• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
macej,
s vanischem souhlasím, je super! Používám krátce, ale dobrý, ale stejně není u mě stoprocentní, to co se mu nechce, tak to nevypere :grinning:

macu,
když Maru prospala kterýsi den celou noc, tak jsem z toho taky byla úplně na větvi :wink:

Holky,
tak si říkám, že sice co dítko naučíš, to se ti pak vrátí, ale...od malinka ji učíme spávat samotnou a stejně příjde období, kdy po mě v noci touží a natahuje ručičky a nenechá mě už odejít, jak tak v noci poplakává, tak když jdu k ní a dám jí flašku, tak s ní mrskne a chce mě a volá mami mami. Prostě je citlivá a v noci mě potřebuje, i když rok spává jen sama :frowning2: Ale neučím ji brát k sobě do postele, to by se pak velice rychle naučila, vzala jsem ji jen ve vyjímečných případech, raději sedím v noci u postýlky říkám jí pohádku a pak se mi nějak podaří prchnout a jí se podaří třeba usnout :wink:

ijet,
to je naprosto skvělej nápad s tou sms, hned by je to přešlo a hlavně už by to nedělali s takovým nadšením :wink:

kamhajek,
:grinning: :grinning: :grinning: roztahovat nohy před Pittem :grinning: :grinning:

chjo,
dnes se i u nás čučí na fotbal....
Jinak Maru má zase něco málinko přes 37 teplůtky, sotva jsme vylezli z angíny, zas nemůžem zítra ven, mám po náladě, ale hodně slintá, asi to budou zuby, pro jistotu jdu v po k dr, aby zas neměla něco v krčku :wink:
17. lis 2007 ve 21:07  • Odpověz
jita: tak ať to jsou jen zoubky :wink:
17. lis 2007 ve 21:25  • Odpověz
až teď jsem dočetla ten vtip o Čunkovi :grinning: :grinning:
Já jsem dnes slyšela tolik vtipů, ale když já si nikdy žádný nepamatuju :frowning2:
17. lis 2007 ve 21:30  • Odpověz
Vtip je super a Jitu neboj já jsem to stejný :grinning: malá se z toho třeas vyzourá a zítra bude líp.
My jsem dnes venku vůbec nebyli, teda jo vlastně jen v krámě nakoupit ale to je tak 15minut, malej šel se mnou a to je vždy na dýl. Každý kamínek, vajgl, žvejka ho zajímají :grinning: bylo tu hnusně a mlha. Včera jsme si to ale užili pomalu celý den, jo těhle pěkných dnů bude míň a míň :frowning2:
17. lis 2007 ve 21:52  • Odpověz
isacek- svářo jsem neměla ani nepamatuju, to je teda cena :angry: . Ale určo si ho taky dám,až někdě budem trajdat. :wink:
S tím bonbonem to je teda klika,že se nic nepřihodilo.Lidi jsou fakt pitomí,kdyby ho dali aspoň tobě,ať jí to dáš sama...
Nám se zatím tohle nestalo,jen na něj párkrát někdo sáhl a to teda nemusím.Jednou to byl nějaký santus nebo co...ble...Než jsem stihla zasáhnout,tak už ho pohladil... :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Jo a jedna baba mu v létě šáhla na bosé nohy,co mu čouhaly z kočárku.Z ničehonic přišla zezadu a sáhla mu tak na ně! Já se nejdřív strašně lekla,kdo to je a pak jsem jí slušně vynadala a ona ještě na mně vyjela,no tak pardon,dámo nebo něco takového,jako že já jsem nějaká pipina,co jí všechno vadí :angry: . Každá babka si asi myslí, že všechny děti na ulici jsou jako její vnoučata. :angry:
No a ten náš kluk je samý úsměv,vyloženě se pozornosti dožaduje,takže si přímo o podobné situace koledujeme....ach jo.. :confounded:
Ale někdy je to sranda,když jsou lidi v pohodě a on třeba ukazuje pořád někomu na boty,to se nasměju. :wink:
17. lis 2007 ve 21:54  • Odpověz
Jita,Ijet- snad nebudou zase marodný :unamused: . U nás pořád stejné - občas zakašle a tečou mu nudle.Při odsávání málem zboříme celej dům,co vyvádí :angry:
Já nevím,jestli tohle bude celou zimu.Včera aspoň bylo hezky,dneska se na procházku při nastydnutí jít nedalo. :angry:
17. lis 2007 ve 21:56  • Odpověz
Achjo, tak se to dnes u našich neobešlo bez toho, že zase Marušce něco strčili, půlku jetrnice snědla :frowning2: Tak moc jí to šmakovalo, že jsem neměla srdce jí to brát.

Máte přesný režim v jídle pořád? Např, co dvě a půl hodiny? Doma se snažím, i když už to tak nejde hladce jak dřív, ale jak jsme u našich, tak tam od nich koštuje co chvíli něco, to nesnesu, sice nic nejí pořádně, ale ona na všechno říká mňam a babi jí hned všechno dá vyzkoušet a já bych tak chtěla, aby měla v žaludku vždycky aspoň dvě hodiny klídek :frowning2: :wink:
17. lis 2007 ve 22:11  • Odpověz
No jo ti babičky :grinning:
Z toho že tohle papkala, si nic nedělej, už mi přijde hloupý, nebo nevím jak to nazvat, mít obavy z nějakýho jídla, už jsou dost velcí na to aby jim to neuškodilo, byli jsme přísní když byli malý (když to člověk srovná s okolím co prckům kdo cpe)jsme vrozné maminy :wink:
Dál si myslím, že nebudou baštit jak je naprogramujeme :grinning: samo chápu jak to myslíš, ale oni si udělají co chtějí.
Kuba jí snídani (nejraděj má suchý rohlík) to se mi taky nelíbí, ale miluje pečený a maso :sweat_smile: sváči jsme zrušili už kdysi, občas banán, nebo ovoce. Pak obídek (kolem 12tý půl jedný)kolem třetí sváča a pak zobe....pak véča
17. lis 2007 ve 22:16  • Odpověz
Teda u nás je momentálně ohňostroj, páč jsme vyhráli a to je pěknej rámus :angry: .Malá zrovna před chvíli usla.

Jita,
malá jí zhruba tak po třech nebo čtyřech hodinách, ale taky je den, že nejí vůbec, třeba jen mlíko na večer a nebo naopak sní vše co jí dám.Ale to je jen minimálně.Strašně s jídlem zlobí :confounded: .
17. lis 2007 ve 22:24  • Odpověz
No tak aby ti jí neprobrali :angry:
Snad mě dobře pochopíte jak jsem to myslela s tím jídlem :frowning2:
Holt každý dítko je jiný.
Musím pochválit svýho raubíře, už delší dobu ho baví prohlížení knížek, ale tak nějak jinak, líp, moudřejš, a pak si jinak hraje než dřív, no zkrátka mi přijde takovej jinej, lepčejší, no holt starej mazák :grinning:
17. lis 2007 ve 22:27  • Odpověz
17. lis 2007 ve 23:02  • Odpověz
No vono se to povedlo, Ivet jsi holka šikovná :wink:
Tady je ten hafan co ho máme na batůžku :slight_smile:
17. lis 2007 ve 23:03  • Odpověz
ahojky, tož sem vás přelůskala :grinning:

tak jsem tu měla kolegyňky z práce, pojedlo se popilo, poklábosilo a bylo nám fajně :dizzy_face: malý byl z tolika tet tak rozdivočený a ucachtaný, že usnul zničehonic aj bez kojení :sweat_smile: předpokladam, že brzy bude hledat mama a ham :grinning:

koukám, že jste počítaly milence, zaostávám :pensive: ale hned zítra se na to zaměřím, abych měla na každým prstě jednoho (i na nohou :grinning: ) a vyhraju, heč

maprisku, to je příjemné překvapení, určitě i pro tebe, tak hlavně ať se ti to dobře hojí :slight_smile: ale kdybys to tušila, mohla sis pro manžela aspoň jednu A4 ušetřit :wink:

racul, nákupy nejradši páchám s mojí mamkou a to nejen kvůli malému, prostě s ní nakupuju ráda :wink: no a jinak pro ty běžné nákupy se snažím vybírat, abych tam mohla s kočárem nebo malého šoupla do vozíku, protože tahat ho na rukách je děs a jaksi už nemám čím nakupovat a v čem držet košík :confounded: a nechat ho venku v kočáře už taky není tak jednoduché, jako když byl spící mimísek :slight_smile:
a nebo s manžou, nevím jestli to tu můžu napsat, ale on je "divný" :sweat_smile: prostě mu nakupování neva, dokonce je často horší než baba, většinou jdu účelně pro konkrétní věci, už jsem na druhé straně obchodu a šílím, že chlap je někde zaseklý, protože objevil něco úžasného, bez čeho nemůžem odejít :grinning:

a sníh závidět nemusíš, jižní morava je placka a ještě k tomu teplá, takže sice napadl, ale zdržel se u nás jen krátce :sweat_smile: a dnes po něm zbyly už jen semo tamo malé pozůstatky

když nezapomenu, tak písnu do receptíků perník, který je vždycky nadýchaný jak peřina, rychlý, jednoduchý a straaašně dobrý :wink:

carodkaa, já albíčko neměla :wink: snad někdy... uvidíme :slight_smile:

jídlo míváme tak po 3-4h, jak kdy :slight_smile: už nejsem tolik přísná, ale pořád se snažím nevhodných potravin vyvarovat, zrovna včera jsem rýpla do mojí mamči, když malého neuhlídala s čokoládkou kterou si lupl do pusy, tak ho bránila, že to byl jen jeden malý kousek, já na to, že kdyby si potáhl cigarety, tak by taky řekla, že to byl jen jeden malý šluk? :confused: samozřejmě vím, že se nic hrozného nestalo, jde jen o to, že babičky si budou myslet, že jen kousek toho a pak zase onoho, vždyť se nic hrozného neděje a nakonec má děcko žaludek zaplácaný samýma nesmyslama a pořádné jídlo žádné :unamused:

takže tak, mohla bych jít konečně taky do hajan :sunglasses: pááááááá
18. lis 2007 ve 02:15  • Odpověz
a když jste tu začali s vtipama, se pochlubím :sunglasses: já kdysi po cestě ze školního výletu vykládala ve vlaku od Kolína až do Zlína jeden za druhým, nekecám :grinning: už mě vyhazovali z kupéčka, jak je všechny bolely od smíchu břicha :sweat_smile: ale to mi bylo nějakých 18 a teď ze sebe nevypotím ani jeden :confused: anebo bych musela hned za čerstva, než ho stihnu zapomnět :sweat_smile:

tak vážně dobrou,nebo zapomenu i jít spát :grinning:
18. lis 2007 ve 02:22  • Odpověz
zevi,
ježíš, ty máš ale výdrž takhle brzo ráno nebo pozdě v noci??? :grinning:

ijet,
na těch stránkách jsem žádnýho psa neviděla, co jsi tam dala ten odkaz :frowning2:

No všichni už se doznaly k milencům, tak taky přispěju do mlýna, ale nebude to žádná bomba, páč nemám žádného, páč nestíhám ani vlastnímu manželovi, vše navíc by bylo nad moje síly :grinning: :grinning: :grinning:
ÓOOOO jak vám závidím těch 10, 15 milenců :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. lis 2007 v 08:59  • Odpověz
ijet,
s tím jídlem jsem to pochopila, jasně :sweat_smile:
18. lis 2007 v 09:00  • Odpověz
Jitu :frowning2: se picnu! Ještě včera tam byl, tak až malej usne zkusím hledat, jů?
Kdyby jsi ponocovala jako já tak ho vidíš :grinning:
18. lis 2007 v 10:03  • Odpověz
18. lis 2007 v 10:11  • Odpověz
ijet,
taky tam žádného nevidím.Musíš tam dát odkaz na tu samotnou aukci.
Jak ty aukce přibívají, tak ho to vždy posune dozadu, nebo napiš číslo aukce.
18. lis 2007 v 10:33  • Odpověz
Ahoj, tak Kubajs se včera přestěhoval s postýlkou do pokojíka a spinkal líp. Sice se 3x vzbudil, ale jednou z toho sám usnul :slight_smile: Dneska už jsem mu předělala pokojíček a bude tam mít svoje království :slight_smile:
18. lis 2007 v 11:34  • Odpověz
isacku a jak na to??? :confused:
18. lis 2007 v 11:48  • Odpověz
Ahoj holky,tak ja to mam s milencema teda slaby,jsem na tom ted podobne jak Jita,nestiham ani vlastniho manzela :grinning: :wink:
Ijet-co hledas v aukcich na MMB?

Racul-no pokojicek pro Tadika bude az nakonec,zatim jsme kupovali stul,zidle a skrin..navic zatim nemame :sweat_smile: :sweat_smile: takze jeste chvilku bude spinka u nas,a je fakt,ze co nekojim spi celou noc bez probuzeni:slight_smile:

Jenze UM si dal jen ten prvni den a jinak mi na nej pekne dlabe..chytne lahev,zakrici NEE!! a mrskne tim o zem :rolling_eyes: :pensive: nevim co mam delat,zkousela jsem i jiny druhy nic nepomaha,tak ho cpu aspon syry,jogurty,zakysem horem dolem, a to mu moooc chutna
18. lis 2007 ve 12:25  • Odpověz
jita-já se snažím o nějaký režim v jídle,ale není to 100%. Když jsme doma,tak to jde,ale jakmile někde cestujeme,je to horší.A návštěvy to ani nemluvím. :zipper_mouth:
Teď to máme asi takhle: brzy ráno kojení,kolem 8h snídaně, dop někdy jablko neob kus rohlu(aby vydržel do oběda,je děsnej hladovec), oběd, odp sváča a navečer třeba ještě banán,aby zase vydržel do té 20h, kdy má večeři a kojení.Myslím,že jí docela dost a často,po kom to asi má :grinning:
Návštěvy a babičky- radši ani nemluvit :angry: . Hlavně u té jedné,tam je pořád něco na stole na zobání a pořád se něco jí.Takže kluk tam samozřejmě cpe do pusy telky apod. Ani nedojí oběd a ona už mu něco cpe. :angry: Já jsem asi dost striktní,dost vidím,že to lidem přijde přehnaný,ale já prostě nevím,proč by se celej den měl plácat.Pak až bude starší a bude mlsnej,tak budou kritizovat,že jí mlsky a nechce jíst pořádný jídlo,to jim půjde :angry: .
Taky mu dám něco dobrýho ( k snídani snědl 2 kusy perníku),takže opravdu netrpí.Ale teda dát mu někdo jitrnici,to by mě snad kleplo :confused:

Zevi- tak to je fajn,že sis hezky povyrazila a pokecala s babama, je to potřeba :wink:
Kde ty vlastně bydlíš? Někde blízko té Břeclavi,jak jsme byli na dovče??
Moc krásný kraj,hlavně tam máte určo hezčí počasí, než my tady, myslím celkově :wink:
18. lis 2007 ve 12:31  • Odpověz
Milenci- no tak ženský,doufám,že všemu nevěříte a neztratily jste nadhled, šlo jen o zpestření pro ty drbny :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Ještě si tu o mně budete myslet bůhvíco a přitom já jsem moc způsobné děvče :grinning:

macu.k- gratuluju k velkému kroku se spaním.Já jsem se pořád ještě neodhodlala,jsem klidnější,když je s námi v pokojíku.Ale manža už dost dlouho tvrdí,že bysme ho měli přestěhovat.Tak já pořád nevím.A ještě když teď pořád má rýmy a kašel :astonished:

carod- přemýšlím,jestli mu nedat taky na noc nějaké UM,jestli by nevydržel déle a bez vzbuzení.Ale na druhou stranu je mi to líto,to kojení odbourat. :confused:
S mlékem neporadím.Snad mu nic nechybí,když sám zájem nemá a má mléč výrobků opravdu dost,jak jsi psala.:wink:
18. lis 2007 ve 12:42  • Odpověz
Ještě teď řešíme,jestli neděláme ve výchově něco špatně.Poslední dobou K opravdu dost divočí a dělá samé lumpárny.A i když ho napomeneme,on to dělá jak naschvál pořád dokola,tak přijde někdy i plácnutí přes ručku,a stejně to jde udělat znovu.Snažím se odpoutávat jeho pozornost třeba hračkou,ale stejně se zase k lumpárně vrátí.Taky nejde,abych ho pořád bavila.Je to pěkné kvítko.Jenže co s tím ?? Nechci mu povolit,ale na druhou stranu jsem teď četla v jedné knížce,že se pořád NE taky říkat nemá.Jenže co tedy mám dělat?? Někdy zabere si ho nevšímat a on přestane.Ale ve většině případů spíš v lumpárně pokračuje.Vždycky ho něco napadne a to je konec.Dneska zase pořád shazoval kytku na zem.Přitom už si jich poslední dobou vůbec nevšímal.:unamused:
Jsem někdy opravdu bezradná. :frowning2:
18. lis 2007 ve 13:26  • Odpověz
Z kojencu uz jsou batolata, takze na zadost mapris tema presouvam do batoleci sekce. Preju prijemne tlachani :slight_smile:
18. lis 2007 ve 13:39  • Odpověz
Jéé tak už jsme v batolatech :slight_smile: , žirafko děkujem :dizzy_face: .

ijet,
no tu aukci si otevři a pak si zkopíruj z toho hlavního okna nahoře link a hoď ho sem.Nevím jak líp to vysvětlit:o).Ale je to to samý jako jsi vložila předtím, akorát teď si ještě klikni na tu tvou určitou aukci.

Holky jinak já a milenci, kdysi možná, ale teď to fakt nehrozí :grinning: :grinning: .Ani by mě už nikdo nechtěl :sunglasses: ....
18. lis 2007 ve 13:54  • Odpověz
raulka,
tak malá až taková naštestí není, to mi tě je líto.Mám kamarádku a ta mám s klukem ten samý případ, nejdřív jsme si mysleli, že nebyla dost důsledná.Ale teď sama vím, že se to u těch dětí asi moc neovlivní.Můžes se znažit sebevíc a když nechtějí tak prostě neposlechnou.
Je to občas hra o nervy kdo vydrží, a já zrovna jsem nervák a dlouho nevydržím a malá to už ví.Takže se celkem drží:o).
Ale tím neříkám, že ji mlátim, ale přes ruku nebo přes zadek už samozřejmě dostala.
Tak a ted by se na mě nějaké drbny mohly smlsnout :grinning: :grinning:
18. lis 2007 ve 14:03  • Odpověz
Teda děcka, kde jstéééééééééééé? :grinning:
Vítejme v batolatech :grinning: :grinning:

macu,
to je super, že se Kubíkovi daří samotnému v pokojíčku :wink:

racul,
tak to jsme nadhled v žádném případě neztratily :grinning:
Jinak s těma lumpárnama se to fakt u nás neděje a dokonce když přemýšlím, co s tím, tak si ani netroufám radit, páč fakt nevím, co by mělo být správně, co se týče mě, já bych to nedokázala tolerovat, plácat v jednom kuse asi taky ne, snad jen furt dokola nějak napomínala, nebo fakt nevím, když mi opakovaně vyhazuje punčocháčky ze šuplíku, taky dostane pokaždé přes ru¨ku, ale to vyhází tak jednou za 5 dní, tak opravdu nevím :frowning2:

ijet,
ty ten batůžek máš jako v aukci nebo proč otevíráš vlastně aukce?
18. lis 2007 ve 14:10  • Odpověz
Jé kde to jsme? Já koukám do kojenců a nikde nic, ale neschovali jste se mi na dlouho :grinning: .

Racul: kamarádka měla se synem to samé co ty, neposlouchal, dělal přesný pak toho co po něm chtěli, ale před druhým rokem se to zlomilo a už je v pohodě. Samo že zlobí, ale už vnímá co se po něm chce a ví proč to či ono nesmí dělat. Prostě si tím věkem musí projít všechny děti, u některých je to víc v klidu a některý jsou prostě horší. Zkouší co vydržíme. Ondra už se taky začíná občas pěkně vztekat, ale zatím se mi daří odolat tomu vzteklému pláči, prostě ho posadím na jeho plácek a za chvíli je klid. Horší je to když jsme někde venku, minulý týden jsme byli v cukrárně a jak se vztekal když jsem mu nechtěla dát šlehačku, no nakońec jí dostal, bylo mi to trapný. Lidi na mě koukali, že mu jako nic nedopořeju.

O babičkách a jejich cpaní prckům sldakosti mi ani nepište, ještě to s tou svojí nenám dořešený, že jsem jí dovolila jen jeden kousek čokolády.

Taky vám musím napsat jak ten můj prďolka byl dneska pos...ný, fakt to měl až na lopatkách. Nekecám.Pracně jsem z něj stahovala kombinézku na spaní, abych mu jí nesundávala přes hlavu.

Zevi: buď ráda, že s tebou chlap chodí rád po nákupech, máš doma raritu :wink: .

U nás jídlo vypadá tak, že Ondra jí spíš míň. Ráno kolem šesté sunar(prso dnes opět odmítl), kolem deváté s manželem snídá, většinou chleba (ranní kaši poslední dobou odmítá), kolem poledne oběd, pak kolem třetí sunar, po páté se snažím dát mu jogurt s ovocem(někdy by mi sněd i ruku a někdy tak dvě lžičky) a kolem sedmé kaši, té poslední dobou taky moc nesní. Mezi jídly si porůznu vyžebrá kus rohlíku, křupky, banán no a někdy i kousek sušenky.
18. lis 2007 ve 14:38  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.