• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
Kam, já už pomalu dostávám depku, že je u nás trouba vystydlá :sweat_smile: taky obdivuju Prochi jak to stíhá, prostě je Supermannka, nebo spíš Supermamka :grinning: po neděli snad něco ukuchtím, ať to i u nás trochu voní Vánocema :wink:

Já včera aspoň trochu pokročila ve výzdobě, večer jsem načančala barový pult v jídelně, pověsila tam girlandu zelených větviček nazdobené perníčkama (luxusně zdobené od naší kamarádky) a malý z toho byl dnes úplně u vytržení, stál pořád u toho a nadšeně vyvolával, jůůůů a c-c-c :grinning: :grinning: pak obdivoval betlém a takových závěsných slaměných andělíčků, že jsem mohla v naprostém klidu uvařit oběd, děcko mělo o zábavu postarané, vůbec mě nepostrádal :wink:

Tak ještě nějaké to cukroví spáchat...
8. pro 2007 ve 14:30  • Odpověz
Prochi, já vím, že to zní děsně, když řeknu kdy nám malý chodí spávat, ale na druhou stranu já nejsem rozhodně žádné ranní ptáče a kdyby mi vstával v šest, tak asi umřu :sweat_smile: to ne, ale trpěla bych jak zvíře, protože podle mě všechno co se odehrává před půl osmou, je ještě hluboká noc :grinning: takže si pěkně svorně vstáváme kolem deváté a jsme oba vyhajaní do růžovoučka :wink:

A ani táta by si ho neužil, protože jako OSVČ dělá v sezóně běžně 12 hodin a domů chodí až k osmé, často i později :unamused: takže jsme tomu prostě přizpůsobili i rytmus našeho prcka už od malička, hůř bude, až já budu mět jít do práce a Jiřík do školky... Tak uvidíme, třeba do té doby obědnáme ještě jednoho budulínka :wink:
8. pro 2007 ve 14:40  • Odpověz
ježišmárjá, já su ale tydýt :stuck_out_tongue_closed_eyes: objednáme :wink:
8. pro 2007 ve 14:42  • Odpověz
jéééé holky, tak to vůbec není. Ono to vypadá, co toho peču, ale já toho nedělám moc. teda třeba víc druhů, ale vše maxim. z jedné dávky (tj. ca. 250 mouky) Akorát to išlskýho či jak se to jmenuje jsem dělala z dvojitý a teď banánky, jinak je toho fakt troška :wink: . Včera jsem dělala samý vykrajovaný, tak to šlo jak po másle, to jsem vlastně stihla než se mlaďas po O. vyspal. Když se probudil, tak my zbývaly ještě dva plechy, ale tu dobu strávil na nočníku. No a navečer jsme měli už doma taťku, tak jsem vlítla na ty pařížský. Dneska jsem spáchala masarykovo, strojkový kokosový, zase když Péťa spinkal a teď jsem kluky vyhnala se provětrat a dělám debilní strojkový banánky. Jde to totiž pomalu, točit strojkem, chytat banánek, odkrojit, dát na plech... letim do trouby.
8. pro 2007 v 16:18  • Odpověz
tak jsem to vyndala, vyklepla na stůl, plech je na balkonu a nový plech v troubě, tak mám asi tři minuty prostoje :grinning:

Zevi, to je v poho, když vám to takhle vyhovuje a aspoň se malej vidí s taťkou :wink: Ale s tou nocí v půl osmý hluboce souhlasím :grinning: Náš mladej většinou spí do těch půl devátý, když máme ráno taťku doma (má odpol.), tak ještě putuje k nám na pomazlení a blbnutí. Když se náhodou stane, že straší už v půl osmý, tak se přestěhuju i s peřinou do pokojíku, vysvobodim malýho z postýlky, aby si mohl hrát a já sebou fláknu na válendu a tu hodinku se dotáhnu :sweat_smile: Dneska teda byl hodňoušek, probudil nás až v půl deśátý :sweat_smile:
8. pro 2007 v 16:25  • Odpověz
prochi,
a to se nemůže klasicky sníh vyšlehat bez té páry???? :wink:

Jéé já se tak těším na pečení, že snad začnu už zítra....hurá!!! :grinning:

Holky, tak dnes jsme byli na prvním vánočním koncertě dechulky, kde hraje manža a super, měly tam nádherné koledy třeba z vážené hudby i třeba rolničky, zpívali v trojhlase, my jsme popíjeli vínečko, prötože řídil děda :grinning: , děti lítali na sále, a byla to fakt paráda :sweat_smile:

zevi,
my možná taky budeme v létě objednávat, začala existovat další teorie, že zplodíme mimi hned za sebou, tak uvidíme, i když z toho doma šest let zešílím, ale jisté důvody nás tlačí :wink:
8. pro 2007 v 17:57  • Odpověz
jita- tak jsem zvědavá,jestli to bude ta pravá dobrotka-jestli zkušíš ty paříž rohlíčky.Já zrovna včera něco podobného ochutnala na návštěvě a bylo to moc dobré:wink: .Jen dávám přednost něčemu lehčímu,když podobných věcí natláskám víc ( a že u jednoho nezůstane...) ,tak mi je pěkně těžko :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jinak souhlasím s Kam,naprosto vás obdivuju,kolik pečete druhů.A před Prochi teda klobouk dolů !!:slight_smile: A odhoď falešnou skromnost,jsi fakt dobrá.
U nás to jím hlavně já,manža jen ochutná,takže bohatě stačí to co dostaneme od mamky(a ta je ráda,že má pro koho péct) a já vždy udělám jen pár druhů nepečeného.Dneska jsem si ale přece jen 2 druhy zkusila upéct,jsou z časáku,tak doufám,že to dopadne dobře.Většinou novinky nestojí za nic,ale tak to jsou novinky třeba jenom pro mně :grinning: .
A taky jsem udělala rychlovku-koupila jsem minilaskonky a slepila je nugetkou a je to taky dobrota.A hlavně lehká a rychlá :grinning:
No a pár dnů před vánoci udělám své oblíbené nepečené a bude.:wink:
Ale až bude K větší a bude to dlabat s námi,budu péct určitě víc.A těším se,až mi bude patlat těsto po celém bytě :sweat_smile:
8. pro 2007 v 19:45  • Odpověz
Tak mi to nedalo a zkusila jsem udělat ty rohlíčky. No chuťově dobrý, tak snad ty nerovnosti schová krém a čokoška.

Včera jsem byli s manžou v Ikee a pak v kině na tom Václavovi. Je to dost zvláštní film, ještě, že mají nějakou akci a lístek stál jen 50Kč, jinak by mi bylo těch mepněz líto :wink: . Jako není to špatný film, ale já když jdu do kina, tak většinou na nějaký velkofilm a na ty český nebo normoš filmy si počkám na DVD nebo telku.

Jó a taky už mám 99% dárků, to 1% je ještě něco pro manžela. Dneska jsme byli s tchýní ve městě, tak si vybrala kabelku, no při ceně se mi podlomili kolena, ale je kožená a fakt hezká. Ještě jsem koupila Ondrovi nějaké obrázky do pokojíku a mám pro něj vše.
8. pro 2007 ve 20:10  • Odpověz
kam,
taky jsi ten sníh míchala na páře?
8. pro 2007 ve 20:14  • Odpověz
Jita: mě pečení moc neříká, takže jsem tam nic nešlehala, dělala jsem ten recept co na něh hodila odkaz Racul. Prostě jsem to všechno smíchala a bylo, možná proto nejsou vzhledově krásný. Já na to prostě nemám buňky :unamused:
8. pro 2007 ve 20:18  • Odpověz
Jíťo, já nevim, proč nad párou, ale vždycky, když slehám sníh s moučkou, tak to dělám nad párou. Prostě mě to tak kdysi učila mamka, že jinak by to neztuhlo, nebo kleslo nebo já nevim co :sweat_smile: , tak to to tak dělám.

Račul, minilaskonky jsem taky koupila. Dík za typ s tou nutelou, přemýšlela jsem, jaký krém do toho, tak když mi nezbyde krém z jinýho cukroví, tak to máznu nutelkou a bude :wink:
8. pro 2007 ve 20:24  • Odpověz
Kam, a jak si dělala ty rohlíčky, tak si to taky stříkala na plech nebo to bylo tužší a nějak si to tvarovala? Já totiž jak jsem to stříkala, tak mi přijde každý rohlíček jinej. Ale co, vzhledu nevalné, chuti výborné :grinning:
8. pro 2007 ve 20:26  • Odpověz
já aktivka jsem se loni nadšeně patlala i s laskonkama - někde jsem vyhmátla recept, ale to byly takový patvary, že jsem si řekla nikdy víc a letos je koupila :grinning:
8. pro 2007 ve 20:28  • Odpověz
Ahojky pekařky :slight_smile: ,
tak dneska jsem taky pekla, ale jen linecký, dělala jsem to z 1.5kg, takže o vykrajování se mi asi bude zdát :stuck_out_tongue_closed_eyes: .Ted už jen namazat,naši totiž nepečou tak jim budem dávat tak peču letos více.A už se mi na zítra chladí těsto na rohlíčky, ale jen kilové :dizzy_face: .

raculka,
to s těma laskonkama je fakt super nápad, to určitě taky vyzkouším :wink: .
8. pro 2007 ve 21:31  • Odpověz
Holky,
já se teda zase musim zastydět jak vás tady tak čtu.Já vůbec cukroví nepeču,čekám na to obědnaný,za mě pečou jiní :sweat_smile: Prostě jak jsem psala,budu to u nás jíst jen já,přítel možná ochutnán a aby něco bylo pro návštěvy.Taky si to nechávám spíš na později jestli bude F bavit matlat to se mnou :slight_smile: Naposledy jsem pekla předloni,ale žádný zázraky jen rohlíčky,linecký a takovýd voubarevný spirálky už ani nevim kde jsem vzala recept,snad někde v časáku.
Ale když tak čtu o tom cukroví tak už se těšim,jůůů já budu mít o pět kilo víc po vánocích,neošidim se ani o salát a řízečky(jsem schopná jíst salát s řízkem i k snídani :sweat_smile: ) Jak nepeču tak o to víc jsme masový a salátový,to je tutovka :dizzy_face:
A konečnhě nám blikaj světýlka v okně,k mému překvapení to malýho moc nezajímá.
8. pro 2007 ve 22:52  • Odpověz
macejka, tak ja som na tom podobne, nikdy som cukrovi nepiekla, mala som k tomu odpor, tiez som si objednala a nieco podostavala. Ale tento rok mali moje dievcata tri roky a tak som sa do toho pustila kvoli nim a boli take nadsene, ze sa to zapacilo aj mne. Uz sme piekli dvakrat, vcera a minulu nedelu a mozno este raz stihneme :dizzy_face:

Vobec si tento rok predvianocny cas kvoli nim uzivam ovela viac, doteraz boli este male a az tak to nezaznamenavali, ale tento rok je to uplne ine a super. Tak urcite to pride aj u vas :wink:

Jo a ten rizek a salat...ranajky, obed, vecera, samozrejme :grinning: . MOzem sa po nom utlouct :dizzy_face:
8. pro 2007 ve 23:07  • Odpověz
Isacek, téda ty seš borka! Linecký z 1,5 kg, tomu říkám mazec :astonished: . Kam já se na tebe hrabu! :grinning: Tý bláho vůbec si nedovedu představit, jak dlouho to budeš promazávat...
Já jsem včera perlila. Našla jsem v časáku recept na takový dvoubarevný šneky, možná něco jak píše Macejka ty spirálky. Vypadalo to moc hezky, takový malinký kolečka. Ale pak to strašně nabylo, z mini koleček lívance jak hrom, no hrůza. Tak to bude snídat, abysme se toho zbavili :grinning:
9. pro 2007 v 11:28  • Odpověz
prochi,
to by člověk do toho kopl, co? :grinning:
To se nám jednou stalo, když jsme měli špatný recept na vanilkový rohlíčky, tak z toho byly tak široký rohlíky, no děs, ale chutnaly mňam :sweat_smile:
U nás jsou vanilkové ¨rohlíčky na 1. místě :slight_smile:

Já začínám píct příští týden, dnes jsem z časáku pekla perník, ale jako litý na plech, kde jsou vařené nastrouhané brambory, tak by měl být mokrý, no zatím je v lednici a tuhne na něm čokoláda, tak jsem zvědavá :dizzy_face:

isacek,
přidávám se k holkám, že jsi borka :slight_smile:
9. pro 2007 ve 13:23  • Odpověz
Ahoj holky já se k vám, už snad nepřipojím :frowning2: :angry:

isacku, tééda koukám jsi šikula :wink:
Mám už 5 druhů a ještě jich tak 5 udělám :sweat_smile:
9. pro 2007 v 15:30  • Odpověz
ijet,
jééé ty se máš, pro samé pečení ani na nás nemáš čásek :grinning: :sweat_smile:
9. pro 2007 v 16:32  • Odpověz
Huráááá tak mám namazáno a rohlíčky jsou taky upečený :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: .
Toho lineckýho bylo včera skoro 15 plechů a dneska těch rohlíčků jen šest :stuck_out_tongue_closed_eyes: .Nejvíc mi v mazání dali zabrat 1.5cm velký srdíčka a hvězdičky, udělala jsme je kvůli dětem a už nikdy :sunglasses: .

Včera jsme dělala rybí polévku z tresky a jak jsem ještě pekla tak už mi to fakt připomělo štedrý den, já se tááák těším :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: .

ijetka,
tolik druhů to jsi rychlík :slight_smile: .
já udělám ještě pracny, rafaelo kuličky, roládu a končím.
Dostanem od tchýně a ta peče hodně druhů a výborně.
9. pro 2007 v 17:34  • Odpověz
autor
nazdar pekařky,
taky z vás dostávám depky, protože nepeču. Pekla jsem každý rok, ale vloni jsme byli na slovensku a letos taky. No a příští týden jedu k naší mamce a hodlám tam s něčím pomoct, obě babičky mně odrazují, abych si šetřila tu nohu (vyjímečně je letos poslechnu :grinning: :grinning: ) že mi cukroví dají ... Ale já zas upeču každý víkend nějakou tu buchtu, takže sladkýho určitě málo nemáme :o)) Teď jsem dva víkendy za sebou udělala tu péřovou buchtu a dala tam dva floriány a s manželem jsme se mohli "užrat" a fur jsme na to chodili do lednice.

Jinak u nás je rýma i kašel. Ten má zas pro změnu od čtvrtka, ale dala jsem na radu svojí sestry (která má dvě děti a leccos vyzkoušeného) a měla jsem doma hedelix sirup (mám ho vyzkoušený na sobě) a je i pro děti. Tak jsem ho včera dala Terce a už v noci líp spala (vzbudila se v půl 4 ráno na mlíko), ale nos má furt plnej. To se snažíme stříkat vincentku ve spreji. Jenže ta naše prďola má takovou sílu, že je problém jí do toho nosu něco vstříknout ... takže odsávačku zatím nezkoušíme. Utírám jí nos a zatím jí to teče jak o život. V pátek máme jít s manželem na vánoční akci od jeho firmy, no a mám zajištěné hlídání, tak mám teď obavy, co bude. Tak uvidíme, jestli Terka bude fit ...

isacek,
zkus ten hedelix sirup, co jsem popisovala výše. Třeba na ten kašel pomůže. Zabírá prý do hodiny, akorát se nemá dávat na spaní, protože prý to děti nutí pak kašlat a budí se ...
9. pro 2007 v 17:39  • Odpověz
autor
jita2,
jo jo, mrcha rýma a ten kašel, ale naštěstí to už ustupuje. My by jsme chtěli taky příští rok začít "pomalu" pracovat na druhým .. Taky z věkových důvodů u mně a nechtěla bych, aby Terka byla jedináček. S tou dobou mateřský si nelam hlavu, moje sestra byla 8 let, pak chodila 4 roky do práce a teď je zas už přes rok na mateřský. A jak říká moje kamarádka, která to už má všechno za sebou - užívej si mateřský kolik můžeš. Protože pak už ti nezbyde nic jinýho než chodit do práce a to je docela otrava :o))
říká, že mi závidí, jak si to teď s Terezkou užívám (samozřejmně v dobrém slova smyslu), má dva už skoro velký kluky a holčičku by prý brala. Tak jí zasvětíme do tajů hlídání :o)))
9. pro 2007 v 17:43  • Odpověz
mapris,
děláš mi chutě s péřovkou, asi ji brzo upeču :dizzy_face:
Jinak máš recht, nožičku si určitě šetři!!!! Když napečou :grinning: :wink:
¨No a hlavně přejeme brzké uzdravení!! :wink:
9. pro 2007 v 17:48  • Odpověz
Maprísku, taky přejeme s Kubíkem brzské uzdravení :wink:
isacku, malý cukroví je krásný, co???
Já mám taky ráda malý a ještě když jsem chodila do roboty, tak jsme každá z nás přinesli cukroví na ochutnání, no byli i tací co nosili obří linecký, pák to vypadalo jako koláče :grinning: no nebylo divu, když byly přes celou dlaň :grinning: :grinning:
Na socku do papírů vyplním taky 3 roky být doma, jak píše mapris chci si to užít :wink:
Rybí polévku jsem nikdy nejedla :rolling_eyes:
9. pro 2007 v 18:36  • Odpověz
Dnes jsem objevila šlehačkové cukroví, krásně se nafoukne, já jsem vždycky dělala vínové, které se taky nafoukne a taky se obalí v cukru, ale letos zkusím to šlehačkové :wink:

ijet,
já bych rybí polévku nestrčila do pusy, to je specialitka naší mamky a manžílka, co mají rádi ty sladkovodní ryby, no někdo to dělá s těma jikrama, no to já zas všechno nemusím :zipper_mouth: :dizzy_face:
9. pro 2007 ve 21:02  • Odpověz
Tak jsem dneska udělala kokosky, mám z vás tady špatný svědomí, že peču málo. Ale teď už fakt jen ty nepečený, budu je dělat čtvrtek, pátek před vánoci.Klasický linecký a pod. dělá tchýně.
Našeho pradědy manželka, dělá snad 100 druhů a všechno má taky tak krásně malinký. je na to moc šikovná.

Mapris: tak ať je malá zdravá a můžete se jít pobavit :wink: .

Mapris: jestli se můžu drze zeptat, kolik ti je let? Já bych ti tipla kolem 30, tak to by jsi měla na druhý ještě čas.
9. pro 2007 ve 21:04  • Odpověz
Tak naše dítko ještě nespí. Rozhodla se, že tento týden prostě nebude chodit spávat, jak ji položíme, prostě si vymrčí a vypláče jít ven a budá, teeda to je období, snad se to zas vrátí brzy do normálu :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:
9. pro 2007 ve 21:59  • Odpověz
Jita, Ijetka,
já taky rybí polévku nejím, celkově nejím žádné ryby.Ale táta i přítel ji milují tak ji vařím pro ně.
Z kapra bych ji nevařila, dělám ji normálně z tresky nebo pangase to je bez kostí a je to moc jemňoučký a dobrý.Jen povařím tresku nechám vývar vychladnout a na másle si orestuju zeleninu zasypu moukou a pak zaleju tím vývarem i s masem.Dám solčanku, pepř a vařím do krémova, může se i trochu zahustit, ale dávám více mouky na začátku a tak je to hustější už tak.
Fakt je moc dobrá a určitě by chutnala i prckům, já ji zatím malý nedala, ale určitě to brzo zkusím.A ještě k tomu dělám krutony.Jestli vaši muži mají rádi ryby tak fakt to zkuste, je zo tychlé a dobré:O)).Nekecám!!! :slight_smile: :slight_smile: Ozdobit to můžete petrželkou.

ijet,
to malý cukroví je sice více práce, ale fakt to vypadá moc hezky :dizzy_face: .

mapris,
já zatím dávám ten jitrocelový sirup a celkem pomáhá, nejdřív jsem ho do ní nemohla dostat.A teď sama otvírá pusinku, asi ji zachutnal.
Jinak jsme si s Luckou říkaly, až se budeš cítit lépe tak dej vedět a zase se můžem nějak dohodnout a udělat nějaký srázek :slight_smile: :slight_smile: .
9. pro 2007 ve 22:02  • Odpověz
Jéééé holky srázek, vám závidím, že bych přijela do práglu??? :grinning:
Kuba je taky děsnej, už to bude týden týden co chodí spát kolem desátý, nevím jak se toho zbavit :angry: včera usnul na 2hodiny po o a já šťastná, že večer půjde dřív, no jsme se spletla :frowning2:
Taky zlobí s jídlem pořádně sní jenom chleba k večeři, s toho mám hlavu taky v pejru :frowning2: zkouším mu nabídnout třebas 3-4 jídla a stejně nic :unamused:
kam, vem si z nás příklad :sweat_smile:
10. pro 2007 v 09:29  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.