• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
Ahoj holčiny.
TeĎ jsem k Vám náhodou zabrousila a koukám , že se chystáte do Jeseníků.Budou se Vám určo líbit jsem si tím stopro jistá, páč odtamtaĎ pocházím.
Vzduch je tam krásnej pro dětičky jedna báseň.
6. kvě 2007 ve 22:49  • Odpověz
raculka,
určitě není pravda, že to nemá cenu, to je hloupost. Určitě to stojí za to, jsou totiž děti, které, když posazuješ třeba od těch osmi nebo de¨síti měsíců, zkrátka co už sami sedí, že už si v roce nebo v roce a půl už s přehledem řeknou. A jsou takové, které můžeš posazovat jak chceš, a zkrátka to nejde. Ale stojí za to zkusit. Já jsem začala před 14 dny, a téměř pokaždé, co ji posadím, se za chvilinku vyčůrá, nevyvádí na nočníku, je hodná. Samozřejmě je to nevědomky, ale za chvíli bude možná vědět, o čem je řeč. Je to velice individuální, taky mě to může později bojkotovat, ale teď je hodná a čůrá, tak ji o to neošizuji :slight_smile:
Tak to určitě vyzkoušej, kdyby tam nějak vyváděl, a nepomohlo ho ani zabavit, tak to samozřejmě odsuň, ale neměl by tam sedět třeba půl hodiny, než se vyčůrá, aby se mu to nezprotivilo :slight_smile:

kamhajek,
a u toho uvědomování je to stejné, jen nás v časopisech matou nesmyslama, protože znám děti, co už skutečně v roce a půl vědomě čůrají na nočník a jsou téměř bez plen, takže jak které dítko :slight_smile:
7. kvě 2007 v 07:01  • Odpověz
Jita2: souhlasím, já se budu taky pokoušet dávat ho na nočník dřív než po roce a půl. V létě nám už bude 8 měsíců a jestli bude sám sedět :slight_smile: , tak to taky budu zkoušet. Za to nic nedám.
7. kvě 2007 v 10:00  • Odpověz
To by bylo super kdyby se to hnedky naučili, co??? NO to si ještě počkáme :sweat_smile:

Tak dneska jsem byla u dr, doslali jsme jenom lžičku, že máme přijít v červnu a dostaneme žloutenku (pigáro) :grinning: a uděláme 10ti měs. prohlídku, no už ale KUbovi bude 11 měsíců :angry: tak tam zajedu hnedky prvního ať je mu 10 a půl. Jinak opět jsme dostali jenom lžícinu bez bavení a vážení, lidí jak mraků, páč tam jsou 3 dětský mudrové a ordinoval jenom náš, zbytek měl dovču tak tam lozili od nich rodiče s dětma a bylo vidět že toho mají dost :unamused:
7. kvě 2007 v 16:15  • Odpověz
Ijetka: to znám, náš doktor byl asi dva měsíce v nemocnici a měl tam záskok jen párkrát v týdnu. Tak se nám stalo, že jsme tam byli taky dvě hodiny kvůli očkování. Hrůza, já to čekání nesnáším. Teď už je to naštestí dobrý.
7. kvě 2007 v 16:32  • Odpověz
Ahojky, vidím, že zrovna probíráte očkování, tak snad nebude vadit, když se zeptám tady, jdeme zítra poprvé na lžičku proti obrně, tak se chci zeptat, jestli po ní mají děti nějaké reakce jako u klasického očkování jehlou. Honzík nikdy žádnou reakci neměl, očkovali jsme hexavakcínou.
8. kvě 2007 v 08:52  • Odpověz
autor
isacek,
taky si myslim, ze to lezou zoubky, ale furt neni nic videt, asi se ji prorezavaji.

eleanor,
no, já mám kamistad gel a ještě jí dávám homeopatikum - díky tomu v noci spí.

ijetka,
z toho si nic nedělej, poslední dobou mám depky furt. Jsem někdy tak šíleně otrávená, že se mi nechce nic dělat, ale pak to nějak přejde, hlavně, když se jdu projít ven, a jak tu píše kamhajek, nejlepší je se s někým sejít a "vykecat si hlavu". Začala jsem chodit na anglinu a nemám teď nějak možnost se učit, není na to prostě čas. Teď jsem dva víkendy byly pryč a taky mám z toho právě depku, že nic nestíhám. A bude hůř :o)

jinak moje sestra je už s malou doma. Malá měla (ve 2 měsících!!!) zánět močových cest, tak je včera pustili. Sestra musí malou často přebalovat, aby nebyla v mokrym a ještě snad dostali nějaký antibiotika. Chudinka malá. Ale už je hezká, už není tak "zmuchlaná" jako po porodu. Stejně si říkám, jak to všechno strašně rychle utíká. Když vidím tu sestry malou, tak si říkám, že už to snad není pravda, že takhle "malinká" byla i naše Terka :o))) U nás nic nového, plazíme se dozadu jako rak a všechno si strašně prohlížíme :o))

temnapani,
no, já mám štírka jak vyšitýho :o))))) Čekám, co z toho vyleze.

honzi,
no malá po po obrně neměla žádnou reakci, jen možná trošku zvýšenou teplotu, ale jinak všechno v pohodě.
8. kvě 2007 v 09:25  • Odpověz
Holky: my jsme na žádném očkování proti obrně nebyly. Doktor říkal, že když máme tu hexavakcínu, že další očkování až v 18 měsících. A Honzi píše, že jdou na obrnu.
8. kvě 2007 v 10:28  • Odpověz
Tak dobrý, našla jsem si o tom info a očkování proti obrně už je v hexavakcíně. Tak nechápu proč Honzi jde na obrni ze lžičky.
http://aktualne.centrum.cz/zdravi/zdravi-a-rodina/clanek.phtml?id=144938, to je jeden z mnoha článků co jsem našla.
8. kvě 2007 v 10:42  • Odpověz
kamhajek, mě to taky překvapilo, ale přišla mi pozvánka poštou, zítra tam zajdu a uvidím
8. kvě 2007 v 10:43  • Odpověz
kamhajek, honzi,
my máme taky hexa, ale na obrnu jdem zítra už na druhou lžičku :confused: a než nám sestra psala kartičku kdy máme přijít, tak si druh očkování kontrolovala :wink:
8. kvě 2007 ve 12:31  • Odpověz
jůů holky, tak to je záhada. Já a kamarádka máme taky hexa a obrna na lžičku se nás prý netýká :fearful: Tak jsem z toho volaká zmetená... Příští úterý tam ale máme namíříno, tak se ještě zeptám.
8. kvě 2007 ve 12:36  • Odpověz
aspoň doufám, že nás zaočkují, měli jsme už 4 krušné noci, drobek má rýmu jak šráky :frowning2: ještě takovou, která ani nejde odsát, takže mu stéká do krku :stuck_out_tongue_closed_eyes: dusí ho a malý následně blinká... dostali jsme kapky do nosu, tak je to malinko lepší a už je bez teplot a začíná zase šmejdit bytem, snad se dostává do své kůže :wink:
měla jsem strach, aby mu to nesedlo na průdušky, a my zase neskončili na antibiotikách :angry: už je měl po narození a ve čtyřech měsících a to imunitě moc nepřidá :rolling_eyes:
8. kvě 2007 ve 12:42  • Odpověz
Zevina, chudínek malej. Je to hrozný, když marodí mrňouskové. Držim palce, ať mu je líp a líp.
8. kvě 2007 ve 12:49  • Odpověz
Ahoj holky, tak to je hrůza, že mají doktoři různé názory, to už jsem si zvykla, ale že každý očkuje jinak, tak to je docela síla. Než Honzík zítra tu lžičku slupne, tak se pořádně zeptám, jak to teda je, proč někdo očkuje a někdo ne. :fearful: Pak dám vědět jak jsme dopadli.
Zevina, budu držet palečky, ať je ta rýma rychle pryč :wink:
8. kvě 2007 ve 13:00  • Odpověz
Tak s tím očkováním je to fakt záhada. Co jsem našla články, tak tam to očkování proti obrně ze lžičky docela kritizovali, prý je nějaká živá a v injekcích ne. Tak nevím. V hexa už očkování proti obrně je, tak snad to v pořádku.

Prochi: dej vědět co ti doktor na to řekne.

Zevina: chudinka, takový prďousek a už tak nemocný.
8. kvě 2007 ve 13:10  • Odpověz
holky, to jsem z toho jelen :confused:

je možné, že jsou to různé vakcíny? nám ji hradila pojišťovna, protože měl malý poporodní komplikace, tak jsme měli doporučení na tohle šetrnější očkování
nakonec můžeme mít něco úplně jiného... co máte v očkovacím průkaze? my INFANRIX HIB
8. kvě 2007 ve 13:26  • Odpověz
No já těm očkováním taky nerozumím. Hexa nemáme a na přeočkování proti obrně jsme byli, máme za sebou obě dvě :wink:
V červnu, snad hnedky prvního půjdeme na 3tí žloutenku :rolling_eyes:
8. kvě 2007 ve 13:53  • Odpověz
Holky prosím, až budou v akci Tesco plínky písněte to sem, díky moc :sweat_smile:
Dlouho nám sem nadali letáky tak asi na nás prděj :angry: a já tam nejezdím pravidelně :unamused:
8. kvě 2007 ve 14:05  • Odpověz
My máme v očkováku Infanrix hexa : http://www.femina.cz/index.php?ID=2699, ta vakcína Infantrix hib, je trochu jiná, jak jsem vyčetla, ale podrobně vypasné jsem to nikde nenašla.
8. kvě 2007 ve 14:21  • Odpověz
Tak my máme jako Kamhajek Infanrix hexa. Ale stejně se na to přeptám a dám vědět :wink:
8. kvě 2007 v 16:00  • Odpověz
zevi,
chudáček malej, ať jste hlavně brzo zdraví :slight_smile:

Jinak tomu očkování nerozumím, my máme klasiku a dvě lžičky za sebou, jako Ijetka, a bez reakce, my jsme zatím nikdy reakci neměli na nic...
8. kvě 2007 v 16:09  • Odpověz
Ahoj holky.
O vakcíně vím tolik,že INFANRIX HEXA- to je ta lepší,za kterou si do ledna maminky hodně připlácely.A obsahuje i tu obrnu,takže pak už na lžičku děti nechodí.Pak je ještě INFANRIX HIB-ta je sice taky šetrnější,ale je o něco levnější než ta Hexa (neobsahuje úplně všechno najednou)a na obrnu se pak ještě musí se lžičkou.Snad jsem vám trochu pomohla :wink:

Ijet-v letáku Tesca sice delší dobu žádná akce na plínky nebyla,ale my jsme je tam teď kupovali 2x za sebou(naposledy minulý týden) a byly vždycky za 199,- i když bez ubrousků.Tak nevím,co to má znamenat.To teda bylo tady u nás v Praze,ale myslím,že ceny by měly být všude stejné. :slight_smile:
8. kvě 2007 v 16:33  • Odpověz
Je to jak píše raculka, je šesti a čtyř a ta šesti už je ta nejdražší a je v ní už obrna.Tu my máme taky.Takže se nás obrna netíká :slight_smile: .
My jsme si ji ještě hradili sami, ale děti narozené teď v roce 2007 už ji mají zadarmo a hradí to pojišťovna.Je to nefér a my za ní dali skoro 6.000,- :frowning2:
8. kvě 2007 v 17:19  • Odpověz
My máme taky INFANRIX HEXA a taky si ji platíme. Hned ráno zavolám sestřičce, jestli to nespletli, ať tam nechodím zbytečně, když skoro všichni co ji máte, tak na obrnu nechodíte.
8. kvě 2007 v 17:33  • Odpověz
Ty brďo isacku, to je teda palba :angry:
8. kvě 2007 v 18:12  • Odpověz
ijet,
zapomněla jsem ti oznámit, že mám konečně sporťák :grinning: :grinning: Nakonec jsem si vybrala Freeline Explorer, má vše, co jsem chtěla, tak snad nám něco vydrží :wink:
8. kvě 2007 v 18:29  • Odpověz
No nekecej :sweat_smile: :sweat_smile: gratuluju :sweat_smile: tak pádím na ulici a pak hnedky věsím ty prapory, jů??? :grinning:
Jestli se ti bude chtět hoď ho do albíka,ať ho vidím :confused: já se v tom vůbec nevyznám, na rozdíl od vás holky šikulky :grinning:
8. kvě 2007 v 18:35  • Odpověz
jita-no gratuluju ! :slight_smile:
Já myslela,že chceš CHicco? A tenhle váží kolik?? Já zjistila,že mi žádný nevyhovuje a zatím zůstanu u našeho nafukovacího kombinovaného kočárku.Golfky asi pořídíme až malej začne chodit.A to cestování zatím celkem zvládáme.Naštěstí už jezdí docela dost nízkých busů. :wink:

S tou vakcinou je to opravdu nefér.Moje kamarádka má holčičku narozenou na konci prosince a tak si vakcinu musela zaplatit.Uteklo jí to o pár dnů :angry:
8. kvě 2007 v 18:58  • Odpověz
Nechce se mi zakládat nové téma,tak se vás zeptám tady,když tu jste tak pěkně pohromadě :grinning:
Zajímalo by mě,jestli už pomalu začínáte s výchovou,nějakou hrou atd. ?? A jste spíš přísnější nebo povolíte všechno?
Našemu bude 10.měsíců a snažím se ho např. naučit,že se na určité věci nesmí sahat atd.Myslím,že už některé věci pochopil.Vždycky to sice zkusí,ale přitom se na mně tak šibalsky směje,že myslím,že už rozumí. :wink:
8. kvě 2007 v 19:03  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.