• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
prochi,
ta kytara je super, že? Taky jsem za ni ráda, to bude doma rámusu :grinning:
12. pro 2007 ve 13:20  • Odpověz
ahoj holky,
půbodně jsem neměla v plánu net vůbec zapínat, aby mě to nerozptylovalo od plánovaného pečení :sweat_smile: ale nedalo mi to, páč náš mladej dnes KONEČNĚ udělal pár opatrných krásných samostatných krůčků :dizzy_face:
12. pro 2007 ve 13:24  • Odpověz
Jíťo to teda bude rachot! Ježíšek nám totiž ještě přinese hrací knížku s říkankama od Fischer Preise, xylofon a brácha prý koupil skvělý bubínek :astonished: , tak to mě asi po Novým roce povezou... :grinning:
Ale za tu kytaru jsem fakt šťastná, vůbec jsem nepočítala, že ji ještě budou mít, tak jsem se tam jen tak stavila, co kdyby náhodou... a měli, fakt jsem vůbec nedoufala! Ještě jednou díky za skvělý typ!
12. pro 2007 ve 13:25  • Odpověz
Zevi, NO NEKEEEEEEEEEEEE?!?!?!?!?!?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TO JE PARÁDA!!!!!!!!!!!!!!!!! Mocinky gratulejem!!! taky už to mohl těch pár dní vydržet a dát vám to pod stromeček :grinning: :grinning: :grinning:
12. pro 2007 ve 13:26  • Odpověz
Holky, já jsem fakt z tý socky vytočená. Jsem na to teď koukala, je to potvrzení od zaměstnavatele, že mi vyplácel mateřskou. Bože, fakt nechápu, proč to chtějí, když už to tam jednou mají!
12. pro 2007 ve 13:36  • Odpověz
Zevina: obrovitánská gratulace!!!!

Prochi: tady u nás v Kolíně, žádné jiné potvrzení nechtěli, jen ty dva papíry.

Mapris: manžel inženýr není, ale v rodině jednoho máme a druhý bude nejspíš příští rok.

Prochi: hrací knížku od Fisher Price máme a je super, máme i xylofon a od babičky dostal k svátku takový bubínek z Tesca a v něm byla ještě rumbakoule a další dva hudební nástroje, které ani neznám.
12. pro 2007 ve 13:43  • Odpověz
Dashak: krásně jsi to spojila, poševní inženýr :grinning: .

O přídavky na dítě jsem ani nežádala, stejně by nám nic nedali.
12. pro 2007 ve 13:45  • Odpověz
prochi,
no máš se na co těšit :grinning: O bubínku jsme taky uvažovali :wink:

zevi,
gratulujeme moc k prvním samostatným krůčkům. Já taky vařím pozdní oběd, chystám se na pečení a ještě čtu vás :grinning:

Jinak se chystám péct ty kokosové rohlíčky vytlačované z toho masového strojku, našla jsem si je na MMB a jsou k tomu komentáře, že jsou naprosto úžasné, že jak se tam dává tuk OMEGA nebo LUKANA, prostě 100 %, tak ty rohlíčky jsou naprosto úžasné a vláčné. Já jsem je vždycky dělala z obyč. tuku na pečení nebo másla, ale tentokrát zkusím ten tuk, a uvidíme, když to všichni tak chválí :wink:
12. pro 2007 ve 13:49  • Odpověz
jíťo, co ta tvá anketa na rodinného gynďáka? :grinning: :grinning: no my taky v přízni žádného nemáme :sweat_smile:

hračky na jéžicha: taky jsme toho dost rozdali po příbuzenstvu, takže nám zbylo to nafukovací hopsací zvířátko, nějaké knížky, svítící hvězdičky... ale moc malého zaujala taková kreslící magnetická tabulka (kdysi se o ní zmiňovala Dashak) fakt bych nevěřila, že prcka bude tak bavit, čmáral do ní o 106 a mazal a čmáral... museli jsme ji honem schovat aby na ni do jéžiška zapomněl, ale vypadá to, že tohle bude TOP :wink:
jo a u nás kytáru neměli už včera :frowning2: ta cena byla fakt super, po něčem takovém jsem prahla, ale přišlo mi všechno zbytečně drahý, nebo to mělo málo funkcí

večer dáváme jídlo (obvykle kaši) před koupáním a před spaním ještě dokojujem :wink:

macejko, pokud budeš s mateřskou s druhým dítětem pokračovat z té první mateřské, nebo budeš pracovat mezi tím jen krátce, tak ti nikdo na výběr mezi 3-4 letou variantou nedá, prostě bude to automaticky čtyřletá varianta, protože nebyla splněná podmínka v uplynulých 2 letech odpracovat v kuse alespoň 280 dnů :unamused:
ježiš, jsem to napsala krkolomně :stuck_out_tongue_closed_eyes: snad to bude k pochopení :sweat_smile:

já měla přídavky hotový balík, celých 256,- :sweat_smile: ale měla, letos jsem o ně ani nežádala, bo by je stejně zamítli, páč jsem se loni konečně vypořádala s bývalým, jsme stavěli domek a ten se musel prodat, takže na přídavky nemám nárok :stuck_out_tongue_closed_eyes:

ale chtěla jsem se zeptat, jak je to teda s tím potvrzením od zaměstnavatele? musí nebo nemusí být znovu? jestli jsem dobře pochopila, tak někdo ten fialový papír ani nedostal (já teda ano) ale v jiné diskusi jedna holčina říkala, že když už nebere RP ale PPM, tak ho na sociálce ani nechtěli a teď tu píšete, že zase chtěli :angry: :angry: mají v tom pěkný bordel :stuck_out_tongue_closed_eyes: ví někdo jak to teda je?
12. pro 2007 ve 13:51  • Odpověz
zevi,
tak prosím tě ještě jednou polopatě:
Když já bych plánovala otěhotnět příští rok v létě, tedy navázat na mateřskou co jsem byla s Maru, tak u druhýho mimouše dostanu mateřskou 3.800,-. protože jsem dva roky před tím nepracovala? Tzn. bych musela jít po Maruščině mateřské aspoň dva roky do práce? To přece není možný :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused:
12. pro 2007 ve 13:57  • Odpověz
Zevina: s tím papírem asi záleží jak kde. Taky mi přijde logické ho nedávat, jestliže už bereš rodičovský příspěvek, mateřská je tím pádem uzavřená a ten papír tam už mají od první žádosti.
12. pro 2007 ve 13:58  • Odpověz
xylofon dostaneme od babi, proti bubínku jsem protestovala, páč jsem malému chtěla z ikei koupit takové ty zatloukací kolíky, tak to už by bylo toho mlácení trochu moc :grinning: :grinning:
12. pro 2007 ve 13:58  • Odpověz
Jíťo nee, prostě jen nebudeš mít na výběr jestli základní nebo pomalé čerpání, ale bude to na 4 roky, z toho do 21m. 7600,- a ten zbytek 3800,- s možností neomezeného přivýdělku, to znamená úplně stejně, jako by ses teď rozhodla pro tu čtyřletou variantu
12. pro 2007 ve 14:01  • Odpověz
zevi,
no ale stejně na tom budu hůř než teď, protože teď dostávám do třech let věku 7.600 a pak to budu dostávat jed do 21. měsíce dítěte, že? A pak mi dají 3800,- měsíčně....ach jo, asi jsem v tomhle navrdlá :grinning:
12. pro 2007 ve 14:10  • Odpověz
Zevi

♫♪♫♪♫♫ :hearts::hearts::hearts::hearts::hearts::hearts::hearts::hearts::hearts::hearts::hearts::hearts: ♫♫♪♫♪♪♫ :hearts::hearts::hearts::hearts::hearts::hearts::hearts::hearts:

Gratulace k prvním Jiříčkovým krůčkům
12. pro 2007 ve 14:16  • Odpověz
Zevi a toho si važ, páč jsem to omylem napsala nejdřív do usmiřovací diskuze :sweat_smile:
12. pro 2007 ve 14:16  • Odpověz
zevi,
kamarádka dělá na soudě a psala mi tohle ohledně mateřské:

Je to tak, že když by jsi teď otěhotněla, tak jen ztratíš nárok ohledně mateřské na Marušku a budeš dostávat mateřskou přiznanou na nejmladší dítě v rodině. Tím pádem si můžeš vybrat z těch tří variant. Vůbec nemusíš mít odpracováno 2 roky. To nevím kde to vyčetla. Je to nějaká blbost. Já kdybych teď otěhotněla tak budu normálně dostávat mateřskou a neschopenku a pak mi zanikne mateřská na Šímu a budu dostávat nově mateřskou, kterou si určím podle toho jak budu chtít být s dítětem doma.
12. pro 2007 ve 14:17  • Odpověz
jíťo, přesně tak, ale teď jsem se ještě dívala do tématů paragrafy (taky mě to zajímá jak to bude, když objednáme ještě jednoho cipíska) a tam holky psaly, že pokud se druhé dítko narodí, než to první má 3 roky, tím pádem jsi ještě pořád zaměstnaná a nic se nemění, máš nárok na to samé jako u prvního, jen je mateřská o trochu nižší a rodičovská taky volitelná :wink:
12. pro 2007 ve 14:22  • Odpověz
holky, dík moc za gratulace :wink: a dáši tobě obzvlášť, hlavně za tu usmiřovací :grinning: :grinning: :grinning:
12. pro 2007 ve 14:29  • Odpověz
jj, potvrzuju co píše Zevi, pokud druhá mateřská nastane ještě v rámci té první, tzn. že se na sebe řetězí, tak se bere příjem za posledních 12 měsíců před nástupem na MD (tedy před tou první) a tudiž kdo měl vyšší hrubou mzdu než 16400 tak může žádat o dvouletou mateřskou za 11600 měsíčně.

Proto právě polemizuju o druhém, páč pokud nastoupím po první MD do práce, tak budu muset odpracovat 270 dní, jinak nevím z čeho by se mi ta MD počítala, kdežto když to stihnu spíchnout druhé, tak jsem v klidu. Chytře udělané že :sweat_smile: Doufám, že nepíšu nějakou blbost :sweat_smile:

Zevi no to jsem zase zaperlila no :sweat_smile: Jsem tam hledala návod jak psát srdíčka, stejně to tam nebyla a přišla jsem na to sama, ale nějak jsem se zapomněla z toho odhlásit :grinning:

Tady dady dady daaa ♫♫♪♪:hearts::hearts::hearts::hearts::hearts: :grinning:
12. pro 2007 ve 14:36  • Odpověz
tak jestli tomu dobře rozumím, rozhodující je kdy se druhé dítko narodí, jestli až po třetím roce, tak asi platí, co jsem psala prvně (nemusí být odpracované celé dva roky, jen v období 2 let zpětně 280 dnů v kuse, což by nebylo a tím pádem to pomalé čerpání) a pokud do 3 let, tak ti zaměstnavatel opět vyplatí PPM a pak volitelná doba RP
a jestli je to jinak, tak jsem z toho vážně jelen... :confused:
12. pro 2007 ve 14:36  • Odpověz
prochi

my budeme mít doma po vánocích taky pěknej cirkus,bubínek už máme a dostane hrací křeslo,xylofon,hrací telefon,hrnec...takže bomba.Jinak ta tabulka na kreslení mi taky přijde super,myslim,že jsem jí viděla v tescu asi za 200,.nebo tak nějak.

jita
jestli je to tak jak píše zavi tak bys na tom byla hůř o tři měsíce,né?Dostávala bys o tři měs.míň víc peněz :astonished: sakra,to jsem to napsala složitě :sweat_smile: Ale ty zase píšeš,že nárok na výběr stejnak bude tak zase babo raď :sweat_smile: (nemyslim tebe :grinning: )

Já jsem na tý socce vyrozuměla,že když chci být doma čtyři roky tak nemusim mít potvrzení od zaměstnavatele(teda v mém případě od pssz) a kdybych chtěla být doma tři roky tak jo.Sice nevim proč,ale takhle jsem to pochopila,Nejdřív jsem tam totiž volala a ona mi řekla,že tam ten papír už někde mají takže stačí jen ten dvoulist a pak když jsem tam šla tak po mě ten papír chtěla,ale já jsem řekla jak je to možný,když jsem tam volala a řekli mi,že ne tak řekla,že jsme si asi špatně rozuměli.No už jsem se chtěla rozčilovat,ale řekla jsem,že chci čtyřletou variantu tak po mě chtěla napsat jen doznání na zadní stranu a podpis.
Připadá mi,že každej úřad to dělá podle svýho,raději to chtějí mít kompletní a být z obliga tak chtějí všechno a někde ne,je to jak v kocourkově :angry:
12. pro 2007 ve 14:37  • Odpověz
nebo 270 dnů? no to už je zanedbatelný detail :sweat_smile:
12. pro 2007 ve 14:38  • Odpověz
dáši, srdíčka jsou super :wink: myslíš, že když to budu zkoušet v usmiřovačce, že mi to taky půjde? :sweat_smile:
12. pro 2007 ve 14:46  • Odpověz
zevina
taky gratulace od nás,za chvíli malýho nechytíte :wink:

Koukala jsem,že se zase rozrostli příspěvky v receptíkách.Chtěla jsem vás poprosit,v pátek půjdu do práce na besídku a chci tam vzít nějakou chuťovku.Přemýšlela jsem o těch svých šnecích z listovýho nebo neznáte nějakou slanou chuťovku a hlavně rychlovku?
12. pro 2007 ve 14:52  • Odpověz
Holky,
dneska se mi dostal do ruky sníh ve spreji s šablonama tak jsem vyzdobila dveře i okna :grinning: ale jen decentně,padá z toho strašnej bordel :sweat_smile:
12. pro 2007 v 15:04  • Odpověz
macejka, šneci jsou jistota, já s nimi vždy měla úspěch :wink: a když prostřídám salámy, eidam, nivu, hořčici, kečup... mňam :slight_smile:
ještě dělávám vynikající slaný francouzský koláč, kdyžtak později hodím do receptíků

ty kreslící tabulky my vyzkoušeli v hračkárně asi 5 druhů od 60 do 250 kaček a nakonec vybrali za 99,- protože byla nejpevnější a nejlíp se na ni kreslilo i následně mazalo :slight_smile:
12. pro 2007 v 15:21  • Odpověz
holky,
už mě neblbněte :grinning: :grinning: :grinning:
Tak jsem si to dala dohromady a vyšlo mi z vašich příspěvků, pokud zplodíme dítě a Maruš ještě nebude mít tři roky, tak bude mateřská navazovat a budu dostávat tři roky 7.800 a samozřejmě zase mateřksou před tím vypočítanou z práce. Prosím pište pouze ANO nebo NE. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

macej,
mě taky napadá jen lístkový těsto, je to super rychlý, a můžeš do něj dát cokoliv, salám, sýr, ochucené kyselé zelí..... a je to dobrota :sunglasses:
12. pro 2007 v 15:21  • Odpověz
jito, ANO (asi :sweat_smile: )
12. pro 2007 v 15:23  • Odpověz
zevina

mohla bych se jít zeptat do hračkářství,to mě nenapadlo,já jsem zblblá z těch hypermarketů.F dostal od kamarádky k narozeninám takovou pastelku,kulatou a je na ní šest barev a dá se to z čehokoli smýt což je výhoda.Ale moc si s tim nekreslí to je škoda :frowning2: uvidíme co tabulka jestli jí koupíme
12. pro 2007 v 15:36  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.