• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
prochi,
to je fajn, že tak hezky usínáte, není nad to, když si dítko usne samo :sweat_smile: Gratuluju!

isacek,
to je dobře, že je vám už líp, s tím oblečením se to fakt různí a rozhodně se to nedá brát podle nějakých tabulek, my nosíme něco 92, něco 86, každá firma šije trošičku jinak.

Raculku jsem tu dlouho neviděla, jak píše zevi :confused:
8. dub 2008 v 18:53  • Odpověz
Ahojky,no konečně jste tady :grinning: :wink: :sweat_smile:

prochi,isacek

já malýmu taky musim překontrolovat jestli má tu jizvičku na ramínku,už jsem na to chtěla mrknout nedávno,ale úplně jsem zapomněla.Po tom přeočkování už to prďolky snad budou mít oki a protilátek bude dost.I když já slyšela,že od očkování proti TBC se chce pomalu upouštět.Teda jak kdo na to má názor,ale já jsem jednoznačně pro očkování proti TBC.
Jinak my už máme poslední hexu taky za sebou tak jsem i myslela,jestli nemá ty teploty reakci na to,ale to asi né,když předchozí byli dobrý.Podle mě jsou to fakt ty zuby.U obou dolních pětek má vidět sotva jeden hrbolek,lezou pomalu sviňky :sweat_smile:

iso

a co vám na to řekla mudra jestli jste byli?Jsou to tak zuby nebo nějakej parazit?
Neboj,malá určo neni pozadu(to stopro ne :grinning: ) holčičky mají hlavičky menší,mojí kamarádky holčičce jsou tři roky a má hlavu stejně velkou jako Fík :sweat_smile: (teda aspoň si to s kamarádkou myslíme)
8. dub 2008 ve 23:03  • Odpověz
to je jasný, venku krásně, meteorologům jejich předpovědi o propršeném týdnu nevyšly (což je moc fajn) takže tady ani noha :sweat_smile:

dobré zprávy od Isacka a Macejky, že je prckům už líp :wink: tak hlavně ať to tak už zůstane a můžete si venku užívat jara :slight_smile: alespoň u nás už všechno krásně kvete a voní, je to nádhera (teda pro alergiky asi moc nee, ale já to miluju)

já si stejně jako Macejka nedovedu představit, že by se od očkování na TBC mělo upouštět, to se pak klidně dítko může nakazit v tramvaji od nějakého houmlesáka nebo utečence z bůhvíjakého konce světa :angry:
sice si myslím, že se to s očkováním na kdeco nemá přehánět, protože to pak nabourává přirozenou obranyschopnost těla a v konečném důsledku to může udělat víc škody než užitku, ale základní očkování považuju za nezbytné...
my máme jizvičku pěknou, ale zato jsme si s tím užili po narození, kvůli pobytu v inkubátoru ho zaočkovali později (což si myslím, že vůbec není na škodu) pak měl dost velkou reakci, hnisalo mu to, takže se muselo tříměsíční očkování odkládat a dojížděli jsme na plicní na kontroly za kalmetizační sestrou, než nám očko povolila...
to si člověk nevybere, když je velká reakce hned, je to blbý, když je to zpočátku v poho, tak je patálie zas později :unamused:
9. dub 2008 ve 14:59  • Odpověz
Ahojte kočky, zkusím vás večer dočíst, a snad to zmáknu :slight_smile:
Jenom jsem zahlídla, že píšete velikost oblečení, něco máme 11O :astonished: a nejmenší 86 :sweat_smile:
Dnes jsme byli celý den venku, bylo krásně :slight_smile:
VYlezl nám dole poslední špičák, tak ještě jeden horní a bude od nich klid
Jinak se chystám k mudře (na našeho pinďoura) tak jsem zvědavá, ale autí máme v opravně tak uvidíme, kdy dojedem.
jo a ještě vám písnu jakej jsem magor, v ne večer otáčím kalendář a vidím nápis očkování 10.00 a říkám tý jo my musíme k mudře, ale furt mi to nějak neštymovalo, tak jsem "naštěstí" našla starou pozvánku a místo 7.4. máme přijet 7.5 :grinning: blbá matka si popletla měsíc :pensive:
9. dub 2008 v 17:05  • Odpověz
Isacek: chudinka malá, to měla pěkně vysoké horečky.

Já jsem taky jednoznačně pro očkování proti TBC a dalšímu základnímu očkování. Myslím, že v dnešní době, kdy se snaží na všem šetřit, by určitě neočkovali něco jen tak. pro nic za nic. Klidně by to nemusel být hned pár dní po narození, ale pořád lepší než vůbec.

Dnes jsem si skočila nechat Ondru zapsat do svého pasu, abych na to nezapoměla a nedopadla jako Carod. O když letíme jen do Řecka, ale já ho nemám ještě napsaného ani v občance.

Prochi: tak to máte krásné spaní, ale já si nemám co stěžovat, Ondra taky spí hezky a poslední dobou ještě lépe, možná je to taky hezkým počasím, venku na vzduchu trávíme podstatně více času než v zimě.

Holky chodíte některá s dítkem na bazén? Jaké používáte plavky, ty od Hugís nebo už nějaké normální?
9. dub 2008 ve 21:01  • Odpověz
brýýý večerrr :sunglasses:

tak jsem vás dolouskla a úplně jsem zapomněla, co jsem chtěla napsat... tak začnu od zadu, já se dobrovolně řadím mezi úzkostlivé matky a kdyby všechno očkování zrušili, tak já ho prckovi zaplatím :grinning: Já vím, že ta imunita a tak a že se má s kdečím organizmus poprat sám, že je to velká zátěž za první dva roky života a další hlášky, ale já jsem prostě posera. Poslední dobou se vedou hodně debaty, že se očko proti pneumokok. onem. taky zavede do povin. očkování a já jsem opět jednoznačně pro. Prostě jsem v tomhle možná až moc opatrná a poseroutka :sweat_smile:

Ijet, jsem zvědavá, co vám mudra řekne na ten váš pokládek, snad vám napíše tu mastičku a pomůže vám :wink:

Kam, taky mě to napadlo, jestli malej teď nespí tak hezky proto, že jsme celý dny venku. Dneska např. od devíti ráno do půl dvanáctý a pak od půl třetí do půl sedmý. Tak jsem zvědavá na noc, poslední dvě noci se probudil až po třetí, u nás je to maxi úspěch, tak snad to vydrží.
Joooo Kam, to je bájo, že bude mít Ondra novýho bratránka/sestřenici, viď? Já mám takovou z nich radost, že to ani popsat nejde :dizzy_face: :dizzy_face:
9. dub 2008 ve 21:38  • Odpověz
jsem zabudla na ten bazén... my jsme ještě nebyli, ale chystáme se (už asi půl roku :grinning: ). Mám doma připravený ty plínky do vody "hugísky". A vypadá to nadějně, pokud vše vyjde, tak vyrazíme s kamarádkou už příští pondělí.
9. dub 2008 ve 21:39  • Odpověz
AHOJ HOLKY,

Tak dneska se počásko vážně vyvedlo,bylo moc pěkně :dizzy_face: my jsme vyšli ven až po spaní,odpoledne,protože malej ještě přeci jen dost kašle i když venku nekašlal tolik jako doma,líp se mu venku dýchá.

prochi

já taky uvažuju o očkování proti pneumokok.,ale asi až později.Fíla má často rými i kašel tak to prokonzultuju s dr.Povinné to v nejbližší době asi nebude,četla jsem o tom v novinách.

kam

v normal.bazénu jsme byli jen loni v létě a to měl plavkopleny Hugísky nebo z Déemky a na plavání kam jsme chodili taky tyhle plavkopleny.Do normálního bazénu už jsme chtěli jít mnohokrát,teda spíš do aquaparku a korát měl Fík většinou rýmu nebo chrchlal tak to raději necháme na větší teplo.Ale doma pravidelně večer co večer při koupání trénujeme heslo,aby nezapomněl zadržet dech při potápění tak snad to k něčemu bude :sweat_smile:
9. dub 2008 ve 22:35  • Odpověz
ahoj holky, jsem dnes ranní ptáče :grinning:

plavky: když jsme chodili loni v létě na koupaliště, tak jsme malýmu pořídili normální miniplavečky, drsný frajer :sunglasses: a ty měl i na dovči, když jsme šli do bazénu, na pláži jsem ho nechávala hambatého :wink:
v aquaparku vyžadují po dětech, pokud samy nechodí na záchod plínkové plavky (alespoň tady u nás... a možná i proto, že ty hugíny prodávají přímo na pokladně a každá dvacka navíc se do kšeftu hodí, že :grinning: ) myslím že je to jen taková zástěrka, že to vypadá hygieničtěji, páč to čurání prý projde i plínou úplně stejně jako plavečkama a jde spíš o to, aby náhodou neutekla velká nehoda :wink:

my byli poprvé v aguaparku někdy po Vánocích a určitě to co nejdřív zopáknem, navíc jsem využila bonusu od spořky a objednala si poukázku na 2 vstupenky za 1 cenu, takže to bylo super :slight_smile: a už mám doma další, kterou musíme vyčerpat do 2 měsíců, tak se těším...

s tím pasem bych tam měla taky skočit, sice chci malému obnovit i jeho, ale pro jistotu, kdyby jsme se rozhodli někam na poslední chvíli, tak ať pak nemáme zbytečné komplikace a mám ho zapsaného raděj i u sebe :wink: (zrovna včera jsem kápla na dovču se sobotním odletem za fajn cenu, ale pak jsem si říkala, že to posunem alespoň o měsíc, sbalit se tak narychlo by nám nedělalo problém, ale ještě je doma dost sezónní práce s vinohradem, takže tak)

právě ve vinohradě teď trávíme spoustu času, sice ho chceme prodat, ale právě proto ho nesmíme nechat zpustnout... ale prcek je zlatý, tomu to nevadí, lítá tam jak třeštidlo a ke štěstí mu stačí když může klacíkem šťourat do krtinců :grinning:
10. dub 2008 v 08:07  • Odpověz
a když už su tady, pěkně to zakulatím na 5000 :wink: :grinning:
10. dub 2008 v 08:10  • Odpověz
:grinning: já měla vlčí mlhu, ono je to teprve 4900 :grinning: :grinning: :grinning: na tu pětitisícovku se teď prokecávat vážně nebudu :sweat_smile:
10. dub 2008 v 08:11  • Odpověz
Jé tak už není tajný, že v říjnu budu TETA!!!! Já se chtěla pochlubit až to brácha odtajní. Vím to už dlouho a jsem móóó šťastná :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: . Hlavně, aby byli zdravý.

A když jsem u těch těhotných, dneska mi kamarádka co má termín v červenci posílala fotku z 3D ultrazvuku. Už teď je vidět, že čekajá krásnou holčičku.

Prochi: tak trochu doufám, že brácha bude mít holčičku ( i když on chce spíš klučinu), mají na ně tolik krásných věciček.

Zevi: ty hagísku 100% pustí čůránky, zrovna nedávno jsem se na plavání divila, co teplého mi teče po břiše :grinning: Ještě by mě zajímalo, co by jsi nám všechno napsala, aby jsi měla 5000 :grinning:

Macej: Ondra se teď potápět vůbec nechce, jakmile cití potápění přilepí se na mě jako klíště. Ale hrát si ve vodě to jo.
10. dub 2008 ve 21:23  • Odpověz
kam jsem se pak trochu bála, když jsem to sem napsala, jestli se na mě nebudeš zlobit, že to sem píšu... tak jsem moc ráda, že néééé a mocinky gratulujem i nastávající tetičce! Já už to vím taky dýl, ale nejdřív jsem dělala, že né :grinning: , páč se to ke mě doneslo trochu obklikou, pak jsem naivně furt čekala, kdy se jako míní pochlubit, ale dlouho jsem to nevydržela a uhodila na nastávající matku, jestli mi jako taky nechce něco říc :grinning: :grinning: :grinning:
Jsem právě taky hrozně hrozně hrozně moc ráda, jsem měla trochu trach, že se "dotyčná osoba" snad nikdy nerozhoupe :zipper_mouth: :grinning: Tak snad bude všechno v pořádku.
Normálně Kam, mi to nebudeš věřit, ale já už si taky malovala, že by mohli mít princeznu, fakt takový výběr šatiček a všeho, úplný nádhery :sunglasses:

Musim se pochlubit, dneska jsem se byla s prckem poprvé projet na kole dál než jen u nás po vsi. Najeli jsme asi 15 km, malý byl nadšený, já si úžasně psych. odpočinula a prostě se cítím bájo.

Zítra jdem na kotrolu na to plicní. Na ručičce nemá už pomalu vydět ani ten úterní vpich, tak jsem zvědavá, asi nás přeočkování nemine. No, co se dá dělat.
10. dub 2008 ve 21:56  • Odpověz
proboha vidět s tvrdym Y, mě ze mě fakt klepne!!bléééééé
10. dub 2008 ve 21:58  • Odpověz
Sakra,zase to tady nějak blbne :angry:

kam

no já si nejsem jistá jestli se malej po takový době potopí,sice trénujeme a vodu má rád,ale už jsme dlouho v bazénu nebyli

Rozhodla jsem se zítra zajít s Fíkem k dr,protože se docela rozkašlal a má takovej jakoby štěkavej kašel,to ještě neměl.Do toho se mu zpustila rýma a o zubech nemluvě.V noci se budí s řevem (a to doslova).,Doufám,že to nebude na další antibiotika,to už by mě snad kleplo.Nikdy jsem nevěřila homeopatii,ale už o tom začínám vážně přemýšlet.malej má často rýmu a kašel taky celkem(teda tuhle zimu) tak bych to zkusila.Kamarádka se synem chodí mimo svou dr i k homeopatičce a na jejího syna to zabírá.Asi je to individuální.jVyjde to dráž,homeopatika nehradí pojišťovna a u téhle dr co chodí kamarádka se platí i za vstupní prohl asi 500,- a za každou návštěvu asi 200,- což neni nejlevnější.nevim jak to bude u dr co jsem našla já tady poblíž,ale asi to zkusím,když normální léčba nezabírá nebo zabere jen nakrátko.Máte někdo zkušenosti?

k té jizvě po tbc,jak má asi vypadat u takhle melých dětí?(téda to je ostuda,zdravotní sestra a nevim to :sweat_smile: )malej má nahoře na ramínku takovej mini důlek,je to ono?Já mám vyloženě jakoby znamínko,kulatý,ale jak ro vypadalo dřív fakt nevim.
10. dub 2008 ve 22:43  • Odpověz
ahojte, taky mi to včera jaksi podivně načítalo (spíš nenačítalo :confounded: )

macejko, jizvičku máme asi 2mm v průměru a je to přesně jak píšeš, takový ďolík (ani nevím, kdy se začal tvořit, pořád to byl takový růžový flíček, pak se tam udělala tečka a ta teď pomalu roste do jizvičky :wink: )
být tebou taky taky asi prubnu i homeopatika, je fakt, že jak píšeš, malý je v poslední době nemocný dost často :frowning2: to člověk opravdu vyzkouší cokoliv, hlavně ať to pomůže... já, ačkoliv jsem různým alternativním metodám dost nakloněná, zrovna homeopatika mně nepřesvědčily, teda konkrétně na mé nachlazení, kdy si je všichni chválili, že jsou úžasné a mně bylo blbě pořád stejně :stuck_out_tongue_closed_eyes: bylo to v době plného kojení, já se bála vzít něco víc chemického a pořád čekala na zázrak, který se jaksi nedostavil :sweat_smile: ale asi je to hodně individuální :wink:

kam, to je super že budete mít mimi v rodině :dizzy_face: já chci být taky teta, ale vzhledem k tomu, že švagrovci už mají dva vysokoškoláky a ještě jedno dítko pro potěšení si pořídili před 8 lety, to už se asi nedočkám (teda strejda, když si hraje s naším tygrem, tak pořád tvrdí, že by si troufal i na čtvrtý, teta to nekomentuje, jen po něm háže výhružně očima :grinning: ) takže aby přibylo ještě něco malého do rodiny se budem muset nejspíš postarat sami :sweat_smile:
11. dub 2008 v 10:39  • Odpověz
já hlava děravá, my byli taky na kolovém výletě, jeli jsme na takovou farmičku, co je na samotě v lesích, chovají tam koně, v ohradách mají ovečky a teď i nádherné jehňátka a přes léto funguje hospůdka a jezdí tam spousta cyklistů a bruslařů, páč je to krásná silnice a nesmí tam auta :slight_smile:
malý byl úplně unešený, nemohl se od zvířátek odtrhnout, pořád chtěl dělat malá a krmit je trávou a nejlepší bylo, když jsme slezli z kola u oveček, tak z něho vypadlo bobýýýden :grinning: :grinning:
11. dub 2008 v 10:49  • Odpověz
Zevi :grinning: :grinning: :grinning: to je roztomilý, prďolka jeden šikovnej :dizzy_face:

Tak jsme doma z plicního. Očkovali ho znovu. Macej, myslím, že to nemusíš řešit, buď by vám to řekli už tenkrát na kontrole, nebo by vám přišla pozvánka. My na ramínku nemáme prostě vůbec ale absolutně vůbec nic. Fakt nulová reakce. Takže myslím, že vy jste v poho. Máme se tam v červnu jít zase ukázat.

S těma homeopatikama bych být tebou to zkusila. Já mám obr výhodu, že naše doktorka se tím hodně zabývá a už nám párkrát homeouše dala. Když byl ještě úplný mimčo, tak nám jedny předepsala s tím, že jak uvidím, že na něj něco leze, pokašlává, trochu rýma apod., tak mu párkrát denně dát do pitíčka rozpustit pět kuliček a pak jsme dostali jedny na kašel. Ale není to tak, že nám napíše homeuše a nazdar. Naposled (a vlastně poprvé) byl hrozně nastydlej na podzim, tak jsme dostali jedny homeouše na kašel, pak tyhle na nachlazení a stejně nás chtěla za tři dny vidět a poslechnout si ho, jestli to je lepší. A nevim, jestli zabraly, ale každopádně byl v cajku. Já jsem s ním hrozně spokojená, ale je to prostě obr výhoda, že je to zároven naše pediatrička.
11. dub 2008 ve 13:00  • Odpověz
Ahoj holky,

tak dopo jsme byli u dr a jak ho tak poslouchal tak říkal,že podle toho co dneska slyší tak to vypadá na počáteční astma :frowning2: U nás v rodině astma nikdo nemá,teda měl to prý můj děda a můj táta sice není astmatik,ale celý život se mu špatně dýchá takže něco v tom asi bude.Mudr říkal,že se to může ještě vyvrátit,ale dal mu nějaké kapky na roztažení průdušek a v úterý máme přijít na kontrolu a kdyby se to o víkendu horšilo tak na kliniku na pohotovost.Prý nás dříve či později nemine alergologické vyšetření.Ale aspoň budeme vědět jestli je malej na něco alergickej atd.Říkala jsem dr,že máme péřové polštáře a on,že to klidně může dráždit(ale nenmusí to být jediné) takže polštáře asi poletí :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
No a homeopatika bych zkusila potom,jestli by to nebylo astma.Já jsem se našeho dr neptala jestli něco takového doporučuje,ale myslím,že né,když nic neříkal.Já našemu dr věřim,přijde mi fajn a rozumnej,ale jak píše zevi a prochi,člověk zkusí všechno pro ty drobky :wink:

zevi

minulý týden jsem byla u kamarádky,mají kousek od baráku takovou farmičku,jmenuje se to Toulcův dvůr a mají tam koně,prasata,králíky,kozy,kachny,krávu.Tak malýmu se to taky líbilo a nemohl se odtrhnout od kozy(od té co mečí,já nekojim :sweat_smile: )a pořád jí krmil trávou :grinning:
11. dub 2008 ve 13:46  • Odpověz
kam,
moc ti jako tetičce gratulujeme :slight_smile:

macej,
to je mi líto, ale ještě nebuď smutná a nedělej závěry, až co ukáže ta kontrola, s tím peřím je to fakt, že někoho to může hodně dráždit, teď jsou různé super protialergické polštáře a kdo ví co...
11. dub 2008 ve 21:01  • Odpověz
macejko, snad to nebude tak zlý, držím mocmoc palečky aby to byl jen planý poplach, ale kdyby se přece jen podezření potvrdilo, tak se to alespoň zachytí v počátcích... třeba se nevyhnete pravidelnému braní léků, ale to neznamená, že by to Fílovi bránilo v běžných klukovinách :wink: (můj bratránek astmatik je aktivní sportovec-fotbalista) ale samozřejmě strašně moc přeju ať je malý zdravoučký a v pohodě, bez takové nepříjemné diagnózy :slight_smile:
12. dub 2008 ve 13:03  • Odpověz
Macej: držíme palce, ať to astma není :wink: .
12. dub 2008 ve 13:40  • Odpověz
autor
nadzar kocky,
hlasime navrat od rodicu - super .. Pocasi vyslo .. Mala se vyradila ... Ale ted uspavani hodinu :angry: :angry: . Zuby, a taky to, ze je po tydnu zas jinde a po tydnu vidi tatu - tak se bez nej nehne. Jinak jsem zas presla na berle, protoze jsem zjistila, ze se mi to lip hoji, kdyz nechodim ... Takze tomu davam jeste tyden a uvidime...

jestli vas stihnu docist nevim ... asi na to nebude cas, ale neva :o)) az budu mit vic casu, tak se rozepisu. Packo
12. dub 2008 ve 21:31  • Odpověz
Já taky doufám,že se to nepotvrdí,ale i tak je hrozný,že má často záněty dých.cest.No uvidíme :wink: a děkuju :wink:
12. dub 2008 ve 22:50  • Odpověz
autor
macej,
tak to je mi lito, taky drzim palce. Manzel astma ma, tu lehci formu .. A za posledni 3 roky uz nebere nic .. Tak doufame, ze u toho to taky zustane ...

holky, ja jsem hotova ... Jsme uz vynervovani z ty moji nohy.
Dojeli jsme si dneska nakoupit a manzel mi umyl castecne nejaka okna, a vyluxoval ... Hodne mi pomaha, ale oba mame dost zatez na psychiku .. Tenhle tyden ma zase prijit slecna na hlidani, tak doufam, ze bude hezky pocasi.
Mejte se zatim packo.
13. dub 2008 ve 20:45  • Odpověz
maprisku,
radši si tu nohu opravdu šetři, ať jsi brzo zdravá, musím říct, že máš úžasnýho manžela, opravdu ti je oporou :slight_smile:

macejko,
taky držíme palečky :slight_smile:
13. dub 2008 ve 22:45  • Odpověz
Ovečky ahooooj :pensive:
Jdu vás jen pozdravit, nejel nám počítač a dneska se mi to podařilo rozchodit ale za cenu toho, že nemáme žádnou antivirovou ochranu :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Asi budu mít co dočítat co :confused: Jinak vás moc zdravím, jen jsem zahlídla že jste bublince přáli k narozkám, tak moc děkuju. Až začne ta naše krabice nějak normálně fungovat tak nahážu pár fotek. Hlavně je teda musím vypálit, nemáme vůbec vypálené fotky od r. 2005 a že by to byla docela velká ztráta :frowning2: :stuck_out_tongue_closed_eyes: , už jsem se fakt o ně bála.

Jinak včera jsme byli v zoo a musím bublináče pochválit, už chodíme i ven bez plínky, předtím jsme měli aspoň tu stahovací huggiesku, kdybychom nestíhali, ale už to dovede zadržet na delší dobu.

Doufám, že jste všichni v rámci možností v pohodě a ohlásím se, až mi to umožní náš pekelný stroj.

Tak papa :slight_smile:
14. dub 2008 v 09:58  • Odpověz
autor
jita2,
jo, je mi oporou dost velkou. A nekdy mam pocit, ze mam druhy dite :angry: , protoze neposlechne a neda si rict ... Zrovna ted si ji vzal ven - a nereagoval na to, ze mu v krosne usne, protoze jak vstava pred 7mou, tak musim it dva spanky ... Obcas jsou asi vsichni chlapi na zabiti :o))
15. dub 2008 v 09:01  • Odpověz
ahojte, no tady to nějak stagnuje... ale Mapris je zpátky, Dashak na nás koukla, bylo na čase holky, scházíte tu spisovatelky jedny, těšíme se na slohovky :grinning:

chtěla jsem se zeptat, máte pro prcky všechny ještě kotníčkové botky nebo už i nízké? já měla velké dilema, páč jarní i sandálky máme kotníčkové, ale chtěla jsem ještě nějaké na pískoviště, jenže všechny tyhle sportovní botky jsou nízké, tak jsem nakonec vzala takové šněrovací kotníčkové plátěnky... páč si myslím, že je asi lepší když je nožka trochu stažená, jenže ty botasky se mi zdály festovnější...

Kam, prosímtě, co je všechno třeba k připsání prcka do pasu? rodný list a ověření občanství? nebo ještě něco? krom mého pasu, do kterého ho chci zapsat :grinning: a kolik je poplatek?

čučím na netu a pořád špekulujem kam vyrazíme, zatím je to ve hvězdách :unamused: co se mi zalíbí, tak obvykle je odlet z Prahy a to jsem se zařekla, že v žádném případě, jednak by ta cesta byla daleko delší než let a navíc se děsím, že by jsme mohli uvíznout na D1 někde v zácpě a bylo by po dovči :rolling_eyes: a z Brna je ten výběr omezenější, to je nejčastěji v nabídce Řecko a přestože jsme zamilovali jejich kulturu i kuchyni, teď jsme tam byli 2x po sobě, tak chceme nějakou změnu (ale zase by to bylo jednodušší, pořád si jetě pamatuju, jak pozdravit, poděkovat, objednat si pivo... :sweat_smile: )

tak sa majte, jdu glančit okna, páč před Velikonocema jsem to jednak nestíhala, jednak byla kosa a hlavně, vůůůbec jsem na to neměla náladu (to se sice nezměnilo, ale už mám výčitky, že je to opravdu třeba :sweat_smile: )
15. dub 2008 ve 12:35  • Odpověz
Zevi: jestli už měl malý pas, stačí jen tvůj pas a rodný list. Platila jsem 50kč a můj pas si tam nechali do druhého dne, protože jak to prý do nich lepí, musí to dlouho schnout. My letíme do Řecka a už se nemůžu dočkat. Dávala jsi něco malému před letem na nevonost? Jak jsem koukala, letět by jsme měli po páté ráno, tak jsem na to zvědavá. A co Španělsko, tam je taky krásně.

Na okna kašlu, dokud nebude hotová fasáda, nesáhnu na ně a ta dřív jak za měsíc nebude :frowning2: .

Mapris: jak to vypadá s nožkou?

Botky už máme nízké.

Taky konečně máme pískoviště, včera taťka navozil písek a dneska je opět hnusně :angry: .
15. dub 2008 ve 13:25  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.