• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
Zevi: bezelektřinový den jsme zvládli krásně. V deset jsem si byla nechat upravit obočí a pak jsme byli u kamarádky. Po obědě dlouhá procházka a o půl čtvrté jsem byla doma a elektrika už šla.

S nočníkem mám v plánu začít v roce a půl. Taky to pomalu zkoušet. Dost si slibuji od léta až bude běhat nahý.

Macej: to už jsou jarní botky? Asi jo, kdo by taky teď kupoval zimní :wink:
27. únor 2008 ve 21:19  • Odpověz
Holky včera mi známá pujčila cd od Pampers, nevím jestli to někdo máte.Ale je tam 40 českých klasických dětských písniček.Je to super, malý se to moc líbí.Jsou to vždy jen minutové kousky nazpívané dohromady.Pak kousek nahraju a dám sem odkaz, aby jste měly představu.
Kdo bude chtít ráda vypálím a pošlu.Pro děti je to fakt dobrý, malá na to hned tančila :slight_smile: .

macej,
na tebe s tou solčankou stále myslím, ale pořád mají zavřeno :confounded: .
A ty čaje budu objednávat asi příští týden, tak dej vedět jestli chceš a kolik, ju?

Koupili jsme malý stoleček a židličky do tý dětský židličky už vůbec nechce.
Je to fajn, mám takhle svůj koutek, kde bude papat, malovat si a vegetit.
Ale je to hrozný, pomalu a jistě se tady roztahuje všude :grinning: .
28. únor 2008 v 11:49  • Odpověz
isacek

solčanka nespěchá,ale děkuju,že na mě myslíš :grinning: zatim mám tu vegi vegi.
Já mám cd s dětskýma písničkama,bylo to před pár měsícema v pražskym deníku(regionální deník) a taky ho často pouštíme nebo malýmu ty písničky zpívám.Je to chytrolín a taky trochu vyčuránek páč když si prohlížíme obrázky se zvířatama a dojde na lišku tak ví,že je o ní písnička (běží liška k Táboru) a chce abych zpívala jenže jakmile začnu tak on chce,abych pěla furt :sweat_smile: :sweat_smile: :slight_smile:
Vzpomněla jsem si díky tomu cd na spoustu písniček,který jsem znala,když jsem byla malá.Ale tohle od Pampers bych taky určo brala.Tak kdybys byla tak hodná....služebníček :sweat_smile:
A tohle cd bylo u plen nebo odkud ho kamarádka má??

Ten stolek a židličky je super,taky se mi to líbí a nejvíc z Ikei ten mamut nebo jak se to jmenuje.Kamarádka má pro chlapečka normal dřevěný a taky je to moc pěkný,jen už to počmáral.No malej má zatim smůlu,nemáme to kam dát :confounded:

Holky
dneska jsem objednaná na modeláž nehtů,gelových tak jsem na to zvědavá,Móc se mi to líbí a já mám svoje nehty fakt hrozný tak jsem zvědavá.Akorát jsem to nikdy neměla tak se s nima doufám sžiju,nejsem na to zvyklá.Budu chtít jen kraťounký.Snad je hned nezlámu.Jsem zvědavá jak se mi s tim bude pracovat,přebalovat,uklízet,mýt nádobí a pak taky na záchodě :sweat_smile:
28. únor 2008 ve 13:47  • Odpověz
Ještě jsem zapoměla, malá včera zase celý den nespala a stejně šla spát až v deset :rolling_eyes: .
Byli jsme celý den na návštěvě a tam se tak rozjela, že na spánek neměla ani pomyšlení.
A asi ve tři začla brečet a vztekat se.Poprvé jsme vydrželi ji nechat vyřvat.Vydržela do půl páté a pak bez probuzení spala až do půl desáté.
Bylo to fakt o nervy, ale jsem ráda, že jsme to vydrželi.Uvidím, jestli tato metoda pomůže.
Nikdy jsem s tím nesouhlasila, nechat dítě vyřvat, ale už nám to celkem přerůstá přes hlavu, tak nemáme jinou možnost.Ani nemůžeme s malou nikam jet, třeba do hotelu.By tam v noci spustila to svoje a to by z nás asi nikdo radost neměl :cry: .
Naši byli minulý týden na horách a chtěli vzít malou sebou, ale kvůli tomu spaní nemohli :frowning2: .
28. únor 2008 ve 13:50  • Odpověz
Luci to ani nevím kde to vzala, ale už je to starší.
Taky jsem nejdřív chtěla z Ikei ten umělohnotný Mamut plus ty dvě židličky.
Ale nakonec jsme viděli dřevěný i s uložným prostorem, tak to vyhrál.
Ale teď jsem zjistila, že je ze spodu nalomený roh, tak ho musíme reklamovat :angry: .
Kdyby se to utrhlo tak by se o to malá mohla poranit.
28. únor 2008 ve 13:55  • Odpověz
28. únor 2008 ve 14:02  • Odpověz
Isacek: CD by se mi taky hodilo, tak kdybych tě tím moc neotravovala.. Veškerá s tím spojené náklady samozřejmě zaplatím :wink: .

Úplně jsem vám zapoměla napsat, jak nám v pondělí zase utekl pes. Tentokrát se nevrátila ani na noc. Manžel jí hledal, ale nic. Tak jsem se pořádně nevyspala a měla fakt děsný sen: manžel přijel a přivezl jí, ale měla čumák jako kachna a když jsem se tomu divila, tak říkal, že jí musel doktor operovat, že měla zlomené obratle a aby mohla chodit udělal jí čumák kachny :grinning: .
Naštěstí jsem jí druhý den našla, máme na vesnice takového "podnikatele", který má na dvoře na hlídání ukrajince( někdo si pořizuje psa, on ukrajince) a ten si jí vzal k sobě. Když jsem jí tam našla, byli zamčení, asi aby ukrajinec neutekl. Za hodinu jsem si pro ní dojela, ukrajinec dostal lahev vína(hned jí schoval, aby mu jí zaměstnavatel nesebral).
28. únor 2008 ve 14:14  • Odpověz
Isacek: tak to je hezký.
28. únor 2008 ve 14:15  • Odpověz
jéé, pastelkový stoleček a židličky, moc hezké :dizzy_face:
náš drak o krmící židličku taky už extra nestojí, záleží na momentálním rozpoložení, někdy tam baští úplně v pohodě, jindy radši sedí na opravdové židli se stolem pod bradou :sweat_smile: jindy jdem drobit do obýváku na sedačku...
máme tu klasickou dřevěnou (teď se dělají takové hranaté rozdělávací, my máme starší, po neteři, půlkulatou) a ta se dá rozdělat na stolek a židličku, je to vcelku a s pojízdnýma kolečkama, takže s ní zatím vystačíme (pokud nebudem mít otlučené všechny rožky, jak prcek vybírá zatáčky když s tím drandí po bytě :sweat_smile: ))

isacku, snad se malé ten spánek nějak upraví, taky nejsem zastánce nechat dítě vybrečet a navíc jsem měkota, ale chápu, že někdy jiná cesta není :frowning2: tak pevné nervy, snad to pomůže :wink:

já bych o pemprdové zpívání zájem měla, jestli by to šlo :wink: my máme cédo z komerčky od berušky, taky z dětskýma písničkama, ale je tam jen 10 kousků, tak ho vrtíme furrt dokola :sweat_smile: a maxim turbulenc, ty prďola taky žere :grinning:

macejko, pak písni, jak se sžíváš s novými drápky (s kámoškou na intru jsme měly veselé historky, jak jsme jí první den s novými nehty musely před cestou na WC rozepnout kalhoty, pak zase zapnout a nakonec se jí při zapalování cigarety jeden nehet zežehl a zkroutil :grinning: ale ona to fakt s délkou přepískla a my měly o zábavu postaráno)
jinak si myslím, že si člověk poměrně rychle zvykne, mně se to taky líbí, jen váhám, jak by se mi dařilo dolovat z oka kontaktní čočky
28. únor 2008 ve 14:30  • Odpověz
kam :grinning: :grinning: :grinning:
28. únor 2008 ve 14:32  • Odpověz
jito, prosímtě a kdy vstáváš ty, že malou v půl osmé budíš? to je typický dotaz noční sovy, páč mi ranní vstávání nedělá dobře, všechno co se odehrává před půl osmou ráno je pro mně hluboká noc a ideální stav je, když s prďolou chrupkáme tak do 9 :sweat_smile: (ale někdy vstáváme "brzo" už kolem osmé :sweat_smile: )
říkám si, že když si to neužiju teď, tak už nikdy, páč jednou mateřská skončí a do práce se bude muset, ať vstávám ráda či nerada :wink:
28. únor 2008 ve 14:37  • Odpověz
Zevi: tak my to máme s manželem obrácené, já říkám vstávala jsem dlouho až v deset a on vstával jsem brzo už v deset.

Macej: kamarádky gelové nehty mají a jsou moc spokojené, mě zatím od toho odrazuje ta cena a to, že se musí chodit pravidelně na údržbu.
28. únor 2008 ve 14:46  • Odpověz
kam,
to je dobře, že se ten váš tuláček našel :wink:

zevi,
taky máme cd od komerčky :sunglasses:
No já vstávám taky o té půl osmé, budím se budíkem, ale teď už to jde samo, no kupříkladu dnes jsme zachrápli do půl deváté, páč malá nad ránem mrnčela pořád a pak jsme dospávali a usla až v jednu po obědě, to jsem ji ještě musela venku utáhat, aby spala :wink:

isacek,
taky bych prosila o cd, penízky pošlu třeba na účet :slight_smile:
28. únor 2008 ve 14:55  • Odpověz
http://www.n-joy.cz/#/video/naty/rmmghoayhcun97ft/

holky tak tady je malá ukázka, je to jen začátek.
Pustila jsme to a natáčela u toho malou, jinak nevím jak to sem dát.
Je to dlouhé.
Malá je tam po probuzení, tak je to na ní vidět.
A cd se jmenuje tancovala žížala.
Tak kdo to bude chtít ať mi písne adresu do ip. a těm Pražským to předám osobně, tada aspoň těm se kterýma se vídám :slight_smile: .
A abych si brala poštovné od každé zvlášt nemá vůbec cenu, takže to bude takový malý dáreček od nás :wink: .
28. únor 2008 v 15:08  • Odpověz
Isacek: malá je rozkošná, asi z ní bude tanečnice :slight_smile: . Prosím tě, jak stahuješ video z kamery do počítače? Já když to stáhnu, tak je to takový neostrý. A za CD mocinky děkujeme.
28. únor 2008 v 15:31  • Odpověz
Ahojky všechny moc zdravým....Gelové nehtíky mohu jen doporučit mám už je přes 4 roky a vím že snima malí neublížím hlavně jí nepoškrábu....takže doporučuji :wink:
28. únor 2008 v 15:56  • Odpověz
Ahojky holky, jsem zde :wink: Mocinky děkuji za všechny IP, jste moje zlatíčka. Ještě vám písnu IP, jak jsme dneska dopadli s taťkou, nechce se mi to tady psát veřejně, přece jen nevím, kdo známý to tu může objevit...

Isačku, malá je kouzelná :sunglasses: Můžem teda taky otravovat a mocinky poprosit o písničky?? My máme taky od Berušky, ale to je deset minut a je po.

Holky, potřebuju poradit. Já strašně moc toužím po tý tříkolce s vodící tyčí. Jenomže co jsem někde četla, tak i když se pak všechno demontuje (stupátko na nožičky, tyč atd.), tak se to jako tříkolka moc neužije, protože prý jak jsou ty šlapky na předním kolečku, tak to prcek neušlápne. Nicméně si zas myslim, že bysme to ještě snad užili na druhý, nebo to pak můžou mít děti na zahradě... Moc se mi líbí tahle, protože má na ty nožky velkou "odkládací plochu" http://matysek.mimishop.cz/detail.php?zbozi=312207 Nemáte z okolí nějaký zkušenosti, jestli si to chválí nebo spíš ne??

Macej písni, co nehtíky, taky po nich toužím, ale asi až půjdu do práce, protože jít tam s těma mýma paličkama, to nevim...
28. únor 2008 ve 20:11  • Odpověz
Prochi:my máme tuhle http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=4897882&tab=1. Nevím jak moc na tom Ondra bude jednou šlapat,ale teď ji využíváme. Když jedeme k babičce, tak místo kočáru ho do toho posadím a jedeme. On se tváří důležitě a hrajeme mi u toho. Je tam spokojený. Stejně si myslím, že až bude chápat, že má šlapat, koupíme nějaké dětské kolo.
28. únor 2008 ve 20:21  • Odpověz
ahoj kozenky,
my máme zatím jen odrážedlo a ji to tam nebaví :angry: Vždycky jí chci změnit činnost, ale nějak ji to nebere, když byla menší, tak se jí dobře odráželo, ale teď ji to nebaví. Dnes ji akorát bavilo to odrážedlo za sebou tahat na vodítku, jako pejska :wink:
28. únor 2008 ve 22:05  • Odpověz
Ahoj :sunglasses:

Nočník- jak čtu, máte skoro větší šikuly než já, a přitom je K tady skoro nejstarší ( 19 měs) :sweat_smile: . Já prostě mám pocit, že on si ani neuvědomuje, že dělá bobek i když se ho pořád ptám.. :unamused: . No nechám tomu čas, jen to nevzdávám a občas zkusím štěstí...Povedlo se nám to zatím jen 2x. A taky mě občas rozhodí babky, které se pořád ptají kdy už bude chodit na nočník :angry: . Protože samozřejmě my už jsme seděli na nočníku i když jsme ani sedět ještě sami neuměli ,že.... :angry: :confused:

isaček- upřímně je mi tě líto, že malá takhle nespí, to musíš být strašně nevyspalá ?? Já to odp spaní chci zachovat.Když do postýlky nechce, stejně je děsně protivnej a ubrečenej, že pak stejně usne třeba v kočárku. Myslím, že ten odp spánek ještě potřebuje. Nám ale usíná večer většinou do té 21h :wink: . A někdy se pak vzbudí až kolem té 6h, ale někdy třeba 1h v noci brečí a nechce spát...Už jste se radili s nějakým tím doktorem, jestli by pomohl nějaký ten čajík nebo alternativní metody, jak ti tu někdo radil ??
K tomu vyřvání, ono to možná občas fakt pomůže. Já si dřív říkala, že klidně své dítě nechám řvát, ale teď nato moc nervy nemám. Hlavně v noci, když je tady v domě všechno děsně slyšet. Možná kdybysme bydleli sami v domku, vydržela bych déle.Někdy už člověk odhadne, kdy je něco bolí anebo kdy si spíš vymýšlejí a chtějí si jen brekem něco vynutit. Je to někdy pěkně těžké :frowning2:

macej - opravdu dobrá koupě botiček :slight_smile: . Taky nás to čeká, zimní už máme děsně okopané, ale velikost dobrá, takže už nové teplé kupovat nebudu, když to vypadá ,že zima už je skoro u konce.
Gelové nehty- zkušenost nemám, ale holky v práci je hodně měly a prý s nima mohly dělat všechno. Ale upřímně- většinou to spíš byly holky, co na domácí práce nebyly a ani neměly děti. Ale myslím, že když to slušně udělají a nejsou moc dlouhé ,tak by nemělo vadit ani to mytí nádobí. Uvidíš, třeba si za chvíli tak zvykneš, že ti to ani nepřijde. Ale jinak se mi to líbí moc, když to je udělané hezky a přirozeně. To budeš mamka kočka :sunglasses:

jita- teda to si mě pobavila, s tím že malou ráno budíš :grinning: :grinning: . My spíme nejdéle do 7h, to už je svátek :sunglasses:

kam - teda ten váš pes měl zase kliku :slight_smile: . Ten náš byl chudák včera na odstaňování zubního kamene utz a taky měl bulku na noze, tak mu jí řezali, ale naštěstí to bylo jen tukové, měla jsem z toho strach. Tak ho to chudáka asi bolí, ale jinak snad je ok.
28. únor 2008 ve 22:24  • Odpověz
jito, dík za osvětlení se vstáváním, já už si totiž představovala variantu, jak ty jako skřivánek na nohou od kuropění a pak taháš sladce spící Maru z postýlky (něco jako Dušek ve filmu-tuším Pupendo: smraďoši vstávat, za 10 min bude zvonit budík :grinning: :grinning: ) a vy vstáváte solidárně spolu, tož to ja :wink:

isacku, Natálka je borka :wink: ty její taneční kreace nemají chybu

prochi, to je fajn že jste to tak dobře zvládli, vy i taťka :wink:

s vodící tříkolkou zkušennosti nemám, ale na krátké popojezdy jak píše Kamhajek může být docela fajn... nám ji chtěly dát pro malého holky z práce, ale nějak se zpozdila dodávka zboží a nechtěly přijít s prázdnou, tak místo toho dovezly malé kolo :wink:
a odrážedla se nám sešly dvě, na jednom lítá doma, na druhém dole u babi, ale to už jsme přestěhovali na dvorek, když už se nám tak hezky jaří a ještě ho i převážím k mojí mamce (ale ta už mi hlásila, že má jedno zajištěné od sousedky, ať pořád nejezdíme jak malý cirkus :sweat_smile: )
takže o vodící tříkolku už asi náš vozový park rozšiřovat nebudem :sweat_smile: přestože se mně docela líbí (hlavně to, že je na cestě prcek pod kontrolou a nemůže mi znenadání prchnout :slight_smile:
28. únor 2008 ve 22:28  • Odpověz
racul ahoj :slight_smile:
Maruš dělá bobek jedině do plínky, neřekne si ani náhodou, že chce kakat nebo tak něco, to jen, že tam trpělivě sedí a vyčůrá se, ale sama si neřekne ani náhodou :wink:
A s tím vstáváním je to tak, že se taky budí třeba v sedm, ale to hlavně tím nachlazením bylo, a teď jako by pomalu měla toho vnitřního budíka a taky třeba déle nespí, člověk si na to pak zvykne, když se párkrát vzbudí dřív...
28. únor 2008 ve 22:35  • Odpověz
racul, to mě taky dokáže dostat dotaz typu: vy máte JEŠTĚ plenky? mi to u rok a půlletýho dítěte divné nepřijde... za jedno si babky neuvědomí, že v látkovce rozhodně nebyl takový komfort, což byl jeden z důvodů rychlejšího učení, druhý potřeba jít brzy do práce, takže se půlroční děti na ten nočník kecly, páč by dítko s plínama do jeslí nikdo nevzal...
stejně to uvědomění, že bude kadit, nebo čurat, si dítko dokáže v hlavičce srovnat až po tom roce a půl a samozřejmě, že ještě chvíli trvá, než to dokáže spolehlivě uhlídat a nahlásit :wink:
28. únor 2008 ve 22:42  • Odpověz
Ahoj holky

tak nehtíky už mám,moc nadšená z nich nejsem,ale asi jde o zvyk.Mám moc široký palce a vůbec,ale kamarádky mi říkaly,že ty palce dělají silnější a že si je upravovaly.Já to taky zkoušela upravit,ale moc mi to nejde.Na doplnění už asi nepůjdu a nebo zkusím třeba někoho jiného.

kam - já jsem si je nechala udělat jen proto,že mě zaujala zaváděcí cena v novém neht.studiu a to 350,-jinak bych se na to za 700,- vyprdla.

isacek - Natálka je fakt super roztomilá a stoleček je úplně úžasnej,moc moc se mi líbí :dizzy_face:

prochi

http://emilka.mimishop.cz/detail.php?zbozi=97947

my máme tuhle tříkolku,
taky jí využíváme když je venku hezky,místo kočáru.Malej jezdí a tříkolka vyhrává na celý kolo.Akorát je momentálně už potřetí na reklamaci,protože se nám na té tříkolce stále křivý jedna tyč a tříkolka pak zahybá do leva což se mi moc nelíbí,když stála 2100,-ale kamarádka jí má taky a je s ní velice spokojená.Líbila se mi moc i ta jak má Kam,ale tahle mi přišla lepší,že je kovová a asi to zas taková výhoda neni :confounded:
Pak máme ještě odrážedlo-motorku enduro a ta malýho taky baví i když na té tříkolce jsou děti pod kontrolou.Teda Fíla na ní sice stoupá,ale jinak je pod kontrolou :grinning:
28. únor 2008 ve 22:44  • Odpověz
zevi- tak naše babky právě to pozdní chození na nočník ( u nás spíš nechození) svádějí na to, že máme papírové pleny. :sweat_smile:

macej- tak to byla dobrá cena, jenže pak stejně musíš chodit třeba po měsíci na doplnění , jestli se nepletu ??
28. únor 2008 ve 23:17  • Odpověz
Tancování, přítel minulý týden mluvil s tím klukem jak tančí ten akrobatický rokenrol a říkal, že ji máme dát raději na latinsko americké tance.Ten rokenrol je veliká zátež na klouby a kosti a stejně to člověk nemůže dělat dlouho, tak do 21let.A máme začít od tří let, což se mi zdá docela brzo, tak uvidíme.

Racul,
ještě jsme zatím ohledně toho spaní nikde nebyli.Zevina mi už dala kontakt.Taky jsem si našla mateřské centrum tady u nás kde mají k dispozici psychologa a i kineziologa.Tak tam chcem začít chodit.

macejka,
tak na gelovky bych si taky asi nezvykla :slight_smile: .Ségra si je taky nechala udělat a to je kadeřnice, to si je při práci ostříhá :grinning: .

Na ty co mám adresu, pošlu v pondělí ty cd.Snad vám to všem půjde.A budu to posílat jen obyčejně tak snad to dorazí v pořádku :slight_smile: .
28. únor 2008 ve 23:18  • Odpověz
isacku, ty jsi zlatíčko :dizzy_face:
28. únor 2008 ve 23:20  • Odpověz
raculka,
s těma plínama a nočníkem, uplně slyším svou mámu :grinning: .
To je samé, že jsme pohodlné dnešní dobou.A že je malá ostuda, že má ještě plíny....
28. únor 2008 ve 23:31  • Odpověz
Čus babulky :slight_smile:
teda vás dočíst....to byl nadlidský výkon, neb sotva jsem dočetla, přibyly další, tak už 3 dny čtu a nestíhám psát :sweat_smile: . Navíc jsem dělala celý týden nějaké věci do práce :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Hlásím, že CD by se mi taky líbilo, ale v neděli jsme byli u kámošky a ta měla nějaké dětské písničky, asi taky možná z pamperdů, tak ji kdyžtak řeknu. A když ne, tak budu otravovat Isačka :grinning:

Ach jo, tak koukám, že zrovna řešíte tříkolky. Já zrovna dneska jednu objednala z MMB :slight_smile: malé k narozkám, tak doufám, že bude dobrá. Je to tahle http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=11400044. Taky se mi to zdá super, páč v neděli jsme byli u známých, tak nám podobnou půjčili a je to fajn, že se malá veze a když se ji nechce šlapat - ona ani náhodou stejně nedošáhne na šlapky, tak si ji dotlačím kam potřebuju :sweat_smile:

Jo a představte si, že dneska mi přišlo povlečení krtečka na velkou postel, taky z MMB....jsem čekala na odpo, až malá bude spát a pak to rozbalila....na peřině kaz 30 cm :angry: :angry: :angry: a celkově ta látka taková jakási průsvitná, jakoby malá hustota, no nevím jak vám to vysvětlit, ale za ty prachy fakt nasere :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak jsem paní udělala fotky a napsala emila, jsem zvědavá jak to dopadne.

U nás vstávání teď probíhá tak, že malá chodí budit mně :sweat_smile: Takže už nevyspává do 10h než jsem pro ni přišla já, ale většinou kolem osmi, nejpozději o půl deváté už pro mě chodí. Nicméně večer chodí stejně spát kolem desíti :stuck_out_tongue_closed_eyes:

A dneska si malá zase natloukla šišku, jsem ji tahala po celém sídlišti, několikrát spadla a naposled spadla tak blbě, že jak si dala ruce před sebe, tak ta jedna se ji podlomila a překulila se na bok a hlavou cink přímo do zámkové dlažby :frowning2: No řev, okamžitě zas na čele ty krvavé puntíky a to měla štěstí, že to bylo přes čepici. Za chvilku na to zapomněla, ovšem semafor na hlavě nám to stále připomíná :sweat_smile:

Co dál....31.3. a 1.4. půjdeme na zápis do školky, v jedné jsme se dokonce byli ptát jak byly tety s dětma na zahradě a malá byla tak unešená, že řekla tetě - ruku a táhla ji na písek za děckama a nechtěla domů. No nicméně u nás ze všech 4 školek žádná nechce dvouleté děti ani na těch 5 dní v měsíci. No a dneska jsme kolem té školky šli a ona už zas volala do školky do školky a že se jí tam líbilo :sweat_smile: Jo jo, a jak tam bude mět chodit, tak to budou hysáky typu maminko nechci :grinning:

No a nočník.... já jsem ji naučila tak (po vzoru kamarádek z jtož, které mají starší děti), že jsem jí plínu vzala, dostala kalhotky a hotovo, první dny jsem si psala časy, kdy čůrala a pak jsem ji tam zkoušela v intervalech posazovat, většinou vyšlo....pak už jsem nic nepsala, jak se jí zalíbilo že je bez pleny a že musí do nočníčku, aby neměla mokré gatě...což ze začátku samozřejmě párkrát měla, tak si sama hlásila. Takže jsme bez plen od 20 měsíců, ale na spaní odpo i večer máme. Nosíme plínku i když jsme venku nebo jdeme po obchodech, ale to má ty trénovací kalhotky, takže většinou stáhneme a čůráme. Dneska jsme venku čůrali dvakrát, teď je to už pohoda, protože je venku teplo, když mrzlo, tak ani náhodou, zaprvé než bych ji vysoukala z fusaku a jak jsem ji svlíkla, tak začla řvát. Takže teď v klidu, ale bez plínky si netroufnu, páč kdyby to nestihla, tak by ji pak bylo v mokrém zima, než dojdeme domů. Ale taky má samozřejmě nehody, hlavně když hodně pije, pak nestihne třeba doběhnout na nočník nebo třeba dneska v tescu...než jsme došli na druhý konec k záchodkům, tak sice říkala že vydrží, ale už to neudržela, páč to bylo dalekoooo.

Geláče nehtíky nemám, taky se mi líbí, ale jen když jsou takové přirozené kratší, udělaná pěkná francouzká manikůra, ale taky bych byla s tím asi marná, než bych se naučila s tím narábět....každopádně bych neměla čas a energii a prachy to furt chodit doplńovat.....Dyť už i k holiči chodím jen v září a v březnu, takže za krátko mě čeká sestřih nakrátko :grinning:

Jinak už si moc nevzpomínám, co jsem chtěla všechno napsat.

Tak zatím pa a mějte se a držte se...hlavně prochi :wink:
28. únor 2008 ve 23:41  • Odpověz
kam,
z kamery do pc to stahujem přes kabely a pak rovnou na dvd.
Ale tohle video je z telefonu a nebo z foťáku a to tam dávám přes usb.A máme program kde si kvalitu té nahrávky můžem vylepšit a nebo změnit formát.
28. únor 2008 ve 23:42  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.