• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
jita2

včera něco říkali o mateřský ve zprávách a řešilo se tak trochu jaká bude ta nová mateřská,ale mě to samozdřejmě uniklo,páč malej tady do toho zrovna "povídal".
Nevim,co pořád vymejšlej za kraviny,nesnášim běhání po úřadech.Ach jo,oni nedají nic zadarmo,fakt hrůza :angry:

ijetka

zimní botky mi ani nepřipomínej,postupně už jsem objednala třetí z quelle,ale musela jsem je všechny vrátit,protože malej má vysokej nárt takže jsem neměla absolutní šanci nacpat mu do nich nožičku.A to měl normal.punčocháče takže s termo puinčocháčema bych si už tuplem neškrtla :unamused: Jsem zvědavá v čem bude v zimě chodit.Dneska jsem šla kolem zdravot.obuvy a měli tam velký výběr zimních dětských botiček,ale cena už byla vyšší.Z toho quelle botky stály 399 což mi přišlo super cena.

jita2

vůbec neznám film o kterém píšeš :sweat_smile: Moje kamarádka shání pro svojí dcerku "Teletabís" a vůbec nejsou k sehnání ani ve videopůjčovnách.Je fakt,že je to blbost,ale pro nejmenší děti je to asi dobrej biák :grinning:

vratný lahve ani Medvídka jsem neviděla,ale o lahvích jsem taky slyšela,že jsou super.

teď řešíme jestli koupit pro malýho sáně nebo boby,zatim asi vedou saně,protože na nich může jet někdo s nim.I když tady v Praze toho asi moc nenasáňkujeme a na hory pojedeme až na velikonoce.

kajdzas
když ještě kojíš a máš přikrmovat tak co takhle zkusit Nutrilon?Je PRÝ nejvíc podobný mateřskému mléku.Nebo tobě řekla mudra sunar?Já jsem malýho kojila strašně krátce a dala jsem mu Nutrilon a bez problému (teda až na ublinkávání,ale to nebylo mlíkem)

Jinak o hubnutí mi ani nemluvte,já absolutně nemám vůli hubnout ačkoliv bych pár kil shodit chtěla.Ale jaksi mě nebaví hladovět nebo tak něco.Jó to kdyby mi někdo naservíroval dietku každý den až pod nos tak to by bylo jiná..Jenže bych asi nesměla být závislá na sladkostech :grinning:
8. lis 2007 ve 23:16  • Odpověz
Čus tlachalky :slight_smile:

Koukám, že 3000 mi vyžrala Jiťa, tak gratulace teda no :unamused: :grinning:

Kajdzas a jak to vypadá to odmítání sunaru? Nepustí tě s tou lahví vůbec do pusy nebo jen nechce sát? Pokud to dostaneš do úst, tak máš z poloviny vyhráno :sweat_smile: Pak jen pohybuj rytmicky tou lahví dovnitř a jakoby trochu s přítlakem na patro (cumel se bude dotýkat patra) a tím bude stimulovat sání. Jinak ti fakt nevím poradit. My pijeme Hami, to dělá taky nutricia, jen je to asi o polovinu levnější a nám jako jediné mlíko upravilo ublinkávání a stoličku.
9. lis 2007 v 01:20  • Odpověz
macejka,
já jsem nechápala, jak malej v Rakousku zbožňovat teletabís, jsem si říkala, že je to ptákovina první třídy, ale pak jsem zjistila, že je to pro malý děti fakt chytrý, že se tak učí mluvit, větším už to připadá jako blbost, ale pro ty malý prcky je to fakt super na naučení :sweat_smile:

Jinak my budeme mít klasické dřevěné saně po mě, vzadu ji ještě necháme korbičku, aby ¨se nepřevrátila, ona je přece jen taková buchtička :grinning: a mamka už má koupený takový dobrý plastový, ale to až na příští rok :wink:

dashak,
já nerada, :dizzy_face: , ani jsem si nevšimla :grinning: :wink:
9. lis 2007 v 08:55  • Odpověz
jíťo, s tou mateřskou mě netočí ani to lítání po úřadech, ale spíš, že se musíš definitivně do 21m. dítěte rozhodnout jestli s ním budeš doma 3 nebo 4 roky :angry: copa to se dá vědět takhle dopředu? jestli bude místo ve školce, jestli mi bude ve 3 letech dojíždění do práce vyhovovat a babička na tom bude zdravotně natolik dobře, aby mi ho mohla ze školky vyzvedávat atd... nebo naopak se rozhodnu pro 4 roky a pak budu mít takovou ponorku, že budu chtít za každou cenu do práce, ale to znamená značnou finanční ztrátu, protože po těch 21m. PPM v případě čtyřleté varianty krouhnou na polovinu :unamused: no prostě úžasné vládní reformy :stuck_out_tongue_closed_eyes:

teletubíci jsou fakt trochu psycho, hlavně pro rodiče, když se musí na to s prckem koukat :sweat_smile: ale na rozvoj řeči jsou určo dobrý :wink:

dáši, jo jo, my se na tu třítisícovku tak štelovaly a jíťa k ní přišla jak slepý k houslím :sweat_smile:
9. lis 2007 v 09:40  • Odpověz
hm, tak jsem měla román jak prase a malá mi ho smazala :grinning:

hele, ohledně mateřské - já jsem tady z vás asi jediná za vodou, páč údajně se to rozhodování, jak dlouho budete doma, týká jen dětí, které budou 1.1.2008. mladší 21 měsíců. Jinak automaticky zůstáváme na starém, tzn. 3 roky za 7600 a 4. rok 3800 a můžu jít i do práce, pokud bude malá ve školce jen určitou dobu, myslím, že je to od 8-12.

A hádejte, kolik bude malé 1.1.2008? :grinning:

21 měsíců a 1 den :grinning: :grinning: :grinning: , to by mě nasjalo, kdyby mi to zase o ten jeden debilní den uteklo, tak jako zvýšení porodného :stuck_out_tongue_closed_eyes: , páč se zvyšovalo na dvojnásobek od 1.4.2006 a nám to uteklo o blbých 11 hodin :grinning:
9. lis 2007 v 10:04  • Odpověz
... jo ještě jsem si vzpomněla, jsem se o tom bavila s holkama tady. Toho zdrba, co jsem dostala od "admina", cha cha, nevím jestli je to pro ni správné označení, si nevšímejte :grinning:

http://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThreadID=33755&vGroupOffset=0&vOffset=240
9. lis 2007 v 10:05  • Odpověz
Holky muzu mit na vas dotaz?Mala mi nechce ovoce k svacinkam ale ze zacatku to normalne jedla.Ted tak max.2lzicky,chce jen kojit :angry: .Obedy sni bez problenu.Poradte prosim :slight_smile:
9. lis 2007 v 10:16  • Odpověz
Cermonca a zkoušeli jste už bílý jogurt? Je od 8. měsíce čistý bílý s živou kulturou, výborný je selský od Hollandie nebo tesco jogurt, ten vyrábí taky hollandie a nebo activia.
A do toho ji můžeš přidat banán nebo jiné ovoce
9. lis 2007 v 10:20  • Odpověz
Prave dnes ho chci zkusit,poradila mi to mudra tak uvidim.Jinak fakt nevin.Zkousela jsem presnidavky vsech znacek i cerstve ovoce a nic.No ale nejde mi do hlavy ze prvnich 14 dni to jedla bez problemu.
9. lis 2007 v 10:23  • Odpověz
No tak uvidíš, jak zaboduješ s jogurtem. A když to nebude chtít, tak to zkus třeba za týden znovu. Hlavně nic nenutit.
9. lis 2007 v 10:24  • Odpověz
No prave nic nenutit :sweat_smile: se vzdy musin hludat abych ji to moc necpala kdyz uz nechce.Jsou to boje,ach jo :slight_smile:
9. lis 2007 v 10:38  • Odpověz
Neboj, hlady neumře :sweat_smile: Oni mají pud sebezáchovy, takže tu pusu zas jen tak neošidí :wink:
9. lis 2007 v 11:02  • Odpověz
To vim ze hlady neumre kdyz ji dam kozu,uz mi to nebavi jsem jak mlikarna :grinning:
9. lis 2007 v 11:11  • Odpověz
No ale zas vlk se nažere a koza zůstane celá :sweat_smile: Hele, aspoň ušetříš. Já dám měsíčně jen litr za mlíko :rolling_eyes: a ovoce tež něco stojí, tak to ber z té lepší stránky :sweat_smile:
9. lis 2007 v 11:23  • Odpověz
:sweat_smile: :sweat_smile: To je fakt alespon usetrim kdyz se ted zdrazuje :grinning: :sweat_smile:
9. lis 2007 v 11:42  • Odpověz
Ahoj holčiny.Tak jste se zase činily,dva dny tu nejsem a takhle se rozkecáte.:grinning: .Tak to vezmu postupně:

jita- s tím dortíkem a kafčem večer u TV to je fakt-většinou běžná věc.Teda né pořád dortík(každej den co cukrárny nechodím :grinning: ), ale třebo čoko nebo suša jo,prostě jsem závislák. A kafe- já kolikrát u TV usnu,ještě dřív než ho dopiju,takže vůbec na mně vliv nemá. :grinning:

Ijet- taky jsem takhle přemýšlela o botkách.Ale jak jsem tady možná už psala,koupila jsem teĎ ve slevě náhodou zateplený botky se žirafkou za 600(původně přes 800),akorát mají dva suché zipy místo tkaniček.Sice to je pořád dost,ale za tuhle cenu kupujeme normálně plné boty na podzim nebo sandálky.Tyhle mají vevnitř kožešinku a jsou zvýšené.Je to nějaký starší model,takže žádná nádhera,ale stačí to myslím.A přemýšlím,že jestli napadne sníh,tak koupím nějaké levné sněhulky.Jen tak občas když se dají na sníh,tak to myslím vadit nebude.Abych kupovala nějaké drahé sněhule se mi fakt nechce-co když bude sníh dva dny...
:stuck_out_tongue_closed_eyes:

macu- já občas taky nevím co mu dát do kočárku,když vím,že chodit nebude,přijde mi zbytečné rvát mu boty.Tak to řeším zatím pletenýma botičkama.Ale pokukuju v obchodě po něčem teplém místo botek a nic.
Neobjevila jsi nějaké návlečky??

zevi- co to máte za trápení ?? Z čeho se to udělalo ?? Chudinek !! :frowning2:
Snad už to bude dobré,držím palečky.
Jinak já mám doma ihalátor,kápnu si do toho třeba tee trea,ten je asi taky v pohodě?! A ten olej,co používáš, to jen tak zapálíš v pokoji na nějakou aromalampu nebo to inhalujete nad párou??

dashak- simulantka racul zkoušela kdeco-i ten stodal.Prostě už jedině mně odstřelit,jinak fakt nevím :grinning:. Anebo zvýšit přísun alkoholu,ale to jaksi při kojení moc nejde....

kamhajek-veliká gratulace ke krůčkům :slight_smile:

zevi- jo četnické humoresky jsou taky super :sunglasses:

Vlastně pátek je fajn- 13 komnata a pak Kraus.
Takhle to vypadá,že jsem televizní maniak,ale já vůbec nic nevidím celé.Vždy jen kousek mezi uspáváním,večeří,žehlením...,takže je to prostě jen taková kulisa.A dost často je fotbal nebo návštěva,takže zase prd...
9. lis 2007 ve 13:18  • Odpověz
a pokračování........

Rodičovská- já četla,že snad každá musí už nahlásit do ledna,jak dlouho chce být doma.To já tedy opravdu nevím.Ale na úřadech prý nedostali zatím pořádné pokyny ze shora,takže prý taky nic nevědí.Tak musíme čekat,než nám něco pošlou a pak se uvidí.No prostě,je to celé zase nedomyšlené a bordel jako vždycky :angry: :angry:
9. lis 2007 ve 13:22  • Odpověz
macej- jestli se někdy pohybuješ se v centru,zkus juknout do obuvi ve Štěpánské-hned na kraji vedle vchodu do Lucerny.Vždycky tam bývala ta klasická obuv,je tam pořád.Modely některé stojí za to,ale mají tam české botky,já je koupila teď právě tam,mají slevu na starší kolekci.Už to asi je dost probrané,ale třeba by se něco našlo. :wink:
9. lis 2007 ve 13:24  • Odpověz
cermonca- že bysme na tom MM ještě něco trhly ?? co třeba máslo ?? :grinning: :grinning:
9. lis 2007 ve 13:26  • Odpověz
asi zaberu celou stránku ...soráč.... :grinning: :grinning:

No a konečně se dostávám k nám. Tak si holky přestavte,že už má K zase kašel a rýmu,zase ten nosohltan.Zatím je bez teplot,doufám,že to zvládneme vyležet a nebude to zase mít takový průběh jako minule.Ach jo... :frowning2:
Máma už mě začala naznačovat,že třeba malého málo oblékám.Ale já si nemyslím,že by to bylo tím.Když ho vyndám z kočárku,je teplý za krkem i nohy má teplé. :unamused:
Jenže v tomhle větrném počasí je to děs. :unamused:
Tak jen doufám,že tu zase nestrhnu nějakou lavinu nastydlosti jako minule :sweat_smile:
9. lis 2007 ve 13:31  • Odpověz
carod- to je fajn,že aspoň máš azyl u vašich a hlavně,že jsou online :sunglasses:
Táda je asi pěkný čertisko jako Kubík,když tak lumpačí :grinning:
S tím jídlem,to teda gratuluju,že už je samostatný,je to šikulka. :wink:
9. lis 2007 ve 13:34  • Odpověz
téda- já snad trumfnu i dashu :grinning: :grinning:

nevíte,co mapris ?? jestli jste s ní některá v kontaktu,vyřiďte taky prosím,že jí držím moc palce.Díky. :wink:

a co ijet,kdy to čeká vás?? nějak jsem to zapomněla. :angry:
9. lis 2007 ve 13:40  • Odpověz
dáši,
i ty máš požnost se rozhodnout mezi pomalejším a normálním čerpání mateřské :wink:

racul,
prostě večerní pohodička se zákusečkem :grinning: :grinning: :grinning:
S tím nosohrtanem to snad není možný, to je opravdu nejčastější onemocnění, je to pěkný hnus, tak ať je to brzy pryč.... :frowning2:

racul dnes vede v tolika přihlášeních za sebou :grinning: :grinning:
9. lis 2007 ve 14:30  • Odpověz
Racul, já nevím, já asi koupím nějaký obyč. sněhule, stejně mi v zimě chodit nebude a když, tak jen málo, spíš na sáňky a tak. JInak nevim :unamused: V Deichmanu jsem je viděla asi za 400,- Píšete o zákusečku, nám se za chvíli přiveze dort na Kubíkovi narozeniny a koláčky od babičky, mňaááám! :grinning:
9. lis 2007 v 16:00  • Odpověz
raculko :wink: v ne máme nástup, já myslela, že je ukecámě nějak přes den, ale musíme tam být do 10ti :frowning2:
9. lis 2007 v 17:55  • Odpověz
macu.k
no jo, za chvíli překročíte i vy práh dospělosti, co? :grinning: :grinning: :grinning:
Já měla právě sněhulky z Deichmanna, takový krásný na zip, a ona v tom prostě neumí chodit, koupila jsem je na MMB a zase je přes něj prodávám, jelikož už bude chodit, tak si zaslouží na pořádný chození pořádný boty, protože ona v těch sněhulkách fakt chodit nemohla, šla chuděra jak kačena, hrozně nepohodlný, tak si říkám, že ta Dáša má nejspíš pravdu, že jen kvalitní kožené, ale ještě jedny sněhulky mám, ty si nechám třeba na sáně atd. :wink:

ijet,
ale za pár dní jste doma, bude to rychlovka :wink:
9. lis 2007 v 19:57  • Odpověz
Ty jo už aby to bylo :frowning2: Se táááááák moc těším na úterní ráno :grinning: teda doufám, že budeme oki a fakt v út vypadnem
Budu informovat, ještě že jsou mobííílky :slight_smile:
9. lis 2007 ve 20:09  • Odpověz
ijet- tak to máte za chvíli,aspoň už to bude za vámi...to čekání asi musí být opruz... :unamused:

macu-tak přeju pěknou oslavu :sunglasses: . A pak napiš,copak dostal Kubík za dárečky a jaký byl dortík(ať nám uděláš chutě). :sunglasses:

Sněhulky-hm, to mě nenapadlo,že by v tom třeba ani neuměli chodit.Já vyčkám.Zatím nám budou stačit ty zateplené co jsem koupila.A kdybysme náhodou jeli na hory,tak budu muset něco vymyslet.Ale přijde mi zbytečné dávat tolik peněz za sněhule,které by si vzal třeba jen jeden týden a příští rok už mu nebudou.A hlavně bych mu je dala jen do těch sáněk,ani ne tak na chození. :wink:

Holky,tak se pořád přemlouvám,jestli třeba upéct něco k snídani,ale moc se mi nechce.Ale co pořád snídat,že ano.. :grinning:
9. lis 2007 ve 20:11  • Odpověz
racul, ty chceš teď péct :confused: já jsem zralá rozvalit se u tv :grinning: jsi včelička čiperná, zítra mám doma mamku a jdeme k ní na snídani (ještě že jen přes dvůr) :grinning: má povidlový a tvarohový buchty :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Myslím, že ve městě je trochu rozdíl s botkama, já když mám malýho vypustit :grinning: ven na ten nacucanej dvůr :angry: fuj, to je na gumáky a ve městě udržovaný chodníčky.....bych se nebála mít kozačky na kramfleku :grinning: :grinning: za to u nás pohory.... :sweat_smile:
9. lis 2007 ve 20:16  • Odpověz
ijet- no s pečením to asi neklapne,bo jsem zjistila,že nemám doma tolik vajec, to víš, my pražské slečinky neodchytneme žádnou slípku na dvorku :grinning: :grinning:
No já a čiperka... :grinning: . Celej den nic nedělám,hraju si s klukem,když je mrzutý od té rýmy.A večer pak mám pocit,že to flákání musím dohnat a pak ponocuju.Taky se mi nejlíp maká,když na to mám klid.
9. lis 2007 ve 20:23  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.