• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Vínečko bílé, vínečko rudé, já mám rád obě... :-)

(Zamčená)
9. dubna 2008 
autor
já už ani nevidím, kde to klokotání je napsané :grinning:
4. dub 2008 ve 22:59  •  2 děti  • Odpověz
sylvi, no to je jasný. Když se otevře flaša a pak slyšíš ten zvuk, tak to je prostě nádhera - to miluju, jak už se na to vínko těším. A i to mlasknutí korku je skvělý zvuk :wink:

A máte taky chuť se napít, když vidíte ve filmu popíjet vínko. No, alkoholik snad ještě nejsem, ale většinou tu chuť dostanu a zatím ji dokážu krotit . . . . teda když to jsou dopolední nebo odpolední filmy :grinning: :grinning: :grinning:
4. dub 2008 ve 23:00  • Odpověz
Neeve IP

já se loučím, jdu zalehnout, ale slibuju, že příště budu lepší a výkonnější pařmenka! :grinning: dobrou noc a papa
4. dub 2008 ve 23:00  • Odpověz
tak ja mam chut i na jine veci ,ktere vidim ve filmu :grinning:
4. dub 2008 ve 23:01  • Odpověz
heeeej tak to je mazec zase sem videla neco co tam neni napsane!!!!neco jako bezvladne rude ruce :grinning: ja uz nepiju ale!! :grinning: asi slozim nejakou basen takhle pri veceru
4. dub 2008 ve 23:02  • Odpověz
aponchie, no já v poslední době mívám největší chuť právě na to vínko :wink: Tam se dá hledat pořád něco jiného - každý ročník má jinou chuť :wink:
4. dub 2008 ve 23:04  • Odpověz
Kaci, joooo :grinning: plno odrůd, vinic, ročníků

S tím mlasknutím... Nějak nemůžu přijít na chuť těm umělým zátkám..
4. dub 2008 ve 23:06  • Odpověz
autor
Holčinky já se jdu ponořit do mých opileckých snů :grinning: Dobrou nocenku... :dizzy_face:
4. dub 2008 ve 23:08  •  2 děti  • Odpověz
proc jako???jestli se nejdes norit nekam nekomu :grinning:
4. dub 2008 ve 23:09  • Odpověz
sylvi - no přesně tak, nějak mi to ani nejde odzátkovat a to je potom průšvih :grinning: :grinning: :grinning:
4. dub 2008 ve 23:10  • Odpověz
ja nemam co pit a jako vazne nebudu michat vino a tvrde to fakt neee :grinning:
4. dub 2008 ve 23:11  • Odpověz
Lásky, jdu, jsem ko, mějte krásnou noc akrásný víkend :dizzy_face:
4. dub 2008 ve 23:25  • Odpověz
sylviik no dobre budiz ti odpusteno ale zitra again :grinning:
4. dub 2008 ve 23:50  • Odpověz
neeve:ojoj ja zapomela na tu omacku ze?????? :grinning: napravim ,hned jdu na to..
5. dub 2008 v 11:29  • Odpověz
takze:v hrnci na olivovem oleji(cca3lzice)a 3 lzicemi dobreho masla(ne zadne nahrazky) orestujeme nadrobno nakrajenou velkou cibuli(zalezi kolik toho varis jestli pro3az4 lidi staci jedna velka pro rodinu 2min.)2 tenke stonku cerstveho celeru nakrajene na drobno,2velke mrkve taktez na drobnounko nejlepe na struhadle na jemno,3bobkove listy,lzicku oregana(dle chuti samo),zakladem dobre omacky jsou cerstve ingredience takze jeste cerstve oregano chopped na malilinkate kousicky,opet dle chuti,a nyni pozor!!1/4litru cerveneho vina a ted zalezi na vas jakemu date prednost lepsi jsou tezka vina,bezne nasleduje tomatova omacka z rajcat(protlak nebo pasirovane rajcata)to jde pokud nemas cas jinak je dobre krasne vonave kerikove rajcatka u stopky mirne nariznout do krize a na minutu ponorit do horke vody ,nasledne oloupat a nechat vychladnout pote nakrajen na male kousky,(cca10rajcat stredni velikosti..opet dle chuti a konzistence),jeste k tomu asi jednu malou plechovku(velikost)domaciho protlaku,nebo pasirovanych rajcat nejlepe z Provence :grinning: ,jedno az dve zlute rajcatka na drobno,cca pul kila kvalitniho hoveziho mleteho,1/2kg veproveho mleteho masa nejlepe z vlastniho chovu :grinning: ,sul,opravdu malicke mnozstvi chilli papricky, to jsou ingredience zakladni nyni bude nasledovat samotny postup!! :grinning:
5. dub 2008 v 11:43  • Odpověz
v tom nejvetsim a nejtezsim hrnci co doma mas nejlepe litinovem :grinning: rozpal olej s maslem na nej dej nakrajenou mrkev,celer,a chilli papricku,orestuj cca 8min za prubezneho michani do mirne krupava,pote pridej mlete masa obe dve,nejlepe vydlickou rozmelnit at nejsou hrudky v nem,restuj dokud maso neztrati jeho cervenou barvu,pridej vino a pridej plyn !at se to poradne orestuje pote stahni na medium teplotu a restuj a michej dokud se vino neredukuje na minimum,pridej rajcata,protlak,b.list,oregano suche a cerstve,jakmile zacnou rajcatka mirne bublat stahni teplotu na minimum!,var mirne bez poklice,a to minimum 3az4hodiny!,postupne pridavej po troskach horkou vodu a dochut soli,jestli je pro tebe narocne zustat u omacky po 4hodiny cca vypni ji a zakryj a na nejakou dobu a var pozdeji...uf
5. dub 2008 v 11:51  • Odpověz
dale:
5. dub 2008 v 11:51  • Odpověz
musis ,ale omacku dovarit jeste tyz den at je fakt dobra!..takze tohle je zhruba vsecko doufam ,ze jsem na nic nezapomela..ja si ji vylepsuju nakonec jeste cerstvou bazalkou ale jen mirne pac by s emohla tlouct s oreganem ale davam hrst nasekane a hrst nasekaneho oregana jako top na zaver ..omacka je vytecna a nejlepe s testovinama Delverde ale muzou byt jakekoliv dobre italske jen ne ty levne za 10kc pac pak se zkazi celkovy pozitek z jidla,,parmazan jako top,opecena bageta,nejlepe bez prichuti,ale ja davam bylinkove.vino chianti nebo shiraz nebo co mate radi k tomu a nejakou krasnou romantickou hudbu k tomu,svicky,krasne latkove ubrousky,parfem,nadherne saty a prijemneho chlapa k tomu :dizzy_face:
5. dub 2008 v 11:55  • Odpověz
ja se omlouvam ze jsem tot ak obsahle a zmatecne napsala,ale nejak sem se do toho zazrala a varila v duchu tak sorry a snad to pochopis z toho melo to bejt prvni ingredience pak postup a tak .. :grinning:
5. dub 2008 v 11:57  • Odpověz
hojik vy vinecka bile a cervene pekne jste to rozjeli aponchie ahojaaaaakkk :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :wink: :wink:
5. dub 2008 ve 12:12  • Odpověz
andy ahoj ocekavam te vecer s vinem nebo kakaem jak budes chtit :grinning:
5. dub 2008 ve 12:15  • Odpověz
teda ja ti dam na prdakkkk :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :zipper_mouth:
5. dub 2008 ve 13:24  • Odpověz
autor
Teda tohle téma se fakt rozjelo :grinning: :grinning: :grinning: Maminky... :grinning: :grinning: :grinning:
5. dub 2008 ve 13:29  •  2 děti  • Odpověz
autor
Aponchie díky, jsi zlatínko, všechno si to napíšu k sobě do sešitku. Ale až večer, teď jdu vytrhávat plevel na zahrádku :slight_smile:
5. dub 2008 ve 13:30  •  2 děti  • Odpověz
jo super temaaa :grinning: :grinning:
5. dub 2008 ve 13:30  • Odpověz
neeve ja bych taky trhala ale musime bejt doma s mladou je nemocna :unamused:
5. dub 2008 ve 13:31  • Odpověz
autor
jejda :frowning2: tak ať jste brzy fit! :dizzy_face: Večer dáme zase vínko... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
5. dub 2008 ve 13:36  •  2 děti  • Odpověz
no ja urco,ale ty musis s manzelem tuzit vztahy :grinning: ja muzu pit su sama :grinning:
5. dub 2008 ve 13:44  • Odpověz
pochlub se co pestujes :grinning:
5. dub 2008 ve 13:46  • Odpověz
:grinning: kde jinde by jste byly,že?
5. dub 2008 ve 13:49  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.