• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
zevi,
krásný čísílko :slight_smile:
Jinak na silvestra jedeme na naši milou Jižní Moravu do Kunovic :sweat_smile:
Dobrý název spodního prádla :grinning:
22. lis 2007 v 17:18  • Odpověz
Ahooj holky moje :wink:
sem prijdu po par dnech a mam 55 zprav v IP..ja se z vas picnu!!! :grinning: :grinning:
22. lis 2007 v 19:09  • Odpověz
Ahoj babiny.
Poslední dobou je tu opravdu nějaký klídek a moc nás sem nechodí,jen ty nejvěrnější. :frowning2: Zrovna jsem chtěla napsat, že carod se asi stěhuje a kuk,ona tady :grinning: . TAk jak, carod, kdy to vypukne ?? DRžím palce :wink:

Zevi-jé divadlo závidím.JE fajn,že sis to užila a přišla na jiné myšlenky.TAky bych šla někam za kulturou.To bych ale musela bez manži,hlídání zatím funguje jen přes den.Ale jsem za to vděčná.A ještě mi maminka uvaří na přání nějakou dobrotu.Zrovna jsem přišla z NJ,je fajn si provětrat hlavu úplně něčím jiným...i když NJ gramatika nic moc :grinning:

Ijetce a Kubíkovi moc gratulujeme k úspěné léčbě. :wink:
22. lis 2007 v 19:24  • Odpověz
Mapris: třeba to ještě vše dobře dopadne, tak neházej flintu do žita, určo to bude dobrý.

Dneska Ondra poprvé většinu času, kdy si mohl vybrat mezi lezením a chozením chodil. Už krásně ťapká, když si kecne na zem tak zase vstane a jde dál.

Carod: tak aspoň jsi měla ci číst.
22. lis 2007 v 19:53  • Odpověz
Holky dneska jsem si z MMB od jedné paní nechala poslat soubor 90druhů cukroví.Je to moc pěkně udělané i s obrázkama a super postupem
Kdo by jste měl zájem, písněte mi e-mailovou adresu do IP, ráda přepošlu dál:o).
22. lis 2007 ve 21:34  • Odpověz
mapris,
držíme moc palečky :sweat_smile:

kam,
vidíš, jak je Ondra šikovný, Maruška už celý den jen běhá po bytě :slight_smile: A představ si, je mnohem uanvenější, jak chodí, padne osmá a ona je už hodně zralá do hajan, dřív to bylo tak v devět a na poledne už je taky hodně unavená, prostě jí to chození zmáhá :wink:

carod,
tak to jsi teda chudera, než se tím probereš :astonished: :sunglasses:
22. lis 2007 ve 21:34  • Odpověz
Ahoj holky, dneska jsme měli perný den, zlobidlo nechtěl papat oběd, nedostala jsem do něj ani lžičku a celej den se vzteká, že nemůže dělat to co chce. Teď se pořád převaluje v postýlce. To zas bude noc. Tak dobrouuuu! :pensive:
22. lis 2007 ve 21:59  • Odpověz
macu- tak snad bude noc lepší než den , dobrou :wink:
22. lis 2007 ve 22:04  • Odpověz
macu.k,
neboj, zase bude líp, děti si to střídají a každý den je jiný :slight_smile:

Ta naše je přes den závislák na tatínkovi :frowning2: Musí tajně odcházet, Maru po něm ječí, mlátí na dveře, tati tati, protože on si ji vždycky chová, chodí po bytě, ukazuje různé věci a to maminka nedělá, ta nechová vůbec, takže táta je vzácnější a zajímavější :frowning2: A to věčné kňourání po něm už je fakt hrozný, je to ale tak 14 dní, co se to tak najednou vyhrotilo :frowning2:
22. lis 2007 ve 22:07  • Odpověz
A ještě dobrou noc kočenky :dizzy_face:
22. lis 2007 ve 22:08  • Odpověz
jita- to zamrzí,viď ?? :frowning2:
Je to trošku nevděčné.My odneseme všechno,nemáme tolik času se jim věnovat,když kolem domácnosti je tolik práce...Taky mi je občas líto,jak nadšeně tatínka vítá a když přijdu po pár hodinách já,skoro si nevšimne. :sweat_smile:
Snad to malou brzy přejde. :wink:
Dobrou.Já právě dodělala pudingovku,přijde mi návštěva,tak doufám,že se povedla.
22. lis 2007 ve 23:59  • Odpověz
autor
ahojte holky,

carod,
to vis, kdo se flaka na konikovi, pak nestiha :grinning: :grinning: :grinning: , taky jsem se prokousavala konikem tyden, co jsem tu nebyla 4 dny.

divadlo,
my jsme s manželem chodili každých čtvrt roku, tak teď se nabídla kamarádka, že večer kdykoliv pohlídá, tak snad příští rok taky zajdem. No, v prosinci má manžel besídku z práce, kdo ví, jestli se na ní dostanu :frowning2: .

no, co se týče chování, my na to teď máme babičku - chce na mikrovlnku, hlavně lampu ... a tatínek je taky vzácnej, ale zatím po něm tolik nešíli. Jen když se objeví kdykoliv u vchodových dveří, tak udělá papa.

Chození - my zatím nic, ale naše slečna chce chodit za jednu ruku :o)). Dneska nám s babičkou k snídani došlo pečivo (nepovedl se mi chleba z pekárny a do zimy jsem babičku nechtěla vyhánět), tak jsme si načali ty wasa suchary, a naše slečna si je zamilovala tak, že na mně seděla půl hodiny a zpovzdálí sledovala kouzelnou školu. Teď jsou na chvíli venku ..

Usínání - Terka teď usíná se řevem, nevím jestli tím, že jsem byla pryč a nebo jí dávám málo mlíka. Budu jí muset přidat. Trošku se v tomhle bojím, protože ona se kolem půl 6 - 6tý nacpe kaše a než jsem šla do nemocnice, tak se nám poblinkala v postýlce, když pila mlíko, tak musím opatrně.
23. lis 2007 v 10:31  • Odpověz
maprisku, nesmutni, do vánoc ještě měsíc, to je hafel času, aby se ti noha ještě zahojila :wink:

racul, večerní hlídání je jedna z výhod společného bydlení s tchýní :sweat_smile: nevýhody se taky najdou, ale ty tu raděj prezentovat nebudu :wink: každý máme svý mouchy, ale jinak je babi fajn ženská, když si představím některé ježibaby ze sousedství, brrr, jsem ráda za tu co mám :grinning:

jito, tý jo silvestr, my ještě nemáme tucha co bude a kam půjdem :confused: :sweat_smile:

gratuluju k opravdickému chození, Marušce i Ondráškovi :wink:
snad se taky někdy rozběháme, zatím to nevypadá, bojí se pustit, špacírovat by chtěl (donedávna o vodění za ruky nestál) ale drží se pevně jak káča čerta :sweat_smile: akorát když má něco v ruce, třeba rohlík, ukusuje si a druhou se přidržuje za prst a vesele vykračuje, ale ouvej, když zjistí že má ruce volné :sweat_smile: :grinning:

tatínci-to je asi všude stejné, ten náš je taky na žebříčku popularity na nejvyšší příčce :wink: :sweat_smile: dokonce i když mi zazvoní telefon, tak malý už pozná melodii, co mám na manžu nastavenou a vždycky zbožně šeptne "táta" :dizzy_face: :grinning:
ale tajné odchody jsem zatrhla, hlavně babi se vždycky chtěla nenápadně vytratit, ale já mám za to, že si prďolka na to musí zvykat, takže se mu nahlásí: "já už jdu, pápá, zase dojdu" zamáváme, pošle pusenku, někdy zakňourá, ale už to není žádná trága, řekla bych, že při tom "nenápadném" zmizení, kdy nečekaně vrzly dveře a on to odhalil, často došlo i na pěkný řev, takhle je to v pohodě :slight_smile: a to samé při tátovi, po obědě ho doprovodíme k autu, zamáváme, všichni se popusenkujem :sweat_smile: a hlavně je to bez scén
23. lis 2007 ve 13:32  • Odpověz
Holky asi jsem vám ani nenapsala jakou mi udělali radost v pojišťovně. Přispěli nám na plavání mimin 1500Kč, takže jeden kurz máme zaplacený. Hurá :wink: .

Dneska jsem Ondrovi koupila zimní botičky, to koukal, co to má na sobě. Jsou mu o něco větší, ale to vůbec nevadí, když dám silné ponožky budou mu akorát. Velikost má 21. A ta cena, skoro 800Kč. Děs
23. lis 2007 ve 13:36  • Odpověz
autor
co se týče "loučení" s tátou, tak jsme na tom stejně jako zevi ... To potají by stejně děti prohlédly, protože jsou moc chytrý a nerada bych, aby z toho měli blbej pocit.

My zatím nechodíme. Už se teda malý občas povede udělat tak 1-2 kroky, ale to jen když ví, že se může někde chytit. Povede se i, že stojí sama :o)) hlavně, když chce dělat "vařila myšička kašičku". No a babička teď naučila zajímavou věc - Terka chce teď chodit s držením za jednu ruku - a teď kope do míče a chce za ním "běhat" a má z toho hroznou radost. Dneska zrovna chtěla blbnou se mnou a byla strašně vzteklá, že sedím a nechodím s ní :unamused: , takže musela zasáhnout babička ... Chudák, je večer tak utahaná, že zaspí do pěti minut :o)))

tak holky, jsem trošku "pátrala" po tom "doktůrkovi". Si představte, že je mladší než já :fearful: :fearful: , tak o 3 roky :angry: . Vypátrala jsem fotku, tak pošlu do ip. Tam sice nevypadá tak hezky, jako ve skutečnosti - nagelovaný vlasy, příjemná vůně - ááááchhhchchchch :grinning: :grinning:
23. lis 2007 ve 14:02  • Odpověz
mapris :grinning: :grinning: :grinning:
hmmmmmmmmmmm, fešák :dizzy_face: a sympaťák :wink:
23. lis 2007 ve 14:08  • Odpověz
autor
zevina,
viď? A to bys ho měla vidět ve skutečnosti :grinning: :grinning: :grinning: .

Si tu připadám ja praštěná zamilovaná 15tka :o)). Stalo se vám to taky, že jste potkaly nějakýho chlapa a řekli jste si - hmmm, to je fešák.. A představovali si, že jste s ním na večeři???? :grinning: :grinning: :grinning: .
23. lis 2007 ve 14:22  • Odpověz
Mapris: to je naprosto normální, myslíš, že chlapi tohle nenapadne když očumují ženský?
23. lis 2007 ve 14:32  • Odpověz
zevina

máme to podobně jako u vás.Když byl Fíla malej tak jsem věděla,že v kočárku zaručeně usne,hlavně když se s nim jezdilo a drncalo a dokonce někdy poznal,že se s nim nejede a v tu ránu byl vzhůru.Ale teď je to naopak.Jsem ráda,že mi spí v postýlce,protože tady spí líp a dýl.Když usne v kočárku což už se dlóóuho nestalo tak jen na chvilku,dá si jen tak dvacet.
Takže chodíme ven dopoledne tak na hoďku někdy na dýl a potom spaní a pak zase ven,piodle počasí.Ale je fakt,že děti jsou venku hodnější teda aspoň u nás to tak je.

mapris

je fajn,že ti Terka spí ještě dvakrát denně.Já jsem si myslela,že Fíla taky bude spát dvakrát denně tak do 15.měsíců,jako chlapeček mojí sousedky,ale prd,asi v jedenácti měsících začal převážně po obědě.Ale spánek je zdravej a děti jím sílí takže jen tak dál :wink:
Kdybych i já mohla takhle spát,vůbec by mě nikdo nemusel přemlouvat,ale tím pádem by to chtělo nějakou uklízečku :grinning:
23. lis 2007 ve 14:34  • Odpověz
zevina

divadlo závidím nebo kulturu vůbec,my už jsme nebyli ani nepamatuju,ani v kině ne.Moc jsme nechodili ani když jsme neměli Fílu natož tak teď.Přítel na to moc neni,spíš jsem chodila s kamarádkou.Naposledy jsme byli na muzikáluBídnici a na Tajemství,tam byl teda se mnou přítel.

A co se týká loučení tak Fíla řve,když odcházim já,po pravsě je horor,když se jdu i vysprchovataale přítele to už nechává chladným,nechá malýho brečet a on za chvíli sám přestane,nic jinýho totiž nepomáhalo,chování,hraní nic.prostě si řve pak přestane a jde si staťkou hrát.U taťky takhle nevyvádí,ale někdy,když ho vidí odcházet tak taky brečí,ale jen chviličku a dokonce se stává,že od něj někdy nechce ani pusu a odstrkuje ho,nevim čím to je,prostě asi podle nálady.Přitom se mu přítel věnuje,když je doma a blbne s nim.No prostě u nás je to tak,že máma,je máma.
Kamarádka mi říkala,že taky měli období,kdy se bez ní syn nehnul a pak se to obrátilo a bylo zase pořád tatínek tatínek.
Ale zase je fakt,že na koho mají být děti upjatý než na mámu,když jsme s nima pořád.Aspoň takhle to vidim já :wink:
23. lis 2007 ve 14:58  • Odpověz
autor
holky, chci se zeptat. Mate některá zkušenosti s očima u dětí? Terka přišla dopo z venku a měla trošku krvavý koutek levýho oka. Teď už to nemá, ale na tom místě něco má. Nevím co s tím ...
23. lis 2007 v 15:28  • Odpověz
mapris :grinning: jo znám, hlavně v práci jsme rády hodnotili mužský, jestli by stál za hřích, nestál, jestli měl sexy hlas, jak voněl... :zipper_mouth: chudáci zákazníci i obchoďáci, když byl čas, nikdo bodování neunikl :sweat_smile: :grinning:

macejko, ty jo, co já bych dala za nějaký muzikál, až bude prcek trošku samostatnější, snad si taky někdy zajedem, tohle bylo vlastně poprvní co jsme si takhle vyšli co máme malého (když nepočítám pár tancovaček, kdy jsme odešli až byl uspaný)
a před prckem jsme toho taky moc nestihli, páč jsme se nejdřív rok scházeli tajně a to jsme pak měli zájem o zcela jinou kulturu :sweat_smile: pak jsem si udělala pořádek v soukromí, odjeli jsme na dovču, aby jsme zjistili, jestli si vyhovujem i po jiných stránkách :grinning: mimochodem, tam mě v kanálu lásky olízla obří vlna-podle pověsti měla být do roka svatba, taky že jo a pak náš poklad :wink: :slight_smile: takže máme co dohánět :slight_smile: ale aby jste si nemyslely, s manžou se známe asi od 15 let, jsme spadli do kopřiv, tam to zajiskřilo, ale dalších 15 trvalo, než se to rozhořelo :grinning:
23. lis 2007 v 15:44  • Odpověz
mapris, možná jen průvan :frowning2: uvidíš jestli si ho nebude nějak mnout, ale snad to bude v pořádku
23. lis 2007 v 15:46  • Odpověz
Zevi: vy jste byli s manželem asi pěkný podfukáři viď? Tak trochu mi to připomíná naše začítky :pensive:
23. lis 2007 ve 20:57  • Odpověz
autor
no holky, vy se ale nezdáte :wink:
Já jsem si manžela "našla" po netu těsně před rozvodem :o))
23. lis 2007 ve 21:24  • Odpověz
kam :sweat_smile: nevím jestli zrovna podfukáři, ale každopádně mi foukal moji pošramocenou dušičku :wink: ale pššššššššt :grinning: :grinning:
24. lis 2007 v 09:27  • Odpověz
Ahoj holky,
louceni probiha v pohode,at jde tatka do prace nebo ho nechavame babicce,dame pusinu,udelame papa on se smeje..v pohode,nikdy se mi nestalo,ze by byla nejaka scena..asi na na s neni tolik fixovany,nevim

Jen vcera vecer jsme sli po hoodne dlouhe dobe do centra Prahy na oslavu narozenin kamosky,Tadik byl u nasich na noc,a pry kdyz usinal,vyvolaval mama,mama..tak me potesilo,ze si vzpomnel,jinak mi prijde,ze kdyz je u nasich a my tam nejsme,ze mu vubec nechybime :sweat_smile:

Spani-Tada porad spi 2x denne dopol a odpol vzdycky 2hodiny,nekdy dopol i 3 :sweat_smile: takze si fakt stezovat nemuzu,ale vecer sina teda v 9 a budi se rano v 8
24. lis 2007 v 10:49  • Odpověz
holky tady jsem neco nasla na netu,zajimalo by me co si o tom myslite,jak nekojim,Tada totiz totalne odmita UM v jakemkoliv stavu :pensive: trapi me to,nevim jak to mam resit,ji tak 250mljogurt,220ml kase,k tomu syry,zerve,lucinu,obcas zakys..no snad mu to staci :unamused:

dotaz: tak já jsem tu taky zas. Už jsem psala, že prcek (skoro 17m) pomalu přestává mít zájem o kojení, Kojím večer a ráno. Zkusila jsem mu dát k večeři sunar, co na to bude řikat, ale důsledně ho odmítá. Nedostanu do něj nic, kde je jiné mléko než MM (např. kaše bramborová, krupičná, instantní,..). Jogurty a sýry baští. Jak ho to naučit?

odpověď: Joriko, právě jsem to psala níže Dadasce. Pokud dítě nechce jiné mléko, tak nemá smysl ho nějak nutit, jedině by mu to člověk znechutil. Spíše to chce stále zkoušet, různé ochucené mléka, za chvilku už můžeš vyzkoušet i kravské mléko. Jde hlavně o přísun vápníku a ten je i v jogurtech a jiných mléčných výrobcích, takže pokud tu normu 400-500 ml mléka či mléčných výrobků naplníte jogurty a kašemi, sýry, tvarohy či dalšími mléčnými výrobky (zkus zakysaná mléka, jogurtová mléka), tak se nemusíš trápit, že dítě nechce pít UM.
24. lis 2007 v 11:39  • Odpověz
Holky šoupla jsem do alba fotky z plavání, focené pod vodou.
24. lis 2007 v 15:32  • Odpověz
autor
carodkaa,
taky jsem tu neco podobneho psala. Pokud pres den dostava jogurty, ja treba delam z um pudingy, kase - tak tech pul litru mleka nebo mlecnych vyrobku do ditete dostanes, takze bych si s tim nedelala hlavu.

kam,
jéé, ty jsou hezkýý :o))
24. lis 2007 v 16:25  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.