• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
K těm polštářkům, ptala jsem se doktorky a řekla mi, že takový ten tenký nevadí a jinak se polštářek může dávat od 18měsíců.Ale znáte doktory, každý má jiný názor.Ale mě by malá už bez polštářku neusla, teď už má o něco větší.Už když byla menší tak se stále obracela a cpala si pod hlavičku peřinku, ak jsme jí ten slabý dali do postýlky.

A dárky, tak pro malou už máme a pak mám pro něco pro přítele a jeho rodiče.Jinak nic, ale vzhledem k tomu , že mám pět sourozenců, plus, máma, táta plus ještě něco pro přítele, a dáváme si i s kamarádkama co mají děti tak nevím nevím :fearful: :fearful: :fearful:
19. lis 2007 ve 23:35  • Odpověz
kam- v receptíkách máš ten medovník, snad tě nezklame :wink:

macej- no tak to je děs, že váš malej je pořád zarýmovanej.A má taky z toho kašel? K je děsně zahleněnej, takže asi tím jak neumí smrkat,leze mu to do krku. :unamused: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Salámy taky extra nemusím,ale šunku si dám ráda.A občas třeba poličan nebo mortadellu. :wink:

isaček- to máš hodně práci s dárkama.U nás je to rychlé,v rodině jsme dohodli,že dárky dáme jen dětem.A samozřejmě rodiče.TAk to budu mít celkem rychlé,až mě to skoro mrzí,že když teď mám víc času než dřív,tak ani moc dárků kupovat nebudu :sweat_smile:
19. lis 2007 ve 23:42  • Odpověz
ahoj kozeny,
tak máme všichni průjem a Maru zvracela do rána trošku :frowning2:
Poprvé jsme koupili kravské mléko přímo od zdroje :grinning: , já z toho udělala palačinky a hrůza, manžovi je na blití, já to odnesla jen průjmem a Marunka trochu blila.
No nikdy bych jí nedávala kravské mlíko, ale já už pak večer zapomněla, že je to z něj dělané a vzala si půlku amolety a¨hrůza, teď tu stále mrčí, protože máme období, kdy nás poprvé zlobí stoličky :unamused:

racul,
my jsme se s manžou dohodli, že si dáme každý jeden dárek, páč muíme šetři :sweat_smile:
20. lis 2007 v 09:26  • Odpověz
Teda Jito ty jsi chytla krásný příspěvek 3333 :slight_smile: .
Tak snad to nebude nic většího a během dneška se vám udělá dobře.
20. lis 2007 v 11:24  • Odpověz
Teda už podruhý jsem schytla tak krásný příspěvek a nikdy jsem si toho nevšimla..

Holky, čekám gratulace k příspěvku :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
20. lis 2007 v 11:37  • Odpověz
chjo, všichni tu v baráku chrápou (manža s běhavkou chudák :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) tak se jdu pustit do žehlení :confounded: :wink:
20. lis 2007 v 11:38  • Odpověz
jita- je mi vás líto :frowning2: . Snad se jen trošku pročistíte a nic to nebude :wink:
Pořád chceš zhubnout,tak aspoň k něčemu ta srajda bude dobrá :grinning: :sweat_smile:

Já myslela holky ,že už mléko do jídla dáváte?? Já už do jídla mléko teda dávám(kaše,palačinky..) a nikdy zatím žádný problém nebyl.To mě neděs :confounded:
20. lis 2007 v 11:44  • Odpověz
Holky kolik vypijou vaše děti mlíčka? Kuba teď moc nechce, ráno vypije 120 ml a večer 150ml, někdy ani to ne, to je asi málo co?

Jíťo, tak ať vás ty trable brzy přejdou!!

Šunku jsme zatím nezkoušeli. My máme od manžy zákaz, že mu to nemám dávat :confused: No on si těch uzenin ještě užije až až...

Ty jo vy jste dobrý s dárkama, já mám zatím jen sáňky pro Kubíka :fearful:
20. lis 2007 ve 12:19  • Odpověz
Macu.k: já mám sáňky pro Ondru objednaný už přes týden a pořád se mi nikdo neozval, budu je muset popohnat, mají štěstí, že tady nemáme sníh. Mohlo by to tak zůstat do vánoc, aby je dostal opravdu až pod stromeček.
Sunar dávám 2x denně cca 180ml a ještě sní jogurt.

Jita: ještě jednou ti musím poděkovat za ten odkaz na ten obleček Santa clause, včera mi přišel a je úplně suprovej. Už se těším až ho do toho navleču. A gratuluji k příspěvku 3333 :grinning: . Jó a ještě ať jste brzy fit!!

Mě se Ondra poslední dobou dost vzteká když nedostane co si vzpomene. Začíná to být docela děsný, tak snad ho to brzy přejde.

Já jsem teda masová, salámy mám taky moc ráda, ale jak říká manžel, já si pusu neošidím, takže kupuji jen šunku nebo kvalitní suchý.

Včera jsem psala švagrové jestli neví něco od Prochi a o ničem neví. Tak jsem jí poprosila, aby jí od nás vyřídila pozdravy a ať se někdy ukáže.

Děkuji za medovník. Jdu se na to juknout.
20. lis 2007 ve 13:27  • Odpověz
raculka

rými už jsme se snad zbavili,už jen občas venku utřu nudli,ale mě se tady v tý zimě taky venku spouští rýma,no hnus.A přesně jak píšeš,když má velkou rýmu nebo ze začátku tak první tři dny tak je zahleněnej až po uši a když se potřebuje pořádně nadechnout,nosem to moc nejde a vletí mu ty hleny do krku a potom kašle. :angry: Rýma jedna zapeklitá :angry:

isacek

tak to budeš mít docela hoňku,my jsme si s kamarádkama řekli,že K Vánocům a Mikuláši nic kupovat nebudem(dětem navzájem)jen k narozeninám.

jita2

no fakt,že jo,nejdřív 3000 a teď 3333,měla sis něco přát :grinning:
20. lis 2007 ve 13:50  • Odpověz
ahoj tlachalky :wink:
jíťo, tož teda gratuluju k té 3333 :sweat_smile: když sis o to řekla :grinning: :grinning: :grinning:

tak ať se z té vaší běhajdy brzy všichni dostanete, myslím že Maruška neblindila kvůli tomu, že to bylo kravské mlíko (to by mělo být na vaření už naprosto v pohodě) ale jestli jsem dobře pochopila, že bylo čerstvé, tudíš nepasterizované, tak tam mohla být nějaká bakterie, která vás všechny potrápila :frowning2: a pak si člověk řekne, že domácí musí být lepší než průmyslově vyráběné :confounded:

mám doma letáček "obouváme správně své děti" takže cituju: u nejmenších dětí přibližně do věku 4 let jsou v klenbě nožní tukové polštářky, protkané pružným a pevným vazivem, které mají za cíl chránit vyvýjející se nožní klenby před možným přetížením, je tedy zbytečné vybavovat obuv pro nejmenší komponenty pro podoru klenby...
tak snad jsem ti pomohla a uklidnila, že vaše botičky jsou naprosto v pořádku :wink:
20. lis 2007 ve 13:50  • Odpověz
kam, s těma vánočníma dárkama jsi teda borka, my máme akorát pro prcka :confused: něco už koupené a o zbytku už máme docela jasnou představu, ale co a kdy vymyslíme babičkám, dědečkům, švagrovcům a jejich dětem je ve hvězdách :confused: a co manžovi taky netuším, spoléhám, že mě náhle něco osvítí :sweat_smile:

polštářek, máme něco jako mapris, takové vatelínové nic v povlaku, jen pro parádu :wink: a i když se stěhuje k nám do postele, tak spí na rovném bez polštáře

a šunku náš prcek taky ještě neochutnal, sice jsem myslela, že už by i mohl, ale tátův názor je, že má času dost, ještě se toho v životě nají :confused: prostě to s rodičema zrovna nevyhrál :sweat_smile: a přitom jsme oba takoví masožravci :grinning:
uklidnily jste mě, že nejsme jen my tak nepřejícní :wink:
20. lis 2007 ve 14:28  • Odpověz
Zevina: no nám chybí dárek hlavně pro mamku( tchýni), tam nikdy nevím co, tak čekám jestli poradí švagrová. Dědům, babičkám a spol. poupím nějaký kosmetický nebo potravinový balíček. Co taky jiného, na sebe si nic netroufnu a jinak podle jejich slov nic nepotřebují. Tak teď jsem měla napsáno co pro koho máme a raději jsem to smázla, co kdyby tady byl nějaký nepřející šmírák z vesnice :grinning: .
20. lis 2007 ve 14:48  • Odpověz
autor
ahojte holky,
tak už dorazila babička ze slovenska a bude to pěknej záhul :grinning: . Blbla s malou tak, že čekám, že odpadnou večer obě únavou :grinning: . Jinak malá na dnešek spala celou noc. Zastavili jsme průjem bezlactosovým mlíkem, nasadila jsem opět nebesa a malá se vzbudila na mlíko po 4té hodině. Odpoledne spala ale jen 45 minut. Tak šli před chvíli ven, tak čekám, jak jim bude spát.
Přivezla Terce růžovou kombinézu, tak máme na jaro :o)

jita2,
třeba je Maru na to čerstvé kravské mlíko citlivá. Mně malá dostala srágoru po mlěčný kaši. Jsem ráda, že jsem tu ož konečně zastavili. Je možný, že nespala z toho, že jí bolelo bříško....Gratuluju k 3333 příspěvku :o))

šunka,
no, chci malou nějakou vyzkoušet. Já moc salámům neholduju. Občas si koupímě nějakej šunkovej, nebo debrecínku. Ale nejradši máme klobásu od babičky a dědy ze slovenska. Zrovna dneska babička dovezla jednu, tak jí asi večer okoštujem :o))

a taky dovezli víno :grinning: :grinning: , to je něco pro mně :o)))

polštářek - malá má zatím plenu, ktrou si občas dá na oči. Jinak po postýlce cestuje a já četla, že polštářek od dvou let. Každopádně s tím zatím nechvátám.

dárky - no, my koupujeme jen manželovým rodičům a jeho bráchovi. V mojí rodině je 13 členů a jelikož ani oni nemají peněz nazbyt na dárky, tak jsme si řekli, že si nic kupovat nebudem, protože nám to nemůžou oplatit, tak aby jim to nebylo líto. Nehledě na to, že od našich beru maso a vejce, tak spíš občas přivezeme nějaké víno a pamlsky :o))

Sáňky nebo boby chci taky pořídit, tak se jdu juknout na net.

dashak, prochi - ženský, kde lítáte???
20. lis 2007 v 15:52  • Odpověz
racul,
já jsem ale myslela mlíko přímo z vemene od krávy!!!!!!!! :astonished: :slight_smile: :slight_smile:

macu.k,
já dávám 500 ml, tolik by mělo vypít roční dítě :wink:

kam,
to byla docela náhoda, zadala jsem do vyhledáváčku a ten jediný mi vyjel, to jsem ráda, že se líbí, že to byl dobrý kup

zevi,
díky moc za odkaz, fakt jsem se bála,že se jí nožička špatně vyvine, když nenosí botky nebo papuče s klenbou :wink:

Jinak my jsme už přes den s Maru v pohodě, jen táta má horečku a tu běhavku, tak ho asi skolila nějaká střevní chřipka, u nás údajně řádí momentálně ve velkém :wink:
20. lis 2007 v 17:57  • Odpověz
Tak já budu muset přidat to mlíko ještě někdy během dne... Dřív vypil víc, skoro ten půllitr jak by měl, ale poslední dobou moc nechce. No má ještě jogurt a kaši.

Kamhajek, sáňky jsme koupili v bazáči za 700,- a jsou parádní, takový ty jak se dělaly dřív pořádně bytelný.
20. lis 2007 v 18:42  • Odpověz
macu.k,
tak pokud nebude chtít, tak ho nenuť, jogurtek a kaše jsou taky dobré, to my zase s jogurtama jaksi stávkujeme, tak aspoň to mlíčko :wink:
Znám¨případ kamarádky, jejíž 9-ti měsíční dcera absolutně odmítá mlíčko a jediný mléčný výrobek, co má, je večerní kaše, což je dost děsivé :frowning2:
20. lis 2007 v 19:04  • Odpověz
jita- no napadlo mě to,ale to víš, pražská slečinka :grinning: :grinning:
Tak to by mohlo být tím,že mléko není ošetřené.Ale zase dřív nic jiného nebylo...
No hlavně,že už jste v pohodě. :slight_smile:

No nějak na nás holky kašlou.A čarod asi chudák balí :unamused:
20. lis 2007 v 19:33  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:
tak jsem schroupla tuhle potlachanou stránku a vůbec nevím na co mám odpvědět :grinning: ješště se musím pročíst IPéčkama :grinning: :grinning:
Včera mi to cvíčo vážně bodlo :wink: hurááá za něj, páč doma mě kareťák nenechá :angry:
Jitu veliká gratulace k tam krásnýmu příspěvku :grinning: si chtěla udělat něco pro zdaví (mlíko z vemene) a pěkně vás to prohnalo :frowning2: chudáci. Převařila jsi ho???
20. lis 2007 v 19:37  • Odpověz
Jita, a já mu koupila sunar banánovej, myslela jsem mu jak mu bude chutnat... :unamused:

Dneska koupal manžel, přijdu do koupelny a Kubík ve vaně s ponožkama :grinning: :grinning:
20. lis 2007 v 19:50  • Odpověz
Macu.k: třeba se manžel bál, aby Kubíkovi nebyla zima na nohy ve vaně :grinning:
20. lis 2007 v 19:51  • Odpověz
autor
macu.k,
bych to nehrotila. Sice píšou, že dítě do roka by mělo vypít půl litru mléka. Ale Terka když dostává to svoje, tak večer má 180 (protože dostává kaši) a v noci 240. Oni si to pak znásobí pitím čajů... Když dáváš přes den jogurt a pak třeba tu kaši, tak mléčné výrobky mají, pak třeba chleba s lučinou... Mojí sestry děti měli tak do 2 let mlíko jen pak večer na spaní....
20. lis 2007 ve 20:03  • Odpověz
No nevím jak je to s mlíčkem, ale mě tenkrát řekla mudra jak to chci dělat když mi to Kuba chtít prostě nebude???
Pak poradila jen to zkušet to zkoušet to a zkoušet to :unamused:
20. lis 2007 ve 20:18  • Odpověz
macu.k jsem si vzpoměla na film S Tebou mě baví svět (můj hoooodně oblíbený) :grinning:
20. lis 2007 ve 20:19  • Odpověz
ijet,
jojo, převařila :wink:

macu.k
ti chlapi :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Jéé já jsem si taky okamžitě vzpomněla na S tebou mě baví svět :grinning:

Holky, s tím srazem to asi nebudeme hrotit, nějak ztrácím jistotu, že se všechny sejdem, prostě jsme z daleka, viděla jsem to hodně nadějně, tak jsem se do toho s nadšením pustila, ale není to fakt tak jednoduchý, teda aspoň pro mě :frowning2:
20. lis 2007 ve 21:04  • Odpověz
jita,
ty jsi zase vybrala krásný příspěvek 3355 :sweat_smile: .
Máš na to štěstí, to moje máma by ti řekla, že si máš vsadit :grinning: .
21. lis 2007 v 10:13  • Odpověz
Holky jak zjistíte číslo příspěvku?? :confused:
21. lis 2007 v 11:24  • Odpověz
autor
macu.k,
no, taky jsem to zjišťovala - je to, když lezeš přes diskuzi na téma, tak tam se objevují čísla příspěvků :o)) Já to ale nesleduju. Ale asi bych měla, když jítě padají takový krásný čísle :o))

jita2,
koukej si vsadit a nebo si kup los :o))) To je určo znamení.
21. lis 2007 v 11:42  • Odpověz
A jóó a já to tady koumám na týhle stránce a nic :wink:

Já už jsem úplně na nervy, nad náma vrtají už asi 2 měsíce a vždycky když dám malýho spát. A to jsem mu to včera říkala a on se jen smál. To je na vraždu!! :angry: :angry: :angry:

Jo dneska jsem koupila /i přes přísný zákaz našeho tatínka/ dětskou šunku, Kubík jí měl na kousky rohlíku s Lučinou, tak jedl jen šunku, rohlík flusal, mlsout jeden :confused:
21. lis 2007 v 11:53  • Odpověz
autor
macu.k,
to není na týhle stránce. To je tam, kde lezeš do diskuze - Všeobecné tlachání :o))

a já bych měla mít 3360 :o))

holky, chci se zeptat, jak to máte s praním prádla u prcků? Já jsem to dávala vždycky na stranu a pak prala zvlášť, ale teď si říkám, že bych to mohla prát s naším a zkusit i aviváž. co vy na to?
Jo, jinak jsem se včera začetla do knihy B. Spocka a dočetla jsem se zajímavý věci, táákže:
Čokoláda se může od 2 let, kvůli žaludku.
Maso a drůbež - by se měla mlít a nebo jemně nasekat zhruba do 5-6ti let, protože děti se masa bojí, že ho nestráví.
Ryby-může se od roku dávat platýs nebo treska. Ostatní od 2 let.
Vejce - by se měli dávat od roku tak 3-4x týdně.
Kukuřici dávat až od 2 let, protože děti jí špatně tráví a nerozkousají tu slupku.
Tak snad vám to pomůže.

a jinak jsem tam četla ohledně mléka - to bude asi zajímavý pro macu.k,
dítě by sice "mělo" kolem roku vypít tak 500-900 ml mléka (což Terka určo nemá) a pokud ne, tak se z toho nemá nic dělat a nahrazovat to mléčnýma výrobkama, sýrama, jogurtama, pudinkama, kašema - na to se prý spotřebuje taky nějaké mléko. No a dokonce tam třeba navrhovali (když už nevíme co našim prckům dát) tak třeba chleba s jogurtem (bílým, pokud mu to chutná.)
21. lis 2007 ve 12:02  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.