• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
Holky,
já se picnu,dneska nacečer jsem se vydala do tesca pro pleny a co myslíte-naší velikost už neměli :angry: Zítra budu muset vyslat přítele do jinýho tesca,já ty pleny chci :sweat_smile:

prochi

teda klobouk dolu,jseš šikula :wink:
6. pro 2007 ve 23:19  • Odpověz
týýýý brďo, tak to budu muset s dočtením počkat až drak usne :sweat_smile: jste se snažily, koukám, že prochi chce délkou příspěvků trumfnout dashak i s mapris dohromady :grinning:
7. pro 2007 v 11:42  • Odpověz
autor
ahojte holky,
se omlouvám, že vás zanedbávám, zkusím vás dočíst.
Máme teď doma veselo, Terka má poprvý od včera rýmu a to pořádnou .. Teče jí z nosa, tak jsem dneska spala u ní v pokoji, aby se manžel vyspal ...
Jinak už včera ťapkala u kočárku, snížila jsem rukovět a jeli jsme. Vůbec nechce být v kočárku .. Tak asi dneska nasadím kombinezu .. No, mám tu kafe, Terka "zatim snad" spí, tak vás jdu dočíst ...
7. pro 2007 v 11:47  • Odpověz
To víš Zevi, potřebovala jsem vás trochu zdržet, abych to stihla dočíst :grinning: , ale samotnou mě ta délka předvapila, respekt. vyděsila :grinning:

Holky, tak jsem na to vlítla. První plech srdíček je venku, druhý se dělá, tak zas letim, ať se mi to nespálí. Mě to táááákkk baví! Jen doufám, že mládě vydrží spát dlouho, abych toho stihla co nejvíc.

Macej, to už se mi taky stalo, že jsem jela pro plínky a byly vyprodaný. Jenomže já to mám ca. 30 km, takže jsem byla fakt naprdnutá :angry:
7. pro 2007 ve 12:26  • Odpověz
autor
zdar baby,
román na pokračování je tady :o)))

sociálka – poslala jsem to tady na MČ Praha 8 – sociální odbor.
a do té kolonky s PPM jsem dala ano, jako že jsem ho pobírala ...

nočník – my chodíme zatím ráno, občas se jen vyčurá, ale většinou se jí občas povede i kakání. Vezmu jí do obýváku, dám jí knížky, zapnu televizi .. Přitom jí sundám pyžamo, dám body a ponožky – už si o to říká sama. Chci jí naučit i po odpoledním spánku, ale teď máme tu rýmu, tak počkám a nechám to, až bude o.k.

přesnídávky – já kupovala dlouho v dmku, protože terka nemohla do roka syrový ovoce a tyhle jí jeli nejvíc. Teď už přesnídávky vůbec nejí. Spíš jí je odpoledne přidávám do tvarohu a kupuju ty sunarky. Líbilo se mi složení a má tak jednu na dva dny ... Zatím jí chutnají ... Ale už mi sama tenhle týden jedla i jabko, tak jí ho zkusím do toho tvarohu nastrouhat ..

Jinak typ na svačinku – včera jsem udělala pomazánku z lučiny – přidala jsem tam jogurt, trošilinku osolila a Terka zblajzla jeden krajíc chleba :o) Ale budu to zatim střídat z kašema.

macejka,
golfáče zatím nijak. Ty staré jsme neprodali a nové zatím nekupujem, asi až na jaře ..

tesco leny – koupili jsme je jen jednou, nelepily, tak je už nekupujem :o))

prochi – tak to jsi se čtením víc vepředu než já. Díky za držení pěstí... Nějak se snažím na to nemyslet ...

dashak,
prej zadnej románek, vždyť ty krátce ani psát neumíš, :o)) jako já :o))

ATB – macejka, máš recht. Já jsem taky proti atb. Já je nemůžu, protože mi nedělají dobře na žaludek a když mně bolelo v krku, tak mám vyzkoušený imudon – je samozřejmně na recept, jenže teď ho přestali vyrábět. Terka má taky rýmu, tak zatím dávám vincentku ve spreji a zítra asi přijde na řadu odsávačka navysavač, ale na to musíme být dva. Mám jí problém utřít nos a stříknout do nosu vincentku.

dudlík – my ho máme jen na spaní. Ale jak má tu rýmu, tak se snažím jí ho nedávat, aby mohla dýchat. Dneska spala celou noc bez něj, tak si říkám, že se to možná díky rýmě odnaučí .. Babička ho akorát teď 14 dní dávala skoro furt, ale já se snažím to strikntě omezovat. Fakt jen na spaní.

prochi – tak to je fajn, že máte takhle barevný byt. My máme obývák meruňkový, dětskej pokoj do orančova a ložnici do bledě modra :o)))

macejka,
nebuď smutná, my taky nikde nebyly, a to jsem chtěla jít na staromák. Doma je to opruz, jsem ráda, že má malá jen rýmu a ne horečku (ťuky, ťuk). Co se týče sirupů – malá to taky nechce, zkus koupit panadol cipky, jsou prý účinější :o))

spaní – u nás krize. Neusne večer sama a teď jak má rýmu, tak jí občas musíme vzít na klín a to usne do minuty ...

Jinak na mikuláše kolem 17té hodiny se známým narodila dcerka (míry jsem se nedozvěděla) a jmenuje se Karolína :o))) Tak jsem naměkko. Navíc ta moje noha se přestává hojit. Otéká, bolí a asi by to chtělo sešít ještě jením stehem .. Tak mám prostě "truchlivou", jsem zvědavá, co mi řekne před vánoci doktor ... Asi mně ta plastika fakt nemine. Byla jsem si včera vyzvednout nové ortopedické boty, a nechala je extra na tu nohu vylepšit, tak se modlím, aby to bylo v pohodě. Cukroví péct nebudu, nemá to cenu. Jedeme na slovensko a příští víkend jedu k našim a "snad" tam i něco "pomůžu" upéct ... Loňský vánoce jsem probrečela, protože jsem je měla poprvý "solo" v našem bytě a s malou. Letos nebudou o nic lepší, mám je zkažené o ty patálie s nohou - trvá to už rok ... Mám chuť tu doktorku - co mi tam vystřihla tak krásnou díru - zažalovat

chození – terka chce chodit jen za ruku. Teda sice za jednu, ale chce. Už jsme takhle ťapkali venku. Taky jsem si říkala, že jí nebudu vodit, ale řvala včera v kočáru, nechce tam být a když jsem jí snížila tu rukojeť, tak byla šťastná jako blecha a tvářila se strašně důležitě. Smála se na mně „ze zdola“. Furt by ale honila psy :o))) Jakmile našla hromadu listí s bahnem, už byla na kolenou ... Když jsem jí dala do kočárku, tak řev. Pak jsme byli v delvitě nakupovat - sotva jsem se otočila, tak malá si z regálu vyndala dva pytlíky s těstovinama všimla jsem si toho až dál. Potom jsem vybírala vajíčka a jelikož jsem jí nepřipoutala, tak jsem se na 10 minut otočila a strnula. Terka se "vysoukala" z pytle, sundala si čepici a už šahala po košíku, který jsem měla opřený na rukověti - samozřejmně jak jinak - plný jogurtů . Já prostě s dítětem nemůžu chodit nakupovat, když je v bdícím stavu, nakupuju zásadně když spí.

Takže mi taky začíná veselý období ... :o)))
7. pro 2007 ve 12:31  • Odpověz
autor
a zblajzla hezký polokulatý číslo příspěvku :o)
7. pro 2007 ve 12:32  • Odpověz
Teda holkýýýýýýý takový romány :confused: :confused: :confused: :fearful: :fearful: .

Macejka,
jo jo byli jsme na Míráku, nebylo tam k hnutí a u stánku fronty an půl hodiny :rolling_eyes: .
Malá je taky nemocná a teď už hodně, má mega kašel a rýmu.Dávám ji po třech hodinách jitrocelový sirup :stuck_out_tongue_closed_eyes: .Už dva dny jsme zavřený doma a pomalu začínám šílet a malá taky :frowning2: ....
Zítra začínám péct tak se těším:O)).

Holky vy tady každá chválíte ty tesco pleny a já je ještě nikdy nezkusila.
Používám jedině pampers a hugies a taky nám protékají.Musím přebalovat i v noci.Malá hodně pije a plíny to nepoberou.
7. pro 2007 ve 12:47  • Odpověz
Tady je to samá spisovatelka.

Prochi: chválím za pečení, já se nějak nemůžu dokopat. Udělám pár nepečených a bude to. Jsem poslední dobou nějaké lenivá.

Tak zase se tady rozjíždějí nemoci, tak ať jste brzo všichni zdravý a Mapris ať už má nožičku v pohodě.
7. pro 2007 ve 12:52  • Odpověz
Kam, taky jsem si zrovna říkala, že se ty nemoci zase začínají rozjíždět :frowning2: Hlavně ať se to odbyde teď a Vánoce jsou v klidu. Kamarádka strávila teď pár dní s malou v nemocnici, holka se jí začala dusit, nemohla dýchat, tak letěli na pohot. a měla hnusáckou laringitidu (kurňa jak se to píše?? :sweat_smile: )

Tak zas letim, hlásim, že srdíčka z dvojího těsta upečený, teď plácám linecký. Kam, buď v klídku, jestli chceš dělat jen nepečený, tak na to je hááááfo času. Já si to taky teď jenom upeču a promazávat začnu až pár dní před Vánocema, stejně tak nepečený :wink:

Isacek my teda jedině teskáče. Nedám na ně dopustit a že jsme toho něco vyzkoušeli. Hugiesky nám nikdy nevyhovovaly, vždycky nám protýkaly, ale každý dítko je jinak stavěný a vyhovuje mu něco jinýho. Dobrý byly i Helen Harper kva kva (s obrázky žabičky jdou na výlet), cena dobrá, ale neměly v zadu tu gumičku, takže když byl tekutý hovňous, tak byl až na zádech.

PS: jeden plech je trošku tmavší, páč jsem se tu zapomněla... :grinning:
7. pro 2007 ve 13:07  • Odpověz
autor
no, pleny používáme pamper sleep play a jsem s nima velice spokojená, máme te 4ky. Ale minulý týden koupil manžel huggies, taky 4ky a přijdou mi nějaký malý a nic moc - mám pocit, že je ta plena těžká při jednom počurání, a ta sleep pley ne..

holky, už dáváte malým kombinézy? Já mám teď sice fusak, ale když chce malá chodit, tak ten fusak bude od bot špinavej, ale už jsem asi našla řešení, ušiju takový malý návleky :o))
7. pro 2007 ve 13:26  • Odpověz
No vidíš Mapris, nám se zas po těch sleep playkách oprudila prdelka. A zas naopak se mi to jádro zdálo oproti jiným plínkám hrozně slabý. Jak jsem psala, každýmu dítku fakt vyhovuje něco jiného :wink: :slight_smile:
7. pro 2007 ve 13:38  • Odpověz
Mapris, kombinézu nebo oteplováky s bundou jsem dávala malýmu jenom když bylo chladnějc a na zahradu, např. jak napadl ten sníh, tak na sáňky. Když jdem ven normálně s kočárkem, tak podle toho, jaký je počasí. Jak byla ještě nedávno ta zima, tak měl většinou punčošky, na tom takový teplejší kalhoty, zimní bundu a byl ve fusaku. Z kočárku ho zatím vyndavám až v naší ulici (je teda dlouhá 230m) a to už domů dojde. Teď jak se zase oteplilo, tak dneska měl třeba jen punčošky, normoš manžestráky a slabší bundičku. V kočárku měl přes nohy deku a nánožník.
7. pro 2007 ve 13:44  • Odpověz
Mparis,
já kombinézu nedávám.Mám v kočárku už fusak a botičky jí do něj zouvám, máme béžový a tak by hned byl špinavý.

prochi,
to jsi dobrá, že zvládáš péct a do toho ještě koníka:o)).
Já bych s malou moc neupekla, spí jen necelou hodinku za celý den.
7. pro 2007 ve 13:59  • Odpověz
Tady je naklábosíno,ještěže jsem vás stihla dočíst. :wink:

isacek

to je teda pech,ať jste brzo zdraví,mně to nemusíš vyprávět jakej je to doma vopruz,už jsme zavřený týden a další týden nás čeká :unamused:

k plenkám-mě se zdají ty tesco super,jsou o malinko silnější nmež pampoersky a huggisky,ale jinak vyhovují 100% :slight_smile: a na pampersky taky nedám dopustit,paradoxně mi moc nevyhovovali ty malinký 3-6kg,ale větší už super.A hlavně konečně vymysleli dát na ně taky pružný pásky akorát nejsou na zádech,ale na bocích na těch páscích(na zádech jako to mají teskáče se mi to zdá vychytanější).No teda je to novinka u nás,moje spolužačka má sestřenici ve Francii a kupovala jí tady v akci pampersky a nebyly s tím páskem a ta její sestřenka jí řekla co je to za pleny,že u nich mají jedině ty pružný :sweat_smile:
Huggisky nám moc nevyhovovali páč často protejkali,ale ty disnejovský s obrázkama jsou už lepší :wink:
Sleep and play nám taky nevyhovovaly ze stejného důvodu,ale jak píšete,každý dítko je jiný a asi taky záleží jak se hýbe a tak.já musim přebalovat i v noci pokud chce F mlíko.

Jo a byla jsem překvapená už včera co se týká odsávání.Vždycky byl maximální řev i s odsávkou na vysavač a teď jak má malej rýmu tak mu odsávám,když ho držim násilím tak se skoro nedá,ale řekla jsem mu,ať to zkusí sám a on si vzal odsávačku do ruky(já to přidržovala)a strčil si ji k nosu tak jsem mu trochu pomohla a odsával se :grinning: No dlouho to nevydržel pak jsem mu musela pomoct víc,to už se mu tak nelíbilo :stuck_out_tongue_closed_eyes: On je největší hrdina,když ten vysavač vypnu a umyju odsávačku.Pak si jí vezme,nasazuje to na vysavač a strká k nosu,to je fakt sranda.
On vůbec vysavač je jeho oblíbená hračka,já vysávám denně,dost se tady práší,máme okna do ulice a taky jak malej jí ty svoje suchary a tak tak dost nadrobí.No a jak sleduje co dělám a samozdřejmě mi neustále vysavač vypíná a zapíná tak se naučil jak vysávám a vezme si třeba jen trubku od vysavače s nástavcem a dělá,že luxuje,to je sranda.A nedávno to zase předváděl před tatínkem a jako luxoval i na skříňce a přítel mu řiká co to tam dělá no tak jsem řekla,že to okoukal ode mě,protože já občas vyluxuju prach na takový nízký skříňce :grinning: (no měl pár řečí,že to poškrábu tak jsem řekla,že to vysávám kartáčem :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :sweat_smile: )Takže na tohle ho užije :sweat_smile:

Ještě když tady tak píšu o tom luxování,máme totiž starej krám a já bych chtěla novej.Máte zkušenost s bezsáčkovým vysavačem?Nevim jakej pořídit jestli klasický sáčkový,ale třeba silnější výkon nebo bezsáček.Ten bezsáč.se mi zdá dobrej,ale zase jak často se mění filtry a kolik stojí,těžko říct.Zeptám se někde v elektru to já jen jestli nemáte zkušenost :wink:
7. pro 2007 ve 14:01  • Odpověz
:confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused:
zamyky zamyky :sweat_smile: :grinning:
7. pro 2007 ve 14:03  • Odpověz
Jo a málem bych zapomněla,už jsem si konečně umyla okna,ale jen zevnitř z bytu,abych tady na malýho nevětrala,zbytek umyje přítel,a nalepila jsem světýlka,ale k mému zklamání jsem zjistila,že svítí jen žlutá a zelená(červená a modrá nikoli)tak je to blbý,buď to bude muset přítel zpravit nebo chci nový :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
7. pro 2007 ve 14:04  • Odpověz
Isáčku, jsem dobrá viď :grinning: Ono to totiž krásně vychází. Mám dva plechy, jeden je vždycky v troubě, druhý se chladí na balkoně. Rychle sem juknu, něco písnu, letim pro plech na balkon, naházim tam vykrajovaný, vyndám upeč. plech, šoupnu tam neupečený, vyklopim cukroví na stůl, šoupnu plech na balkón a mám zas tak pět minutek prostoje, tak jdu na koně :sweat_smile: .
Malej spí právě většinou taky tak hodinku, maxim. hodinu a půl denně. Tak jak jsem ho v poledne dala spát, tak jsem hned letěla péct, už jsem to měla všechno připravený, jen začít válet. Dneska mám všechno vykrajované, tak to jde rychle. Ale dneska vydržel spát až do teď, to je zázrak nad zázraky. Teď zrovna začal výskat v chůvičce, tak já letim. Končí pohoda... :zipper_mouth: :sweat_smile:
7. pro 2007 ve 14:09  • Odpověz
mapris

já zatim kombinézu taky nedávám,nechávám ji do sněhu nebo velký zimy(teda teď ani nechodíme ven).Mám taky v kočáru fusak a botičky mu do něj dám jen pokud jsou suchý a čistý a potom po běhání venku mu je zuju a dám mu do fusaku takový bačkůrky,jsou kožený a s kožíškem.Koupila jsem je nedávno ve stánku v tescu,hned jak jsem je viděla tak jsem je vzala,přesně takový nějaký jakoby pytlíky jsem do fusaku sháněla.Stáli 199,-,kdybych je nesehnala tak bych je asi ušila nebo nechala ušít :wink:
Nedávno jsem koupila malýmu zimní botky,teda babička koupila,a samozdřejmě už je má odřený :angry: Nám fakt nic nevydrží :confounded:
7. pro 2007 ve 14:37  • Odpověz
tak se nám tu zase hromadí marůdci :frowning2: :frowning2:

prochi, to není možný stihnout pečení, koňa i s dočítáním, dítko... ty musíš mít klona :sweat_smile:
s tím dědovým technickým vzděláváním jsi mě pobavila, oni ty dětičky totiž nejsou vůbec hloupé, náš malý taky miluje, když může rajtovat v autě u volantu, posledně jsem radši vyndala klíčky ze zapalování, ale chlapeček je tam zase suše strčil zpátky :grinning:

plínky, my v noci prostě nečuráme, nebo jen minimálně, nějaké ucvrknutí, to až ráno po nějaké chvíli mu ta plína brutálně ztěžkne :wink: což by bylo ideální na nočníkování, ale tam mi dobrovolně neusedí, takže to nebudu zatím lámat přes koleno
jinak běžně používáme sleepka (jsou lehké, pohodlné, neprotečou, dobře drží a nikdy jsme nebyli opruzení) jiné už nechci ani zkoušet, páč všechno ostatní stálo za pendrek (mimo těch dražších pampersek, ty mu dávám třeba na delší cesty a podobně) hugginy jsem občas střídala ještě když byl plně kojený, páč ty gumky vzadu byly na tu vaječinovou kakajdu fajn, ale je fakt, že i když stejné číslování, tak se mi oproto pemprdám zdají o dost menší :confounded: a helen harper jsme teď dostali a snažím se jich pomalu zbavit, že je prostřídávám, protože se mi zdají příšerně tuhé, plechové, nepohodlné a pořád z toho balíku neubývají :stuck_out_tongue_closed_eyes:
prostě se holt každá musíme prokousat pár balíkama plen, než objevíme ty nej pro naše dítě a žádná zaručená značka, která by vyhovovala všem neexistuje :wink:

usínání u kozy :sweat_smile: u nás taky a opravdu to musí být usnutí, případně v náručí, páč naše mládě i kdyby padalo na hubu, tak v postýlce prostě neuleží a z posledních sil si stoupne, bude dělat opičky a všechno možné, jen ne spát :angry:
a to chodí až po deváté, někdy i k desáté... :confounded: netuším jak to budem řešit, až budeme chtít vyrazit třeba na ples :rolling_eyes:
ale s kojením bych do toho 2.roku přestávat nechtěla, pokud malý neodmítne sám, nebo že by to mě unavovalo, naopak si říkám, že pokud bych třeba teď byla těhule (což zatím neplánujem) tak bych se pokusila o tandemové kojení :wink: páč u nás ten zájem pořád je, ráno, večer, 1x v noci a obvykle ještě i 1x přes den

macej, nedivím se že nejsi z ATB zrovna nadšená, ale naštěstí se už dnes neordinují jak na běžícím pásu :stuck_out_tongue_closed_eyes: to já je mívala odmalička minimálně 4-5x ročně, páč už mi nic nezabíralo :angry: ještě teď si pamatuju tu chuť rozdrceného penicilinu na lžičce (jsem ještě neuměla léky polykat) který jsem následně blila a naši pak se mnou museli každý den na džoganec :frowning2:
proto jsem obrečela, když malý je musel dostat hned po narození, jsem měla strašné obavy aby neměl nabouranou imunitu, naštěstí ťuk ťuk, kluk si je vybral ještě ve 4m. ale od té doby je zdravý jak řípa :wink: jemu zachránily život, bez nich bych ho neměla a nebo by byl těžce postižený :frowning2: takže jsem ráda, že existují a někdy je jejich podání nezbytností :slight_smile:

kam, to je hlína s tou tvojí hlínou :grinning: :grinning: :grinning: ale Ondra bude určitě spokojený (a tvoje kytičky taky)

mapris, kombinézku jsem už párkrát dala, hlavně když jdem ven až v podvečer, nechodíme spát brzo, takže taková procházka v 7 večer u nás není až tak neobvyklá a to dám jen tenkou deku a nánožník, když má bundu a normální kalhoty, tak zas balím do huňatější deky, fusak jsem nový nepořizovala a ten od loni jsem na sporťák ještě ani nezkoušela :wink:
7. pro 2007 ve 14:57  • Odpověz
taky jsem se malinko rozepsala, tak to dopadá, když člověk jeden den nenakoukne :sweat_smile:
7. pro 2007 v 15:01  • Odpověz
teda holky, co ty romány :grinning: :grinning:

Už tu dlouho nebyla Ijetka, co?Tak snad je vše v pořádku :fearful: ....
7. pro 2007 v 15:20  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:
Tak jsme dneska v Tescu nasyslili 9 balíků plen a troje ubrousky :sweat_smile: Dost bude na zimu :grinning:
Musím si vás taky někdy dočíst, jenže tady jsou to samý romány a nějak není čas. Kuba je poslední dobou hrozná vzteklina :angry: Teď jsou kluci venku, já jsem dodělala týdenní úklid, hodim králíka do trouby a možná, že si stihnu počíst.
7. pro 2007 v 15:44  • Odpověz
Isacku jsi zlatíčko :slight_smile: jsem tu!!!
Vůbec nemám čas jít potlachat, snad se to brzo zlepší. Jak se máte a co pinďouskové??
Náš Kubík super ťuky ťuk, dneska jsem byla na kožní a taky oki, pak jsem šla k tetě do kadeřnictví, tak je hezky ostříhaný a má ještě větší kukadla :grinning:

Jenom už druhý chodí spát večer kolem desátý :angry: první spinka je po o, to usne kolem 13h a chrní tak hodinku. Jenom že večer kolem 17-17.30 vytuhne zase a zase na hodinu, tak se nedivím, že pak neví kdy do hajan, ale rady tipu nenech ho večer usnout nepomáhají páč se přetáhne a je to to samý, akorát je u toho mrzout! Snad je to jenom nějaký období :unamused:
7. pro 2007 v 15:47  • Odpověz
Macu.k, tééééda hezky jste si nasyslili :grinning: já chci takýýýýýýýýýýý!!!

Macejko, my jsme si letos k Ježíšku koupili nový vysavač. Zkusim ho pak najít na netu. Je bezsáčkový, ten samý jsme kupovali loni našim a je fakt skvělý. Má několik rychlostí, saje jak drak.

Zevi, já chci taky ještě kojit dokud to půjde (ca. do těch dvou let) nebo dokud bude o to zájem. Což se nebojim, že by se ten náš závislák jen tak vzdal. Dneska jsem opět chtěla trénovat, aby usnul bez prsíčka, ale kdepak! Skákal v postýlce půl hodiny, nadával a pak si vytáhl obě kozenky, asi aby mi dokázal jakej je chudínek. Ale u prsa právě fakt neusne, přehodim ho pak do postýlky, ještě si chvíli spokojeně vypravuje a usne až dýl.
Holky vůbec vám nezávidim, že vám chodí dítka tak pozdě spát. V tomhle máme fakt výhodu, usíná mezi půl osmou až osmou, což je super. Snad mu to vydrží...

Joooo ještě jsem se nepochlubila! Tak mám linecký, srdíčka z dvojího těsta a to išlský nebo jak se to kurňa jmenuje. A navečer jsem využila toho, že je taťka doma a udělala jsem ještě pařížský rohlíčky a zadělala si při jednom bordelu na banánky, kokosový strojkový, masarykovo a dvoubarevný šneky. Tak zítra budu pokračovat. Už mě ale to nadšení opustilo, jsem po dnešku úplně hotová!
Dáši, info spešl pro tebe, jestli to budeš číst, dělala jsem dneska ty pařížský rohlíčky, našla jsem si jiný recept, aby to šlo stříkat na plech. Nejdřív jsem z toho byla úplně nasjaná, těsto bylo takový divný, každý rohlíček na plechu jiný, pekla jsem to hroznou dobu, fakt pomalinku a spíš sušit...ale teď to vypadá docela dobře, tak snad to bude k jídlu :slight_smile:
7. pro 2007 ve 20:24  • Odpověz
macej tady je ten náš vysavač http://www.nakupka.cz/vyrobek/vysavac-daewoo-rcc-250b-cerny/
Loni jsme našim kupovali tenhle http://www.nakupka.cz/vyrobek/vysavac-daewoo-rcc-2506hb-cervena-metaliza/, dávali jsme za něj loni 2800 a když jsme letos u nás v elektře viděli ten černý a už jen za 1600, tak jsme si řekli, že ho vezmem, protože jsme s ním měli výborný zkušenosti. Až doma jsem zjistila, že to není úplně ten stejný. Ten našich má ovládání (vypínání, volba rychlosti) přímo na tyči u ruky, ten náš ne, takže se musíme ohýbat. Ale nelituju. Jinak čistíme to tak, že po několika vysátí se vyjme ta nádobka a vyklepem ji do popelnice. Jednou za čas tu nádobku celou rozeberem a vyklepem důkladně i filtry. Zatím jsem nestudovala, co bude pak, kdy by se měl filtr vyměnit. Jak říkám, naši ho mají rok a spokojenost zatím velká. Tak snad jsem ti aspoň trochu pomohla :wink:
7. pro 2007 ve 20:37  • Odpověz
maprisku,
sviňucha rýma :unamused:

prochi,
já se taky moc těším na pečení, začnu po neděli, taky mě to bere :grinning:
Smekám před tvou šikovností a rychlostí :sweat_smile:

macejka,
já sice nevím, kolik tipů bezsáčkových vysavačů se vyrábí nebo tak, akorát vím, že v Rakousku jsme jeden měli, a za pár používání se jakoby zpomaloval a neutáhl skoro nic, a to tam nekupovali žádný šmejdy, tak jsem ho musela odstavit,byl to fakt krám, ale dle jednoho názorü ode mě si o tom nedělej obrázek, sbírej určitě víc zkušeností.

Co se týče luxování u nás, jsme jednoznačně pro centrální vysavač, zatím máme normální, ale připravuje se to a až známý bude mít čas, tak nám to udělá :wink:

macu.k,
vy jste teda vyčistili regály s plínama :grinning:

Co se týče těch pařížských rohlíčků, nemám přehled, z čeho je ten krém, jednou jsem je jedla a nevěřila jsem, jak jsou úžasné, ale recept jsem už zašantročila :frowning2: Akorát vím, že se tam rozpouštěly ledové kaštany, neznáte někdo ten recept?
7. pro 2007 ve 22:24  • Odpověz
jita- jukni na net,je tam spousta receptů,já našla např. tento,vypadá dobře(vlastní zkušenosti zatím nemám):
http://www.peceni.info/parizske-rohlicky-1
8. pro 2007 v 00:28  • Odpověz
racul,
díííííííííííííííííky, jsi zlatá, asi to bude ono, no já sice peču od malička, ale takový rohlíčky jsem ještě nezkoušela nikdy, zdá se mi to taková piplačka, no ale jistě to stojí za to, snad se letos překonám a zkusím to :wink:
8. pro 2007 v 11:24  • Odpověz
Jíťo to jsou přesně ty, které jsem včera pekla! Jen trochu jiný recept, ale na tom tak nezáleží, budou (snad :slight_smile: ) vypadat taky tak. Piplačka to ani není, nad parou jsem vyšlehala bílky s cukrem, pak přidala mletý ořechy a trochu strouhanky, cukrářským sáčkem nastříkala na plech a hrozně pomalinku pekla, spíš sušila. Peču je každý rok, ale z trochu jinýho těsta, který jsem válela a rohlíčky vykrajovala. Pak se těsně před Vánocema ozdobně na to nastříká krém (to mi přijde i rychlejší než to ostatní promazávání), nechá se to ztuhnout, omáčí v čokošce, zase ztuhnout a je to. A je to fakt vyníííííkačka!!!!!! Mňam mňam už se na ně mocinky těším :sweat_smile:
8. pro 2007 ve 13:16  • Odpověz
Teda holky vy jste pekařky. Fakt závidím, jak vás to baví, já bych pekla, ale mě to tak nebaví. Když čtu co všechno Prochi zvládne za den, já bych to dělala měsíc.
8. pro 2007 ve 14:08  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.