• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
Jé tak to jsme dobrý, že máme stejné pojištění jako mistr Gott :grinning: :grinning: :grinning:

Valentýna držíme, já dostanu kytičku a nějakou mňamku a manžel taky něco sladkého a nějakou drobnost. Dřív jsme chodili i na véču, ale letos na to prdíme. Já mám cvíčo od šesti a manžel po mě. Tak nevím, nevím jestli bude síla na nějaký ten valentýnský sexík :grinning: :grinning: :grinning: .
14. únor 2008 ve 13:46  • Odpověz
mapris,
tak hodně štestí :slight_smile:

prochi,
my ho taky moc neslavíme, jen jsem upekla šalamouna a udělám valentýnskou večeři.
A koupila jsem mu rafaelo a jedno lepší víno :slight_smile: .
Jak ho znám, nedostanu ani kytku :grinning: .

Malá šla včera spát zase až v půl dvanáctý, takže jsem ji dnes po obědě nedala spát.
Teď jsme přišly z venku a pěkně prudila, ale je tam stejně pěkně hnusně :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
14. únor 2008 v 15:05  • Odpověz
zdravím všechny vespolek :wink:

fakt už si toho koňa musím nechávat akorát když žížalka spí... když jsem se dnes dopo připojila, malý se mi prdolil za zádama, vylezl si na kuchyňskou židli a u stolu listoval v knížce, jedním okem jsem kontrolovala, druhým psala krátký minivzkazík pro Mapris a najednou koukám, malý sedí v jídelní židličce! :sweat_smile: jak tam přelezl, nepochopím, ale tvářil se děsně vítězně :grinning:

k nachlazení: v Sama doma bylo o přírodních antibiotikách a pani tam říkala, že kdo jí řeřichu celou zimu, nemoci by se mu měly vyhnout :slight_smile: vzhledem k tomu, že ji máme rádi, tak je na okně zasetá skoro pořád, takže jsem zvědavá jestli se nám budou virózy obloukem vyhýbat, dávám ji i prďolovi na chlebíka a zatím se tváří, že mu moc chutná

sluníčko, my ho dávali hlavně kvůli úrazům (samozřejmě budu radši, když to nikdy nevyužijem, ale u kluka se s nějakým šitím nebo zlomeninou jaksi počítá) úrok tam malinko zvýhodněný je, ale samo, že to zdaleka není takové zhodnocení jako u stavebka

společně nedaníme, manža je óesvéčko, takže nám by to nějaké zázračné úlevy nepřineslo (a navíc jsou v těhle případech daleko přísnější kritéria pro splnění podmínek než u zaměstnanců)

valentýn... nějak extra to nežerem, ale malé připomenutí samozřejmě potěší :hearts::hearts::hearts: kytička, nebo něco sladkého na zub, manža loni dostal děsně romantický dárek, obrovskou sklenici vlastnoručně utopených utopenců s červenou mašlí :grinning: a malému jsme loni přesně na valentýna objevili první zoubek a to je dáreček, na který se nezapomíná :dizzy_face:
14. únor 2008 v 15:06  • Odpověz
jinak malý je už strašný mudrlant a na denním pořádku jsou u nás dialogy na téma "pálí-nepálí" :grinning:
prcek přijde k topení a zahlásí: pájí! já na to: ne, Jiři, nepálí... trvá si na svém: pájí! já zase: nepálí, je to teplé... vezme mě za ruku, musím si šáhnout a znovu ujišťuju, že je to jen teplé... odkýve a prohlásí: peplé :sweat_smile: storry pokračuje, šáhne o metr dál a: pájí :grinning: :grinning: ...
tohle mu vydrží do doby než se přesune před krbová kamna, kde mu maminka konečně přestane odporovat a přitaká, že to dokonce móóóc pálí, takže malý spokojeně odchází se slovy: pájí, žaža, nenene, tytyty :grinning: případně ještě přidá: au a bobo a jde objevovat, co by ještě mohlo v bytě pálit :sweat_smile:
14. únor 2008 v 15:20  • Odpověz
maprisku

taky na tebe "plivu"štěstíčko ať už to máš za sebou a je po trápení :wink:

zevina

téda,malej si dobře vykecává :grinning: Filip zase poslední dobou na všechno "co to je",minulý týden na nákupu křičel na celý krám co to je co to je, snad na všechno kolem čeho jsme prošli :sweat_smile: A potom taky doma večer vykřikuje hají,hají,hají,hají a přito se mu ještě spát nechce a chce jen dudlík.A když mu to řikáme,že stejnak nebude spát ať si nevymýšlí tak řiká dudýk,dudýk :grinning: Na topení pálí neříká,ale když mu řikám já,že to pálí nebo u trouby tak řekne nebo zaječí áá. Jsou to prďolkové :dizzy_face:

isacek

tobě malá dneska nespí vůbec a mě Fík dneska spí už přes dvě hodiny.To jsou extrémy.Ale já jsem ráda,oba si odpočinem :sweat_smile:

Valentýn- my to taky moc neprožíváme,extra to nemusim,ale na malý dáreček dojde,já dostala kytku (moje oblíbený tulipány),taťka už se nám vrátil z práce ,a já koupila bombošku :wink:

Dneska je fakt hnusně,dopo jsme tady měli babičku tak šla s fílou ven a já jsem si zařídila poštu a lékárnu.Asi vyzkoušim malýmu dát ten jitrocelový sirup na kašel i když už moc nekašle.Iso,ty jsi s tím sirupem spokojená,chutná malý a pomáhá?

Dneska odpo pojedu s malim k našim,protože zítra jdu na to školení a od nás je to blíž a hlavně naši budou hlídat.Tak snad se neunudim na tom školení.

Mějte se a pěkného Valentýna :wink:
14. únor 2008 v 15:57  • Odpověz
Holčiny Maprísek vás moc pozdravuje a zítra jde na tu operaci někdy odpoledne, nechali jsi jí jako poslední.

Zevina: Jirka je pěkný rozumbrada :grinning:

Ondra se teď naučil otvírat mrazák, on jde o poznání hůře než šuplíky, stojí u toho a diví se té zimě. On vůbec poslední dobou leze úplně do všeho. Já než se obuji, vyndá půlku botníku.

Isacek: zvažujete nějaké to vyšetření malé?
14. únor 2008 ve 20:26  • Odpověz
Tak mě překvapil, přinesl kytku, velikánskou banboniéru a malá taky něco dostala :slight_smile:

Tak jsem doufala, že když celý den nespala a venku jsme byly dvakrát, že půjde spát aspoň v osum a ona tu ještě řádí :confounded: .Taťka ji tu vozí v tatrovce a ona je z toho vydřená.

macejka,
celkem nám i pomáhal a malý i chutnal.Takže krásně otvírala pusinku a bylo to bez problémů.

Jinak taky krásného Valentýna :slight_smile:
14. únor 2008 ve 20:30  • Odpověz
Kam,
myslíš to na tu hyperaktivitu?
Musím se zas zeptat doktorky, ale asi je ještě malá.Nedokáže se na nic v klidu soustředit.Nevím od kolika let a hlavně jak se to dělá.
14. únor 2008 ve 21:29  • Odpověz
mapris- držím moc palce, ať to dobře dopadne a máš to už konečně za sebou :wink:

prochi- mám dotaz k tomu zdanění. Děláte si ho sami nebo vám to někdo vypočítá ? MOc se v tom teda nevyznám.A ty musíš mít nějaké potrvzení od sociálky, kolik bereš rodičák ? Nebo ti stačí jen si to sama vypočítat a dosadit do formuláře ?? Díky za radu. :wink:

Valentýn- no teda tady to oslavama žije, my to teď už nějak neslavíme, i když dřív jsme někam zašli na kafčo nebo si dali dortík :dizzy_face: . Ale ten jsme si dnes dali vlastně taky, i když to ani s valentýnem nesouvisí :grinning:

Isáček- musím říct, že tě obdivuju, musí to být náročné, když je malá takový nespavec :unamused: . Mně stačí někdy to vstávání po 5h a jsem hotovka a pak ještě pár hysterických výstupů a je to... :sweat_smile:
Co se týče vyšetření, já myslím, že slušný neurolog by to mohl zjistit, nebo by vás někam poslal.Ale co se týče toho soustředění, tak asi málokteré dítě kolem 2 roku se dokáže delší dobu soustředit, u nás to není lepší.
Už jsi to myslím jednou psala - ty jsi taky měla docela stresové těhotenství, nebo se pletu ?? Já si občas vyčítám, že jsem jim to v práci nehodila na hlavu a pěkně se tam stresovala...kolikrát jsem měla žaludek jak na vodě a nebyl čas se v klidu najíst... :frowning2:

Zevi- teda ten váš malej, to je šikulka. U nás je to se slovní zásobou zatím dost omezené. Sice rozumí skoro všemu o čem se mluví, ale jemu se mluvit moc nechce.A když se rozpovídá, tak mu není rozumět :sweat_smile:
14. únor 2008 ve 22:46  • Odpověz
raculka,
tak to je taky síla vstávat takhle brzo :unamused: .
To malá zase spí celkem dlouho, je to ale tím, že chodí pozdě spát a nespí v klidu celou noc.Vstává v půl devátý v devět někdy i déle.Ale bohužel já ráno vstávám, abych si aspoň v klidu vypila kafe a připravila nás na celý den.
Jo jo nepleteš se, měla jsem celkem dost stresující těhotenství, taky jsme chodila do práce a dokonce
když jsme byla ve čtvrtém měsíci firma dělala rekonstrukci a i tam jsem byla.Dělala jsem práci kde nebylo možné si 12 hodin sednout, jen o přestávce.Ale asi v pátém měsíci, my zkrátili dobu jen na 9hodin a mohla jsem si i sednout.
Ale největší stres byl můj bývalý přítel, který se nemohl vyrovnat s tím, že už mám jiný život.
Nakonec to zkončilo trestním oznámením :frowning2: .
14. únor 2008 ve 23:09  • Odpověz
Tak jsem se včera kochala, jak spí malá dlouho a dneska už prudí od sedmi:o).
15. únor 2008 v 08:01  • Odpověz
čusík busík.
Tak jsem si asi uhnala na plavání pořádnej zánět. Už od včera mě bolí podbřišek, lítám na záchod každou půlhodinu a jen cvrnknu. Už tam mám strach jít, protože mě pak dobu příšerně pálí ďůrka :pensive: O nějakým valentýnským sexíku jsem si taky mohla nechat jen zdát Chjo, jsem tak nešťastná, když mě to plavání tak baví :frowning2: Koupila jsem si Urinal, ten se prý může při kojení. Tak snad to brzy zabere :cry:
Ale co, jsou horší nemoci, to nějak vydržim, au au.

Račul, teď co si děláme to společný zdanění, tak to nám dělá účetní u manži v práci, my to jen donesem na FÚ. Ale když ještě nebylo společný, tak jsem nám to pár let zpátky dělala sama. V tom společným jsem se trochu ztrácela, tak ráda využiju možnosti, že nám to u manži v práci připraví. Jinak potřebuješ tam doložit příjmy za rok 2007. Já jsem na RD od 28.2.2007, takže necelý dva měsíce jsem měla ještě mateřskou vyplácenou zaměstnavatelem a pak mi ještě zam. proplácel dovolenou. Tak mi naše účetní poslala výpis příjmů za rok 2007. A na sociálce jsem si byla pro potvrzení, že od 28.2.2007 pobírám rodičák. Takže mám dva papíry, jeden z práce se sumou, kterou mi v roce 2007 vyplatili a jeden ze sociálky, kolik mi vyplatili na rodičáku. I když to si myslím, že je nezdanitelná položka, takže výpočet daně se bude počítat pouze podle toho papíru z práce. Ale stejně to tam asi doložit musíš.

Zevi, závidim, jak malej povídá. Ten náš taky rozumí spoustě věcem, jako dojdi tam a tam, přines to a to, podej , přines, dej..... ale sám mluvit moc ne. Jo nejčastěšjí slovo, který u nás jede celý den je nééééé, máma néééé (když mu něco zakazuju apod.) :grinning:. Teda vypráví si celý den, pořád tou svou hatmatilkou něco komentuje. A vlastně krásně umí říkat, kde je?? To se naučil, jak se celý den někam schovává, nebo si přikrývá oči a já musim pořád říkat "kde je Péťa??" a hrozně se divit a hledat, to je naše nejoblíbenější hra. Pak jdem ven a on na dvorku "děde, de jeee?? čiči, de jeeee??" :grinning: :grinning:
Jo jsou to prdelky naše :sunglasses:
15. únor 2008 ve 12:43  • Odpověz
ještě jsem zabudla: dneska jsem malýmu koupila u nás v lékárně tu sportovní láhev na pití od Canpulu. A je z ní úplně nadšený, vybžunknul už celou flašku, což je u nás jev nevídaný, ani bez ní nechtěl jít spinkat.

A ještě se musim pochlubit. Jak jsem tady před nedávnem si trochu stěžovala, že večer neusne bez kojení. I když u prsa neusíná, do postýlky jde úplně čilej, tak prostě večer to mlíko vyžaduje. Mě to ani nevadilo, jen když jdu cvičit, tak musí počkat až do čtvrt na devět než přijdu (jinak chodí spát v půl osmý). Dostali to za úkol s taťkou trénovat, takže když jsem na cvíču, tak to nejdřív zkusí beze mě, ale stejně si vždycky mlaďásek na mě počkal. A včera jsem přilítla ze cvíča a už SPINKAL!!!! prý mu manža v osm řekl "Péťo, jdeme dělat hají?" Mlaďásek kývnul, odkráčel do pokojíčku, manža ho položil do postýlky a za chvilku usnul. Tak jsem na ně byla hrdá :sunglasses:, i když mě prdloušce slzička ukápla, že už mě nepotřebujou :grinning:
15. únor 2008 ve 12:50  • Odpověz
Prochi: vždycky tě budou potřebovat! Nějaká telepatie, já dneska taky koupila hrneček s brčkem od Canapolu, zeleno oranžový. Jinak na všech byly růžová u jiná barva. My jsme do teď používali Avent a mě se zdá, že už je docela cítit. Nechápu od čeho, když do toho dáváme jen vodu a 2x denně ho myju horkou vodou. Tak jsem koupila nový a překvapila mě cena, jen 90kč, jen doufám, že to brčko tam něco vydrží :wink: .

Isacek: ano, myslela jsem tu nespavost. Je jasný, že takhle malé děti se ještě moc dlouho na nic nesoustředí.

Ondra je docela užvaněný, ale moc rozumět mu není. Ale pálí taky umí, teda zní to páí, kde je je taky oblíbené, leze za žaluzie a volá kde je? Je to strašítko :slight_smile: .
15. únor 2008 ve 13:38  • Odpověz
Já hlava dubová zapoměla napsat, v 11,48 psala Mapris, že už to má, za sebou. Dělali jí to v lokálním umrtvení, takže nic moc.
15. únor 2008 ve 13:49  • Odpověz
kam- díky za zprávu o Mapris, snad jí to moc nebolelo, když to bylo jen lokálně :unamused:

prochi- díky, já se s někým musím poradit, kdo by nám to udělal. Asi bych to nezvládla, přijde mi to nepřehledný :sweat_smile: Já už v lednu 2007 byla na rodičovské, ale ještě jsem dobírala pár dní dovču, takže do práce stejně asi budu muset . Chjo, to papírovaní a úřady nesnáším :confounded:. No ale zase je to pro dobrý účel, prašule se hodí :dizzy_face:
S tím zánětem ti neporadím, snad ti pomůže ten urinal. :wink:

isaček- tak to je síla, 12h na nohou v těhotenství, to si neumím představit.Zaměstnavatelé jsou pěkně bezohlední :angry: :angry: . Já sice dělala taky přesčasy, ale mám sedavé zaměstnání, tak to šlo. Jen ta dusná atmosféra mi vadila.U nás došlo totiž pro změnu k reorganizaci, takže jsem jim potřebovala předat práci, než odejdu na MD a chtěla jsem nechat čistý stůl.Teď vidím, že to stresování bylo zbytečné a nikdo to stejně neocení :frowning2:
S tím přítelem tos měla taky pech :rolling_eyes:. No tak teď už tě určitě čekají jen samá pozitiva a sociální jistoty :grinning: :slight_smile:

Ještě k tomu spaní, u nás je to jak kdy. Když straší po té 5h, tak se mi ho povede většinou do těch 7h ještě uspat, ale stejně už to není ono. A třeba dneska se vzbudil asi 3x za noc, pak jsme vydrželi do 8, ale stejně spánek na nic. Jako malé mimčo spal celou noc až do 7h bez vzbuzení. To jsem si říkala, jaká je to paráda :sweat_smile:

Hrneček- tak my zatím máme AVent s dírkovaným pítkem, ale taky už si říkám, že by bylo na čase zkusit jiné pítko pro větší děti. Já mám canpol docela ráda, možná taky zkusím ten hrnek, co ho tady chválíte. Doma používáme takové lehké hrnečky s pítkem od First years, sice trochu kapou když ho otočí, ale není to tolik jako u těch obyčejých. A co se týče toho Aventu, souhlasím s KAm, taky mě štve, že jsou cítit. A to já do nich dávám i čaje nebo zředěnou šťávu. Takže jsou už i lehce obarvené. :unamused:
Myjete ty lahvičky jarem ? Já jen občas, jinak do nich natočím horkou vodu a nechám to chvíli stát.

Přeju všem hezký pátek, případně víkend. :wink:
15. únor 2008 ve 14:15  • Odpověz
ahojda vespolek :slight_smile:

to je fajn, že už to má mapris konečně za sebou, jsem měla obavy, aby se nám tu zčistajasna zase nezjevila, že jí to z nějakého důvodu nemohli udělat... tak snad už bude mít klid :slight_smile:

macejko, tak k řešení "co to je" jsme se v krámu zatím ještě nedostali, to musí být mazec :sweat_smile: malému docela trvá, než se v cizím prostředí trošku otrká, tak většinou sedí jako pěna a hraje na hodného chlapečka :sweat_smile: takže nás při nákupech obvykle provází jen nadšené jůůů, jééé, případně bů když zmerčí svoji milovanou veselou krávu :grinning:

ale doma... fakt už musím dávat pozor co vypustím z pusy, páč opakuje všechno co slyší a dost si pamatuje, zrovna včera nás s babi totálně odvařil (tchýně mu často říká ty jeden kujóne) seděli jsme v obýváku, já s malým mezi hračkama na zemi, babi na taburetce, když ji prďola začal tahat za nohavici a poplácávat ručkou vedle sebe na koberec, aby si jako přisedla... tak babi v domění že si budou hrát sedla k nám a co myslíte že dítko? nelenil a okamžitě se vydrápal na uvolněný taburet :grinning: babča totálně vyvedená z míry říká, Jiři, ty jsi ale... a malý dodal tujóóón :grinning: :grinning:

vidím že "kde je?" je oblíbené všude :wink: já už se tolikrát snažila zdokumentovat tuhle schovávačku na kameru, ale jak zmerčí techniku, je po představení

isacku, nevím jaký máš názor na alternativní medicínu, ale já bych v Natálčině případě možná zkusila dobrého kineziologa (je to velice šetrná diagnostická a léčebná metoda na široké spektrum problémů, mimo jiné i právě i hyperaktivita, ekzémy, psychické bloky-to malá z doktorů už bohužel má) myslím že tady by snad věk neměl být na překážku...
já s tím osobně mám velice dobré zkušenosti, jestli tě to zajímá, můžu písnout něco bližšího

prochi, to je teda svízel, mimo to, že se tátovi v poslední době pořád touláš, ještě se takhle znepoužitelníš :sweat_smile: má to s tebou pěkně těžké... tak ať ten lékárenský zázrak co nejdřív zabere a jsi fit po všech stránkách :wink:
15. únor 2008 v 19:19  • Odpověz
holky, já vám úplně závidím pití z hrnečků, brčkatých lahví apod...
já se úplně stydím, my jsme pořád na flašce s cuckem :pensive: doma si maximálně ucucne z normál skleničky nebo hrníčku, ale na pořádné napití ee :unamused:
už jsem to i udělala tak, že ve flaši měl obyč vodu a v sosáčkovém hrníčku čajík, co myslíte že bylol? ucucl si čaje a pak do sebe lil tu vodu, hlavně že to mělo cucek :angry:

prostě my jsme pořád takové mimi, s jídlem nám to děsně dlouho trvalo než vzal příkrmy na milost, s chozením taky, vypadá to že flašky se taky jen tak nezbavíme... ááách jo
on asi při tom všem brebentění nemá čas se učit něco nového :sweat_smile:
15. únor 2008 v 19:28  • Odpověz
Ahojky,

opět se mi smazal příspěvek,ale já už se nerozčiluju :confounded:

Jsem ráda,že to má Mapris za sebou :wink: taky jsem se trochu bála,že na nás tady dneska vyjukne s tím,že jí zase "odstrčili"na jindy :angry:

zevina

u nás je to stejný s tím natáčením na kameru.Jakmile malej zmerčí kameru nebo foťák,se vším přestane a sápe se po kameře.Nedávno jsem chtěla zdokumentovat,jak malej kulturně stoluje.Měl před sebou jídlo a místo toho,aby jedl,strkal si prst do nosu :sweat_smile: Říkala jsem mu,že se to nedělá,ale přišlo mi to vtipný a chtěla jsem ho vyfotit jenže jsem to nestihla :sweat_smile:

Co se týká hrnečků tak jich máme několik.Kouzelný hrnečky od Aventu máme dva,menší a větší,ale malej z nich moc nepil teda z těch pítek.Hlavně mě štvalo,že protékají.Koupila jsem i ten sportovní od Aventu,ale reklamovala jsem ho,ten tekl úplně extrémě.hrozně mě to rozčilovalo,drahý jsou jak prase a tečou :angry: Sportovní od Canpoolu máme taky s tím brčkem,taky oranžovo zelený jak píše Kam.je fakt,že i na modrzm bylo růžový víčko :unamused: Z tohodlr malej docela pije,ale pořád ho naklání a je mu to prd platný s tim brčkem :sweat_smile: Od Canpool má ještě normal lahvičku s ušima a dudlíkem a bylo u toho i pítko.Z pítka pije,ale z dudlíku se napije o hodně víc takže mu ty hrnečky střídám a když se mizdá,že toho za den moc nevypil tak mu dám tu lahvičku s dudlíkem.A aby toho nebylo málo,dnes jsem malýmu koupila hrneček od Nuku,opičila jsem se po Natálce od Isáčka.Fíla z něj taky pije docela dost teda zatim z něj pil jeden večer,Je to normal hrneček s pítkem,,ale je tam jen jakoby gumička,aby nevyteklo to pití.No prostě jsem blázen :dizzy_face:
15. únor 2008 ve 23:26  • Odpověz
zevi,
už mi toho kineziologa taky někdo doporučoval.Když budeš mít čas a chuť tak mi do ip
klidně něco o té alternativní medicíně napiš.
Jinak všem děkuji za rady, doufám,že už se to brzo zlomí a spánek u nás bude fakt spánek :frowning2: .

A s kamerou je to u nás stejně, dělá blbosti a jakmile vytáhnu kameru, běží ke mě.

Hrnečky to by jsme si mohli otevřít malý krámek, my máme tři od aventu, dva od campolu, dva od Nuby, jeden od chicca, sport hrníček s brčkem, ale největší uspěch a s toho už teda pije stále je od Nuku jak píše Macejka.

raculka,
taky používám jar a pak horkou vodou pořádně vymeju.

Venku je celkem krásně, ale pěkná kosa.Máme taťku opět v práci.Tak jsem připravila oběd a odpoledne půjdem na chvilku ven.Kdyby byl aspoň sníh, když už je taková zima.Takhle se ty děti venku nezabaví, na písek to nejde a jen tak se procházet to ji nebaví a na motorku je taky zima.
16. únor 2008 v 11:04  • Odpověz
http://www.ilekarnik.cz/p/nuk-hrnek-na-uceni-modry-255045.html

tohle je ten hrníček, prodávají ho buď v lékárně, v dm, nebo v bille.
16. únor 2008 v 11:14  • Odpověz
Ahoj kočky, tady je zas natlachánooooo :confused: :sweat_smile:
Já tu nakouknu a buď je tu mrtvo nebo je toho moc :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak jsem nečetla všechno, jen pár řádků odspodu :sweat_smile:

Tak Maprisek je konečně po operaci? Tak už snad bude dobře, ať může Terku pořádně honit :grinning:

Já jsem měla dneska super probuzení :slight_smile: Jsem se probudila kolem čtvrt na devět a nechtělo se mi furt z teplých peřin, malá tam byla ticho, tak jsem přemýšlela jestli za ní jít nebo ne...ona totiž bývá někdy vzhůru a polehává taky. Ale nemohla jsem se přemluvit a vstát, jsem zvědavá jak budu vstávat do práce :grinning: :grinning: :grinning: . A ve třičtvrtě na devět slyším pleskání holých nožiček o podlahu a šup malá si pro mě přišla :sweat_smile: Od neděle spí ve velké posteli, postýlku jsme zrušili, protože měla v pokoji ještě velkou postel a chtěla tam mít i domeček - takový stan, ale nebylo tam k hnutí. Tak spinká teď ve velké. :slight_smile: A super, dokonce ji ani nemusím uspávat jako v postýlce, jen zazpívám pár písniček a pak jdu a ona už si tam usne sama. Ale mám teď problém, že jak měla popraskané rty, tak si to začala trhat a teď je hotová zombie, rty jak havajský bubeník a trhá si to hlavně než usne nebo když je sama, takže tam poslední dva dny raději čekám než usne, aby to netrhala, protože se ji to nemůže zaboha zahojit, i když to mažu vším možným :unamused: No a ve finále velkou postel - resp. tohle je 1 lůžko z našeho starého letiště (museli jsme koupit menší letiště, aby se tehdy vlezla do ložnice i postýlka), takže celé letiště budeme dneska odvážet ke tchýni do Olmiku, protože tam spíme na takové staré svini, každé lůžko má 3 malé matrace, každá jinak vysoká, tak vždycky chodím týden jak mrzák. A malé jsme koupili malou postel 165cm z ikei, tak se těším až ji večer složíme :dizzy_face: Ona v té velké posteli totiž vypadá srandovně, protože zabere asi tak 25% té postele :sweat_smile:

Jo a představte si, že teda mlíko vůbec nechce, za to kefír ji jede :sweat_smile: Jinak my máme na pití když jdeme ven avenťácký hrnek a máme i ten brčkový od canpolu, ale ten nám nějak teče, posledně se mi to vylilo do batohu, tak z toho pije spíš doma. Navíc to funguje tak divně, mělo by to být taky nekapací, ale to co zůstane nacuclé v té slámce nám vždycky vyteče :stuck_out_tongue_closed_eyes: No a na pití tak u snídaně apod. má plastový hrnek s ušima, má to víčko s náustkem, ale pije to bez toho. A vyplachuju to jen vodou a jednou za 2 dny to umyju jarem. Ona z těch hrnků pije jen vodu a ostatní - džusiky, kefír atd pije z toho ušatého hrnku, tak ten samozřejmě myju furt :sweat_smile:
Zkoušela jsem ji udělat granko, no bez šance, takže jsem ráda za ten kefír aspoň.

Už mám i objednané nějaké dárečky pro ni k narozkám, ještě musím rozhodnout jaký dort teda bude :slight_smile:

Zevi, s tím kujonem si mě pobavila :grinning: :grinning: :grinning: Ani ne tak s tou hláškou, jako s tím, jak je Jiřík mazaný a babičku vylákal z taburetu :sweat_smile:
Bublina je taky pěkně vyčůraná, tohle se ty děcka naučí celkem brzo :sweat_smile: Volá na mě třeba z obýváku - mamíííí mamííí, maminkooo a když se neozývám, tak nadrzo Dááášiiii Dášiii :grinning:
16. únor 2008 v 11:33  • Odpověz
ahojte všechny, zrovna dneska mě napadlo, že Dashak na nás dlouho nebafla :grinning: a ejhle, ona mě předběhla :sweat_smile: a co Jita, máte od ní někdo zprávy? nenakoukla k sem ani nepamatuju...

tý jo, Dáši, tak to je Ivča šikulenka samostatná, když už hajá v opravdové posteli (já bych se bála že malý zbuchne, protože on ve spánku příšerně cestuje) ale taky už je skoro velká slečna, to tak uteklo, vždyť je to chvilka, cos nám dávala tipy a rady k prvním narozkám a bublinka už bude mít brzy dva :dizzy_face:

na mě z toho úplně došel takový smutek, že se vlastně ani nenadějem a povedem ty naše ratolesti k zápisu do školy :pensive:

holky, já se asi taky dám do nákupu různých hrnečků a pítek, páč už je mi venku za ten cumel malinko stydno, hlavně když vidím jak menší děti v pohodě zunkají z hrníčků a my nic... máme netekoucí hrneček od chicca a pak různé obyč, tak asi rozšířím sbírku, pokud nebude mít nic úspěch, přinejmenším předeženu Isacka a Macejku :sweat_smile: :sweat_smile:
16. únor 2008 ve 13:59  • Odpověz
isacku, jak budu mít trošku víc času, písnu něco podrobnějšího :slight_smile:
16. únor 2008 ve 14:01  • Odpověz
racul - já taky vymývám jarem a potom hodně teplou nebo horkou vodou několikrát vypláchnu.U nás jede mlíko i čtyřikrát denně takže meju pořád a musim říct,že mě to teda nebaví,teď na mě zase čeká lahvička od mlíka,malej dneska odpo usínal s mlíkem.

iso- tak musim říct,že jitrocel.sirup zatím Fíkovi celkem jede,dokonce ho zbaštil i bez čaje,samotnej tak abych to nezakřikla.Děkuju za typ :wink:

Musim se pochlubit,že malej od minulého víkendu umí otevřít dveře od pokoje.Natáhne se a dosáhne na kliku,sice jen tak tak,ale dveře otevře což je pro mě né moc dobrý,protože vždycky,když třeba jdeme ven tak zavírám dveře do velké předsíně(máme dvě předsíně),abych ho v klidu obula a dooblékla,protože on mi jinak zdrhá do pokoje i v botech.No a teď mám po srandě,protože malej si prostě otevře a čus matko :grinning:
Takže dneska ráno si čistím zuby,kouknu vedle sebe a tam stál fíla,byla to sranda.V noci chtěl zase k nám do postele tak tam spal až do rána a po probuzení si prostě otevřel :grinning:
Takže něco jako u Dashak,ale malej má svojí postýlku a k nám se stěhuje v noci.Mě se líbí v Ikee jedna dětská postel,neni to ta pro mimi,ale ani né velká,prostě dětská,má jí chlapeček mojí kamarádky a je fakt hezká.Je to jakoby malá palanda s jedním lůžkem a když je dítě malé tak spí dole a nad sebou může mít baldachýn a když už je velké na to,aby spalo nahoře tak se postel může dát nahoru a pod postelý je brloch nebo úložný prostor,super.Ale ještě je na tu postel Fíla malej,on někdy v postýlce dělá takový přemety,že z týhle by asi spadnul.No a hlavně bychom jí zatím neměli kam dát,až budeme dělat děcák tak pak se uvidí.
16. únor 2008 ve 14:45  • Odpověz
isacek

máš pravdu,venku skoro azůro,ale my ani dopo venku nebyli,mrzlo a byla zima tak jsme zůstali doma,malej ještě sem tam zakašle.Ale odpo taky vyrazíme aspoň na chvíli :wink:
16. únor 2008 ve 14:47  • Odpověz
macejka,
tak to je dobře, že mu taky chutná, snad zabere :slight_smile: .Sama jsem ho chvíli brala a fakt docela i dobře chutná.

My máme postýlku ze které se dá už udělat válenda, tak jen sundáme bočnice a zmenšíme to čelo.
A má i uložný prostor.
16. únor 2008 ve 20:07  • Odpověz
Ještě jsem se chtěla zeptat, vy co máte děti s atopem.
Malý už se dělají i takový jakoby puchýřky, a pak ji to hnisá.Je to asi jako spálenina od cigarety.
Nemáte s tím někdo zkušenost?Jak se to ošetřuje?
Pamatuji si, že to měl i mladší brácha.Bojovali s atopem a pak do toho dostal i infekci a zkončil v nemocnici.
Musím malou zas objednat na kožní.
16. únor 2008 ve 20:12  • Odpověz
16. únor 2008 ve 20:14  • Odpověz
pardooon, něco jsem zkoušela a malá mi to odeslala :grinning: :sunglasses:
16. únor 2008 ve 20:15  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.