• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
Macu: tak dobře, že se malému ve vlastní pokoji líbí :slight_smile: .
18. lis 2007 ve 14:39  • Odpověz
autor
zirafko,
děkuju moc.

NAZDÁÁÁÁR BATOLATÁÁÁÁÁ - teda spíš maminy batolat :grinning: :grinning: .

Holky, to byla ale rychlost co? Jsem hledala v kojencích a pak mně napadlo juknout do batolat :o)))

No, my režim docela dodržujem. Ráno má teď kaši, protože má od úterka furt průjem :frowning2: , tak jsem manžela poslala do Tesca pro bezlactosové mléko. Zkusila jsem v úterý mléčnou kaši - co se dělá z vody a od té doby má průjem :frowning2: :frowning2: . Ani ta kaše proti průjmu nezabere. Tak snad pomůže to mlíko.
Ráno má Terka buď puding, nebo mívala jogurt. Teď už jí občas dáme housku s lučinou nebo máslem a většinou čajík, protože mlíko pít nechce. Oběd mívá tak kolem půl 12-12té. Teď vařil manžel a dneska měla hippku, zkouším rajčata. Dneska měla oběd až v půl 1ný a přesnídávku před 4tou - to jsme jí dali trochu biotvarohu s přesnídávkou (protože ty úplně přestala jíst), kolem 6-7mé dostane kaši, večer 180 mlíka, v noci 210 ml.
Právě přemýšlím, jaké zavádět svačinky. Banán plive, jablko plive. Ale když jsme měli s manželem k obědu guláš s těstovinami, tak se dožadovala těstovin a padaly do ní jak nevim co. Jinak babičky zatím neládují - naštěstí mám rozumné a radši se zeptají co můžou a nemůžou. Vědí, že Terka je trochu citlivá a nemám všechno vyzkoušené. Takže babička na slovensku nakoupila křupky a nebo jí dává piškotky...

macu.k,
tak to je fajn, že spí ve svém pokojíčku dobře. Možná to už potřeboval :wink:

my jsme měli krušnou noc. NO já jsem sice koukala asi do půl 1 na Stevena Seagala :grinning: , ale malá se před půl 1nou vzbudila, strašnej řev, nepomáhal čaj, přebalit nic ... Tak jsem se tam musela dobelhat s berlami a usnula po půl hodině na mně - zpívala jsem jí a chovala jsem jí na sedačce. A manžel k ní pak šel v půl 7mý a prý to bylo to samý. Napřed jsme mysleli, že jsou to zuby - dostala chamomillu, ale zuby to nebyly. Pak jsme si mysleli, že to může být tím průjmem, že jí třeba bolí bříško. Ale taky ne. Podle mně začíná mít období, že tam nechce být sama a chce pochovat, stojí v postýlce a pláče. Chce jednoho z nás, ale většinou se uklidní u mně. Tak jsem si řekla, že jí asi začneme číst pravidelně pohádky - teda pokud nebude moc večer usnout. No a do postele jí taky nechceme učit. Máme sedačku v dětským pokoji, tak je to výhoda. Když je potřeba, tak si tam i lehneme...

Já byla dneska na převazu - zase ten můj krásnej doktor :grinning: :grinning: . Jdu k němu ve čtvrtek. Koukala jsem na tu svojí packu - no, šitý je to docela dost.
18. lis 2007 v 17:13  • Odpověz
Už jsem tu byla, psala a nic :angry:
Je vám určo jasný, že jsem nás, vás hledala v kojencích, my nedošlo, že jsme velký páky, jen si na to musím zvyknout :grinning:
racul, Kuba je vám hoooodně podobný, kolikrát nevím co a štve mě to!!! :frowning2:
mapris, by z tebe byla jako "paní doktorová" jo???
18. lis 2007 v 17:18  • Odpověz
autor
ijetka,
no, zatím jsem spokojená s paní inženýrovou a to mi stačí. Být pani doktorová - asi není taky žádnej med :o))

Si představte mít manžela gynekologa - občas mi stačí, když manžel přijde domů a vypráví o svojí práci. Dokážete si představit, o čem by vám vyprávěl gynekolog :grinning: :grinning: :grinning: .

Jo a milenci? Určitě by se nějací našli ale já si zatím vystačím se svým mužem - jsem ráda, že mám čas na něj :o)) Stejně jsou všichni chlapi stejní - jako děti. Všechno říkat 5x a dokola a polopaticky :grinning: :grinning: .

Když už jsme u těch vtipů - já se tlemím skoro každýmu, taky jsem dřív byla slušná "zásobárna" ale časy se mění, stárnem a paměť je zaměřená na obstarávání dětí a rodiny a ještě vtipy??? Sem ráda, že zvládám co mám :grinning: , ale kamarádka mi poslala jeden, tak tady je:

Žena smaží volské oko, když v tom momentě do kuchyně vtrhne muž a začne
křičet:
"POZOR !!! POZOR !!! VÍC OLEJE !!!
POTREBUJEME VÍC OLEJE !!!! ... POZOR !!!!
OTOČIT,OTOČIT, OTOČIT.... RYCHLE !!! POZOR !!!
PROBOHA, SŮL !!!! NEZAPOMEŇ NA SŮL !!!!"
Žena už to nevydrží a úplně vynervovaná sa ptá: 'Co tak řveš ?!? Myslíš si že neumím udělat volské oko ????'
Muž klidným hlasem odpoví: 'To jen abys měla představu, jaké to je, když mi kecáš do řízení"

Jsem ráda, že tahle diskuze je. Vždycky je se tu čemu zasmát :o)

ijet,
tak na podobný problém jsem vyzrála tak, že co sem napíšu, si před odesláním zkopíruju a pak dám odeslat odpověď. Občas se to taky nepovede, ale pak ten vztek stojí za to :o))).
18. lis 2007 v 17:33  • Odpověz
Ježíííš to my, fuj opava na mi. Já to vážně nemůžu po sobě číst :confounded:

Vtípek dobrej, se opět gebím :grinning:
Ty jo paní inženýrová, no smekám :grinning: :grinning:
S manželem gynekologem, no to si nedovedu představit. Každopádně bych žárlila a při sexu bych si říkala, co si asi myslí on :sweat_smile:
18. lis 2007 v 17:51  • Odpověz
Jeeee,kde to jsmeee :slight_smile: :slight_smile: ze by uz bylo na case?? :grinning: :grinning: :grinning:
18. lis 2007 v 18:21  • Odpověz
no zvyk je železná košile,já stejně vždycky omylem vlezu do kojenců :grinning:

kam- no teda ty jsi macecha, ani šlehačku mu nechceš dát ?! :grinning:

mapris- těstoviny má Kubík moc rád :wink: . Svačina- docela teď dávám třeba jogurt s corn flakesama, to už papá sám. Nebo dneska tvaroh s domácí borův marmeládou, ta mu zatím taky jede.No a pak všechny ty různé lučiny,duko....nebo na kousky nakrájet tvrdej eidam, šunku, chlebík...to už by taky malá mohla?! :wink:
18. lis 2007 v 18:38  • Odpověz
Tak jsem se trefila :slight_smile:
18. lis 2007 v 19:01  • Odpověz
autor
raculka,
si zvykneš :o)) Změna je život ne? :wink:
Nám corn flakesy nejedou. Ale tu šunku chceme zkusit. Zatím jí jede ten bio tvaroh s přesnídávkou i s jogurtem. Zatím stopuju jakékoliv pokusy, dokud nezastavíme průjem. Jakou kupuješ šunku? Obyč a nebo nějakou tu dětskou? Terce zatím chutná na chlebu lučina nebo máslo. Jinýho jsem zatím nic nezkoušela.

ijetka,
si šikulka :o))

Já už jsem sem vlezla hned. Mám ráda změny :o))
18. lis 2007 v 19:29  • Odpověz
mapris- jasně, že zvyknu, ale jinak jsem starej staromilec :sweat_smile:

Šunku kupuju jak se mi která nejvíc líbí.Někdy ta dětská nic moc čerstvě nevypadá,takže radši koupím klasickou vepřovou,nebo drůbeží,prostě jak kdy.Ale určo jí nedávám každý den. :wink:
Jinak na způsob lučiny je to duko,gervais,fenix(radila dasha-abych si nepřivlastnila cizí zásluhy :grinning: ), nám chutnají všechny.A občas lipánek si taky rád dá.Já dost čučím na obal,co kde píšou,kde je co nejméně chemie :wink:
18. lis 2007 v 19:36  • Odpověz
mapris,
Terezka má naprosto stejný problém jako Maruška,jak k ní příjdu do pokoje, protože v noci mrčí, tak natahuje ručičky a mami mami...a pláče, nemůžu ji tam přece nechat plakat, to bych neudělala, a zas se mi tam v noci nechce sedět u postýlky, než usne, jak chci odejít, rachot, není to každý den, je to tak nárazově, někdy párkrát za sebou, tak jsem ji vzala k sobě taky párkrát a ona se mě musela držet okolo krku, jinak nechtěla spát, jako by se bála špatných snů, nebo jen má potřebu mít i v noci, každopádně mě to není příjemný, ne, že bych byla krkavčí matka, ale ta noční závislost na mě, nechci ji v tom podporovat a brát si ji do postele, aby si na to zvykla. Tak fakt nevím, jak tomu uniknout, aby mě v noci nechtěla :frowning2: :frowning2:

mapris vtip :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Jinak jsem netušila, že je mapris Ing. :slight_smile: Šikulka :slight_smile:

racul,
já taky lezu do kojenců :grinning:
18. lis 2007 ve 20:33  • Odpověz
Teda mapris je paní inženýrová, hmmmm.

No raději si ani nepředstavovat, jak by mi manžel líčil zážitky z práce na gynekologii a co teprve patolog? Brrrrr. Ale někdo to dělat musí.

Párkrát už jsem taky šunku dala, klasickou vepřovou. Jen jestli ta dětská není jen na vytahování prašulek z peněženek. Jednou jsem se bavila s člověkem, který dělá v kosteleckých uzeninách a jediné salámy, které jí je šunka. A pak ty kvalitní suché jako je poličan, herkules....
18. lis 2007 ve 20:53  • Odpověz
autor
a jeeeje, to jsem zas na sebe prozradila neco teda :grinning: :grinning: :grinning: .

Jita,
to je tezky. Ja jsem vcera zkousela dat i moje tricko do postylky, ale to uz preslo v takovy rev, ze jsme ji vzali. Spis to bylo asi tim, ze jsem tam neprisla ja, ale manzel. On ji taky nechce brat z postylky, ale tohle se pry nedalo. Podle mne to maji takove obdobi. Dneska jsem ji precetla pohadku a poustime ji tu hraci hvezdicu. Podle mne to jsou asi spis sny. Terce nekdy stacilo, kdyz jsme u ni jeden z nas byl a hladil ji po rucicce, to ona miluje. Nevim, co v takovychle pripadech delat. Jestli nechavat rozsvicene nejake svetelko nebo ja nevim ...

kamhajek,
no, patologova bych asi bejt nechtela, i kdyz plastickej chirurg taky neni zrovna dobry. Jsme si zrovna s kamaradkou rikaly, co ty pacientky, ktery si nechavaji predelavat prsa. Kdyz toho doktora pak potkaji. To tak musi vypadat takhle: "hele, tyhle jsem delal vetsi kozy, trojky." :o)))) Zrovna jsem tu mela jednu pacosku, co si nechala po detech zvetsit prsa. Vite kolik takova operace stoji? Si tipnete.
Jinak kdyz mluvis o tech salamech. Kdysi se u jednoho manzelova kamarada na chalupe delali "carodejnicke pitky" - na carodejnice. Sjelo se tam 20 lidi. No a ten kamarad je z pivovaru - si dokazete predstavit, jak to tam vypadalo :o))) No a par lidi z ty party si udelali exkurzi do drubezaren. Pry kdyz videli, jak delaji ty kureci salamy a parky - ze jim na to presla chut na hodne dlouho ...
18. lis 2007 ve 21:09  • Odpověz
mapris,
no u nás nic nepomůže, jak se v noci vzbudí, jednou si vezme mlíčko a jak se budí znova, už chce mě, nepomůže hudba, světýlko, nic...a právě proto mám hrůzu, že se naučí spávat s náma, i když ji beru jen zřídka :unamused: Už aby to bylo pryč :wink:

Co se týče salámů a párků, je to opravdu stará věc, že je to hnus, jak se to dělá, myslím, že žádné uzeniny nejsou vyjímkou, ale co, mě to chutná :sunglasses:
Ale nekupujeme to naštěstí domů často :wink: Vím, že se tam i do masa čůrá :angry:

Právě kostelecké uzeniny považuju asi za téměř nejlepší, jak jsme tenkrát měli na svatbě trvanlivé kostelecké, byly fakt vynikající a všichni si je chválili, ale co tam melou, raději nevidět :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
18. lis 2007 ve 21:23  • Odpověz
Co jsem zase slyšela nejlepší salám je obyč gothaj :confused: jé já mám hlad :frowning2:
Uzeniny miluju, no co :sweat_smile: pa taky sladký, samé lepší věci.
K těm šunkám Kubovi kupuju dětskou, občas kuřecí. Vždycky mu kolečko šmáknu, no a minule? Byla slaná jako prase :angry: tak nevím co si o tom myslet :fearful:
18. lis 2007 ve 21:46  • Odpověz
Ahojky,k tem uzeninam,znama pracovala v Masokombinatu...a co mi vypravela :stuck_out_tongue_closed_eyes: :rolling_eyes: radsi nechtejte vedet :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Takze ja uzeniny moc nejim,nanejvys sunku..malymu kupuju presne jak psala Racul..tu co vypada nejcerstveji..slany jsou vsechny i ta detska :confounded: davam mu ji max 1x-2xtydne,jinak ji hodne syry,Goudu,Eidam,ale hlavne ty zerve,luciny,duko a tak :wink: a nebo mu ochutim tvaroh a ma to jako pomazanku :grinning:

Ted prave procitam na MMB recepty na cukrovi,a mam na to taaakovou chut..ale normalne mam depresi,pekne jsem ztoustla a pripadam si deeesne,takze si dam asi se sladkym utrum :cry: :confounded: ikdyz me to zas za 2 dyn prejde :grinning: :grinning: my tu mame tak vybornou cukrarnu,vzdycky jdu s kamoskou prochazku a neodolame nezajit na kavu a dortik :slight_smile:
kolik budete pect druhu??Ja tak 7-8 vic nee

holky co mam delat kdyz nechce vubec to UM?Mam to jeste porad zkouset,vzdycky to akorat zkysne a vylejvam to :confounded:
18. lis 2007 ve 22:47  • Odpověz
carod, my asi tak 7-8 druhů, jenom že pak si vzpomenem na tohle a tamto a je jich i 12 :astonished:
S mlíčkem neporadím Kuba to taky nechtěl a nechce, možná si pamatuješ jak jsem o tom psala (když jsme měli krizi)
Jo a musím pochválit bráchu, upekl medovník holky nekecám jako kupovanej :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. lis 2007 ve 23:21  • Odpověz
carod,ijet,
tak to pečete dost.Já maximálně, linecký, pracny, rohlíčky a rafaelo kuličky bez pečení.Dostanem od tchýně a ta peče výborně.
18. lis 2007 ve 23:28  • Odpověz
No jo to se někdo má, když přijde k hotovýmu :angry: ba né :grinning:
To u mojí tchýně nehrozí, je doma v invalidním důchodu (tak že fůůůru času) a péct si nechává :astonished: :confused: :angry:
18. lis 2007 ve 23:30  • Odpověz
Holky a budete už prckům dávat normální štedrovečerní večeři s vámi??
Ten salát asi určitě upravit trochu jinak a bez majonézy, ne??Mě samotný dělá velké potíže.
A řízek udělám jen přírodní a na másle.
18. lis 2007 ve 23:32  • Odpověz
No to je otázka :confused: víš že ani nevím, ale řízek mu dám ale vymačkám ho do ubrousku, to si dělám i já, ale salát asi ne, se bojim :unamused:
18. lis 2007 ve 23:37  • Odpověz
ijetka,
jsem za tchýni vděčná.Mě by zas neupekla moje máma.Neumí ani pořádně vařit natož péct :grinning: :sunglasses: .(ty vado, kdyby to četla, tak už mi v životě malou nepohlídá :grinning: ).Ale ona je hodně pracovně vytížená, tak nemá ani čas.
18. lis 2007 ve 23:39  • Odpověz
Hm tak to se nedivím, že to nedělá :slight_smile:
Na pečení se moc těším, miluju tu vůni co provoní byt. Hlavně budu píct až budeme mít tatku doma, páč s malým...
Kdy začínáte s pečením? My po mikuláši.
Si představte, že jedna paní ze vsi má už pečeno, je v důchodu a neví co roupama :grinning: :grinning:
18. lis 2007 ve 23:45  • Odpověz
Taky tak nějak začnu, ale asi jen o víkendu.
Ségra mi slíbila, že mi přijede pomoct tak jsme zvědavá :sweat_smile: .
Tak to snad ani nemůže být dobrý, když už je to tak moc dopředu napečený :fearful: .
18. lis 2007 ve 23:50  • Odpověz
No taky mi to přijde divný :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Týýý jo jak mluvíme, píšeme o jídle mám hlad :frowning2:
Tak to raděj balím, brou nocku :wink:
18. lis 2007 ve 23:51  • Odpověz
dobrou :slight_smile: :slight_smile:
18. lis 2007 ve 23:57  • Odpověz
baff :grinning: tak jsem vás našla, bylo co dočítat, reagovat budu později, dítko se po mně žmolí a dožaduje se pozornosti, buší do klávesnice, asi chce tetám písnout pozdrav :sweat_smile:
19. lis 2007 v 10:01  • Odpověz
:grinning: tak že zdravíme :wink:
19. lis 2007 v 10:29  • Odpověz
Holky dáváte už na spaní polštářek??
19. lis 2007 v 11:09  • Odpověz
ijet,
mi říkej, že brácha tak peče :sweat_smile:
Máte pěkně aktivní paní v důchodu v M. :grinning:

Jinak my pečeme taky hodně druhů, jak příká ijet, ještě tohle a tohle, a je z toho taky kolem deseti, ale letos budu píct poprvé sama v našem domečku a přehánět to nebudu, jen to, co máme nejraději, vždycky experimentuju a stejně to není tak dobrý jak ta naše klasika, tak počítám asi 5 druhů :slight_smile:
A začnu někdy v půli prosince nejdřív :grinning:

Jinak vy máte štědrovečerní večeři řízek? :confused: :confused: :confused: :confused:
U nás se vůbec maso nejí, abysme po večeři viděli zlaté prasátko, tak se jí ryba, většinou smažený kapr, ale toho já nejím, tak já filé :slight_smile:

zevi,
co vy jíte na štědrý večer? Maso nebo rybu? :slight_smile:
19. lis 2007 v 11:13  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.