• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
autor
nazdárek holky ....
Tak jsme byli dneska s tou mojí nohou u mého chirurga - vyslechnout si názor na můj současný stav. A bylo mi řečeno, že odvedli "zatím" skvělou práci, že to vypadá velice dobře, ale je stejného názoru ještě na to tak 4 týdny nechodit... Takže tak ...
Zítra mi dorazí slečna na hlídání - tak jí chci otestovat a uvidíme.. Doufám, že bude hezky co nejdýl, sluníčko mně nabíjí energií a rozhodla jsem se tady u nás do parku vyrazit i s berlema ... Příští týden "snad" pojedem k našim ...
Včera jsme si udělali výlet, chtěli jsme napřed krčský les, ale pak jsem skončili ve žlutých lázních - byli jsme trošku zklamaní, protože všechno zavřený, ale zas se malá vyblbla u vody - házela kamínky do vody a pozorovala kachny :o)) Tak jsem aspoň neseděla doma jako pecka ...

carod,
tomu se říká: Nečekaná událost a zákon schválnosti ... Ale jak píše ijet, bez Tádi jste už byli ... I když já bych bulela taky ... Něco jinýho je, když je na to člověk psychicky připravenej než takhle se rychle rozhodovat ...

kamhajek,
Ondru si můžeš už nechat zapsat do pasu, taky mně to čeká, i když manžel preferuje, aby měla vlastní pas ... Ale každej rok měnit novej - to se mi taky nechce ... Možná jí ho nechám udělat, až bude někdy cestovat sama, třeba s někým na dovolenou, ale s náma - si jí asi nechám zapsat do svýho pasu ....

macejka,
no, doufám, že jste si to aspoň užili s Fíkovo zdrav. problémama ...
31. bře 2008 v 11:42  • Odpověz
Mapris: tak s tou nehou je to smůla. Snad se slečna na hlídání osvědčí :wink: .

Macej: vítej zpátky
31. bře 2008 ve 12:45  • Odpověz
Ahoj kočenky, jdu jen v rychlosti pozdravit :slight_smile:
Byla jsem s malou od středy v nemocnici, byla 2 dny na jipce na kapákách a pak se mnou na pokoji :stuck_out_tongue_closed_eyes: Hrozně zvracela, máme doma poblité všechno od zdi po koberce :confused: Já měla to samo, takže to bylo docela zajímavé, ale můj velký organismus to celkem zvládl narozdíl od jejího, takže po tour de Ostrava, kdy jsme jeli pohotovost, 1 nemocnice, 2. nemocnice a nakonec 3. nemocnice v Havířově, což je 20km od Ostravy jsme ji po 3 hodinách přivezli už úplně v limbu, takže musela být na infuzích. No opruz :frowning2: Ale celkem rychle se pak vzpamatovala a byl to hrozný opruz tam s ní na 12m2, nudila se, nevěděla co roupama, vymýšlela s jídlem...no děs. Ještě 1 den a objednám si pokoj u Chocholouška. Navíc mě bylo až do včera furt blbě, zatímco ona po infuzích celkem pookřála.

Včera měla být oslava narozek, takže jsme ji přesunuli na sobotu a dneska teda dostala už dárek, že nás konečně pustili domů, dort máme zakázaný :frowning2:

Teď zase mizím, páč nevím co první, takže se ozvu, až se doma zase trošku zabydlíme :sweat_smile:

Tak se mějte krásně :slight_smile:
31. bře 2008 ve 13:24  • Odpověz
ahoj kozenky,

kam,
já rozdhodně punčocháčky ještě dávat budu, na tohle jsem fakt dle rady našich "chytrých" babiček pes :grinning:
Raději ať je tepleji, než aby se někde nachladli, rozhodně to na holé nohy a jen kalhoty není a ještě ani nebude :wink:

mapris,
tak dej nožce klid, ať se všechno řádně zhojí, doufám, že slečna na hlídání se osvědčí :wink:

dashak,
chuderka bublinka, a proč musela z jedné nemocnice do druhé?
31. bře 2008 ve 14:34  • Odpověz
Ahoj,huráá,mám vás dočtený :dizzy_face:

Tak jen tak v kostce co bylo na horách(páč se mi to opět vymazalo a už nemám sílu psát znova :sweat_smile: )
V sobotu jsme přijeli bylo to fajn až do neděle v noci,kdy Fík začal zvracet a ještě se prokadil.Pak zvracel ještě jednou v noci,ale už jen čaj co vypil.V pondělí už měl horečku 39 a nešla srazit,střídala jsem ibalgin a paralen čípky,ale pořád nic.V pondělí odpo zvracel potřetí zase jen vodu,protože žádný jídlo nechtěl ani cítit natož tak sníst,Byl zesláblej,pořád jen spal,bylo mi ho tak líto,to bylo poprvé co byl takhle zklácenej nemocí a horečkou.Prospal s malýma přestávkama celý dny.V pondělí odpo jsme raději zajeli na pohotovost do nemocnice do Prachatic,tam mu udělali výtěr ze zadečku,dali recept na hylak a dali tři pytlíky na naředění rehydratačního roztoku.Ten naštěstí Fílovi chutnal a vypil ho celej litr jak měl,ale horečka stále neklesala pod 38 tak jsem mu udělala octový zábaly.Kamarádka mi poradila octový ponožky,ale ty malej nevydržel mít ani 15 minut,dost ho to studilo a brečel.tak jsem mu udělala zábal na zápěstí a kotníky ,to vydržel mít přes dvě hodiny,usnul s nima a naštěstí to pomohlo.Zábal vytáhl z těla horečku tak jsme byli moc rádi.Hned měl 37,2 a pak už to šlo pod 37.Jenže byl pořád šíleně zesláblej jak nic nejedl skoro tři dny,že se sotva udžel na nohách.Ale postupně se dával dohromady.Do soboty jsem ho nechala na dietce,bez mléčných výrobků,jen starší rohlík,piškoty,mrkev,brambory,banán,rýže a od včerejška už má normal stravu i mlíko.Ještě mu dávám Nutrolin B na posílení střevní mikroflóry.
No takže tak,paráda.Ale naštěstí aspoň ctvrtek,pátek byl dobrej a malej mohl být venku s přítelem.Pro změnu jsem ležela já,bolela mě hlava a nebylo mi dobře.Nějakej tenhle virus jsme prskli i na okolí,kamarádky chlapeček taky zvracel,ale jen dvakrát jeden den a byl v pohodě,ale pak se to přeneslo na syna další kamarádky a tomu je 8 měsíců a ten to měl i s horečkama brouček a taky raději zajeli na pohotovost.Nejhorší je,že já vůbec nevim,kde co chytnul,protože jsme do odjezdu na tu šumavu vyli zavřený doma,kvůli bronchitidě a vylezli jsme až v sobotu do auta a atb ještě malej dobíral až do úterka na té šumavě.Jenže jelikož to byla gastroentitida virového původu tak na to nemají atb vliv(vítěr byl v pořádku).Spíš mě tak napadlo,jestli to nemohlo být z těch atb (malej měl dostat poslední dávku ve čtvrtek ráno 5ml,ale poslední zbytek jsem z lahvičky vytlačila v úterý večer a jen 1ml,takže mi to v lékárně krapánek blbě naředili),ale to by zase asi nechytli ostatní,kdyby to bylo z těch atb.I když kdoví z čeho jsme to všichni chytli,nějaká paní v krámě příteli říkala,že to tam teď řádí.
No hlavně,že už je po všem.
Jen jsem říkala,že se nemůžu nikam těšit,v červnu máme jet do toho Chorvatska a jestli nás sklátí nějaká nemoc tak mě už vomejou :stuck_out_tongue_closed_eyes:
31. bře 2008 v 15:27  • Odpověz
prochi

my taky budeme kupovat sedačku na kolo,ale ještě nevíme jakou,zatim jsme o tom nepřemýšleli.A jakou máte pro malýho helmu?Tu taky ještě nemáme.

mapris

téda,to je pech,nejdřív to vypadalo nadějně a teď tohle.No hlavně,abys tu nohu měla v pořádku.Určo choď ven i s berlema jestli to zvládneš,doma je to na palici :confounded:

isacek

Fíla měl taky krvavej úraz,spadl a malinko si rozsekl ret a krev tekla.No a nedávno ten řachanec do hlavy na cvičení,to bylo bez komplikací a krve,ale i tak jsem měla celkem strach.

holky k těm pasům,myslíteteda,že stačí mít dítě zapsaný v občance v rámci EU? (nejsem si ale jistá,jestli je Chorvatsko v EU,musim to zjistit) nebo je lepší mít ho zapsaný v pase nebo raději aby měl svůj pas? Prase aby se v tom vyznalo,pas na rok s vlastní fotkou,to vymyslel zase nějakej expert :sweat_smile:

dashak

tak jste si "užívali"podobně jako my,akorát jste to měli horší.Já už jsem v jednu chvíli taky řikala,žejestli malej nezačne aspoň trochu jíst,tak skončíme na infuzi
31. bře 2008 v 15:35  • Odpověz
Macej, Dáši: tak to jste měli posledních pár dní fakt špatných :frowning2: .

Dneska bylo krááásně, většinu dne jsme byli venku. Odpoledne jsme si dokonce udělali buřty, manžel si včera na fotbale zranil koleno, tak dneska byl doma. Dopoledne a po obědě, spal a léčil se a odpoledne si už troufnul chodit. Má koleno nateklé, že není pořádně vidět.

Jita: taky jsme punčocháče raději dala :wink: .
31. bře 2008 ve 21:25  • Odpověz
autor
macej, dashak,
koukám, že jste to měli podobný jako my před měsícem. Malá taky předtím nikde nebyla, nevím, jestli to někdo přinesl k našim, a antibiotika měla po. Spíš mi to připadalo jako salmonela - ta má takový průběh - já jí měla tenkrát někdy v 15ti a byla to dost krize a nebo to byla holt střevní chřipka ... Tak hlavně ať jste o.k. Je to ale hrozný, mně mamka taky strašila, když malá nebude pít a bude mít horečku, tak skončí na infuzích v nemocnici, ale naštěstí začala pít - koupila jsem černej dětskej čaj a dávala do něj glukopur - ten je na dodání energie, a po tom bylo terce líp. Ale taky jedla až tak 4tej den a mlíko jsem jí dávala bezlactosový.

Jinak Terka spala už druhej den do 7.15 a bez nočního mlíka, tak doufám, že jí to vydrží .... :wink:
1. dub 2008 v 09:28  • Odpověz
Holky tak to jste měli možná něco podobnýho jak malá.
Ale my to léčili dva a půl měsíce a nezvracela jednou denně, ale každou půl hodinu.
Co vypila a zpolilkala to vyzvracela.Napsala bych vám jak se to jmenovalo, ale tyhle lékařský názvy si nepamatuju.

mapris,
salmonelu bys tak rychle nevyléčila a navíc by jste skončili určitě u doktorky.To byla asi jen střevní chřipka.
Vím o čem mluvím, když mi malá před vánocema se 40horečkama kolabovala v náruči vysláblá a dehydrovaná :frowning2:.

Dashak,
přejeme Ivance dodatečně vše nejlepší k včerejším 2narozeninám.
Hlavně to zdravíčko a štestíčko už je ona sama :slight_smile: .Hlavně, že jste doma a malá už je dobrá.
Tak se držte holky :dizzy_face: :dizzy_face:

macejka,
malej už je teď v pořádku?
Musíme nějak vymyslet ten srazík.Abych vám mohla dát ty věci.
Ale malá je teď nemocná, teda má jen kašel už od pátku a nemůžem se ho vůbec zbavit :angry: .
1. dub 2008 v 11:17  • Odpověz
Ahojte holky,
kam omluvuju se že jsem neodpověděla na dotaz, to víš hlava prázdná :grinning: punčochákům ANO a ještě nějakou dobu ano.
Já mám taky dotaz, jak oblékáte v tomhle děti, mám pořád zažitý nabalení....má body, dl.ruk., flaušovku a slabou bundičku.....
Dáší taky dodatečně vše nej, nej, nej, a hlavně hodně zdravíčka :astonished: tohle byla jako pusa jo? :grinning:
Sedačka na kolo by se mi taky zamlouvala, nemáte některá nějaký odkázek....??? Chtěla bych tu vpředu!!!!
Holky posílám pusinku všem marůdkům (i tobě maprísku :grinning: ) ať už se vám nic nevrátí a máte klid :wink:
1. dub 2008 ve 12:15  • Odpověz
autor
no, punčocháče určitě dávám, přestanu je dávat až bude tak nad 10 stupňů ... A to vidim tak v květnu ...

ijet,
no, terce dávám punčocháče, tepláky, body dl. rukáv, flaušovou mikinu a budnu - a tu má trošku takovou vyteplenou. Jen pokud je tepleji, tak dam bez mikiny, ale radši ať je jí teplo než zima ...

u nás teď vede krosna na záda - manžel jí tam teď v ní nosí každý dopo, když chodí ven. A sedačku na kolo taky uvažujem, ale to je ještě daleko ...

dashi,
tak bublince přejeme i my vše nej k druhým narozeninám, koukám, že ani ty neprožíváte zrovna nejlíp viď? Neboj, bude líp (teda to si říkám poslední dobou furt,i když tomu občas málo věřím ...). Držte se.
1. dub 2008 ve 13:19  • Odpověz
Já hlava děravá, Bublinka(Ivanka) měla včera narozeniny, tak si dovolím zanotovat: Ivanka má narozeniny, my máme přání jediný, štěstí, zdravý, štěstí, zdravý hlavně to zdravý!!! A hodný rodiče :wink: Ondra posílá pusu.
1. dub 2008 ve 13:26  • Odpověz
Ahoj kóči, tak jsem si početla, jaký tady máte zas lapálie s nemocema :frowning2: To je děs běs, snad už budete všichni v pořádku. I Mapris, mě už z tý tvý fajfky trefí, chjoo, hlavně že jsme tady min. týden jásaly, že už je kopejtko OK. No snad se to brzy dá do pořádku!

Taky přejeme Ivance všechno nejkrásnější k narozeninám. To není ani možný, že už jí jsou DVA!!! A za pár měsíců přibudou další oslavenci, mě to přijde hrozně nedávno, co jsme řešily oslavu prvních narozenin... to je neskutečný jak to šíleně rychle utíká!

Cyklosedačka. Už jsem psala, že máme tu dozadu. Takže s výběrem Ijet asi neporadím... Já chtěla výhradně tu dozadu. Namontovali jsme ji min. týden a pořád někde jezdíme. Je to ohromná výhoda, jsem najednou strašně mobilní, jsme třeba na zahradě a vzpomenem si, že skáknem za kamarádkou. Nemusíme se převlíkat, v teplákách naskočim na kolo a za pár minut jsme tam. Tam se malej může zřídit na písku jak chce, zas ho šoupnu na kolo a jako čuňátka jedem domů. Takhle se člověk musel jít nejdřív převlíknout, vzít kočár, páč pěšky bysme tam šli půl dne... a tohle je teď hrozná pohoda. Navíc prďolka je z ježdění úplně nadšenej a to je slabý slovo!! Jen vidí kolo, tak celý rozzářený k němu letí a hned chce nasedat, je to fakt super super super!

A jak jste zvládli časový posun? U nás pohoda. Srovnalo se to úplně samo. Spát chodí na poledne a večer taky stejně po půl osmý. Tak jsem ráda. Myslela jsem hlavně na vás, co vám chodí děti spát později, jestli chodí o hodinu dýl, nebo stejně...

Oblíkání: punčošky samo ještě jo. Hlavně teda proto, že když jdem na zahradu, tak se pořád někde válí, nebo klečí. No a když jdem hogofogo do vsi, tak mu je dávám taky, ono tohle první jarní sluníčko je dost zrádný. Jinak moc nenabaluju, koupila jsem jarní lehčí bundičku, tak má bodýčko s dlouhým, nějakou mikču nebo svetýrek, ale nic moc silnýho a na to tu bundičku. Co mě ale včera dojalo, byla jsem ve městě a spousta sedících dětí v kočárku bez čepice, no to nevim, že by tu čepici neunesli :confounded: ... ale vlastně co je mi po tom! :grinning:
1. dub 2008 ve 13:44  • Odpověz
Macej, helmičku jsme koupili v Glóbusu, jukni na rajče, jak jsem posílala naposled odkaz, je tam v ní vyfocenej.
1. dub 2008 ve 13:46  • Odpověz
isacek

Fíla už je naštěstí dobrej,už jí všechno a dávám mu Nutrilon,ale přemýšlela jsem,že možná přejdeme na jiný mlíko.U dr v čekárně jsem si vzala letáček a bylo na něm mlíko od Nestlé,nějaké Junior a obsahuje Bifidus což je dobrý.Nevim jestli něco takového má i Nutrilon,asi jo,ale né to samé,něco podobného.
Ten výtěr co mu dělali byl v pořádku,takže to bylo vcirový jak říkala ta doktorka na pohotovosti.Tudíš to nebyla žádná salmonela ani nic z jídla páč to by se ukázalo na výtěru.
Malej to měl "jen"tři dny a i tak to bylo děsný a malej v těch horečkách trpěl,nedovedu si představit vaší situaci :confounded:

punčocháče- v neděli a včera jsem je malýmu nedala,bylo fakt vedro tak měl pod kalhotama jen podkolenky,ale dneska už jsem mu je zase raději dala.
Jinak oblíkání taky nevim co dávat na sebe,zdá se mi,že ho balim,ale říkám si lepší něco sundat než aby chybělo takže většinou má body s dl.ruk,mikču a bundu(né zimní,ale ani né větrovku,takovou na jaro,podzim),ale v tomhle pěkném počásku měl na mikče vestu.Takže tak :slight_smile:

dashak

také přejeme Ivance vše nejlepší :wink:

prochi

děkuju za typ,mrknu do albíčka,doufám,že mám ještě ten odkaz uložený :wink:
1. dub 2008 ve 23:22  • Odpověz
macejka,
my už přešli na Sunar.Měla už ten banánový a dneska jsem koupila vanilkový.
Tím jak je to s příchutí, tak ji to asi více zasytí a vypije ani ne 150ml.Tak nám i vydrží déle než nutrilon a je skoro o 120,- levnější.
Vím jaké mlíko od Nestlé myslíš, je to taková kulatá doza, myslím, že to pak vyjde ještě dráž než Nutrilon, je to jen 400g.Taky už jsem na něj koukala.
Tak když budeš chtít, můžem se na příští týden domluvit.

prochi,
no u nás je posun prušvih :slight_smile: .
Dneska třeba vstávala v půl jedenáctý, přes den už nespala, jen vytuhla v šest na 15minut v kočárku, když jsme se vraceli z návštěvy.A teď usla po jedenácté :angry: .Takže to je znát ta hodina :slight_smile: .
Ve čtvrtek jedem brzo ráno pryč tak ji budu budit, tak snad se jí to pak zas trochu srovná.Doufám!!!
Je to hrůza, pak z těch večerů nemáme vůbec nic :confounded: .
2. dub 2008 v 00:32  • Odpověz
autor
macej, isacek,
taky uvazuju o jinym mliku ... Terka mi uz vynechala jedno piti a to diky tomu, ze do vecerniho ji dam dve odmerky navic ... Takze si myslim, ze ji nezasyti ... Existuje Beba junior, ale ja musim davat h.a. mliko do dvou let. Uvazuju o sunaru ... Mozna ho koupim a zkusim a kdyztak ti ho isacku dam :o)))

co se tyce casovyho posunu - no, terka si nastesti posunula ranni vstavani a to na 7.15. Vstavala posledni dobou kolem pul 7my. A vecer chodi normalne v 8 i kdyz v nedeli rvala jak pavian, ale vcera jsme ji se slecnou na hlidani trosku utahali a manzel dopo, takze usnula hned ... Uvidime dneska ...

icasek,
srovna neboj ... Terka blbne kdyz se prechazi na zimni cas ... a trva ji to vzdycky tak 2-3 dny ..

holky, chci se zeptat - co vase deti a televize? Co pohadky? Terka miluje kouzelnou skolku, to vydrzi sedet pul hodiny bez hnuti.
Vcera manzel koupil dvd prehravac a cumeli jsem do pulnoci na Oliviera - toho kuchare. Mel dobry hlasky a docela jsme se nasmali ...
2. dub 2008 ve 12:25  • Odpověz
ahoj kočeny, vy jste toho natlachaly :wink: snad vás stihnu dočíst, než se drak vzbudí, ať jsem v obraze co je kde nového :slight_smile:

hlásím, že za dobu naší nepřítomnosti se u nás nic zvláštního nestalo :sweat_smile: pořád někde lítáme, když je krásně tak na dvorku, po venku a už jsme vytáhli i kolo, tak se těším jak si ho už budem užívat, k svátku dostane prďola cyklistickou helmu a už se nebude muset krást sestřence tu její (jenže sestřenka má 8, takže Jirkovi spadne přilba až na nos a má z toho děsnou hlínu :grinning: )

velikonoce u nás proběhly s velkým nadšením, malý nechtěl dát žilu (pro neznalé-tak se u nás říká pomlázce :wink: ) z ruky, koledu za něj odříkával táta, ale prcek měl natrénováno, že po koledě nahlásil že chce "mašju" :grinning: a taky všichni příbuzní respektovali, že nechci dvat čokošku, páč se bojím, aby se opět neosypal a do balíčků dávali většinou hračku, ovoce, brumíky apod, zato jim veliký dík :slight_smile: jenom sousedka byla tak vyvalená z toho, že nejí čokoládu, jako bych jí sdělila, že mu nedávám jíst vůbec :stuck_out_tongue_closed_eyes:

ale až tak krkavčí máma nejsem, o víkendu jsme byli na zahrádkářské výstavě a malý měl tři obrovské zážitky: jeho první lízátko v životě, které dostal od pořadatelů (vydržel se s ním bavit nejméně 2 hodiny, ani s tou špejlí se nechtěl rozloučit :sweat_smile: ) traktory, které všechny polozil a "řídil" (holt geny se nezapřou, pradědeček byl velký sedlák) byl z toho tak unešený, že mu nechyběl ani polední spánek, to si nechal až na doma :grinning:

jinak časový posun nás nijak nepoznamenal (naštěstí, ale jak jsem zhlídla, Naty s tím má veliké problémy :frowning2: ) ale je to možná i tím, že my fakt žádný přesný režim nemáme, prostě se vstává různě, v rozmezí od půl osmé do půl desáté, podle toho se jde spát přes poledne, někdy dřív, jindy pozdějc, prostě jak je unavený a vidím, že očička by spinkaly a to samé večer... takže se mi sice hůř něco plánuje předem, páč netuším jak mi momentálně bude dítko spát, ale na druhou stranu ho zase nějaké změny nebo výjmečné situace absolutně nevyvedou z konceptu :slight_smile:

tak to je tak v kostce o nás a jdu kouknout, co se dělo tady :wink:
2. dub 2008 ve 13:45  • Odpověz
isacek

o Sunaru jsem také uvažovala,taky kvůli tý ceně,už mě nebaví za Nutrilon dávat takový peníze.Kašlu jim na to,že je v dóze,ta stačí jedna a né pokaždý nová.
Od Nestlé je v plechovce jak píšeš a je to 450g za asi 140 takže by to vyšlo o něco levněji než Nutrilon,asi o 60-70kč.akorát mám ještě dva Nutrilony v zásobě takže je vypotřebuju a pak se uvidí na co najedeme.
Příští týden bychom se určo mohli sejít,ale mně se hodí jen pondělí nebo pátek :confounded: tak jestli máte čas vy?

Dneska nám konečně píchli u dr poslední hexavakcínu,zase o měsíc později,kvůli nemocem.

mapris

Fíla se taky budí v noci na mlíko,jen jednou někdy i dvakrát,ale já mu podruhý mlíko nedám a řeknu ať si lehne,že ho měl před chvílí.Podle mě to není hlady,ale spíš už tak ze zvyku.prostě vstane a rovnou kouká nebo ukazuje na skříňku,kde mám termosku a lahvičky.(mám to připravený u sebe,abych nemusela v noci do kuchyně) Syn mojí kamarádky se na mlíko budí dodnes a budou mu tři roky.

televize- malej moc nekouká,zatim ho to moc nezajímá,jen občas,když pustim tv(pouštíme jí až večer před zprávama) tak ví,že u zpráv jsou hodiny tak ukazuje na tv a řiká tiťa(tik tak).Sice mu občas koupim nějaké dvdýčko co vychází v novinách,ale spíš to nechávám na později až ho to bude víc zajímat,sama mu to nepouštim nebo jen vyjímečně a koukáme spolu.Ale vzhledem k tomu,že nevydrží ani 10 min.u večerníčku.......To,že ho tv moc nebere je myslim jedině dobře :wink:
na druhou stranu jsou pořady a dvdýčka,při kterých se i děti něco naučí jako např.přiblblý telletubbies (píšu přiblblý,ale pro děti to prý má efekt)
2. dub 2008 ve 13:56  • Odpověz
tak jsem vás zmákla :wink: koukám, že se přehnalo pár nepěkných nemocí :frowning2: rým, teplotek a alergických reakcí, a taky Mapris nožky, tak snad už bude jen dobře :slight_smile:

Ivance taky přejeme k tomu druhému ročku všéééécko nej, nej, nej, hlavně zdravíčko, štěstíčko a pořád úsměv na tváři :slight_smile: a velikánskou pusinku od našeho Jiřule :wink:

Kam, Ondrášek vypadal v tom kostýmu úplně fantasticky :dizzy_face: já se taky strašně těším až tu bude dětský karneval, ale to musím počkat až do prázdnin a to je tááák daleko, musím se zeptat mamči, jestli u nich nějaký nebude dřív, páč já jsem na vymýšlení masek dost ujetá :sweat_smile:

Carod, mi tě bylo tak líto, když jsem si to četla, taky bych bulela jak želva :cry:

Mapris, k tomu pasu, já si taky dám zapsat malého do svého, ale páč manža nemá ještě biometrický, takže nemůže, proto prckovi radši nechám zase udělat i svůj (člověk nikdy neví co se může stát, tak pro jistotu) ta pajcka mi nepřijde až taková částka a pokud už děláš následný pas, nepotřebuješ osvědčení o občanství a alespoň u nás mi ho udělali na počkání :wink:

Isacku, ten dětský koutek vypadá fantasticky, o tom si naše vesnické dítka fakt můžou nechat jen zdát, páč u nás i ve městě v nákupáku, je jen takový skromný... holt až vyjedem někam do velkoměsta, tak bude mít prcek údivem spadlou bradu (a já taky :sweat_smile: )
ale zase máme dvorek, les za rohem, houby, jahody, ostružiny, srnky, zajíce, veverky (klíšťata :angry: )... :sweat_smile:

cyklosedačka: my máme zadní, dopředu jsem nechtěla, páč bych při mých 158cm asi brzy přes malého neviděla :sweat_smile: kupovali jsme ji už loni, ale brzy začalo být chladno, tak jsme kola moc neužili, tak se těším, jak to budem dohánět a pěkně si dám do těla (jednak to potřebuju a jak píše Prochi, člověk je ohromně mobilní) a my máme napevno připevněnou k nosiči kola, původně jsem chtěla takovou na rám s adaptérem, kdy by se to dalo přecvaknout na manžovo kolo, ale kámoš z cykloprodejny mi to rozmluvil, že jak to pruží, tak se některé děti bojí (i když pochybuju, náš drak se nebojí ničeho :sweat_smile: )
a koupila jsem k tomu i přilbičku, jenže se mi loni pro něj zdála moc velká a těžká, tak ji dostane teď k svátku (ale to už jsem psala, že :grinning: )

televize: koukáme na Večerníček, to poctivě máváme a pěkně u toho vydrží, taky ho dostane jakákoliv hudba, dělá tany tany, případně bubnuje do rytmu apod :grinning: a reklamy :angry: to je peklo, protože ty ho naprosto fascinují, zůstane koukat s otevřenou pusou a nic s ním nehne, tak mu je prostě přepínáme (někde jsem četla, že podle psychologů, právě vlivem reklam děti očekávají pak u všeho rychlý akční děj a postrádají trpělivost :confounded: )
2. dub 2008 ve 14:39  • Odpověz
Ahojky holky, hurá mám sedačku, objednala jsem ji přes net tak jsem zvědavá, jenom ještě budeem muset koupit přilbu :unamused: to teda bude....
Kouzelnou školku taky můžeme, miluje Františka a furt mává když pohádka začíná i končí :grinning: :grinning: jinak ho třebas zaujmul kulábr na kabelovce...nebo cokoliv, jsem ráda že u něčeho alespoň chvíli vydrží ale že by koukal furt to ne :slight_smile:
2. dub 2008 v 19:16  • Odpověz
Ijet, šoupni odkaz, ať vidím, jakou jsi vybrala :wink:

Zevi, my máme právě tu s adaptérem, páč nemám nosič. A jsem hrozně moc spokojená. Je teda fakt, že mě vůbec nenapadlo, že by se prcek mohl bát toho houpání. Ale právě naopak, jak ho tam posadim, tak se chytne sedla a začne se houpat a má z toho děsnou prču :slight_smile:

Helmička u nás byla z počátku děs běs! Vůbec to nechtěl mít na hlavě. Měla jsem strach, ale jak jsem ho posadila na sedačku, tak mu bylo všechno šumák. Teď už si na ni navykl, dojde si pro ní a sám se jí snaží si nasadit :grinning:

Co se telky týče, tak my moc nekoukáme. Když už mám něco puštěnýho, tak ho to vůbec nezajímá+, ale přesně jak píše Zevi, jak začne reklama, tak všeho nechá a to by koukal! Taky jsem to Zevi četla, že pak děti čekají ty rychlý akce u všeho a u ničeho nevydrží, asi na tom fakt něco bude...

Isáčku, já jsem právě na vás myslela, v kolik vám teď malá usne. Tak snad se to brzy srovná :wink:
2. dub 2008 ve 20:12  • Odpověz
macejka,
tak v to pondělí by to šlo.V pátek má Štěpík dva roky tak jdem na oslavu :slight_smile: .To bude prča :dizzy_face: ..

zevina,
tak my zas závidíme tu přírodu, lesy a čerstvý vzduch.To je mnohem, mnohem lepší než nějaký koutky :slight_smile: .

prochi,
dneska vstávala až v jedenáct, přes den nespala a ještě si tady hraje :astonished: .Snad brzo odpadne.

Malá kouká na pohádky ráda, nejvíc frčí skřítek František, svět Elmo, a miluje Barneyho.
Pak z dvd ráda kouká na hurvínka, ferdu mravence a krtečka.
2. dub 2008 ve 20:39  • Odpověz
ahoooooj kozenky,

prochi,
posun času dobrý, jen se jí večer nechce usínat, ale to nevím, jestli je to s tím spojené. TO je dobře, že jste se tak ztotožnili s helmičkou.

televize
pohádky nás nebaví vůbec, jen když je hudba v televizi, rytmické písničky od Schelingera (jahody mražený, špenát)....jinak jen tak pokukuje po známých reklamách, ale nevydrží....
2. dub 2008 ve 22:36  • Odpověz
zdar robky, dlouho nic a dnes nakukuju už podruhý :grinning: ale jen abych vám popřála dobrou :wink:
2. dub 2008 ve 23:45  • Odpověz
autor
nazdarek holky,
my zas meli dneska noc :o((( Od treti se budi snad kazdou pul hodinu a v 5 dostala takovej hysterak, ze se uklidnila az po mliku .. Myslela jsem si, ze nocni mliko vynecha, ale asi je na to jeste brzo .. takze tak ...
3. dub 2008 ve 12:58  • Odpověz
Mléko dávám taky sunar s různýma příchutěma, dělám mu tak cca 180, ale obvykle to celé nevypije a dopíjí to tatínek. Na noční mléko se nebudí už strááášně dlouho, sám se na mlíčko vzbudí kolem sedmé.

V televizi ho zajímají jen reklamy, odháním ho a když se nedá, tak přepínám, ale já když už mám puštěnou televizi, tak satelit a tam reklamy moc nejdou. Jo a ještě bych zapoměla, zbožňuje 5 proti 5, tu soutěž s Novotným, když si vzpomenu, tak mu kousek pouštím. Strašně se mu líbí to tleskání :grinning: , tleská taky.

Super, že si ho už mužu nechat napsat do pasu, musím tam vyrazit, abych to nazařizovala na poslední chvíli.

Posun času vadí jen mě, jsem jak praštěná, teprve dneska mám pocit vyspání. Ale zítra vstávám o půl páté, tak mě ten pocit nejspíš rychle přejde :unamused: .

Včera mi přišel pro Ondru obleček do deště a mokra, je suprácký. Tak už jen holiny a voda si na nás nepřijde.
3. dub 2008 ve 13:19  • Odpověz
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=12462255&tab=1
tak snad se mi to povedlo :sweat_smile: určo nám bude stačit, na to naše ježdění :grinning:

Teda já mám ouplně výčitky,žádnej sunar Kuboj nedávám :confused: pije mlíko z krabice, denně pohárek (2dcl) a k tomu jogurt, nebo bobík, lipánek prostě ml. výrobek

Jinak posun času vpoho, malej chodí dyndat po o na 2-3 hodiny a večer vytuhne kolem 20.30-21 a chrní do 8-8.30
3. dub 2008 ve 14:07  • Odpověz
Tak jsem to prubla a povedlo se mi to :sweat_smile:
3. dub 2008 ve 14:07  • Odpověz
Dashak,
přejeme Ivance vše nejlepší k dnešnímu svátku :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
4. dub 2008 v 10:00  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.