• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
Tak to vypadá, že jsem byla hodná, čerti si mě neodnesli :wink: . Na manžela se ptali, ale nakonec jsem je ukecala, někdo přeci v rodině vydělávat musí :grinning: .
5. pro 2007 ve 21:42  • Odpověz
Hihi, já se hlásím, že mě taky ne. Dnes jsme je potkali u Kauflandu a Marušce se tak líbili, že za nima utíkala a nechtěla jít zpět k autu, manža jim už předem říkal nestrašit. A tak z toho ještě vlastně neměla rozum, že se jich má bát, to teprv příjde :wink:
5. pro 2007 ve 21:50  • Odpověz
já jim utekla z pytle :grinning: abych mohla s tyma mojíma dvouma čertama peklit tady :wink:

jíťo dík, přesně takový polopatový návod jsem potřebovala :sweat_smile: jsem to ID cpala jinam a pak mi to má fungovat :grinning: jinak Mery je fakt modelka, ta brokovnice na frajíry se tátovi bude vážně hodit, až vám kočka ještě kapku povyroste :wink:
5. pro 2007 ve 21:52  • Odpověz
my na čerty koukali jen z okna, ale neteř (8r.) došla z družiny za andílka a malý od ní nemohl odtrhnout oči :slight_smile:
5. pro 2007 ve 21:54  • Odpověz
Zevi: musím se přiznat, žádnýho čerta jsem neviděla, když si odmyslím toho ďáblíka co mám doma, ale manžela strašit musím :wink:
5. pro 2007 ve 21:59  • Odpověz
:grinning: :grinning: :grinning: a funguje to? že bych taky začala :sweat_smile:
5. pro 2007 ve 22:01  • Odpověz
No zatím je hodný, taky možná tím, že se blíží vánoce a má strach, že by nemusel nic dostat.

Já si zase nemůžu moc stěžovat, manže je v pohodě a snaží se :sweat_smile: .
5. pro 2007 ve 22:08  • Odpověz
tak já už taky nechám čerty čertama, stejně bych už teď žádnýho střízlivýho nenašla :sweat_smile: a v připadě nouze pohrozím zapomnětlivým ježiškem :sweat_smile:
5. pro 2007 ve 22:12  • Odpověz
Manža jak čučí na věznici, tak s ním nic nehne, ani já :grinning: :grinning:

Zevi, tobě přišel nějaký fialový papír, jak jsi psala vedle do tématu? Já mám jen zelený a žlutý...
5. pro 2007 ve 22:14  • Odpověz
jíťo jo, na potvrzení nároku na výši RP, což je mi divné, tohle potvrzení od zaměstnavatele jsem přeci odevzdávala už loni :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak právě nevím, jestli pro ten štemplík jít, nebo si to na sociálce vyhledají...
5. pro 2007 ve 22:30  • Odpověz
aha, tak už tam někdo psal, že nakonec na sociálce ten fialový nakonec nechtěli :wink:
5. pro 2007 ve 22:40  • Odpověz
nakonec... nakonec... tak to je konec jak už píšu dvojmo, čas jít spát :sweat_smile:
5. pro 2007 ve 22:41  • Odpověz
Čusík ženy, tak mě taky neodnesli, páč jsem byla celý rok mimořádně maxivzorná :grinning:

Manža odfrčel v devět na noční, tak jsem si otevřela popcorn a letem světem pročítala, o čem se tlachalo. Poslušně hlásím, že jsem už na straně 18, tak to zítra po obědě snad dočtu. Vrátím se ještě k tomu, jak jste se bavili o tom odcházení od prcků a případných scén. Tak u nás je to v poho, když odcházím já nebo manža, tak dá pusinku udělá pápá a pohodička klídek. Ale na kom je absolutně závislý, nebo jak to napsat, je náš taťka. Už jsem psala, že bydlí naši pod náma. Když je taťka doma, tak k němu malej chodí každý večer na večerníček a večerní řádění. Nebo dokud bylo jakžtakž teplo, tak si ho taťka bral třeba na hodinu na zahradu a tam ho jak on říká "technicky vzdělávál" Takže např. jezdí na sekačce, na rotavátoru, umí nastartovat dědovo auto :confused: , ví přesně kde se troubí, kde pustí stěrače atd. atd. Když jdem dopol. do vsi a dědeček je doma, tak jdu pomalu oknem, abysme ho náhodou na dvorku nepotkali, protože jak ho malej vidí, tak chce jedině k němu a spustí takovou sirénu, že to svět nevidel!

Holky, máme vymalováno a uklizeno!! Vypadá to krásně. Měli jsme to původně bílý, protože když jsme se sem před pěti lety stěhovali, tak manža mi na barvičky nepřistoupil. Asi před dvěma lety jsme budovali novou ložnici, tak tam jsem ho už ukecala na meruňkovou a teď v létě jsme dělali pokojíček, tak ten je celý barevný, ale to už jsem určo popisovala (dvě stěny vrch žlutý, pak bordura a spodek zelený, dvě stěny nebe, tráva, strom, sluníčko...) Teď jsme malovali chodbičku a záchod - světlounce modrý, kuchyň + jídelna meruňka a dnes finiš - obývák - dvě stěny sytější žluta, dvě stěny nádech žlutá. No jak to bylo dřív bílý, tak teď je to samozřejmě ohromný rozdíl. Jsem hrozně moc spokojená a nadšená. I když toho uklízení mám teda až nad hlavu.

Chtěla jsem vám napsat, že jsme nechávali malýho nakonec vyfotit k roku u foťáka. Nejdřív jsem chtěla, pak zas jsem si říkala, že máme hromadu hezkých fotek svých, ale pak babička pořád škemrala, že chce nějakou fotku malýho s dortem, tak jsem nakonec rozhodla, že ho necháme vyfotit u profíka. Dneska jsem byla pro fotky a vůbec nelituju. Jsou totiž naprosto krásný, nádherný, Péťa je tam jak velkej kluk, jsem nadšená. Tak máme dárek babičkám k Vánocům, necháme jim přidělat a dáme do rámečku. Jsem fakt z těch fotek úplně nadšená.

Racul plínka se nám pročůrá jen občas a to zásadně v noci, protože mrňous spí celou noc na břiše. Používáme na den Tesco plínky 4+, teď nevím, jestli to jsou ty, jak píšeš. A na noc dávám ty 5, jsou přece jen větší a stalo se jen asi jednou, že protekly. Ty 4+ už protýkaly totiž skoro každou noc. Tak já nevim, čim to je, že se vám pročůrají, kor přes den a kor když píšeš, že přebaluješ třeba každou hoďku. Fakt netušim, leda zkusit ty větší. My máme jedenáct kilo a ty 5 jsou sice snad až od 12ti (netušim, mám je v pokojíku a nechci tam teď malýmu štrachat), ale jsou skvělý.

Dáši tak koukám do chytrýho sešitu a jsem z toho taky volako zmetěná: Takže ty Marokánky dělám to tak, že do hrnce šoupnu mléko, cukr med a máslo, míchat, až se vše rozpustí, pak přidat ořechy, rozinky, kand. ovoce, chvilku to podělat na plamínku, stáhnout z plotny, přidat hladkou, možno trochu rumíku. A teď se může stát, že to nebude dost hustá hmota, nepůjdou z toho dělat hromádky na plech, tak tam prostě přisypu trochu mouky, trochu namletých ořechů...

ROhlíčky: ještě loni jsem debil udělala tužší těsto (dala jsem tam víc ořechů), aby šlo vyválet a vykrajovala jsem rohlíčky. Letos jsem si přečetla, že se to stříká na plech, takže to chci zkusit. S tou teplotou ti neporadím, já mám plyn. troubu, která pamatuje pomalu císaře pána, takže prostě rozpálim, šoupnu to tam, ztlumim, neodcházim !!! a za chvilku vyndavám.
Já totiž pro vysvětlení nejsem vůbec ten typ, co dodržuje striktně všechny pokyny v receptech. Třeba peču nějakou buchtu, těsto se mi zdá moc tuhý, tak tam hned šoupnu trochu rumu :grinning:, nebo je tam 100g rozpuštěnýho másla, co bych se s tim prděla, naleju tam od oka trochu oleje... Takže s tím ván. cukrovím to mám podobně :sweat_smile: prostě se s tim moc neprdim. S těma formičkama asi by to chtělo prostě vyzkoušet. Mamka když dělá do formiček např. ořechy, tak to vymaže a posype moukou, ale kolegyně v práci jí radily, že to jen polejou studenou vodou, tak to mamka loni zkoušela a vůbec jí to nešlo pak vyklopit. Takže asi to fakt chce zkusit, co to udělá.

Ještě jsem si vzpomněla "téma dudlík" - ten už máme dost dlouho, možná od půl roku, jen na spaní. Chtěla jsem ho odbourat, ale když pořád lezou ty zuby a on v tý papule něco musí mít a v noci ho to fakt aspoň trochu zklidní. Taky jsem někde četla, že je to teď zbytečný, máme počkat aspoň do těch dvou let, kdy už z toho budou mít trochu rozum a pak to společně nějak odbourat (např. hodit ptáčkům, popelářům ...)

Jo, ale co mě trochu trápí je, že večer malý neusne beze mě. Teda bez kozenky. I když mu dám kaši až těsně před spaním, nadlábne se, stejně půl hodiny vydrží držkovat v postýlce, dokud tu kozu nedostane. Neusne u prsa, to né, spíš se tak jako celkově zklidní, přendám ho do postýlky, ještě si chvilku vypravuje a pak spokojeně usne. Mě to až tolik nevadí, jsem ráda, že kojení ještě jde (kojíme večer, pak okolo druhý v noci a ráno okolo sedmý, kdy ještě ca. do osmi vytuhne). Ale dvakrát týdně chodím cvičit, cvíčo končí v osm, malej chodí spát v půl osmý. Tak když mám cvíčo, tak trénují usínání beze mě, párkrát se to povedlo, ale většinou si na mě prostě počká. Někdy fakt s hrozným řevem. Já po cvíču nasednu na kolo a letim domů jak blázen. Teď začínají vánoční večírky (z práce, ze školy...) a já vůbec nevim, jak to udělat. Už jsem přemýšlela, že zkusím nějaký to UM, ale když tady čtu, jak to kojené děti spíš odmítají (vyjma Odry), tak nevím. Na druhou stranu jsem i za to večerní kojení fakt vděčná, že má zájem a že nám to snad ještě chvilku vydrží. Ale na druhou stranu jsem zas uvázaná dokud neusne. Chjo, snad mě chápete :frowning2:
5. pro 2007 ve 23:00  • Odpověz
TÝÝÝ BLÁÁÁHOOOO!!!! To jsem toho tolik napsala??? :confused: :sweat_smile:
Mocinky se omlouvám... no jo, musim to teď dohonit, když mám tolik absence... :grinning: :grinning: :grinning:
Tak brou, jdu zkusit usnout, já tu manžovu noční tak nesnášííííííííííímmm!!!!!! Bléééééééééé!!!!
5. pro 2007 ve 23:07  • Odpověz
autor
týýý jo, jsem sem jen nakukla ... :angry: :angry: :angry:
prochi - vítej do klubu spisovatelek, aspoň tu nebudem s dashak sami :grinning: :grinning: :grinning: . Já tu nebyl dva dny, tak snad to doženu zítra ... Terka teď přes den vůbec nechce spát ... :angry: :angry: :angry:
5. pro 2007 ve 23:33  • Odpověz
Tak my jsme nakonec na čerty šli.Malá se teda vůbec nebála až na jednoho.
Byl to ségry kamarád a měl jen příšernou masku, z toho šla fakt hrůza.Tak to bylo jediný kdy brečela, jinak u ní byli asi čtyři a měla je naprosto na háku :grinning: .A když ji nabídli bonbonky s radostí si vzala.
6. pro 2007 v 10:34  • Odpověz
Tak jsem vás dolouskla!
Holky, nemusíte se bát :grinning: , klidně piště :grinning: , ten můjvčerejší megapříspěvek byla jen kamufláž, abych vás zdržela od dalšího tlachání :grinning: :grinning: :grinning:
6. pro 2007 ve 12:36  • Odpověz
Prochi se tedy vytáhla, je vidět, že měla absťák po koňovi :grinning: .

Já se docela divím, že vašim dětem UM moc nejede, vždyť je to docela dobrý, aspoň teda ten sunar co kupuji s různými příchutěmi. Ondra už si na prso ani nevzpomene.
6. pro 2007 ve 13:55  • Odpověz
raculka,
taky si všímám, že máme děti hodně podobné :sweat_smile: .Kolikrát jak když píšeš a naší Naty. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
6. pro 2007 ve 14:05  • Odpověz
Tak já hlásím,že jsem raději s F zašla ještě za mudrem.Nakonec mu teda dal antibiotika,aby se z toho prý vyhrabal.(volala jsem to mamce-no to byla voda na její mlejn :grinning: )akorát máme přijít na kontrolu až příští pátek a já do tý doby doma asi zešílim :frowning2: Už nevim co vymýšlet na ty Fíkovi lumpárny,on jak nechodíme ven je docela protivnej a lumpačí stejně,vůbec mu asi nevadí,že je nemocnej.Naštěstí už jsem mu dneska nenaměřila teplotu.Ještě mu mám dávat mucosolvan sirup a ty antib.Akorát už teď z toho mám hrůzu,páč on mi všechno fluše a když mu to chci dát s jídlem tak nechce,to je jak naschvál,vždycky pozná,že se na něj něco čuje a pusu neotevře.Takže to u nás probíhá tak,že ho přes jeho silnou nevoli položim na zem,sednu nad něj,zafrixuju mu ruce,otevřu pusu a dám meducínku.No kdyby mě někdo viděl tak snad myslí,že ho chci zamordovat,ale nic lepšího jak to do něj dostat mě nenapadá :sweat_smile:

prochi
taky máme teď velikost tesco plen i pampersek 4+ a pročůrá je málokdy,ale prokadí častěji,ještě nemá dost tuhý hovňajzi a někdy mu to proteče.
Teď jsou zrovna teskácký v akci troje za 520,-cca :wink:

isacek

tak super,že jste nakonec vyrazili a byli jste na tom Míráku?My byli doma tak snad příští rok už čert přijde :wink:

dudlík-nebudu to hrotit,pokud malýmu nedomluvim dřív tak holt příští rok dáme třeba čertovi. :wink:
6. pro 2007 v 15:26  • Odpověz
Macejko, ta akce na plínky platí pro všechny tesca? Já jsem koukala na netu jak jsou letáky a je to pro tesco Břeclav, tak nevim... :confounded:
6. pro 2007 v 18:35  • Odpověz
prochi,
gratuluju k sáhodlouhému románu :grinning: :grinning:
To je fajn, jak jste probarvili pokojíčky, ten dětský pokoj musí vypadat nádherně :slight_smile:

macej,
ať jste z toho hlavně brzy venku :wink:
6. pro 2007 v 19:41  • Odpověz
Ahoj tlachalky :sunglasses:

Prochi- díky za tip s plenkou,my používáme 4, vůbec mě totiž nenapadlo zkusit už ty 5,jak píšou junior a jsou největší,měla jsem za to, že jsou pro hoodně velké děti :grinning: .A dneska koukám,že jsou od 12kg,my teda máme něco kolem 10,5kg. Takže je asi na noc zkusím koupit,díky. Dneska nepročůl nic,tak nevím.Někdy pije prostě víc a pak to tolik nevydrží.:unamused:
Akce na plenky-já byla dneska Pze na Národní a tam je měli taky v té akci,jak píše Macej,takže myslím,že to platí asi všude.Jen ty pyžamka tam neměli,to mě naštvali a těch lidí,br :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jak čtu,tak malej asi bude závisláček na večerní prsíčka,co?? :grinning: .My už kojíme taky jen na noc a k ránu(prostě jak se zrovna v noci vzbudí,někdy i 2x). Ale večer když mu cucnout nedám,tak mu to nevadí a nijak si to nevynucuje,naštěstí.Ale jakmile řve v noci,nic moc jiného ho neuklidní,někdy teda stačí napít čaje,ale jindy až přiložení.No jsem na nás zvědavá,až budeme končit s kojením. :unamused:

macej- to je mi vás líto,že musíte být doma. :frowning2: Znám to moc dobře,jaká je to pro děti otrava a hlavně už pak vymýšlí samé lumpárny.Tak ti přeju pevné nervy.Skoro k vzteku,že nakonec dostal ty antib, a mamka si jistě užila vítětství,viď ? :grinning: :angry: . Jinak ale já jsem taky zastánce,aby když to není nutné,tak se zbytečně antib nebrala.Jak si prý dítě na ně hodně zvykne,při dalších nemocech už nic moc jiného nezabere.Naše DR nám je dala taky už když měl pár dní horečky,které nešly dolů.Ale to si jistě pamatujete,není to tak dlouho.Ještě k lékům-u nás to není o moc lepší,vyloženě se s ním peru a musím ho hodně zalehnout.A o odsávání nudlí radši nemluvím,sama mám velký problém ho udržet.Ale je zvláštní,že některé sirupy mu pak začaly chutnat a dokonce je pak ochotně jedl sám,myslím,že zrovna mucosolvan.Tak ať jste brzy fit. :wink:
6. pro 2007 v 19:46  • Odpověz
Poslušně hlásím, že akce na pleny je i u nás v Kolíně. Hned jsem si je koupila. Já chodím do Tesca většinou dopoledne a to tam není tolik lidi i když v Praze je to nejspíš jiné.

Dneska jsem byla v Obi, potřebovala jsem koupit hlínu na kytky a ta hlína mě stála 800Kč. To mě ty kytky přišli draho :grinning: . Ale ta bordura s krtečkem byla tak krásná a Ondra krtečka strašně rád. A ten koberec jsem mu stejně chtěla k vánocům koupit. Má na zemi to puzzle a pořád ho rozebírá a žužlá, tak mu na to prdnu ten koberec.

Macej: tak ať brzy můžete ven.
6. pro 2007 ve 20:15  • Odpověz
racul,
u nás to zase platí s pročůráním tak, že když jsme koupili plenky od 12 kg, tak je pročůrávala, protože byly velký a špatně těsnily. Teď, jak po delší době došly, jsme zase koupili v Makru 8-18 kg a jsou naprosto super, Maruška měla k ránu náklad kakání a k tomu spoustu čůrání a ani kapka nazmar, to podržely konečně ty plínky, protože jsou "tak tak" :slight_smile:
6. pro 2007 ve 21:30  • Odpověz
jita- no právě z toho mám taky obavy, to jsme řešili když byl K prcek,že mu to protékalo po straně,když byly větší.No zkusíme a uvidíme. :wink:
6. pro 2007 ve 21:53  • Odpověz
Holky,že už se tu neukázala delší dobu čarod ?? Snad je u nich vše ok. :wink:
6. pro 2007 ve 21:55  • Odpověz
Carod se ještě asi nepřestěhovala.
6. pro 2007 ve 21:58  • Odpověz
Racul, já když jsem si po sobě včera pak četla ten můj megapříspěvek, tak mě najednou taky napadlo, jestli jsem nenapsala kravinu, že ty větší by vám možná těsnily ještě míň. Ale nám teda na noc bezva vyhovujou, i když stráví celou noc na břiše, tak vůbec neprotečou. Teď ještě dojedu ty 4+ a pak už budu kupovat jenom ty pětky. Hovňousek nám Macejko neprotýká my máme většinou tuhýho bobeše, jenom teď jak lezly ty dvě stoličky, tak pár dní měl megaprůjem a to je teda fakt, že jednou to proteklo, ale to byla fakt nálož :sweat_smile:. Normálně manžovi přebalování nevadí, ale k tomuhle si teda vyžádal příslužbu :grinning:
Taky bych potřebovala vyrazit do Tesca pro plínoše, kor když je teď ta akce, budu to muset nějak naplánovat...
Hoooolkyyy si představte jaká jsem pilňuše. Před chvilkou jsem si zadělala na linecký, pak srdíčka ze dvou těst a to išlské jak o něm psala myslim Ijetka. Tak zítra se do toho po obědě až usne mládě pustim. Na SO mám naplánováno strojkové, v NE zbytek, nechám to uležet a po příštím víkendu začnu promazávat. Já už se táááááááááááááákkkk těším :dizzy_face:
6. pro 2007 ve 22:18  • Odpověz
Racul, jojo bez prsíčka večer ani ránu :grinning: Zatím jsem to nijak nehrotila ani mi to nevadilo a říkám si, že se to samo upraví stejně tak, jako se to upravilo v poledne. Kdysi se taky potřeboval vždy po O před spaním dotáhnout z kozenky a pak to najednou ustalo ani nevím jak. Tak věřim, že přijde doba, kdy už taky nebude večer mít potřebu. Je to zvláštní, po obědě v pohodě v postýlce usne, ale večer si žádá to svoje mlíčko. I když u prsa fakt neusíná. Jen mě to prostě teď trochu svazuje, když začínají všelijaký ty předvánoční akce a já tam holt budu muset vždy dorazit jako poslední a ještě se zpožděním. Ale co, vždyť je to ještě moje "miminečko", uteče to a já ještě budu vzpomínat, jaký to bylo, když mě tak potřeboval :pensive: :sweat_smile:
6. pro 2007 ve 22:24  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.