• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
Tak my jedeme 16.června do itálie a když to bude Ondra dobře zvládat, tak by jsme ještě někam ke konci léta ráda letěli :sweat_smile:
22. dub 2007 v 19:52  • Odpověz
ahoj holky,po dlouhé době jsem sem nakoukla a vidím,že jita2 nám tu ty říkanky slébené ještě nenapsala :grinning:

taky mažu Daylongem 40 z lékárny za 360,-,ani jsem nevěděla,že stačí mazat jen 1xdenně,ale je fakt,že jsem mazala fakt málo a stačilo to :wink: asi tak dopol a odpol,když jsem šli ven :slight_smile:

co se týče krmení dětí,tím co jste tu psaly,tak to taky nechápu :astonished: myslím,že to na té dovče asi nevydržíš :sweat_smile: teda,když já vidím,jak sotva sedícímu dítěti dávají nanuka,cucnout piva,gulášek tak mám vážně dost :angry: nechci malému dávat ani čokoládu a bonbony(ty teda ještě neměl)denně,tchýně se diví,proč,vždyť přeci troška mu neublíží :confounded: asi jsem s tím jídlem hrozná,ale doufám,že mu aspoň nehuntuju játra a ledviny :slight_smile:

jinak dnes jsme byli v lesoparku a super,malej byl ze zvířátek hotovej,tak tam budeme chodit často :grinning: minule jsem si už koupila permici :sunglasses:
22. dub 2007 v 19:55  • Odpověz
Tý jo Kamhájku, já tady skoro pučím závistí. Já chci taky k móóóřiii!!! Ale nejsou korunky :angry: :frowning2: No ale hlavně že jsme zdraví a máme se rádi :grinning: . Já měla včera hroznou depku, že s nima na žádnou chatu nejedu, že se tam zbláznim. Ale manža mě uklidňoval, že prej vždycky, když bude dělat chytrou, tak se seberem a někam si spolu zalezem :sweat_smile:

Ještě perlička, jaká jsem hrozná matka! Minulý týden jsem byla i s malým na úřadě zaplatit popelnice. Úřednice z malýho vypláclá a furt co by mu dala. Za chvilku přilítla s lízátkem a jala se ho rozbalovat s tím, že si malej aspoň párkrát lízne a já to pak dojim. Tak jsem se teda postavila, že ať se nezlobí, ale že teda né, že jsme minulý týden teprve začali s mrkvičkou atd. ... no ty ksichty bych vám přála vidět a samozřejmě jsem si vyslechla, že jsem teda hrozná a nic mu nedopřeju. Čůza jedna :dizzy_face:
22. dub 2007 ve 20:08  • Odpověz
carodka a kam jedete do Chorvatska??autem??my byli v Tučepi a tam byly z chodníku schody dolů na pláž a byli tam stromy,takže hned u toho byl stín,takže tam měli maminy i malý mimča a zvladali to :wink:
22. dub 2007 ve 20:10  • Odpověz
prochi jsem asi stejná :sweat_smile: :grinning: já asi do 7měs jen kojila,max ve vedrech čajík,nic víc a furt se mě ptali,proč už mu nedávám to a to... :angry:
22. dub 2007 ve 20:13  • Odpověz
Ahojky,

eleanor,
ty jsi ale pamětnice :grinning: Ale pravda je taková, že já to číslo s těma říkankama nemůžu najít, ale v dalším čísle byly taky hezký, zase jiný, tak můžu napsat ty...ale zétra :grinning: Dnes čučím na manželky :grinning:

Jinak na dovču pojedem, jen tady do česka, já jsem zase toho názoru, že se s malou k moři vůbec nehrnu, nejdřív tak ve dvou letech, až z toho něco bude mít, a my ¨rádi jezdíme po Čechách po turistice, takže si to tady užijeme :wink:

Holky, všímáte si, že sem do diskuze nebo třeba do příkrmů nepřijde někdo právě takový, kdo krmí mimi čokoládou apod.? Nebo sem kouká, ale nepíše, páč bysme ho nejspíš ukamenovali, podle toho, co tady píšeme a jakej na to máme názor :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. dub 2007 ve 20:42  • Odpověz
Prochi: s tou hroznou matkou to znám. My včera byli přes oběd u tchýně a já tam malému dávala zeleninku. Byla to brambora s cuketou a vůbec mu to nechutnalo. A tchýně hned, že by jsme mu to mohli trochu přisladit, to jsem odmítla a nic neřekla, ale viděla jsem ten kukuč. To mi občas říká, jak její známí dávají vnoučkům úplně všechno. Tak se snažím slušně vzdorovat, ale někdy mě to dost štve. Už jsem rozhodnutá dát jí přečít něco o příkrmech, aby byl klid a nemyslela si, že jsem nějaký tyran co malému nic nepřeje. S kamarádkou to snad dopadne dobře a když ne, tak manžel má pravdu. prostě někam zalezete ať si říká co chce. Spíš bych se bála, že až to tvoje mimi uvidí, tak bude chtít taky. dětem většinou chutná to co by zatím jíst neměli :slight_smile: .

Jita2:nám se v Čechách taky líbí, ale vzhledem k tomu že podnikáme, tak v cizině máme klid. Když zákazníci vědí, že jsme za hranicemi, tak nevolají a nás cena telefonu taky odradí od toho volat do firmy co se děje. To už máme vyzkoušené.
23. dub 2007 v 09:54  • Odpověz
Holky je fakt, že každá z nás si to dělá podle svého vědomí a svědomí.
A nemá cenu se rozčilovat nad tím, že to někdo dělá jinak než třeba my :slight_smile: .
Oni se zase můžou rozčilovat a nechápat nás.Já mám taky spostu kamarádek s dětma, ale dělají a dělaly to stějně jak já.
Takže si navzájem i dost poradíme. :slight_smile:

Já včera taky zhřešila :sunglasses: , lízala jsem lízátko a malá na mě tak závistivě koukala.Pořád vyplivávala dudlíka, asi mi chtěla naznačit, že chce ochutnat.
Tak jsem ji dala líznout, pěkně jsme se nachechtali.Fakt ji chutnalo a pak pořád otvírala pusinku, tak jsem ji dala ještě jednou a pak ho radši uklidila, abych ji nedráždila :dizzy_face: .

My taky budem trávit dovču v Čechách, jezdíme v léťě na hory.Je tam krásně a krásná příroda.Jiťo máme to asi podobné :wink: ..
Moře si víc užijem až bude trošku starší.
23. dub 2007 v 10:05  • Odpověz
isacek,
my se právě rozhodujeme a hledáme nějaké vyhovující ubytování, ještě nevíme přesně kam, ale máme namířeno buď do Jeseníků, což máme za humnama nebo do Beskyd :slight_smile:
23. dub 2007 v 10:50  • Odpověz
My pojedem do Vítkovic do Krkonoš.V Beskydech musí být taky fajn :slight_smile: .
Vzpomínám jak jsem před třemy lety šli z Pomezí u Polských hranic pěšky na sněžku, a pak pěšky dolu do Pece, to byla paráda.Ale s malou to teď asi nehrozí, takový výlety.
23. dub 2007 v 11:05  • Odpověz
Jedem do Chorvatska na Makarskou od nas je to asi 1000km,pojedeme na noc,kdyz zvladnul ted v poho 800km na Slovensko,tak verim ze pujde i tohle :wink: uz se hrozne tesim :dizzy_face:
23. dub 2007 v 11:16  • Odpověz
Teda vás dočíst :confused: tady to jede :slight_smile:

My v půlce června razíme do Jeseníků a pokud bude léto jako loni chceme ještě na Bezrdev pod stan, ať si malej zvyká hezky od mala. My to dole milujeme a když jsme tam jezdili tak už jsme se těšili na prcka až bude jezdit s náma :wink:

K moři chci až budou malýmu 3 roky
23. dub 2007 v 11:48  • Odpověz
ahojky :slight_smile:

jita2to nevadí,hlavně nějaké :grinning: máme doma sice knížku říkanek,ale jsout am spíše části písniček,lidovek....taky jsem dokoukávala manželky,ale moc jsem toho neviděla :unamused:

na dovču letos nejedeme vůbec,budeme kupovat na podzim byt,loni jsme byli v jižních Čechách a bylo to super :wink: k moři se chystáme až příští rok,dřív jsem s prckem ani nechtěla,ale 3roky už bude pohoda :slight_smile:

carodka Makarská je taky hezká :dizzy_face: ,ale řekla bych,že tam je málo ubytování blízko moři a v tom Tučepi mi to přišlo klidnější,je to hned za Makarskou,dá se tam dojít pěšo po promenádě:wink:
23. dub 2007 ve 14:56  • Odpověz
carodkaa,
v Makarské jsme taky byli a líbilo se mi tam úplně nejvíc ze všech míst v Chorvatsku.

eleanor:

Říkanky o prstíkách na ruce:

Vydalo se na výlet,
trpaslíčků malých pět.
První panáček
sednul si na vláček.
Druhý vyplul lodí,
třetí vzducholodí.
Čtvrtý odjel autobusem,
a ten malý chudinka,
musel běžet klusem.

Všechny moje prsty,
schovaly se v hrsti.
Spočítám je hned,
Jedna, dvě, tři, čtyři, pět,

Krásná na dobrou noc:

Hvězdičky už vyšly,
červánek už zhas,
očka, modrá očka,
už je k spaní čas.

Do kalíšků květů
blahý sen už slét,
zavřete se očka,
jako modrý květ.

Ve hnízdečku sladce
tiše usnul pták,
očka, modrá očka,
spěte také tak.

Už jste se den celý,
nakoukala moc,
očka, modrá očka,
spěte, dobrou noc!

No a kdybych náhodou našla to číslo, tak ti to písnu třeba do IP, ať to tady nemusíš hledat. :wink:
23. dub 2007 v 16:08  • Odpověz
Jita2: ty říkanky jsou moc hezké. když se malý narodil, tak jsem zjistila, že si žádnou říkanku nebo písničku z dětství nepamatuji celou. Prostě jsem hlava děravá :grinning:
23. dub 2007 v 16:39  • Odpověz
holky,
vy jste stejně zlatý :grinning: občas mám pocit, že jsem tak trochu šuplá mamina, která všechno děsně žere a přehání, jak s výživou, tak s posazováním, názorem na chodítko atd, hnedle je mi líp, že tady na koníkovi najdu takové spřízněné dušičky :wink:

jita,
říkanky jsou parádní, mooc se mi líbí ty prstíkové, jestli máš v rukávu ještě nějaké, piš piš piš :grinning:

dovču zatím extra neplánujem, určo pojedeme po krásách vlasti, a kdyby to vypadalo slibně, tak mám někdy v září zálusk letecky na Korfu, ale moře nebudu lámat přes koleno, prostě uvidíme, buď bude, nebo to odložíme na příští rok, záleží na prckovi :slight_smile:

já včera malému koupila úplně parádní sluneční brýlky, je v nich načisto k sežrání :grinning: :grinning:
24. dub 2007 ve 13:38  • Odpověz
zevi,
tak hoď fotku do alba..rádi mrknem :slight_smile:

Ještě říkanky na prstíky:

Bum bum bum,
bum bum bum,
pět panáčků staví dům.
První cihly dováží,
druhý písek přesýpá,
třetí kůly zaráží,
čtvrtý s vodou pospíchá.
A ten malý maltu mýchá,
mračí se a stále vzdychá,
že ho v botě něco píchá..

To jsou prsty, to jsou dlaně,
mýdlo s vodou patří na ně.
A po mýdle dobré jídlo,
a po jídle zase mýdlo.

To je bambulínek,
hraje na bubínek.
Ten hraje na flétnu,
ten hraje na harfu,
ten hraje na kytaru
-a ten malý kavalír,
hraje mámě na klavír.

Tlustý děda snědl chleba,
tenká babka chroustá jabka.
Velký táta hlady kráká,
milá máma meloun papá.
A náš malý Jiříček,
ožužlává perníček.

:grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
24. dub 2007 v 16:47  • Odpověz
Holky před chvilkou jsme se vrátili z pohotovosti :cry: s Kubíkem, vrazil si do prstíku třísku, pod nehet :frowning2: . Já jsem nebyla schopná jít s ním k dr. musel tatka. já čekala v čekárně a chtělo se mi řvát, když jsem slyšela jak malej pláče :cry: , no doktor hovado :angry: že to mohlo počkat do zítra, že už tam má hnis a oni řeší akutní případy, manža se nedal a docela se do něj pustil, což je dobře. Stejně jsem si připadala blbě, že jsem si toho nevšimla dřív, až teď že jsem mu šmikala nehtíky :frowning2:
Uf je mi líp, když sem se s váma poděli la o mé trápení :cry:

Jinak říkanky super, mám se co učit :slight_smile:
24. dub 2007 ve 22:00  • Odpověz
ijet-chudáčci, snad to bude v poho- neboj, děti se rychle oklepou :wink:
24. dub 2007 ve 22:09  • Odpověz
Ijetka, pofoukej Kubíkovi bolístku i za nás :wink:

Jita, říkanky nemají chybu, hlavně ta poslední :grinning: :grinning: :grinning:

fotečky určitě budou, jenže k nám ještě technický pokrok nedorazil :confused: tak jsme závislí, co nafotí strejda a že se činí, jen si je od něj stáhnout, od Vánoc na to nějak nebyl čas :sweat_smile:
24. dub 2007 ve 22:57  • Odpověz
ijetka,
tak si to tak neber, těch úrazů ještě bude (snad drobných), tď už na to určitě ani nevzpomene, i když ten pláč, co si člověk musí vyslechnout, úplně rve srdce...
25. dub 2007 v 08:34  • Odpověz
No už je to lepší :wink: spal no vlasně se často budil jako vždy :frowning2: tak že to bebí nemělo vliv :dizzy_face:

Teď mi hajá pod oknem, tak vařím oběd :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. dub 2007 v 09:59  • Odpověz
Ještě jsem zabudla :angry: když se měří teplůtka odečítá se 4-5 dílků???
25. dub 2007 v 10:00  • Odpověz
autor
ahojte maminy a mimina :o))

ijetka,
prosímtě, na takovýhle maminy se vykašli, ty dětem zadělávají na pěknej průšvih s trávením. Hezky si to dělej opatrně podle svýho jako já. Kubíkovi za nás taky pofoukej prstík, bude líp. Jo jo, já když vidím, jak malá někdy spustí - když nedostane mlíčko do dvou minut a ty slzičky ... Tak je mi jí kolikrát líto. Nebo když měla před měsícem ty horečky ... Ale myslím, že nás čekají i jiné starosti, hlavně ať jsou zdraví. Odečítá se 5 dílků.

prochi,
bohužel. Taky mám kamarádku. Vlastně je to manželka mýho kamaráda. Hodně jsme spolu kamarádili. Máme dítě s rozdílem jednoho dne. Ona dělala au-pair ve švýcarsku, takže je docela "chytrá", taky mi radila, všelijaký věci, jako na noc do mléka rozpustit sušenku, aby to dítě zasytilo a spalo celou noc. Co se týče dovolený bych se asi trochu bála. A jak píše ijetka, moc nepočítej s tím, že se dáte dohromady, protože zjistíš, že každá děláte něco úplně jinak a ve finále budeš špatná ty. Mám to teď taky se svojí kamarádkou ... Mám pocit, jako by jsme se v něčem "předháněli", a ten pocit nemám jen já, ale i můj muž ... Holčička tý kamarádky je jaksi šikovnější a napřed - i když je jen o den starší. Nehledě na to, že ona je kojená a moje dítě na UM. Tý kamarádky manžel je teď na 2 týdny na služebce, a já jsem jí nabídla, ať tu o víkendu přespí. Nakonec tu byla do pondělí. Bylo to celkem fajn, jen jí teď už vidím z jiného úhlu..
No, tak ohledně tý úřednice bych se zachovala stejně :o)))

holky, nebuďte smutný. Jedna moje další kamarádka má už 8mi měsíční holčičku, je fakt, že teda přikrmuje tak jak má, ale mně kolikrát říkala, že se bojím bez lékaře cokoliv udělat. Terka má dispozice na atopický ekzém a na alergie pylové - po manželovi. Já přikrmuju druhý týden. První týden jsem dávala mrkvičku - ale jak psali v té jedné knížce, co jsem si koupila - prý se to má dávat hustší, aby si děti líp na to zvykaly a nedělat to řídký. Včera tady byla ta moje kamarádka au-pairka. Je fakt, že mi lezla šíleně na nervy, protože mi říkala (ona je slovenka): to musíš urobit takto a urobit to ridšie ... a tak. Byla chytrá, že jsem jí měla chuť poslat někam, ale nechala jsem si od ní poradit z důvodu, že právě byla au-pair. Musím říct, že na jednu stranu mi pomohla. Dneska jsem byla šťastná, když mi Terka bez breku snědla mrkev s bramborem - v dávce 3 čajové lžičky a to jsem jí to trošku zředila mlékem (UM), zítra zkusím vodou. Taky se bojím, kvůli Terky alergií. Jinak mně Terka nepije čaje, ale s ovocnýma se prý má počkat na ukončený 6tý měsíc, tak to nehrotím a zkouším jí na vodu - a už jsem nasadila pítko. Prohledávám netové stránky a dívám se všude, jak by se co mělo přikrmovat, myslím, že to dělám dobře. A to, co dělají ostatní je jejich věc, já do toho nekecám jim, tak nechci, aby oni do toho kecali mně. Jinak ta moje kamarádka au-pairka mi někdy leze na nervy, taky mám pocit, že se rozcházíme co se týče dítěte, ona už malou zkoušela nechat sedět a byla šťastná, že už se udrží sama. Já si jí maximálně posadím na klín a to jen večer před koupáním tak na hodinku a nebo někdy přes den, když jí chováme a to z toho důvodu, že už má 8,5 kg, takže pěkná váha.

Já jsem zas včera byla celá špatná, protože jsem musela kvůli cestě na slovensko koupit lehčí kočár, tak jsem koupila spíše golfky. Budem si totiž od tchána půjčovat auto, a to je malé a ten náš kočár by se tam nevešel, tak jsem to vyřešila takhle - a necháme ho na slovensku. Je pravda, že to je ve svislé poloze, ale manžel přišel s tím, že kolegové v práci říkali .... že má být dítě na rovným a na tvrdým. Tak si říkám - Terce je 6 měsíců, tenhle kočárek-golfky bude na 4 dny a nehledě na to, že to je jen na odpolední procházku, která bude tak na 2-3 hodky. Z toho Terka prospí tak hodku, pak je převážně na bříšku. Taky si říkám, že už je jí skoro půl roku a že za chvíli bude určo sedět. A manželovi jsem řekla - když musí být dítě v autosedačce - v našem případě na spáteční cestě autem - 5 hodin, tak to je v pořádku? A když bude mít golfky, v téměř svislé poloze na 2 nebo tři hodky na 4 dny, tak to vadí???? Názory jsou různé ... Vždycky se najde někdo, kdo vám řekne, že to děláte špatně. Jsem na to alergická, ale vyslechnu a dělám si vše podle svého ...

Na dovču jen tak nepojedem, spíš to vidim v létě na slovensku u tchánovců, u našich a možná něco po čechách, Terka se kvůli svojí pokožce nesmí koupat tak do 2-3 let, takže moře vidim až bude starší.

carodkaa,
no, já jsem koupila krém od Garnier s faktorem 50. Občas jí zapomenu namazat, ale musim, protože Terka je v kočárku dost často na bříšku a kouká co se děje a to jí sluníčko svítí do očí a jednou jí to podráždilo obličej, takže já mazat musím.
25. dub 2007 v 10:01  • Odpověz
Ahoda Maprísku :slight_smile:
tebe viděti, krásný den míti :grinning:
Píšeš svatou pravdu, to musím uznat. Dle mě jsi dobrá mamina, tak neměj výčitky za "golfáče" a s váhou si taky nedělej hlavu :wink:
25. dub 2007 v 10:09  • Odpověz
Ijetka: pofoukej to Kubovi za nás všechny. Jak píše Jita2 úrazů nejspíš ještě bude, ale už teď mám hrůzu z toho, že si třeba rozrazí hlavu apod. Já jako malá měla hlavu šitou 2x, ve druhé třídě jsem měla ruku v sádře, tak snad Ondra nebude šikovný po mě :wink: .
25. dub 2007 v 10:25  • Odpověz
Ahoj mapris,
teeeeda ty příjdeš jednou za čas, ale pak to stojí za to :grinning: :grinning:

To víš, že na těch pár dní ty golfky nevadí, když by to bylo na častý vození, tak nee, ale na těch pár dní to nevadí :wink:

ijetka,
5 stupínků se odečítá, pokud měříš ze zadečku :slight_smile:,páč tam je tepleji :grinning:
25. dub 2007 v 10:28  • Odpověz
Jó a taky dneska jdeme na půlroční prohlídku. Tak jsem zvědavá kolik zase přibral :grinning:
25. dub 2007 v 10:56  • Odpověz
autor
jita2,
to víš, to je ta moje profese zapisovatelky :o))
Nee, tím to není. Měla jsem tu od soboty do pondělí kamarádku s holčičkou, tak nebyl čas jít na počítač a hlavně mi to bylo blbý před návštěvou - a holky tady spaly. No a v neděli jsem se učila na anglinu.

kamhajek,
tak dej pak určo vědět jak jste dopadli. :o))
25. dub 2007 v 10:59  • Odpověz
mapris

já jsem taky nakonec koupila krém s faktorem 50 od Avéne,je prej dobrej pro hodně citl.pokožku i pro lidi a děti s atop.ekzémem,já se totiž hned spálim a od jisté doby mám asi alergii na sluníčko,protože mi naskáčou pupínky,když se spálim.Sice vypadá,že malej bude dobře opalovací jako přítel,oba mají normalní"zdravou" barvu zato já jsem bílaá jak stěna takže pro jistotu jsem volila tenhle krém.Samozdřejmě nemám v úmyslu malýho opalovat nebo nějak vystavovat na slunci,ale trochu se tomu člověk nevyhne.

Jinak se mi stala fakt nemilá příhoda,malej mi spadnul z kočárku.sice jsem ho zachytila,ale i tak se břinknul do hlavy o chodník,ale naštěstí je vše v pořádku,musim zaklepat :sweat_smile: ,hned jsem šla k dr.On se tak v tom kočáru vztekal,nechtěl tam být tak jsem ho chtěla vzít k sobě a jen jsem ho odepla to byl mžik a už letěl.No měla jsem nejhrůznější představy,dovedete si to představit....Raději jsme koupili dětský kšíry,ty jsou o dost volnější než popruhy v našem kočárku takže když se bude zase vztekat tak ho připnu na tyhle kšíry a on si bude moct třeba i kleknout nebo možná i stoupnout,ale každopádně kdyby zase padal tak ho to snad udrží.
25. dub 2007 v 11:37  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.