• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
tak si ještě udělám radost hezkým 4141 příspěvkem :wink:
17. led 2008 v 17:55  • Odpověz
Zevi: taky bych brala sníh, ale jako řidička jsem ráda, že není. Jestli si dobře vzpomínám tak před dvěmi roky bylo sněhu moc, to si nevybereme. Buď moc nebo málo.

Ani nevím jestli jsem vám psala, že jsem měla v autě myš. Asi před měsícem jsem říkala manžovi, že v kufru byli hovínka, tak mi řekl, že bůh ví co jsem viděla, že co by myš dělala v autě. A v pátek jsem našla večer rozkousaný potah a trochu se ta mrcha pustila i do sedačky. Tak to už uvěřil, děda dal o víkendu paastičky, že než se vrátíme z hor bude chycená. Ale ta mrcha si hezky počkala na mě, včera jsem šla ráno k auto(po šesté ráno) a tam na sedačce myš břichem vzhůru. Fuj to jsem se lekla, nelanila jsem vyndat manželovo auto z garáže a jela jsem jeho. Když pak myš vyhodil, celé auto jsem vysála a nejraději bych ho vydezinfikovala. Je hnusný pocit, že třeba lezla Ondrovi po sedačce. Brrr.

Zítra razíme na ples, tak jsem na to zvědavá. Nebyla jsem na plese už 6 let, co jsem s manžou. Na plesy moc není.
17. led 2008 ve 21:08  • Odpověz
isaček- tak to není nejlevnější, ale zase jsou i dražší, hlavně že to stálo za to :wink: . Ale slyšela jsem, že v Dejvicích je nějaká dobrá restaurace, jestli je to trochu exotická, tak to je možná ono...Já tam znám jen mexickou - rohovej barák , ale ta není tak drahá.

Chození venku. Já dneska dostala opravdu vztek, na chození tady po Praze :angry: :angry: . Všude samé ho..l , dokonce i použitý prerezervativy (zřejmě, detaily jsem nezkoumala) :angry: :angry: . Teď mi to ovšem vadí daleko víc, když kluk všude lítá a do všeho dloube klackem a občas padá. :angry:
Holkám na vesnici opravdu závidím ty idylické procházky :frowning2: ( i když vím, že nic a nikde není ideální)
Sama si po svém psovi uklízím i večer a na trávě, takže nechápu, proč to nemůžou dělat ostatní...ach jo..Sem se zase rozčílila :angry:

Kdo sledujete ordinaci, co říkáte na tu změnu ?? To už s gyndou fakt nemá nic společnýho :confused:

zevi- jo jo to oteplování, za pár let by prý nemusel být sníh v Evropě vůbec :frowning2:

kam- s tou myší to ti teda nezávidím. Já bych sice zvířeti neublížila, ale taky bych tam nesedla :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
Hezky si užijte ples, jestli to je nějaká vesnická zábava, ty bývají nejlepší :wink: . Aspoň teda já se tam vždycky vyblba víc než na nějakém disco trisko :grinning: .Ale poslední dobou si doma užívám tancování s K víc než dost :grinning:
17. led 2008 ve 22:04  • Odpověz
Teda koukám,že je to vážně všude stejný s prckama.Fíla taky sbírá smítka a má radost,že je může házet do koše.Rád vyhazuje použitý pleny.a nejhorší je,že venku taky kouká po bordeli v okolí košů a už by sbíral a vyhazoval (doufám,že z něj nebude popelář :sweat_smile: ) :grinning: No ,ale pořácdek musí bejt :grinning:

racul

s těma psíma exkrementama mi ani nemluv,já se tady rozčiliju denně,je tady hoven všude kolem,že by jeden blil :angry: Sousedi,ještě když měli dva vlčáky tak s nima šli ven,psi se vyto....hned za rohem na trávníku,hromady jak od slona a když je to na trávě tak co by se to sbíralo.I když na tý trávě bych ještě přimhouřila oči,ale uprostřed chodníku to jsem vždycky běsná.Už x-krát jsem vjela s kočárem do hovna a ani nemyslim,že by F do nějakýho spadnul (jednou už spadnul,ale jen malinko,měl flek na kalhotech,ale i tak děs) :angry: :angry: :angry: No a co slezl sníh tak je to fakt strašný :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Ordinaci moc nesleduju,ale i tak vím o co jde a ti noví herci mi tam nějak nesedí :unamused:

mapris
myi už máme na všech skříňkách co jsou dole v lince gumičky (na dvířkách) a v koupelně máme přímo zarážku,aby to malej neotevřel ani trochu.No a nedávno jsme museli koupit i zarážky na okna,protože malej je horolezec :sweat_smile:
17. led 2008 ve 22:34  • Odpověz
autor
nazdarek zensky,
tak jsem si vas konecne nahazela do icq, nez zase kon vypadne, at na vas mam nejake kontakty :o))

zevina,
jsi mi pripomela, ze bych se taky chtela nechat ostrihat, nez zas od pristiho utery budu mimo provoz a mimo real venku zavrena v byte ...

zrovna jsme kuli plany, jak s hlidanim a tak ... Tak uvidime, snad to vyjde ...

raculka,
nerozciluj se, nema to cenu. Srazky s blbcem jsou nejhorsi a kdyz se na nej kazdy rano pripravis, tak te to nerozhodi :o)) Ordinaci nesleduju.
17. led 2008 ve 22:35  • Odpověz
raculka,
není to spíš řecká taverna?Ta je tady taky taková rohová, tam je to taky užasně romantický:o).
Jinak tady jsou restaurace fakt na každém rohu, takže výběr tu máme.
Ordinaci nesleduju :dizzy_face: .

Luci,
malá taky po sobě vyhazuje použité plíny, teda když tam není nakakáno :grinning: , to jí nedávám.
A nedej bože, abych ji vyhodila sama, to se začne vztekat a vyndavá ji z koše, a musí ji vyhodit znova a sama.Musím koupit nějaký zavírací koš :fearful: .
A s tím oknem, my máme štestí, že bydlíme v suterénu, malá taky pořád leze k oknu.Přišoupne si tam houpacího koníka a po něm šplhá nahoru.Jsou to koumáci :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
Ty asi myslíš ambiente, viď?Tohle byla jiná.

kam,
tak si to na plese užijte :slight_smile:
17. led 2008 ve 22:46  • Odpověz
isacek

já přesně nevim jak se ta restauračka jmenuje,ale slyšdela jsem o ní :wink:
A jak vůbec pokračují u vás v bytě s kopáním?Nenašel se pro vás už jiný byt??Tohle je hrůza,ale oni na to kašlou o lidi jim jde až na posledním místě :angry:

ijetka

kde jsou fotky z plesu??
17. led 2008 ve 22:54  • Odpověz
macejka,
včera tu už byl zedník a vše zadělal, ale je to hnus.Naštestí to vypadá tak na 70%, že se nám podaří ta výměna.
Tak snad po dlouhých dvou letech konečně vyhrajem :slight_smile: , každý nám radí ať to dáme do televize, ale nechci se zviditelňovat a nejsem ten typ.A navíc táta už je dost starý a asi by ho to zabilo :cry: .Jsou to prasata :angry: :angry: .
17. led 2008 ve 22:59  • Odpověz
iso
to teda věřim,taky bych na to asi neměla žaludek,ale né ani tak,že bych jim tim zavařila,ale spíš tahat do toho rodinu a tak.Ale vim,že jak se pohrozí televizí tak se dějou věci.Říkala nám to jednou pacientka a taky to bylo kvůli bytu.Řekla,že má kontakty v tv(a taky měla,je to režisérka) a už se to začalo hejbat.
17. led 2008 ve 23:06  • Odpověz
taky máme kontakty v tv.Tak jsem řekla, že bych to udělala, ale nesměli by to vysílat a to se mi vysmáli :grinning: :grinning: .
Řešíme to už i přes sociálku, doktorku, správu domu a stejně se pořád zdráhají.Ale mají smůlu já se nedám :grinning: .
17. led 2008 ve 23:30  • Odpověz
Dobré odpoledníičko :slight_smile:
Kam plesík vám závidím, mrzí mě že manža patří mezi netančící, za to já bych řádila :sweat_smile: a s tou myší je to mazec, mě manža vyprávěl, že prý nějaká taková potvora může překousat i kabely v motoru :confused: ale jinak myšky mi nevadí za to brouci, fuj takový ty veliký, tlustý :stuck_out_tongue_closed_eyes:
racul, no to je hnus s těma gumítkama, fuj prasata lidi, pak jdi s dítětem ven to aby měl člověk fakt až na prdeli kde se co válí :angry:
macej, fotečky budou jenom že (znáte mě analfabeta na techniku) mám je na cédu a neumím to stáhout do pc, takže opět budu prudit Honzánka aby to udělal a já mohla posílat jak krásní jsme byli :grinning: :grinning: počkejte až mě uvidíte :grinning: se pobavíte :grinning:
Mapris ty jsi takovej pohodář až to bolí :grinning: ty přeci nemůžeš mít depky :sweat_smile: jsem zvědavá jak dopadneš s tou nožkou, chudáku :frowning2:
isáčku, nějak jsem to nepostřehla, že máte harakiri s bytem. Akorát vím, že bydlíte někde dole (to jako pod chodníkem???) ale měl ajsem pocit, že jste se měli stěhovat??? :confused:
18. led 2008 ve 12:47  • Odpověz
Jo a co se týká ordinejšn, tak nekoukám jenom v outerý jsem číhla asi na 5minut nusela jsem to přepnout jinak, děs a hrůza a dostala mě tam Gondíkává :angry: to je fakt ubohý, ale chápu že někomu se to líbí, třeba Jituli mám vám vyřídit pozdrav :slight_smile:
18. led 2008 ve 12:52  • Odpověz
Tak jsem doma od kadeřice, udělala mi to hezký na ples, ještě si musím namalovat obličej a bude to.

Ondra nemohl teď odpoledne vůbec zabrat, ještě před 10 minutami řval, ale nesmím ho nechat spát dlouho, aby večer švagrový usnul.

Hovínka na chodnících jsou opravdu hnus :stuck_out_tongue_closed_eyes: .

Isacek: co máte za problémy? Nějak mi to uniklo, jen jsem postřehla, že vám tam udělali nějakou díru.
18. led 2008 v 15:38  • Odpověz
autor
ijetka,
jo, snazim se byt pohodar, ale tahle hnusna "zdravotni krize" mi to komplikuje.

kam,
ja chci taky novy vlasy a taky na pleeesss, beeee :grinning:

isacek,
vis, nekdy televize opravdu pomuze ... ale novinari a zbytek jsou hyeny, mohli by jste mit naruseny soukromi - takze babo rad :o(((
19. led 2008 v 11:15  • Odpověz
autor
holky, ještě se chci zeptat, jak to máte s čištěním zubů u vašich dítek??? Poslední dobou jsem zjistila, že je Terce občas cítit z pusinky, tak nevím, čím by to mohlo být ... Zuby si čistit moc nechce - teda ona sama jen kouše kartáček, ale když to vezmu do ruky já, tak je vztek.
19. led 2008 v 17:21  • Odpověz
Ahojky kočena, tak včera tady byl nějaký klid. Ples byl fajn, trochu jsme si zatancovali, tombolu jsme raději nekupovali (netoužili jsme vyhrát nějaké mrtvé zvíře) a kolem jedné jsme jeli domů. Ráno jsme vstávala v sedm na plavání. Včera po obědě jsme jeli slavit bráchovi 30, takže jsem se docela slušně pískla.Bylo to super.

Mapris: zoubky čistíme minimálně jednou denně a to večer. Sice mi zubařka říkala, že zubní pastu až tak od 15 měsíců, že dřív nemá význam, ale já používám jahodovou, protože jinak mi kartáček bojkotoval. Takhle si tam nechá aspoň chvíli šmejdit a pak si ta ještě šmejdí sám.
20. led 2008 ve 13:11  • Odpověz
Čauves,
teda tady je mrtvo,ale aspoň nemusim nic dočítat :sweat_smile:

Tak jste všichni vyplesaný,to je fajn,že jste si užili :wink:

mapris

my taky čistíme pravidelně,celkem to F baví,když mu čistim zuby,ale jakmile víc zajedu jakoby na stoličky tak už protestuje a chce si čistit sám.(teda u dolních zoubků mu to nevadí,ty jdou čistit dobře,ale u horních už je to o fous horší) Tak mu zoubky pošolíchám jak to jde a pak mu pujčim kartáček a on do něj jak píšeš hryže :sweat_smile: Pastu používáme už dlouho a to dětskej Elmex a nevadí mu.Naopak mu musim kek kartáčku půjčit i pastu a on dělá,že si dává pastu na kartáček :grinning:

Dneska odpo jsem zalehla s Fílou,jsem nějaká unavená.Po hoďce už se vzbudil ,ale naštěstí ještě usnul.
Dopoledne jsme byli celkem dlouho venku,bylo hezky a včera taky,super.takhle kdyby chtělo být až do jara a zima už nééééé :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. led 2008 v 15:18  • Odpověz
Jů a ještě bych zapomněla,
chci se zeptat na to očkování -spalničky..
vy jste dostali nějakou pozvánku nebo tak něco od mudry nebo jste si to ohlídali sami?Dneska jsem koukala do očk.kalendáře a očkuje se v 15.měs. a F bude 17. a ještě neni naočkovanej tak nevim jestli to vadí nebo ne.Byl sice nemocnej,ale asi tam pro jistotu v týdnu zavolám.
20. led 2008 v 15:21  • Odpověz
Čauvesky,

tak my taky čistíme pravidelně ráno a večer. U nás to vypadá tak, že si čistim taky a on mě jakoby napodobuje. Takže ráno: po snídani jdeme umýt ručičky a papulku do koupelny. NEjdřív ho ale posadim na pračku, dám mu kartáček, pastu máme perličku, ale dám mu tam jenom uplně miniaturní množství, vezmu si svůj kartáček a šmrdláme. Když jsem hotová se sebou, tak ještě řádně přejedu ty jeho, teda snažim se. No a večer je to vlastně na chlup stejný. Takže já radim, jít příkladem :grinning:
20. led 2008 v 15:24  • Odpověz
Macej, my když jsme byli na roční, tak nám mudra říkala, že máme v 15ti měsících přijít. A sama to počítala a říkala, že to vychází před Vánocema, ale ať radši přijdem po Novým roce, kdyby náhodou byla nějaká reakce. Tak tam brnkni a uvidíš. Stejně byste za měsíc měli jít na 18ti měsíční prohlídku, ne? Tak by ti snad řekla. My teď máme přijít až v dubnu na 18ti měsíční a poslední hexa.
20. led 2008 v 15:28  • Odpověz
prochi

brnknu tam,když jsme tam byli s nemocí tak sestřička říkala,že by měl mít spalničky,ale pak se to nějak zamluvilo tak se připomenu.
Na 18-ti měs.bysme jít měli a tím pádem taky na poslední hexa.neříkala ti dr jak to bude s tou hexavakcínou?Měli bychom jí už mít zdarma,ale mě dr říkal,že to ještě není jistý.Říkal to ale dost před novým rokem tak snad už v tom je jasno.
A u těch spalniček je to jak?Ta normal vakcína je hrazená a ta "lepší" se platí 500,- nebo kolik?jakou jste měli vy?Vim,že už jse tady o tom mluvilo a nyslim Zevina psala,že četla,že to vyjde nastejno a možná ta hrazená líp nebo co?
Jí ještě uvažuju o pneumokoku jestli jste o tom četli,ale nevim co na to dr,páč řikal,že očkování navíc až po tom poviném což bude někdy ve třech letech.Prý nechce zbytečně zatěžovat imun.systém.Asi je to fakt,ale ten pneumokok je svinstvo.I když teď je těch nepovinných očk.tolik,že by se děti přeočkovali ,nechat jim píchnout všechno.No tak babo raď :sweat_smile: :grinning:
20. led 2008 v 15:35  • Odpověz
autor
ahojte baby,

macej,
my máme jít na spalničky v únoru. Když jsem tam s Terkou před týdnem byla kvůli kaši, tak mi sestra říkala, že mi pošle pozvánku, že se chodí většinou v 15ti měsících, ale ona že to dělá nějak "hromadně", tak nám prý napíše nebo zavolá. Tak čekáme. Asi tam půjde manža, já budu mimo "provoz".

Včera jsem žehlila do půl 1ný a chci dát do pořádku byt, když se 4 týdny pak budu flákat :unamused:
20. led 2008 v 15:56  • Odpověz
Tady bylo vážně nějak mrtvo :fearful: .

Mapris,
malá si taky čistí zuby pravidelně už od sedmi měsíců, vždy večer, při koupání.Nejdřív sama a pak ji to vyčistím já pořádně.Je zvyklá takže už ani neprotestuje.A ráno občas semnou taky, má v koupelně své stoupáko, tak ho přisune a chce kartáček.

kam,
vidíš to a mě zas zubař říkal, že pastu aspoň trošičku ano.Aby se aspoň na chvilku v pusince udržel fluor, myslím :slight_smile: .

macejka,
mě doktorka říkala, že se nám kvůli očkování ozve.Ale stejně jdem ve st.na výtěry tak se zeptám.Dítě musí být, ale zdravé už dva týdny předem.A jinak s tou hexou, tak to mi řekla, že tu poslední budem mít u nich připravenou a máme ji zdarma.Stejně je to svinstvo, že děti letošní ji mají zdarma a my za ní platili tolik peněz, co?
A jak ti je, už je to lepší??

A s tím bytem, já to tady ani nepsala, ví to jen Mapris a Macejka, páč jsme se viděli osobně.
Prostě bydlíme 30let v městským bytě v Bubenči.Byty šli do privatizace a schválně byty napáli, protože tu chtějí udělat lukrativní čtvrť.Bydlíme v části kde jsou samé ambasády a velvyslanectví, stromovka za barákem a tak o byty tady je velký zájem.Jenže my ho odmítli, protože bydlíme v suterénu a ještě k tomu pod urovní, a za poslední dva roky se nám tu rozjelo vlhko a tudíž plísně.A my už téměř dva roky bojujem o výměnu, nebo celkovou rekonstrukci, ale to je tak nákladné, že to mestská čast investovat nebude.Takže tu každou chvíli máme zedníky a instalatéry a kopou a hledají příčinu, bohužel ještě nenašli a my už vodu máme téměř všude a byt máme velký 100m2.
Blbý je to, že už nám vypršela i druhá nabídka a ve smlouvě stojí, že když i to odmítnem, nabídnou to ke koupi třetí osobě.Čož si nedovedu ani představit.Už teď platíme nehorázné peníze jen za bydleni a takhle nám to ten kdo to koupí může ještě několikrát zvýšit.
Jde o to, že my to nechcem v tomto stavu, schválně jsme to nekoupili dokud to je byt Prahy 6, musejí se o to postarat.Jenže ty hieny to tak dlouho protahovali až nám to vypršelo.Neustále lítám po uřadech, kde si semnou hází jak s horkým bramborem a nikdo ani nebere v potaz, že máme malý dítě a otce kterému je už 72let.
Takže to řeším už i přes sociálku a doktorku a snad to už někam dotáhnem a podaří se nám vyhrát.
Každý nám radí dát to do televize, ale bohužel to asi nedokážu a ani nemůžu, páč by to tátu zabilo.
Tak ve zkratce asi tak :frowning2: .
20. led 2008 v 16:18  • Odpověz
Ahojky holky :slight_smile:
Opět nám nešel net :angry:

mapris, se zoubkama je to u nás tak, že si je Kubík čistí několikrát za den :sweat_smile: kartáček je jeho oblíbená hračka, tak rejdí, zatím jsme bez pasty, ale chystám se nějakou koupit ale nedovedu si to představit :confused: o žehlení mi ani nemluv mám hromadu jako bejk :stuck_out_tongue_closed_eyes:

kam, hlavně že jste si to užili i s picnutím :grinning:

macej, zítra jdeme za mudrou na 18ti měsíční a na přeočkování, chci se zeptat na klíšťata tak uvidím kam nám to očkování hodí :unamused: jinak nám přišla pozvánka

isacku, týýý jo to je fakt mazec :angry: to je vážně na judo chudáci :frowning2:
20. led 2008 v 19:46  • Odpověz
Macej: mě doktor na roční říkal, že na očkování si nás pozvou. Jinak ostatní očkování (pmeumokok, klíšťata) mi doporučil až od tří let, že to tak doporučuji i hygienická stanice. Zbytečně se prý zatěžuje imunitní systém. Pneumokoka doporučil jen v tom případě, že by malý byl často nemocný nebo by jsme měli v rodině časté záněty středního ucha a pod.

Isaček: tak to je mazac. Zrovna dneska jsem koukala na občanské judo a vůbec se mi nechce věřit tomu, jaký jsou některý lidi s prominutím blbci a hajzlové. Fuj na ně!
20. led 2008 ve 21:31  • Odpověz
Macej, nám taky doktorka říkala, že poslední hexa už je zdarma i pro nás. To by mi přišlo krajně nespravedlivý, když se rok už píchá všem a my bysme si ji i teď museli platit. Tak jsem fakt ráda.
Na ty spalničky jsme dali na doporučení doktorky a zaplatili tu "lepší". Teda tu neplacenou a já pořád věřím, že lepší :sweat_smile:. Zevina psala, že dokonce vyčetla, že ta "normální" by snad měla být i lepší. Ale mě ji doktorka nedoporučila, že po ní jsou velký reakce a i ze skušeností maminek z okolí, kdy si to děti pěkně odstonaly, jsem se rozhodla pro tu nehrazenou. Z toho, co psala Zevi vyplývalo, jestli jsem to dobře pochopila, že když děti dostaly tu první "normální" a po ní měly velký reakce, tak se maminky lekly a pak tu druhou zaplatili tu "lepší" a pak už reakce nebyla. Ale svádějí to na to, že u přeočkování už reakce nebývá, takže se pak maminky mylně domnívají, že ta hrazená je lepší. Ale co mi říkala mudra, tak už jí nějakou dobu píchá a nikdy (teda i při prvním očkování) se nesetkala s vedlejšíma reakcema a že při tý "normální" velká část dětí pak prodělává tzv. malé spalničky... Zaplatili jsme za jednu 460,-
Co se týká pneumokoka, tak my jsme ho dali malýmu v deseti měsících. Kvůli rodinný zátěži zánětu středního ucha. Mě jako malý píchali ucho snad každý rok (v létě i v zimě), doteď jsem na to hrozně náchylná, asi před třema rokama mě to zas celý léto trápilo, byla jsem na vyšetření a mám to chronický a prý nafurt, můj taťka na to taky hrozně trpí a Péťa prodělal zánět ucha v pěti měsících, takže nám mudra očko doporučila. Zase, zkus se poradit přímo s vaší doktorkou, zná malýho, jak byl moc nemocný a řekne ti svůj názor.

Holky, napsali vám doktoři pro mrňousky na zuby ty fluorový tabletky Zumafluor??? My jsme dostali už snad ve čtyřech měsících, já jsem se ale na netu o tom nedočetla nic moc dobrýho, jedný kamarádce řekl zubař, že z toho pak můžou být flekatý zuby, tak to dávám malýmu tak sporadicky. Taky jsem četla, že když se používá pasta s fluorem, tak je to zbytečně moc.

No a ještě vám musim napsat jakej jsem magor debil vůl korunovanej. Odpoledne si naši vzali malýho a šli jako každou neděli k babičce a dědovi. Já jsem poklidila, vyluxovala, umyla okna v obýváku a kuchyni (nevim, jak je to možný, myla jsem je před měsícem a už přes ně zas skoro nebylo vidět :angry: ), manža na fotbale, já se začala nudit, tak jsem si řekla, že půjdu taky k babičce. Bylo tam pěkně, tak jsem nasadila brusle, že se projedu. V parku, ca. 200 m od babičky jsou asi čtyři schody a vedle sjezd/nájezd na kola a kočárky. Tak jsem si přibrzdila, nejdřív jsem chtěla opatrně sejít schůdky, ale na protější silnici stáli nějaký lidi, tak jsem jako chtěla zamachrovat či co, prostě kreténka! jsem ten kopeček sjela. Jenomže dole mě velmi překvapil štěrk, baletila jsem tam jak vrchní primabalerína z národního, no a samozřejmě jsem to nevybrala... Dopadla jsem na kolena, úplně se mi vytočila nějak záhadně levá noha, otočila jsem se na prdel a dobu seděla a zkoušela hnout nohama. Šlo to, ale postavit jsem se nemohla, tak jsem sundala brusla, přezula se (v batůžku jsem si vezla kecky) a s podlamujícíma se nohama jsem se nějak došourala k babičce. Domů si mě už odvezl manža, který tam za námi po fočuse přijel. Sotva se plahočím, jako na dotek to vůbec nebolí, ale když se chci na tu levou nohu postavit, tak se mi podlamuje a hrozně bolí. Asi jsem si to nějak narazila. No já bych si dala na držku! :sweat_smile:
20. led 2008 ve 22:06  • Odpověz
Jo a ještě chci už dávinko napsat Račul, ale furt na to zapomínám, tak Račul, jestli si to přečteš, mocinky díky za fotečky, malej je kouzelnej a má úplně krásný oči a určitě dlouhatánsky řasy, ne?? Aspoň na fotkách to vypadalo.

Tak já jdu (teda spíš se plazim) ještě pověsit pračku...
20. led 2008 ve 22:13  • Odpověz
Prochi: žádný tablety s flourem jsme nedostali. S tou nožkou je to nepříjemné, tak ať to brzo nebolí :wink:
20. led 2008 ve 22:20  • Odpověz
Já jsem totiž na ty tablety úplně zapomněla, že je máme. Dávala jsem je ze začátku, pak se nám jaksi zašantročily a teď jsem je zas objevila :sweat_smile:
Na netu jsem našla:
Můj dvouletý syn si čistí zuby pastou, která obsahuje fluor, ale navíc mu ještě podávám fluorové tablety. Stačila by mu na pokrytí potřebné dávky fluoru jenom zubní pasta?

Díky fluoru se zubní sklovina stává odpolnější. Výzkumy však potvrzují, že jeho koncentrace v životním prostředí narůstá. Při používání zubní pasty s fluorem a navíc fluoridových tablet může dojít k předávkování fluorem. Důsledkem jsou nehezké bělavé (v těžkých případech až hnědé) fleky na zubech. Proto se dnes ustupuje od plošného užívání fluoru v podobě tablet. Doporučuje se pouze používání zubní pasty s fluorem od prvního roku dítěte. Obsah fluoru v pastě by měl být přiměřený jeho věku. Pokud by lékař chtěl dítěti tablety předepsat, měl by vždy provést rozbor stravy a životního prostředí dítěte a tomu přizpůsobit podávanou dávku fluoru.

Tak počkám, co ještě napíšou holky a dávat to asi dál nebudu...
20. led 2008 ve 22:49  • Odpověz
Holky,
děkuju za rady ohledně očkování.
s těma spalničkama nevim teda jak to bude,musim tam zavolat a říct co a jak.jestli ale mají být děti zdraví už 14 dní před očkováním tak to u nás nevim jak půjde páč male né že by měl rýmu,ale venku,když je zima tak mu občas teče z nosu,ale doma nefrká ani mu nudle netečou ,má to jako já.Tak nevim.No a nedávno měl zase malinkato teplotu,to už bylo po tom zánětu spojivek tak buď to ještě dohrávalo a nebo nevim.Ale že by byl nemocnej to naštěstí ne tak uvidim.

kam- asi na tom s tim imunit.systémem něco bude,jako že by se neměl zatěžovat,mě to mudr řikal taky

prochi- Fíla už měl taky zánět střed.ucha v devíti měsících a píchali mu ho
Teda a k tomu tvýmu baletění,je to vtipný,musela jsem se zasmát i když určo trpíš bolestí tak pardón :sweat_smile: Doufám,že tě bolest brzo přejde a jestli ne tak raději zajdi k mudře,abys neměla nohu nějak naraženou nebo tak...

Zimafluor napsanej máme a dávám ho,ale přiznám se,že taky né úplně
pravidelně.Dělala jsem na zubnim a každej dr na to má jiný názor.naše doktorks je doporučovala u dětí,že je to vhodný a doktor naopak říkal,že už se to neužívá a je to zbytečný,že stejnak moc nepomáhaj.tak to je jako se všim.já pro f mám ten elmex zubní pastu a ta je dobrá aspoň co vim a obsahuje aminfluorid takže nyslim,že v té pastě to stačí.Ty fluoridy v tabletkách jsou podle mě dobrý třeba u dětí jejichž rodiče mají velkou kazivost.
Já teď spíš přes zimu Fílovi dávám vitaminy multitabs.

isacek

s tim bytem je to hrozný,doufám,že už to nebude mít dlouhý trvání a budete bydlet v "novém"
20. led 2008 ve 23:34  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.