• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Vánoce 2010 a Nový rok 2011

(Zamčená)
16. března 2011 
Deni, zrovna včera jsem koukala na tabulku lékařů na gyndě a stále tam je. :angry: Při nejhorším si domluvím a zaplatím svého gyndr, myslím,že to nějak jde domluvit. Jen nevím, jestli to pak bude ve FM., protože on má něco společného s třineckou nemocnicí - jestli to říkám dobře. Nechtěla bych kecat, ale kdysi jsem zaslechla, že je tam primařem...
Jajulik, známé nemám :frowning2: jen doufám, že když je tam těch doktorů tolik, že by to bylo možné (v případě, že trefím na jeho směnu) nějak udělat.... Je to ale ještě pár měsíců, tak se tím teď nebudu trápit :wink:
Já myslím, že ten v 2. trimestru myslí ty triply,ne? Je to hrůza, jak tomu každý říká jinak :confused:
20. črc 2010 ve 12:04  • Odpověz
@jajkaz a jak se jmenuje tvůj gynekolog? No myslím, že kdybys chtěla rodit v Třinci, tak to nebude problém, akorát to máš trochu z ruky, co? nebo musíš doufat, že na něj nenatrefíš a pokud ano, tak doufat, že změnil přístup, nebo že ten den měl špatnou náledu. :wink:
Opravdu se v těch vyšetřeních už nevyznám :angry: stalo se vám některé, že vám váš gynekolog řekl a vysvětlil tak čekají vás tyto a tyto vyšetření?
20. črc 2010 ve 12:15  • Odpověz
@jajkaz Tak já mám podobný zážitek z těhotenství s Karlíkem - krvácela jsem v 7tt, tak jsem jela do nemocnice a taky místo slov pochopení mi na otázku, zda to bude v pořádku, řekl, že do rána může být po všem :pensive: Fakt jsou někteří naprosto nevycválaní :stuck_out_tongue_closed_eyes: Chápu, že ne vždy má dr. dobrou náladu, ale profesionální etika by měla být zachována, kor u těchto choulostivých případů :pensive: :pensive:
20. črc 2010 ve 12:17  • Odpověz
Deni, tak jsem koukala na stránky a mají to tam nějaké divné. primařem bude asi někdo jiný...
20. črc 2010 ve 12:18  • Odpověz
Každý den není člověk happy, to se dá pochopit. Ale přece nemůže doktor odborník říct žádné mamině takové věci a takovým způsobem! Hormony pracují, těhotenství prožívá na miminko se těší..... Já vím, že za naše trápení nemůže, ale tohle se mi z hlavy asi nikdy nevymaže a nemůže mi mít nikdo za zlé, že ho už nechci ani potkat...
Kacerko, ještě, že u vás to dobře dopadlo :wink:
20. črc 2010 ve 12:26  • Odpověz
HOlky právě jsem volala na výsledky krve a vše o.k....úleva na maximum potom všem co jsem četla .... navíc nějak dneska koblížek protestuje, připadá mi že se mi nějak roztahuje pač jsem ho po probuzení našla ne dole, ale nějak nahoře....a předchozí dva dny mě táhlo v pupíku tak asi jsme se rozrostli nebo co..... připadám si jako blázen jakým stylem to tu píšu ale nedokážu to pořádně popsat :grinning:
20. črc 2010 ve 12:27  • Odpověz
@deniskka Ahoj, tak NT screening 2. trimestru je stejný jako 1. trimestru, ale dělá se od 20-22tt. Jen je tam podrobnější měření vnitřních orgánů a končetin.
20. črc 2010 ve 14:10  • Odpověz
@deniskka mě to teda nepotkalo..navíc mi doktroka sice dala papír s výsledky ale že bych tomu věděla hlavyu patu to se teda říct nedá jako... :unamused:
20. črc 2010 ve 14:13  • Odpověz
Chita, to podrobnější měření se dělá i na tzv. "velkém ultrazvuku" a pokoušel se o to i u mě na tom "prenatal echo". Já už jsem z toho fakt jelen. Nebude to zase to stejné???
20. črc 2010 ve 14:17  • Odpověz
@jajkaz Já mám už z těch všech vyšetření, co mám za sebou a co mě čekají, hlavu jak pátrací balon. Díky bohu, že mám alespoň napsáno kdy a kam mám dojít :grinning: .
A gratuluji všem ke kontrolám a výsledkům :slight_smile:.
Jinak mám dnes skvělý den. Kromě toho, že nám nejezdí výtah, soused se rozhodl, že rozbombarduje byt, tak ještě uzavřeli teplou vodu, příjemné překvapení ve sprše, volali mi z práce, jak si představuju, že vůbec nejsem v práci k sehnání, no, on je to trochu problém, když je člověk na neschopence a sedí doma a ještě mám na telefonu zmeškaný hovor od tchyně. Ještě jsem jí ani nevolala, abych zjistila co chce, ale už jen to pomyšlení, že s ní budu muset mluvit, hodilo moji náladu pod bod mrazu. Když se daří, tak se daří :rolling_eyes: .
20. črc 2010 ve 14:37  • Odpověz
Hoky, na tom NT screeningu se sleduje projasnění šíje - kolem toho 13-14tt je nejlepší čas a a ta tloušťka té šíje hodně napoví o možném podezření na DS :wink: V tom 20tt se kontrolují všechny orgány - je to doplněk k těm krevním testům v 16tt :slight_smile:
20. črc 2010 v 15:02  • Odpověz
@kacerka díky, takže v 16.týdnu se dělá jen krev?
20. črc 2010 v 15:05  • Odpověz
@dimi jj, to jsou ty tripple testy :wink: ten NT screening spočívá v UZV + krvi - tam bych řekla, že ten UZV je ale důležitější - no a tripplů zase naopak ta krev - no je to hokej :grinning:
20. črc 2010 v 15:09  • Odpověz
@dimi - já jsem třeba s malou byla jen 3x na UTZ (to jsou ty hrazné pojišťovnou a ostatní jsou už jen na doktořích, jestli ti je udělají - nebo to tak před 4-mi lety bylo) - moje doktorka neměla UTZ - a to ve 12-13tt, 20-21tt a 32tt + k tomu tripple testy v 16tt -což je jen krev. A téď se tedy dělá ještě navíc ten screening v 1. trimestru - protože zjistili, že tam jde už dobře odhalit vývojové vady, ale na ten musí mít doktor lepší UTZ nebo někam posílat.
Mně budou dělat UTZ u mé doktorky ve 21tt - 9.8. a pak hned 11.8. jdu na 3D UTZ na genetiku - to je to, co tady holky píší jako screening v 2. trimestru.
20. črc 2010 v 15:35  • Odpověz
@mirkf
@kacerka děkuji.
My teď byli na screeningu v 1.trimestru a já se objednala na 3D UTZ v 16.týdnu-to je prý poslední týden co je možné vidět mímo celé - tak bych ráda jen fotečku :dizzy_face:
20. črc 2010 v 15:43  • Odpověz
autor
ahoj holky
jaj - tak to je fakt hnusný zážitek.. ale opravdu teď myslet jen už na to dobré a na to miminko, co máš v bříšku.. jinak zaplatit si svého Dr. u porodu jde (tak to prosím udělám já) vzhledem k tomu, že mám syndrom bílého pláště, tak reaguji na cizí doktory tak nějak jinak.. takže budu ráda, když tam bude někdo, koho znám a kdo zná mě... Sice to není zrovna nejlevnější (stojí to 7000,-), ale pro můj klid duše a zase nerodí se každý měsíc, že. No s tou nemocnicí máš ale pravdu - tu jsem si vybírat nemohla - budu rodit, tam kde má pan doktor i nějaké služby v nem. - tedy Mladá Boleslav.
suzix, mirkf - gratuluju k tripplům :slight_smile:
chita - pěknou a klidnou zítřejší kontrolu :slight_smile:
20. črc 2010 v 15:58  • Odpověz
holky prosiiim posunte cas...staci mi pul hodinka...prosim!!!!!a jsem definitivne rozhodnuta...od pondeli jdu na neschopenku...at se tady klidne nekdo stavi i na hlavu....porad me poboliva brich a nemuzu na velkou...a taky je mi porad zle jak blbe jim...nestiham obedy tak furt jen tlacim ty nechutne rohliky bagety jine obludnosti a je mi z toh pekne zle!!!!
20. črc 2010 v 16:22  •  2 děti  • Odpověz
dobře děláš ... já jsem doma spokojená
20. črc 2010 v 17:27  • Odpověz
čau kočky,omlouvám se nestihla jsem se s váma rozloučit :sweat_smile: :frowning2: nějak jsem v tom fofru v balení :sweat_smile: jsme v krkonoších s malým na týden,ale v neděli zas přifrčíme jen malý zkouší tady naše nervy a čekám na výsledky tripplu jak mi dopadnou :sweat_smile: :fearful:
20. črc 2010 v 17:58  • Odpověz
Ahoj holky
všem gratuluju k dobrým výsledkům :wink:

@jajkaz hrozný zážitek, doktoři jsou fakt někdy na zabití, místo aby měli lidksý přístup tak na to se***, děs

jinak holky koukám že jste některé z třinecka, jste už některá rozhodnuta v tčinci rodit?já jsem z čt a zatím teda nevím kam????

@adrous jé sper, tak si to pořádně užijte

@rozalenka tak určitě pokud ti není dobře jdi na nemcenskou, za nějaké problémy nebo starosti to pak nestojí
20. črc 2010 v 18:42  • Odpověz
Rozalenko, na nějaký stres se jim tam vyprdni a jdi. Miminko je v první řadě, na koho teď musíš myslet!!! Tak hurá domů :dizzy_face:
Sonik, to je ještě daleko. Jen občas o tom uvažuji. Spíš to vidím na ten Frýdek, to mám nejblíže. Uvidíme... a doufám, že až v prosinci :wink:
20. črc 2010 v 18:45  • Odpověz
@jajkaz jjo ono se říká daleko, ale ještě mám v živé paměti ak jsem držela těhu test a nemohla jsem tou uvěřit :grinning:
jinak taky doufám že až v prosinci :wink:
20. črc 2010 v 18:48  • Odpověz
omlouvám se za výpay písmenek, něnjak to dneska mi to nějak vypadává :grinning:
20. črc 2010 v 18:49  • Odpověz
panebože píšu jak meňtoš, sorry :sweat_smile:
20. črc 2010 v 18:50  • Odpověz
Sonic, to je fakt... Není to dávno...
Holky, byla jsem venku a našla krásný čtyřlístek a hned vedle ještě jeden :dizzy_face: Tak jsem ho šoupla do albíčka, pro to naše mimuško :wink: Dneska mě tak krásně kopnulo, že jsem to cítila i rukou položenou na bříšku :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Škoda, že ta ruka nebyla taťkova, vždycky tak smutně koukne, když mu povídám, jak tam to naše štěstíčko řádí... Už by to chtěl taky zažít :slight_smile:
20. črc 2010 v 18:52  • Odpověz
Sonic, to se stává i v lepších rodinách :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
20. črc 2010 v 18:53  • Odpověz
@jajkaz no dneska fakt perlím :grinning: jinak čtyřlístek super
20. črc 2010 v 18:54  • Odpověz
jinak hlásím že mě čekají tři pračky na vyžehlení :stuck_out_tongue_closed_eyes: žehlení považuju za útok na svou osobu, nenávidím to :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. črc 2010 v 19:04  • Odpověz
tak kontrola u doktorky dopadla dobře, slyšela jsem srdíčko toho našeho broučínky (nebo broučinky???), takže jsem zase klidnější že mu tluče srdíčko. Jinak příští pondělí jdu na velký UZ, tak snad to bude vše OK.
20. črc 2010 v 19:12  • Odpověz
@alena36 super gratuluju
20. črc 2010 v 19:17  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.