a Nový rok 2011

(Zamčená)
16. března 2011 
kacerka - a nemuze to být i tím, že se prcek jakoby natlaci ven? ale žádná boule vidět není..
19. črc 2010 ve 21:39  • Odpověz
@liptonek já mám tvrdé břicho, když mám plný močák, hlavně ráno.
S těmi pohyby pořád nevím, jestli to je ono, občas nějaké šimrání a bublinky cítím, asi to je ono. :sweat_smile:
No taky věcem ohledně účetnictví nerozumím, ale věřím, že toho máte hodně a musíte to zvládat, já bych to asi nedala, mě se chce pořád strašně spát, tak bych asi v těch papírech usla :grinning:
19. črc 2010 ve 21:42  • Odpověz
Ahoj holky
tak já asi taky už něco cítila, ale jelikož nevím jestli je to ono tak nevím :grinning:
Jinak hlásím že jsem objednaná na velký UTZ toš se těším co tam uvidím :wink: snad vše ok

@jajkaz no hlavně že tam není nic negativního ne? na lepším utz víc uvidíte :wink:
@suzix držím palce aby bylo vše ok
19. črc 2010 ve 21:43  • Odpověz
deniskka - já bych ani nerekla, že je nějak tvrdší. možná jen na kousku :grinning: Necítím tlak nebo stahování v celym podbrisku, ale vždy jen na kousku. Nevím, jak to popsat :sweat_smile:
Jinak pohyby už jsou cítít krásně. I když na břicho přiložím ruku, tak je to cítit :slight_smile:
19. črc 2010 ve 21:47  • Odpověz
@liptonek fakt, tak krásně cítíš pohyby? Tak to tiše závidím. Už se taky těším :slight_smile:
19. črc 2010 ve 22:06  • Odpověz
deniskka - pár dní už jo :slight_smile: Jen mě dnes zarazil ten tlak. Snad to nic nebude. A neboj, taky se dočkáš :wink:
19. črc 2010 ve 22:09  • Odpověz
Sim, já na tom utz dnes byla v naší okresní nemocnici a na ten ještě lepší musím do krajské... Tak snad už mi řeknou něco konkrétnějšího.
Deni, já jsem na NT nebyla, ale tripply dopadly dobře, tak doufám, že je to všechno ok. Kampak ty jdeš na ten utz? Mě poslal na Fifejdy, ale teda můžu říct, že mě objednali až za měsíc. Že jsem teď 19+3 jsem jim říkala, tak snad ví, co dělají..
Kacerko, tak něco mi o tom řekl, jen nebylo dostatek toho, co by mi mohl říct :unamused: Jednu chvilku mě to sice vyděsilo, ale vysvětlil mi to, že to prostě špatně vidí a aby něco nezanedbal, tak mě pro jistotu pošle na ten ještě lepší utz. :wink:
Liptonku, já taky občas cítím takový divný pocit. Ale nevím,jestli je to tvrdnutí. Na jiné diskuzi jedna holčina to popsala, že u toho cítí i jakoby slaboučké stahy, ale to já necítím. Jen mám pocit, jakoby mi ten podbřišek ztěžknul. Na pár vteřin, pak je to ok. A jak holky píšou, většinou při prudkém pohybu, nebo když se obracím z boku na bok..... Zatím ale ne časté a nějak moc, tak jsem si koupila magnezii. Snad to bude lepší... :wink:
19. črc 2010 ve 22:10  • Odpověz
@jajkaz já jsem z Ostravy, tak jdu do fakultní nem., kde jsem byla i na NT scren. Já teď ve čt jdu na to ECHO, to jsem 20+3(i když dle dr je mimčo trošku menší), no a pak jdu na to lepší sono 26.7, a to když jsem se obj.,tak mi sestra řekla, že mě tam dr.posílá pozdě, že se to dělá dřív, no ale udělají mi to. Tak jsem taky strašně zvědavá, jak to vše dopadne. A na tom Echu ti (spíš teda mimču) vyšetřoval vše? I měřil? Jsem myslela, že se jen zaměřuje na srdíčko.
19. črc 2010 ve 22:24  • Odpověz
Deni, koukal se na všechno. Do zprávy co se týká měření napsal jen že podle "bpd gh" je 19+3, což jsem vyčetla na netu, že znamená průměr hlavičky od ucha k uchu. Nic víc neměřil, ale dále psal, že žaludek, moč. měchýř patrný, páteř intaktní....... . Právě to ve mě budí domněnku, že je to to samé, jako "velký ultrazvuk" Mám pocit, že každý tomu říká jinak, ale je to stejné. Na ten termín se zkusím zeptat svého dr., jestli to není pozdě. Kontrolu mám až za 2 týdny, tak uvažuju, že se ho zajedu zeptat dříve... Že by mě třeba nějak pokusil šoupnout kupředu v tom náhradním termínu utz. Jinak já jsem od FM.
19. črc 2010 ve 22:33  • Odpověz
Tak ja hlasim, ze jsem dnes byla na dalsi poradne a taky uz jsem objednana na velky UTZ na 11.8., tak uz se nemuzu dockat, az mimi uvidim a hlavne, jeslti se nam ukaze nebo se bude stydet :o) Dneska Dr. poslouchal jenom srdicko - to byly rany :o)) Pohyby este zatim asi necitim. Jenom minuly tyden mi to tak pripadalo, ale asi to byly streva, clovek se fakt moc pozoruje :o))
Tripple testy mi pry delat nebudou, kdyz dobre dopadly ty prvni testy.
Tak se drzte holky a uzijte si zitra este pomerne "chladny" den, ve stredu nam to zase zacne :o(
19. črc 2010 ve 22:39  • Odpověz
@jajkaz no asi tak, každý tomu říká jinak. Jo z F-M? Já pocházím z Třince a teď od minulého roku jsem se přestěhovala do Ovy. Do F-M jsem chodila na zdrávku.Tak se zkus poptat dr, mě i vypsal žádanku a na všechny vyš.,chodím do fakultky. S Fifejdama nemám zkušenost,ale asi taky tam jsou dobří,co? No mě taky právě dr, podle měření hlavičky řekl, že je mimi trošku menší, tak mě to trochu vylekalo, ale jsou to jen 4 dny.A pak mi řekl, že mě ještě pošle na ten superkon.uzt(když jsem ten zdravotník), ať mám jistotu, že je vše v pořádku, no a to mě dostalo, pak jsem si i doma pobrečela, docela mě to vylekalo. Ale před chvíli jsem si lehla na záda dala ruku na břicho a za chvíli taky kopanec :slight_smile: :slight_smile:
19. črc 2010 ve 22:47  • Odpověz
deni - no vidíš :wink: tak už závidět nemusíš :slight_smile: Krásný pocit, viď? :sweat_smile:
19. črc 2010 ve 23:05  • Odpověz
Deni, já teda pocházím od Kroměříže. K FM jsem se přivdala... Jojo, výraz nebo slova dr.dokážou pořádně vyděsit... Když se mě dnes ptal, kdy mám termín - s jeho zamyšleným výrazem jsem fakt hrůzou nedýchala a začala se třepat. Musel to sám cítit... Já teda v oboru medicíny nejsem, ale myslím, že 4 dny jsou ještě celkem v poho, ne? Jednak záleží na přesnosti utz a taky podle toho, jak přesně se mu podaří na tom PC zasáhnout oba okraje... v těch milimetrových rozdílech to musí být asi složité, trefit to naprosto přesně - aspoň si myslím a uklidňuju se...
Na Fifejdách jsem byla jen podívat se na malou od kamarádky, jinak naštěstí s ostravskými nemocnicemi nemám absolutně žádné zkušenosti. Jen u nás ve Frýdku jsem byla už 2x na revizi..... Tak do třetice tam snad budu v pořádku rodit.... :dizzy_face:
19. črc 2010 ve 23:08  • Odpověz
Dobré ráno všem, včera už jsem nějak vytuhla :slight_smile:

@liptonek je to krásný pocit, snad jsem se nespletla a bylo to opravdu ono a né nějaké svalové záškuby :unamused:

@jajkaz a na to sono jdeš na fifejdy, chápu to správně? Aha, tak Třinec asi moc neznáš. A s frýdeckou nem.spokojenost, neslyšela jsem moc na ni chválu, ale pracují tam moje spolužačky jako porodní asistentky. No opravdu už se těším na čtvrtek, já vím že 4 dny je malý rozdíl, ale nějak mě vyděsil, i když začal dělat sono, tak napřed mlčel a jen koukal na obrazovku, no síla, srdce mi začalo bít jak o život., jsme asi trochu přecitlivělé a dr. by to měli trošku chápat. Teď to vidím i z druhé strany. :unamused:
20. črc 2010 v 08:52  • Odpověz
Dobré ránko - pozdnější, ale já teprve dospala to, že jsem šla večer pozdě spát a ještě po3. hod. jsem nemohla pořádně zabrat....
Deni, tak s frýdeckou nem. pár zkušeností mám a až na jednu hóóódně špatnou to není u mě až tak zlý. Nejúžasnější človíček z celé nemocnice, co jsem tam poznala je paní rehabilitační, co mi pomáhala při cvičení Mojžíšovky. Naprosto úžasný přístup, strašně milá, povzbudivá a díky její práci teď nosím to největší štěstí pod srdcem!!!
Jinak ta nejhorší - jedna z prvních zkušeností - brzyčko to budou 4 roky. Jednoho nedělního rána, byla jsem cca v 11 týdnu, jsem začala špinit, takže jsem hned ráno zapadla do postele a nehla se od tamtud. Ale když to k večeru spíše sílilo, tak jsme neváhali a vyrazili na pohotovost. Tam jsem potkala "úžasného" pana doktora, který mě po půl hodině čekání v čekárně vyšetřil se slovy: Nebrečte, stejně tak ničemu nepomůžete. To byl začátek, pak to přišlo... Dělal mi utz - a vám doktor řekl, že jste těhotná??? :confused: Hm, já tam nic nevidím... (tak jsem mu ukázala asi týden a půl starou fotografii z utz)... No jo, tak tady to bylo ještě vpořádku. Ale už tam nic není, půjdete na výškrab!!!!!
Holky nekecám... Já poprvé těhotná, bylo mi 23, zoufalá, že s naším miminkem něco je a on takhle! Sem si dovolila otravovat ho v neděli večer! Kdybych nebyla hotová z toho, že jsem zrovna přišla o dítko, tak bych na něj podala velkou stížnost. Ale to by mé bolesti nijak nepomohlo. Takže to je jediná moje obava, abych se mu znovu nepřipletla do cesty.... Ještě teď se mi chce brečet, když si na to vzpomenu :cry:
20. črc 2010 v 09:13  • Odpověz
cauko holky, to je mazec...zase jsem v praci...hruza.jinak zada me porad boli jako prase....ani jsem vcera nebyla cvicit...bo jsem nemela zaskok.fakt nevim kdy mam jit marodit jestli teda od pondeli jak jsem puvodne chtela a nebo az od srpna...jak chce sef.porad to s mamkou zvazujeme sem a tak....no mazec.kazda strana ma svoje pro i proti....ale jinak uz se moc moc tesim na patek na kontrolu...samo ze mam i trosku strach ale teseni zatim vytezi....doufam jen ze si vyprosim uzv....
20. črc 2010 v 09:17  •  2 děti  • Odpověz
Dobré dopoledne dámy,

jajkaz- to byl ale DEBIL, ale už dost zoufání a jen těšení na mimi.... app. taky se chceme nechat překvapit :slight_smile:

a abych nezapomněla, screening II.trim. dopadl báječně... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
20. črc 2010 v 09:29  • Odpověz
Dobré ráno,
nestíhám moc dočítat, ale večer si k vám sednu :wink:
@suzix gratulka ke screeningu :dizzy_face: Na ten v 2.trimestru chodí každý?

Jinak dotázek-nechcete se přesunout do soukromí?
Jinak u nás screening v 1.trimestru-UTZ O.K., na krev stále čekáme :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Hezký den.
20. črc 2010 v 09:31  • Odpověz
Suzi, čím dál více se blíží čas porodu, tím víc uvažuju, že si do porodního plánu napíšu, že ho k porodu nechci. Kohokoliv jiného, jen ne jeho... Myslím, že po nějaké rozumné domluvě s primářem, by to nemusel být tak zásadní problém.
Jinak ale hlavné gratuluji k tomu výsledku :dizzy_face: Jen tak dále, s dobrými zprávami :sunglasses:
Holky, jsem nadšená z dlouhodobé předpovědi počasí http://www.e-pocasi.cz/dlouhodoba-predpoved-pocasi/ Mám ráda léto kolem 25 st. Je krásně a přitom se nemusím rozpouštět za živa :dizzy_face:
20. črc 2010 v 09:33  • Odpověz
jajkaz, rozhodně to tam napiš... já mám taky neblahou zkušenost s jednou doktorkou... a taky budu chtít, aby nebyla ona ... jsem ochotna za to i zaplatit!
20. črc 2010 v 09:47  • Odpověz
Ahojky, tak jsem si volala o výsledky trippl testů - tak je vše v pořádku a krevní obraz mám taky v normě.
:slight_smile:
20. črc 2010 v 10:23  • Odpověz
holky muze se pred tripel testama a krevnim obrazem posnidat????
20. črc 2010 v 10:41  •  2 děti  • Odpověz
@rozalenka já jsem normálně jedla - byla jsem tam až na 9.30 a to bych umřela - a hlavně by mně bylo strašně špatně. Já jsem měla přijít na lačno jen na první odběry a pak už prý ne.
20. črc 2010 v 10:50  • Odpověz
Já jsem teda byla na lačno, protože jsem to měla hned na 7, ale sestřička nic neříkala. A v těhu prý nemusíš být. :wink:
20. črc 2010 v 10:52  • Odpověz
Mirkf, gratuluji k výsledkům :wink:
20. črc 2010 v 10:52  • Odpověz
bo ja na lacno nebyla..... bez snidane nevylezu:slight_smile:
20. črc 2010 v 10:54  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj holky, zítra na jdu na kontrolu a už se moc těším. NT screening 2. trimestru až 17.8. , což je pro mě nekonečné čekání. Trippl testy jsem neabsolvovala, nikdo mi nic neříkal. Dnes jsem se začala schánět po předporodních kurzech v porodnici - Mělník. Tak prý až v září a to mi bylo řečeno, že možná už bude na mě pozdě, což jsem se smála, že 25tt je pozdě. Ale budu je muset absolvovat, abych vůbec věděla co čekat, aby pak mohl být se mnou manžel u porodu a prohlídla si porodnici. Jinak celý den mám dnes takový divný tlak v podbříšku, až mě to děsí. Místama mě to až dost bolí, tak uvidím co mi na to řekne zítra doktor.
No a co se týká práce, tak tady snad budu až do konce, což se mi nechce, ale nikdo se to pořád za mě nenaučil, tak nevím :frowning2:.
20. črc 2010 v 11:04  • Odpověz
mě vždy dr řekl, ať příjdu na lačno, že budou odběry, minule už jsem nemusela. Jde jen o to, že pokud se nasnídáš, tak můžeš mít vyšší hodnotu glykémie, ale pokud ti berou jen ko atrippl testa, tak tam glykémie není.

@jajkaz tak to je opravdu strašný zážitek, opravdu někteří doktoři by měli navštívit nějaké kurzy v komunikaci a jednání s pacienty. Ale možná už tam ani nepracuje, ale pokud znáš jeho jméno, tak si to zjisti. Kéž už by vydrželo jen počasí s teplotami do 25, mě by to bohatě stačilo. Ale v sobotu musí být ještě hezky, poněvadž jdeme slavit manžílkovy narozky.
Holky co to je NT screening v 2.trimestru? Ten stejný jako v 1.trimestru?
Všem gratuluji k dobrým výsledkům a kontrolám.
20. črc 2010 v 11:45  • Odpověz
zdravim všechny a blahopřeju k úspěšným vyšetřením
@jajkaz ten doktor byl fakt debil, ale nejsem si jistá zda si můžeš vybírat kdo tě bude nebo nebude rodit
(pokud teda nemáš známé)
20. črc 2010 v 11:56  • Odpověz
teď za mnou byla kamarádka - měla by rodit přesně měsíc po mě, tak jsem zvědavá - budeme porovnávat bříška
jenže ona je strašně hubená, takže to bude vypadat že mám náskok tak min 3 měsíce :grinning:
20. črc 2010 v 11:57  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.