• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
2. kvě 2007 ve 22:19  • Odpověz
ijet,
tak to je opravdu děsný s tím sunarem, dáváš mu to, když je hladný nebo zkoušíš jen tak? Asi to chce víckrát, možná stále ví, že když sunar odmítne, že ještě dostane prso, tak radši čeká na lepší mlíčko, ale až nebude, hlad ho přiměje, doufám, snad to bude dobrý :wink:
3. kvě 2007 v 06:38  • Odpověz
autor
Ahojte maminy,
nějak nestíhám ani číst ty vaše předchozí příspěvky, páč mám docela fofr, přijeli jsme v úterý ze slovenska tak furt peru a jsem nějaká bez nálady. Moje nejmladší sestra je opět v nemocnici, ale tentokráte s malou. Chytila nějaký zánět a je na JIPce a dostává antibiotika do hlavičky. Tak jsem si teď ráno pobrečela, chudinka malá. My byli na slovensku. Terka tam i zpátky cestu zvládla bravurně, ale pobyt na slovensku nic moc, radši se tu nebudu rozepisovat. Jsem nějaká bez nálady ...
3. kvě 2007 v 08:29  • Odpověz
mapris: chudák sestra s malou.
Neboj depka přejde.

Ijetka: autíčko bude urřitě krásější než bývalé. A klimatizace je super :grinning: , jen pozor v létě, aby jste nenastydli.
3. kvě 2007 v 09:12  • Odpověz
ahoj holčiny,
tak jsme dnes stihli osmiměsíční prohlídku i kontrolu v nemocnici v rizikové poradně (tam si nás po Jirkových poporodních problémech hlídají)a pani doktorka z něj měla velikou radost, vlastně obě :slight_smile:
Máme 8010g a 73cm, sám si sedne a sedí pevně, od minulého týdne se nám parádně rozlozil, už to není pár váhavých popolezů, ale pěkně šmejdí celým bytem :wink: aby vzápětí něco vyvedl, vede u nás šuplík s ponožkama, stojan s CD a odpadkový koš :grinning:

jita,
nám dr. taky říkala o omáčkách (bez soli, zahuštěné škrobovou moučkou) ale myslím, že u nás to jen tak nehrozí, malý jídlu moc nedá ani tak :frowning2:

dashak,
snad Ivance kapečky pomůžou, ať má očka v pořádku :wink:

isacek,
ať si táta chystá flintu na frajíry, vypadá to, že vám doma roste dlouhonohá modelka :grinning:

mapris,
já vím, jak je to zlé, když má takový mrňousek v hlavičce napíchané jehly s hadičkama, taky jsem tím s malým prošla :frowning2: ale léky u dětiček zabírají rychle, tak snad bude malá brzy v pořádku
3. kvě 2007 v 17:15  • Odpověz
zevina,
bude dlouhá po taťkovi.Máme kamaráda o pět měsíců staršího a jsou stejně velcí :slight_smile: .Když se mě někdo zeptá kolik malý je, tak nikdo nevěří.Všichni si myslí, že je starší.
3. kvě 2007 v 19:35  • Odpověz
mapris,
neboj se, doktoři malinké pomůžou a bude zase v pořádku :slight_smile:

Já zase byla dnes nějak naměkko, když jsem si představila naši Marušku, nikdy jsem se vlastně nad tím nezamyslela, až teď, jaké je to sluníčko, strašně hodné, neufňukané, přítulné, je prostě tak úžasná, že mám až o ni strach, aby se jí někdy něco nestalo :wink: Musíme ta naše zlatíčka dobře opatrovat, ale to my všechny jistě děláme nejlíp, jak umíme :wink:
3. kvě 2007 ve 21:33  • Odpověz
jito moc hezky jsi to napsala :wink:

mapris
musí to být hrozný :cry: držím moc palečky

kamhajek
pak se ozvu s angínou :unamused: znám se :grinning:
3. kvě 2007 ve 21:39  • Odpověz
dashak

vím jak jsou ty kapky do očka obtížný dát.My máme stále problém s neprůchodností slz.kanálku a musim kapat do oka 5krát denně ophthalmosept. a ještě 3krát denně jiný kapky,silnější,no fakt bezva.malej se začne rozčilovat jen co ty kapky zahlídne a to mu mám oko ještě masírovat,chudák,vůbec se nedá a už měl i monokla od těch masáží.Ani se mu nedivim,už je z toho otrávenej.A kapky nám bohužel zatím nezabíraj takže se asi nevyhnem zákroku v celkové anestezii :unamused:

isacek

tý jóóó,Natáljka je veliká.Malej má 8350g a 71 cm,oproti vaší malý je to prcek :grinning: a to papá naštěstí moc pěkně,dokonce sám otevírá pusu :grinning:
3. kvě 2007 ve 21:40  • Odpověz
holky

tak jsem ráda jak tady tak čtu,že se vaše dítka pevně posadily třeba až v devíti měs.,já jsem myslela,že je malej s tim sezenim pozadu,ale dneska jsme byli na plavču a byly tam dvě mimča stejně starý jako malej a taky nesedí.Prostě každý mimčo je jiný,ale jak tak čtu isacka tak holčičky jsou asi fakt šikovnější :grinning:
Malej se sice sám posadí,ale nevydrží to dlouho a hlavně už se umí postavit a dělá malinkatý krůčky podél postýlky takže asi ani moc sedět nebude páč ho to nebude bavit.
3. kvě 2007 ve 21:48  • Odpověz
isacek

mrkla jsem do tvého alba,Natálka je moc roztomilá :wink:
Všimla jsem si,že má na nohou fakt prďácký boty(Nike),už jí dáváš normální botky?Jak velkou má nožičku?
3. kvě 2007 ve 22:02  • Odpověz
ijet,
dnes posílám balíček :slight_smile:
4. kvě 2007 v 07:33  • Odpověz
macejka,
ty botičky jsme koupili, když byla ještě malinká s tím, že je bude mít až začne chodit.Ale dorostla nám do nich moc brzo, ale ještě tam místo tak snad ji chvíli ještě vydržej.Je to 19,5 a koupili jsme jí i sandálky a to má 18,5.
Chudák Filípek to má s těma očíčkama už od narození, viď??Že mu ani nic nepomáhá?
S tím sezením, tak to zase Natálka sedí asi moc brzo, ale ona je prostě dopředu.Říkala mi to i doktorka, dlouho jsem jí přenášela tak se tam pořádně dopekla :grinning: .
4. kvě 2007 v 08:54  • Odpověz
autor
macejka,
ahojky, koukám, taky si užijete co? Já teď zas Terku mažu tím hydrocortisonem, občas se nám zhorší ten ekzem, spíš si myslím, že to je od sluníčka - a to máme 40tku faktor, a ta když jí jdu mazat, tak je strašně vzteklá.

No, my zatím lozíme dozadu jako rak a nejlíp po plovoucí podlaze v kuchyni.

Jinak moji neteri ty antibiotika zabiraji, snad ji dneska nebo zitra prevedou na sirup, ale jeste si je tam 3 dny nechaji. Chudak sestra, je ji 20 a takovyhle problemy ...
Jdu něco dělat a balit, zítra jedem na 3 dny k našim. Mějte se a hezký prodloužený víkend.
4. kvě 2007 v 09:14  • Odpověz
Ahoj Holky, tak mě dneska pěkně dopálili v OBI, ceny které markují a které jsou v regálech u zboží mají jiné a diví se, že se mi to nezdá. :angry:
Taky mi konečně přišla nová autosedačka, tak už byl Ondra móc spkojený když jsme jeli. :sweat_smile:

Macejka: tak to je smůla s tím očíčkem, chudáček malý.

Isacek: ty botky jsou fakt žůžový, kde jste kupovali?
4. kvě 2007 ve 12:04  • Odpověz
isacek,
naš malý byl oproti ostatním dětem taky docela dlouhán, až po tom půl roce se už se tolik nevytahuje :wink:
ale zpočátku nejedna návštěva odnášela svůj dárek vyměnit za větší kousek :grinning:
hlavně sestřenka z toho byla úplně paf, protože jejich osmiměsíční klučina se do darovaných lacláčků vešel a náš tříměsíční v nich byl docela napraný :grinning:

macejka,
to s tím zákrokem je nepříjemné, ale snad se po něm zbavíte nepříjemných procedur s kapkama :frowning2:
a s tím sezením: říkala mi mudra, jaký je to nesmysl, že se píše, jak šestiměsíční dítě sedí, přitom to samo jen málokteré zvládne a maminky pak mají obavy, jestli jejich dítě něco nezmeškává :angry: každé dítko je individuální a až na to bude zralé a připravené, tak to prostě udělá, některé dřív, jiné později :wink:

jita,
ještě k omáčkám: v devátém měsíci jsou prý vhodné s okurkou, česnekem, cibulí, majoránkou, rajskou (pokud to dítě může) koprovou... + brambory, těstoviny, rýže, maso, knedlík :confused:
zatím si dost dobře prcka nedokážu představit, jak dlabe knedlík :sweat_smile: i když časem budem přecházet na skoro normální stravu, ale teď nám dává zabrat i ta miminovská, tak nevím :sweat_smile:
4. kvě 2007 v 16:11  • Odpověz
autor
holky, potřebuju poradit (spíše ty, co mají mimi na UM), když jste začínali s příkrmy, jak často jste pili mlíko a kolik? Mně to vždycky vycházelo - 6.30 a 10.30 mlíko - půl dávky, 12.00 příkrm + zbytek mléka, a pak 15.30 a 19.30 mlíko. MLÉKO - vždy po 210ml. Dneska vstávala v půl 8, tak dostala mlíko, potom si o něj řekla v 10.30 (to jsem jí dala jen 160 ml), pak ve 12 příkrm + zbytek mlíka a ve 14 hodin mi venku spustila takovej hysterák, že jí vydržel 20 minut a uklidnila se, až když dostala mlíko, tak si říkám, kdy mám dát další dávku... Terka pije už BEBU2 Premium H.A. a podle krabice by měla mít 210 ml a 4 dávky. Já se do toho vůbec nevejdu, nevím co s tím :angry: :angry: . Jinak jsem v lékárně koupila hipp2 hypoalergenní, tak až dojde beba, tak ho zkusím. Máte s tím nějaká zkušenosti?
4. kvě 2007 v 16:15  • Odpověz
Ahoj holky, musím si vám postěžovat :cry: malej mi dává záhul snad jak nikdy :unamused: :unamused: furt mručí, vrnká....no znáte to. Mám pocit že se nám brzo vyklube třetí zoubek, ale nevím to jistě :confused: málo spí, je fakt otravnej. V noci to je taky brutus :stuck_out_tongue_closed_eyes: každou chvilku je vzhůru, na dnešek se probudil ve 23.30 a blbnul do 3h. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ke všemu já jsem pořá bez nálady, otrávená, no celkově zhnusená :frowning2:
Snad to nechytnete ode mě :wink: pa holky
5. kvě 2007 v 10:23  • Odpověz
mapris já s tím zkušenosti nemám,ale kámoška ho měla a malý byl spokojený,jen prý není tak sladké,když má hlad tak ji ještě dej,třeba má období růstu a potřebuje víc,přeci ji nebudeš trápit hlady,jen aby jedla podle tabulek :confounded:

ijetka dasahk tu psala o nějakém gelu na dásně,že jim to vždy zabere a malá je pak spokojená,tak ho zkus vyzkoušet :wink:
5. kvě 2007 v 10:31  • Odpověz
kamhajek,
kupovali jsme je tady v Praze v City sportu a atáli 1.500,- :unamused: , ale už jsme je kupovali loni v září.

zevina,
taky doufám, že se to už teď trochu ustálí.Už teď ji kupuju velikost 86.
Hrozně rychle mi ze všeho roste :frowning2: :wink:

mapris,
malá si sama řekne, když má hlad.To vždy zaručeně poznám :slight_smile: .
Třeba ji do toho lezou zoubky tak proto je taková uplakaná a kousky jí vaděj.
Taky už poznám, když nám lezou zoubky.

ijetka,
taková je malá, když se jí prořezávají zoubky.
Když je taková a nemůže usnout tak ji na noc dám poloviční dávku Nurofenu, aby se netrápila.A pak spinká krásně.Řekla mi to doktorka.
Malá mi včera za celý den spala jen 40minut, a večer usla v sedm a spala až do dnešní osmé hodiny.Tak to jsem čuměla, to u nás nebývá zvykem, chodí spát až tak v deset v jedenáct.
5. kvě 2007 ve 12:20  • Odpověz
Ijetka: depka přejde. Zkus si udělat hezký den( i když počasí takové není), vytáhno nějakou kamarádku do cukrárny a jak říká můj manžel "vykecej si hlavu" :slight_smile: .
Tu protivnost znám, taky mi přijde, že to má od zubů. Nám už leze ven druhý.

Když ho krmím ze lžičky nebo mu dávám pít, tak vždycky pěkně zkousne a cvaká tím pidi zubem. Tak doufám, že se takhle nezarafne do mého prsu :astonished: .
5. kvě 2007 ve 12:38  • Odpověz
Ahuj... Nikdy sem nebyla ten typ co se prohrabuje hadrama v sekáčích... Nebavilo mě to. Ale co mam Lucíka, tak bych po sekáčích trávila celí dny. Pro sebe mě taky nebaví nic kupovat, ale Berušce všechno, i jídlo bych si utrhla od huby aby byly penízky pro drobka... to je asi normální co? :slight_smile:))

Jinak zdravim všechny co maj pod perutí štírky (listopad)

Nejste náhodou někdo od Týna nad vltavou?
5. kvě 2007 ve 13:12  • Odpověz
zevi,
považuju to fakt za hloupost, dávat v devíti měsících česnek a cibuli, to je nejméně vhodné :frowning2: , to samé knedlíky :unamused:

mapris,
my měli mlíko na snídani, pak okolo 17.00 hod a pak navečer v 20.00 hod, vždy po 180 ml, a to tak máme dodnes, přičemž už teď poslední týden nahrazuju jednu večerní dávku kaší. :wink:
Nedělej si hlavu, že se do toho nevejdeš,ne vždycky to u všech vychází tak přesně.
5. kvě 2007 v 19:50  • Odpověz
Tedakoukám, že dneska první :slight_smile:

Holky malej po nás včera večer v posteli lozil do 21.30h! My jsme usnuli dřív jak on :astonished: spinkal hezky, probudil se ve 2 a stačila mu cecina, a ráno v 6 byl vyhajanej. Mohlo by mu to spaní vydržet, já se ale obávám, že nás nechal odfrknout a bude prudil nanovo :frowning2:
Dásničky mu potírám kapkama BabyDent zdá se mi že mu to asi pomáhá :confused: ale nechce si nechat do kušny sáhnout, buď ho to bolí nebo ho tím točíme, páč jsme mu tam lezli furt kvůli zoubku.
Jinak zítra jdeme k mudře na druhou lžičku a pigáro žloutenky a minule nám sama řekla, že rovnou uděláme 10ti měsíční prohlídku :confused: to jsem čuměla :astonished: prptože jak jsem tu už psala to u nás nehrozí.
6. kvě 2007 v 15:15  • Odpověz
Ijetka: náš prcek se na babydent úplně klepe.Normálně mě taky nechce do pusy pustit, ale vidí, že ho mám v ruce a už otvírá. Šmakuje mu. Nevím jestli už jsem psala, ale už máme dva spodní zoubky :grinning: .

Jita: cibule a česnek mi taky přijde trochu moc.

Temnapani: tak mám štírka, ale říjnového :wink: . Já taky nekupuji v sekáčích, ale většinou přes internet.
6. kvě 2007 v 15:27  • Odpověz
Jééé já myslela že máte jenom jeden tesáček a oni jsou už dva, super. Jsme na tom stejně jenom jsme o kosek starší :grinning:

Možná si na něj taky zvykne a bude to jako u vás :wink:
6. kvě 2007 v 15:38  • Odpověz
ijet- odpovídám na tvůj dotaz z příkrmů :wink:
Byli jsme na prodlouž víkend v nám neznámých končinách v Podyjí-u Vranovské přehrady-v jednom penzionku.Bylo moc krásně,ještě že jsme nejeli tento víkend.
A vy se chystáte kam na léto? My zatím plány nemáme,ale budou to jen Čechy.Zatím se mi nechce trmácet se s prckem takovou dálku někam k moři.A létání taky zrovna nemusím :sweat_smile:

Holky,jak to máte s nočníkem? Přemýšlím,jestli už to zkusit nebo ne ( bude mu 10.měsíců a konečně už sám sedí).Na jedné diskuze tady o nočníku ,jsem se setkala s názorem,že brzo to nemá cenu,prý až kolem 1,5 roku. Tak nevím :unamused:
6. kvě 2007 v 19:51  • Odpověz
Raculka: jé já bych někam letěla!!! :sweat_smile:
Já četla, myslím že to bylo v mamince, že si stejně dítě dřív jak v těch 18 měsících neuvědomuje co dělá a neumí čůrání a kakání ovládat. Ale nás dávali maminy na nočník už po půl roce. Tak nevím, holky budou určitě vědět, my jsme ještě malincí :wink:
6. kvě 2007 ve 20:16  • Odpověz
Jé to muselo být prima raculko :wink:
My frčíme v půli června do Jeseníků, do penzionku a taky se moc těšíme. Jenom mám strach aby malej nevyváděl, můžou ho brát zoubky a v noci kolikrát pláče :frowning2:
k moři plánujeme ve 3 letech :slight_smile:
Na nočník jsme chodili asi kolem 7 měsíců kakat, teď je na mě moc rychlej. Zatlačí a je průrytus v plíně :grinning:
6. kvě 2007 ve 20:45  • Odpověz
No jelikož kajdíme hlavně při krmení,tak si to s tím nočníkem zatím neumím moc představit :sweat_smile:
ijet- Jeseníky se vám budou určo líbit.Třeba tam bude malej spát dobře,na těch horách. :wink:
6. kvě 2007 ve 22:36  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.