• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
autor
ahojte tlachalky,
tak jsem byla včera na sociálce, samozřejmně jsem měla formuláč půlku blbě vyplněnej, tak jsme to tam s pani opravovali. Tak kdo chtěl vědět:

okénko PPM má být:

ANO v případě, pokud vám zaměstnavatel ještě vyplácí PPM (mateřskou, která je těch 28 týdnů) a nebo pokud vám zaměstnavatel doplácí do výše rodičovského příspěvku (který máte třeba nízký nebo tak),

Ne v případě, že už PPM (mateřskou) nedostáváte, což je případ většiny z nás, jelikož našim dětem je už více jak 28 týdnů :o))

Jo a pokud se mi narodí druhý dítě do Terky 3tího roku věku, tak si musím u zaměstnavatele zažádat o PPm (neboť tři roky, co jsem na MD s Terkou se považují jako zaměstnanecký poměr u zaměstnavatele), ten mi PPM uzná a pak to musím fofrem nahlásit na sociálku, protože mi zastaví rodičovský příspěvěk na terku a později "schválí" sociální dávky na druhé dítě.

Tak snad jsem pomohla.

No, já jsem dělala ty brabantské dortíčky, jsou to menší paskvily, tak to teď maším v čokoládě. Upekla jsem vločkové sušenky, měla jsem v plánu ještě vosí hnízda, ale včera jsem ud mudr vyfasovala antibiotika a není mi dobře, tak na to kašlu ... V pátek jedem k našim na otočku a pak hurá na slovensko.

Stromeček zdobí babička v komárně a dostali jsme echo, že už ho tam ježíšek prý donesl :o))

menzes - no, mně teď docela lítají hormony, jak nemůžu brát HA, tak to mám tak po 36ti dnech :o(((

jita2,
hezký říkanky. Díííík. Až mi půjde tiskárna, tak to vytisknu :o))

kamhajek,
jo jo, uteklo to jako voda :o))))

prochi,
se zubama jsem na tom podobně. Musela jsem si opět koupit zubní pastu sensodyne - která stojí 100 a k tomu i ústní vodu, a to mi zabralo vždycky ...
18. pro 2007 v 11:46  • Odpověz
tak u nás opětně pohroma, jsme nemocný.
Včera usla v sedm a v devět se probudila a uplně hořela, měla 39horečku.
Tak jsme dali zábal, trochu to kleslo, ale začla zvracet a průjem.
Spala po 20minutách, do rána zvracela tak 10krát a ráno už 39,3.Nic nechce, všem odmítá jen trochu pití.Každou půl hodinu nová plína a když něco vypije tak to hned vyzvrací, tak není šance do ní něco dostat na teplotu :cry: .
Čekáme co řekne doktorka, ale při nejhorším mám připravené věci do nemocnice..Jsem v koncích, unavená, zoufalá a za týden vánoce :cry: :cry:
18. pro 2007 v 11:59  • Odpověz
Ježíš Isáčku, to je hrozný :frowning2: :frowning2: Chudinečka malinká, takový trápení. A tak jste jako byli u doktorky, nebo přijede k vám, nebo čekáte na nějaký výsledky, nebo co teda??? Naopak si říkej, že jsou Vánoce AŽ za týden, do tý doby se určitě dáte do cajku. Chjo, myslim na vás, snad to bude co nejdřív dobrý :cry:
18. pro 2007 ve 13:04  • Odpověz
Čarod, byla jsem na tý gyndě. Tak prý když jde jen o špinění dva tři dny, tak je to při Cerazette naprosto normální. Je to tím, jak se to kojení snižuje, prý jestli mi to nevadí, tak budem dál pokračovat v Cerazette a v kojení. Akorát kdyby začlo fakt krvácení a častý, asi jako si měla ty, tak už bysme to museli řešit. Tak mám zas na tři měsíce pokoj.

Mapris, obávám se, jestlis nás s tou kolonkou PPM ano - ne, ještě více nezmátla. Já tam mám Ano a určitě nejsem tady jediná a rozhodně na MD už nejsem a zaměstnavatel mi ani nic nedoplácí. Chceš teda říct, že tobě tam vyplnila NE??? Jsem z toho jelen, ale podlě mě sami pořádně nevědí, jak to má být. Už proto, že někde chtějí potvrzení, že zaměstnavatel vyplácel mateřskou a někde to nechtějí.
18. pro 2007 ve 13:11  • Odpověz
Mapris: já v kolonce PPM měla ne a přepsala mi to na ano. Tak jsou z toho nejspíš nejvíce zmatené na úřadech :astonished:
18. pro 2007 ve 13:58  • Odpověz
Ahoj holky, ještě vás nemám přečtené, tak reaguju jen na tuhle stranu :wink:

Isačku, přejeme bobkovi malému brzké uzdraveníčko a posíláme pofoukáníčko. Není nic horšího než když mimi zvracejí a do toho ještě teploty a průjem :frowning2: Do vánoc určitě bude jako rybička :wink:

K té kolonce PPM, já tam teda dala ANO, jdu tam s tím zítra, tak uvidím... nicméně taky jsem přesvědčená stejně jako Mapris, že tam má být NE. Páč za tohle mě zdrbaly už při první žádosti loni v říjnu o rodičovský příspěvek, kdy mi taky baba ťukala na čelo, že přece PPM už nepobírám :stuck_out_tongue_closed_eyes: A má to asi i logiku, páč fakt všechny bereme rodičák. Ale jak říkáte, ony asi samy ještě neví jak co má být.

No a o zubech se ani nebavte, letos už to nestihnu, takže po novém roce vysolím zase balík, páč mám díru v zubu hned u krčku a pak ještě na některém (možná i na více) horním zubu, ale nejsem schopná přijít na to, který to je pač je to taková tupá bolest a cítím to jen při kousání nebo když si tam jazykem udělám podtlak :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Tak papa, jdu dělat těsto na banánky :sweat_smile:
18. pro 2007 ve 14:30  • Odpověz
ahojky,

já mám v PPM taky ANO !!!

isacku,
chudinečka malá, tak se kurýrujte, ať jste do svátků fit, snad vás to brzy přejde :wink:
18. pro 2007 v 15:40  • Odpověz
autor
no, jestli jsem vás s PPM zmátla, tak se omlouvám, takhle mi to pani vysvětlila a opravila na NE. A to i v první žádosti ... Terce byl rok, takže na PPM nemám nárok ...
Zkusím to ještě zjistit od kámošky, dřív tam taky dělala.

isacek,
držíme palce, snad to bude o.k.
18. pro 2007 ve 20:16  • Odpověz
Mapris: mě to zase vysvětlila jinak, prostě kocourkov :grinning: .

Isacek: určitě budete do vánoc v pohodě :wink: .

Holky manžel včera večer koupal Ondru a vymysleli si říkanku: cáky, cáky, cáky ať nám rostou p...y!!! To mám doma básníka, co? :grinning: :grinning: :grinning:
18. pro 2007 ve 21:06  • Odpověz
Kam, tak to je bomba :grinning: :grinning: :grinning:

Já někdy z toho mýho taky nemůžu. Tuhle koukali na formule a tatínek mu vysvětloval: ano pán sedí v autíčku a dělá brm brm.
18. pro 2007 ve 21:21  • Odpověz
kdo koukáte na Ordinejšen, viděly jste ukázku? Lůca je v tom!
........a to jsem si už stokrát říkala, že na to koukat už nebudu, je to čím dál větší krávovina a furt na to čumim......... :sweat_smile:
18. pro 2007 ve 21:22  • Odpověz
isacek

téda,je mi Natálky líto,ať jste co nejdřív zdraví,držíme palce. :astonished:

mapris

já jsem taky měla v PPM ANO a už jsem to odevzdala a pani nic neopravovala tak nevim.Buď si s tim poraděj sami nebo zavolaj,mají tam tel.číslo

prochi

já na ordinaci čučim jen při reklamách a viděla jsem i ukázku,ale myslim si,že to zamotaj a to dítě nebude toho co s nim chodí teď,ale toho primáře jak ho hraje Suchařípa :grinning:

Jinak zubaře mám za sebou i s F už v říjnu,ale nestihnu letos gyndu tak se budu muset objednat hned v lednu.
Ve čtvrtek jsem objednaná ke kadeřnici,už se těšim,ale žádný velký změny jen konečky a přeliv,ale potřebuju zastřihnout jako sůl,už jsem se musela přeobjednat kvůli tomu,že jsme byli nemocní.Sice na zástřih chodim pravidelně,ale přelivek už jsem si dlouho nedopřála :grinning:

Jinak na ty moje sušenky jsem se ještě nedostala tak snad zítra,doufám,že do vánoc změknou :sweat_smile:
18. pro 2007 ve 21:57  • Odpověz
mapris- tak díky moc za info ohledně PPM, asi tam teda nechám to NE ....
Ale myslím,že většina by tam měla to NE,tak tomu nějak nerozumím,když holkám zase říkali,ať tam dají ANO, a přitom máme už všechny asi rodičovský příspěvek na starší děti :sweat_smile:

JInak jsem teď vylovila MF-DNES,kde byl vzor,jak žádost vyplnit.A k tomu PPM tam píšou-cituju:
Důležítá kolonka je nárok na PPM(peněžítá pomoc v mateřství).ANO vyplní ti,kdo pobírali mateřskou. Kdo na mateřskou nárok neměl,kolonku proškrtne.Týká se to např. podnikatelek,které si neplatily nemocenskou.

Takže dle tohoto vzoru bych tam já osobně dala ANO(což jsem taky udělala...).Protože ten nárok jsem měla.Ale jak si to dál úřady časově vysvětlují,to opravdu nevím.:angry:
Osobně je mi to úplně jedno,co tam dám.Jen mám strach,co když tam teď dám to NE,a pak budu mít problém dostat PPM,až budu jednou znovu těhu?! Aby se pak v tom někdo nehrabal a neřekl,že jsem napsala,že nárok nemám...Já už opravdu ničemu nerozumím :unamused:

isaček- to je mi líto,držím palce,ať to nic není.Ony teď řádí nějaké střevní virozy,známých dítko to mělo minulý týden,za dva dny bylo všechno zase ok :wink:

prochi- taky občas čučím na Ordinaci,i když už je to opravdu jedna velká kravina,tak je to pro mě takový relax ke kafču nebo pozdní véče :sweat_smile:
Dneska mě tam spíš dostalo,jak umřelo to mimčo,byla jsem vyřízená :rolling_eyes:

jita- včera jsem dělala ty rohlíčky,práce s těstem jedna báseň,chuťově taky dobré,tak uvidíme,až se ještě rozleží,co řeknou ochutnávači :sunglasses:
18. pro 2007 ve 22:07  • Odpověz
macej- nechceš psát scénaře ?? :grinning:
No ale u těchto inteligentních seriálů se mi opravdu často stane,že už vím,co se přihodí.Co by taky asi měli vymýšlet,že ?? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jen u Hraběnek je to takové jinší,zvláštní :wink:

Jestli sušenky nestihneš,tak se taky nic nestane.Já jsem skoro nešťastná,že jsem těch pár druhů udělala,pořád na to chodím. :grinning:
18. pro 2007 ve 22:10  • Odpověz
Ahoj holky jsem tu jen na skok zitra napisu vic,do kdy se ten rodicak ma vyplnit staci to po vanocich,nobo musim uz ted?diky :slight_smile:
18. pro 2007 ve 22:21  • Odpověz
carod- nám bylo řečeno,že do ledna stačí :wink:
Snad aspoň tahle informace bude všude stejná :grinning: :angry:
18. pro 2007 ve 22:23  • Odpověz
Přidávám se k Racul, v lednu času dost. Já mám během ledna doručit ten potvrzený papír z práce, že jsem mateřskou pobírala. To pořád nemůžu zkousnout, proč to musim znovu dávat potvrzovat, když to jinde nechtěj! Ale teď na to prdim, po novým roce s tím sfrnku do práce a těm důrám na socce to pošlu poštou, nechci je ani vidět!! Jo a ještě se připojuju jednou k Racul s tou přiblblou kolonkou, co nám tady motá hlavinky, taky jsem četla, že ANO vyplní ti,kdo pobírali mateřskou. Kdo na mateřskou nárok neměl,kolonku proškrtne - viz. kolonka o kus níž, kde je otázka na manžela, zda pobíral PPM a tam to pracovnice socky proškrtla.

Macej, přesně tohle jsme si říkali s manžou taky, že to dítě bude čekat s tím bejvalým :grinning: . Než mi teda milášek můj odešel na noční a mě je tady teď smutno :pensive:
18. pro 2007 ve 22:41  • Odpověz
kam,
dobrý :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Ale ať nepřerostou :grinning: :grinning: :grinning:

prochi,
no jo, čučím, sleduju, kdy Gita umře, už to bude brzo :angry: :cry:

macej,
no taky jsem samozřejmě hned na to myslela, že bude průšvih na obzoru :astonished: :grinning:

racul,
tak je to jasné, taky pochybuju, že by nám to vyplňovaly úřednice špatně :wink:
19. pro 2007 v 08:35  • Odpověz
Ahoj baby, pořád nemám čas jít potlachat :frowning2: se poseju bez vás :sweat_smile:
Taj jenom aby jste věděli, že žijeme a že na vás moc myslíme :wink:
19. pro 2007 v 09:18  • Odpověz
Ahoj,holky moje,normalne vcera vecer jsme měli cernou hodinku a pul,v sirokem okoli kam jsem dohlidla, vypli proud,netekla ani voda,bylo to akorat kdyz se malej koupal,,nez jsme nasli baterku chvilku trvalo, tak z toho mel trochu sok :sweat_smile: pak ,ale dobry tatka delal ze stinu na stenu psa,tak z toho byl uplne unesenej,a behal schvalne na chodbu kde byla uplna tma a volal odtamtud na nas ze je bububu!! :grinning: k vece dostal jogurt kase se nekonala,ale bylo to nakonec docela vtipny :wink:

Jo a jeste potrebuju jednu radu,ja jsem se v ramci toho stehovani na ten rodicak vyprdla,a do ted jsem to neresila,to nestaci ten papir co prisel to musim vyplnovat jeste nejaky jiny kde je potreba potvrzeni od zamestnavatele?
19. pro 2007 v 09:19  • Odpověz
ahojte :slight_smile:

Isacku, Natálky je mi líto :frowning2: nemá nakonec chudinka nějakou střevní chřipajzňu? Tak ať je co nejdřív beruška malá v pořádku :slight_smile:

u nás taky žádná sláva :frowning2: od páteční noci horečky se zubama 38-39 :frowning2: v neděli se zmírnily, ale místo toho nastoupila rýma, takže se dusil, polykal hleny a následně blindil :cry: tak jsme včera sypali k mudře... říkala, že jak trápí zuby, tak ty děto obvykle chytnou nějaký infekt a že je to teprve v začátku, tak mám čekat, že může být 2 dny i hůř :frowning2: a taky že bylo, znovu horečky, odpoledne už odmítal vzít cokoliv do pusy (krom asi 5 lžiček přesnídávky) ani čaj, ani nakojit, při jakémkoliv pokusu přiblížit se puse, neskutečný, neutišitelný brek :frowning2: :frowning2: plakal od rýmy, od bolesti, z hladu, žízně... aby jsme do něj dostali aspoň nějaké tekutiny, museli jsme čajík lžičkovat po troškách, brečel, jak mu každý dotyk na pusu byl nepříjemný, ale měl žízeň, tak hlatavě polykal i se vzduchem, pak ho bolelo bříško a napínaly prdíky... chjo :frowning2:
ráno se mi podařilo ho přesvědčit, aby si vzal kozenu, sice s uslzeným pohledem říkal ne, ale nakonec jsme to jaksi zvládli, ale jak jsem chtěla namazat dásníčka, tak zase 10-ti minutový brek :frowning2: :frowning2:

tak jsem s váma posnídala :sweat_smile: a jdu si k cipískovi přilehnout, bo padám na hubu
19. pro 2007 v 10:18  • Odpověz
S tím papírem na socku, stačí až do konce ledna, tak mi to tam řekli, páč jsem tam doletěla s tím, že to nesu bez potvrzení od zaměstnavatele, bo už v kanclíku nikdo nebyl, kdo by mi dal štemplíka a že jestli je to nutný, tak jim to dodám dodatečně. No a pani mi řekla, že jestli chci jít na tři roky, tak to potvrzení od zaměstavatele nutné je, ale že jim to mám přinést až to budu mít kompletní :stuck_out_tongue_closed_eyes:
a s kolonkou ANO jsem to pochopila jako Racul a Prochi, prostě jsem ji pobírala, proto i to potvrzení od zaměstnavatele, ne? nebo už ničemu nerozumím :rolling_eyes:
19. pro 2007 v 10:28  • Odpověz
Prochi, dotázek na tebe: prosím písni jakou děláš čokopolevu, co se do ní máčí pařížské rohlíčky? já tam mám napečenou asi stovku těch spodních korpusků, jsem nejspíš upadla na hlavu :sweat_smile: to je tak, když něco člověk dělá prvně a neví kolik z toho vyleze kousků :sweat_smile:
páč já na zdobení nebo třeba polívání išelských dortíků používám tu pytlíkatou, co se jen rozehřeje ve vodní lázni, ale na tohle to nebude asi to pravé
19. pro 2007 v 10:34  • Odpověz
zevi-diky za radu,no a to mam jit s tim papirem ktery dorazil?Nebo si mam vyzvednout jeste nejaky jiny aby mi ho zamestnavatel potvrdil?
19. pro 2007 v 11:31  • Odpověz
carod,
tak to jste měli skoro jako v létě ve stanu na dovolené :grinning: :grinning:
19. pro 2007 ve 12:23  • Odpověz
Zevi, já všechno tedy i pařížský rohlíčky máčim v obyč. čokoládě na vaření rozpuštěné s kouskem 100%tuku. Nic světobornýho. Ale ty rohlíčky to je fakt VYNÍKAČKA, schovala jsem to do tý nejspodnější krabice, do který se nejblbějc leze, jinak bysme to už snad sežrali :sweat_smile:

Carod, mě přišly dva formuláře - žádost o rodičák + papír, jak dlouho budu doma. Ten jsem si ještě mohla nechat až do 21 měsíců malýho doma, kdybych se náhodou rozhodla, že si to dám na čtyři roky. Ale už jsem ho tam nechala vyplněný na tři, že si to stejně nerozmyslim. No a paní mi dala ještě formulář, který musí potvrdit zaměstnavatel, že mi vyplácel mateřskou. Pokud ti ji ale nevyplácel zaměstnavatel, tj. např. když je někdo na pracáku, nebo zaměstnavatel není velká organizace (má míň než 25 zaměstnanců), tak mateřskou vyplácela socka a v tom případě ten papír nechtěj. Např. po Kamhajkovi ho nechtěli, ale nevim, jestli nejsou malá organizace :confused: NO a ten papír, který mi potvrdí zaměstnavatel, tak mám během ledna poslat třeba poštou, nebo po někom (říkala ta paní), jinak si tam ty dva formuláře už nechala. Tož tak :wink:
19. pro 2007 ve 13:58  • Odpověz
Ordinace: ona Gita umře? To jsou mi noviny. Já to mám taky jako zvukovou kulisi zrovna k tomu co zrovna dělám.

Tak já ty pařížské rohlíčky udělala, ale ta čokoláda mi na tom vůbec nedrží, takže vzhledově nic moc, ale chuťově mňamka, tak to zdlábne manžel. Jedno nepečené už mám, ještě udělám nějaké kuličky, možní ještě něco koupím. Mám objednaný medovník a kašlu na to. Čím míň toho bude, tím míň sním a přiberu a nebudu se muset trápit na rotopedu.

Isáček se neozývá, tak snad jsou doma a ne v nemocnici.

U kadeřnice jsem byla dnes dopoledne, tak si zase přijdu krásná :grinning: .
19. pro 2007 ve 14:11  • Odpověz
kam,
jo, umře, páč už nechce v seriálu hrát, její vlivný přítel jí nejen zakázal se líbat s Mázlem, však už taky všechny scény líbací vymizely, ale díky němu taky odchází, i z divadla, všude práská za sebou do bot, tak jí tu smrt museli nějak přišít, tak to píší všude :frowning2:
To jsem ale seriálová drbna :grinning:

ijet,
ahoj ty nevěrnice, taky porád někde lítáš :sweat_smile:
19. pro 2007 ve 14:59  • Odpověz
Carod, mně přišly formuláře 3, už jsem se o tom bavila s Jíťou, páč jí taky jen 2 a koukám, že i Prochi :confused: zelený na rodičák, žlutý na délku rodičáku a fialový (ten co holky nedostaly) na potvrzení výše PPM od zaměstnavatele
19. pro 2007 v 15:41  • Odpověz
tak to ještě zakulatím na 3900 :wink: a pádím za prďouskem, už si brble a není tak apatický, dokonce jsme už 3x kojili a snědl asi 1/4 jogurtu s kouskem banánu, čajík pořád odmítá, ukecávám ho po lžičenkách :unamused:
19. pro 2007 v 15:44  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.