• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
zevina,ijetka

koukám,že jídlo pro prcky máme plus minus stejný,no co taky pořád vymýšlet,že? :wink: Kaše k večeři máme taky a taky se je snažim střídat,ale poslední dobou nesní celou porci.Nedávno jsem koupila od Nestlé nějakou na noc pro klidný spánek nebo co tak jsem zvědavá.Ale já F dávám stejnak ještě před spaním mlíko.
Minulý týden jsem si otevřela jogurt.drink,mám to moc ráda :stuck_out_tongue_closed_eyes: a malej jak mě viděl tak to chtěl samozdřejmě ochutnat,myslela jsem si kdoví jak se nebude šklebit a jelo mu to,že vypil celý svůj hrneče.Je to kysaný,ale jahůdkový tak jsem byla ráda,že mu šmakuje :grinning:
28. lis 2007 ve 14:50  • Odpověz
Macejka: kamarádka měla na dovče v Egyptě jednorázový foťák pod vodu a fotky byli docela dobrý.

Ondra poslední dobou kaše taky sní míň, nejspíš proto, že se pořád něčím láduje.
28. lis 2007 ve 14:55  • Odpověz
autor
kam,
mně přišel normálně do schránky. Už to mám vyplněný, jen čekám, až si můj DM najde čas mi to podat doporučeně na poště.

macejka,
no, taky jsem měla jednou virozu a manžel mi řekl - dospělej vir na děti neskočí, dětskej na dospělej jo - i když tomu moc nevěřím. Jinak kefíry se dětem můžou taky dávat, pokud to snáší dobře ..
28. lis 2007 v 15:22  • Odpověz
kam,
mě taky obyčejně, asi před 3 dny :wink:

Rukavičky nosíme palčáky a zatím si je nějak nesundává :wink:

dashak,
video fakt super, hlavně jak paří, to je úžasný, pozdravy a pusinky Bublince :slight_smile:
28. lis 2007 v 18:06  • Odpověz
Ahoj holky,taky sem teď už tak často nezajdu :unamused:

Macej- tak buď brzo fit,je docela hezky přes den,tak by byla škoda omarodit :wink: Ochucený kefírky jsou moc fajn,i pro děti.A já ho miluju,hlavně s cornflakesama nebo čoko-polštářkama :sunglasses:

Co se týče virů-taky jsem slyšela,že když je mamina marod(a ještě navíc když kojí)že má dítko imunitu a nechytne to.To ovšem není náš případ,letos to Kubík asi 2x chytil ode mně. :angry: Ale nebojte,zatím jsme kupodivu fit.Snad to chvíli vydrží.:sweat_smile:

Dopis- tak nám přišel už minulý týden.A dneska jsme ho chtěli předat na úřad,jenže nám bylo řečeno,že ho mám vyplněný blbě,takže ho musím opravit.Akorát se mi to nezdá,já to dělala dle vzoru co byl v novinách a tak nevím,kde soudruzi z NDR udělali chybu.Takže nevím,jak to má být správně. :angry:
Než to opravím,radši se poradím s někým,kdo tomu víc rozumí. :confused:

No možná se některá vyznáte-u kolonky PPM - nárok na peněžitou pomoc v mateřství,dle novin tam má být ano,pokud byl nárok mateřskou(můj případ).A NE např.u podnikatelek. A paní na úřadě řekla,že tam mám mít NE.
Takže opradu nevím kde je pravda :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. lis 2007 v 18:12  • Odpověz
Ahoj, tak já taky dneska byla na socce s těma papírama. S tou kolonkou PPM jsem taky nevěděla, úřednice mi řekla, že tam mám napsat ano. Jo a ten papír o tom jak dlouho budu doma mi řekla, že nemusím ještě odevzdávat, mám na to čas do 21. měsíců dítěte. A kamarádce bylo řečeno, že musí být doma 4 roky, protože neměla vyplácenou mateřskou (dělala na živnostenský list).... Tak to je síla, je to fakt chaos na entou :angry:
28. lis 2007 v 18:35  • Odpověz
racul,
a přímo paní na úřadě ti neporadí? Já mám jednu strašně hodnou a klidně by to tam přímo se mnou vyplnila, kdybych potřebovala :wink:
Taky nemáš náladu na koňa?

mapris,
dnes v noci jsem měla Marušku s postýlkou u naší postele, bylo to trošku lepší v tom, že když mrčela, že jsem ji držela za ruku, a když jsem se nenápadně odtulila, tak si zamrčela já se znovu překulila ji zas chvilku držet, no spala trošinku líp tak uvidím dnes, jestli ji budeme přenášet, až se dodíváme na telku (manža na útěk z vězení)

isacek,
možná to u nás budou ty špičáky, koukala jsem, že jí chybí špičáky, řezáky, a stoličky jsou rychlejší, už jsou některé skoro úplně venku :wink:
28. lis 2007 ve 21:03  • Odpověz
jita,
chudinka Maruška, jí potrápili jako tu naší :frowning2: .Fakt je to musí moc bolet, sama mám problémy a vím jak to bolí.
Tak hlavně ať už je to za váma :slight_smile: .
28. lis 2007 ve 22:12  • Odpověz
Čau holky,
koukám, že všechny máte dopis. Tady na sever to ještě nedorazilo :grinning: Já zatím žádný nemám, pokud jsem ho teda suše nehodila do sběru se sbírkou letáků :sweat_smile:

Ještě k foťákům pod vodu. My jsme si koupili v lidlu, jakože jednorázový za 250. Dá se použít i víckrát, akorát samozřejmě tam už není taková garance těsnosti, ale film tam jde normálně vyměnit. Taky jsme udělali pár fotek ještě na plavču pod vodou, ale povedla se akorát jedna, bo MM asi pod vodou nebyl a jen strčil foťák pod vodu a mám tam nějakou tlustou prdel od cizí ženské :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: , ale jedna fotka se povedla i s bublinou pod vodou. Akorát nebýt mojich noh, tak ani nejde poznat, že je pod vodou, bo ji vůbec nevlajou vlasy tak jak ostatním miminám :grinning: no a pak jsme s tím fotili na dovči, tak to některé fotky moc vidět nejdou, protože tam byla třeba velká hloubka, tak je to rozmazané, ale podařilo se pár fotek rejnoka (asi 10 :grinning: ) MM ho fotil jak u vytržení, ono taky není běžné, že na něho v Chorvatsku člověk narazí. No a jak jsme dofotili, tak jsme vyměnili film, akorát jsme tam dali velký 36 snímků a tam bylo používat jen filmy do 27 snímků - asi je to pak těžké a ten motorek to nepřevine, nevím. Ale fungovalo to i s tímhle. Ale nemáme ho ještě dofocený, takže nevím, jestli se ty fotky vyvedly, když už tam nebyla ta zaručená vodotěsnost. Navíc mě třeba MM fotil jak se potápím, ale protože seděl s malou na šlapadle, tak to jen zastrčil do vody, tak ani nevíme, jestli jsem byla vůbec v hledáčku :grinning:

Zítra jsme chtěli jít zase plavat, ale malá má rýmu asi z toho pondělního plavání. Sice jen taková vodnatá a furt kýchá, takže to jde všechno ven. Ale když půjdeme, tak ten foťák vezmem ať to dofotíme tam.

Jinak perla na závěr :grinning: Ivouš dneska zase dobře zahlásila. Přišla kámoška s roční Terezkou, která zatím jen leze, malá moc nechápala, co jako dělá na té zemi a tak ji chtěla zvedat a říká ji vstavej :grinning: Jsem načůrala plný kýbel smíchy :grinning: :grinning: :grinning:
28. lis 2007 ve 22:18  • Odpověz
jita2- on tam byl manža,paní sice byla ochotná,ale prostě mu řekla,že tam má být NE a tak to přinesl domů,že to opravené pošlu poštou.Prý není kam spěchat,ještě na to není všechno připravené.Pěkný bordel. :angry:
Takže já si myslím,že paní asi nebyla zřejmě dobře informovaná.Ale musím si to ještě pro jistotu ověřit,co tam teda má být.A jak píše macu-tak té řekli,že tam má být ANO. A v tom vzoru v MF je to taky,dokonce vystvětlené proč.Takže spíš věřím téhle verzi. :confused:
Macu- no to je prý pravda,kdo dělal na živnosťák, nemůže si vybrat :rolling_eyes:

Dobrou noc,hlavně u jíťy, jak tak čtu :wink:
28. lis 2007 ve 22:23  • Odpověz
Dashak: mě dopis taky ještě nedorazil.

Ta tvoje bublina má super hlášky, po kom asi bude? :grinning:
28. lis 2007 ve 22:45  • Odpověz
Holky, ještě k té PPM, já ten dopis neviděla, takže moc nevím co se tam uvádí za údaje, ale všichni už jste přece PPM vybrali, když máte přes rok děti a jste teď na rodičovském příspěvku, takže teoreticky by tam mělo být NE ne? Ale jak říkám, nevím v jaké souvislosti se na to ptají. Jen vím, že když jsem žádala o rodičák, tak jsem taky vyplnila, že pobírám PPM a baba mě zdupala, že PPM nepobírám, když mi skončila a přecházím na rodič.:sweat_smile: Tak si vyberte :sweat_smile:

Papa a všem dobrou noc. U nás bude myslím divoká, malá usla před 10 minutama zase :sweat_smile: Takže padám na hubu a myslím, že se bude dost často budit, bo skoro nic dneska nesnědla :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jo ještě k zubům...špičáky jsou které? Trojky? Páč nám tady ten jeden zub na jedné straně lezl od dovolené a byl to opruz. Už měla venku všecky stoličky jen tahle potvora furt ne vylézt, boule jak prase, malá špička prořízlá ven, ale nechtělo se to proklubat celé. Dokonce ještě teď to podle mě nemá celé venku, páč ho má furt takový malinký a hrozně špičatý, že ani nevím jak s tím funguje :confused:
28. lis 2007 ve 22:49  • Odpověz
dashak,
my nemáme ani špičáky, ani řezáky, tak nevím, jestli to jsou ty dvojky nebo trojky, oba dva se mě zdají špičaté :grinning:
No taky se mě zdá, že ta Ivuš je taková ranařka po tobě :grinning:

racul,
pravda, že úředníci kolikrát nevědí základní věci, tak je docela dost možné, že se vaše paní spletla, já tam ještě nebyla, tak zatím nevím :wink:

Kdo chce zlepšit náladu, ať si na youtube pustí ladovskou zimu :grinning: Je to sice už starší záležitost, už jsme se tomu křenili loni, ale když si to zas pustím, tak mám dost :grinning: :grinning:
29. lis 2007 v 07:43  • Odpověz
racul, já taky myslí, že pokud jsi PPM pobírala, tak by tam mělo být ANO, právě z toho důvodu, aby bylo jasné že máš možnost volby jestli 3 nebo 4 roky, páč pokud jsi na PPM nárok neměla, tak je jasně daná čtyřletá varianta :wink: anebo tomu rozumím blbě? :confused:

holky nestrašte mě s těma špičákama, nás potrápily i ty pidiřezáčky, nebylo jediného zuba, který by vylezl v klidu, o všech jsme věděli minimálně měsíc předem :frowning2: stoličky nás obtěžují celé 2 měsíce a je vylezený zatím kousek jedné :unamused: posledně to byly horečky přes 39, takže už se každého prořezávajícího keláňu děsím :rolling_eyes:
29. lis 2007 v 09:49  • Odpověz
Ahojky kočky,
kdyby jste věděli jak se mi nechce vás dočítat :frowning2: tak se omlouvám ale jsem mimo :sweat_smile: jako vždy :confounded:
Dáší Ivanka je super mazačka, je k sežrání :grinning: takhle krásně mluvit náš Kuba asi nikdy nebude :unamused:

Holky máte už vyzdobený byt?? Teda koho z vás bere advent, já jsem včera pokoupila věci na věnec, tak musím něco splichtit.
Jinak jsme byli u kožní, Kuba dostal nový mazadla tak jsem zvědavá a já gel na beďary, prý by mi to mělo zabrat. Ještě jsem ho nevyzvedla z lékošky (300Kč :angry:
ale nesmím kojit už vůbec, páč nebylo prokázáno co by se stalo, tak to nepokuošet. Do rána nechtěl tak jsem zvědavá jak to bude dál.
29. lis 2007 ve 12:04  • Odpověz
Dneska ráno jsem mu nalila do jeho hrnečku plnotučný mlíčko a už ho má vypitý, šikulka udělal mi radost, ani se moc nešklebil :slight_smile:
Jo a perla, jsem zase zamachrovala :unamused: koupila jsem mu tu lahev s brčkem (odpovídá jeho věku) v DM za 60kč :dizzy_face: pod stromek, doma jsem zkusila co on na brčko, tak místo toho aby pil, tak to brčko kousal a pak bublal do pítí, noedochází mu že to nesmí nahýbat tak jako hrnek, tak že mu asi koupím jěště hrneček pro starší, než má on..... :frowning2:
To naseje :angry:
A spočítala jsem dárky pro něj (no pro nikoho jinýho taky nemám) a napočítala jsem jich 7 :confused: jsem na ně málem zabudla :grinning:
29. lis 2007 ve 12:08  • Odpověz
Horní špičáky jsou trojky :slight_smile:
29. lis 2007 ve 12:09  • Odpověz
Ijet: já budu zdobit okna o víkendu. Na venkovních dveřích už mám věnec, ve středu jsem si ho objednávala, tak jsem ho tam rovnou šoupla.
29. lis 2007 ve 13:46  • Odpověz
Já se k tomu dostanu taky asi až o víkend :angry:
29. lis 2007 ve 13:49  • Odpověz
autor
nazdar kocky,
JA UZ MUZU CHODIIIIITTTT :grinning: :grinning: :grinning: . Mi dneska krasnej doktor rekl, ze by to melo by t v pohode, mam to koupat, mazat a pomalu zacit chodit. Budu muset, dneska prileti tchan a v nedeli odjizdi s babickou, tak to zas nechci moc prehanet hned v pondeli ... Mam takovou radost ... :grinning: :grinning: :grinning:

jita2,
no, mala dostava ten sirup sedalia a zase dneska vyvadela kolem 6ty. Pak prisla babicka s tim, jestli se Terka nebudi hlady. Takze dostane vecer vic kase, snizim vecerni a nocni davku mleka a jestli se v 5 vzbudi, tak dostane jeste 150 a uvidime ...
29. lis 2007 v 16:13  • Odpověz
ijet,
adventní věnec už mám, vyzdobeno nemám, trošku vyzdobím až začne advent, asi v neděli :wink:
No ty mastičky jsou teda ¨pěkně drahé :angry:

mapris,
no tady holky říkali, že pokud se dítko budí poprvé třeba ve dvě v noci, zkrátka po půlnoci, tak by to nemělo být hladem, ale znáš to, každé dítko je jiné a pravidla zas tak přesně nefungují na všechny, takže i to je možné, malá mě mrčí někdy i po mlíku, jak ho hned vypije, nebo ho spíš ani nechce někdy :wink:
Jinak obrovská gratulace k tvému super zdravotnímu stavu :sweat_smile:

Jinak jsme dnes koupili zimní boty, 799,- :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused:
Ale měla penízky ještě z narozenin, neměli jsme je utracený, nevěděli jsme už co, tak jsme ještě koupili botky. :wink:
29. lis 2007 v 17:55  • Odpověz
Maprísku, to je úúúžasný, tak nožičku zapoj pomalu :wink: ale to už neuvidíš fašáčka mudráčka co??? :grinning:
Jitu, pěkná palba za ty boty :angry:

Já jsem měla odpo spich s holkama z práce, slezli jsme se v cukrárně, ijetka si dala dortíček a vídeňskou kávu :sweat_smile: no to jsme si dali všechnyy a mám hlad, ale jíst nebudu páč se trestám :grinning: nevím jak to vydržím páč mi dávají duel a končí a ž dlouho, takže ten hlad ani nezaspím a zítra se na cvíču strhnu :grinning:
29. lis 2007 v 18:31  • Odpověz
Mapris, tož veliká gratulace k té tvé uzdravené nožce :wink: a taky k takovému pěknému příspěvku 3500 :grinning:

Právě jsem si advenťák dovezla od mamči, tvořili jsme to spolu u ní, ne že bych si nechtěla dělat doma binec :sweat_smile: :grinning: ale nemám tu tavnou pistolku a sama bych to s malým pověšeným na nohavici těžko zvládla. Takže se teď kochám, jak se mi krásně poved i věnec na dveře, ten taky už visí a zbytek budu zdobit o víkendu, už jsem z půdy dovlekla všechny ty kravinky od loni a strašně se těším jak to bude krásně načančané :dizzy_face:
Jen nevím jak malý ponese, že mu uklidím z podzimní výzdoby ty malé dekorativní dýněčky, bo on je miluje, pořád mi je sundává a křičí "dyjáá" prostě dyně jsou jeho srdcová záležitost, říká tak i mandarinkám :grinning: :grinning:
29. lis 2007 v 18:35  • Odpověz
Holky já vám závidím jak krásně vám dítka štěbetají :frowning2:
29. lis 2007 v 18:47  • Odpověz
Tak jsem napsala román a nešel net nebo co, mě to odpojilo :angry:

ijet,
už zase máš starosti babizno?? Vždyť se taky dočkáš, jen holt o něco později.
Naše Maruš fest rozvazuje, vždycky opakuje poslední slovo řádku v básničce, co jí táta čte z knih a dnes v obchodě řekla tak krásně nashledanou, že prodavačka čučela :grinning:
Teď zrovna říká třeba papoušek...

No a nevím, co se s naší malou děje, že chce posledních pár dní pořád něco jíst. Dřív jen tak zobala a teď třeba půl hodiny po jídle volá zoufale mňam mňam a dožaduje se jídla, nechci z ní otesánka, chci jí aspoň trochu žaludek udržet v klidu, ale je to fakt už pár dní hrozný, nevím, jestli si chce kousáním masírovat dásně nebo najednou ráz naráz potřebuje větší příjem :cry:
ALe zkrátka po jídle by přeci měla aspoň dvě tři hodiny vydržet :unamused:
29. lis 2007 v 19:42  • Odpověz
Jitu dyk mě znáš, napřed zuby teď kecání, mě to taky seje :frowning2:
Já mám furt něco extra :grinning: :grinning:

Tak třebas mobil jo??? Místo haloooo říká nene páč mu říkame nene jako že nesmí! Ovšem halooo taky říkáme ale pro něj je to nene :grinning:
Alespoň že umí odpovídat jak dělá jakýkoli zvířátko, ovšem perlí u kozy to začne mlaskat páč si myslí na cecek :grinning: :grinning:

Třeba má Maru nějaké období, s jídlem a hlavně každý pinďa je fakt jiný, třebas bude mít větší chuťě a bude chtít místo krajíce třebas ještě půlku navíc.

Já jsem dneska dala mladýmu obídek aby baštil sám (začíná si to nutit tím že od nás nechce, vrtí hlavou a říká nene,ale jak mu dáme lžíci do ruky tak hodí okem a má krasný vítězný úsměv) no jak to dopadlo?? Pár lžic na jedničku až jsem se divila jenom že pak se v tom začal hrabat a já šílela, hnus bordel. Taky jí levou rukou, ne že by mi to nějak vadilo, v rodině máme leváka mýho strejdu
:sweat_smile: a hlavně děti to střídají tak uvidíme :confused:
29. lis 2007 v 19:49  • Odpověz
ijet,
no vidíš, tak super zábavný to doma nemáme, s tou kozou jsem se teda dost nasmála :grinning: :grinning: :grinning:

Maruš taky někdy jí sama, ale moc jí to lžičkou nejde, spíš rukama :frowning2: A nějak nezvládáme to pití z hrnečku, už se skoro stydím, když někde vytáhneme falšku s dudlem :frowning2:
29. lis 2007 ve 20:07  • Odpověz
Jo koza je skvělá se tomu gebíme celá rodina, akorát to musím všem vysvětlovat :grinning:
Na hrnek si zvykne, uvidíš :wink: dítka jako Maru jsou holt zvyklý na lahev, páč ji mají od malinka se sunárkem :wink:
Čumíš na Mázla s Gitou viď??? Teda jestli tam ještě hrají :grinning:
29. lis 2007 ve 20:19  • Odpověz
autor
nazdarek,
děkuji za gratulace :o))

jita,
z toho si nic nedělej, malá taky nechce pít z hrnečku, vždycky se napije a pak to vyplivne a teče jí to po bradě. Koupila jsem jí taky takový pítko něco jako ijet, a neumí z toho, tak to má občas na hraní. Děti co mají od mala flašku, tak se to učí hůř ... No, já má taky pocit, že se naše malá docela slušně rozežírá ... Polívku svojí nechtěla, protože jsme s babičkou měli bramboráky - tak jsme jí pár kousků dali, protože to byly hrozný scény - ty jí jely jak namydlenej blesk. Jogurt už jí taky nestačí její dávka ... A kaše jsem taky musela teď večer dělat víc. Tak jí zkus dávat piškotky nebo nějaký křupky ... a jak to máte s pitím, pije dost?? Terce teď nabízíme skoro furt a vypije v klidu 300 ml, ale vodu mi nechce ... S tím mlíkem udělám zítra ráno pokus ...

ijet,
simtě, ty furt něco řešíš :o)) hlavně že je zdravej ne? :o)) Malá taky nechce moc mluvit, na všechno si ukazuje prstem a naučila se skvěle kníkat :angry: , hlavně večer v postýlce. No a holky, z listopadu uš jedna po druhý píšou, že jim prckové chodí a jsme tam poslední dvě, co nechodí - máme stejně staré holky. Tak si říkám, že Terka bude poslední - ale zase umí jinejch věcí. Když jí občas vedeme za ručičku, tak kope do míče .. už umí postavit komín. Těš se s jinejch maličkostí, který určitě jiný děti třeba ještě neumí a nefňukej co neumí ten tvůj, vždyť je to šikula :grinning: :grinning: :fearful:

zevi,
no, adventní věnec chci každej rok, ale vždycky se mi to podaří zdárně prošvihnout, letos jsem na to nezapoměla, ale nevím, kde bych ho do neděle sehnala :o((
29. lis 2007 ve 21:03  • Odpověz
Ijet: nesrovnávej!!! Každý dítko je jiný a Kubík nám ještě jednou všem ukáže :wink: .

My dneska měli šílený odpoledne, pořád jem mručel a vztekal se. Dásně má nabušený, dokonce podle hmatu je jedna stolička už trochu prořízlá. Ale neřekla bych, že ta protivnost je od zubů. Spíš si jen vynucuje, abych ho nosila od mikrovlnky k čidlu a nazpátek.

Jó a včera přišel na návštěvu děda a Ondra když ho viděl tak vykřikl DEDE, no děda se samou pýchou nadnášel, jak byl rád, že ho Ondra poznal. A manžel říkal, že máma říká když nejsem doma.

Maprísku tak to je super, že je nožka v pořádku!!!
29. lis 2007 ve 21:18  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.