• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
Teda vy jste ale pekařky! Já udělám asi 3 druhy, stejně po Štědrým dnu pojedem na pár dní k našim a na pár dní k tchánovcům, takže vysafujem ještě domů :slight_smile: Teď jsem byla tak vytočená. Dementní sousedi nad náma předělávaji už asi 2 měsíce byt a jen co Kubu uspím, začnou vrtat, ten se samozřejmě vzbudí a pláče a pak nemůže usnout. Už jsem tam chtěla jít, naštěstí přestali. A to jsem taková holka stydlivá :angry:
19. lis 2007 v 11:43  • Odpověz
autor
carodkaa,
co mu davas za UM? Zkus koupit jine, treba mu to co davas nechutna...

Pečení??? Jste mi nasadili brouka do hlavy, já letos nevím. My máme být na vánoce na slovensku. Ale zítra "snad" přijede babička, tak se pokusím s ní se domluvit a něco bych upekla. Vloni jsem pekla pár druhů.

ijetka,
tak to máš šikovnýho bráchu když peče.

No, moje mamka peče super, a manželova taky. Vždycky na slovensku nakyneme z těch jejích suprovej piškotů. Já taky miluju sladký, ale musím se krotit. Chci shodit 10 kg a mám už v plánu posilovací stroj, ale až budu mít v pohodě tu nohu.

macu.k,
nedávám, ani nevím, kdy se může. Ale myslím, že mají na to času dost.
19. lis 2007 ve 12:36  • Odpověz
macu.k,
já si téměř každý den říkám, jak je krásné nemít sousedy :slight_smile: Není nad to si tady nahlas zpívat nebo hulákat :grinning: a nikdo tě neslyší, krom manžela :grinning:

carod,
to je pravda, hodně jsem slyšela, že třeba maminky vyměnily mlíčko, zkoušely jiný druh a šlo to :slight_smile: Škoda, že se nedají nějak sehnat jen ty testovací balíčky, abys kvůli tomu nemusela vždycky kupovat novou krabici :unamused:
19. lis 2007 ve 13:04  • Odpověz
carod,
taky jsem zabrousila na MMB na pečení a viděla jsem tam vanilkový rohlíčky, paní píše nejlepší, co kdy jedla, my jsme všichni milovníci vanilkových rohlíčků, nic jiného bysme nemuseli, tak to vyzkouším, a ...

....pro ostatní hodím recept do receptíků :slight_smile:
19. lis 2007 ve 13:05  • Odpověz
Zrovna jsem se vás chtěla zeptat co jíte o štědrý den :grinning:
Jitu, jo vážně baštíme řízek, já ani Honza kapra nejíme u rodičů ho jí tatka ababička ale nikdo víc.
Do salátu dáváme:brabory :grinning: (to je překvápko co?)cibul, hrášek, mrkev (aby to bylo barevný)salám, okurku, majolku, hořčici. Třebas kolegyně v práci dala jen brambory a salám a majlku :confused: každý je jinak zvyklý.
Brácha, vážně občas něco upeče, byl mistrem na krtkův dort, ale s medovníkem zabodoval, kluk šikovná :wink:
A jak znám pověru o pasátku já nesmí se celý den papat aby ho člověk uviděl.
mapris ty hubeňoure 10kilo :astonished: dyk tě neuvidíme :confused:
19. lis 2007 ve 13:35  • Odpověz
Tak já to s pečením přehánět nebudu, hodně toho dostane od příbuzných a stejně to pak vyhazuji, tak letos všeho s mírou.

Carod: my teď máme sunar s banánovou příchutí a Ondra už defenitivně odmítl prso, holt z něj banán nevycucne :wink: . Kdyby jsi chtěla, mohla bych ti do nějakého sáčku odsypat a poslat na zkoušku poštou. Do druhého dne by jsi to měla.

Ijet: nedal by brácha recept na medovník?

S tou štedrovečerní večeří to udělám tak, že mu ze salátu odeberu dřív než tam dám majolku a možná mu tám dám trochu jogurtu, aby to neměl suché a masíčko mu jen podusím na másle .
19. lis 2007 ve 13:36  • Odpověz
Hm jogurtek to je fajn nápad.
Ten medovník vidím bledě upejpal se říct něco mě, ale vážně byl jako kupovaný :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Já jsem toho zkoušela hodně (UM) isacek mi taky poslala taky vzorky a nic.
Teda to tu kojíme už jenom já a racul???
Holky znáte někdo přímo prochi??
Co se děje? :astonished:
19. lis 2007 ve 13:38  • Odpověz
už jsem myslela, že se sem ani nedostanu :angry: načítalo se mi to víc jak 5 min, už jsem to chtěla vzdát :stuck_out_tongue_closed_eyes: asi někdo něco stahuje (máme bezdráťák a je nás na to víc, takže žádná závratný rychlost, ale co bych chtěla, když nás to vyjde na pětikilo za půl roku, že :sweat_smile: )

ijet, hlásím, že já tvého pejska viděla, takže kdyby jste tu strašily ve dvě v noci (nebo ráno?) vidíte ho taky :grinning: :grinning:

carod, já bych to s mlíčkem nelámala přes koleno a netrápila se kvůli tomu, zkus pár dnů vynechat, když baští jiné mléčné výrobky tak se svět nezboří a nabídni ho až za čas, třeba zachutná :wink:

racul, bydlím trochu severněji od Břeclavi, ve vesničce u Hodonína-Ratíškovice, to ti asi nic neřekne, ale ty jsi takový turista :wink: tak možná budeš znát Milotický zámek, ten je od nás hned za kopcem (natáčela se tam třeba pohádka Za humny je drak, nebo Nebojsa)

o stěhování malého do svého pokojíčku zatím neuvažuju, zajedno tam plánujeme ještě nějaké stavební úpravy a hlavně podlahové topení, protože je nad schodištěm, takže studený :unamused: a taky se prcek pořád budí, někdy jenom jednou, ale jiné noci nám to několikanásobně vynahradí... by jsme se asi ulítali, zatím nám to vyhovuje jak to je, i to jeho noční stěhování k nám do postele :wink:
zuby nám dávají pořádně zabrat a taky se nám často stává, že začne úplně zoufale brečet, ale přitom spí :frowning2: má zavřené oči a není možné ho utišit, fakt se uklidní až rozsvítíme a probereme ho :fearful:

s vánočním cukrovím uvidim jestli se rozšoupnu nebo ne :wink: asi perníčky, rohlíčky, linecké, kokosové preclíky, něco nepečeného, něco nového, něco co jsem si teď nevzpomněla a zas toho bude :sweat_smile: :grinning:
se musím krotit, jsem dnes zjistila, že mám navrch 4 kila :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

k večeři děláme kapra i filé, takže buď prckovi vyberu bílé masinko z ryby, nebo mu udělám filátko jen tak na másle :slight_smile: a o majonézový salát se neošidím, takže Jiřík asi dostane brambory s mrkví a hráškem, ať to má skoro jako my :sweat_smile: ježiš, já jsem mrcha, ani chudáčkovi malému nedopřeju :grinning:
19. lis 2007 ve 14:00  • Odpověz
Ijet: já Prochi znám přes švagrovou a kdysi jsem pracovala s její mamkou, zkusím se švagrové zeptat jestli jsou v pohodě.
19. lis 2007 ve 14:06  • Odpověz
ještě jsem se chtěla rozepsat o jídle, ale koukám, že čas tlačí, jsem dnes objednaný na gyndu :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak abych se šla trochu zkulturnit :sweat_smile:

kam, s jogurtíkem je to fakt bezva nápad, zasloužíš metál :wink: :grinning:

ijet, já patřím taky ještě mezi "dojnice" :sweat_smile:
no, prochi tu už hodně dlouho nebyla
19. lis 2007 ve 14:09  • Odpověz
ježiš :confused: samo, že su objednaná a ne objednaný :grinning: :grinning: :grinning: jinak nevím co bych tam šla dělat :grinning:
19. lis 2007 ve 14:11  • Odpověz
Ahoj holkýýýý,

já už se málem lekla,kde jste? :grinning:

kamhajek

to je fakt prča s tím drv porodnici.Já jsem měla docela fešáka na příjmu jenomže jsme do porod přijeli ve tři ránio a rodila jsem až v deset takže se vyměnily služby a rodila mě doktorka a ten hezoun už tam nebyl :confounded: :grinning: Ale musim říct,že paní doktorka byla velice šikovná,ani mě nebolel nástřih a šití :wink:
No ale vůbec co jsem si takhle všimla u toho Apolináře byli doktoři dost mladý a docela hezký (jak který) :wink:

ijetka

sympatizuju s tebou,my totiž kapra taky nejíme takže jen řízečky a salát mňam,mňam :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jo a vlastně filé,jsem málem zapomněla takže vlastně rybu taky máme,ale kapra né,toho nemusíme.

Jinak co se týká pečení,smekám před váma,já se fakt stydim,že nepeču,mě to moc nebaví.Jó to takhle bábovku nebo tak,ale x plechů s cukrovim,to ne.Maximálně pár,ale letos jak už jsem psala jsem si cukroví objednala,sakra já jsem ale pohodlná :grinning: No a já hlavně nepeču proto,že přítel to nejí(nechápu jak může nejíst sladkosti)a já bych měla po vánocích o 10kg navíc jelikož neumim hubnout tak by to dopadlo bledě :angry: (i když né že bych se o to víc necpala salátem a řízkama :grinning: )

holky dost o cukroví,mě se úplně zbíhají sliny :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Já mám nápad,vy napečete a mě pošlete vzorečky :grinning: (dělám si srandu :wink: )
19. lis 2007 ve 14:15  • Odpověz
Holky ten jogurt není z mojí hlavy, mám tetu, která dbá na linii a takhle si ho občas dělá. U nás doma by to neprošlo, já salát s majolkou zbožňuji, ale Ondra si na něj ještě počká.
19. lis 2007 ve 14:26  • Odpověz
Holky víte co dělám? Balím vánoční dárky!!!
19. lis 2007 ve 14:45  • Odpověz
Tak já kapra taky nejím, ale dostáváme ho od tchýně pro taťku a pro dědu :slight_smile: .A jinak k bramborovému salátu dělám řízky kuřecí, vepřové a bílou vinnou klobásu, taky obalenou.
Taky občas do domácích salátů dávám bílý jogurt, zvlášť do krabí pomazánky, to je mňamka.

kamhájek,
fakt?? :grinning: jééé na to se taky moc těším :slight_smile: .Já vždy balím na poslední chvíli :sunglasses: .

Jita,
já do vanilkových rohlíčků strouhám trochu kůry z citronu a jsou pak fakt božský :dizzy_face: :dizzy_face: .I tchýně mi je vloni chválila.
19. lis 2007 v 15:30  • Odpověz
macu.k.
já už polštářek dávám.
19. lis 2007 v 15:34  • Odpověz
To jsem si pěkně početla :slight_smile:
Polštářek Kubíkovi chci koupit k ježuchu, my doma spíme na malých polštářkách a mladej mě občas v noci vystrnadí tak spím na rovným. Jenom takovej malej ne moc naducanej, líbí se mi se zvířátky :dizzy_face:
kam
ty jsi čiperka :wink:
zevi, no na tebe jsem úplně zabudla, moc se omlouvám ty dojičko jedna :grinning: to je krásný výraz :grinning: :grinning:
19. lis 2007 v 15:43  • Odpověz
Dneska zase jedu cvičit, teď to 3x nebylo a když jo byli jsme v tý nem. Jsem dnes nějak bez nálady, tak doufám, že se mi spraví :unamused:
Hlavně vypadnu od kňučavýho (je to je zase slovo) Kuby :rolling_eyes:
19. lis 2007 v 15:45  • Odpověz
ijet,
no aspoˇn si provětráš hlavu, je to super odreagování :sunglasses:

já zírám, že už dáváte polštářky :dizzy_face:
Taky jsem přemýšlala, že děti by měli mít botu s klenbou a ty blbý papuče dělají rovné, nevíte někdo, jak tu doporučovala dashak ty kožený botičky na doma, jestli mají klenbu?
Nevím, kde dashak lítá :grinning:

kam,
klobouk dolů, že už máš dárky :confused: :sweat_smile:
Já jen pro naše a dál fakt nevím :frowning2: Jaksi mi chybí fantazie :astonished: :sunglasses:
19. lis 2007 v 16:10  • Odpověz
autor
dárky,
nemám žádné a ještě nevím, co budem kupovat.

vánoční večeře - no já ještě nevím, jak to udělám. Já teda musím mít na štědrý den kapra a u našich jsem mívala i kubu. My tatarku ani majolku nejíme, používáme jogurt. Ale salát od maminek si dáme i s majonézou :o)) Jen pro Terku asi vymyslíme nějakou jinou variantu. Asi s tím jogurtem a kuřecí maso k tomu. U manželových rodičů dělají ještě rybí polévku - jmenuje se to halaszle (nevim jak se to píše) je to maďarská polévka. Mně moc nejela, takže jí asi letos vynechám, ale obalovanýho kapříčka neodmítnu ani na boží hod :o)) V tom jsem se potatila totálně :grinning: .

Polštář jsem zrovna četla, že se má dávat od dvou let. Terce ho zatím dávat nebudu. My s manželem máme každý takový malý. Protože já jak mám víc pod hlavou, tak se nehnu na krční páteř. Takže to zatím u Terky nebudu hrotit :o))

ijetka?
Se neboj, budu vidět dost. Protože budu krásně štíhlá, plánuju změnu účesu (ale nevím, jestli to vydržím) a ještě zařadím solárko a bude to :grinning: :grinning: :grinning:
19. lis 2007 v 16:21  • Odpověz
Ty jo mapris, tééééda už takhle si samyce a pak????
Ještě k polštářku, bude to spíš takový slabý hajánek :sweat_smile:
19. lis 2007 v 16:32  • Odpověz
autor
ijetka,
no, plastiku prsou nepotřebuju, jen pořádnou podprdu :o)))
Když jsem šila povlečení na postýlku, tak jsem udělala jen takový obdélníček z vatelínu a ušila na to povlak. Ale jak říkám, asi počkám do toho druhýho roku.

jita2,
ta mapka super nápad.
Jinak malá zase dneska spustila v půl 6tý, zase jsme jí museli chovat a já si k ní nakonec lehla - teda vedle na sedačku a spali jsme do 7.45. Mluvila jsem dneska se svojí mamkou - ta si myslí, že naše treperenda takhle blbne po tom, co jsem tu pár dní nebyla a ona neví co se děje. V noci k ní chodí manžel. Tak nevím, co s tím. Je fakt, že takhle spí blbě, co jsem byla ty 4 dny pryč. Předtím jsem jí už sundala nebesa, tak nevím, jestli je tam zas nemám dát ...
Asi to chce čas, ale otázka je, jak dlouho to bude trvat :frowning2: :angry:
19. lis 2007 v 17:12  • Odpověz
mapris
to je docela dost možný, že jsi pár dní nebyla doma a ona si pořád myslí, že tě nemá :frowning2:

Omluva Kamhajkovi,že jsem zapomněla její město na mapku :wink:
19. lis 2007 v 17:33  • Odpověz
Ahoj kecalky :wink:

jita- no to jsem tedy netušila, že se do masa i čůrá :stuck_out_tongue_closed_eyes:
I když lidi jsou čuňata, takže bysme se asi nenajedly,kdybysme měly podobně přemýšlet.Vlastně kámoška říkala,že byla na praxi v pivovaru a tam zase plivali kluci do piva. :angry:

Cukroví- teda vy mi dáváte.Já zatím nikdy nepekla,dělala jsem jen nepečené a jinak dostaneme vždycky od každé mamky po pár kouscích, a stejně to jím hlavně já.Takže mi přišlo zbytečné,abych pekla.Letos bych chtěla něco přece jen zkusit,ale nejsem zase tak zběhlá,tak se bojím.Chci jen něco jednoduchého,holky dejte tipa,co se musí povést i lemroňovi ? :grinning: . Já jinak peču docela ráda a na vánoce se docela těším,jsem moc zvědavá na Kubíka. :wink:

Sťedrovečerní menu- tak já jsem na tom podobně jako ijet.Kapra nejím,takže manža si dá kapra a já smaženej kuřecí řízek.A jako předkrm šunkovou rolku s křenem.A o Kubíkovi přemýšlím,ale asi ten brambor salát bez majolky a přírodní řízeček.:wink:

Medovník- holky nechci se chlubit,ale já loni zkusila jeden recept z novin a každý kdo ho u nás jedl,byl nadšenej,někteří nevěřili,že není koupenej.Takže jestli chcete,můžu hodit recept nebo odkaz kde to bylo(uvidím,co najdu :sweat_smile: ).
Jo a hlavně je to jednoduchá příprava, fakt super.Mňam.Jen trošku otrava dělat ty pláty a já mám pak všude drobečky.Ale stojí to za to :dizzy_face:

Kam- to si děláš legraci ?? Já ještě žádný dárek nemám :unamused:

Polštářek- tak ten zatím nedáváme,myslím,že je ještě čas,kvůli zádům :wink:
Ale musím se někam juknout,už si nepamatuju,od kdy by se měl dávat.

Jinak jsem dneska nevydržela a zase šla k DR kvůli té rýmě,co pořád máme.Už tam asi vypadám jak matka hysterka.No kupodivu uznala,že je děsně zahleněný,takže máme zase nové kapky na rýmu a něco na odkašlání.Já už jsem z toho holky tak otrávená.Domluvíme si návštěvy s dětma a zase to musím zrušit. :unamused: . A K se se mnou jistě už taky nudí a pak zlobí. :frowning2: Aspoň že už je venku líp a můžeme ven,to je hned malej spokojenej.:slight_smile:
19. lis 2007 v 18:54  • Odpověz
racul,
já si myslím, že čím později, tím lépe, s tím polštářkem, lépe by nám poradila dashak,ale ta někde lítá :slight_smile:
19. lis 2007 v 18:55  • Odpověz
Teda teď jsem se nasmála,na hlavní stránce seznamu píšou,že Paroubek cestou na svatbu spal,takže neví,jako rychlostí jel jeho řidič :grinning: :grinning:
NO to si fakt neumím představit,že někdo cestou na vlastní svatbu může spát.Já teda měla nervy jak blázen :grinning: :grinning:
19. lis 2007 v 18:59  • Odpověz
No jo, ti poslanci :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sunglasses:
19. lis 2007 v 19:02  • Odpověz
K těm polštářkům, já jsem četla, že se má dávat až od 3 let, kámoška zase četla, že od roka se může, že prý líp spí a necestujou po postýlce. Tak to v současný době zkoušíme...
19. lis 2007 ve 20:03  • Odpověz
Jita2: v pohodě :grinning:

Polštářek máme v postýlce jen takovou plochou placku. když měl rýmu, tak jsem mu ho přeložila na půl, ale stejně je to jedno, on v postýlce cestuje, tak na něm stejně neleží.

Dárky kupuji už déle, letos jsem si řekla, že budu kupovat v čas, abych se vyhla tomu předvánočnímu bláznění, takže když jdeme s Ondrou po městě a něco mi padne do oka, tak to koupím. Trika jsem objednávala z katalogu v práci. No nejhorší jsou dárky pro prababičky a pradědy. Jen nějakou drobnost, aby to nebylo moc drahé a dobře to vypadalo.

To Paroubek asi dospával loučení se svobodou :grinning: .

Prosím, prosím o recept na medovník.
19. lis 2007 ve 21:11  • Odpověz
raculka

o Paroubkovi jsem to taky četla,to je fakt výsměch,že se nestydí vypustit to z huby.Určitě bičoval řidiče,aby šlápnul na plyn :grinning: :grinning:

polštářek dávám jen,když má malej rýmu,aby se mu líp dýchalo a ještě zvednu postýlku.

raculka

F má rýmu taky pořád,od září už počtvrtý.Zrovna jsem dostala typ na multivitaminy myslim Pikovit se to jmenuje a je to pro děti od roka tak zavolám mudrovi jestli to malýmu můžu dávat.Je to sirupek.Já už mám tý rými taky dost,je to otravný pro malýho i pro mě :angry:

Co se týká dárků tak pro Fíélu už mám a zbytek bohužel jen málo,taky jaksi nemám inspiraci.

Jinak jsem tady zahlídla debatu o šunce,já jí zatim malýmu dát nezkoušela,nevim nevim jestli je dětská,ale zase jako se všim,to bychom nemohli jíst nic.No já jsem chtěla malýgho uzeninám vyvarovat co nejdýl,ale už teď mi docházejí nápady co pořád vařit a dávat na snídaně,svačiny...
Já osobně mám šunku ze salámů asi nejraději,aspoň s těch "měkkých"

Holky,taky mám recept na medovník,ale z kupovanejch medovejch plátů.Je to rychlí a je fakt dobrej.Musí se ale dělat asi 5 dnů předem a nechat uležet.
Rovnou vám sem písnu recept.Vlastně ten recept je na těch med.plátech.
je to:
2dl mlíka
2 lžíce krupičky
kousek másla(cca 12dg)
12dkg prášk.cukru
1 žloutek
1/2 vanilk.cukru
perník na strouhání
ořechy
Uděláte krupičnou kaši a až vychladne vmícháte do ní zbytek ingrediencí.Potom mažete vrstvu na pláty i na vrchní plát a na boky.Nastrouháte perník a sypete na celý medovník(zase i na boky)Nakonec posypete vrch.část oříškama dle chuti

kdyžtak to písnu i do receptíků :wink:
19. lis 2007 ve 22:39  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.