• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
Mapris: Ondra se umí taky pěkně vztekat, když mu něco nedovolím, tak ho šoupnu na ten jeho hrací plácek a jdu od něj. Za chvíli je po všem a už si zase hraje. Nedávno jsem byla u kamarádky a tam taky začal hysterčit, tak jsem ho prostě posadila čumákem do rohu a bylo to. Pak jsem za to byla pochválena, jak ho dobře vychovávám :sweat_smile: .

Čarod: vítej zpět, jak se bydlí? Už si pořádně nepamatuji, bydlíš v Jesenici někde v bytovce?

Racul: tak kdyby Ondra dostal svůj vlastní funkční mobil, byl by asi nejšťastnější.

Dáši: malá je fakt šikovná s tím nočníčkem a ty jsi šikovná s tím autíčkem :grinning: .
11. pro 2007 ve 13:33  • Odpověz
Ještě jsem zapoměla, Ondra se vzbudil s rýmou, tak se modlím, aby z toho nebylo něco víc.
11. pro 2007 ve 13:38  • Odpověz
Čus ženský :slight_smile:

tak mě je 27. Mimčo momentálně plánujeme tak, že příští rok zahájíme výrobu. Teda zatím to tak vypadá. Vždycky se na stopro rozhodnu, že to vezmeme při jednom a budu doma šest let :confused: (copak já bych byla klidně i deset, ale kde mě pak vezmou??? :unamused: ) Ale mám fakt strach, co pak budu dělat, kam se upíchnu. Ale kdybych se na práci vůbec neměla ohlížet a mimčo by se podařilo tak, jak si naplánujem (což se samozřejmě vůbec nemusí stát), tak by bylo ideoš, aby malej šel na dopol. do školky a já byla doma s miminkem. Takže od sebe ty tři ročky. No uvidíme, výrobu kdyžtak zahájíme příští rok v létě a uvidí se. Když to nepůjde, tak holt půjdu do práce a snad se časem podaří. Jen mi to nepřijde fér ani vůči zaměstnavateli, být tam pár měsíců nebo rok a zas být doma.

Holky, mi máme doma taky pořádnýho vzteklouna. Snažím se to řešit domluvou, zabavit ho něčím jiným, ale když už to nejde, tak mu taky jednu lísknu. Třeba tuhle do mě při přebalování tak kopal, že jsem mu jí plácla (spíš flákla :sweat_smile: ) do stehýnka a hned byl klid. Mlácení přes ruce nepomáhá vůbec, kouká, co si to jako dovoluju a stejně hned jde a udělá to zas. Akorát měl takový období, že vždycky když jsem ho od někud vzala, nebo mu něco sebrala, zakázala, tak mě fláknul po obličeji. Tak jsem mu to začala vracet, ale fkat tak, že jsem mu ji taky lískla přes pusu a teď s tím už úplně přestal. Naštěstí, protože z toho jsem byla fakt na prášky. Udělal mi to i na roční prohlídce u mudry a doktorka to viděla, tak já ze srandy říkala "tak a paní doktorka to vidí a pošle tě k psychologovi!" a ona se smála a říkala, že to je reflex, dítě si v tomhle věku myslí, že je středobodem vesmíru a všechno musí být po jeho. Tak ho mám rychle zabavit něčím jiným a když mě bude mlátit dál, tak se nebát mu to vrátit, tak to mám posvěcený od doktorky :grinning:

Malej se vzbudil, letim ho vysvobodit.
11. pro 2007 ve 13:39  • Odpověz
Tak já se zbláznim, jsem si to tady vymázla, ani nevim, jak se mi to podařilo :angry:

Tak psala jsem, že malej trůní na nočníku, tak to letim dopsat. Taky jsem si po sobě přečetla ten předchozí příspěvek, tak samozřemě chyb jak nas.áno, by mě ze mě kleplo! No nic, prostě takhle to dopadne, když to po sobě nečtu...

Carod vítej v novým bydleníčku. Musí to být fajn, být na Vánoce v novým, tak at se vám hezky bydlánkuje.

Kam, tak snad se ta rýma moc nerozjede, to by tak scházelo :frowning2:

jo tak já zas musim letět, malej tříská kladívkem do stolu a kouká, jak kdyby se nechumelilo, jsem žádostivá, co bude v nočníku, když zvládá takovej rambajs!
11. pro 2007 ve 13:51  • Odpověz
racul,
já dávám jídlo až po koupání.Tak cca kolem osmé a spát chodí kolem deváté desáté.A mléko má v šest a těch osm má buď kaši nebo co měla k obědu, většinou polévku.A pak má mlíčko až tak v půl osmý ráno, někdy už v šest.
11. pro 2007 v 18:02  • Odpověz
carod,
vítáme tě, jsme rádi, že jsi už zase normálně zapojená :grinning: A že jste stěhovačku zvládli a je to za vámi :slight_smile:

racul,
já dávám večeři po koupání, a pak asi za hoďku nebo půlhoďku jde spát a vždycky dostane ještě mlíko na usnutí, ať už večeří cokoliv. Ona se totiž odmalička uspává flaškou mlíka, vypije ji a spí :wink:

Dnes peču linecký, zrovna mám v troubě :wink:

Holky, nemáte někdo v rodině gynekologa náhodou? :grinning: :dizzy_face:
11. pro 2007 v 18:43  • Odpověz
Hoky diky za privitani :dizzy_face: :dizzy_face:

no bydli se krasne,jak je to vsechno novy,a hlavne vic nez 1x tak vetsi jak nase predchozi,ten prostor je uzasna vec :grinning: Tadik tu ma super rozlet :wink:

racul-jidlo davam po koupani a to kasi ze 180ml vody,mliko potom zadne nedavam,zapiji vodou a pak papa az rano kolem 8-pul9,rohlik nebo chlebik s lucinou a pl. mlicko(ale dneska i to odmitl :cry: ,chjo)
11. pro 2007 v 19:02  • Odpověz
Jita,gynekologa v rodine nahodou nemame :grinning: :grinning: :wink:

pred chvilkou jsem dopekla van. rohlicky,tak aspon mam jeden druh :sweat_smile: :fearful:
11. pro 2007 v 19:04  • Odpověz
Ahojky holky a veliký ahoj je pro carod s Tádíkem :slight_smile:
Jsem dneska měla absťák tatka mi vzal noťas do roboty a už jsem ho vyhlížela z dení :grinning: :grinning:
Kuba je vztekloun obecný :angry: ale potěší mě že v tom nelítáme sami. Tluču ho snad denně :sweat_smile:
S mlíčkem jsme na štýru, a kaše pořád nechce, dle mudry to namám lámat, prý to přijde, ale stejně se mi to nelíbí :unamused: a pořádně spapá jenom chleba k véče a občas obídek :frowning2:
Jinak mám pečený další 3 druhy, holka šikovná :wink:
11. pro 2007 v 19:59  • Odpověz
ijet,
super! Šikulka s pečením, ohledně toho mlíčka co chceš dělat, když ho nechce, nezbýtá než počkat, až se to upraví, aby se mu pak třeba nezprotivilo, kdybys mu ho dávala násilím, a co třeba jogurty, tvaroháčky nějaké, sladký kefír nebo tak něco? Vůbec nic?

Jinak co se týče vztekání, taky se Maru umí vztekat, ale opravdu jen minimálně, doma vůbec, to je fakt hodná, ani jsem o ní u pečení nevěděla, ale nadělala pěkný bordel :dizzy_face:
Ale vzteká se třeba venku, když chce měnit směr chůze a když tam nemůže, ale to je jen třeba 20 vteřin, jinak musím zaklepat, zatím nic :wink:

carod,
prostor je fakt úžasnej, to ti věřím, mě to vykládej, barák jak kráva (s prominutím) :dizzy_face:
11. pro 2007 ve 20:04  • Odpověz
kozenky,
neznáte nějaké hry, co se dají s našema prckama dělat, jako např. kolo kolo mlýnské???
Naší maruš se kolo moc líbí, vždycky příjde a řekne "kolo kolo mlýnské" samozřejmě zkomoleně. Tak bych uvítala nějaké podobné jednoduché hry, jestli víe......
11. pro 2007 ve 20:06  • Odpověz
No kefíru si ucucne tak 3 loky a konec: Pozóóór nechce ani bobíky, lipánky...to si ho dá tak 1x za 4dny...jogurty taktéž jako bobíky a lapánky.
No co se dá dělat.
jo jinak ijetce je sladkých 26, a jak tu bylo psáno taky se mi holky kolem 25 zdály starý páky :grinning: :grinning: až nám bude pade tak si tu budeme na koni psát, že jsme mladý kočky jů??? Přísahejte :grinning:
11. pro 2007 ve 20:08  • Odpověz
Taky dnes peču, pracny :slight_smile:

Jita,
taky v rodině gynekologa nemáme :sweat_smile:
11. pro 2007 ve 20:31  • Odpověz
Ty jo Kubin neřekne ani kolo :frowning2: :grinning: akorát začne ukazovat jak se kolo točí a hučí u toho jako auto :grinning:
11. pro 2007 ve 20:42  • Odpověz
autor
zdarek kecalky :o)

racul,
no já dávám kolem půl 6 – 6tý kaši, jak to vyjde a dneska po koupání před 8 vypila 240 ml UM.

dashak,
tak to je super dárek, tomu věřím, tak to je bublinka šikovná :o))

carod,
vítej z5 :o))

jita2,
jednu říkanku zrovna psala jedna mamina v listopadu, tak ti to sem překopíruju. A gynekologa v rodině nemáme, bych taky občas někoho potřebovala. Měli jsme známého, ten je ale v Liberci a neviděli jsme ho rok.

No, dneska už tolik hysteráky nebyly, ale přišli jsme z venku a měla záchvat 5 minut, nevím, jestli jsem jí něco nedovolila, nebo byla hladová – zblajzla kaši a ještě zbytek pudingu a byla v pohodě... Už i spaní se nám trošku povedlo, tak snad to nezakřiknu.

kamhajek,
tak to držím pěsti, ať se to nerozjede. Nám pomáhá ta vincentka ve spreji.. No a na kašel jsem malý dala hedelix sirup, a teď už zakašle jen občas. No a z nosu jí jdou už hleny, ale na víkend k našim asi to nevidim, protože tam je o 3 měsíce malá neteř a nerada bych tam něco zavlekla, jako v létě tu mojí srágoru :o))) Malá má teď úplně červený oči, spíš něco pod nima, tak jsem dala opthalmo septonex, tak uvidím ráno ...

ijet,
a zkoušela jsi udělat třeba puding a smíchat to s něčím? Třeba s jogurtem, nebo tvarohem?

Já jsem minulý týden objevila bio-jogurty, dokonce se mi líbily i ty ovocné. Nejsou tam žádná éčka a nic přídavnýho a pro malou (kvůli tý dispozici na alergii) by to bylo ideální. Přesnídávky nechce, ovoce taky zatím ne a když dostane kolem půl 1n= oběd, tak už nechce ani žádnou svačinu, takže nám kolem 5té rovnou vyjde kaše ... Dneska jsem k obědu uvařila polívku a hodila do ní fazolky – to byla sranda. Malá je vyjídávala a byla z toho hrozně nadšená. Už se jí občas podaří si dát něco na lžičku a strčit to do pusy. Mně taky dochází nápady jak malou zabavit, tak jsem dneska vytáhla papírovou krabici, omyla jsem kelímky do jogurtu, rozložila cestovní postýlku a o malý jsem půl hodiny nevěděla :o)))
11. pro 2007 ve 20:45  • Odpověz
Ijetka: přísahám, že v padesáti budeme pořád mladé krásné kočky :wink: Naší babičce bude 80 a pořád říká, že jde za holkama do vsi, průměrný věk holek je minimálně 70 let. Jako teď když si představím, že mi bude třeba 40, tak mě jímá hrůza, ale že to jde rok po roce, tak si člověk zvykne.

Tak Ondra večeří před koupáním. I když poslední dobou docela večeře bojkotuje, trochu jsem mu přehodila jídla a asi to není to pravé ořechové. Původně měl po odpo. spánku sunar, po páté jogurt a pak kaši, teď se snažím dávat po spaní jogurt, po páté večeři a před spaním sunar, ale nějak zlobí. Tak to asi vrátím zpátky.

Jinak dneska byl večer šíleně ubrečený, lezou mu stoličky a do toho rýma. U odsávání řve, u kapání řve. Teď jsme ho tam půl hodiny chovala a zpívala mu. Bylo mi ho líto, hrozně v postýlce plakal a na mě tak odevzdaně ležel. Ale když tu po sedmé byli kamarádi, tak se pořád smál a předváděl se.

Carod: jó není nad pořádný prostor, jsem na to stejně jako Jíťa, barák jako kráva a pořádně vykrmená :grinning:
11. pro 2007 ve 20:49  • Odpověz
autor
Tak tady je ta říkanka:

Koulela se ze dvora, velikánská brambora (u toho se ukazuje rukama), neviděla (zakryjou se oči), neslyšela (zakryjou se uši), že na ni padá závora (napodobí se závora). Kam koukáš ty závoro? (dělá se prstem ty ty ty), na Tebe ty bramboro (ukazuje se prstem na bříško), kdyby tudy projel vlak (my děláme rukama, jako když běžíme), byl by z Tebe bramborák (plácne se rukama o sebe - my plácáme 3x a malá se může uřehtat )
- to je od jedné maminy, co má o 2 týdny starší holčičku od terky.
11. pro 2007 ve 20:58  • Odpověz
Jó a gynekologa v rodině taky nemáme, inženýr by nestačil??? :grinning: :grinning: :grinning:
11. pro 2007 ve 21:00  • Odpověz
kam,
nevím nevím :grinning: :grinning:
11. pro 2007 ve 21:24  • Odpověz
Kam, ty dneska teda perlíš :grinning: Holky ze vsi nemají chybu :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: a pan poševní inženýr taky :grinning:

Jiťo, my teda gynekologa v rodině taky nemáme. Ale andik má :sweat_smile: tak ji napiš třeba IP :grinning: :grinning: :grinning:

Jinak se hlásím do klubu starých pušek, mám 29 a 6 dní :sweat_smile: a momentálně řeším dilema s druhým smraďochem. Mít či nemít? :sweat_smile: Respektive spíš kdy, páč za rok mi končí MD a jít do práce na rok nebo jak by asi nebyli moc nadšení, takže buď zadělat někdy v létě zase na smraďocha nebo pak chodit do práce aspoň 3 roky (nevím jestli tam ale vydržím, moje první těhu byl vlastně plánovaný útěk :sweat_smile: ), ale to už bude teda malá velká :sweat_smile: Já měla dycky kritérium, že druhé dítě až když bude bublina trochu samostatná (to v žádném případě není :grinning: ), bude bez plen - což je, bude trochu mluvit- což mluví.
No ale ani se na to jako necítím. Někdy mám pocit, že je jediná koho můžu zbožňovat a u druhého to nebudu umět spravedlivě rozdělit, ale asi to je jen blbý pocit a skutečnost bude jiná až miminko bude na světě. No každopádně teď je s ní prča a začínáme si to pořádně užívat, i když furt teda cvičíme :stuck_out_tongue_closed_eyes:
A další věc je, že se bojím, že budu muset zase rodit předčasně a podruhé to nedopadne tak dobře :unamused: Bleee, radši na to nemyslet. Prostě do léta to nebudu řešit a pak se uvidí. Taky záleží co mi řekne na prohlídce gynekolog, před rokem mi dělal stěry a něco mi tam našel (nevolala jsem si na výsledky a když jsem přišla v létě pro recept, chtěl mi dělat nové stěry a já odmítla, protože to bylo před dovolenou a zas bych krvácela :stuck_out_tongue_closed_eyes: ).
11. pro 2007 ve 22:21  • Odpověz
mapris,
tuhle říkanku znám od kamarádky.Učili je to na plavání :slight_smile: .
Její malej, když ona to vypráví tak to taky takhle ukazuje a je to fakt kouzelný :dizzy_face: ...
11. pro 2007 ve 22:34  • Odpověz
Zase se mi to smázlo,já bych do toho kopla :angry:

ahoj carod,
super,že už bydlíte,já tááák závidim

jita

hlásim,že mám taky kajtru s lídla,měli poslední a rozbalenou tak snad bude oki
Říkanku jak píše mapris známe taky z plavání a je super.Já přidávám dvě tak snad tě to inspiruje :wink:
Dobré ráno sluníčko(rukama kroužit proti sobě)
protáhnem se maličko(rukama protáhnout do výšky),
ručičky i nožičky(klepat rukama,nohama),
ať nejsme jak kuličky(poskočit)

Leze leze brouk(na čtyřech pár "krůčků"),
vítr do něj fouk(lehnout na záda),
povalil ho na záda(ležet na zádech),
takhle klepe nohama(zatřást nohama,rukama)

jo a pak mě ještě napadá meleme meleme kávu,to určo znáš(chytíte se za obě ruce jako kdyby jste míchali vařečkou a na zrnko pryč Maru nedzvedneš a pak na už tam není nic nadzvednout třikrát) taky jsme to dělali na plavču s tim,že jsme "mleli"s dětma před sebou do kruhu tak to v té vodě jde líp :grinning:

Mě je 25 a další mimi zatím ne proto,že nám jeden raubíř zati dá dost zabrat,ale hlavně proto,že nebydlíme sami jak jsem psala a to je na ho...
Jinak se mi taky zdá blbý jít do práce třeba na půl roku-rok,to by ze mě vyrostli,ale kdoví jestli nebudu muset dát výpověď,když budu doma čtyři roky a místo se drží roky tři tak nevim,nebudu špekulovat.
V pátek se jdu do práce mrknout na ván.večírek tak se docela těšim a uvidim jestli přijde řeč na téma mateřská.

prochi
gynekologa taky známého nemáme

Holky ještě že se k tomu vracim,jak je to teda s mateřskou na druhý dítě.Žádná nebude a bude jedna mateřská na obě děti,když je to dtuhý ještě do doby co budeme na mateřský s prvním?Nebo se pak bude zase volit jak dlouho doma a podle toho budou peníze?Jsem fakt zmatená.Sice o druhym zatim neuvažujeme,ale kdoví co bude do doby než půjdu do práce.

raculka
F večeří po koupání,koupeme kolem půl 7-7. a potom má véču,většinou kaši nebo jídlo od oběda a spát chodí teď kolem půl desátý a to mu dám ještě mlíko 210ml a většinou vypije všechno,většinou u toho usíná.Pak má mlíko až ráno jak kdy,kolem půl šesté-sedmé ale poslední dobou se na mlíko budí i v noci.

Jo a dneska jsem slyšela v rádiu,že chtějí zamávat i s přídavkama,budou o tom podrobně psát v zítřejší MF tak si jí koupim.No stejnak jde o pár kaček aspoň v mém případě,ale i tak celkem dobrý třeba na jedny pleny(no spíš na půl balíku :grinning: :sweat_smile: )
11. pro 2007 ve 23:31  • Odpověz
Macej,
no rodičák bereš jen na nejmladší dítě v rodině, takže když budeš mít druhé a bude to v době, kdy budeš ještě doma s Filipkem, tak budeš žádat o rodičák na druhé dítě a žádat si do jakého věku druhého dítěte budeš doma.

Přídavky se od ledna mění, bude to jen pro lidi, kteří mají nižší výdělek než 2,5 násobek životního minima (doteď bylo kolem 4násobku). Nám přídavky vzali, páč jsem o tom právě slyšela, že se to bude od ledna měnit a nechtělo se mi vyřizovat vlastně na období 10-12/2007 nové papíry, tak jsem se na to vyprdla a před pár dny mi přišel dopis, že jsem to nedoložila a berou mi to. Tak ať si to strčí do řiti :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. pro 2007 v 00:11  • Odpověz
dashak,
to dilema je těžký s tím druhým prckem, každopádně co se týče samostatnosti, bublinka určitě bude, bez plen taky bude, budou mít věkem určitě k sobě blíž, a že jsi rodila předčasně neznamená vůbec že budeš i podruhé :wink:
Záleží jak se cítíš, jak říkáš, třeba léto rozhodne :slight_smile:

maris,macejka,
děkuji za super říkanky, opíšu, naučím :grinning: :wink:

macejka,
přesně tak, stejně jde jen o pár korun a to chtějí zamávat i s těma pár korunama? :angry:
Jinak taky tomu moc nerozumím, ale když máš dva mrňousy a ¨nechodí ještě do školky ani jeden, dostáváš jen jeden rodičák :wink: Jinak ohledně těch papírů nic nevím, ale určo zase znova vyplňovat pro druhé dítě, jestli to teda ještě bude existovat, ta možnost výběru, jestli zas nebude nějaká nová reforma :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. pro 2007 v 08:18  • Odpověz
Cože??Už i na přídavky došlo??No já mám přídavky 220,- to je sranda a ještě z toho si vezmou :grinning: .Ti politici jsou hyeny největšího kalibru.
Já bych jim dala náš rodičák a ať si s tím celý měsíc vyžijou :angry: ....

Dneska je to přesně týden co malá nebyla venku, zítra už snad půjdem :confounded: ..
12. pro 2007 v 11:07  • Odpověz
autor
ahojte holky,

dashak,
prosimte, na to nesmis myslet .. Moji znamy bylo pri prvnim diteti blbe furt a ted cekaji druhy a citi se fajn :o))

jo jo, seberou vsechno smejdi.

macejka,
no, kdyz se ti narodi druhy, tak budes brat na nej a Filda bude doma zadarmiko :frowning2: , to jenom nasi romsti obcane se maji fajn.

My na pridavky narok nemame, takze mne to ani nejak netrapi ..
12. pro 2007 ve 12:18  • Odpověz
Holky, tak mám taky kytááááárkůůůůůůůůů!!!! Mám hroznou radost, ani jsem nedoufala, že je ještě budou mít, protože jsem se tam dostala až dneska, měli tam poslední dvě, tak jsem šťastná jak bleška! Dík za super typ!!
12. pro 2007 ve 12:20  • Odpověz
Jo a taky jsem se stavila na socce a tím rodičákem. Byla jsem hned odbytá, ale musim tam ještě dodat, stačí poslat v průběhu ledna, ten papír "potvrzení o nároku na dávky ovlivňující nárok a výši rodičovského příspěvku", s kterým budu muset nejdřív do práce :angry: . Tak jsem naprdnutá, nechápu proč ten formulář za A) znovu chtějí, když jsem ho dávala s první žádostí před necelým rokem a B) proč ho teda taky nepřiložili k tomu dopisu k ostatním formulářům! Taky to po vás chtěli? Chjo, co nadělám.
12. pro 2007 ve 12:24  • Odpověz
autor
prochi,
já tam musím jít taky, musím vyplnit formulář na EU, kvůli manželovi. Jinak prý ty lejstra mám v pořádku ... Jen doufám, že nebudou chtít doložit to, že je tady manžel zaměstnanej - to jsem tý pani volala a ptala se, jestli to opravdu budou chtít, tak řekla že ne. Tak doufám, že opravdu NE.

kam,
taky inženýra??? :grinning: :grinning: :grinning:. Tak to jsme dvě pani inženýrové :o))
12. pro 2007 ve 12:35  • Odpověz
dashak

na to fakt nemysli i když chápu,že máš obavu,ale já si myslim,že když jsi rodila předčasně tak s druhym těhu bys byla asi automaticky na rizikovce nebo ne?
Myslim,že by si tě ohlídali :wink:

Děkuju za osvětlení situace co a jak s přídavkama,jsou to hajzlové,hlavně mi přijde strašně nespravedlivý mít jednu mateřskou na dvojčata.

isacek

já mám přídavky 245,-héč :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: (to se panečku můžeme rozšoupnout)
mám tu mladou frontu tak si později počtu,ale stejnak z toho budu jalová :sweat_smile:

prochi

já ten formulář měla v tom dopise s ostatníma papírama tak ti ho tam asi zapomněli dát.Já ho dokládat nemusim jelikož chci ty 4 roky.Musela jsem jen napsat na zadní stranu toho dvoulistu,že budu doma 4 roky a podepsat se.
12. pro 2007 ve 12:56  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.