• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
isacek

my se zase chystáme na trhy,hlavně na zvířátka,byly tam i loni :wink:
Dneska jel přítel nakoupit tak jsem ho poslala i do lékárny pro tu mastičku a v lékárně mu řekli,že Borozan je od tří let a mladším dětem se nedoporučuje,že obsahuje mentol nebo co :astonished: Přitom Fík měl jednou z ORL předepsanou perborovou mast,myslim,že to bude něco podobnýho a taky voněl po mentolu.Zítra půjdeme k dr tak se na to zeptám a kdyžtak ho koupim :wink: Rýmu totiž Fíla stále má a dneska je i horší než včera.Má vodovku tak snad se to nerozjede v něco víc :stuck_out_tongue_closed_eyes: Já si stejnak myslim,jestli neni na něco alergickej,ale otázkou je na co :fearful:
9. bře 2008 ve 22:35  • Odpověz
No tak jak koukám,jindy se mi příspěvek smaže a je kdesi pryč a když to sesmolím znova a podobně tak se tady objeví :sweat_smile:
9. bře 2008 ve 22:36  • Odpověz
Zase se tady v batolatech i v kojencích někdo nááááramně baví :angry: Nechápu!!!!
9. bře 2008 ve 22:39  • Odpověz
Ahojte holky, neva ze se k Vam pridam? Jen na skok. Procitam co se da. deti spinkaj a tak mam chvilku casu.No, neni to ale zas tak caste. Spis bych mela jit spat. Koukam, ze mate hodne rymaty deticky. U nas se to taky drzi. Uz je to 14 dni. Jsem z toho doet nervozni. Tak prostredni zacala dokonce kaslat. a to jsme meli jit zitra na ockovani :cry: Tak z toho nic nebude.
Co se kocek tyka, tak pozor na cerviky. Hlavne u mladych kocek, nebo kotat co jsou cerstve odstavena. Je potreba odcerveni. CAsto maji kocky pak velka briska. Ale kdyz se odcervi, tak je to OK. Jinak ja davam zrat 1 az 2x denne. Vetsinou zbytky a granule. Ale mame kocku na zahrade, ne v byte. Ale kamos ma modryho kocoura, nejake spesl slechtene plemeno a dava zrat 1 x denne a pouze granule. Celodenne musi byt k dispozici cerstva voda a pokud je kocka v byte, tak taky trava. Vim, ze jako koteti daval tvaroh, mliko, jogurt, sejry... a daval zrat 3x denne. Jo a taky ji chodil vencit ven na voditku :slight_smile:

Alergie

Nase holky jsou atopicky a taky stale bojuju s pupinkama a exemama. Vzdycky kdyz jsou nastydli, maji rmu, nebo se necejti OK, tak se neskutecne olezou. A trva to treba i mesic, nez se kuze vycisti. A tak koupu v cernem caji, mam spec. mydlo - meju s nim pouze jednou tydne, jinak stale cajove koupele. No samo ze dietu. Zadna cokolada, ryby, rajcata, koreni, papriky, orisky...

rymy

No, taky maji holky zvedlou polohu, sundanej kryt z akvarka a tudiz maji super vlhko v pokoji, vypnute topeni, takze tam maji cca 18 stupnu (ale jen na spani) Jinak maji 20. Snazim se do nich lamat tekutiny, ale je to horor. Nejak mi prestaly pit. Aspon ze ji polivky. A smrkat ta mladsi vubec nechce. A to prosim kdyz nemela rymu, tak smrkala primu knizne ukazkove :unamused: TAkze ji odsavam. A to jsou boje. MAm ji pekne svazanou v dece, abych ji udrzela.
tak dobrou noc a zdrave deticky
9. bře 2008 ve 23:01  • Odpověz
Ahojky,
tak se mě ta viróza nechce pustit. Od rána se mi k tomu přidala rýma, v lékárně jsem nechala přes dvě stovky. Fakt děs. Ondra naštěstí jen trochu pokašlává, ale spíš na večer, přes den minimálně.

Včera odpo dal manžel dohromady Ondrovi prolézačku se skluzavkou a na to, že je to plast to vypadá dobře. Skluzavka se mu moc, moc líbí.

Včera jsem byla v obi (to vždycky jedu jen pro nějakou blbost a nechám tam fůru peněz) a koupila jsem mu do pokojíku stojací lampičku za 500Kč, to nechápu jak to za to vyrobí.
10. bře 2008 ve 13:44  • Odpověz
Zvířátka na Staromáku, to musí být super. No zkusím manžu, jestli by tam s námi o víkendu nezajel. Naplánoval si na pátek pánskou jízdu, tak by se mohl nechta ukecat.
Já mám v plánu jed o velikonocích na pouť, tak snad tam na Ondru nebude moc rámus.
10. bře 2008 ve 13:46  • Odpověz
ahoj holky, koukám že tu bylo přes víkend ticho po pěšině :wink: akorát tu tase někdo pirátil :angry: a z kojenců rozšířil působiště :angry: :angry: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

my jsme taky strávili víkend venku, v sobotu jsme se museli dát konečně do střihání vinohradu (smůla, že taťka si to dělával sám, my ostatní jen přicmrndávali a pomáhali s ostatní prací, tím pádem jsme nevěděli jak do toho... od jedné paní jsme dostali letecké proškolení a vrhli se na věc, no snad to nějak dopadne (rozhodně ho ale budem prodávat, páč je to od nás dost z ruky, je to hodně časově náročné a s manžovým pracovním vytížení by jsme to absolutně nezvládali :frowning2: copak děda, ten byl v důchodu a měl to jako koníček, ale my na to nemáme ani tolik času a určitou roli v tom hraje i pohodlnost a jiný životní styl... ale bude mi to líto, až ho dáme pryč, jenže starat se o 750 hlav vinice je už trochu i otročina :frowning2: ale než se vyřídí pozůstalost a můžem to nabídnout k prodeji, musíme se zatím postarat aby z úrody něco bylo...
ale prďola byl úplně úžasný, jak nám "pomáhal" měla jsem strach, že se tam ukouše nudou a bude protivný, ale pohodička, je to zlatíčko :dizzy_face:

kam, a co šatky na ples? jak to nakonec dopadlo, sehnalas nějaký oslnivý model?

jinak nám se podařilo v pátek koupit ve výprodeji loňské kolekce žirafkové sandálky za 319,- kaček, vzali jsme o číslo větší, tak předpokládám, že až začne teplo, budou úplně super :wink: škoda že už na nás neměli víc vzorů (spíš hodně pidivelikostí) za ten peníz bych vzala klíďo ještě jedny

a ten náš malý Ruprecht se včera vloupal naší neteři do školní brašny, uzmul jí deníček, který při pokusu odebrání, skončil vejpůl :sweat_smile: jsem nevěděla jestli ho taky přetrhnout, nebo se zcela nevýchovně smát (z toho vysvětlování, že tohle nesmí si asi nic moc neodnesl) protože pak do toho začala zasahovat babička a to pak byly chutě přetrhnout spíš ji :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jinak doufám, že bude všem marůdkům, ať velkým nebo malým co nejdřív líp :wink:
10. bře 2008 ve 14:17  • Odpověz
zevi,
to teda věřím, že s vinohradem musí být spousta práce, takové kolečko pořád dokola, člověk by u toho musel být pořád uvázaný, jako když má třeba někdo velký statek se zvířaty apod. No člověk na to hlavně musí mít náturu, vdát se spousty věcí.
10. bře 2008 v 18:55  • Odpověz
Zevi: vinohrad musí být pěkná zabíračka, přesně jak píša Jita. Já nechápu lidi, co mají hospodářství. Je to otročina.

Na ples jsem si nakonec půjčila šaty od švagrové, černá s takovými propletenými ramínky a odhalenými zády. Řekla bych, že mi to docela slušelo :grinning: .

Sandálky za 319, super kup!!!
10. bře 2008 ve 21:15  • Odpověz
zevi,
já jako zahradnice chodila se školou na sběr hroznů.To byla vždy děsná prča :grinning: :grinning: .
Až na to, že jsme chodili, hodně brzo ráno tenkrát byla děsivá zima.

Holky slyšely jste to o těch talířkách z toho časopisu meďa pů??
My to všechno samozřejmě máme a dneska jsme koupili u tu flašku.To je fakt už hrůza,
to aby se dnes člověk bál co tomu dítěti kupuje :confounded: :confounded: .
Už jsem fakt naštvaná, to je síla!!!!!!!! :angry: :angry: :angry:
10. bře 2008 ve 21:36  • Odpověz
isacku, to mě taky namíchlo :angry: člověk už nemůže ničemu věřit :angry: :angry: :angry: sice je doma nemáme, ale líbily se mi a kdybych nebyla sklerotická, tak bych je koupila :stuck_out_tongue_closed_eyes: a melaminové nádobí je pro prcky asi nejběžnější, takže kdo zaručí, že talířky s jiným potiskem nevylezly z jednoho pásu, ale páč je nikdo netestoval, tak jsou zcela bezpečné, protože podle výrobce prostě normy v pohodě splňují :unamused: je to hnus...

jo vinobraní to už je pohodička (nikdy hrozny nechutnají líp, než nemyté, přímo od zdroje a pěkně od šťávičky ulepenýma rukama :sweat_smile: ) ale ta spousta práce před tím :rolling_eyes: sice jsme si se švagrovcema pohrávali s myšlenkou to společně zkusit (je tam i pěkný sklípek, posezeníčko, možnost přespání... ) ale zdravý rozum zvítězil :wink: těch pár litrů dobrého vínka si občas koupíme od místních vinařů a posezení nám bude muset stačit na zahradě :slight_smile:

kam, pak přihoď nějakou fotečku té skluzavky, docela by mě to pro inspiraci zajímalo, protože z té na hřišti nemůžu malého dostat, tak začínám uvažovat jestli něco nepořídit i na dvorek

jo a dnes jsme žížalku ostříhali, no spíš oholili, nejprve jsme chtěli nechat těch 6-9mm, jenže to jeho chmýříčko pod mašinkou všelijak ujíždělo, děcko bylo jak pytel blech, chvíli neuseděl, honili jsme ho po celé koupelně, až jsem rezignovala, sundala nádstavec a je na sameťáčka :sweat_smile:
10. bře 2008 ve 23:47  • Odpověz
Holky chtěla jsem se zeptat, ale spíš těch Pražských.Jak to budete dělat se školkou??Kdy půjdete na zápis?
Ono to tady za rok bude asi hustý, školky budou přeplněné a spoustu dětí tam nevezmou.
Máme v baráku paní učitelku z jedné místní školky, tak se jí asi zeptám, kdy by jsme měli přijít, aby to bylo včas.
11. bře 2008 v 11:45  • Odpověz
Ahoj babulky :slight_smile:
já to vezmu odzadu :grinning:
Isačku, my jdeme na zápis 31.3. to bude mít akorát narozky :slight_smile: Já spíš řeším otázku kam...u nás kolem baráku jsou relativně blízko 4 školky, žádná nebere dvouleté děti, že bych ji tam dávala na zvykání ten 1 den v týdnu, ale jedna možná bude otvírat dvouletou třídu, mají to zažádané na obci, protože se uvolnila jedna třída ve škole. Ale zatím to nemají scvhálené, doufám, že do zápisu to budou vědět. Tuhle školku bych měla po cestě do práce, za předpokladu, že půjdu pěšky....ale stejně jestli si pořídím druhé, tak do práce půjdu stejně v ivoušově 6ti letech a to půjde do školy. Spíš nevím, jestli je možné jít k zápisu na více školek. Dřív byla dokonce školka před našim barákem...by vylezla ze vchodu a hned naproti je vchod....jenže z toho pak udělali 1. stupeň ZŠ, protože bylo málo malých děcek...no a teď jestli tomu dobře rozumím (páč známá co tam jejich děcko chodilo do ZŠ to budou rušit), takže možná tam bude nějaká třída pro tu školku. To by bylo super :dizzy_face:

Jinak my máme brutus rýmu, na oko se zdá, že je vodnatá, ale stačí vzít odsávačku a je plná zelenáčů :stuck_out_tongue_closed_eyes: Paradox je, že loni touhle dobou měla bronchitidu a bylo nemožné ji odsát tou hadičkovou (mimochodem taky prý nevyhovující, ale z prodeje se nestahuje) protože se furt mrskala, hlavou kroutila, takže se nešlo trefit do nosu...tak jsme objednali tu baby vac na vysavač a s tou to byla rychlovka, člověk to hlavně nemusel rvát až do nosu....no ale letos jsem teda místy šáhla i po té hadičkové....světe div se, najednou ji nevadí a nechá si to odsát....jenže moje plíce těžce nestíhají, když už to mám skoro natáhlé, tak mi dojde dech....takže zapínám vysavač...první dva dny strašné hysáky, malá se doslova třepala....teď už je to lepší, teda řve jak mě vidí, že to nesu a volá nechci nechci, ale už sebou nemlátí, opře se o ledničku a drží než ji to vytáhnu. Pak ji dycky pusinkuju a chválím jak je statečná a ukazuju tu baňku, kolik tam toho je a ona dycky sopíky vytahout vyšaši :grinning: (že musíme soplíky vytáhnout vysavačem :grinning: ), takže zřejmě chápe, že je to pro její dobro. Stříkáme furt vincentku do nosu, ale uvažuju že koupím něco s tou mořskou vodou, to by mohlo pěkně rozpouštět.
Očkování na obrnu nám dneska dali, doktorka se dívala na to její pravostranné osypání :sweat_smile: a zkonstatovala, že jsou to určitě potničky. Já chudeře zakázala čokoládky a lentilky, tak ji hned babička jedny dneska koupila, páč nás potkala na poliklinice....holt viděla auto na parkingu, tak nás odhalila :grinning: takže žádné inkognito jako když jde člověk pěšo. Ale vyšlo ji to draho, neb se nám tam líbilo dole ve vestibulu krepové povlečení pěkné barevňoučké s ovečkama, tak jsme ji zkásli o 450 kaček :grinning:

Zevi, vinohrádek s přespáním jo, to bychom u vás mohli udělat srazíka :grinning: Já sice vinař nejsem, já teda alkoholu celkově neholduju, stačilo mi za mých mladých studentských let, to jsem se už použila :sweat_smile: , takže teď si maximálně udělám doma míchaný drink, občas dám při dobrém obědě pivko, ale to spíš v hospě, bo doma to moc nevedeme. A ty starosti, ty vám nezávidím, ono je to opravdu pro lidi, kteří tímhle žijou, to je asi jak já nikdy nepochopím moji maminu, jak pěstuje všecky ty kobzole a rajčata a blbiny, ale prostě ji to baví a co by prý na té zahradě v důchodu dělala :grinning: Pro neznalé - kobzole jsou brambory :sweat_smile:

Jinak takové trhy se zvířátkama vám závidím, u nás v Ově zatím nic není :frowning2: A asi ani nebude, velikonoce za dveřma. Doufám, že nám vyjdou ty Jeseníky, těším se jak malé děcko :slight_smile:

Dneska jsem na té poliklinice potkala kolegyni z práce, co dělá vedoucí elektra a říkala mi, jestli chci druhé dítě, ať si ho udělám teď při jednom, že je to prý lepší...No já sice furt tak nějak nevím v čem, ale je fakt, že představa, že za rok budu sedět v práci mě děsí :sweat_smile: Jenže co pak, po 6 letech jít do práce, to budu úplný mimoň. Sice se snažím udržovat, včera jsem byla taky v práci, dělala jsem nějaké tabulky pro regionálku, ale to brzy bude utrum, jak se babička přestěhuje na letní sídlo. I když letos mám auto, tak tam malou můžu odvézt, ale tam ji uhlídat, to bude už o držku, aby např. nepřepadla do bazénu, bo je částečně zapuštěný, nebo někde sebou nemigla :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Tak furt váhám a tatínek furt přemlouvá :sweat_smile: Já si moc neumím představit těhotenství při bublině :sweat_smile: , ona mě nenechá chvíli na pokoji, furt po mě skáče, chce se tulinkat, to chodí snad co 5 minut... no a mě bylo v prvním těhu tak strašně zle, nezvracela jsem, ale jak kdybych měla v žaludku cihlu, nohy se mi podlamovaly, úplné motáky, prostě všechno asi souviselo i s tím vysokým tlakem, návaly horka... :stuck_out_tongue_closed_eyes: No fuj :grinning:
Jo a blbě jsem to minule spočítala, jsem počítala s jiným termínem MS...takže porod by byl 5.3. :sweat_smile: , ale moc s tím nepočtím, většinou kdo měl preeklampsii poprvé se nepodaří 40 týdnů ani náhodou.
11. bře 2008 ve 14:03  • Odpověz
Dashak: nechceš se živit jako spisovatelka?

Zevi:máme tohle http://www.korunka.cz/prolezacky-skluzavky/grand-soleil-klouzacka-s-vezi-a-prolezackou. Ve skutečnosti je to hezké a Ondra je na to spokojený.

Isacek: je to fakt hrůza. Na věci pro prcky by měli kontroly zpřísnit, to je každou chvíli něco.

Zavi: hoď fotky malého "Samaťáčka". Jak jsme Ondru ostříhali, tak mi přijde, že má ty vlasy lepší a to jsme mu to tolik nestříhali. Ale snažím se mu hlavinku při koupání masírovat, jak tady psala Dáša.
11. bře 2008 ve 14:29  • Odpověz
autor
nazdárek holky,
tak jsme zpátky od našich, a s pěkně hnusnou virozou ... Mně se to spustilo v neděli a Terce dneska. A to jsme měli jít v pondělí na očkování obrnouch - chjooo ... Už to máme odložený napodruhý a spalničky jsme měli mít před měsícem ... Tak jsme od našich radši zmizeli, abysme nenakazili ostatní :o((((
11. bře 2008 v 15:23  • Odpověz
maprisku :frowning2: uklidním tě, nám vyšly spalničky až na 3. pokus v 17m :sweat_smile: páč nás zase pořád trápily horečky od zubů

už jsem se tu zmiňovala, v sama doma říkaly, že kdo jí pravidelně řeřichu, vyhnou se mu virózy údajně celou zimu :wink: takže máme na okně pořád naklíčeno, dávám ji na chlebík sobě i malému dá se říct denně a ťuk ťuk, snad to nezakřiknu, opravdu na nás žádný bacil zatím neskočil :slight_smile: tak taky vyzkoušejte, nevím jestli je opravdu tak zázračná, ale určitě něco do sebe má

kam, klouzajda vypadá suprovně (nějak se mi ten odkaz od tebe neotevřel, ale dohledala jsem to) tak uvidíme co na to řekne náš táta :slight_smile:
pokusím se prcka zvěčnit, vypadá trochu jako tenisáček (můj sladkej :sweat_smile: ) ale to brzo doroste...

dáši, ufff, to tvoje bafnutí je vždycky přes půl stránky :grinning:
hele, já si myslím že když je dítko aspoň chvilku ve školce, hned se líp těhulkuje :wink: tak když vyjde školka, může tě tatínek pěkně s plným nasazením přemlouvat na Honzíka :sweat_smile:

srazík ve vinohradě :sweat_smile: náš tatík vždycky říkal: kdo chce slopat, mosí aj kopat! hen za rohem je motyka :grinning:
11. bře 2008 v 16:52  • Odpověz
autor
zevi,
tak to jsi mne fakt uklidnila.

Napred jsem to schytala ja, asi ve ctvrtek, kdy jsem byla na prevazu a v sobotu jsme byli s manzele na nakupech - nastesti dite jsme nechali u kamaradky. No, a od nedele nemuzu spat, funim jak slon a sotva jsme dorazili domu, tak se to maly spustilo ... Chjoooo, a to jsme minuly tyden dobrali antibiotika ...
V pondeli jdu zas na prevaz ... Ja uz ci chodiiiiit :angry: :frowning2:

dashak,
mala nastesti odsavacku na vysavac nebojkotuje ... Ale dostat do ni nejakou medicinu, to je fakt o hubu ... Nejlepsi ze sebe udelat vola, ale taky se to nepovede vzdycky. Na rymu pouzivame vincentku, ale premyslim, ze koupim neco jineho ... Asi ten sterimar.No a ja si kapu nasivin ... Ten jedinej mi zabira ... A lipovy caje.
Taky uvazujem o druhem diteti ... Jenze kdyz to vidim ted ... tak furt vaham ... Ale je fakt, ze jsem dost "vyrazena" z tou nohou ...
Hele, te poprosim, dej mi nejakej tip na to chorvatsko. My se letos chystame taky, ale poprve ...

No nic kozeny,
jdu si udelat nejakou inhalaci a jdu na kute. Manzel tu ma amerikanose, takze dorazi asi o pulnoci. Jsme mu udelali caru pres plany s tim nasim prijezdem ... Ale to radsi budu zavrena tady v byte, nez abych byla nastvana, ze jsem u nasich nakazila celej barak. Pred 14ti dnema dalsi dva lidi blili, takze jsem to nechtela riskovat ...
Packo
11. bře 2008 ve 20:28  • Odpověz
Ahoj holky,

s talířkama mi ani nemluvte,je to hnus,že si to vůbec dovolej,cpát do toho takový svinstva,když je to pro děti :angry: :angry: :angry: My máme talířky dva,jeden jsem kupovala já a druhej moje mamka,nenapadlo nás vzít si v trfice účet takže poletěj rovnou do koše :angry: A malej z nich už samozdřejmě jedl chlebík.Ostatní věci nemáme.Dneska jsem viděla ve stánku s novinama prodávat ten časopis s nějakou lahvičkou.jakto,že to ještě nestáhli z prodej?,že se divim :angry:

dashak

vy jste asi jeli níž než my,do toho Chorvatska.My jsme kus za Splitem u Omiše jestli ti to něco řekne.Je tam písečná pláž.

Jinak rýmujeme stále,odsávačku baby vac máme taky už dávno a je fakt o moc lepší než ta obyč.úzká.Malej si nudle odsává nejdřív sám a pozoruje jak se klepou v té odsávačce :sweat_smile: a pak mu to ještě odsaju já,pečlivěji.Někdy se nechá a někdy je to boj.A před odsáváním stříkám do nosu mořskou vodu,máme nějaký humex.

školka--nevim přesně,kdy se máme hlásit,ale k zápisu se chodí většinou v březnu před nástupem do školky(před tím zářím vco děti půjdou) nějaký děti ale chodí i od ledna a to nevím jak se řeší.Moje kamarádka má přihlášku vyplněnou pro syna asi od ledna,ale ta má fleka ve školce ze známosti.
Já koukala na internet jen tak zběžně co jaká školka tady v okolí nabízí za "služby" a kroužky.Chtěla bych nějakej pohybovej,výtvarnej nebo hudební.Většina školek má i angličtinu a některý i saunu.Dál spolupracujou třeba s logopedem,psychologem....Jo a teď jsou ve školkách nějaký smíšený třídy(to znam.,že v jedné třídě jsou různě staré děti) což mi připadá dobrý pro ty malý děti,ale nevim jak je to se staršíma.Zatím mi nikdo nedokázal říct jak to probíhá(ptala jsem se kamarádek)

mapris

s očkováním jsme na tom podobně,spalničky F dostal v 17 měsících a poslední hexavakcína,která má byýt v roce a půl se zatím taky nekonala.
11. bře 2008 ve 23:11  • Odpověz
mapris,
my taky měli spalničky až v 17měs.Pořád byla nemocná tak se to odkládalo.
A poslední Hexa nás čeká za týden ve středu.

macejka,
my tady za barákem máme nějakou anglickou školku, tam děti i rozváží a sami si pro ně jezdí, když je to dál.Je tam velký program a velice zajímavá školka, ale asi to bude jen pro tu vyšší vrstvu.Zkusím se podívat a dát se odkaz.
11. bře 2008 ve 23:17  • Odpověz
http://www.bumblebee.cz/cz/bubenecska.php

Tak to je ona.Strašně se mi líbí, ale cena tam nikde není.
11. bře 2008 ve 23:33  • Odpověz
11. bře 2008 ve 23:43  • Odpověz
ahoj kozeny,

já se taky hlásím do klubu namíchnutých kvůli tomu Půovi :angry: Holt vymýtit všechen plast, hlavně na to jídlo, ještě že jsem nekoupila to třetí číslo s flaškou :angry: Hajdaláci jedni!

Marůdci
ať jste hlavně brzy fit!

Máme jaksi olezlou pusinku, vždycky jsme měli hladkou a nevím, co se to vyrojilo, jestli to nebude z té kočky, no nic mě nenapadá....
12. bře 2008 ve 12:50  • Odpověz
autor
jita2,
abud to muze mit z kocky - protoze neco se objevilo nasi maly, kdyz jsme byli u nasich a otrela se pusou o kocku. A nebo to miva, kdyz se olizuje - obcas to ma tak bolavy, tak mame od kozni delanou masticku a pak framykoin...

nevim presne co rozebirate - ale pochopila jsem, ze u nejakyho casopisu byl talirek a byl zavadnej ????
My jsme dostali sadu od kamaradky. Misku, hrnecek, talir, lzicku, vidlicku. Mame tu vidlicku a lzicku - ale neda se to mejt v mycce. A talirek a hrnecek nase slecna rozflakala .. takze jsem dalsi nekupovala ... Je to tezky koupit neco nezavadneho.

My rymujeme stale obe. Zatim nam to tece z nosu dobre - Terce staci psiknout a ma to vsude, a ja davam nasivin. Maly odsavam pred spanim a po a strikam Vincentku ...
12. bře 2008 ve 12:54  • Odpověz
autor
jeste k tem skolkam ...
ja jsem objevila tuhle: http://www.skolka-jesle.cz/about/about.htm
je pravda, ze je trosku drazsi, ale jelikoz nemame babicky a planujem druhe dite, tak toho asi vyuzijem, aspon obcas. Berou deti od 18ti mesicu, ale ted nevim, jestli predpokladaji, ze uz bude umet samo na nocnik .... Budu se muset zeptat ...
12. bře 2008 ve 12:56  • Odpověz
mapris,
ona to má právě spíš na tvářičkách, a objevilo se to s tím, jak jsme přinesli tu kočku, no občas to neuhlídám a dá kočce pusu na kožich :unamused:
Jde o časopis Medvídek Pů, který vycházel pokaždé s nějakým nádobím.....
12. bře 2008 ve 12:56  • Odpověz
autor
jita2,
tak je to možný, že to má od ní ... Těžko říct ...
Aha, no, já ho nekupuju, takže nevím :o)
12. bře 2008 ve 13:12  • Odpověz
isacek

školka vypadá dobře,ale jestli nebude spíš pro ty diplomaty,máte jich tam v okolí hafo.I když asi bude pro všechny jen možná o něco dražší,když je anglická.Já bych asi Fíka nikam nevozila,pokud by to nebylo nutné.Prostě musim vybrat školku,která bude vyhovovat tady v okolí.

mapris

když jsem chodila s Fíkem na plavání do vaniček tak to bylo právě ve školce-jeslích.Brali i mimča,ale samozdřejmě to bylo placené a to né málo.Co jsem si všimla tak tam byly děti i mluvící anglicky.Vůbec to nevypadalo jako ve školce,spíš u někoho doma.Bylo to ve vile,celkem hezký to tam měli.no holt placený.

jita2

je fakt možný,je to má Maruška z té kočky.Na kočky bývá alergie celkem často.Uvidíš jak to bude probíhat,třeba si malá musí jen zvyknout,pokud se jí k tomu nepřidají jiný problémy.(rýma atd...)

Ještě k tomu nádobí---talíře už jsou připravený na vyhození,co se dá dělat,když je to škodlivý :angry: Mám ještě dvě melaminový mističky pro malýho a těžko říct,jestli jsou v pořádku,ale snad jo.Jsou kupovaný v Pompu.To by člověk musel dávat všechno na rozbor.Jediný řešení je asi mít pro děti normal porcelánový nádobí což by šlo,ale třeba Fík by nemohl jíst sám,páč bych denně kupovala nový :sweat_smile: Dokonce rozbil už i tu plastovou misku.Fláknul s ní o zem a bylo :rolling_eyes:
12. bře 2008 ve 13:49  • Odpověz
Školku zatím moc neřeším, počítám že před druhým rokem začnu shánět informace. Jednu máme tady u nás na vesnici, ale ta by byla pro nás trochu nepraktická. Do práce stejně budu jezdit do Kolína, taky by bylo lepší mít školku poblíž práce. Takhle bych pro něj musela zajet a pak jed znovu do Kolína třeba na nákupy apod.

Mapris: já taky pořád rýmuju a už mě to štve :angry: .

Zítra jedeme do Pardubic na Lord of Dance celá rodina, teda kromě Ondry. Toho bude hlídat kamaráka co má dvou a půl letého klučinu, tak doufám, že jí nezboří dům a snad se Ondra nebude předvádět, třeba jak se umí vztekat.
12. bře 2008 ve 14:45  • Odpověz
autor
teda tady je mrtvo....

nam uz je "konecne" lip ... Jsem koupila tea tree oil a lecime se obe :o))

kamhajek,
mne vcera pomohla inhalace - 1 l vody + 4 kapky tea tree oil a aspon min. 5 minut inhalovat. Stipe a pali to jako cert, ale zabira to. A Terce jsem namocila papirovy kapesnik, kapla par kapek taky toho oleje a dala na topeni :o))
V nedeli by jsme meli jet do podebrat, tak uvidime, jak to zvladnem, i s tema mejma berlema. Akorat se mi vcera udelaly nechutny opary :angry: :angry:
13. bře 2008 v 11:57  • Odpověz
ahoj, pusto-prázdno :confused: asi všechny gruntujete na Velikonoce... taky se chystám něco stihnout než se drak vzbudí, říkala jsem si že dnes žádné zdržovačky, jen nakouknu, vyloknu kafe a půjdu něco dělat :sweat_smile: ale se mi tááák nechce, venku hnusně :stuck_out_tongue_closed_eyes: a proto okna zatím umývat nebudu, abych na to nepěkný počasí tolik neviděla :grinning: :grinning:

teda, jsem ráda, že oproti vám školku tolik řešit nemusím :wink: prostě vesnice, výběr ze dvou školek, jedna je o pár let mladší, přibližně stejné vybavení a program, takže dám logicky tu, co máme přes dvě ulice, chodím kolem ní do obchodu a ani při cestě do práce bych si na rozdíl od té druhé nemusela moc zajíždět :slight_smile:

tý jo, kam, tak bude paráda :dizzy_face: úplně závidím, to musí být úplně úžasný zážitek :wink:
nám teď volala švagrová, jestli nechcem jet s nima na tyhle irské tance (bohužel ne originál, ale určitě to bude taky moc pěkné) za měsíc ve Strážnici, že o lístky je velký zájem, tak nám je "zabukuje" takže se těším úplně mocinky moc :wink: i když Lordi to nebudou :pensive:

a zapomněla jsem vám nahlásit, že asi po deseti dnech vzal mlaďas konečně na vědomí, že flaška s cuckem je už nenávratně fuč a zamiloval si ten nukácký hrníček, třikrát sláva, bylo to o nervy, ale už pije zase normálně a i normálně kaká, páč když trucoval, dostala jsem do něj s bídou 1-2 hrnky a měl chudáček děsnou zácpu :confounded: a já trpěla s ním, jak úporně a marně tlačil
13. bře 2008 ve 14:07  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.