• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
autor
jo, jinak už jsem se asi rozhodla pro golfáče. Docela se mi líbí Neonato piuma. A cenově by taky nebyla špatná. Manžel když teď prý bude s malou doma, tak se na ně chce jít někam podívat, popřípadně mi je schválil - tak budu docela ráda. Ať zas nekoupíme něco, co nebudem používat.

Jinak ti chlapi jsou fakt na zabití. Koupila jsem do zásuvek ty obyč. krytky a k nim jsem dostala takovej klíček. No a takový 3 týdny jsme ho postrádali. Manžel potřeboval něco dát nabít, tuším baterky do foťáku. A nadával, kde je ten poj... klíček. A si představte, že si dneska dělal pořádek ve svojí tašce, a najednou říká - no, klíček od zásuvky, nevím, co dělá v mojí tašce ... Holky, jsem ho normálně musela zlochtat a nakopat do zadnice - samozřejně ze srandy ... Bych ho fakt někdy zbila :grinning: :grinning: :grinning: :angry: :angry: :angry:
11. lis 2007 v 17:03  • Odpověz
autor
isacek,
jééé, vy jste natálku taky ostříhali :grinning: :grinning: :grinning: , tý to ale sluší. Ale koukám, že to má kratší co?
11. lis 2007 v 17:07  • Odpověz
mapris,
tak jsme úplně zdraví :slight_smile:
U nás sraz se základkou skončil taky fiaskem, to snad už ani nemá cenu :angry:
Jinak jak psala Dashak, že jediný z těch krémáčků je dobrý Lipánek :slight_smile:
Jinak jsi fakt super spisovatelka, asi bysme ti měli udělit Řád zlaté spisovatelky :grinning: :grinning: :sweat_smile:

Jinak jsme se vrátili z výletu od našich, kde malá spala, zvládla to dobře, ani si téměř na nás nevzpomněla :wink:
Jeli jsme snad poprvé celá rodinka autobusem, ale na zpáteční cestě hrůza, ty cesty, tady u nás v kopcích skoro na horách fůry sněhu, fakt nečekaný :astonished:
11. lis 2007 v 18:44  • Odpověz
mapris,
jo jo ostříhali, teda spíš oholili :dizzy_face: .Má to uplně na krátko, protože ji ty vlásky ne a ne narůst.Tak jsme to zkusili, jestli to pomůže a zhoustne ji to.
Jinak Terezce to taky moc sluší, jak hned vyniknout ty její modrý kukadla :slight_smile: .
Byli jsme dneska nakoupit malý veči pod stromeček, takže jsem opětne neodolala a už nevím kam to všechno pak dáme:o)).
Si z nás dělali srandu, že jsme ji ostříhali schválně na ten včerejší pochod, aby bylo vidět kam patří :fearful: .

Jita,
sníh závidím.Já miluju zimu a sníh, ale jen na horách.A ne v Praze :unamused: !

Jinak jak tu furt probíráte ty golfáče.Já dneska viděla v chiccu, golfáče chicco ct01 a zamilovala jsem se do nich.Přišly mi takové bytelné a velké kolečka, což je pro mě nejduležitější.
Jenže stojí 10.tis tak mi můj drahý řekl, jestli jsem nespadla z višně :sunglasses:..
Tak jsem se mu snažila vysvětlit, že nejsou pro mě, ale pro jeho dceru, ale marně :grinning: .Tak už vím o co si napíšu ježíškovi ...
11. lis 2007 v 19:02  • Odpověz
mapris- to neonato je pěkný, jen si nejsem jistá,jestli má podnožník...

jita- u vás to musí být romantika se sněhem,závidím :frowning2:

isacek- jo ty CT01 jsou taky pěkný,ale nevím co mi na nich vadilo,že jsem se pro ně nakonec nerozhodla :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Chtěla bych být u vás na vánoce,když kupujete tolik dárků...Já určitě zase skoro nic nedostanu :grinning: :grinning:
11. lis 2007 v 19:31  • Odpověz
Mapris: Neonato Piuma jsou krásný, ale docela úzký, raději do nich Terezku posaďte než koupíte.

U nás byl sních včera a dnes, ale po obědě začlo pršet a je po sněhu.

Dneska jsem byli s manželem na Chodově, koupit mu něco k narozkám a svátku. Samo jsem taky neodolala a něco malého si koupila :wink: . Jen z těch cen v některých obchodech jsem šla pomalu do mdlob. Tam snad ani nikdo nemůže nakupovat. A po vánocích to pak budou prodávat za půlku a ještě na tom vydělají :angry: .

Taky poslední týden máme nějak protivnou mamku(tchýni): Jednou z nás ní všechny klepne. Ona je normálně fajn, ale když jí něco přelítne přes nos, tak je na zabití. Vypadá to, že jsem se jí dotkla, když jsem jí nechala, dát Ondrovi jen jednu čokoládku a pak jsem to uklidila. Hrůza, nechápu proč by se takhle malé dítě musela cpát hodinu před večeří kvantem čokolád.
11. lis 2007 ve 20:00  • Odpověz
Dashak:Jak jsi poradila ten jogurt tak to normalne zabralo :slight_smile: davala jsem se susenkou a nebo s ovocem a vzdy to zdlabla,tak snad nam to vydrzi :zipper_mouth:
Doufam ze vam nevadi ze jsem se sem tak vtirla :sweat_smile:
11. lis 2007 ve 20:55  • Odpověz
racul,isacek,
ale ty kalamity a cesty, po kterých některé řidiče jímá hrůza jet, tak to fakt není co závidět kolikrát :sunglasses:
Tady je tedy pěkných pár čísel sněhu :wink:
11. lis 2007 ve 21:27  • Odpověz
Holky ještě dotaz, dnes v Praze jsem viděla overálek podle oděvu santa Cluase, ale měli malou velikost. Nenarazila jste na to některá někde?
11. lis 2007 ve 21:27  • Odpověz
Ahojky,tak já ani dn eska nemám šanci vás dočíst,protože mi jde otevřít pouze poslední stránka ajinak ani ťuk,ale myslim,že jsem moc nezameškala :wink:

kamhajek

santaklausovský obleček jsem určo viděla v Tescu,myslim,že Cherookee normálně mezi dětskym oblečenim.Já jsem to tam jen tak letmo zahlídla,ale ani jsem se neodvažovala na to koukat páč přítel nesnáší Santa Clause,nadává,že my máme Ježíška a né SC,má pravdu,ale ty oblečky jsou prďácký :grinning:

mapris

golfky Neon.piuma jsou na chlup stejný (konstrukčně)jako Cam portofino co jsem měla,jen mají jiné potahy a jinak se jmenují.je fakt,že patří k užším a nemají podnožník.Paní v AAA mi říkala,že na cestování jsou super,ale že je to spíš letní kočárek.Doufám,že ti nenasadim zase brouka do hlavy :sweat_smile:

isacek

myslim,že Natálka a Fíla jsou na tom s vláskama stejně.Tak já počkám jak budou u vás vlásky růst a houstnout a pak bych taky přistoupila k radikálnímu kroku :grinning: Jo a taky jestli se změní barva :wink: :grinning:

Jo a jinak hlásim,že po týdnu klidu má malej zase rýmu,no fakt už bych se z toho po....

kamhajek

s tim chodovem máš pravdu,nějaký krámky jsou tam drahý (jako skoro všude)ale zase je dobrý,že je to velký nákup.centr.a je tam téměř vše takže nemusíš běhat po celé Praze :slight_smile:
11. lis 2007 ve 23:06  • Odpověz
kam,
našla jsem na MMB vel. 92

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=9155478&tab=0

macejka,
to je hrůza s tou rýmou, to fakt jen můžeme čekat, jak zase ti naši prďánci onemocní :unamused: :angry:
12. lis 2007 v 09:59  • Odpověz
ahoj kozenky,

tak Kubík od Ijet to má za sebou, prý byl statečný :slight_smile: Tak jsem pozdravovala :slight_smile:
12. lis 2007 v 10:20  • Odpověz
Ahoj holky, v listopadkách zase mrtvo, tak jdu mrknout co tady tlacháte vy :slight_smile:
12. lis 2007 ve 12:00  • Odpověz
jita,
díky za info.Takže moc pozdravujem :slight_smile: .

Holky chtěla jsem se zeptat, jak často dáváte rybu a jakou?
Já totiž ryby nejím a chlapům dělám jen aljaškou tresku.Nevím co nemá kostičky, ta treska občas má.Nebo jak to děláte?Rozmělnit vidličkou??

kam,
taky jsem zrovna včera viděla v tescu od Cherokee, ale jen malinké velikosti.
Já mám pro malou těhle vánočních oblečků celkem dost :sunglasses: , hrozně se mi to líbí.Máme i overálek sobíka, pak kabátek santa klause, čepičky, ponožky, trika...

raculka,
koukám ty máš ty golfáče fakt všechny zkouklé, co?? :slight_smile:
Našla jsem je na baby portálu za 6.700,- tak do nich půjdu.Jen mi bylo řečeno, že tři kočáry doma mít nebudem, tak prodám sporták od Jane. :dizzy_face:
A jinak s těma dárkama to u nás není tak horký.Co máme malou tak už kupuju jen jí a ta mi za to stojí :slight_smile: .
12. lis 2007 ve 13:02  • Odpověz
autor
no, tak brouka do hlavy jste mi nasadili.

Holky, já dneska fakt padám na hubu ... Malá je v postýlce od půl 1ný, spala půl hodiny a teď jsem se na ní byla podívat a slyším, jak se tam chechtá, kašle a prohlíží si nově povlečenou postýlku, ani nemám čas si vypít to kafe :o((
12. lis 2007 ve 13:19  • Odpověz
kuš baby :sweat_smile: snad se stihnu dát do obrazu, co se děje doma, ve světě a hlavně v tlachání než se dítko vzbudí :wink: :grinning: bo je tu teho natlachaného požehnaně
12. lis 2007 ve 13:27  • Odpověz
Ahoj kočky.

Takže hlásím,že máme pořád rýmu a kašel a já už jsem zralá na prášky.Ve 4 se ráno vzbudil,kašlal,ale začal lítat po pokoji a už vůbec nechtěl spát.Sice jsme ho pak ještě na chvíli uspali,ale pořád se budil a nechtěl být v postýlce. :angry:
Doma už ho to otravuje,vymýšlí jen samé lumpárny.A to počasí vůbec nefandí tomu,abysme šli aspoň na chvíli ven.Je to děs. :unamused:

Jita- moc pozdravuj ijet,je dobře,že už to mají za sebou :wink:

Mapris-tak už radši naše příspěvky na téma golfky nečti :grinning: . Když mě to nedá a musím ti prostě napsat,co jsem sama vybádala,když jsem kočárky obhlížela.Taky se mi to neonato/cam děsně líbilo.Ale jak píše macej,není to na moc pohodlné ležení ani spaní.Takže záleží,jak často je použiješ a jestli v nich bude malá hodně spinkat.
Ale jinak tě uklidním-zřejmě žádný kočár nebude 100% splňovat všechno.Takže vlastně je skoro jedno,kterej pořídíš :grinning: . Sem ti pomohla,viď ?? :grinning:
Perego je docela fajn,myslím že na spaní pohodlný,ale přijde mi takový dost uvrzaný(aspoň to naše bazarový) a rozhodně se mi s ním nejezdí tak dobře,jako s tereňákem. Ale to asi žádný golfky nebudou tak fajn na jízdu.:unamused:
Macej-jak jsi s peregáčem spokojená?? Taky ti vrže a je rozviklaný??

macu- takže my jsme pro tebe nouzovky,když se na listopadu nic neděje,jo??
:grinning: :grinning: . Že se nestydíš, my tě tady rády vidíme :grinning: :sunglasses:

isaček- a jaké golfáče nakonec chceš ?? Ty chicca ?? Ty budou dobrý. :wink:
Já bych teda sporťák pryč nedala,nevím,jak bych zvládala naše lesní jízdy...

zevi- že se taky ukážeš :sunglasses:

mapris- no dávají nám nějak zabrat, ti naši nezmaři, co... :sweat_smile:
12. lis 2007 ve 13:56  • Odpověz
Ahoj holky,

tak mám od kamarádek nové info o mateřský takže vám to hned předávám.Doufám,že nebudu šířit poplach,ale podle pořadu Sama doma z dnešního odpoledne a podle MFdnes z minulého týdne by to mělo být asi následovně: Matky dětí mladších 21 měsíců se budou muset do 21 měs.věku dítěte rozhodnout,zda chtějí být doma 3 nebo 4 roky.Pokud se rozhodnou pro 3 roky,budou do 3 let věku dítěte pobírat 7600Kč a pokud se rozhodnou pro 4 roky doma,budou pobírat DO 21.měs.věku dítěte 7600 a zbytek do těch 4 let už jen 3800,-(plus minus)
A aby si maminky starších dětí 21měs.nemyslely,že se jich to vyhne tak děti starší 21měs.,ale mladší 3 let budou pobírat do 3 let věku dítěte 7600,- a pokud budou chtít zůstat doma do 4 let věku dítěte tak 4.rok budou pobírat zase jen 3800,-
Tak se máme na co těšit.Rozumíte tomu aspoň trochu,co jsem napsala?Doufám,že jo :wink:
Už jste přemýšleli,jak dlouho zůstanete doma?

A maminky dětí ,které budou po Novém roce mladší než asi 22 týdnů se budou rozhodovat,zda chtějí být s dítětem doma 2 roky za asi 11400,- 3 roky za 7600,- nebo 4 roky za 3800,- Ale to se nás momentálně netýká,ale bude se nás to týkat pokud bychom měli druhé mimčo (teda pokud nenastane vláda někoho,kdo nynějším politikům nakope zadky za to co pořád vymýšlejí-že bychom se toho chopili my?? :grinning: )
12. lis 2007 ve 14:02  • Odpověz
raculka

jsem ráda,že píšeš,že máš peregáče uvrzaný (ne že bych ti to přála,to néé :grinning: ) ale jde o to,že jsem je koupila přes inzerát tudíš taky jakoby bazarový a jsem s nima spokojená,ale zdají se mi uvrzaný!! tak jsem přemýšlela,jestli jsou to jen tyhle bazarový nebo i nový,ale moje kamarádka je kupovala nový a vržou stejně tak jsem si oddychla.Kdybych totiž příteli řekla,že tyhle drahý golfky,který jsem vyměnila za portofina a rozmýšlela jsem se nad golfkama asi sto let,se mi zdají rozvrzaný tak by mě asi už zabil :grinning: :grinning: :grinning:
12. lis 2007 ve 14:09  • Odpověz
raculka, macejka,
já mám inglesinu zippy, ale ta je vzhledově uplně stejná jak ty vaše peregáče.A taky ji mám strašně rozvrzanou :confounded: , proto chci nový.
Tak půjdu do těch chicco CT 0.1, ty se mi zdají bytelnější a pevnější.
12. lis 2007 ve 14:24  • Odpověz
macej- díky za info o mateřské, ten článek z MF jsem taky četla,tak snad se to zákládá na pravdě. :sweat_smile: . Musím říct,že v tom stejně mám trochu chaos.Vůbec nevím,jak se rozhodnout...A jak to bude,když se třeba rozhodneme pro 4 roky a mezitím zase otěhotníme?? To budeme mít jen těch 3800 než porodíme druhé dítě?? To by pak bylo nevýhodné,ne?? No jsem z toho jelen. Akorát dělají samé změny k horšímu,se mi zdá. A stojí to hafo peněz :angry:

Pegáče- jsem ráda,že jsem ti udělala radost... :grinning: . Ne já vím přesně,jak to myslíš. Zkoušela jsem si nový kočár od kámošky(teda už s ním jezdí asi čtvrt roku),sice to je inglesina zippy,ale je to dost podobný.A taky už je rozvrzaný a hýbe se na všechny strany,i když určitě méně než ten můj. No v AAA mi řekli,že prý to bude dělat každý golfáč,co má něco najeto.Takže se tím taky uklidňuju.:grinning:

Co Carod,taky má podobné zkušenosti s pegáčem ???
12. lis 2007 ve 14:25  • Odpověz
12. lis 2007 ve 14:28  • Odpověz
Jita: díky za odkaz, už jsem si to zarezervovala.

Tak hlavně, že už to má Kubík za sebou.

A co je s Prochi, dlouho mezi nás nezavítala :angry: . Snad nejsou nemocní.
12. lis 2007 ve 14:32  • Odpověz
isaček- tak ten je moc pěknej. A přijde mi docela podobnej jako ten náš :sweat_smile:
Už vím,proč jsem ho nechtěla,váží 10 kg - aspoň to tam píšou. To byl asi ten důvod,jinak splňoval moje požadavky.Já chtěla kočár cca do 8 kg,aby byl co nejlehčí.Nebaví mě pořád se rozhlížet,kdo mi pomůže do MHD..Takhle kočár sama v případě potřeby vynesu.I když taky to je pěkná zvedačka :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. lis 2007 ve 14:32  • Odpověz
uffffffffffffffffffffffffffffffff, byla to šichta vás dočíst :wink:

s ijet jsem se ani nestačila rozloučit a už to mají zdárně za sebou :wink: to je asi zítra i pustí domů, ne? jitule, pokud budeš vědět něco nového, nezapomeň podat info :wink:

račul, olejík dávám do arolampy, ale tyhle přírodní silice se můžou i do koupele nebo k inhalacím, no když zapátrám v paměti, takovou relaxační koupel jsem neměla ani nepamatuju :sweat_smile:

pindíka jsme měli marod právě kvůli tomu, jak se postupně uvolňuje předkožka, tak prý se to někdy umí zanítit, naštěstí se to velice rychle zhojilo, už druhý den byl zase parádník :wink: :sweat_smile:

K. je zase chudák nemocenkaný :frowning2: ? tak držím moc palečky ať se to nezhoršuje a netrápí vás to jako posledně :wink:

mapris, nezklamalas :sweat_smile: :grinning: :grinning: copak budem dočítat za romány až budeš v nemocnici? nechceš něco napsat předem (nám nebude vadit, když to bude trošku mimo :sweat_smile: ) a že by nám to TM pravidelně odesílal? :grinning:
jinak moc krásné fotečky :dizzy_face:

stromeček, toť otázka :confused: uvidíme jak to s ním dopadne, ale máme fakt betelný stojan, tak uvidíme jak obstojí v reálu :sweat_smile:

isáčku, stříhání mašinkou mi holička taky doporučila (teda ne mně, ale malému :grinning: ) nechali jsme ho asi v 10m páč měl pořád takové miminkovské chmýříčko, tak už mu vlásky trošku zesílily, ale ještě ho aspoň 1x nechám, ale teď na zimu jsem nechtěla, zatím nám to tak moc neroste

a ryby k obědu párkrát měl, tu tresku nebo mořskou štiku máme rádi, ale fakt jsem to rozmělnila, páč jsem měla z případných kostí strach :unamused: asi by měly být k jídlu častěji, ale kompenzuju to rybí pomazánkou na svačinu, to mu chutná :wink:

holky, už jsme tu sice probíraly velikost obuvi vašich prcků, ale chtěla jsem se zeptat, máte některá větší číslo než 22?(v českém číslování 15) já totiž koupila první botky (když nepočítám bačkůrky a capáčky) a paní mě nepotěšila, páč prý se větší velikost těhle žirafkových kotníčkových střevíčků nedělá :angry: a to ještě pořádně nechodíme, tak nevím co pak bude nosit :frowning2: až se rozchodí ještě koupím zimní s kožuchem a pak uvidíme... to je prekérka :rolling_eyes: co se divím, táta má 46, tak mlaďas ho chce dohnat :wink: :sweat_smile:
a stály mě bez desetikačky 600,- :stuck_out_tongue_closed_eyes: trochu mi zlepšilo náladu, že jsem mu koupila krásný zimní overal jen za 250,- tak když to zprůměruju, se mi to líp rozdýchává :sweat_smile:
12. lis 2007 ve 14:36  • Odpověz
jak to bude vypadat s mateřskou v případě dalšího těhotenství by mě taky náramně zajímalo :confused: máme v úmyslu než mi skončí mateřská na dalšího sviště založit :sweat_smile: ale takhle pokud se rozhodnu pro 3 roky a hned se nám nezadaří, tak mi přijde strašně nefér jít do práce na chvíli a mezitím se snažit :unamused: a pokud bych si nechala čtyřletou variantu, tak zase na tom budu tratit, což je taky blbost, když naši páni ministři stát tak pěkně ždímají :stuck_out_tongue_closed_eyes: :angry: a normální lidi mají být škodní...
12. lis 2007 ve 14:46  • Odpověz
na prochi jsem už taky myslela, už je to fakt dlouho, co tu nebyla :frowning2:
12. lis 2007 ve 14:47  • Odpověz
macej,
jo jo, přesně tak mi to psala kamarádka, teda posílala nějakej podrobnej odkaz, ale já to neřeším, stejně zůstanu doufám doma jen tři roky, protože přec neklesnu na necelý 4 tisíce a budu doma 4 roky :angry:
Nevím, jestli pak budu těhoná, nevím nic, ale teď momentálně se rozhoduju pro 3 roky :wink:

kam,
tak to jsem ráda, že jsem ti pomohla, byl tam jediný v naší velikosti, teda ve velikosti našich prcků :grinning:

isacek,
tyhle golfky jsem taky chtěla, slyšela jsem na ně hodně chvály, nakonec zvítězila ale velká kola u freeline explorer a je fakt úžasný na jízdu :slight_smile:

zevi,
my máme zatím 22, ale na jedněch zimních, které mají stélku 14.5 cm mám už 23. Ty jí ale budou počítám tak zhruba po novém roce. :wink:
12. lis 2007 v 17:34  • Odpověz
Jo a ijet by měla jít zítra domů :wink: Písnu jí, že pozdravujete :sunglasses:
12. lis 2007 v 17:35  • Odpověz
zevi- tak to je dobře, že se malému pindík rychle dal do kupy :wink:

U nás to není naštěstí nijak zlé,jen občas kašle a rýmuje,ale jsme bez teplot.A na zlobení i jídlo má chuť až až....Jen,že nemůžeme ven,to je blbé. V tomhle vichru stejně asi moc dětí ven nechodí,nebo ano ??

Jak to vůbec holky doma zvládáte,když nemůžete s dětma ven ?? Já dost těžko.K se nudí a vymýšlí samé lumpárny.Už toho mám někdy vážně dost. :unamused:
A je mi ho líto,že se ani nemůže sejít s jinými dětmi. :frowning2:

Zevi- botky máme 21, ale na doma se pořád vejde do sandálků 19.NO těch 600 to není zase tak přemrštěná cena,zevi. Bude hůř. :angry:
Ten overalek,to je fajn cena.Kupuješ taky jako holky na MMB nebo někde v sekáčku?? Já už nemůžu projít okolo sekáčku,něco mě tam táhne :grinning:

O prochi taky nic nevím. :unamused:
A carod je bez příjmu, ijet v nemocnici,dasha taky tak často nezajde,mapris má zdravotní starosti.... :frowning2:

jita- to víš, že ijet moc zdravíme,je fajn,že to rychle odbyli :sunglasses:
12. lis 2007 v 18:35  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.