• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
Já vím :pensive:

Zkoušejí to co pinďouři malý :grinning: :grinning:
29. lis 2007 ve 21:40  • Odpověz
ijet- no tak tě můžu uklidnit,ten náš skoro ani nemluví a zvířata taky nedělá,takže se hoď do klidu :wink:
29. lis 2007 ve 22:25  • Odpověz
ráčku ááááááhoj :slight_smile: ti naši Kubíci viď? :sweat_smile:
29. lis 2007 ve 22:52  • Odpověz
Tak naše malá taky zatím nic moc nemluví, ale snaží se opakovat.Jen jí není moc rozumět.Ale blbá, umí krásně :angry: .A umí, koníka, kočku, pejska, mašinku, prasátko a trochu osla, ale to zatím poznáme jen my :grinning: .A nejlíp umí ten zvuk, když přijde na icq zpráva.Já to mám totiž na mobilu na příchozí poštu a jak to, za celý den několikrát slyší, tak už to dělá taky :dizzy_face: .Je to celkem prča.
30. lis 2007 v 00:09  • Odpověz
Čau babulky :slight_smile:
jsem tu nakoukla, než jdu chrnět. Všímáte jo? Jak se zase vracím do formy? :grinning: Vaše mínus :sweat_smile: Včera jsem se dokonce osmělila a napsala do jedné diskuze v kojencích :sweat_smile: Jsem čekala, že mě slečna rozdupe, ale výjimečně uznala, že pravdu mám asi já, tak jsem byla potěšena :dizzy_face:

Vy ty vánoce tak prožíváte? :confused: Adventní věnec i věnec na dveře máme sice taky, ale jen proto, že nám ho udělala teď švagrová jak jsme byli v olmiku. Taky to dělá tou tavnou pistolkou. Akorát ten na dveře si musíme dát zevnitř, bo venku by měl životnost tak 10 minut...no 20, ať nežeru, ale víc určitě ne :grinning: Tady fakt bydlí dementi, brácha si jednou nechal za dveřma boty a někdo mu do nich nachcal :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Těžko říct, jestli pes nebo člověk, no ale prostě tam měl mokro :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jinak budu akorát dávat na okna vločky - takové ty foliové co drží samy, různé velikosti třpytící se, proti světlu to vypadá hezky a malé dám asi na dveře to mám nějaké postavičky santa clausika, bo na okně by to vidět nešlo, ona má bílou s barevnýma obrázkama, takže to hybridní okno naštěstí nejde vidět :angry: A jinak nevím, co bych tak jako nazdobila, možná udělám do misečky nějakou dekoraci z větviček do florexu a nějak to ozdobím.
Jak zdobíte vy? Dáváte třeba nějaké cinkrlátka na záclonu? Tchýně tam má dycky milion červených mašliček. Jo a do obýváku dáváme vždycky takovou megamega baňku, ale to dám až těsně před vánocema a nějaké vánoční svíčky a svícny taky asi. Ubrusy to samo.

Jinak k nočníkování - se lepšíme, dneska jsme chytli 70% čůrání. Kakání bohužel ne, bo si zase kákla v postýlce jak usínala :stuck_out_tongue_closed_eyes: A dnes se mi konečně v tescu podařilo koupit celkem malé gaťky - máme velikost novorozenec :grinning: ve 20 měsících to jde ne :grinning: , byly balené po 3 a na prdelce je taková kraječka...tipuju, že to jsou asi spíš gaťky na plínku pod šatičky, ale pro nás jsou to momentálně skvělé bombarďáky, z toho by nemělo ani kokino eventuelně vypadnout :sweat_smile:
A normálně, před tescem si sedla na nočník a vyčůrala se a v tescu jsme byli asi 2 hodiny, samozřejmě s plínkou a přijdeme domů, plínka suchá :confused: , tak ji honem frknu na nočník a v momentě začal hrát, načůrala snad deci :confused: , takže to asi fakt držela. Tak předpokládám, že se to během týdne dvou snad naučí. Akorát to ještě sama nehlásí, spíš je to tak, že se jí musím ptát a co hodinku ji tam posadím a ona se teda vyčůrá. Ale je to na dobré cestě, bo ještě nedávno brutus hysteráky jak slyšela slovo nočník a za žádnou cenu na něm nechtěla sedět :stuck_out_tongue_closed_eyes: A teď si i sedne sama.
Opět perla na závěr :grinning: ráno jsme šli teda tandemově čůrat (ráno chápejte v 10 :grinning: ) já na záchodě, malá přede mnou v předsíni, za chvilku začal nočňajs vyhrávat, tak velká pochvala že.... ji zvednu, utřeme pipinku (to se jí líbí nejvíc :sweat_smile: ) a jdu vylít ten nočník do záchodu....najednou slyším takové prskání vody - malá stojí ve dveřích do koupelny a čůrá na stojáka :grinning: Pěkně to o tu dlažbu prskalo, takže prekérka a bordel v okruhu půl metra :sweat_smile: a ještě to chytl i běhoun trochu. Ona chudera jak to začlo hrát, tak se asi zarazila a zastavila to čůrání a pak to dojela ve stoje. Ten nočník totiž někdy hraje někdy ne, záleží kolik toho čůrne. Když je toho málo, tak nejsou zalité oba ty špuntíky, tudíž to nesepne. Tak jsem nechala z chaty přivézt druhý, nehrací nočník, ale zas je zvyklá na tamten a tomhle sedět nechtěla.

No a jinak musím říct, že jsem se brutálně posmála jak Jiřík od Zevi říká dyjá, hlavně na mandarinku :sweat_smile: , Ivanka to tak měla s pejskem, u ní byl ze začátku - asi tak kolem těch 13 měsíců pejsek každé zvířátko, včetně kravičky :grinning: A ijetky mlaskací koza taky super, fakt jsem si zas naplnila kyblík :grinning: :grinning: :grinning:

Tak ať se dobře vyspinkáte, já včera zas musela chrápat s malou, dneska jsem zvědavá jak to bude :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jo a přidala jsem na youtube zase nějaké videa. Je tam bublina když měla 17 dní, takže takový pidichroustík asi 1360g :wink: By člověk ani nevěřil, jaký kus baby z ní vyrostl, i když je teda furt z našich tlachalkovských dětí nejmenší, ale holt sova kanára neporodí :grinning: Takže asi žádná dlouhonožka z ní nebude, bo není po kom.

A teď už fakt jdu.

Tak ať máte ráno co číst :slight_smile: :wink:

Papa a sladké sníky :dizzy_face:
30. lis 2007 v 00:43  • Odpověz
ijetko, ijetko... žádný fňukání :wink: :sweat_smile: třeba je Kubík perfekcionista a nebude se ztrapňovat žádným dětským šišláním, ale začne jako náš kamarád, až po druhém roku, ale rovnou souvislé věty :wink:

já bych to mohla zas brát opačně, každý se ptá jestli už chodíme a my pořád sami nechodíme, tak si zvyšuju aspoň sebevědomí, že máme šikulku na mluvení, je to malý brepťák, akorát že na to se nás nikdo neptá, ale on o tom dává vědět sám :grinning:

a flašku s dudlíkem máme taky furt :pensive: a to na ni jako kojený zvyklý nebyl, takže v tom to nebude a nic jiného nechce (když nepočítám obyč skleničku, ale tu těžko můžu brát na procházku a stejně se to neobejde bez pobryndání) dokonce těžce nesl, že se nám minulý týden zničil kulatý silikonový dudlík a musel si zvykat na anatomicky tvarovaný, páč jeho macešská maminka rozhodla, že už je dost velký a nový dudel se kupovat nebude, vypotřebuje se to, co je doma :sweat_smile:

mapris, já si věnečky dělám sama, jsem na to ujetá a strašně mě to tvoření baví, hlavně nakupování nejrůznějších serepetiček na to, aby byl každý rok jinačí a strašně se v tom vyžívám, letos to byly tři, na venkovní dveře, pak na dveře k nám do bytu a ještě adventní, no a dva pro moji mamču, když už jsem u ní dělala binec :sweat_smile:
a ještě nazdobím svícny a takové proutěné koule na lustr, vytáhnu betlém, posprejuju okna... a hrozně se těším jak bude prďola reagovat na stromek, když jsme teď byli na obíčku, tak byl z jejich megastromu úplně paf a kvůli jeho jééé, jéééééééé, jejeje, týýý jo, žaža-sítí (svítí) jsme pěkně dlouho mrzli venku :grinning: :grinning: :grinning:

jejej, deň jak hrsť :confused: jdu taky do pelíšku
30. lis 2007 v 00:46  • Odpověz
jééé, dashak, tak tu nejsem jediná noční můra :sweat_smile: to si ještě dočtu a jdu chrnět :slight_smile:
30. lis 2007 v 00:47  • Odpověz
jé teď čtu co jsem napsala :grinning: Aby jste si nemysleli, že děcko trápím a v mraze svlíkám a posazuju na nočník před tescem :sweat_smile: Jsem myslela, jako před nákupem v tescu...doma :sweat_smile:

tady dady dady daaa :grinning:

To je konec :slight_smile:

Jo a ještě jsem zapomněla poděkovat za pochvaly a pusinky bublince, všecko ji to vyřídím :dizzy_face:
30. lis 2007 v 00:52  • Odpověz
Baf zevi, ty taky nespíš :sweat_smile: Já už jdu na to vletět, tak tu dlouho neponocuj :wink:

Dobrou noc :dizzy_face:
30. lis 2007 v 00:53  • Odpověz
a že mi to v hlavě šrotilo, jestli s sebou taháš v nákupní tašce nočňajs a sedáte na něj před vchodem :grinning: :grinning: :grinning:
bublinka je vážně veliká šikulinka a ty malé nehody určo dělá jen proto, aby její maminka měla čím pobavit tetky z koňa :sweat_smile: :grinning:
30. lis 2007 v 00:56  • Odpověz
už su jednů nohů v kanafasu :wink: dobrou :slight_smile: s kobrou :grinning:
30. lis 2007 v 00:57  • Odpověz
Mi to nedá, ještě k adventním věncům... v tescu je prodávali normálně v zelenině :slight_smile:
30. lis 2007 v 00:58  • Odpověz
o a s tou dýní, to má chlapeček nejspíš po tatínkovi, páč když přede mnou poprvní řekl, že jestli si nekoupíme dyňu, tak jsem na něj hladěla jak na tatara a on myslel meloun (a jeho máti to říká taky) tak ta mandarinka se v tom už lehce ztratí :grinning:
30. lis 2007 v 01:03  • Odpověz
tak už su tady zas :sweat_smile:
bo jsem se ještě v noci neskutečně nas*ala, že jsem ani spat pořádně nemohla :angry: :angry: :angry: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ještě než jsem šla do hajan, kouknu do okna na teploměr a mohlo mě trefit, mezi okny naskládané hadry nebo deky či co, asi aby těma špaleťákama neprotahovalo, hádejte 3x kdo to tam asi dal, naše (radio)aktivní babi :confounded: zřejmě tušila, že bych prskala a nechtěla to, tak využila toho, že jsem půl dne u našich a pěkně to tam zateplila :stuck_out_tongue_closed_eyes: dobře míněný úmysl, ale já jsem čertova, právě kvůli tomu, že si to udělá tak hezky samozřejmě a bez ptaní :angry: :angry: co bude příště až vytahnu paty? vymaluje nám na fialovo nebo přestěhuje nábytek, bo si myslí, že jinak by to bylo lepší?? bože, já su vzteklá!!!
asi dneska vybuchnu, páč už je toho naskládaného víc, převčírem, jak jsem rachala na půdě ty vánoční věci, co neobjevím? babi tam do krabic uklidila náš stan a spacáky (původně jsme je měli v takové komůrce, která je sice u nás na patře, ale skladuje tam nejrůznější věci ona i my a když my byli na dovolené, tak tam velice vygruntovala :angry: ) no a právě ten můj spacáček mě nadzvihl, páč je fakt velice kvalitní a byl neskutečně drahý, před pár lety na něj padlo půl mé výplaty a on si klidně vlhne na půdě :rolling_eyes: že tam neuklidila svoje rezervní peřiny, které v komůrce pěkně zůstaly :angry: :angry:
a jestli chcete perličku na závěr (ta je už nějaký týden stará) nedávno jsme s manžou hledali moje antíky, které jsem 100% věděla, že ještě předešlou noc byly na stolečku v obýváku-nenašli, asi hodinu jsme lozili jak idioti a všechno převraceli, proklínali malého, kam je asi zašantročil a druhý den z babi vylezlo, že je položila na televizi, jakto, že jsme to neviděli?? proto, že bych je tam nikdy nedala a podezřívali jsme toho našeho malého smrádka, tudíž jsme hledali asi jen do metrové úrovně :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:

to je ale štěstí, že?
všechno bych přešla mávnutím ruky, ale ty okna nerozdýchám, se mi tmí před očima, když na ně nahlédnu :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: a to za nima tak hezky chumelí...
30. lis 2007 v 09:02  • Odpověz
ijet,
jasan, Mázl je u nás dvakrát týdně důležitější než manža :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

mapris,
s pitím je to dobrý, vypije hodně, ale vodu taky nepijeme, šťávy ovocný moc nechtěla, tak dělám různé čaje, feniklový, heřmánkový, dětský, a i ovocné :wink:

dashak,
s nočníkem je to fakt úspěch u vás! Ivča je šikulka, já vůbec nevím, kdy to půjde u nás, sice, když ji posadím, tak se skoro pokaždé vyčůrá,ale že by to byla schopná říct dopředu, to zatím určitě ne :wink:

zevi aneb noční můrko,
já myslela taky, že Ivču svlíká před Tescem :grinning: :grinning:
Máš doma taky šikulku breptu, co?
U vás se taky říká "pavůk, brůk" ? To se mi mooooc líbí :grinning: :grinning: :grinning:
30. lis 2007 v 09:08  • Odpověz
autor
dashak,
vítej zpátky, naše románová dashak :o))
já toho dneska moc nesplodim, páč mám v remosce kuře a babi s dědou šli ven, tak jdu uvařit oběd.
Taky jsem to pochopila tak, že jsi jí před tescem dala na záchod :o))

my máme teď druhý týden česko-slovenskou mluvu. Ale už říká baba, občas ta (jako táta) někdy se jí povede bu (kráva) ale jinak nic. Furt ukazuje, chce chovat, aby mohla zapínat světla, lampu, mikrovlnku a pekárnu.

no nic, jdu vařit, doženu vás příští týden.
30. lis 2007 v 11:02  • Odpověz
Dashak: ty nikdy nezklameš, při čtení tvého příspěvku jsem naplnila kyblík já. A kde to bydlíte, že tam sousedi čůrají do bot??? :grinning: . U naší mamky to dělá pes, většinou ale do cizích bot.
Taky jsem se divila, proč nosíš nočník sebou do Tesca.
Ale jinak jste na nočník šikulky.

Já dám do kona nějaké obrázky, mám takový malý blikací stromeček, tak ten dám taky na parapet. A pokusím se donutit manžela, aby dal světýlka na okap. měli jsme to loni a vypadá to krásně. Jinak uvnitř budu zdobit až o vánocích, ubrusy až na večeři. Nějaké svíčky, jmelí apod.
30. lis 2007 ve 13:37  • Odpověz
autor
jinak co se týče výzdoby,
my pojedem na vánoce asi na slovensku, ale dashak nápad mně docela potěšil, asi kvůli malé dám něco do oken, aby měla na co ukazovat :o))
30. lis 2007 ve 13:58  • Odpověz
jito, přesně takové slova sa u nás říkajů :grinning: :grinning: :grinning:

s tím mluvením je to stejně prča, Jiřík miluje balóny (hned vedle dyní :sweat_smile: ) a jak vidí v telce fotbal, nezapomene okomentovat "baón" a nově k tomu přidává gól (bez ohledu jestli nějaký padne nebo ne, dopilujem časem :sweat_smile: ) měli jsme puštěný sport a malý hlásí: baón, góu... a ono to nebylo hřiště fotbalové, ale golfové :grinning: :grinning:

a dnes vlekl tátu přes oběd do obýváku, teď se v chodbičce zasekl a vzpomněl si, že tam včera s tatínkem objevili v rohu festovní pavučinu (stydím se :pensive: a hned ji jdu vysmejčit, než zapomenu) a začal ukazovat "tam bak bak" :sweat_smile: :grinning: a dělal ffůůůůůů aby ji rozhoupal :sweat_smile:

kam, a jak to mamka řeší? bonzne pejska nebo to hodí jako na sousedy? :sweat_smile: :grinning: :grinning:
30. lis 2007 ve 14:04  • Odpověz
Zevina: mají rodiný domek, tak snad jedině, že by to hodila na babičku :grinning: Přeci už jen je stará a člověk neví co se jí přihodí :wink:
30. lis 2007 ve 14:12  • Odpověz
30. lis 2007 ve 14:21  • Odpověz
Teda holky,já se fakt picnu,zase se mi to vyplo a příspěvek se nepřipsal,tohle se snad stává jenom mě :angry:
Sakra a já se rozepsala a teď už je malej tady u mě takže moc psát nemůžu,on furt sahá na klávesnici tak já se stavim a napíšu asi zítra,dneska už nebudu online,chjo,tak pa.
30. lis 2007 v 15:42  • Odpověz
Tak jsem tady osiřela, Ondra je u mamky, páč jdeme večer pařit, tak si ho vzala už teď, aby si ho užila.

U mamky mají kočku doma, Ondra je po ní úplně divej. Ještě, že je kočak v pohodě. Pořád se po ní válí a chtěl by jí nosit. Musím je spolu vyfotit.
30. lis 2007 v 17:32  • Odpověz
nikde nikdo... kam se všichni poděli? :confused:
30. lis 2007 ve 21:53  • Odpověz
tak si aspoň vyberu krásné čísílko 3535 :grinning: :grinning: :grinning:
30. lis 2007 ve 21:53  • Odpověz
Baf zevi, zase si vyžrala takový hezký příspěvek jo? :grinning:
Dneska je pátek, tak to zas všichni oblbujou manžílky :sweat_smile:

Jsem se náramně pobavila nad gólem v golfu. A nebylo to tak, že ty jsi to maminko nepochopila a on křičel golf? :grinning:

Jinak se musím pochlubit, jak dnes padám na hubu :grinning: Celý den jen lítám s pochcanýma hadrama a nebo běháme po pšenici :grinning: Dneska se nám teda vůbec nedařilo, jsem ji včera asi přechválila :sweat_smile: Ale prý to tak bývá, že po pár dnech bývá krizovka, tak snad zítra to bude lepší. Aspoň jsme odzkoušeli všechny nové gaťky a musím říct, že tesco gaťky teda udrží fakt i to hovno :sweat_smile: Takže aspoň pozitivní zjištění :grinning: Naštěstí, nevím čím to je, možná že je chvíli klid od zubů, má teď fakt tuhouše, žádné kejdy co měla dycky až na zádech, takže se to dá. Jen vytřepu gaťky do záchodu :sweat_smile:

Teď jsem se otočila na telku, že co tam pořád běží taková monotonní hudba a oni tam je.ů :sweat_smile: :sweat_smile: To jsem nevěděla, že mám takové zpestření na pátek večer, tak mizím od PC :grinning:

Jo ještě jsem chtěla od Mapris vysvětlit co to je MDM. Mě napadají samé blbosti, teda předpokládám ve spojení s manželem, ale radši ať mě to osvětlí sama :sweat_smile:

Kam, čůrání do bot je ještě slabý odvar, už jsem vám psala přece v únoru jak nám poblili u malé okno a hodili hovno zabalené v novinách na zábradlí od balkonu :sweat_smile: Prostě takové normální městečko no :grinning:

A jinak s tím nočníkem před tescem :grinning: Já si to dycky čtu až to pošlu a jak si prostě čtu, tak se mi v mozku přehrává i ten obraz, vše si prostě představuju jak to někdo popisuje a najednou jsem se přistihla jak myslím na to, že malá sedí na růžovém nočňajsu s kačenou u vchodu do Tesca a pak jsem jen zakroutila hlavou a řekla si - "ale takhle to nebylo" :grinning: takže jsem to pak raději uvedla na pravou míru, bo jsem si říkala, že to tak napadne i ostatní. Fakt čůrala doma a chtěla jsem napsat "před nákupem v tescu" a zkrátila jsem si to na "před tescem" :grinning: To je asi podobné, jak jsem tehdy chtěla říct Ivance - Ivanka je šikulka, čůrala a řekla jsem že Ivanka šukala :grinning:

Už radši jdu, ať nás nezamknou :sweat_smile: :confused:

Tak papa a hezký víkend a pařícím dobrou pařbu, ale když paříte, tak si to asi stejně nepřečtete co? :sweat_smile: Tak aspoň ať zítra nemáte moc velkou opici :grinning:

Pa D.
1. pro 2007 v 00:40  • Odpověz
kamhajek,
dodatečně gratulujem Ondráškovi k včerejšímu svátku:o).
Včera jsem se sem nedostala, tak aspoň opožděně.

Holky my chcem dnes jít na rozvícení vánočního stromku na Staromák a ono prší, tak to budem muset být doma :cry: .Byli jsme tam i vloni, sice lidí šíleně, ale chtěli jsme to rizknout.
1. pro 2007 ve 14:47  • Odpověz
Tady je to nějaký mrtvý, na to, že je venku tak ošklivo :dizzy_face: .
Máme taťku ještě v práci, uvařila jsme si už včera večer a dneska jsem byla celé dopoledne u kamarádky.Malá si tam vyhrála s jejím synovcem a teď už dvě hodky spí, to u nás není zvykem:o).
1. pro 2007 ve 14:51  • Odpověz
autor
ja tu jsem, ale jen na chvíli, mám prázdnej byt a pořádnou depku ...

kam,
a když dáváš malýho hlídat babičce, tak ho i vykoupe? Já si domluvila hlídání na 14.12. na manželovo akci z kolegama z práce, a nevím, kdy máme vypadnout. Kamarádka mi Terku pohlídá, mají se obě rídi, ale vypadnout v 8 mi přijde pozdě...

dashak,
MDM - je můj drahý manžel. Ale někdy mám chuť napsat můj de... manžel, protože teď jsou stavy, kdy bych ho nejradši zabila.

Mně zítra odjíždí babička s dědou a začnou zase perné dny ... Hlavně musím začít pomalu chodit a bojím se to přehánět, protože to ještě nemám zahojené ...
1. pro 2007 v 16:48  • Odpověz
Holky dneska psali v novinách, že přesnídávky včelka Mája a tesco obsahují pesticidy.To je pěkný svinstvo, to může vyvolat při dlouhodobém používání i rakovinu.Týká se to hlavně jahodových.
To je celkem fakt už síla :angry: :angry: :angry: .....
1. pro 2007 v 17:11  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.