• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
Jé holky já ten dort nepekla, kdyby to měla být moje práce, tak by to zdaleka nevypadalo tak krásně. Jen jsem si našla fotku na netu a objednala v cukrárně. Mě pečení moc nejde.

Mapris: já mám poslední dny taky takovou malou krizičku s manželem. Jsem poslední dobou krapítek mimo, ani nevím proč. V neděli přišel s tím, že pojede možná s fotbalistama na soustředění, od čtvrtka do neděla a to mě dožral už úplně. V týdnu se moc nevidíme a víkendy jsou naše!!! Tak jsem nafoukla hubu. Mě snad ani nevadí tolik, že by jel, ale jakým tónem mi to řekl. To jsou pořád řeči, jak by bez nás nemohl být a pak kluci písknou a letí. Z fotbalu má pořád akorát nervy, protože pořád prohrávají, na všechny si stěžuje, já to musím poslouchat, pořád slibuje, že skončí a pak tohle. No fakt mě to bylo líto. Naštěstí se to urovnalo a slíbil, že jestli opravdu nebudu chtít, že nepojede. Tak to necháváme otevřený. Akorát já bych doma sama přes noc umřela strachy. Za každým zvukem slyším zloděje.

Na druhé dítko mám ouplně stejný názor jako Ijetka :wink: .
29. led 2008 ve 13:27  • Odpověz
Kam no vlasně máš pravdu, si pamatuju jak jsme psali o vánočním cukroví a ty jsi psala že NEe :grinning: a já tě tu chválím jaká si šikulka :grinning: ale jsi príma že jsi se přiznala :grinning:
No co se týče krizí určitě nejsou poslední, bohužel :frowning2: jsou to jenom chlapi, já jsem zase v ulitě, minulý týden jsem byla pořád pryč a manža má zase nervy se školou je toho eď hodně a nestíhá, navíc ho Kuba nenechá pořádně učit páč jak zasedne k noťasu malej po něm lozí, velkej ječí, že nemá klid a já v pokoji Kubu ničím nemůžu zabavit aby ho nechal na pokoji, k tomu dlouho nebyl v posilce a taky mu chybí odreagování :frowning2:
29. led 2008 ve 13:38  • Odpověz
A ještě jsem chtěla napsat, jak mě naštvali v O2. K vánocům jsem dostala nový mobil, pracně tam přeházala tel.čísla co nemám na simce, fotky a smsky, co mi manža posílal do porodnice. stáhla jem si dvě melodie, jednu hru a telefon začal zlobit. Manža tam má známýho, tak ho odnesl na reklamaci. Upozorňovala jsem ho na to, že bych byla velmi ráda, aby tam vše pak zase bylo a dnes jsem si telefon vyzvedla a samozřejmě tam nic z toho není :angry: :angry: :angry: . Tak mám večer zase co dělat.
29. led 2008 ve 13:44  • Odpověz
čusík busík!

Zevi, moc hezky si to napsala, až jsem zaslzela :cry: Tak hodně sil celý tvý rodině, máš pravdu, že život jde dál. Je to smutný, ale je to tak :pensive:

Macej, tak co očko? Asi z toho sešlo, ne?

Mapris, malej jí taky už většinou s námi. U nás nevíc jedou polívky, všechny možný. Samozřejmě moc nesolim a úplně jsem přestala používat dochucovadla jako magi, masox a tak. A dá se to taky :wink: V týdnu vařim taky rychlá jídla a takový, aby to mohl i mrňous, takže různý rychlý omáčky jako např. rajská, koprovka, nebo rizoto, zapékané těstoviny, těstoviny s tuňákem a brokolicí (to bylo dneska), zapečené filé s bramborem, čočka s volským okem... v týdnu vařim většinou aby to bylo na dva dny. No a v sobotu bývá nějaký masíčko, třeba špízy, čína, biftečky... (to malej má jen polívku) a v neděli zase víc, aby to bylo i na pondělí, takže svíčková, pečený kuře, králík apod. CO malej ale naprosto odmítá jsou knedlíky, bramborový i houskový. To prostě ne e. Nejvíc ze všeho miluje těstoviny.
29. led 2008 ve 13:51  • Odpověz
jinak my jsme na příští týden objednaní na spalničky (třetí pokus) ale páč malému prosvítá čtvrtá stolička, už pár dnů nemá tuhou kakajdu, v noci se budí a než šel spát, zdál se mi trochu teplejší, tak se psychicky připravuju na další nápor devětatřicítkových horeček :unamused: a opět odložené očkování... spíš by mě překvapilo (samozřejmě že mile) kdyby to tentokrát bylo v poklidu

mapris, tak jak píší holky, omáčky jsou top :wink: a můžeš kombinovat, co tě právě napadne, buď maso osmahnout na cibulce a pak podusit (z koření obvykle dávám kmín, papriku, majoránku... ale zkoušela jsem třeba i provensálské, česnek prckovi taky nevadí) dost často tam přidávám různou směs zmražené zeleniny (malý zbožňuje, když může rukou dolovat z talířku hrášek nebo mrkev) a dodělám smetanou (obyč nebo zakyslou, podle charakteru jídla) anebo bez smetany "hnědá omáčka" taky není špatná, příloha jakákoliv, malý miluje knedlíky, jenže má smůlu, maminka je moc málo kupuje, páč s tátou mají radši těstoviny :grinning: to si spíš skočím dolů k babi vyptat plátek pro žížalku :wink:
dělala jsem mu i gulášek (spešl pro něj, jemný a byl vynikající) zapečené brambory se zeleninou... rizoto, špagety (podušené maso s rajčatovým protlakem, k tomu zeleninová směs-mňamka)
se sladkým já moc nepochodím, už jsem tu kdysi psala, jak jsem s buchtičkama s krémem u malého totálně pohořela, je to masožravka, ani chleba s medem mi moc nechce... uvidíme, třeba to časem přehodnotí, ale rozhodně mě těší, že papká rád zeleninu, takže ji přidávám téměř do všeho :slight_smile:
jo a teď máme na sváču veliký hit, chleba s čímkoliv a na tom řeřichu :slight_smile:

když jsme u toho jídla, pořád mi nebylo jasné, proč se třeba takový tvrdý sýr pro malé děti nedoporučuje, páč mi připadal docela neškodný :unamused: bratránek dělá v mlékárnách, tak mi říkal, jak teď dělají nový tvrdý sýr a aby měl delší trvanlivost, tak se tam přidává kyselina fosforečná :confused: :angry: :angry: prostě tam stojí člověk v takovém tom protichemickém obleku a hází ten sajrajt, který se pak schová za některé z éček :stuck_out_tongue_closed_eyes: :angry:

a teď něco na zlehčení, ať vidíte jak jsem ťuklá, jsem včera dělala chlapečkovi čaj: honemhonem, tak jsem nasypala granulky do flašky a zalila hádejte co? celou plechovku s granulovaným čajem :sweat_smile: :sweat_smile: tak jsme čajíkovali celá rodina :grinning:

ještě jsem chtěla reagovat na vaše příspěvky, ale jsem všechno zapomněla, tak si to musím asi ještě znova přeletět, jestli to stihnu, než se drak vzbudí, pak už budu mít utrum (a večer je to jako u vás :grinning: :grinning: :grinning: leda by manža schrupnul u telky :sweat_smile: )
29. led 2008 ve 13:55  • Odpověz
jujky, tady bylo živo, než jsem ten svůj příspěvek dosmolila :sweat_smile:
už se musím vypnout, páč jsme vyspaní, malý mi visí za krkem a sápe se na klávesnici, takže papa :wink:
29. led 2008 ve 14:16  • Odpověz
Ahojky
tak k mému úžasu očkování proběhlo,prý malá rýma nevadí a když jsem říkala,že měl včera malej mírně zvýš.teplotu 37.6(37.1) tak to prý neva páč to není teplota a je to u malých dětí normal.Dr se mu kouknul do krku a poslechl si ho,vše bylo oki.No tak se hrozim reakce,prý může být 8-11 den po očko,ale snad nic nebude.Jestli může být něco i dřív to nevim,ale asi taky :fearful: Akle musim Fíka pochválit,nevydal ani hlásku při tom očkování,zlatíčko :grinning:

zevi
super,že se držíte,ono to ani jinak nejde,ještěže máte zlatíčko Jiříka :wink:

mapris

já když mám náladu tak navařim Fílovi do zásoby do mrazáku,ale nejsou to žádný zázraky,prostě jak píšou holky,sem tam nějaká omáčka,těstoviny s různou zeleninou a masem,nedávno měl těstoviny s brokolicovou omáčkou,dala jsem mu tam normal mlíko-povařila,zahustila tak to mu jelo.Jinak třeba rizoto(zase-zelenina,maso) nebo různý miš maše,hlavně zelenina,masíško a k tomu rýže těstoviny,brambory.u nás zelenina jede hodně tak jsem ráda.no a když nemám náladu tak jí s námi,ale není to tolik slaný a kořeněný nebo co se doma najde.
Mně malej začal odmítat jogurty,dá si max.5 lžiček a nazdar,někdy si k tomu ani nečuchne :angry: Mlíko pije 3 krát denně a zase i v noci jednou.
Zkoušela jsem malýmu dávat i buchtičky s krémem jak píšou holky a kupodivu to nechtěl(se divim,sladký) a rýžový nákyp a to mu celkem chutnalo.

Co se týká jiných sladkostí tak se snažim ho zatim krotit,řikám si,že se toho ještě nají,ale někdy mu "dopřeju"
U kamarádky zdlábnul pomalu celej pytlík bonbónů lipo nebo jak s to jmenuje (taková sladká čočka) a dostal i pytlíček s jahodovýma pendrekama,taky od kamarádky tak jsem mu jich taky pár dala,no to měl boule za ušima.Mlsání takhle do kočáru,když něco chce tak mám buď ty kukuřičný křupky,ale už je moc nechce a nebo rýžový chlebíky,ale nechce ty čistý tak mu dávám politý jogurt.nebo čoko polevou a nebo rýžový se skořicí a jablky od racio,ty můžu i já :wink:
29. led 2008 ve 14:27  • Odpověz
zevi- jsi moc statečná :wink:

isi- jo Kubík je prcek, taky nemá být po kom obr :grinning:. No asi budeme mladší než vy- bylo mu 18 měsíců.

ijet- kdo by tě kamenoval ?? tady v tlacháčku se to snad dít nebude :grinning: :grinning: . My taky občas zhřešíme, ale jde spíš o ty návštěvy, kde nechci být pořád za mrchu, co trápí dítě hlady :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
A věkový rozdíl- my měli taky víc jak 6 let a to mi přijde naprd, takže já bych radši méně, ale uvidíme, jak to všechno bude, člověk nemá moc plánovat :wink:

Ještě k tomu jídlu.Možná už se to tu zmiňovalo, ale na ochucení polévek je dobrá SOLČANKA- něco jako podravka, jen bez glutamanu atd. A bujou Wurzl- mají to ve zdravé výživě. Ta polévka má pak přece jen lepší chuť. :wink:
29. led 2008 ve 22:16  • Odpověz
racul,
tak my jsme mladší, malá má 16měsíců:o).Máme kamaráda tomu budou za chvíli dva roky a malá je větší i těžší než on.
Já taky používám solčanku, už hodně dlouho, nebo ještě je vegi vegi.

zevi,
bereš to tím správným směrem a to se mi líbí.Máš můj obdiv :slight_smile: .
Taky se v těžkých situacích upínám na malou.

macejka,
tak to je fajn, že už to máte za sebou.Nás to teprve čeká, taky už to od vánoce oddalujem.
Snad nebude mít Fíla žádné reakce.To já s nima počítám, páč my nemůžem mít nic jednoduchý :sweat_smile: .
29. led 2008 ve 23:33  • Odpověz
autor
nazdarek holky,
tak jsem dneska uvarila obed, ze si Terka jeste pridavala :o)) Z te zeleniny, co vcera zbyla, jsem udelala omacku, vcera k tomu mela testoviny, dneska ryzi a kure a normalne si jeste pridavala :o))). Bude to holt labuznik po mne :o)) Jinak ja zatim pouzivam sul ...

racul,
no, ja uz se obcas snazim ji dat "normalni" jidlo, ale je fakt, ze jeste spousta veci nemam vyzkousenejch, tak musim opatrne.

ijet,
ja jsem ze 4 holek, nejstarsi sestra je o 4 roky ode mne, dalsi je starsi o rok a nejmladsi je o 11, coz uz je hodne. Chteli bychom zacit letos makat na druhym, zhruba tak 2-2,5 roku rozdil mi prijde idealni. Navic mi letos bude 32, takze si uz kvuli veku a kvuli zdravi (dedicne vady a tak) nemuzu moc vybirat. A verim tomu, ze kdyz vlezu do prace, tak na materskou se mi chtit nebude. Tak proc to nevzit pri jednom :o))
30. led 2008 ve 12:05  • Odpověz
Macej, tak to je supr, že máte očko za sebou. Snad se i obejdete bez vedlejších příznaků. A malej je statečnej, náš taky ani nepípl a ještě celou dobu koukal, jak mu to tam vstřikuje. Jsem byla hrdá až na půdu, když ho doktorka chválila :grinning:

Isačku, my máme 85 cm a 12 kilčo, taky máme kamaráda, který je o rok starší a taky je menší a lehčí než my :sweat_smile:.

Maprisku, jsem ráda, že tu nejsem jediná, která chce taky děti takhle blízko sebe :wink:. Na jednu stranu si to teda vůbec nedovedu představit, že bych měla třeba za rok rodit, nebo už vozit :confused:, ale dvě děti jsme vždycky chtěli, do bývalé práce se vrátit nechci (ale nikdy neříkej nikdy) a hledat si novou práci a být tam pak rok, dva, to se mi zrovna nechce. Za jedno si zvykat na nový lidi, novou práci... a pak zas odejít, to mi nepřijde fér ani vůči zaměstnavateli. Sice si vůbec nedovedu vedle toho našeho draka představit, že se budu starat ještě o mimčo (a že bych ho i mohla tak bezmezně milovat, jako toho našeho prďolku :sweat_smile: ), ale zvládli to naši (brácha je starší o rok a půl), tak to zvládnem snad taky.

Holky, tak asi si budu muset s těma mojima hnátama dojít k nějakýmu ortopédovi nebo kam. Hrozně mě ty kolena bolej, chtělo by to asi být v klidu, protože třeba ráno je to skoro dobrý a lítám skoro jak čamrda. Ale tak po obědě už se sotva plahočím... Jenomže to jde dost těžko s malým celý den jen ležet... nejhorší jsou schody, to trpim jak prase, než je slezu (nahoru to je lepší). Tak jsem si řekla, že ještě pár dní počkám a když tak si s tím příští týden někam dojdu. Bojim se, jestli jsem si tam neurvala nějaký vazy. Manža je z fotbalu na to odborník :grinning:, obě kolena už má operovaný dvakrát, tak mě straší...
30. led 2008 ve 13:38  • Odpověz
Prochi: a to tě bolí nožky od té doby co jsi spadla?
30. led 2008 ve 13:54  • Odpověz
kam, jo :frowning2:
stalo se to vlastně minulou neděli. První dny to nebylo tak hrozný, teda ty první dva jo, pak to bylo lepší a lepší. Ale asi tak teď od soboty, neděle, se to zase zhoršilo. Nejdřív jenom, když jsem šla ze schodů a teď už pořád. Nejhorší je postavit se ze židle, z gauče, ze záchodu... chůze samotná je celkem OK, jako to cítim, ale není to tak hrozný. no asi mě doktro nemine :frowning2: Když já nechci být za nějakýho hypochondra, mi řekne, že to mám namožený a to holt bolí... tak asi ještě pár dní počkám.
30. led 2008 ve 14:07  • Odpověz
Ještě jsem vám zapoměla napsat, jak to moje dítě teď pořád na něco leze. Začalo to gaučem, vyleze tem, frajer si stoupne, drží se jedou rukou opěradla a chodí si sem a tam. Já když ho porvé vyděla, jsem se vyděsila, kdyby spadnul, to by bylo nepříjemné. Pak dáváme mezi dva gauče koustku, aby nelezl za ně na stojan z CD. Pořád se tam ale cpal, tak jsem stojan odnesla, ať si tam klidně leze, ale to už ho tak nezajímá. Vymyslel si teda, že v leze na tu kostku a z ní na stůl. Možná se zbytečně bojím, ale já úplně vidím, jak spadne a nějak si ublíží. Jak to máte vy?
30. led 2008 ve 14:08  • Odpověz
prochi: tak to je nepříjemné, raději to nepodceňuj.
30. led 2008 ve 14:09  • Odpověz
prochi

podle mě je lepší zajít k dr a být třeba i za vola,od čeho tam ti mudři jsou.Přeci tě nevyhodí.Třeba udělá rtg a budeš mít jasno.Kolena to není sranda,přítel s nima má problémy odjakživa :stuck_out_tongue_closed_eyes: a to neni žádnej sportovec

holky-tak jsem zmatená z toho očkování,teď mě trochu mrzí,že malýho píchli i když ho dr prohlídnul tak by snad řekl,že to odloží.Ale malej jak je zahleněnej z rými tak kašle,zdá se mi to dneska horší než včera.Sice nekašle často,ale občas tak si říkám,že to bude tím zahleněním.Raději jsem koukala na net jaký jsou komplikace a kontraindikace a našla jsem,že se nemá očkovat (mimo jiné závažnější) u akutního horečnatého onemocnění,což jsme nemělui a píšou,že malá infekce se nepovažuje za kontraindikaci.Tak strašně moc ťukám a doufám,že bude vše ok.Píšou taky,že reakce může být mezi 5.-12.dnem po očko.No jsem zvědavá :frowning2: :confounded:
No kdyby náhodou něco tak volám doktorovi jako hysterická matka :sweat_smile:

isacek

já používám vegi vegi,solčanku jsem nesehnala.

Holky,když vaříte omáčky nebo krémové polívky dětem tak čím zahušťujete?

kam

máe to jako u nás,taky máme "horolezce".Leze na gauč a nestačí mu ta sedací část,leze i na opěradlo,to už jsem běsná,sice máme za gaučem stůl s pc,ale i tak se bojim a vždycky ho napomenu,ale je to na nic.Dneska tam vylezl zase a trochu se překulil na ten stůl tak se málo břinknul do hlavy,byla to pro něj legrace tak to už jsem mu dala jednu přes zadek,ale nezájem :angry: Jinak leze fakt na všechno,na lavici v kuchyni,na židle i na stůll i když stůl má zakázanej tak to denně zkouší asi jestli jsme si to nerozmysleli :sunglasses: A taky po všem hmatá,nic nenechá na pokoji,bere mi z linky hrnečky,když je mám umytý na odkapávadle,už to ani neni kam sunout dál.je to nenechavec :slight_smile: :sweat_smile:

iso

tý jo tak to je Naty velká,já nevim přesně kolik Fík měří,ale bude to asi tak 82cm a váží určo 12,né li víc si myslim :sweat_smile:
30. led 2008 ve 14:29  • Odpověz
Macej: Ondra je taky nenechavec. To kolikrát ho přinesu z pokojíku do obýváku a nemám uklizené ovladače a už je má v rukách. Ty děti mají nějaký šestý smysl, vždycky vezme to co by neměl. To co je na kraji linky si už taky stáhne, takže vše dávám dozadu a na varnou desku jsme už pořídili, takový ten nástavec. Taky jsem přestěhovala sladké do špajzky, pořád mi nosil zabalené sladkosti a říkal ham. Zákazy nebral na vědomí, tak jsem to raději dala jinam a je klid.
30. led 2008 ve 14:43  • Odpověz
autor
nazdárek holky,
moje dítě zatím nehorolezí, ale co není může být. Možná jsem se zmiňovala, že si chtěla před pár dny obal z cd který posloucháme, tak si stoupla na spodní polici a vidim, jak se celá nahnula :o(( Pak furt naráží na stůl - rohy, tak jsme koupili konečně chrániče.

macejka,
já jsem zatím omáčku dělala jednou, zeleninovou a zahustila jsem to moukou s vodou.... A krémový budu muset asi taky, Terka mlíko zatím nesnese.

kamhajek,
ten kryt bych taky potřebovala. Sice vařím na zadních hořácích, ale radši byl byla v klidu.

Jinak na kraj linky i stolu si taky došáhne, už párkrát si vzala ovládání i nůž ... Takže radši všechno dál ...
30. led 2008 v 19:51  • Odpověz
Holky koník nás zase zlobí :frowning2:

Dneska jsem byla s Ondrou na cvičení, je to tady u nás v Kolíně v jedné tělocvičně a bylo to moc fajn. Byli tam děti mladší(asi dvě)) a jinak starší. Ondra byl ve své živlu. Tak teď už budeme chodit pravidelně.
31. led 2008 ve 20:15  • Odpověz
autor
holky,
tak se jdu zas vykecat a zacinam proklinat bulovku ...
Samozrejmne, po 2 hodinach cekani a "slov" pana doktora, ze CEKAJI na bakteriologicke vysledky!!! nam pak pan doktor sdelil, ze dve bakterie se vylecit podarilo, ale tu hlavni, kvuli ktery to nemuzou operovat bohuzel ne. Takze jsem OPET dostala dalsi antibiotika, tentokrat normalni - takze si nemuzu dat ani sklenicku - a jeste k tomu nejake kapky, ktere si mam kapat do rany. A pak doktor mne "ujistoval" ze ty leky pomohou, ze pry mu to poradila primarka ... Fakt je mi do breku.... A manzel je vytoceny taky, protoze vidi, jak trpim ... Navic mi ty antibiotika napsal na 25 dni!!! A to mam v pondeli jit zase na stery a ve ctvrtek OPET na kontrolu, a ze kdyz to nebude dobre, tak mne hospitalizujou na infekcnim a odoperujou mi tam ... A kdyz jsem mu tam dala ty papiry z ty protetiky (ty testy na chuzi), tak mi rekl, ze co s nima ma jako delat, ze on je nepotrebuju, pry mu staci rict, ktery mista jsou na ty noze zatizeny ... No neni to fakt na odstrel???!!!

Taky mate obcas problem s nacitanim konika???? Docela mne to stve. Hlavne ze tam prihodi dalsi server "modra strecha", paka ...

kam,
kde jsi koupila prosimte ten kryt na sporak?
31. led 2008 ve 20:42  • Odpověz
mapris:http://obchod.vlacek.cz/Ochrana-varice-BabyDan::3423.html
31. led 2008 ve 20:46  • Odpověz
Mapris: s tou nohou je to fakt pech!!! Ty doktoři jsou fakt hrozný!
31. led 2008 ve 20:47  • Odpověz
autor
Joo, jinak jsem dneska mela od rana super den :angry: :angry: :angry:
Na 10tou jsem byla objednana u kadernice. V 9.15 mela prijit kamaradka pohlidat Terku. Planovala jsem si, ze holkam uvarim obed. Mala v noci spala spatne a kdyz zaknourala v pul 7my, tak jsem se modlila, aby spala jeste tak hodku. Si predstavte - stalo se to, ze mne v tech 9.15 vzbudil zvonek :angry: :angry: :grinning: . Kamaradka koukala, kdyz jsem vylezla v pyzamu. Terka se vzbudila v pul desaty, tak ji kamaradka dala jogurt a ja jsem letela vybrat a ke kadernici ... Byla jsem do hodky zpatky, ale ten fofr ... Za hodku udelat a upect bramboraky, jeste ze mam robota, do toho jsem to nahazela a bylo to - myslim testo na bramboraky :grinning: . V pul 12ty jsem vystrelila na tu bulovku a prisla v pul 4 :frowning2: :frowning2: . No a nejvetsi sranda byla s nasi malou. Mame takovou tu zidlicku, co se da dat vejs a nebo niz. Tak Terka ji ma uplne nizko, vyleze si na ni sama .. A kdyz reknu, ze jdem papat, tak si tam vyleze, poda bryndak a ceka :o)) A dneska, nez jsem dosla z bulovky, tak ji kamaradka stihla dat i svacinu. Pry si Terka vzala bryndak a sla si sednout do stolicky :grinning: :grinning: :grinning: Fakt pekny kvitko to nase dite :o) A vecer MUSI mit chleba se syrem. Koupila jsem ten kidiboo a je super :o))).
31. led 2008 ve 20:47  • Odpověz
kam- o lezení po výškách ani nemluv, náš frajer po sedačce lítá už dávno, vyleze z postele na noční stolek a snaží se štelovat žaluzky,teď se naučil na židli, už z ní taky málem pěkně spadnul :unamused:
Strach sice mám, ale nejsem schopná ho uhlídat, než dojdu do jedné místnosti, už někde lozí :stuck_out_tongue_closed_eyes:
A s tím hmatáním na věci, co kde necháme, to je taky hrozné. Někdy je to mžik, ani si to člověk neuvědomí, že něco krájí na prkénku, otočí se a na malér je zaděláno :unamused:

macej- já omáčky nebo krémové polívky nedělám tak často, ale zahušťuju trochou mouky, dřív jsem to nezahušťovala, ale teď už to dělám dohromady i pro nás. Vím, že prý jako náhražku mouky (je to prý šetrnější), jsem dávala chvíli dětskou krupičku :wink:

kam- k tomu cvičení. Můžeš napsat něco víc ? V jakém věk rozmezí tam byli děti ? A to jsou nějaké písničky z magiče, na které se cvičí ?? Nebo se tam i třeba říkají říkanky, zpíva ?? A jak malej spolupracuje ?? Tady je taky nějaké cvičení pro děti, ale já se bojím, že když si Kubík dělá co chce, že by mě neposlouchal a dělal by vylomeniny :sweat_smile:
31. led 2008 ve 21:47  • Odpověz
kam,
malá už taky leze na gauč a na židle strašně dlouho.Možná tak 5 měsíců.Takže pádů máme za sebou moc a už jsem si zvykla já i malá.Když spadne otřepe se a jde dál.Díky bohu:o)).
Nejvíc ji teď baví, když si přitáhne židli k vypínači a vypíná a zhasíná světlo.

macejka,
já většinou už dělám zavářku na začátku takže na konci už moc nezahuštuju, a když tak moukou nebo jíškou od knoru.A malý krupičkou nebo pohankou a hlavně polévky.Já totiž malý většinou ještě vařím zvlášt.Vlastně jak před vánocema chytla ty potíže tak do dneška je hlídaná a chodíme na výtěry.Takže ještě pořd vše nemůže.
A tu solčanku ti můžu koupit, kupuju ji tady u nás ve zdravé výživě.Stačí říct:o).

Holky já tu včera měla kamarádku s tří měsíčním mimčem, myslela jsem si jak budu na měko z malého mimča a prd.Naopak, byla jsem ráda, že malá už je větší a samostatná, že jen neleží, nespí, nebrečí a jí.Je s nima už teď sranda a hodně se zapojujou.Uvědomila jsem si jak je nenahraditelné, když si sama od sebe přijde pro pusu a nebo jen tak se pomazlit.A navíc malá strašně žárlila, takže jsem si ho ani moc nepochovala, takže do budoucna se mám na co těšit :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
Malá si myslela, že je to jak ta její panenka chou chou, tak by ho umordovala.
Pořád ho chtěla chovat, pusinkovat, dloubala mu do očí, tahala mu za nohy, dávala mu svůj čaj,dávala mu křupky, brala mu dudlík, páč když nemůže ona tak nemohl ani on.Museli jsme být stále ve střehu.
31. led 2008 ve 22:25  • Odpověz
zevi,
máš můj obdiv, bereš to tak jak to je a to je super :slight_smile: .
Jsi silná a statečná osůbka.Taky se v krizových situacích upínám na malou.
To jediný mi pomáhá.
31. led 2008 ve 22:30  • Odpověz
iso

taky mě to už napadlo,že bych ti řekla o tu solčanku :wink: Tak kdybys byla tak hodná budu ráda a aspoň bude o důvod víc se sejít :wink:

kam,racul

já s Fílou začnu chodit na cvíčo od příští středy,už to máme zaplacené,musí se zaplatit celý "kurz" a to je 15 hodin.Jsem na to zvědavá,chtěla jsem chodit už dřív jak jsme skončili s plaváním,ale bylo obsazeno a teď od února se na nás dostalo.Píšou tam,že je to cvičení pro batolata v rozmezí 18-36 měsíců a k tomu písničky,říkanky,tak jsem na to zvědavá.Kapacita jedné hodiny je osm dětí s maminkama tak jsem moc zvědavá a těšim se.Doufám,že na tu první hodinu půjdeme.Fíla má ještě rýmu.Tak dám potom vědět.Snad to F bude bavit.Je to rodinné centrum,je tam kurzů víc a ještě k tomu k dispozici herna pro děti.Jsou tady v okolí ty rodinné centra dvě,ale v tom druhém se mi zdá není moc aktivit pro batolalta Fílova věku.

mapris

to jsi teda měla hoňku,ještě že tě kamarádka vzbudila :sweat_smile:

isacek

já právě taky dělám většinou zavářku už na začátku a už jsem to dala ochutnat i Fílovi,takovou omáčku tak to si chrochtal :sweat_smile: Právě většinou taky vařim zvlášť a dám to do mrazáku,abych nevařila denně :sweat_smile:

zevina

teda to mě štve s těma tvrdýma sýrama.Já samozdřejmě malýmu téměř nedávám tavený (zatim měl jen kiri) a víc mu dávám plátkový sýry,nejčastěji krkonošský eidam 20% a ten má značku Klasa :angry: :angry:
31. led 2008 ve 22:46  • Odpověz
luci,
hned v pondělí ti ho koupím.A pak se nějak domluvíme na srazíku, jak by nám to vyhovovalo:o).
31. led 2008 ve 22:58  • Odpověz
iso- děkuju moc :wink: Tady u nás měli jen tu vegi vegi tak jí taky občas používám i pro nás
31. led 2008 ve 23:07  • Odpověz
Ahojky holky,
tak uz jsme taky super moc jte toho nenatlachaly,je videt ze deti spi min :grinning: :grinning:

Francie byla uzasna,cesta teda daleka na jih to je 1500km,tam nadherne teplo na mikcu,ale pres poledne i na tricko,za celej tyden jsem nevidela ani mrak,uplny azuro,jidlo uzasny,syry,vinko mnaam...ale do teto idylky pokracovala moje depka z ztloustnuti ta pominula kdyz jsem vlezla do pekarny kde bylo asi 100 druhu croisantu tak jsem se na to vykaslala a vzdala to :grinning: to se nedalo,projezdili jsme kazdy den tak 200km,byli jsme primo v Provence a tam at vlezete do jakekoliv vesnicky, je tam nadherne!!Jinak Francouzi porad stavkujou,skoro kazdej den treba 1 dne tramvaje ,2 d. skoly,3d.knihovny,to je tam na dennim poradku,vsude davy lidi s vlajeckama :sweat_smile: :fearful: fakt divny,a taky vubec nepijou,ne jako u nas ze se zajde na pivo,tam pijou pivo o velikosti 0,25 a v tom maj jeste sirup!!chlapy!a pijou to tak hodinku!Chapete to?
Jinak vsechno uzasny,uzili jsme si to, jen se nam hrozne styskalo po Tadovi,kdyz jsme prijeli.tak rek jen mama tata usmal se ,ale pry za cely tyden rekl moje mama tak 5x a to jeste videl nejakou fotku takze fixovany na me opravudu neni:slight_smile:ale jak jsem ho videla tak jsem se tak rozbrecela,byla to sila a pak jsme na nej s manzou celej vecer v kuse koukali s otevrenou pusou jak je nadhernej!! :dizzy_face: :dizzy_face: proste nam prisel uplne jinej jak jsme ho tyden nevideli

jeste k tematu-lezeni po vyskach-myslim ze to je u nas podobne jako u racul taky vyleze na nocni stole a steluje zarovky:slight_smile:),ale uz vylezl i na zidli a z ni na jidelni stul,a umi to fakt kosmickou rychlosti..:slight_smile:

tak ja jdu do hajan,se vsechny opatrujte ,at jste co nejmene nemocni a pa a dobrou:slight_smile:
:sunglasses:
31. led 2008 ve 23:47  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.