• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
autor
ahojte baby,

zevi,
manžel umyl teprve teď o víkendu po roce okno v kuchyni a v ložnici. Ještě nás čeká obývák a dětskej ... ale to asi zase o víkendu.

Venku je pěkně hnusně, ale známí mi vzali Terku na chvíli ven ... Tak doufám, že aspoň na půl hodky.

kam,
no, noha zatím vypadá tak, že to "snad" konečně srostlo - tak doufám, že to nezakřiknu. Na kontrolu mám jít příští čtvrtek, ale přemýšlím, že to prubnem už teď.

boty ještě nemáme, tak jako spousta jinejch věcí. Už jí jsou zas další body malý a potřebovala bych udělat na ní další nákup oblečení .. I když manžel se hrozí, protože teď furt objednávám něco přes web a je otrávenej, když musí pro balíky na poštu.... :grinning: :grinning:
15. dub 2008 ve 14:34  • Odpověz
Kam, dík za info :wink: na nevolnost jsem nic nedávala, jsem si říkala, že když mu nebývá špatně v autě, proč by mělo v letadle a úplně v poho... jen jsem mu při vzletu vrazila flašu aby pil a nezaléhaly mu ouška
to ti věřím, že se těšíš, určo budete spokojeni, je tam krááásně :dizzy_face:
Španělsko jsem měla v merku, konkrétně Mallorcu, ale to byly právě odlety z Prahy :unamused: takže bych to musela buď přehodnotit na pevninu a nebo se poohlédnout v jiné CK, kde by se letělo v přijatelném termínu z Brna, tož budeme uvidět :wink:

holky, jste zlatíčka, že taky nemáte myté okna, hned je mi z toho líp :grinning: stejně jsem zvládla jen jedno, protože smraďoch spal mimořádně krátce a s takovým asistentem u zadku toho moc neudělám, nejspíš bych děcko musela za chvíli buď tahat z kýblu, nebo řešit vytopený obývák (a nebo obojí dohromady :sweat_smile: )

Maprisku, tak tfuj tfuj pro štěstí, ať se ta noha skutečně hojí a můžeš zahodit berle někam hodně daleko :slight_smile:
15. dub 2008 ve 22:58  • Odpověz
autor
nazdarek holky,
jsem si dneska udelala radost. Byla jsem u kadernice, tak jsem krasna :o)) sice jsem prisla jako dobytek, protoze jsem se s berlem a rozplacla u jednoho panelaku, ale ten uces stoji za to :o)) Terku jsme nechali opet ostrihat na kluka, protoze to mela strasne dlouhy a husty a minuly tyden, kdyz bylo hezky, tak se pod cepici strasne potila. Takze ji to nechame dorust az na podzim.

A mame venku horni stolicky :angry: :angry: :angry:
16. dub 2008 v 10:47  • Odpověz
maprísku: tak se nám pochlub novým účesem.
16. dub 2008 ve 13:13  • Odpověz
Holky, teď jsem si všimla, že nám ty pitomý jézédáci dali za plot řepku, ježíš to bude smrad až po kvete :angry: .

Tak s manželem jsme si dohodli, že se mi k svátku rodina složí na kolo, tak v sobotu si ho jedu ke kamarádovi vybrat a rovnou koupíme sedačku a helmičku pro Ondru, tak jsem na něj a hlavně na sebe zvědavá. Budeme vyrážet do okolí na kole.
16. dub 2008 ve 14:52  • Odpověz
kam, super :wink: my teď taky drandíme pořád (no, teď teda ne, když je venku zas hnusácky, ale za pěkného počasíčka je to báááájo) už jsme prubli i pravý lesní terén, nejen pěkné silničky a pohodička :sunglasses: doufám že bude o víkendu pěkně a zase někam vytáhneme i našeho tátu
16. dub 2008 v 15:00  • Odpověz
taky bych se měla jít nakadeřit, cítím se poněkud zpustlá :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning:
16. dub 2008 v 15:02  • Odpověz
autor
kamhajek,
neboj, manzel bude vecer fotit malou, tak mu pripomenu at vyfoti i mne.

Terka je uz skoro 20 minut venku s hlidackou ... tak trnu, kdy prijdou ... :unamused:
16. dub 2008 v 15:55  • Odpověz
autor
holky, slecna na hlidani opet katastrofa, zase ji Terka venku rvala a pak usnula v kocarku. Nevim co s tim ... o Niki (tak se ta slecna jmenuje) prijit nechci. Asi na to budu muset jit jinak. Terka - po tom, co jsme se vratili od nasich - tak chce byt furt se mnou ... :angry: :angry:
16. dub 2008 ve 20:47  • Odpověz
mapris: tak to je mi líto, že se to hlídání zatím moc nedaří. Možná nejdřív zkusit jít s nima, aby si malá zvykla.
16. dub 2008 ve 21:28  • Odpověz
autor
kamhajek,
byla jsem, jednou ... Podruhe byla Niki sama, bylo to v pohode. Zacal byt problem po tom, co jsme se vratili od nasich. To vis, byli jsme tam tyden ... Byla v jinem prostredi a mama tam byla furt ... A jak jsme se vratili sem, tak kouka na vsechny prozirave. Na niki, vcera i na tetu se strejdou ... Uvidime pristi tyden. Podle mne to budem muset zacit zase se stylem "seznamovani" a pak - podle pocasi - s nima budu muset jit ven ... Niki je sikulka, snazi se ...
16. dub 2008 ve 22:57  • Odpověz
No holky kde jste?

Ondra zase začíná mít svoje zlobivé období, pořád se s ním o něco tahám a někde ho naháním,ách jó.Mnažel mi sehnal super PC hru, tak bych u toho vydržela do noci a ráno jsem jak praštěná. Jak nespím 7 hodin, nic se mnou není.

Mapris: tak ať se to brzy podá.

Holky pražačky, co takhle dát si spicha.
17. dub 2008 ve 13:09  • Odpověz
Ahojky holky :slight_smile: mě se po vás tolik stýská :frowning2:
Tatka dělá bakalářskou práci do školy ( huž aby jí měl za sebou fakt mě to už točí) tak když může sedí u noťase a já sem nemůžu, jak je hezky jsme celý dny s Kubíkem venku a maká se kolem baráku :unamused: plod před domkem už je hotov, teď ještě vzadu dvůr :confounded: do toho se chystáme na fasádu.....je toho dost...
Jinak nif mof nového, Kuba je zvířátko ale zlatý :grinning:
17. dub 2008 v 16:50  • Odpověz
autor
Nazdar kocky

mam dost. Dite vstalo v pet a ted mi tu jeste rici jak o zivot ... Nechce se ji spat. Pred chvili dorazil manzel, tak si vzal "sluzbu", ja jsme dneska nejaka groggy, jdu se najist a zapadnu brzo do pelechu ...

Jinak jsem byla dneska na bulovce, dle lekare to neni nic vazneho, jen pry trochu povolena tkan. Takze mi dovolil zacit chodit :o)) Tak doufam, ze to vydrzi na dlouho ...

kamhajek,
ja jsem pro srazek ... Dneska jsem zrovna mela jeden "neplanovanej" u sebe :o))
17. dub 2008 ve 21:00  • Odpověz
Kam, kde jsme? já jsem tady :sweat_smile: (až teď) bo mě ještě neopustila gruntovací mánie, tak jsem včera i dnes byla pilná jak včelička, všechno se mi blýská a voní :dizzy_face: takovou generálku jsem nedělala ani na Vánoce ani na Velikonoce a zase hoooodně dlouho nebudu :grinning: trochu jsem i stěhovala, přeorganizovala, takže to máme jiné, hezčí, prostornější, tak sedím a kochám se :dizzy_face:

mám dotázek na Jíťu, prosím, prosím, Jitule, ty jsi sem kdysi písla receptík na kotletky se sýrem a cibulí, byla to strašná mňamka, ale se mi úplně vykouřilo z hlavy co všechno tam ještě patří (tuším smetana... ) a najít to tu někde v hluboké minulosti bych asi nezmákla :wink: teď jsem si na to náhle vzpomněla a už se mi sbíhají sliny :sunglasses: tak snad se tu objevíš a vytáhneš mi trn z paty, ať to můžu o víkendu udělat :slight_smile:
18. dub 2008 v 00:54  • Odpověz
chjo, škoda že je pro mě Praha lán světa :unamused: ale snad v létě se tam s rodinkou na pár dnů vypravíme, třeba by se našel čas se alespoň s některýma vidět někde u kafe :slight_smile:
18. dub 2008 v 00:59  • Odpověz
ahoj maminy,:slight_smile:
můžu se vás zeptat, jak často jste přebalovaly v šestinedělí, po a teď? Počítaly jste na kolik vás vyjdou plenky měsíčně nebo zda se vyplatí používat textilní pleny? Díky
18. dub 2008 v 07:44  • Odpověz
autor
zevina,
zkus se podívat na ty receptiky z tlachani, treba to tam jita hodila.

lollaj,
ahoj, to je těžký určit. Ale většinou to tak vyjde zhruba na 6-8 plín denně. Já kupuju sleep & play, protože jsou dá se říct - aspoň pro mně - nejlevnější, ale teď mám větší dceru, tak kupuju pampersky, které víc poberou a na noc. Textilní pleny - to je celkem na stejno - zas vydáš za prášek, vodu a žehlení .... Takže rozhodnutí je na tobě, ale vyjde to celkem na stejno ...
18. dub 2008 v 10:38  • Odpověz
autor
holky,
taky když odešlete příspěvek, hodí vás to na první stránku???
:frowning2: :frowning2:
18. dub 2008 v 10:38  • Odpověz
Ahojky,
nahlídla jsem a snad i dočtu :slight_smile: .Koukám, že řešíte Pražský srázek.Jsem taky pro, určitě se přidáme :slight_smile: .

Poslední týden mě nějak tlačí čas.Přítel má dovolenou, tak pořád někde lítáme a doma se točím kolem nich.
Je to jednodušší, když jsem z malou sama, jsem na to tak zvyklá, že už se oba těšíme na zítra až půjde do práce :grinning: :grinning: .

zevi,
taky dělám krkovičku se sýrem a cibulí, ale smetanu tam nedávám.Jen to zaleju vývarem.A hodně, aby bylo hodně štávičky :slight_smile: .

Chtěla jsem toho tolik napsat a teď nevím co :fearful: Snad si vzpomenu....
18. dub 2008 v 10:48  • Odpověz
Ahoj, holky, moc zdravím, letem světem jsem přelítla, jak se máte. Začnu od zadu: Isáčku, chápu, jak to myslíš s tím chlapem doma. Já mám doma maroda.... V pondělí večer v práci ho píchlo v zádech, domů došel ještě skoro normálně, jen trochu kulhal (bolest mu vystřelovala do nohy). Ale v úterý ráno už nevstal, teda jo, ale normálně brečel bolestí, takhle jsem ho v životě neviděla (a že jsme spolu bezmála jedenáct let), jít mohl jen v hlubokým předklonu a nohu táhl za sebou. Tak jsem dala malýho mamce a vezla ho k doktorce. Dostal dvě injekce a neschopenku, má nařízený přísný klid na lůžku, nesmí sedět, chodit jen minimálně, jinak půjde do nemocnice na kapačky. Tak si to dovedete představit... snaží se ležet, ale už je celej rozlámanej, ukňouranej, sice už nemá takový bolesti a chodí už taky skoro normálně, ale ještě s námi asi nějakou chvíli doma bude... Všechno máme vzhůru nohama, nic není tak, jak jsme zvyklí... přece jen máme zajetý nějaký režim... no co se dá dělat. Stejně ho milánkuju :grinning:

Malej má do toho pořádnou rýmu. Naše druhá v životě, jinak mu nikdy nic nebylo (když nepočítám zánět ucha v pěti měsících) tak si dokážete představit, jak jsem z toho vyjukaná :grinning:. Ale zvládá to statečně, dokonce bych řekla, že to není tak hrozný, jako když měl tu první loni na podzim. Teče mu to víceméně samo, takže jen otíráme nosánek.

Macej, byli jste na kontrole kvůli tomu astmatu? Jak jste dopadli????

Kam, kolo si určitě pořiď. Já věřim, že Ondra bude z ježdění nadšený. Jakou jste vybrali sedajdu? Dopředu nebo dozadu? My jsme v pondělí skočili na kolo, že sfrnknem na poštu a hned zpátky řádit na zahradu, protože bylo ještě pěkně. No a představte si, že jsme píchli!! Jedu jedu a najednou mi to tak divně hodilo s kolem, úplný smik a za chvilku jsem cítíla, že mám asi prázdný kolo. A taky že jo. Samozřejmě to ještě nemám opravený :angry: , tak jsem úplně jak bez ruky, hrozně jsem si na to ježdění zvykla.

Mapris, tak co nožka? Radši to ještě šetři a berle moc nezahazuj. Přece jen není kam spěchat, když si to vydržela do teď, tak těch pár dní to ještě vydrž. Byla by škoda to uspěchat. JInak já si taky kooooonečně vyrazila k holičce. Mám to zase víc do blond jako dřív a hezkej moderní střih, tak jsem moc spokojená.
18. dub 2008 ve 13:13  • Odpověz
Ahoj Kočky, tak Ondrovi se spustila rýma, teď před spaním měl trochu zvýšenou teplotu, ale jinak je v pohodě, tak doufám, že to budou jen zuby :unamused: . Mamka(tchýně) je v nemocnici :frowning2: , včera jí otekla noha a strašně jí bolela, tak šla k doktorovi a šup do nemocnice na ředění krve kvůli trombóze. Před třemi lety na to umřela její sestra. Dnes jí dělají vyšetření a doufá, že jí snad pustí domů. Tak snad z toho nebude nic vážného, poslední dobou jsme byli všichni nějak moc spokojený a šťastný(ťuk, ťuk,ťuk na tu svojí hlavu dřevěnou).

Zevi: gruntovací náladu závidím, já se nutím, abych uklidila to nejnutnější.

Srázek můžu kterýkoliv dne kromě pondělí a teď ve středu půjdeme na půlroční prohlídku.
18. dub 2008 ve 13:13  • Odpověz
Lollay, tak začnu tím, že my používáme téměř od začátku a jsme s nima nesmírně spokojení "teskácký" plínky. Když byl malej mimčo, tak ze začátku to mohlo být tak 8 plín denně, nevim, kdy se to začalo snižovat, možná po půl roce, možná trochu později, ale určitě tak od osmi měsíců jsme na ca. čtyřech plínkách na 24 hodin. Plínky kupuju převážně, když jsou v akci. To je balík za 199,-. Jestli se nepletu, tak je jedno, jaká je to velikost, my teď máme ty největší, tak to je myslim 54 ks v jednom balíku a když jsou to ty menší, tak to je snad 68 ks v jednom balíku, už nevim přesně. Ale tyhle teskácký nám hrozně moc vyhovujou, jako jediný nám vždycky vydrželi celou noc a jsou za pár korun, ale kvalitou úžasný. Tak když to spočítám, kolik za ně dáme za měsíc: máme na den ca. 4-5 plín, 5 plín x 30 dní = 2,7 balíku, jeden balík = 199,- Takže na měsíc ca. 500-600,-
Řekla bych, že pokud nebudeš kupovat ty nejdražší plínky, ale najdeš si na trhu levnější přitom stejně kvalitní variantu, můžeš počítat s touto částkou. Sice když je mimčo menší, tak spotřeba plín je vyšší, ale zase menší plínka je levnější, než ta větší, takže se budeš pořád pohybovat víceméně ve stejných částkách. Takže asi tak, kdyžtak se ještě klíďo zeptej :wink:
18. dub 2008 ve 13:25  • Odpověz
Kam, to mě mrzí s mamkou. Taky jsem si všimla, že jak je člověk spokojenej a připadá si šťatnej, tak vždycky přijde nějaká ťafka! Snad to bude dobrý a brzy vám ji pustí domů. Hlavně, že hned "utíkala" k doktorovi a ten neváhal a poslal ji do nemocnice. Není na co čekat, kor, když už v rodině něco podobnýho bylo, tahle tromboza to je pěkná zákeřná mrcha :frowning2:

Tak vy taky rýmujete? My taky.
Dokonce se nám tím snížilo kojení na jedno kojení denně. Už jsme kojili jen 2x za 24 hodin - jednou v noci a pak okolo šestý, půl sedmý ráno, že se ještě uspal a spinkal dál. Tak teď kupodivu noční kojení ustalo, protože jak nemůže dýchat, tak se dusí. Ale ráno jsem ho musela už přiložit, protože jsem měla levou kozenku jak balón (jsem ani netušila, že se mi ještě tolik tvoří mlíka :grinning: )
18. dub 2008 ve 13:39  • Odpověz
Prochi: sedačku nejspíš kvůli bezpečnosti dozadu, nechám si poradit v obchodě. Obchod patří kamarádovi a já mu věřím, že by nám neporadil něco špatného.

Manžela je mi líto a upřímně neumím si představit mít na starosti ještě chlapa :wink: .
18. dub 2008 ve 13:39  • Odpověz
Kam, upřímně ani bych ti to nepřála, mít na starosti ještě chlapa....... :grinning: :grinning: :grinning: Je to vopruz :zipper_mouth: :zipper_mouth: :zipper_mouth: :grinning:
18. dub 2008 ve 13:41  • Odpověz
Ahoj kočky,

já se pos...napsala jsem vám román a zase se to nezkopírovalo,chjo :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

Takže znova,ale jen ve zkrácené verzi.byli jsme v nemocnici,od úterního večera do včerejška.v úterý jsme šli na ko k našemu dr a on pořád slyšel na průduškách nějaké pískoty tak nás poslal na kliniku do vinohradský a tam že nás odešlou na alergologii.Jenže jaksi dr na alergo má nejbližší volný termín v červnu.Takže dr na ambulanci říkala,že opravdu poslechovej nález tam je a stříkla malýmu ventolin dejchadlo,jenže to koc nezabralo ta říkala,že by to chtělo intenzivní inhalace a že nás přijmou,aby jsme nemuseli pořád jezdit tam a zpátky.takže jsme jeli domu sbalit věci a pak zase zpátky asi šest.Ještě ten den jsme měli dvě inhalace a dejchadla,Ventolin na roztažení průdušek.ve středu měl malej inhalace 5krát denně a ještě dejchadla a včera čtyřikrát a Ventolin 3krát.A odpol přišla dr d tím,že jestli chceme tak nás pustí,ale musíme přijít další den na kontrolu,tak jsem řekla,že jo.půjčili ná dejchadla,ještě před odchodem byla inhalace a pak jsme jeli domu :dizzy_face: No a dneska jsme tam jeli dopo na kontrolu,tak dr říkala,že už nic na průduškách neslyší,jupíííí.Ještě jednou jsme inhalovali,vrátili jsme dejchadla s tim,že budeme ještě přes víkend dávat Ventolin v sirupu preventivně.
Tak jsem zaplatila za nás oba 300 peněz,poplatky děs,ale jinak to šlo i jídlo bylo celkem dobrý.Fíla tam byl s dětí nejstarší,byli tam spíš mimča,drobečci malý a už v nemocnici,no my víme svý :rolling_eyes:
Spíš bych řekla,že Fíka to tam bavilo,měli tzam dost hraček a hlavně výtah,kterej ho bavil asi nejvíc.Měl tlačítko nízko a Fík ho pořád přivolával a měl děsnou prču z toho,že se otevřely dveře,já jen čekala,kdy do něj nastoupí a někdo ho přivolá,to by bylo :sweat_smile:
18. dub 2008 v 15:08  • Odpověz
jo jinak se srázkem taky souhlasim :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

A ještě k té nemocnici.fíla tam chtěl pořád dudlíka takže teď se ho nemůžeme zbavit,jsem zvědavá,kdy ho to to omrzí,asi nikdy :sweat_smile:
18. dub 2008 v 15:11  • Odpověz
autor
nazdar holky,

prochi,
no, noha zatím dobrý. Snažím se na to občas šlápnout a nepřehánět. Berle jsou pro jistotu v ložnici a stejně jsem už nějakou dobu chodila po hraně nohy - což jsem měla povolený. Taky se bojim, neboj.
A chlapa doma - nezavidim ... Ja jsem za posledni dobu, co je doma - na nej obcas protivna ... Protoze vsechno je jinak a nedodrzuje pravidla, ktery ja z terkou mam...

kamhajek,
jo jo, tromboza, to je fakt svinstvo .. Mně se díky ní 4.4. podruhý narodila sestra :frowning2: :unamused: . Museli jsme jit vsichni na vysetreni, ale jsme v pohode... Ma to jen nejmladsi po nasem tatkovi.

holky ja mam dost. Ted jsem pred 15ti minutama uspala malou. Pul hodiny ricela - a to jsem tam chodila ... Mi ulitly nervy a dala jsem ji na zadek, asi 3x, ted z toho mam hrozny vycitky svedomi. Je od rana strasne rozdovadena a zlobiva. Vim, ze to jsou asi zuby, davam ji na noc homeopatika, a diky nim je klidnejsi, na dnesek je ale nemela, protoze dosli a je to sileny ... doufam, ze uz pristi tyden budu moci jit ven aspon jako doprovod ..
18. dub 2008 v 16:03  • Odpověz
Mapris: jestli projde zákon co naši vládci chtějí, tak jsi plácnutím přez zadek spáchala trestný čin :grinning: . Oni ty blbouni, fakt nevědí do čeho píchnout, tak řeší potraty a fyzické tresty. A to by chtěli přidat :angry: .

Tak mamka bude v nemocnici přez víkend.
18. dub 2008 ve 21:04  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.