• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
autor
holky,
abych vás neuvedla v omyl, ten pán šel sice na záchod, ale tuším kouknout se tam na něco, a ne použít wc :o))) ale stejně to bylo bondový.

Možná se tu dlouho neukážu, čekám dneska návštěvu a přenecháváme jim ložnici.
9. led 2008 v 11:36  • Odpověz
Racul: plot máme nic moc, jen pletivo, letos by jsme chtěli dělat pořádný když už je domeček hotový. Ona když zabere, tak to prostě ze země vyrve potvůrka jedna. Není to žádný drobeček.

Dneska dopo jsem byla s Ondrou na zahradě, jen tak chodit kam se mu bude líbit. Bylo docela umrznutu, tak se to dalo. A ten můj mladý pán se samozřejmě musel natáhnut, tam kde to bylo měkčí. Chudinka spad, že políbil naši matičku zem. Takže pláč a "mámo vem". No špinavý jsme byli oba dva. A to měl Ondra na sobě čerstvě vypranou kombinézu :frowning2: .

.
9. led 2008 ve 13:46  • Odpověz
zevi - to máš docela nenáročného jedlíka, my jedli dost podobně, jenže už mu prostě nešmakuje každý den to samé, takže se snažím vymýšlet změny-hlavně na ty snídaně, svačiny, večeře :sweat_smile: .
Hlavní jídla už taky tolik neprožívám, snažím se vařit tak, abysme to mohli všichni. Jsem lenoch a nechci vařit na 2x :grinning:
Ale jsem opatrná s kořením, občas se mu nějaký pupínek na obličeji udělá, tak se snažím krotit, a já tak ráda kořeněná jídla- takže dávám nekořeněné pro něj stranou :grinning: . Takže vlastně obědy jsou teď pro nás nejjednodušší, když máme různá jídla :wink:

Kam- no jo, vždyť váží asi jako ty, nebo dokonce víc ?? :grinning: :grinning:
O pádech mi ani nemluv. Dneska jsem ho pořád jen zvedala, tady je všude děsná námraza a on samozřejmě pořád leze na to ledové, takže pak padá a řve :angry:
9. led 2008 v 19:10  • Odpověz
Ahoj holky moje, tak poslušně hlásim, že se zatím držím :sunglasses: . Jim docela hodně, hladem netrpim, jen ty chutě kdyby nebyly.… Nejvíc se asi nacpu k obědu, protože se snažim vařit nízkokaloricky. Dneska jsem nám udělala kuskus, , kuřecí prsíčka ala čína a vařenou brokolici. Mám velkou výhodu v tom, že manža na rozdíl od snad většiny chlapů miluje stejně jako já vařenou brokolici, fazolový lusky, luštěniny … A jako bonus, jsem si dovolila, že každý den si dopřeju něco dobrýho ke kávičce. Tak dneska to byl třeba tribitek, mňam mňam, to je docela dobrá „dieta“ ne :grinning: ? Takže se fakt netrápim, ale nejhorší je to navečer, okolo pátý si dáváme první véču s malým. Usadim ho do židličky, dám mu na tácek chleba, sýr, nějakou zeleninu a vim, že se můžu sama v klidu najíst. Ale jak se najim (dnes 2 plátky slunečnicovýho chleba – jim ho i normálně, protože mi chutná víc než obyč., takže žádná změna + 60 g kuřecí šunky + 40 g eidamu + 130 g okurky, zaleju to notně čajem, ale stejně se tak jakoby rozežeru, rozbouřim si ty chuťový buňky a pak mám se sebou co dělat, abych nevybílila ledničku! Ale držím se, musim se vždycky něčím zaměstnat, snad mě to časem přejde… No a večer si dám druhou véču, když malej usne, tj. okolo osmý, většinou nějaký ovoce, zeleninu, sýr.. dneska jsem zblajzla hermelín. Mapris, moc díky za ty stránky flora! Jsou super, nemám sice přes den čas to tam zadávat, ale po večerech si s tím docela vyhraju. Já jsem si na to založila sešit, takže to píšu a počítám ručně do sešitu, ale večer to naházim ještě na tu floru a kontroluju, jestli tam mám stejný nebo podobný hodnoty. Je super, že mi to tam ukazuje, jestli jsem splnila za den bílkoviny, sacharidy,energet.hodnotu atd., taky jsem si tam zadala redukční plán, fakt jsou super a ještě jednou velký dík!

Isáčku, já jsem taky straně závislá na sladkým, jak píšeš. Já to měla vždycky. A ani teď nepotřebuju moc jídla, ale to sladký prostě musí být!! Taky proto jsem si jednou denně ve svým hubnoucím plánu“ něco dobrýho dovolila. Počítání KJ totiž nestojí na tom, že si něco zakážem, to by taky člověk dlouho nevydržel, ale když si dám tu tatranku po obědě, tak se holt trochu umírnim v dalším jídle. Já jsem nikdy nebyla žádná hubenka, od mala trochu oplácnutá. Ale dokud jsem bydlela doma, tak jsem se tak nějak hlídala, nebo i mamka mi řekla, ať tolik nejim a tak. Ale jak jsme začali bydlet s manžou, začala jsem chodit do práce, tak už mě doma nikdo nehlídal, celý den nebylo v práci kdy se najíst a večer jsme si s manžou připravovali samý mňamky a já za rok přibrala neskutečných dvacet kilo :fearful: :pensive: !!! Nejhorší je, že manža je v tomhle taky zlatej, každou chvilku slyším, jak mi to sluší, jak je spokojenej, jak si je na co šáhnout… Ale já už se sebou fakt chci něco udělat, kvůli sobě, kvůli svému zdraví (jsem nemocná se štítnou žlázou a doktorka mi při poslední kontrole taktně naznačila, že by to chtělo něco málo schodit…)
Holky, nezlobte se, že tady o tom tak plácám, ale mě to hrozně pomáhá se z toho takhle vypovídat, mám pocit, že na to nejsem sama…

Holky, jak jste psaly, jak nás ty chlapy moc nevnímají, tak já se musim přiznat, že já ale nejsem o nic lepší :sweat_smile: . Manža když přijde z práce, tak nejdřív proberem, co jsme celý den dělali my s malým a pak se zeptám já, co v práci. A když už několik minut barvitě líčí, kolik zaarmovali tratí, kolik toho zabetonovali, s kým dělal, co dělal….. tak taky vypínám. A věřte, že je to fakt někdy těžký tvářit se zaujatě a ještě přikyvovat :grinning: . CO se týká fotbalu, tak já mám doma dokonce rozhodčího! Když přijede z pískání a na mou jednoduchou otázku „tak jak hráli“ začne sáhodlouze vyprávět, kolik bylo žlutých a za co, kolik červených a za co, kdo, kdy, jak dal gól, faul, kdo mu co řekl…. tak to taky dlouho má pozornost nevydrží :grinning:

Račul, co se týká malýho a jídla, tak u nás nic moc. Tak třeba dneska: ráno měl chleba s máslem a eidamem, kousl do toho dvakrát a zahodil, pak snědl ode mě tři měsíčky pomeranče. K obědu jsem mu dala kuskus s brokolicí a kousky kuřete, to mu vůbec nechutnalo, tak šel spát hladovej. Po spaní snědl celej pomeranč (on fakt ovoce miluje, mandarinky, pomeranč, kiwi, jablka, hrušky, prostě všechno), pak měl v pět kousek chleba se sýrem a kousek okurky a před spaním jsme nakojili. Kaše celkem jí, ale nesmí být každý den, když toho za den moc nesní, tak mu ji před spaním uvařím a pak ještě dokojíme. Oběd se snažim dávat mu to, co máme my. Ale nejvíc mu jedou polívky, to je jistota, že aspoň trochu sní.
9. led 2008 ve 20:59  • Odpověz
PROBOHA!!!! TO JSEM TOHO TEDA VYSMOLILA!!! Vemte to letem světem... :grinning:
9. led 2008 ve 21:01  • Odpověz
Kočky co jste z Prahy, zítra dopoledne jedu na Chodov, potřebuji teplákovku, tak kdyby jste měli čásek na kafčo dejte vědět. I když je to na poslední chvíli. Písla jsem do IP tel.číslo atd.
9. led 2008 ve 21:15  • Odpověz
Dobrý večer šmoulindy :grinning:
kam čupr nápad, taky vám to písnu, kdyby něco racul má mail a jita mobil tak se podělím se všema :sweat_smile:

Jinak kam sorry fakt zítra už něco mám :grinning: no ale nevím co páskkuju ještě ke všemu když jsme bez auta ne? :grinning:

Prochi, to je mazec s dietkou a 20ti kilama, ale ne nemyslím to zle, nahoru to jde pěkně a rychle co??? Ale pak...... myslím, že píšu za všechny, že vůbec neva když se tu o tom rozepisujěš. Já bych tohle ale nemohla :unamused: počítání není nic pro mě, navíc já razít teorii moc nežrat a hýbat se, ale je fajné že píšeš že si dopřeješ i mňamkuj, to je supr pro dietu páč každý jí minimálně a pak je tu známý jojo efekt. Třeba dělená strava jak píše maprísek, jo každý zhubne ale nedá se to dodržovat dlouho a pak si dáš chleba se salámem a tradá, tyhle diety jsou na nic :stuck_out_tongue_closed_eyes:
No ji představte já jo? :grinning: holky pořád mám 2kila na víc, ale měřená metrem jsem stejná jakona učňákua před otěhotněním, do všeho oblečení se vejdu tak že pohoda, stejně se mi zdá že mám větší boky :grinning: ale na měření to souhlasí :slight_smile:
A když jsem ležela v nemocnici kde mi dělali odběr mozkomíšního moku na eReSku, tak mi tloušťka připadala jako něco primitivního k řešení (ležela jsem tam na podzim 2006) :cry: ještě teď když si na to vzpomenu tak mi běhá mráz po zádech :frowning2:
Zlatý slova mapris, hlavně zdraví :wink:
Jo a já si dala po o malou čokoládovou figurku, macecha sežrala sjem to dítěti a pěkně tajně :grinning:
9. led 2008 ve 22:14  • Odpověz
Bóóóže já když to po sobě čtu :angry: :grinning:
9. led 2008 ve 22:16  • Odpověz
kam,
vedět to dřív tak bych tam přijela :slight_smile: .Sice to máme přes celou Prahu, ale občas tam jezdíme.
Ale už jsem si něco domluvila, to je škoda ráda poznám další z vás :dizzy_face: .
9. led 2008 ve 22:28  • Odpověz
Ahoj holky
tak zkrátím už to co jsem vám psala,páč se mi to opět vymazalo,nemám slov :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

kam- a ty se zdržíš jen dopo? Já dopo bohužel taky nemůžu,ale určo bychom se mohli domluvit na jindy,aby nás bylo víc :wink:
Dneska jsem F sháněla bačkůrky a všimla jsem si,že je druhá vlna výprodejů tak myslim,že uspěješ :wink:

zevina- ty to předsevzetí myslíš vážně,viď,Včera jsi psala před půlnocí :grinning: :grinning: :grinning:

racul--s jídlem my ani nemluv,taky mi dochází inspirace,oběd už vařim "normální" trochu soli a někdy zahustim normal jíškou tak to malýmu jede.
Sváči jsou klasika,přesnídávja nebo ovoce,malej ovoce rád takže střídám nejčastěji banány,pomeranče,mandarinky,jablíčka a dneska měl například kivi.V zimě neni moc výběr,lepší je to v létě.Jéé jak já se těšim na melouny :stuck_out_tongue_closed_eyes: Nebo na sváču dávám i jogurty,ale malej mi je poslední dobou vůbec nechce,kroutí hlavou jako že ne a nejvíc mě rozčiluje,když takhle kroutí hlavou,když to ještě ani neochutnal :angry: Jó takhle Lipánka nebo termix to by jedl,ale to mu nedávám tak často.
Snídaně většinou pečivo s něčim,dneska měl rohlík s plát.sýrem a paprikou tak snědl papriku a sýr a do rohlu kousl asi třikrát.A večeře jak kdy,většinou kaše,ale tyky jí nemůže každý den,jinak se přejí. :fearful:

prochi- závidím tvojí vůli,já před chvílí dojedla zelňačku :sweat_smile:

k stromku--odstrojila jsem v neděli,mě děsně baví zdobit,ale odstrojovat néé.
Vlastně máme ve váze ještě větvičky,ale ty taky brzo "půjdou"než začnou opadávat :sweat_smile:

Dneska jsem dala příteli k narozkám poukázku na hodinovou thajskou masáž tak mi řekl,že se ho chci asi zbavit,že ho ta hodina zabije,když to bude poprvé,ale jinak měl radost :sweat_smile: :grinning:
9. led 2008 ve 22:37  • Odpověz
kam

ještě k tvému psíkovi,já myslela,že utíkají jen psi za hárajícíma fenkama??A spletla jsem se :grinning:
Už ji máte zpátky??
9. led 2008 ve 22:39  • Odpověz
Kam - to je smůla, ale taky zítra nemůžu :unamused: .
Ale pokud to někdy vyjde a něco domluvíte, tak vás ráda poznám :sunglasses:
9. led 2008 ve 23:00  • Odpověz
Dobré ránko, hurá jsem tu prgo :grinning:
Holky tady je mlha, že i ptáci chodí pěšky a místo aby lítali do krmítka tak tam šplhaj :angry:

Jé na thajskou masáž bych taky zašla :wink: to musí být lahoda pane jahoda :grinning:
10. led 2008 v 09:35  • Odpověz
ijet, tys mě dostala :grinning: tvoje kotrmelíny mi málem přivodily ucvrknutí :sweat_smile: :grinning: :grinning: a ještě k tomu ptáci, co chodí pěšky :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: se z tebe picnu :sweat_smile:

když čtu jak píše Prochi o Péťových porcičkách, tak mám pocit, že jsme přece jen na tom o kapku (ale opravdu jen o kapku) líp, ale žádný zázrak to není, teď se ještě vytáhl a je děsně hubený :unamused: přesně zvážit se nám ho nepodařilo, něco málo přes 9,5kg (10 to v žádném případě není) a 81cm, je to v té nejspodnější části percentilového grafu... (no když kouknu na moje nebo na manžovy fotky z dětství, tak je to podobné, samá ruka, noha, špíček aby s lupou pohledal) fakt ho musím v tom jídle hlídat, páč kluk by si snad nikdy ani nevzpomněl, že má hlad, on na takové zdržovačky nemá čas :angry:
a to jsem myslela, jak si dneska nezamlsá, měli jsme dukátové buchtičky a přesně jak píše Macejka, ještě ani neochutnal a už si mohl hlavičku ukroutit, odstrkával mi lžičku a neééé :angry: :angry: a pak žuchlil jen suchou buchtu, s pudinkem mi ji "reklamoval" :unamused:

prochi, klidně piš, piš, piš, aspoň to bude podnětné i pro nás lenochy :wink:

holky, já si včera udělal radost, byla jsem s mamčou na kontrole, pak jsme si zašly do pizzerky, vyblbly se s malým v hracím koutku v nákupáku a pak ještě skákly na oční, páč jsme obě dvě potřebovaly přeměřit oka na nové brýle (hlavně teda já, protože mám takové ty skla bez obouček, ty jsou strašně křehké a špatně nesou Jiříkovy projevy lásky, věčně je mám pokřivené) samozřejmě jsem tam zas nechala majlant, optička mě dobře zná, chodím k ní pravidelně, vždycky jí tvrdím, že tentokrát něco levnějšího, ale nakonec skončíme na trojnásobku :sweat_smile: a podařilo se nám babičce vymluvit všechny usedlé modely, prostě tu šedesátku nesmí přiznávat a bude in a úplně čupr koča, to mě těší snad ještě víc než ty moje brýlky :dizzy_face:

no nic, kafíčko mám vypité, pokusím se něco vygruntovat než se drak vzbudí, tak páček někdy v noci :sweat_smile:
10. led 2008 ve 13:57  • Odpověz
Ahojky, tak se hlásím z Prahy. Cestu jsme zvládli, nikde jsme nebloudili. Ondra byl hodňoučkej až jsem si říkala jestli mi ho někdo nevyměnil. Poslední tři dny je prostě zlatíčko, záchvaty vzteku minimální a já ho tady nedávno tak pomlouvala, tak snad to nezakřiknu.

Já se rozhodla až včera večer, že porazím na Chodov, sháněla jsem teplákovku na ty hory a hurááá sehnala jsem. Jsou to teda zvlášť tepláky(černé) a mikča(červená). navrch jsem ještě koupila trčko a boty, to se zase kreditka kroutila.

Určitě by jsme se mohli domluvit a v Praze se sejít, třeba v té kice jak jste tu psali, ta je v Letňanech a tam trefím.

Zevi: my jsme dostali k vánocům digitální váhu a podle ní Ondra váží 11,4kg :astonished: . Tak jestli chceš my vám trochu jeho apetitu pošlem :wink: . A to sladké dostává minimálně.
10. led 2008 ve 14:30  • Odpověz
čusík busík,
před chvilkou si moje babička odvezla na procházku toho našeho mrzouta rozladěnýho. Mám podezření na další zub, jak vylezly stoličky, tak byl pár nocí klídek a teď poslední dvě noci zas už po devátý hrozný pláč, v jedenáct zas a tak celou noc. Dneska spinkal kousek noci u nás, protože to se fakt nedalo.
Holky, já vážila malýho včera, byl teda v bodýčku, punčoškách, čistý plínce a měl bačkurky a má neskutečných 12 kilo! Já fakt nevim, z čeho, asi z toho našeho nočního kojení, protože jinak fakt skoro nic nesní. Poslední dva týdny mi absolutně odmítá jogurt, tak jsem mu dneska teda koupila k odpol. sváče toho všude proklamovanýho pribiňáka :sweat_smile:, jen jsem to otevřela (tý jo, měla jsem co dělat, abych to nesežrala :grinning: ) a nabídla mu, tak nééééé nééééé a div si hlavu neukroutil, ale pak se mi podařilo, že půlku snědl. Mě z něj klepne.
Zítra se dopoledne chystáme na injekci na ty spalničky, zarděnky a snad příušnice??, nevim..., tak poprosim sestřičku, ať mi ho i přeměří.
10. led 2008 v 15:38  • Odpověz
ahoj holky moje,moc vas vsechny zdravim :dizzy_face: jdu jen na chvilinku,normalne od ty doby co bydlime v novym tak furt nestiham,mozna vic uklizim :confounded: do toho je Tada nemocnej jen ryma a zvysena teplota,tak to snad bude brzy dobry,rostou mu 4 zuby najednou tak je pekne prootivnej :unamused: ,taky si posledni dobou hodne navykl na dudlika hlavne rano a po spani,jinak rval a tak jsme se s manzou shodli ze dudu uz stacilo a tu savicku jsem ustrihla,ukazala mu to a on na nej jen koukal a ze neni,jednu noc brecel a ted uz je uplne v poho :sweat_smile:takze jsem rada ze jsem se toho zbavili,
S nocnikem nulove pokroky,nechce na nem sedet,kdyz se ho zeptam jestli chce curat tak nechce,a 100xne,ne,ne :pensive: tak to nevim jak nam to dlouho bude trvat
Hrozne zacal brebentit,vetsinou spis nesrozumitelny slova,ale jede v kuse treba 2 hodky :sweat_smile:

jinak do Letnan to mame hroznee daleko :fearful:

zatim pa pa
10. led 2008 v 17:56  • Odpověz
Carod: ale na Chodov to máš kousek ne?
11. led 2008 ve 13:20  • Odpověz
ahojky, nikde nikdo? :confused: :confused:
já jsem celá zničená, přemýšlela jsem jestli nezalehnout s prďolou :sweat_smile: páč včera přišel táta nečekaně brzo z práce, volal ať se nikam nevypravujem, že chleba koupí, já ať se obleču, že jedem na bowling, nehrála jsem skoro rok, tak mě bolí minimálně půl člověka :unamused: a nakonec jsme k nám na kus řeči ještě stáhli kamaráda s manželkou, páč byli na svátky doma a už budou odjíždět zase na půl roku do zahraničí, tak se mejdlo protáhlo pěkně do noci, malý vydržel s náma do půl dvanácté, my pařili do půl druhé :grinning: (sociálku na nás :sweat_smile: )

prochi, my jdem na očkování v úterý :frowning2: budete mít normální hrazenou vakcínu, nebo jstekoupili tu šetrnější (na název ani jedné si teď zaboha nevzpomenu) mně sestřička sice doporučovala tu šetrnou, byla jsem ochotná ji zaplatit, ale pak jsem trochu lašovala na netu a na některých stránkách tu "lepší" dost kritizovali :frowning2: takže jsem se rozhodla zůstat u standartu a jen doufám, že nebude moc prudká reakce, abych si to nakonec nevyčítala...

kam, trochu víc chuti k jídlu by neškodilo, ale jen aby to propánajána neskočilo na mě :sweat_smile: :grinning:

carod, u nás nočník taky žádná sláva, když je oblečený, tak někdy udělá hačí, ale jak ho svlíknu, nesedne si tam ani za nic, nebo okamžitě vystřelí a prchá :angry: tak si říkám, jestli spíš nebude ochotnější chodit přímo na záchod, když tam dáme redukční prkýnko, protože nám dělává "asistenta" tak třeba to pro něj bude přirozenější :wink:

tak ať je Tádík brzo fit, nám mudra říkala, jak se klubou zuby, děti jsou na infekty daleko náchylnější :frowning2:
11. led 2008 ve 13:29  • Odpověz
tak to ještě zakulatím na 4100 a pádím :wink: :grinning:
11. led 2008 ve 13:34  • Odpověz
Zevina: záchod mají asi všechny děti rádi. Ondra je nadšený když jdu na záchod a nechám pootevřené dveře a on si ke mě může vlézt a šmejdit.
11. led 2008 ve 13:34  • Odpověz
kam, asi jo, my ho máme dohromady s koupelnou, tak se malý vždycky usadí na koberečku u vany, nebo přebírá šampóny a krémy... jen si nesmí vzomenout na toaleťák, protože to pak odmotává a odmotává... :grinning: :grinning: a je velice obtížné ho v tom zarazit
11. led 2008 ve 13:38  • Odpověz
kam.na Chodov to mam kousinek,tam jsem hodne casto :sunglasses:
11. led 2008 ve 14:12  • Odpověz
tak to se určo domluvíme a musíme se aspoň mi kolem Prahy sejít.
11. led 2008 v 15:10  • Odpověz
Čauvesky ženský,
tak prďoch už spinká. Já dopekla buchtu, vytřela celej barák, vyspršila se a jsem celá vaše :grinning: Jooo, jenomže vy na mě prďánkujete páč je pátek večer, vy máte jistě doma svý drahý polovičky, nebo jdete zapařit :grinning: co Zevi? :grinning: :grinning: TO je já tu chudínek čumákuju sama samotinká, páč můj drahý má odpolední a přijde až kdoví kdy v noci :frowning2:

Holky, dneska večer malej trhnul rekord v jídle. Vařila jsem kuřecí kostru i s křídlama na polívku a pak jsem si to vzala k "Ulici", že to oberu. A malej stál u mě a zobáček stále dokořán, jak mu masíčko strašně chutnalo. Přitom maso vůbec nemusí, jak má v jídle větší kousek, tak ho hned vyplivne, ale teď se mohl strhat, co dělal. No a v polívce nám tak plave jen pár kousínků... pak jsem mu těsně před spaním nabídla ještě tu polívku, teda stylem, že ji jdu jíst já, jeho jsem si záměrně jako nevšímala a v tu ránu byl u mě a spořádal celý talíř. Tak my snad odbouráme jídelní židličku a já budu jako dělat, že jdu jíst a on snad začne jíst, ale co pak ta moje dieta... :grinning: Naivně jsem si myslela, že když se tak nacpal, usne bez večerního kojení. Položila jsem ho do postýlky a za chvilku už řev řev řev, přišla jsem tam, řekl mama ham, ukázal na válendu (kojíme výhradně vleže v pokojíku na válendě), no co mi zbylo? :sweat_smile:

Čarod, to jste se hezky zbavili dudlíčka! A fakt brzy. My ho máme jen na spaní, tak to zatím nehrotim. Ráno ho najdu většinou pod postýlkou, dáme ho "hajat" pod polštářek a vytáhnem ho zas až na spaní. Zkoušela jsem to taky už bez něj, ale buď řve, nebo tam šoupne palec, což je určo horší.

Holky, já bych to teď nočníkem nijak nehrotila. Kor vy, když máte dítka v létě, to budou moct venku běhat nahatí, nebo jen lehce oblečení a myslim, že to přijde pak samo během pár dní. Obzvlášť když jim taťkové ukážou, jaká sranda je zalévat kytičky, pokropit travičku :grinning: teda ale to se samo netýká Terezky od Mapris a Marušky od Jíti :grinning: :grinning: :grinning:

Zevi, dneska očko odpadlo, mudra byla na školení. Tak se tam stavíme asi v pondělí. Na radu doktorky jsme objednali tu "vylepšenou", jmenuje se Priorix. Já jsem o tý normoš neslyšela nic moc dobrýho, někde jsem četla, že velká většina dětí pak prodělává tzv. "malé spalničky", což mi potvrdila jak naše doktorka, tak dvě známý. Jedna byla s klukem po píchání dvakrát na pohotovosti, poprvé mu šla horečka přes 40 a když horečky klesly, tak se příšerně osypal. A za krátkej čas zkončili v nemocnici se zápalem plyc a bylo jim potvrzeno, že je to z toho očkování. Jakože to tělo bylo pak hrozně oslabený a už to jelo, nebo co. A druhý kamárádky malej to taky odstonal. No a mudra mi právě říkala, že tenhle priorix je super, že se ještě nesetkala s vedlejšíma reakcema. Měli jsme ale na očko jít před Vánocema a říkala, ať stejně radši přijdem až po Novým roce, kdyby náhodou něco..., tak pak se v tom vyznej :unamused: . No uvidíme. Já ale věřim, že tu obyč. Jiřík zvládne v poho :wink: .
11. led 2008 ve 20:43  • Odpověz
Tak já se loučím, zítra ráno razíme na hory. Tak tady moc netlachejte.

P.S. držte mi palce, ať Ondra moc nezlobí.
11. led 2008 ve 21:33  • Odpověz
Tý jo Kam, vy se máte!! trošku závidim :sweat_smile: Užijte si to a vraťte se celý, v pořádku a odpočatí :wink:
11. led 2008 ve 21:38  • Odpověz
Ahojky holky,

jdu vás jen na skok pozdravit.Jsem total otrávená,večer mi začalo být špatně a bolet v krku,mám teplotu přes 38,no já bych to toho kopla :angry: A nejlepší je,že přítel je taky marod,pořád se to tady doma drží,no hnus :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jen doufám,že to neprskneme na malýho,vždyť byl nedávno na atb a teď měl ty spojivky :confounded: to bych se z toho pos...(pardon :sweat_smile: )

prochi

abych tě uklidnila,ten náš malej pučmeloun váží snad tunu,v roce měl 1120g takže počítám,že teď má tak 12 kg,néli víc :sweat_smile:

kam,zevina

koukám,že u vás je taky oblíbenej záchod,já si nesmim dovolit zavřít za sebou dveře,jinak je řev no a když ho k sobě pustim tak mi opodává toaleťák,jenže ho odmotá asi dvacet metrů :sweat_smile: takže se mu snažim v tom bránit.No a když neodmotává toaleťák tak si bere celý role,máme je na takový ozdobný hajzl štětce s rybičkama tak říká ryba,ryba(vaba :grinning: ) a do toho ty role cupuje :sweat_smile: Takže je to asi všude stejný.

carod,zevina,prochi

jsme na tom s nočníkováním stejně jako vy,oblečenej si na něj sedne a sedí a bez plíny nic moc,nechce na něm sedět,sice se dvakrát do nočníku vyčůrala,ale žádná sláva.Koupila jsem ten hrací,obyč asi za 150kč s tim,že když se do něj vyčůrá tak to začne hrát a byude ho to třeba motivovat a líbit se tam sedět,no jenže jaksi se vyčůral tak málo,že se to nedotklo toho kontaktu takže se koncert nekonal :sweat_smile: Pak máme ještě jeden takový křesílko a do tzoho se vyčůral zatim taky jen jednou.Ale přesně jak píše Prochi tak to nehrotim,budu víc zkoušet na jaře, v létě až bude moct lítat míň oblečenej nebo nahatej.Mám obavu,že když ho budu nutit tak že si to bude pamatovat a pak na nočník nebude chtít :fearful:

Jinak spalničky ještě nemáme ani nám dr neřekl nebo nepřišla pozvánka.Když měl malej ty atb tak si dr vzpoměl jestli by neměl mít očkování jenže byl nemocnej takže nic no a teď zase měl teplotu a záň.spojivek takže zase nic.Ale kdyby nás do 14-ti dnů nepozvali tak žhavim dráty :grinning:

No pozdržela jsem se trochu dýl tak už opravdu mizim,pápá (jdu se nadopovat paralenem :stuck_out_tongue_closed_eyes: )
11. led 2008 ve 22:58  • Odpověz
autor
nazdarek tlachalky, nemám moc času, tak vás dočtu pak ..

Ve středu přijeli známí se stejně starou holčičkou (pro ladunku a ivet - jsou to ti, co tady z prahy pláchli na slovač) no a jejich taťka odjel dneska a kamarádka s malou tady zůstanou do pondělí, protože se jim nepodařilo ve středu vybavit sociálku. Přivezli rýmu - teda jejich malá měla, takže od včera nespí už zase ta naše.

Včera odpo jsem jí dala spát, probudila se po půl hodině a měla hysterickej záchvat - nedala se ani chovat ani nic .. Pak jsem jí další půl hodiny uspávala a další hodinu spala. Večer to samý. Taky záchvat, pak se vyprděla, vykakala a usnula. O půlnoci znova ... Má děsnej kašel a uspanej noc a jelikož začíná být pěknej vzteklík po mně, tak je z toho šíleně vzteklá. Nemohla jsem jí dat v noci sirup na kašel, tak jsme do ní s pomocí dudlíka dostala jednu dávku nurofenu a pak spala až do rána, ale x krát vzhůru z kašlem. Jinak ... Nemůžu do ní nic dostat, žádnej sirup na kašel .. . Ve čtvrtek jsme byli u doktorky (to byla Terka ještě v pohodě), doktorka nic nenašla, dala kapky na kašel a pak prý mám dávat mucosolvan - nevím, zatím jsem zase nasadila hedelix sirup, kterej nám před vánoci zabral... Má chudák červený oči, z nosu jí teče jak z vodopádu - tak jsme nasadili vincentku a odsáváme vysavačem a udělala jsem přírodní medicínu - med a cibul, tak čekám, jak to zabere.
Já dobírám antibiotika v úterý a chystám se k doktorce, musím na výtěry z krku. Kašel mám taky a pro změnu i manžela škrabe v krku. Takže já s tím středečním srázkem - budu vědět v úterý odpoledne... Jinak příští týden mám nastoupit na operaci - vidím to, že se to zase bude muset odložit, což mně strašně psychicky vyčerpává. Včera jsem to už psichycky nezvládla a na "uklidnění" jsem si dala panáka vodky ....

Jelikož pánove předevčírem byli na "mecheche", tak jsme se včera vypravili my s kamarádkou do zdejší pizzerie na panaka a trošku se "pobavili".

Holky,
máte nějaký "recept" jak dostat do dětí léky???

No a máme teď OBDOBÍ VZDORU. A to po těch pár dněch u babičky, kdy se jí dalo co slečna chtěla a já se teď musím zase naučit "zvládat" svoje emoce, abych jí nenařezala, a jak mi radila sestra (která měla extrémně vzteklý dítě - no jo, jsme zkrátka po našem otci, v tom se prostě nezapřeme ) být v klidu, vzteku se nevšímat a všechno dokola vysvětlovat, tak zatím to "trošku" funguje ... Ale občas se neudržím, a taky jí jednu "lípnu", hlavně když mi plive jídlo a já jí musím 2x za den převlíkat.
12. led 2008 v 10:40  • Odpověz
ahojky,
tak tohle byl super víkend :slight_smile: .Malá byla u babičky a my se váleli a koukali na dvd.Fakt jsem si krásně odpočinula.
V pátek jsme šli na večeři do jedné sice na můj vkus trochu drahé restaurace, ale bylo to tam užasně romantické.
Nepoužívají tam elektriku, ale všude tam jsou jen svíčky a vaří tam na grilu a rožni.Fakt super.
Taková staročeská krčma.

Macejka,
děkuji za přáníčko :dizzy_face: .Tak snad už Ti je lépe.My jsme měli mít spalničky před vánocema, ale tím že onemocněla tak nás to pořád čeká :confounded: .

S tím nočníkem, kamarádky na nočník ani nechodila, a rovnou na záchod.Prostě nočník nesnášela a zácho ji nevadil, páč viděla že tam chodí i oni.U nás to bude asi podobné, když jdu na záchod chce jít taky a odstrkuje mě, že si sedne ona.

Mapris,
já když mi nechtěla léky které musela mít tak jsme jí to přimíchala do trošky čaje.Nebo když je to prášek tak přimíchat do jídla.

Jo a musím si poztěžovat, jakou mám doma mršku.Jak spala u babičky tak v deset usla a probudila se v pět na mlíko a pak spala až do devíti.A odpoledne spala dvě hodiny.To doma k ní vstávám skoro každou hodinu a přes den spí maximálně hodinu.To je pěkná potvůrka :astonished: ..
13. led 2008 v 11:15  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.