• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Včerejší Soukromá dramata

(Zamčená)
4. dubna 2011 
Co na to říkáte? teď se na to dívam na netu a jsem z toho zdrcena, je mi té holčičky strašně líto a vhání mi to slzy do očí když slyší jak volá mamínko, navíc ten moderátor mi připadá že se zastává jeno otce.
30. bře 2011 ve 20:52  • Odpověz
@petula7. Hruza. Koukali jsme na to s manzelem a nestacili se divit. Rodice by oba zaslouzili do tlamy bo co tam predvadeli naprosto nebylo na urovni dospelych lidi.. Ta holka z toho bude mit trauma pekne dlouho...nechapu... A proc se zastavali otce? To nesouviselo konkretne s timto pripadem-to je vseobecny trend u nas.. Polovina nakladu? Tatinku plat, ale ditko budes videt 1x za 14 dni - kdyz bude mit dotycna doboru naladu... Mam v okoli 2 pripady kdy zenske fakt delaji problemy a naschvaly... Pri tom jsou - s prominutim - pitome... Pokud otec neni vylozene alkoholik, agresor apod.,tak to decko o hodne prichazi...opravdu o hodne.
30. bře 2011 ve 21:52  • Odpověz
Já na to záměrně nekoukala, už u ukázek jsem brečela. Viděla jsem jen konec a pak o tom přemýšlela. Holčičky mi bylo hrozně líto. Ale co nechápu je jednání maminky. Nevím, co se tam dělo, proč to došlo až k exekuci, ale co jsem slyšela, tak bránila otci ve vídání se s dcerou. Upřímně bych raději překousla, aby se vídala s tatínkem než aby mi pak přišel exekutor a bral mi dítě. Co to dítě asi tak muselo zažívat??? Ještě si to otčím nahrává? Nikdo tu chudinku neposlouchal, bylo mi z toho zle :frowning2:(( Do prčic, na zplození byly dva, tak mají snad stejná práva, ne? Rodiče jen vystavují dítko nepředstavitelným mukám, kdy si myslí, že ho ani jeden rodič nemá rád. A když dokážou říct: No, tak si ji vem!!! To mi přijde teda dost hnusný!!! Nechci být ani na straně otce ani na straně matky, lidsky jen nedokážu pochopit, proč to dovedli až do takovýhle rozměrů???
Osobně třeba nejsem příznivcem střídavé péče, myslím si, že pro dítko je dobré mít jeden domov, jednu postýlku, jednu školku atd. Ale taky je důležité, aby měl oba rodiče. A pokud si ti dva dítko udělají, měli by mít dostatek mozkové kapacity na to, aby se dokázali domluvit na vídání se otce/matky s dítětem....
30. bře 2011 ve 22:14  • Odpověz
@zuzik24 ...mluvíš mi z duše, nebudu psát to samé. Jen to tu čtu, mám slzy v očích, je to fakt nepochopitelné.
30. bře 2011 ve 22:19  • Odpověz
Procitala jsem i spoustu clanku o tomto pripadu. jiresovou jsem mela vzdycky docela rada, prisla mi sympaticka, ovsem po teto kauze..... :unamused: je fakt, ze na dite maji pravo oba rodice, stejne tak, jako dite ma pravo na oba rodice. ovsem tito rodice se chovaji priserne. pusobi to na me dojmem, ze je to valka jejich a dite mezi nima chudak vlaje a nema zastani ani tam, ani tam. jako matka chapu matku, ktera nechce davat sve jedine vypiplane dite chlapovi, ktereho nesnasi. tomu naprosto rozumim, ze musi byt strasne tezke tu nenavist polknout a uverit tomu, ze se tam mala ma dobre a nic ji nechybi. na druhou stranu i chapu toho otce, kterej proste nema sanci. bud muze o dite prijit uplne, protoze to je pod vlivem matky, ktera si nepreje styk s otcem(a udela pro to vsechno!!!) a nebo o dite bojovat. bojuje nestastnym zpusobem, ale na vyber nema. a to, jak se pise v clankach, ze se mala pocurava a nechce tam atd jsou podle me dusledky boju mezi temi rodici. ne duvody proc nechodit k otci. kdyz mala chudak vidi na matce, jak ho nesnasi a dava to najevo, jak se ma to dite chovat, co si z toho ma vzit? ja jsem teda vdana, ale pokud bych se nekdy rozvedla, tak dite proti tatovi ockovat nebudu, naopak- brala bych pobyt u tatinka jako super vec a pripravovala bych dite na to, aby se tesilo. potom si myslim exekuce neni potreba, diteti se ani jeden rodic nezprotivi, nebude se pomocovat a podobne. je to o lidech....

a ze byl moderator proti jiresove....no, ja to nevidela cele, ale libilo se mi jak to prirovnaval k tomu, ze az se ji nebude chtit do skoly, tak taky nebude muset?

jen upozornuju, ze nejsem zastance stridave pece. ale jsem zastance rozumne domluvy.
31. bře 2011 ve 13:44  • Odpověz
podle me to je chyba Jiresove - ta holcicka ma u taty novou sestricku, na kterou se ptala, ze se za ni podiva atd a pak se vrati k mamince - pusobilo to na me dojmem ze ji matka psych. vydira ve stylu
"Ty budes u taty a co ja tady sama, ty me tady nechas, me se tu bude samotne styskat - tata ma nove dite a ja mam jen tebe" atd...
taky tam brecela ze nevi co ma delat - jako dat 6ti letemu diteti vybrat - tady je tata a tady je mama a vyber si koho mas radsi - to je narez...
chovaji se k te holce udesneale vic asi ona - vsechen plac byl na bedra mamy - ani jednou nerekla ze nechce k tatovi - jen ze tam mamu nenecha...

myslim ze jim to jendou pekne vrati a az bude dost stara tak nebude chtit ani k jednomu..

jinak co jsme cetla tak to je kvuli tomu ze Jiresovou on - novinar - nelichotive popsal (jejich souziti) jako hysterku v nejaky knizce...
31. bře 2011 v 15:25  • Odpověz
Já teda přemýšlela, jestli se dívat nebo ne. ... taky mi utkvělo hlavně to Tak co mám dělat, já nevím, co mám dělat - jak to říkala ta malá :cry:
Každopádně jsem si udělala obrázek jak o Jirešové, tak o tom jejím bývalém.
Střídavou péči taky nějak nevidím jako klad - je takový problém mít dítě od pondělí do pátku a třeba víkend u tatínka (nebo naopak?) ? Ach jo, jsem zvědavá, jestli a jak to dopadne
31. bře 2011 v 15:34  • Odpověz
No on v tom záběru tý holčičce vyhrožoval stylem, bud ted půjdeš na 14 dní nebo budeš u táty už pořád,to by se ti líbilo?
31. bře 2011 v 15:37  • Odpověz
No ona taky exekuce je posledni moznost jak dite predat - pred tim asi bylo hafo upozorneni atd od soudu nez k tomu doslo.. ona ztezovala styk otce s ditetem uz leta, je to o ni znamy...
Ja nevim ze ty zensky delaji z nejhorsiho vzdycky toho chlapa ale prece dite si s nim poridila dobrovolne a vi ze to je NAVZDY :sweat_smile:
31. bře 2011 v 15:53  • Odpověz
No dítě tam myslím přišlo neplánovaně. Copak jí budem vyčítat, že dítě radši nezabila? Ale s takovými problémy počítá málokdo dopředu.
Ona se stykem asi nesouhlasila,ale probíhal a ta střídavá péče taky. Dokud dítě samo nezačlo říkat ne. Kdyby to dělala schválně, udělala by to hned a ne po třech letech střídavý péče.
31. bře 2011 v 16:30  • Odpověz
Já myslím že oba rodče jsou neskuteční sobci, kterí myslí jen na sebe a opravdu nechápu jak to oba dva mohli nechat zajít takto daleko... :pensive: jak mohou žít se svým svědomím , že takhle vědomě ubližují svému dítěti...já bych ten pláč té hočičky nevydržela ani minutu taková zoufalost co jí musela probíhat v hlavince... :cry: je mi jí opravdu neskutečně líto... :cry:
31. bře 2011 v 16:57  • Odpověz
No hlavne stridava pece se ma tykat jen paru ktere se na 100% dokazou v pohode dohodnout a na 100% spolupracuji...a asi pro starsi deti, ktee uz maji v hlave trosku jiny poradek..
a ten problem tam byl s predavani fakt uz dlouhou dobu, leta - ne jak ona rikala od nekde rijna minulyho roku...

31. bře 2011 v 17:15  • Odpověz
Tak nevím, ale i kdyby, tak když jsou problémy s návštěva u otce a situace je vypjatá, tak nejhorší,co může přijít, je střídavá péče. Pak to dopadne takhle.
31. bře 2011 ve 20:40  • Odpověz
tay je asi nejhorší problém, že oba rodiče jsou slušní lidé, kteří malé vytvořili krásné prostředí. jen mezi sebou se neumí domluvit. sama rozumím matce, že je proti střídavé péči - 14 dní otec, 14 dnií matka. neumím si představit, že bych dala dcery jejich tatínkovi a 2 týdny o nich nic nevěděla. většina ženských to tak má od přírody posazený. jirešovou moc nemusím, ale v tomhle jí rozumím. chápu i otce, že chce malou vidět. věčná škoda, že se nejsou schopni domluvit aspoň trochu. přiznat si vzájemně, že něco nejsou schopni unést apod. ale asi by zůstali spolu, kdyby u nich komunikace fungovala....
nicméně mě dostávají i sami sociální pracovníci a dětští exekutoři. do slušných rodin hned běží. týraní chlapečci, co vypadali jakio z koncentráku, klidně nechali u rodičů, kteří se viditelně chovali k dětem hrozným způsobem.
případ jirešové je jeden z mnoha, kde by měli být jiné postupy. pokud se rodiče neumí domluvti, měli by platit třetí osobu, která by byla svědkem předávání, komunikace apod.
31. bře 2011 ve 20:57  • Odpověz
Oba rodiče by nejspíš měli absolvovat nějaká psychologická sezení. Ta exekuce na dítě je ale děs, podle mě to je hodně špatné řešení.
Můj pocit z celého případu ale je, že střídavka zde byla chybou. Je to teda jen pocit, chybí mi dostatek informací. Tříleté dítě 14 dní bez mámy, na kterou asi bylo fixované, to je silné kafe. Možná by k tomuto nedošlo, kdyby měli slušnou dohodu na časté vídání s otcem.
31. bře 2011 ve 21:01  • Odpověz
tak jsem sebrala sílu a šla se podívat na to video z dětské exekuce. to byl fakt hnus. chudák holčička. bohužel jí to ani jeden z rodičů neusnadnil. příliš se hrabou ve svých křivdách. ani jeden se neuklidnil, malou neukonejšil, neobjal. nic. jirešová asi nemohla, aby nebyla nařknutá z bránění odchodu... fakt na polici tohle. otec magor na entou. vzhledem k tomu, že se té exekuce účastnil a nestopnul to. ještě jí mohl dát předem zprávu, že tam jedou, ať malou připraví. to se bohužel nestalo...
1. dub 2011 ve 13:42  • Odpověz
Ona Jirešová asi má taky svoje chyby. Ale kdyby u nás došla situace až sem, natočila bych to a zveřejnila taky. Ono když má člověk pocit, že opravdu nemá dovolání, tak bych se ke zveřejnění upínala jako k poslední záchraně, když se o tom dozví veřejnost, začne se konečně něco dít. Dost případům už zveřejnění pomohlo. Za to ji určitě neodsuzuju.
A kromě toho, kdyby přišel bývalý a začal dítě tahat a došlo k takový scéně, tak jak jsem uplně klidný člověk, asi bych se na něho vrhla holýma rukama. Jirešová se musela strašně ovládat.
1. dub 2011 v 15:18  • Odpověz
jak muze nekdo poslat na dite exekutora copak je to vec?????pokud to dite jit k otci nechce tak ho do toho nikdo nemuze nutit a na byvalyho za tohle co delal jiresove byvaly tak ho tam asi propleskam
1. dub 2011 v 16:12  • Odpověz
Tak to se asi shodneme vsichni, ze tohle je pro dite fakt vrcholne humusackej zazitek. Ja nevim, nekdy se proste domluvit fakt nejde. Jako matka bych se stridavou peci nesouhlasila ani za nic a pokud otec zase ze stridave pece neustoupi ani za nic, tak je problem na svete...
Nam docela pomohl mediator, takze jsme se nakonec nejak domluvili a ted fungujeme.
Zacatky ale u nas vypadaly dost podobne jako na onom videu. To byly mega nervy. Nejhorsi je ten hnusnej pocit matky, ze svoje dite zrazuje. Ze ono breci, chyta se ji rukama, zoufale ji vola: "maminko, maminko, prosim te" a ona musi zustat kamenna.
4. dub 2011 v 08:54  • Odpověz
Ano,to je nejhorší. A já bych teda kamenná nezůstala.
4. dub 2011 v 09:58  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.