• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

,,Vítězný duben,květen,červen"

(Zamčená)
11. července 2011 
tam by ti měl vylítnout jakýkoliv zánět v těle ..já měla ledvinovej kamen
14. dub 2010 v 19:51  • Odpověz
Len, mě bolí pod pravou lopatkou na střídačku pořád, občas mám pocit, že se bolestí ani nenadechnu :unamused: Manža mi to namasíruje, na chvilku to poleví a pak zase začne :angry:
14. dub 2010 v 19:51  • Odpověz
Ami, taky si myslím, že by to mohl být nějaký zánět moč cest - močovodu, moč.měchýře, moč.trubice - a nebo ledvin.
14. dub 2010 v 19:53  • Odpověz
Len, já bych doporučovala najít bolestivý bod pod tou lopatkou a mačkat ho, jinak si mačkej hranu palce ruky až k zápěstí!
14. dub 2010 v 19:56  • Odpověz
mě bolí pod levou ..datuju to tak co jsme tahaly se šéfkou ohromnej stůl po schodech ..ty jo ,ale je to fakt hnus ,vladís mi posílá k doktoru ,jak chodim v práci tak dobrý ,ale jak to hodim do klidu tak strašný bolesti ..já jsem fakt rachotina :rolling_eyes:
14. dub 2010 v 19:58  • Odpověz
já sio tam nedosáhnu zkusim vladíse jestli by mi to našel .. :wink:
14. dub 2010 v 19:59  • Odpověz
ami tak si to dej do vyhledávače ,třeba budeš chytřejší co s tou bílkovinou ..
14. dub 2010 ve 20:00  • Odpověz
já samoléčitelka se odhaduju na výhřez plotny mezi lopatkama....a má to asi souvislost i s krční páteří ..holky já bejt těghu tak jsem na Áru
14. dub 2010 ve 20:02  • Odpověz
Len, Kathy, děkuju..... no já jí teda navrhnu léčbu, ještě si najdu nějaké příznaky na zánět moč. cest na internetu, abych jí přesvědčila, že mě má léčit :pensive: .
14. dub 2010 ve 20:02  • Odpověz
len, při mé smůle pak najdu, že se na to umírá :angry: , ale děkuju za tip :dizzy_face:
vyhřezlou plotnou myslíš posunutý obratel? To si teda radši k dr. zajdi, já si myslím, že to můžeš mít i natažený sval....no len, je to s námi špatný, mě zase bolí klouby u kotníků na nohou, chodím jako Pinokio :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: , mě budou v těhu vozit asi na vozíku :frowning2: , to jsou vyhlídky, co? :pensive:
14. dub 2010 ve 20:09  • Odpověz
tak jsem si nechala na záda nakreslit kolečko kde mi to bolí ,abych se podívala do zrkadla a je to u konce lopatky ..podle mě tam nemá co bolet ,to bych se z toho posrala ..tak mi to vladís mačkal,no nevim teda ..
14. dub 2010 ve 20:12  • Odpověz
Já jako samoléčitelka si myslím, že mám jenom něco skříplýho :sweat_smile:
14. dub 2010 ve 20:15  • Odpověz
ted kouká na dejdara to s nim nebude řeč ,ale pak ho ještě zkusim ,aby máčknul na kolečko ..našel v letáku ,že bbysme si koupili LCD telku malou do kuchyně ,páč tu co je v kuchyni na léto berem na chatu a ted se zvažuje jak velkou ,páč se dočetl ,že co palec(rozměr) to 1 pivo zdarma ,tak doufám ,že nebudem mít na 50cm poličce telku s úhlopříčkou 127 :confused: :rolling_eyes:
14. dub 2010 ve 20:15  • Odpověz
Ami, tohle jsem našla na netu:

Přítomnost bílkoviny v moči (proteinurie) je zjistitelná již orientačním vyšetřením moči papírkem např. v ordinaci praktického lékaře. Ne vždy se jedná o patologický příznak. Při pátrání po příčině je mnohdy důležité zjistit nejen to, v jak velkém množství se bílkovina objevuje, ale také o jakou bílkovinu se jedná.

Krev obsahuje poměrně velké množství bílkovin, které v těle plní různé funkce. Ledviny ve svých mnoha tělískách (glomerulech) filtrují krev na primární moč tak, že velké molekuly (jako právě bílkoviny) do moče téměř nepřestupují.

Zjednodušeně lze říci, že přestup bílkovin do moče může mít příčinu ve třech oddělených systémech:

Zaprvé je to zvýšené množství bílkovin v krvi (zvýšená nabídka bílkovin „před ledvinami“) např. při horečce, po fyzické zátěži či zvýšeném přívodu bílkovin stravou.

Zadruhé může jít o poruchu filtrační bariéry v glomerulech, která nedokáže přestupu bílkovin zabránit (při cukrovce, vysokém krevním tlaku a zánětech ledvin), nebo o poruchu ledvinných kanálků, které za normálních okolností náhodně přefiltrované bílkoviny z moče zpětně vstřebávají.

Zatřetí lze myslet na přímý prostup krevní plazmy s bílkovinami přímo do močových cest z důvodu jejich zánětu, krvácivé poruchy nebo nádoru.

Lékař dle charakteru proteinurie a dalších příznaků určí, zda jsou nutná další upřesňující vyšetření.
14. dub 2010 ve 20:16  • Odpověz
ale má, to je přesně bod, který mačkám.....tam tudy vede sval, jde i přes prsa a ta pak bolí, je potřeba tam zmáčknout několikrát za sebou......, dobrý by bylo, jednou rukou držet rameno a proti němu tlačit ten bod.....
14. dub 2010 ve 20:17  • Odpověz
mě nebolí kůzlata :stuck_out_tongue_closed_eyes: ,kůzlata zezadu jsem psala :wink: ,ne fakt ..zkusíme ještě máčknout .. a´mi na bod.č.3 nekoukej
14. dub 2010 ve 20:20  • Odpověz
kathy, tak to si zkopíruju a v pondělí jdu k dr., ať ví.......sakra, už jsem jí říkala několikrát, že taťka mi jezdí už 5 let na dialýzu, říkám jí neustále, že máme v rodině vysoký tlak ....a ona mě nechá chodit s bílkovinou v moči!!!
14. dub 2010 ve 20:21  • Odpověz
Len, to je dobrý kup, ne? A kolik, že je to těch piv? :confused: Já byla na matiku vždycky slabá :pensive:
14. dub 2010 ve 20:23  • Odpověz
koukám, že jsme všechny takový porouchaný......počkejte, až na nás vletí maminy :pensive: , ta nám daj :grinning: :grinning:
14. dub 2010 ve 20:26  • Odpověz
Ami, ať tě pořádně vyšetří, kdyžtak ji vyměň
14. dub 2010 ve 20:28  • Odpověz
zatim to vypadá při tej malej telce na 22piv ..tak nevim jestli mu to bude stačit :confused: :confused: :confused: :grinning: :grinning: :grinning: ,to mě posol bulvu ,koupíš telku dostaneš k ní pivo :grinning:
14. dub 2010 ve 20:28  • Odpověz
kam jste utekly???????????????????tak já taky teda jdu noooooo
14. dub 2010 ve 20:46  • Odpověz
Len, já neutekla, ale manža se začal hrabat v počítači, tak jsm musela pryč :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. dub 2010 ve 20:50  • Odpověz
tak se pokusím maličko dočíst, ale moc tomu nedávám...

ahoj leni a katy :wink:
14. dub 2010 ve 20:51  • Odpověz
katy, nějaký srazík bychom mohly domluvit :wink: jen ne dřív, než budu pojízdná sama, do teď mě musí asistovat manža, neunesu sama skoro nic, kvůli té jizvě nemám nosit víc než 4 kila, což prcek v korbičce je těžší... :confounded:

zítra jdeme do poradny, tak jsem zvědavá, jak povyrostli :wink:
14. dub 2010 ve 20:52  • Odpověz
Ahoj Zlatko, jasný srázek dáme, až budeš v pohodě :wink: Ale mooooc se těším :dizzy_face: :dizzy_face:
14. dub 2010 ve 20:54  • Odpověz
ami, prdely jsou lepší, nejvíc pomáhá fénování :dizzy_face: to se ta bolavá kůžička vysuší, tak při každém přebalování foukám fénem :slight_smile:
14. dub 2010 ve 20:54  • Odpověz
Jééé, teda kluci se mají, to by se líbilo určitě i našim velkým chlapům :sweat_smile: :grinning:
14. dub 2010 ve 20:55  • Odpověz
ami, nevzdávej to, tělo vždycky po určitý době odpočívá a pak to zase spadne dolů :wink: moc ti držím palce, až to bude vidět, budeš o to víc motivovaná nepřestat :wink: to ti můžu jako zkušená dietářka potvrdit :grinning:
14. dub 2010 ve 20:55  • Odpověz
katy, já se na srázek moc těším. taky jsem si říkala, že bych ho mohla udělat u nás, jestli bude hezky, budeme moct sedět u nás na zahrádce, prckové tam budou chrupat a my provětráme pantíky :grinning:
14. dub 2010 ve 20:57  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.