• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
autor
dashak,
mně se líbí, že má takovou hladkou hlavičku bez vlásků, Terka zas vlásky má :o)) Včera jsme byli u doktorky na kontrole. Nice neříkala - akorát teda že můžem na příkrmy a že kaše dávat nemám, páč Terka přibírá dobře. Dneska ráno jsme s mužem koukali na percentilový grafy, podle kterýho nám vychází, že máme obézní dítě, tak jsem z toho taková trošku bez nálady ... A Terka mi nechce moc mrkvičku, musí mít mlíko :o(
19. dub 2007 v 09:28  • Odpověz
mapris, vykašli se na grafy. Na mrkvičku si postupně zvykne, ono stačí ze začátku, když sní 3 lžičky. A až začne běhat, tak uvidíš, že to vyběhá.
19. dub 2007 ve 13:41  • Odpověz
dashak,
joo, ty šátky tu mají za 50,-, buď žíhaný anebo jednobarevný, dnes jsem jí koupila krásný riflový klobouček za 70,-, zase jsem neodolala, dnes vám vyfotím nějaké naše pokrývky hlavy :grinning: , tak koukněte do albíčka :wink:

mapris,
prosím tě, jen se nekoukej na grafy a nikdy neposlouchej nikoho, kdo by ti nutil nějaký hloupý názor, že je dítě obézní...věř, že u kojence to nevadí, vždyť ho necpeš nějakým nevhodným tučným jídlem, tak je to úplně jedno, taky si z toho občas dělám hlavu, ale fakt to nemá cenu, je to strašná hloupost, u těch dětí je pak po roce všechno jinak, jak začnou běhat..obézní dítě můžeme říct třeba staršímu batoleti, které je líné chodit a běhat a hlavně se cpe sladkostma...takže na to zapomeň :slight_smile:
19. dub 2007 ve 13:48  • Odpověz
Holky nesudavají si ty vaše kukačky ty šátky??Já ji taky dávám šátek, máme ho v albíčku, ale absolutně nemá uspěch. :angry: Vydrží jí na hlavě tak tři minuty, pak si ho sundavá.Ale koukala jsem, že vy je máte lépe řešené, budu ho muset taky sehnat.

Jito,
malá je boží fotomodelka :grinning: :grinning: :grinning: ...
Je kouzelná :slight_smile:
19. dub 2007 ve 14:38  • Odpověz
jito,
vy jste to s Maruškou rozjely ve velkém stylu :wink:

já mám na čepičky pro malého doslova úchylku, jak vidím nějakou parádní, neodolám :sweat_smile: takže teď jsme pořídili klobouček, piráta s kšiltem a piráta bez kšiltu a ještě dělal v obchodě modela mamince, která s sebou neměla mimčo, tak si na něm zkoušela růžové kloboučky a šátečky :grinning:

opalovák máme z lékárny Daylong kids za 285,- což se mi nezdá taková pálka, je to OF 40, voděodolný a nanáší se jen 1x denně (měla jsem strach, že bude mastný, ale je fajn)

mapris,
buď ráda, že Terka prospívá a vůbec neřeš, co říkají tabulky a grafy, to se všechno časem srovná :slight_smile:
19. dub 2007 v 15:50  • Odpověz
isacek,
to mě vykládej, nesundává si jen šátek, ale všechny čepky, co nemají šňůrku, to je strašný, chvíli ji nechám venku samotnou, a jak přijdu, hlava holá..a pořád dokola..snad je to brzy přejde :wink:
19. dub 2007 v 17:01  • Odpověz
Zdarec babynec :grinning:
Jito
malá je tak krásná....já chci taky takovou :sweat_smile: sluší jí všechno :wink:

dashak, isacek
totéž :wink:

Kuba měl klobouček a byl víc na zemi než na něm :angry:

Jinak poslední dobou je pořád na nožičkách, přileze ke mě, stoupne si a kouká :confused: už jsem z něj grogáč :stuck_out_tongue_closed_eyes: a nestíhám už vůbec nic :frowning2:
19. dub 2007 v 17:24  • Odpověz
malá si sundavá i ty co mají šnůrku.Si ji rozváže a čepice je dole.Takže to řeším mikinou s kapucou, a to je vždycky naštvaná :slight_smile: .Holky jedny paličatý :grinning: :grinning:
No já myslím, že za chvíli to nebude jen čepice, ale i oblečení.Už se těším na to až ji budu oblékat a to bude samé, tohle nechci to se mi nelíbí :sunglasses: :confounded:
19. dub 2007 v 17:26  • Odpověz
:grinning: :grinning: :grinning:
a bude hůř :wink:
19. dub 2007 v 17:28  • Odpověz
Jita-maly fakt slusej vsechny cepicky :wink: a obdivuju jak ti trpelive pozuje a necha si je nasazovat,to Tada ani nahodou,hned to rve dolu :grinning:
19. dub 2007 v 18:06  • Odpověz
ahoj kozenky,
zdravím carodku!!!
To je dobře, že jsi zase mezi námi :sweat_smile:

díky za pochvaly, ale vy máte všechny stejně krásné dětičky :slight_smile:

Však jste neviěly tu rychlost, jak jsem musela fotit a dělat opičky, aby si je hned nestrhala dolů :wink:
19. dub 2007 v 18:55  • Odpověz
Teda dneska byl děsný den. Celé odpoledne probrečel. Spinkal vždycky chvíli a za chvíli zase brek. Ach ty zuby. Jsem úplně vycuclá :pensive: . Snad zítra bude lepší, odpoledne přijede děda a rodiče, tak musím po obědě připravit občerstvení.
19. dub 2007 ve 20:30  • Odpověz
Jééééééééé ahoj carodko :grinning: to jsem ráda že jsi opět s náma :wink: neboj myslela jsem na vás a říkala jsem si jestli mě sem dneska večer tatka pustí, že holkám písnu kdy se tu ukážeš? Tipovala jsem zítra :slight_smile:
19. dub 2007 ve 21:09  • Odpověz
autor
jita2,
ty fotky z jarníma pokrývkama hlavy jsou super :o))) Já včera koupila Terce ohoz - na cestu na slovensko - příští sobotu. A koupila jsem jí i ten šáteček, tak jí to musím vyprat :o))

isacek,
no, koukám, že se mám na co těšit, co? Mně se Terka vzteká už jenom když jí nasadím čepici na hlavu. Řvala při zavazování, tak teď dávám jenom nasazovací, ale tu má furt v očích, tak snad ten šáteček pomůže. Dám pak foto do alba. Jinak budničku s kapucou mám právě furt. Musela jsem jí koupit hned po tom, co Terka MUSÍ být v kočárku na bříšku a většinou docela nepříjemně fouká, tak takhle aspoň vím, že jí nefouká na krk, ale bez čepice si ještě netroufám ven vyjít.
20. dub 2007 v 10:15  • Odpověz
hooooooolky já se vám musím dneska vykecat, páč mi to hlava nebere :unamused:
Přemýšlela jsem kam to napsat, ale myslím že se to sem hodí víc.
Byl tu tatky bratr s přítelkyní a mají taky kluka o 2 měsíce mladšího než náš Kubík. Tak my tady řešíme co mu kdy dávat, že se namají prckové posazovat a cosi...
Od 4 měsíců malýho posazujou, nevidí na tom nic špatnýho! Nejraději má borůvkový jogurty (dává mu je 5x týdně), když jsem řekla že mi dáváme bílej koukala na mě jako na ítýho :confused: vůbec mu nedavá umělou výživu, kojila do 4 měsíců, během nich mu dávala krupic kaši!!! a teď mu místo mlíka dává ředěný kaše!!!! Jednou mu zkusila masozeleninový příkrm, ale že ho nechtěl tak nedavá nic takovýho, denně jí vypije 1,5l čaje. Mudra to schvaluje, nemá námitky, s kakáním žadný problémy, jo a divte se spapá jí i 3 bobíky hned za sebou. No dámy tech věcí je víc ale malej mi tu už hučí a já jsem opět mimo.
Došlo mi že vše moc řešíme :astonished: a o tom že je v rodině celiakie ani neví a ptali se co to je!!
Mimo jiné už měl nanuk, zelňačku, grep, :angry:
Jěště podotýkám, že většího ulhanýho magora jse nezažila a pradva je že mu fakt dává všechno, rozštípli mě tím když řekli že jsou modermní rodiče :astonished:

Holky co vy na to?????
21. dub 2007 v 11:34  • Odpověz
Ijetka: téda, ta příbuzná je pěkný číslo. mamka má známou a ta má vnuka stejně starého jako já a taky mu dávají všechno a já pak musím obhajovat, proč to tak nedělám. Dala jsem všem přečíst článek kde píšou, že předčasné zavádění nevhodných příkrmů zbytečně zatěžuje ledviny a trávící ústrojí. Já pořád řeším, abych mu něčím neublížila. Ta švagrová nedokazuje, že je moderní rodič, ale že je trochu , s prominutím hl..pá. Já si malého taky občas posadím na klín, ale snažím se dělat všeho s mírou. A s příkrmama opatrně. hezky pomalu ať si zvyká.
21. dub 2007 ve 12:13  • Odpověz
ijetka,
nijak se nezatěžuj zbytečně tím, co dělají ostatní..máš svůj vlastní názor na krmení prcka, tak se ho drž a nenech se něčím zvyklat, páč ten tvůj stravovací režim je zcela jistě správný :slight_smile: :slight_smile:
Já teda nijak nic moc neřeším nebo si nedělám hlavu, zkrátka krmím tím, co uznám za vhodný a rozhodně to nevidím jako přehnané nebo upjaté. Stravu máme velice bohatou, rozmanitou a určitě jí nic nechybí, má vše potřebné a zdravé :sweat_smile: Jsem nadšená z našeho jídelníčku, a ty buď taky, že krmíš, tak jak krmíš :slight_smile: A když dáš Kubíkovi vyjímečně Bobíka, tak to taky neřeš :wink: Vždyť jak tě znám, jsi moc opatrná na to, abys dávala Kubíkovi něco špatnýho :wink:
A s tím sezením to je taky tak.. :slight_smile:
21. dub 2007 v 18:14  • Odpověz
No právě,člověk se bojí a někdo to vůbec neřeší :angry:
Teda já mám pěkně rozlítanej víkend, dneska jsem posnídala jogur a další jídlo bylo grilování k večeru u známejch, jinak celej den venku po procházkách a u kamarádky na kafču, no pak mi ale už bylo slabo asi z hladu, zítra další 2 návštěvy, nějak se nám to nakupilo.
Jo holky moje dneska jsem Kubíkovi našla druhej zoubek :sweat_smile:
21. dub 2007 ve 20:36  • Odpověz
ijetka,
super, aspoň tomu jednomu tam nebude smutno v pusince :grinning:
My taky byli celý den u rodičů, byly tam rybářský závody a zítra se otevírá voda, tak tam jedem opět :slight_smile:
21. dub 2007 ve 20:39  • Odpověz
super program, ještě chci honem mrknout za holkama do regionůa tatka mě už vyhání páč škola je škola :frowning2: :angry:

hezkou něděli a dobrou :slight_smile:
21. dub 2007 ve 20:42  • Odpověz
dobrou, Ivuš a taky hezkou neděli a nezapomeň se zítra najíst :grinning:
21. dub 2007 ve 20:45  • Odpověz
Čau holky, tak Ondra má za sebou první noc u babičky a bez maminky. Krásně to zvládnul, spinkal až do sedmi, pak dostal mlíčko a kolem půl deváté už mě začal shánět a chtěl zase k prsu. To já to odloučení nesla hůř :wink: , ve tři v noci jsme přijeli z oslavy a už v sedm jsem byla vzhůru a přemýšlela jsem co dělá. A to jsem ještě v noci nemohla usnout. Ale jsem ráda, že to šlo :slight_smile:
22. dub 2007 v 11:22  • Odpověz
Holky, můžu se taky přidat? Mám totiž v nejbližším okolí stejný případ jako Ijetka a kolikrát už jsem málem podlehla, jestli jsem JÁ vůbec normální. Mám nejlepší kamarádku, kamarádíme se už od dětství, má o tři měsíce staršího kluka než my. Ani ne ve třech měsících začala dávat šťávičky, od třech přesnídávky, polívčičky... Pak měl malej (světe div se!!) pořád průjem a zvracel, až skončili v nemocnici. Tam jí strašně vynadali, jak to, že už přikrmuje. No ale jela dál. Od šesti měsíců taky sní dva pribiňáky najednou, jogurt smetanový ovocný, už mu dává i ryby, za den stláská klidně tři rohlíky, prostě všechno. V kočárku polohovali do polosedu-sedu od třech měsíců, páč on chudínek v lehu nic neviděl, od čtyř měsíců byl doma obložený polštáři, aby se mu hezky "hačalo"...
Už mě unavuje jí neustále vysvětlovat, proč neposazuju, proč jsem začla zeleninkou a né přesnídávkama atd. atd. Naposled se mě ptala, jak nám jde přikrmování. Začala jsem po ukončeným šestým měsíci (jsme plně kojení)klasika tři dny mrkev, pak brambor... první dny to malej plival, dávil se, hrůza, no ale tak je to snad pochopitelný, když šest měsíců jenom tahá mlíčko, že se musí nějak naučit, jak posunout tu "tuhou" stravu tam kam má a jak to spolknout. No a vyslechla jsem si, že ona když to teda vidí, tak je nakonec FAKT ráda, že nemohla kojit a že oni teď tak hezky papají. Jak psala Ijetka o tom mlíčku, tak ona dává mlíčko ráno a večer taky tekutější kaši (aby mu to mohla dát flaškou).
Jsem z toho už kolikrát fakt smutná, nikdy bych nevěřila, že nás děti tak rozdělí :frowning2:
22. dub 2007 v 11:31  • Odpověz
Ahoj Prochi,
už jsem tě tu dlouho neviděla :slight_smile: (teda tuším, že to bylo v jiné diskuzi) :slight_smile:
To úplně chápu, že tě to mrzí, je to těžký, co člověk, to názor a když jsou dvě kamarádky a každá má zcela jiný názor na tak důležitou věc, tak asi jsou problémy na cestě. Ona už asi jinačí nebude. Myslím, až děti trochu povyrostou a budou mít už podobný jídelníček, že se to zase vyrovná. Prostě každý si to dělá po svém a jak uzná za vhodné. :slight_smile:
22. dub 2007 v 17:34  • Odpověz
Ahoj holky,tak Tada byl poprve dneska na delsi dobu na zahradce,mooooc se mu tam libilo,jen by vsechny kyticky i hlinu nejradsi ochutnal :sweat_smile: .Chtela jsem se zaptat uz jste to tu urcite nekde probiraly,mazete deti opalovacim kremem,i kdyz nejsou na primym slunicku?A jakym faktorem?dik
22. dub 2007 v 17:38  • Odpověz
carodkaa,
já ji nemažu pořád, ale třeba když jdeme ven v kritickém období, kdy je sluníčko fakt jedovaté, třeba od těch 11.00 do 15.00, když jedeme autem, občas se neubráním nějakému sluníčku, většinou když jedeme kočárkem, tak je ve stínu, to ne..myslím, že nejhorší je ta kritická doba přes poledne..to radši mažu, když jdem na sluníčko nebo tak....
Mám Astrid, faktor 35 :slight_smile:
22. dub 2007 v 17:51  • Odpověz
Já když jdu ven, tak mu oblíčejíček namažu.Máme nějaký krém z internetové lékárny a faktor40
22. dub 2007 v 18:18  • Odpověz
Jíťo máš pravdu a snad se to časem srovná. Halt máme každá jiný názor a dost nám to teď drhne :angry: V létě jedem na společnou dovolenou, "jenom" tady v Čechách na nějakou chatu. Tak snad se tam nepozabíjíme :sweat_smile:

Jinak já jsem dosud mazala starou dobrou modrou Niveou, ale my zatím v kočárku hajáme a ksichtík ani nic jinýho nevystavujeme. Ale už se chystám do lékárny koupit něco pořádnýho s vysokým faktorem a počítám, že nějaký stovík vyletí.
22. dub 2007 v 19:24  • Odpověz
Já zatím nemažu páč nemám nic koupeno, ale budu. Kubík má opálený tvářičky a ručky :sweat_smile: bude hned hnědnout po tátovi, za to já jsem jak bledule :angry: a špatně se opaluju :frowning2:

prochi
jsem ráda, že v tom nejsem sama i když mě mrzí, že je to mezi váma nahnutý. Snad vás dá dovča dohromady, ale já myslím že asi ne. Páč uvidíš čím dítko cpe a ozveš se :confused:
22. dub 2007 v 19:30  • Odpověz
Jo a pojedete nekam s prckama na dovcu??My jedem az 1.9. na tyden do Chorvatska tak si rikam jak to malej bude zvladat,ale snad to bude v pohode uz nebude snad takove teplo :wink:
22. dub 2007 v 19:44  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.