• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
autor
prochi,
to je dost, že ses tu objevila. Jsme mysleli, že jsi skončila s MK. Tak problém s počítačem jsme měli nedavno taky. Museli jsme koupit nový disk a přeinstalovat celý pc...
26. lis 2007 v 19:51  • Odpověz
Vítej Prochi, to budeš mít co dělat nás dočíst!!!
26. lis 2007 ve 20:35  • Odpověz
Zdravím všechny, hlavně zase nalezenou prochi :sunglasses:

Ijet- tak my máme podobný režim jako ostatní,jen to ranní vstávání bývá někdy už před 7h a docela se mi v noci teď zase 1x vzbudí na kojení nebo čaj. :unamused:
Přes den spí tak 2h, což jsem moc ráda,že mám chvilku pro sebe(nebo pro blbé domácí práce :angry: ). A večer usíná kolem 20-21 dle únavy a podle toho,jak spal přes den.Ale aspoň že tak. :wink:
S jídlem jsem na tom jako všechny holčiny tady,prostě klasika a už taky nevím,co uvařit. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. lis 2007 ve 21:39  • Odpověz
Tak mě napadlo, že ještě písnu, jak dnes malé chutnala polívka.
Dělala jsem polévku z dýně, měla jsem na kostičky v mrazáku, k tomu opečený chleba na kostičky, ta to šupala, to jsem ji dlouho neviděla, aby jí něco tak moc chutnalo, ani jsem to nepředpokládala, ten rozmočený chleba jí v polívce moc chutnal. :wink:
Tak dobrou nocičku, jdu rychle dadat, a připravovat se na noční dobrodrüžství :unamused:

Dobrou noc všem kozenkám :dizzy_face: a dětičkám :dizzy_face:
26. lis 2007 ve 21:57  • Odpověz
Čus babule :slight_smile:
co to tady čtu, že jsem vám byla nevěrná? :confused: Já nechodím na MK nikam, už ani do nedonošeňátek ne, prostě mě už koník tak nebere jako dřív. A co se týče jiných diskuzí, tak já dycky chodila akorát do jen tak o životě, a bodejť by ne, když jsme si ji s Lucisou a Nici založily, ale ani jedna z nich už na koňa nechodí :cry: . Teď už ani jtož nejede, radši si s holkama píšeme na skype, bo některé strašně bavilo číst ty naše babské drby. A sem tam jsem někde něco střelila, když jsem měla pocit, že můžu poradit. Ale teď mě to prostě už nebere no :stuck_out_tongue_closed_eyes: Někteří na koňovi chcou poradit, ale tím stylem, že chcou slyšet jen to, co si o ni myslí, takže jiné argumenty apod. neberou, tak mně to už přijde zbytečné.
Za váma občas zajdu, jen fakt nemám prostě čas. Musíme furt cvičit a kdo to zná, tak pochopí, kolik času to sežere a že pak není nálada na PC, člověk je rád, když si na chvíli vydechne :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Včera jsme šli na bazén, malá byla u vytržení, sotva si s ní sedl MM na břeh, tak už huba od ucha k uchu a řechtala se celou dobu, ani ji nevadila studená voda :grinning: , párkrát si lokla, bo tu pusu fakt nezavřela, no blbli jsme tam s ní hodinu, už měla pusu fialovou, tak že jdeme ven a ona se pak rozčilovala a volala voda voda :sweat_smile: Mysleli jsme si naivně, že se doma nají a vytuhne a my že konečně na to vletíme :sweat_smile: Tak to prd, zkoušeli jsme i tajně, ona pobíhala kolem naší postele a pořád hledala tatínka, tak jsem jí říkala, že už spinká :sweat_smile: a ona tatinka spinka :grinning: až tatínek nakonec fakt vytuhnul a bylo po... Tož jsem ji šla uspat, ale vzbudila jsem se zase v jednu v noci v jejím pokojíku :stuck_out_tongue_closed_eyes: Přestěhovala jsem se, a o půl čtvrté z pokojíku - mami mami, tak jsem to chvíli ignorovala, ale volala furt, přijdu tam, maminkooo, pověsila se mi za krk, tak jsem ji musela vytáhnout a ona že chce mlíko :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak mi nezbylo než si odnést klíště do kuchyně, seděla na lince a čekala, až ji to udělám, pak jsem ji tam odnesla, dala ji to mlíko a šla do ložnice a min. 2 hodiny jsem nemohla usnout. A vzbudila jsem se o půl jedenácté :sweat_smile: a malá až za 10minut 11 :sweat_smile:
Takže teď hurá na cvičení. Už jsem vymyslela, jak ji udělám chodníček z pšenice, tak jdu na to :sweat_smile:

Tak papa a zdravím prochi :slight_smile:
27. lis 2007 v 11:27  • Odpověz
autor
dashak,
ahojky, nemysleli jsme to zle :o)) Chápu, že to cvičení dělat musíte a že toho je opravdu někdy dost. Já mám teď pohodu, ale náladu pod psa, protože se hrozim, co mně zas čeká s tou nohou ... takže furt je něco. Já bych zas na koňovi kecala, ale v listopadu to nějak vázne :o)) Děti jsou holt větší a je s nima víc práce ...
Mně malá taky blbě spí. Od pěti brečí, tak u ní byl taťka, pak já. Usnula kolem půl 7mý, jak sebou furt mlátila a pak jsme chrněli do půl 8mý. Tak nevím co jí bylo, jestli bříško, nebo zuby nebo co :frowning2: :angry:
27. lis 2007 v 11:36  • Odpověz
Holky jak tady čtu vaše problémy se spaním v noci, tak já mám na to zlaté dítě. Spí celou noc a jen velmi vyjímečně se vzbudí, ale stačí dát dudlík a je klid. Tak snad jsem to nezakřikla.

Dáshi, tak když jsi nemohla spát měla jsi vzbudit manžela a vlítnout na to v noci :wink:
27. lis 2007 ve 14:21  • Odpověz
mapris,
kdybys viděla dnešní noc u nás, prostě hrůza, asi zatím nejhorší, nejspíš ji nic nebolelo, jen mě prostě chce u sebe, prostě má tu potřebu mít po ruce :unamused: Celou noc kňukala, když jsem seděla u ní u postýlky a chtěla se zvednout, že spí, tak zas začala, zas k sobě jsem ji tahat nechtěla, aby si nezvykla, ale to už víš, no nakonec jsem ji kolem čtvrté ráno musela k sobě vzít, aby furt nefňukala, abysme se trochu vyspali, dnes chci vyzkoušet, že až se večer dodíváme na televizi, tak ji spící s postýlkou přenesu k nám do ložnice, nebude spát sice s náma v posteli, ale vedle v postýlce a budu ji moci držet za ruku, a při tom třeba spát. Tak to je jen pokus, uvidíme, jestli to pomůže, když mě ucítí vedle sebe :wink:

kam,
buď ráda, já taky měla zlaté dítě v noci, když byla menší, ale kazí se to čím dál víc a pořád mě v noci vyžaduje, přitom jsem ji na nic neučila nebo nezvykala :wink: :unamused:
27. lis 2007 v 18:31  • Odpověz
autor
jita2,
tak mi dej vědět, jak jsi dopadla. Já uvidím dneska. Počkám co bude a pak zkusím asi pár dní spát u ní, v jejím pokoji je sedačka, tak to bude snažší ...
27. lis 2007 v 18:37  • Odpověz
Jita,
přesně takový noci máme my.Akorát já ji do postele neberu, páč by ji přítel v noci zalehl, spí moc tvrdě:o).Taky jsem si myslela, že jí nic není jen to na mě zkouší, ale minulý týden, se jí konečně prořezali všechny špičáky a trochu to ustálo.Takže teď vydrží spinkat i čtyři hodinky v kuse.
Špičáky jsou prý nejhorší.Tak třeba jsou to u vás taky zoubky.Má bolístku tak nechce být sama, ale když je u vás tak na vše zapomene :slight_smile: .
Taky když mi není dobře, jsem mazlivější a nechci být sama :sunglasses: ...
Tak snad to u vás taky brzo ustane.
27. lis 2007 v 18:51  • Odpověz
Ahoj kočky :slight_smile:
Dáší, to víš, že to nebylo mysleno zle, kozo :grinning:
Co s Ivankou cvičíte, o ničem nevím :confused:
27. lis 2007 v 18:54  • Odpověz
autor
isacek,
ze by to byly zuby? Ale nezda se mi to. Vcera dostala homeopatikum, tak blbla stejne ... asi se ji budeme muset podivat do pusinky, az se nam to podari :o))
27. lis 2007 v 19:46  • Odpověz
Isacku, závidím že máte venku zrovna špičáky, nás to ještě pořád čeká a docela se bojím když stoličky byly celkem oki.
27. lis 2007 v 19:55  • Odpověz
mapris,
ale ty homeopetika zabírají až po nějaké době a musejí se dávat pravidelně.A zoubky se můžou prořezávat i dva měsíce.U nás to byly na 100%zuby, i když pořád se budí, ale né každou hodinu a nemručí celou noc.

ijetka,
ono to je individuální, třeba zrovna Kubík bude v pohodě i při špičákách.
Ale malý daly, opavdu celkem zabrat a nám taky :dizzy_face: .
Tak ať to aspoň vy máte lepšejší :wink: .
27. lis 2007 ve 20:33  • Odpověz
Jé děkuju. Já měla hrůzu ze stoliček, tak právě aby nebyly horší špičouni :confounded:
Dneska jsme byli s malým sáňkovat, no spíš byl on se mnou, bylo to bááájo :grinning:
27. lis 2007 ve 21:09  • Odpověz
ijet,
vy máte sníh na sáňkování? Tady v předhůří Jeseníků by na sáňkování nebylo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. lis 2007 ve 21:24  • Odpověz
Juju bylo tu asi 5 čísel, ale jelo to pěkně, taky byly zasněžený silnice tak jsme jezdili :slight_smile:
27. lis 2007 ve 21:57  • Odpověz
ahoj tlachalky :wink:
až jsem se bála nahlídnout, co tu bude za ty mé promeškané dny k dočítání, ale celkem pohůdka :sweat_smile: zdravím znovunalezenou Prochi a Dashak :slight_smile: snad budu mít zítra konečně víc času, abych si vše v klidu pročetla a něco i písla
27. lis 2007 ve 23:06  • Odpověz
autor
isacek,
ja vim, ale vzdycky sleduju, jaka je noc a pak je nasadim. Ted neni potreba. Nasadila jsem na par dnu sedalii a dneska uz spala o neco lip. Dokonce rano uz tolik nebrecela. Takze mozna je to fakt spankem ... Asi se rano probudi, chce spat, ale nemuze usnout, tak uvidime.
28. lis 2007 v 09:34  • Odpověz
Čus babulky :slight_smile:
poslala jsem vám do IP videlo od Bubliny :slight_smile:

Včera byl teda den, jsem už padala na držku. Rozhodla jsem se, že začneme bezplenkovat, takže to byl den jen o cvičení a lítání s hadrou :grinning: Malá mi 2x počůrala koberec v ložnici, jednou to udělala do látkové plínky, pak asi milionkrát do jednorázovky a završila to večer, kdy seděla na záchodě - máme tam to redukční sedátko, kdy po 5 min říkám - Ivi, budeš čůrat? Neci a kroutí hlavou...a chceš kakat? Ne ne. A to jsem ji viděla 2x jak se snažila tlačit, ale nic z ní nevypadlo, ještě u toho dělala takové to uuuh :grinning: a smála se.
Volala pinku pinku, tak jsem ji z toho záchodu sundala, ať nespadne a šla pro plínku do pokojíku. Jak se vracím, tak mi běží naproti, štrample u kolen a takové mokré cákance na tom, pipina mokrá :pensive: Říkám, Ivi, ty jsi čůrala???? :stuck_out_tongue_closed_eyes: No a mezitím dojdu na ten záchod a tam na předložce smetanové barvy (vypraná minulý týden :sweat_smile: ) se skvostně vyjímý ho.no :grinning: Tak jsem trochu zvedla hlas a říkám - co to je??? A Ivanka - bobika :grinning: No mě málem trefilo, ale musela jsem se smát. Měla štěstí, že to mělo celkem kompaktní soudržnost :grinning: , protože být to nějaká kejda, tak ji to asi v tu chvíli rozetřu na hlavě :grinning: . No a pak si říkám, kde se teda vyčůrala, protože tam to bylo suché, jen ten bobek a pak čučím, mokrý závěs u regálku :sweat_smile: No prostě paráda :grinning: Ale pak už jsem ji dala jen gaťky (ustřižené trenýrky ze štramplí, bo na její miniprcinu gaťky nejde sehnat, to by ji stejně všecko propadlo ven :grinning: ) a tepláky a furt jsem se ji ptala, i když to jsem dělala i předtím, ona řekla, že nechce, pak jen řekla čůrat a pustila to, nebo neřekla nic. No ale pak už se mi celkem dařilo a vysledovala jsem intervaly zhruba 40 minut na čůrání, tak pak jsme další 3 čůrky už chytli do nočňajsu a pak už se šla koupat.
Odpoledne jsem ji ani nedávala spát, protože vstanula v 11h, takže by zas usla pozdě a vzbudila se kolem 18h a pak by nechtěla spát v noci. Takže jsem se s ní celý den mordovala na baloně a na pšeničném chodníčku (který se ji mimochodem hrozně líbí a chodí na to dělat ťapy ťapy :grinning: ) a střídavě řešila vylučování :sweat_smile:
No a naštěstí vytuhla u nás v ložnici při sledování VKV, takže snad někdy těsně před devátou jsem ji nesla do postýlky a konečně jsme měli s MM prostor pro sebe :sweat_smile: :dizzy_face: Už jsem to potřebovala jako sůl :sweat_smile: No šla jsem spát o půl jedné, do té doby se párkrát probudila a volala mě, tak jsem ji ještě kolem půlnoci dávala mlíčko a pak už spala v pohodě. Respektive spí ještě teď. Takže ji asi půjdu vzbudit :stuck_out_tongue_closed_eyes:

U nás dneska svítí sluníčko, takže vyrazíme ven. Měla přijít kámoška na návštěvu, ale má rýmu a nechce malou nakazit, tak odřekla, stejně jako pondělní návštěva :unamused: Člověk dycky kvůli nim vychystává a nakonec stejně nedolezou :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Tak papa
D+I
28. lis 2007 v 09:43  • Odpověz
autor
dashak,
tak to máte doma veselo. Video jsem zkoukla, bublinka je pěkný číslo. Mi začíná připomínat tu naší opici. Taky je pro všechny blbosti :grinning: . NOčníčkujeme zatím ráno, ale někdy se "nepodaří" a máme nálož v plínce :o)) Taky jsem na to včera chtěla vlítnout, ale MDM vytuhl před 10tou. Takže nic. :angry: .

Babička šla teď s malou ven, koukala jsem, že jsou -3 stupně. Dáváš bublině rukavičky??? Terka musí mít dvoje, protože nechodí a je jí zima.... Začíná být pěkně umíněná a vtezklá když není po jejím. Z domečku leze jedině oknem a je vzteklá, že jí to nejde a tahá domeček za sebou, fakt někdy divadlo :grinning: :angry:
28. lis 2007 v 10:51  • Odpověz
mapris,
dávají tu sedalii na předpis, nebo je volně prodejná?
Četla jsme, že do tří let je jen na doporučení lékaře, ale celkem bych ji taky zkusila.Jenže naše doktorka je uplně proti takovým věcem.

A s rukavičkama je to u nás tak, máme asi sedmery a ani jedny nechce.Ani palčáky ani prsťáky, takže má věčně zmrzlé ruce :confounded: ...
28. lis 2007 v 11:40  • Odpověz
autor
isacek,
da se koupit normalne bez predpisu, je vhodna od 1 roku. Jen do 1 roku se ma davat po porade s lekarem, ale ja ji pouzila v zari, kdyz jse byli na tom vychodnim slovensku na svatbe. Prislo mi, ze Terka spala dneska trosku lip, ma se dava 1 cajova lzicka rano a vecer tak 10 dni. Vylozene pisou na poruchy spanku a nervozita u deti ... Tak uvidime. Homeopatie je neskodna, nemelo by se ji nic stat. Max. to po tydnu vysadis a uz ji to prinejhorsim nedas :grinning: :grinning: . Ja mam doktorku homeopatku :grinning: :grinning: :grinning:
28. lis 2007 ve 12:57  • Odpověz
ahojky, konečně jsem se sem po delší době dostala :wink: přes den nějak nestíhám a večery zase comp obsadil MM a když jsem ho vystrnadila, že na vás mrknu, tak kůň něpremával :frowning2:

kamhajek, senzační fotečky :dizzy_face: opravdu vodnická rodinka :wink: kolik máte doma hrníčků s dušičkama? :grinning:

ijet, babičky ignoruj, jejich rady a starosti jsou fakt někdy k nezaplacení :angry: mě teď taky dojala tchýňa, když jsme byli na narozkách u švagrovců, tak malý samozřejmě nebyl na jednom fleku jak pecka, ale lozil do kuchyně a zpátky a babi byla na mrtvici, že z těch kachliček určitě musí nastydnout, ať ho okamžitě dáme zpátky na koberec atd :stuck_out_tongue_closed_eyes: jaksi si neuvědomuje, že doma to lino není o moc teplejší, kluk po něm lozí bezmála třičtvrtě roku a evidentně to přežívá ve zdraví :wink:
a spát chodí kolikrát až kolem desáté :wink: záleží na únavě a jestli spal přes den 1x nebo 2x (ale posledních pár týdnů už spíše jen 1x kolem poledne) ale to mi neva, aspoň si přispíme dopoledne, páč mně brzké vstávání nedělá dobře :sweat_smile:

kojení, když někde řeknu, že ještě kojíme, tak většinou každýmu vyletí oči a hledí na mě jak na marťana (hlavně ty kapku starší ročníky) i sestřička na gyndě, když mi psala recept na antíky a říkala jsem jí, že bych chtěla tak do dvou let, se jí úplně zasekla tužka a ptá se: to myslíte vážně?? :sweat_smile:

macu, s mateřskou je to tak, že pokud jsi před nástupem na ni v uplynulých 2 letech odpracovala alespoň 280 dnů v kuse, tak máš možnost volby jestli budeš doma 3 nebo 4 roky (týká se to dětí mladších 21 měsíců) pokud ne (a nebo nastupuješ z jedné mateřské do druhé) automaticky budeš mít tu sníženou čtyřletou :wink:
28. lis 2007 ve 13:55  • Odpověz
dáši video senzační, Ivča je malá brebta a pařmenka :grinning:
bobika :grinning: :grinning: :grinning: to je prostě vaše Ivanka, ta hláškama nikdy nezklame :sweat_smile:
28. lis 2007 ve 14:02  • Odpověz
hlava děravá, chtěla jsem vám sem hodit ispiraci na zdraví dětský mls (ale zatím nemám odzkoušené, je to čertvě vyčtené a dost se mi to zamlouvalo)

kaše trochu jinak
uvaříme obilnou kaši (třeba ovesná s jablky, ale může být jakákoliv) necháme vystydnout, přidáme 2-3 lžíce bílého jogurtu a můžeme dochutit čerstvým ovocem :slight_smile:

rýžové dortíky
uvaříme rýžovou kaši s banánovou příchutí, do ještě teplé kaše přidáme pokrájený banán a broskev, zamícháme, naplníme 2 širší sklenky s hladkými stěnami a necháme v ledničce vychladnout, vyklopíme (může se dozdobit čerstvým ovocem a přelít malým množstvým ovocné šťávy)
28. lis 2007 ve 14:14  • Odpověz
Holky dopis ze sociálky na rodičák vám přišel doporučeně? Mě zatím nic nedorazilo.
28. lis 2007 ve 14:35  • Odpověz
a když už si tu tak hezky sama povídám :grinning: :grinning: přidám i náš jídelní režim

nejsme ranní ptáčata, takže po probuzení kojčo, než se vyhrabem a pooblíkáme, je hned deset hodin, tkže tomu ani neříkám snídaně, ale rovnou sváča :wink: většinou je to jogurt s banánem, sušenkama, přesnídávkou, lupínkama... někdy to prostřídáme ochuceným tvarohem, pudingem, snídaňovou kaší s lupínkama...
kolem poledního se mu chce už zase chrnět, takže před spaním oběd nestíháme, jen jak dojde táta k obědu, tak malý s náma obvykle sní trochu polívky a nadlábne se až po probuzení: maso, brambory, rýže, těstoviny, sem tam knedlík... však to znáte :wink:
až dojdem z prochajdy, tak většinou namazaný chlebík a k tomu nějaké ovoce (má rád i rajčata, ale na tyhle skleníkové zrovna nemám moc odvahy) někdy vánočku a lipánka...
a večer je naše tradiční kaše, zatím se mu nezajídají, vždycky prostřídávám tak 3-4 druhy a pořád s nima máme úspěch, pak se docucne mlíkem a vytuhne :wink: :sweat_smile:

právě kvůli těm večerním kaším dávám jogurt už dopoledne, protože ty dvě podobné konzistence hned tak po sobě se mi moc nezamlouvaly a možná je to i jeden z důvodů, proč je zatím neodmítá :slight_smile:
28. lis 2007 ve 14:40  • Odpověz
kam, nee, normálně do schránky, mně to přišlo teprve včera :wink:
28. lis 2007 ve 14:42  • Odpověz
Ahojky holčiny,
trochu vás zanedbávám tak se omlouvám.Včera jsem byla s mamkou po nějakých nákupech,ale byla jsem docela bez nálady,cítila jsem,že na mě leze nějaká viróza nebo taka a taky že jo :angry: Včera večer jsem měla teplotu a dost mě bolí v krku,fuj je to nepříjemný.Ke svýmu dr se zatim nedostanu takže secpu paralenem a do krku stříkám jox :stuck_out_tongue_closed_eyes: Chodím po bytě s rouškou jak blb,abych neprskla na malýho,doufám,že to nechytne,ještě toho trochu.ale i tak se mi zdá,že se mu zase zpouští rýma,mě snad trefí :astonished:

kam-myslela jsem si,že jste měli profíka na ty fotky.Nikdy jsem nezkoušela foťák do vody tak nevim jak by ty fotky vypadali,ale taky bych je chtěla,jsou super :wink:
Jo a dopis ze socky mi přišel normal do schránky.Už se tam chystám,ale asi to nechámj na příští týden.

zevina
Mńam,určo vyzkoušíme :wink:
28. lis 2007 ve 14:43  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.