• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
No hurá konečně jedem!!!!

Ondra se vzbudil musím běžet, ale večer vás dočtu, hlavně naší sovu dashak
14. pro 2007 v 15:54  • Odpověz
autor
teeeda, to je zas natlacano, doctu vas zitra :angry: :sunglasses:
tyyy jo, jeste ze ten vypadek nebyl moc dlouhy, jsem asi zavislak :grinning: :grinning: .

Jinak hlasim, ze Terezka udelala dneska samostatne krucky :grinning: :grinning: , ale jeste se ji chce spis lezt. Pro ty, kdo to u mne znaji - tak jsem luxovala a Terka se potrebovala nekam dostat, tak si stoupla a prosla okolo vysavace - jeji prvni draha byla: od detskeho pokoje k zrcadlu :o) a kdyz se videla v zrcadle, tak mela hroznou radost.
No noc, ja cekam kamaradku na hlidani a jdem veer s manzelem na mecheche :o))

Holky, nevite o nekom, kdo by mi byl ochoten pohlidat Terku? Bylo by to od ledna kazdy den odpoledne..
14. pro 2007 v 18:01  • Odpověz
Dashak: já mám čínku minimálně 11 kilovou, Ondra přijde, natáhen ruce, abych ho vzala a pak jen ukazuje kam s ním mám jít (obrázek, lampička.....)

Vůbec vám nezávidím rozhodování o druhém mimču, ještěže máme svoje. Jinak si myslím, že maminky s malýma dětma na zkrácenou by měl zaměstnávat stát nebo aspoň zvýhodňovat zaměstnavatelé, kteří je vezmou. Ono je to fakt složitý, když máte v práce 10 lidí, z toho většina s dětmi a pak jsou každou chvíli prázdniny a všichni chtějí být doma, ale zákazníka to nezajímá. My naštěstí máme žemský v práci, které mají hlídací babičky a dá se s nimi dohodnout.

Mapris: sice pozdě, ale užijte si to. My jdeme pařit zítra.
14. pro 2007 ve 20:44  • Odpověz
Jó a taky už nám přišel nový foťák, dělá krásné fotky, né jako to chrchlátko co jsme měli, jen ještě musím vykoumat všechny funkce.
14. pro 2007 ve 20:49  • Odpověz
A ještě jednou já, mapris gratulace k prvním krůčkům :slight_smile:
14. pro 2007 ve 20:54  • Odpověz
Ahoj holky.
Tak včera to nějak nejelo :angry: . Snad už to bude ok.
Dneska jsem dokupovala nějaké dárky a koukala jsem na jednu magnetickou tabulku,ale psali tam, že je nevhodná pro děti do 3 let. Tomu nerozumím.POchybuju,že si s tím budou hrát starší děti :unamused: .
Zevi-k té tabulce je taková špičatá tužka,nebo máš jiný typ než jsem viděla já ?? Jinak mi přijde,že třeba v TEscu už měli věci dost přebrané,žádnou jsem tam neviděla.Tak uvidíme,možná v obyč papírnictví narazím na lepší výběr. :wink:
14. pro 2007 ve 22:43  • Odpověz
mapris- taky velká gratulace :sunglasses: to si teprv užiješ :grinning:
14. pro 2007 ve 22:43  • Odpověz
Ahojky,
ten výpadek mě naprdnul snad už to bude oki :wink:

raculka

já myslim,že oni se tim jen sychrujou,že napíšou pro děti od tří let.Je to na spoustě hraček,který jsou pro mrňata.A jak píšeš o tý hranatý tužce tak já jsem taky viděla jen tu.Na nějakých tabulkách je přivázaná na provázku nebo by se mohla k tý tabulce přiváízat pokud neni a půjde to,aby jí děti nechtěli strkat do pusy tu tužku.

dashak

takže vy máte na účtě o 18tis kč víc od někoho cizího,nevíte od koho tudíš to nejde vrátit nebo asi tomu nerozumím?Nebo vám naopak ty peníze chybí?? :astonished:
Já taky posílám peníze přes pc,ale mám to jen kvůli mmb takže věčně účet téměř prázdný,jinak si raději zajdu s penězma osobně,jistota je jistota :sunglasses:

holky,
já byla dneska v práci na večírku,bylo to příjemný,ale jaksi se mi nepovedla ta sýrová roláda jak mi radila isacek.
Absolutně se mi sýr nechtěl rozehřát v mikrovlnce začal se připejkat a tvrdnout,no prostě bájo.Tak jsem to na radu isacka dala do horké vody,ale bohužel už bylo pozdě,sýr byl tvrdý a nezměknul tak jsem to okrájela a udělala sýrový koláč.Ten byl dobrej a měl úspěch tak jsem byla ráda.Příště chci ale roládu zkusit na Silvestra tak jí rovnou šoupnu do horký vody a na mikrov.se vyprdnu :angry:
14. pro 2007 ve 23:30  • Odpověz
macejka,
já myslela, že se vrátíš až ráno a ty už jsi doma :grinning: .
A nebo když ten sýr bude plátkový balený, můžeš to rozehřát rovnou v tom.Jen dáš do vroucí vody.Tak snad už to teď bude lepšejší:O).

mapris,
supeer, tak konečně už si příšte Terka s prckama zaběhá.Tak to už si nedáme vůbec nic :grinning:
14. pro 2007 ve 23:58  • Odpověz
mapris,
super!!!!!!!!!!!!!! Už taky krůčkujete, gratulujeme!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§§§§

racul,
představ si, já ty pracky tatrankový dělala taky, je tam víc receptů, já dělala 1 a půl tatranky a půl čokolády nastrouhat, je to mňamka :sweat_smile:

Jinak tu mám mamču, tak nestíhám dočítat, tady je tolik natlacháno, vám ten koník snad jel, mě ne, aspoň dva dny nebo jak :unamused:

Jinak my asi začneme snažilkovat na jaře/v létě, spíš kvůli tomu, abysme to stihli porodit, než bude mít Maruš tři roky, ale nějak se mi nechce do malýho mimina, já se těšila jen, ať Maru už bude větší...

kam,
no právě, není nad to mít svoje, aspoň tě netlačí žádné rozhodování :wink:
15. pro 2007 v 08:50  • Odpověz
Ahoj holky,taky jsem dělala nějaky pracny z receptu MMb,zkusila jsem ty co tam je nejvic kladnych komentaru :grinning: :sunglasses: no a jsou uplne tvrdy..tak nevim jestli to zmekne :sweat_smile: ted tu mam akorat pana dela nam obklady v kuchyni,pak uz to bude komplet a mame klid :slight_smile:
15. pro 2007 v 11:10  • Odpověz
mapris -gratulace Terce k prvni kruckum :slight_smile: :slight_smile: :dizzy_face:
15. pro 2007 v 11:12  • Odpověz
carodkaa,
my jsme je tvrdé neměli :confused: Byly krásně měkké a křupavoučké :wink: A bylo tam napsáno SUPEEEEEEEEER u toho receptu.
15. pro 2007 ve 12:27  • Odpověz
Jita-ja nedelala ty tatrankove ale nejake obyc,no snad to do vanoc zmekne :sweat_smile: :confused:
15. pro 2007 v 15:27  • Odpověz
autor
tak jsem vás baby konečně dočetla :o)) Holky, ten výpadek bylo ale něco, jsem se modlila, aby to nebylo na dlouho :o))))))

zevi,
gratulujééém, nám se už nějaký povedly včera :o))) Ale ještě se pořád naše slečna jistí našeho prstu :o))

kamhajek,
aha, no ja jednoho mam a na toho druhýho v rodině už čekáme hodně dloouhoo a nevíme, jestli se dočkáme :o((( Letos to ještě určo nebude ...

tak jsem si myslela, že o tom rodičovským vím hodně a vím prd ... Jste mi tu zamotaly hlavu :o(((

Přídavky – my na ně nemáme nárok, takže nic ..

racul,
ppm – jsem dala ano. Jdu na sociálku v pondělí, tak ti to zjistim :o))

koukám, že tu řešíte druhý mímo. No, u mně je to tak, že mi příští rok bude 32, takže bych chtěla zadělat příští rok na druhý. Pracuju na soudě a tam se můžu vrátit vždycky, protože je to státní a zatím mi 3 roky drží místo, a bylo mi řečeno, že kdybych chtěla zůstat do 4 let doma, tak si můžu zažádat o rok neplacené volno – to víte, na soudě peníze nic moc a málo zaměstnanců ... Takže si je držej.
NAVÍC, jít dělat někam za rok??? Nevím co bude, na soud bych se vrátit nechtěla, ale nechávám si otevřená zadní vrátka – co kdyby... Nemám tady ani jednu babičku, takže se dvěma dětma to budu míst asi dost „náročný“....
A dashak – to jak jsi psala, že si o nás myslí, že zaostáváme – tak tě musím trošku vyvést z omylu :o))) Právě co poslední dobou čtu – tak píšou, že maminy na mateřský dovolený mají nejlepší „praxi“ manažerky, umí si vše zorganizovat, a vše umí vyřídit a zařídit, hlavně časově a že pokud by jsme měli být na MD brány jako v práci – tak máme plat manažerky, tzn. 33 000,-. Pokud řekneš, že máš hlídání pro dítě, tak by tě měli vzít skoro všude, protože když ti dítě onemocní, tak má kdo pohlídat. :o)
My taky nevíme, jak by jsme třeba řešili Terky školku – ale asi by to bylo tak, že pokud bych zůstala ve státním, tak ráno do školky by odváděl tatínek a zpátky ze školky já ... ale kdo ví, co bude. Mně taky MD vyhovuje. Jsem sama svým pánem, udělám si všechno po svým. Chodím na angličtinu a chtěla bych občas pracovat doma – přepisy na pc, valný hromady atd .... Kdo ví ... Když jsou známosti, tak se vždycky něco najde ...
No a my když nestihnem druhý do konce mojí mateřský, tak věřim tomu, že se už k němu nedokopu ...

kam,
díky za gratulace a pařba byla fajn, spíš jsem vypadla mezi lidi, byla pochválená od mužské části populace za nový účes a novou barvu melíru (blond + červená) a kamarádka uspala malou v pohodě a přišli jsme kolem půl 1né. Tak jsem byla spokojená.

i ostatním holkám díky za gratulace – sice pár krůčků udělá, ale ještě se jistí naším prstem, tak to nebudeme hrotit. Ale je to děsná sranda.

isacek,
no, až bude nějaký příště, tak už bych neriskovala návštěvu u některý v bytě ale rovnou tesco nebo tak něco – kde vlítnou do dětskýho koutku, všechno tam rozbombardujou a pak půjdeme domů a kafe si dáma doma každá sólo večer :o)))))

jinak jste mně prubli s pečením :o))) Mamka mi sice říkala, že napekli i pro mně, ale udělám aspoň brabantský dortíčky a možná i vosí hnízda ...

Mně dneska čeká žehlení, tak to vidim tak na 3 hodiny, vezmu si to ke star-dance, při tom se odreaguju. Tancování byl totiž můj sen :o))) tak si to vychutnávám aspoň v televizi. Ale Valenta nemá prostě chybu :o)) Ten jeho sladkej pohled :o)))
15. pro 2007 v 17:31  • Odpověz
ahojky,

mapris,
to mě dnes mamka vyžehlila koš prádla, jak tu je a já si zase upekla další cukroví...

Cukroví mám šest druhů a už fakt nevím, co péct, tak už pak udělám v týdnu jen něco nepečenýho, jako rafaelo, kokosovou roládu a kokosky a hotovo, taky musím balit dárky.
15. pro 2007 v 18:28  • Odpověz
Ahoj kočky :wink:
macej- přesně, píšou to i hraček pro mimina,blbci.Místo aby všechno prošlo kontrolou,tam na to se kašle, ale pak ti budou všude dávat tohle upozornění a nemáš odvolání :angry: . Ta tužka byla na provázku,a bylo tam napsáno,nebezpečí uškrcení :grinning:
S tou roládou.Já jí dělala kdysi,a jen vím,že jsem to dala do pytlíku a vařila na plotně ve vodě,bylo to v pohodě.A je to fakt mňamka. :wink:

jita- tak tenhle recept je ze 4 tatranek,jsou zatím docela dobrý,i když pořád nejsou tak měkké jako má babička,ach jo...

Carod-taky doufám,že do vánoc se to ještě rozleží.

Holky,nedává se na změknutí třeba kousek jablka k pečivu?NEjsem si ale jistá.

Mapris- tak to jsem zvědavá,co ti řeknou,manžovi to tam paní přeškrtla na NE,s tím, že to mám doma podepsat(tu opravu) a poslat poštou. Já si myslím,jestli třeba špatně něco nepochopila,to by mohlo být vysvětlení.Mně to teda je fuk,jestli tam je ANO nebo NE,jen mám strach,aby to pak něco neovlivnilo,proto to tam ještě posílat nechci a asi tam pak zajdu znovu osobně.Ale když se zeptáš,budeš hodná. :wink:
Jinak taky ráda koukám na Stardance,doufám,že už nebudou dávat žádnej důležitej fotbal nebo hokej nebo co :angry:

Sraz- no já mám skoro strach,abysme se kvůli tomu zase nerozhádaly :sweat_smile: . Ale jinak jsem četla o nějakých www stránkách,kde je seznam míst po Praze,kde jsou vhodné podmínky pro maminky s dětmi,tak to najdu a hodím odkaz,taky bych se radši sešla někde třeba v kavárně,koutku no a třeba až nebude zima, taková zoo by nemusela být taky špatná... :sunglasses:
15. pro 2007 v 18:39  • Odpověz
Holky,poraďte mi nějaký lehčí krém do košíčků,co by se dal dát dítěti.Je mi jasné,že až uvidí,jak se všichni cpou cukrovím,že něco si vyžebrá.Tak bych ráda alespoň něco lehčího.Mám recept na náplň s whisky creamem(to miluju),tak to chci zkusit udělat pro nás.Ale pro něj mě napadl třeba pudink s ovocem....Nemáte potuchy,jak dlouho to pak třeba můžu skladovat v chladu?? Přece jen je tam mléko,tak aby se to pak nějak nezkazilo.Asi to taky trochu budu muset nastavit máslem,jako u pudinkové buchty...
Jak to vůbec vidíte s cukrovím,dáte prckům? Pečete něco extra kvůli nim?
Já viděla různé recepty,ale moc se mi do toho nechce:stuck_out_tongue_closed_eyes:
Dáváte dětem i jídlo třeba s česnekem,když vaříte pro vás ?? Já už začínám pěkně polevovat,lehce koření dávám i jemu.Tak jsem zvědavá,jak to máte vy. :wink:
15. pro 2007 v 18:47  • Odpověz
holky co to resite za syrovou roladu,ja chci taky :grinning: :grinning: na jaky je to strance?
ja se pustila do tech pařížských rohlíčků je s tim teda hrozna patlanda ale je to taaak dobry ze jsem to musela schovat i pred sebou :grinning: :sunglasses:
15. pro 2007 v 18:48  • Odpověz
http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=4887
na předešlé stránce to sem dával isáček :wink:
15. pro 2007 v 19:00  • Odpověz
PPM - měla jsem tam ne, paní mi to přepsala na ano, že když jsem brala mateřskou má tam být ano.

Česnek: Ondra už ho měl třeba ve špagetách a nic to s ním neudělalo. Já moc nekořením, a když třeba peču masko, jemu ho nesolím ani nekořením. Jinak vše míň solím a dosolujeme si na talíři.

Cukroví: určitě si něco vyžebrá, včera jsme byli u praděda a olizoval krém z trubičky. Když toho ná jen trochu, tak to neřeším, pak už to ze stolu odnáším.
15. pro 2007 v 19:06  • Odpověz
racul,
jojo, dává, taky mi to někdo říkal...
Jinak s tím krémem mě taky napadl jen puding, když chceš lepší, tak tam nedávej nic, jen holý puding, vypadá to skoro stejně, to ani nepozná :wink:

Pařížské rohlíčky:
už mi došly všechny ořechy, tak je udělám tak, jak je dělala moje sestřenice, spodek nedělala z ořechového těsta, ale normálně linecké vykrajované měsíčky a na to tu skvělou náplň a čokoláku a bylo to špičkové, takže to dělám letos taky tak :wink:
15. pro 2007 v 19:09  • Odpověz
kam- no vidíš, a já myslela, že vy podnikáte a tudíž jsi neměla nárok na PPM ?? Prostě v tom mám pěkný guláš :grinning: :sweat_smile:
15. pro 2007 v 19:09  • Odpověz
Racul: firma je psaná na manžela a já jsem živnost asi před dvěmi roky pozastavila a jsem zaměstnaná.
15. pro 2007 v 19:13  • Odpověz
kam,
ale ty jsi zaměstnaná u manžela, že jo ?
15. pro 2007 v 19:15  • Odpověz
autor
raculka,
nerozhádáme neboj, jen musíme počkat, až se dá ta moje noha do kupy, bez toho nikam nemůžu. Stačí mi hodinka námahy a jsem hotová.
Taky si myslím, že tam má být ano, jak píše kam, ale v pondělí se zeptám.
Jinak já jsem s česnekem zatím nic malýho nedávala, v týdnu jsem zkooušela malý teprve fazolove lusky, mražené .. Se po tom mohla utlouct, ale pak prděla jak nevim co :o). Cukroví taky nevím, asi budem mít v zásobě nějaký sušenky :o))
15. pro 2007 v 19:54  • Odpověz
racul,
paní mi tam dopisovala ano, ale není to automaticky, zkrátka se dívala do PC, jestli tam napsat ano či ne, takže u každého to není stejně :wink:
15. pro 2007 ve 20:00  • Odpověz
Racul-diky :wink: vypada uzasne
ja zadne cukrovi specielne pro Tadu nepecu,rikam si ze si necham treba par nepromazanych lineckych,nebo orechu a ty mu kdyz bude hodne chtit dam,s kremem se mi mu nic moc davat nechce,i kdyz vim ze taky zarucene ochutna,ale ten puding je urcite v pohode,ale dyl nez tyden bych ho ani v chladu nenechavala

co se tyce toho cesneku ja trosicku davam a nikdy mu nic nebylo,jinak moc nekorenim a dosolujeme si kazdy az na taliri podle chuti a takhle mi to vyhovuje,ale porad mam v zaloze par sklenicek uvarenych jen pro nej,treba dneska jsme tu meli zedniky tak jsme nemohla varit a meli jsme parky s chlebem a to asi neni uplne vyzivove vyvazeny obed pro batole :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ,takze jsem za to rada kdyz mam neco do zasoby:slight_smile:
15. pro 2007 ve 21:57  • Odpověz
racul,
já to mám asi jako ty, taky začínám polevovat, už jí hodně s náma, a když je něco s česnekem, tak to taky sní a je to v pohodě :wink: Ale není to moc často.
Ale už nejsem zdaleka tak zásadová, nic nepřeháním, ale snažím se pořád vyvarovat salámů, párků, veškerých sladkostí a třeba smažených věcí, prostě si myslím, že máme jídelníček v pořádku :wink:
15. pro 2007 ve 22:44  • Odpověz
Dobré ranko, hlásím se po firemním večírku, pěkně jsme si pokecali, taky o něčem jiném než o práci, něco dobrého jsme snědli a taky něco dobrého vypili(poslední dobou mi strašně zachutnala Piňacolada). Babička psala, že by si Ondru nechala až do odpoledne, tak kašlu na uklízení a porazíme kolem dvanácté do Prahy do kina a na pozdní obídek do KFC.

Jita: Ondra dostane občas šunku, jinak žádné uzeniny. Sladkosti ode mě jen velmi vyjímečně. Mám to jako Carod, doma skleničky a když dělám něco co by neměl, dostane skleničku.
16. pro 2007 v 10:31  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.