• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Vánoce 2010 a Nový rok 2011

(Zamčená)
16. března 2011 
Ahojky, ještě jsem našla jeden typ toho přístroje na poslech srdíčka - je asi o něco levnější (taky nad tím uvažuju)
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=33973308&tab=3
22. črc 2010 ve 14:20  • Odpověz
Chita, koukala jsem taky na aukro, jen nejlevnější tam byl momentálně za 999,- Musí to být nádherný. Už jsem se mamky ptala, jestli nemá nějaký starý stetoskop (nebo jak se tomu nadává)......
Deni, vy tam v práci nějaký na vyřazení nemáte? :wink:
22. črc 2010 ve 14:25  • Odpověz
Člověk se bez toho obejde, to je bezesporu. Já jsem si řekla, že když nebudu kupovat postýlku, kočárek a dost věcí na mimi ( vše zdědím po příbuzných) tak se trochu rozšoupnu a toto si pořídím.
22. črc 2010 ve 14:27  • Odpověz
@jajkaz no jeden mám doma. Už jsme to s manžílkem zkoušeli, ale nebylo nic slyšet. asi to dnes zas zopáknem :grinning: :grinning: . Jo a nadává se tomu stetoskop, nebo spíš jsme používali slovo fonendoskop :grinning: :grinning:

@chita jo určitě, pak to zas můžeš dál prodat. Ty se máš, že zdědiš tolik věciček. Já nemám po kom, tak musíme vše pořízovat nové, ale to neva. :wink:
22. črc 2010 ve 14:41  • Odpověz
Je fakt, že takovou věcičku bez problémů zase prodám. Uvidíme časem... třeba se nějaká kačka najde. Momentálně řešíme, jestli zvládneme do budoucna půjčku na auto. Naše stará dobrá "stodvacítka" už dojezdila. :cry:
Deni, fonendoskop jsem už asi slyšela, ale blbě se to pamatuje :wink:
22. črc 2010 ve 14:47  • Odpověz
holky tím stetoskopem to jde slyšet až koncem šestého měsíce. taky ho mám doma vypujčený, ale zatím je k ničemu. :confounded:
22. črc 2010 ve 14:48  • Odpověz
čau děvčata, tak já jsem pořídila angel sound a neslyšela jsem nic :unamused: jen jak mi škrundá v břiše :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale příjde mi, že začínám cítít jak se v drobek v bříšku mele :wink:
22. črc 2010 v 16:02  • Odpověz
holky konecne padla....a zitra rano kontrola...tak na me myslite....
22. črc 2010 v 16:59  •  2 děti  • Odpověz
@suzix Já jsem musela nejdřív hodně hledat, ale teď už hledám o dost méně,ale taky musíš najít tu správnou polohu. To škrundání jsem taky slýchávala, to se tam ten prcek vrtěl. Teď už je slyšet i srdíčko. A jedna podstatná věc, musíš používat sono gel, který dobře vodí ( mě se osvědčil masážní a lubrikační gel 2v1 od Durex.)
22. črc 2010 v 17:12  • Odpověz
@rozalenka budeme :slight_smile: já byla dnes na kontrole, nakonec mám neschopenku prodlouženou ještě o týden, za což jsem ráda, ale neskutečně mě naštval můj zástupce ... byl uražený, že za mě musí vypsat docházku, protože jsem nemocná a on si myslel, že dnes budu v práci a vypracuju jí já, bez podkladů, za 2 hodiny ... jen ty 2 hodiny bych dávala do kupy podklady, abych měla přehled, kdo kde kdy byl a jak dlouho, za celý červenec ... nejvtipnější je, že ta docházka se měla odevzdávat dnes, on na to ani nesáhl ... otočila jsem se na podpatku a šla domů, že to udělám, až mě uschopní, protože jsem začala vidět rudě :angry:
22. črc 2010 v 17:19  • Odpověz
@kaaatinka no jo, tak ty už máš zkušenosti - to se to někdo má :slight_smile: my uvažujeme o kočárku s autosedačkou. měla by to být nějaká čtyřkombinace nebo co. Sice mě hlubokej kočár nepříjde moc hlubokej ale zase se mi líbí ty otočný kolečka vepředu a vlastně celkově se mi docela líbí. Mám menšího bratra, takže si pamatuju když měl on ten hlubokej starej kočár a jak byl těžkej na ovládání - z toho mám docela strach... Ještě mám čas, takže se můžu ještě rozmýšlet :slight_smile:
22. črc 2010 v 17:25  • Odpověz
já jsem o kočárku ještě vůbec nepřemýšlela :confused: asi bych se měla začít porozhlížet nebo je ještě čas? vůbec nevím, jak je velká nabídka :confused: abych si pak hrůzou nervala vlasy, že nemám vybraný kočárek a nestíhám :grinning:
22. črc 2010 v 17:29  • Odpověz
ahoj holky,mě tady každý ignoruje :frowning2: :angry: jsem s takovou radostí psala,že mi dobře dopadly tripl testya vy na mě kašlete :frowning2: :angry: ještě jak debil dočítala co jste psaly :sweat_smile: :rolling_eyes: jinak kontrolu jdem 17.8. tak uvidíme zda bude vidět pohlaví :rolling_eyes: :grinning:
22. črc 2010 v 17:35  • Odpověz
@adrous teď jsem si hledala zpětně tvůj příspěvek, asi se to ztratilo v té záplavě šťastných smajlíků :grinning: dodatečně gratuluji a nezlob se na nás :slight_smile: já doufám, že už budu příští týden vědět, jestli čekám holčičku nebo chlapečka, snad to zase potvora nebude schovávat :slight_smile:
22. črc 2010 v 17:42  • Odpověz
@adrous to si nesmíš tak brát, já taky kolikrát něco napíšu a žádná reakce :wink: teď jsem se dívala zpět, tak jsem tam všem gratulovala, sice jsem napsala ke kontrolám, ale myslela jsem tím i tebe. Akorát kolikrát chci napsat toho tolik, že píšu rychle a nenaoíšu vše, nebo se do toho nějak zamotám. :grinning: :grinning: a ty jsi někde na dovči, nebo už jste zpátky?
A konečně manžílek přijel z práce, tak ho jdu přivítat :wink: :wink:
22. črc 2010 v 17:53  • Odpověz
@adrous Promiň nám, já jsem to taky nějak v té rychlosti přehlédla. Moc ti gratuluji k výsledků :wink:
22. črc 2010 v 18:09  • Odpověz
holky díky :grinning: :grinning: :grinning: no já jsem huba nevymáchaná :grinning: :sweat_smile: co mě napadne hned napíšu jsem taky chtěla na sebe upozornit :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: ale jinak díky.nás dnes zastihla pěkná bouřka to jsme byli kousek od chaty :frowning2: :rolling_eyes: jen jsem se bála o malýho aby se mi nenachladil a neonemocněl :frowning2: jinak dovča super akorát mám unavený nožičky a to manža říka že jsme toho moc nenachodily,že jsem nějaká slabá já říkam,že jo a hlavně těhotná,že mě nemá tahat po kopcech,že jsem jela odpočívat :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
22. črc 2010 v 18:15  • Odpověz
@adrous pěkně někde po rovince :slight_smile: co to je za nápady, šplhat se někde po kopcích a ještě v tomhle počasí :grinning:
22. črc 2010 v 18:34  • Odpověz
Ahoj holky,
tak jsem konečně zase mezi vámi. Dnes jsme absolvovali genetiku. Tripply vyšly pozitivní na Downa, a to 1:150. Nevím, jestli je to hodně nebo málo, takže si to vyhledáván na netu, jestli tam tedy něco bude. Zároveň vás prosím, jestli se v tom vyznáte, tak mi to aspoň stručně objasněte, co to číslo vypovídá.
Jinak gratuluji všem maminám k nádherným výsledkům a kontrolám, i Androus..... :wink:
Takže máme k promyšlení, zda podstoupíme amniocentézu.....
Užívejte si, pokud vás čeká dovča, tak o to víc. No stres, no panik, a pamatujte, všechno se dá zvládnout.
22. črc 2010 v 19:05  • Odpověz
A s dovolením jsem se přidala do tabulky:

Deniskka - TP 9.12.2010 – holčička Dorotka
Jajkaz - TP 10.12.2010 - necháme se překvapit
Terezie - TP 11.12.2010 - kluk Kubík
Elyn.s - TP 13.12.2010
Simasla - TP 14.12.2010 - Vojtíšek / Michaela
Liptonek - TP 15.12.2010
Sonik23 - TP15.12.2010
Samule - TP 16.12.2010
Malicka25 – TP 18.12.2010 – Kubík / Pavlínka
Chita - TP 21.12.2010 - kluk Zbyněk
Jajulik - TP 22.12.2010 – Eliška/??
Alena36 - TP 23.12.2010 – Daniel / Petra
Cadynka – TP 23.12.
Mirkf - TP 23.12.2010 - necháme se překvapit
Aleks - TP 23.12.2010 - necháme se překvapit
Nicoleta3 - TP 24.12.2010 – holčička
Kaatinka – TP 24.12. – kluk Tobias
Bardotka - TP 26.12.2010
Rozalenka - TP 30.12.2010 – Deniska / Radeček
Suzix - TP 1.1.2011 – Kristýna / Vojtíšek ??
Adrous - TP 2.1.2011
Kacerka - TP 3.1.2011- necháme se překvapit - Ella/ Klára /Richard
Verunka - TP 3.1.2011 - vypadá to na klučíka-jméno nevíme
Hehe - TP 5.1.2011
Janettka - TP 17.1.2011
Petulke - TP 18.1.2011
Dimi - TP 27.1.2011
22. črc 2010 v 19:07  • Odpověz
autor
ahoj holky - gratuluju všem ke kontrolám i adrous jmenovitě k tripplům :slight_smile:
dneska byl fakt hnusný den.. fuj to horko mě snad zabje, jinak my budeme mít také kočárek po ségře takže je neřeším, ale jukala jsem na ně a je takový výběr, že bych měla problém si vybrat :slight_smile:
22. črc 2010 v 19:37  • Odpověz
autor
aleks - já si myslím, že 1:150 není zas tak strašné číslo.. i když nejspíš bych do odběru plodovky šla.. už jen proto, abych měla jistotu..a teprve pak se rozhodovala podle výsledku co dál.. a i kdybych věděla, že si miminko nechám, tak jako tak, tak bych nechtěla být v nejistotě a v klidu - tripply bývají dost často pozitivní. Držím palečky, aby bylo vše OK.
22. črc 2010 v 19:45  • Odpověz
@aleks 1:150 znamená, že jedno dítě ze 150 by mohlo být postižené DS :pensive: Byla jsi na tom screeningu v 1.trimestru??? Pokud ano, tak tam Ti určitě taky řekli nějakou pravděpodobnost :wink:

@adrous , já jsem tedy Tvůj příspěvek ani na předešlé stránce nenašla. Moc gratuluji :dizzy_face:
22. črc 2010 ve 20:06  • Odpověz
holky pár fotek z dovolené :slight_smile:
22. črc 2010 ve 20:07  • Odpověz
@adrous tak už ho vidím :wink: Já se přiznávám, že ne vždy dočítám poctivě, takže jen tak prolítnu a reaguji na to, co mě zaujme :grinning: Ne že by to bylo nezajímavé, ale já si jiné výsledky nepřipouštím - to se mi to říká, když jsem na testech ještě ani nebyla :sweat_smile: Pojedu tam za týden :wink:
22. črc 2010 ve 20:08  • Odpověz
@adrous super fotečky :dizzy_face:
22. črc 2010 ve 20:09  • Odpověz
@kacerka já bych z toho neděla kdoví co jen jsem koukala že nikdo nepsal nebo tak jsem nějaká přecitlivěla či co,ale díky já holky měla včera takovou radost jen ještěten utz 17.8 tak to bude snad ok :slight_smile: :wink: aleks:taky bych šla asi na odběr plodovky abych se po zbytek těhu nestresovala :sweat_smile: :frowning2:
22. črc 2010 ve 20:13  • Odpověz
@aleks no taky si myslím, že to číslo není tak hrozné. Hlavně si musíš asi vyjasnit, jestli by sis mimíska nechala i s DS, pokud ano tak pak plodovka zas nemá asi význam. Bývá u plodovky taky riziko potratů myslím, že cca 1:100. Ale věřím, že se rozhodnete správně a miminko bude v pořádku a v prosinci se pokocháme fotečkama.
@adrous supr fotečky.
22. črc 2010 ve 21:10  • Odpověz
Zdravím, všem dodatečně gratuluju bšem k dobrým výsledkům

@adrous k triplům gratuluju :wink: :grinning: krásný fotky s dovči
jinak musím dočíst, ale vidím že debatujete o kočárcích, super musím dočíst ještě nejsem rozhodnutá, ale určitě trojkombinaci
22. črc 2010 ve 21:20  • Odpověz
ahoj těhulky,
jj tuhle tabulku jsem myslela,díky

@aleks jak píší holky ty triply bývají velmi často falešně pozitivní,proto od nich někteří lékaři odstupují,zbytečný stres během těhu,protože amnio obvykle pak ds vyvrátí,je to na zvážení,jsi v nelehké situaci,já bych například rozhodně tak jasno neměla,nemám tucha co obnáší péče o dítě s ds,takže bych si jistá tím,že i nemocné dítko chci donosit nebyla a určo bych na amnio šla-držím pěstí,moc se mi líbí tvůj přístup,věřím,že vše bude ok

@adrous ty jsi mě rozesmála,gratulovala jsem obecně všem,myslím,že to tak dělá většina z nás,ale budu si tedy dávat příště větší pozor a Tobě pogratuluji k úspěšné kontrolo jmenovitě :wink:
fotky máte krásné

úplně jste mě nahlodaly s tím domácím utz,zrovna si ze mě manžel na prohlídce u dr.dělal legraci,že bychom potřebovali mít utz doma,abych měla klid a tohle může být super řešení
22. črc 2010 ve 21:56  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.