• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
macejka,
tak to je dobře, že se to Filípkovi nepotvrdilo, snad to bude fakt dobrý.Moc držíme palečky.
Je lepší že máš aspoň už klid i když jste museli být v nemocnici.
Natálka mu posílá milion pusinek :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: .

mapris,
z toho, že jsi ji plácla bych si absolutně nic nedělala.To je u nás na běžným pořádku.
Jestli nechceš aby ti dítě přerostlo přes hlavu, tak je potřeba být přísnější.
Já nejsem zastáncem mlácení dětí hlava nehlava a týrání a tomu kdo to dítěti udělá bych to vracela a o 100krát víc, ale zas neuznávám řvát na dítě neustále ne ne ne to nesmíš.Teď už moc dobře vědí, že nesmí a rozumí, tak když to udělá a jednou ne nestačí, tak ji plácnu.
Ale u nás fakt hodně zabírá to, že když se vzteká a něco chce tak se ji snažim upozornit na něco jiného a ona na to pak rychle zapomene.
18. dub 2008 ve 21:38  • Odpověz
autor
isacek,
tak s odvedenim pozornosti mam taky zkusenosti, to je nejlepsi ....

kamhajek,
nestras ... Fakt, oboji veci se daji zneuzit, fakt maji prd co na praci. Meli by schvalovat co je potreba ...

Manzel vcera nebyl doma, tak jsem vytuhla po 10ty, mala se vzbudila kolem pulnoci na mliko, pak pred trictvrte na sest to na mne zkousela - tak jsem si sla lehnout k ni, pak jsem ji pochovala a ausli jsme spolu a vstavali jsme v pul 8my ... Pohoda ... Ale jen diky homeopatikum - bez tech by to neslo, asi fakt rostou zuby, ale nevim jaky :unamused: :angry:
19. dub 2008 v 15:18  • Odpověz
Macej: tak super, že jste to v nemocnici zvládli.

Tak už mám kolo a kráásnýý i se sedačkou, vezli jsme Ondru z obchodu už v sedačce a ¨vypadal mocinky spkojený. Někdo zvoní musím letět.
19. dub 2008 v 15:28  • Odpověz
Ahojky,

tak jsme se před chvíli vrátili z Motola.Malá měla včera zas od rána vysoké horečky a neustále plakala a
nechtěla se nechat přebalit a nenechala si sáhnout v okolí podbřišku.Tak jsme ji večer, když i po zábalech měla 39 odvezli do nemocnice.Má zánět močových cest a máme anitiotika.
Ptala jsem se doktorky jak k tomu přišla, tak prý se to u holčiček stává.Lehce se jim tam něco zanese, třeba i ze stolice a nebo i z plavání.Ještě že jsme hned jeli, má to tak hodně, že už by to šlo nahoru do ledvin a už by ji museli dlouhodobě hospitalizovat.Poznala jsem to hlavně díky tomu, že už chodí na nočník a ta moč strašně zapáchala a měla divnou barvu.Nejdřív jsme si mysleli, že jsou to zas nějaké špatné plíny, ale nočník nám odhalil pravdu :grinning: .Nesmí nic kyselého, štavy, džusy a ovoce.
Museli jsme platit dnes i včera za vyšetření, jako pohotovost tak to bylo hned 180,- plus za recept.
Chápu to u dospělých, ale to , že i ty děti musí platit to je fakt hnus.A to jsme navíc čekali než nás vezmou hodinu a půl, kdyby se tím to zdravotnictví aspoň zlepšilo, ale bohužel je to stále stejné!!!
20. dub 2008 ve 14:29  • Odpověz
isacek, teda, a kde to malá chytla?Na plavču?
To placení je děs, ještě že můžete být doma :slight_smile:
Dítě má období, že po mě stále leze a nemůže beze mě nic :grinning: je to bomba, musím si na to jít na dva dny ,,odpočinout,, do práce :grinning:
a spaní, no sranda, malá jedla asi v 21 hod, pak o půlnoci,pak jsem jí odmítla dát najíst a jedla asi v 5 hod, budí se klidně co dvě hodiny a jak nedostane mlíko, je běsná :confounded:
holky, máte starší děti, jak odnaučit to noční krmení-buzení.děkuju za radu, bezradná matka
20. dub 2008 ve 14:37  • Odpověz
autor
isacek,
jezisi chudak naty .. Koukam vy mate ale smulu, to je mi lito ...

sylvar,
ja bych malou toho mlika nezbavovala.... Je neco jako nase Terka - proste ho miluje. Taky jsem ho zkousela odnaucit, ale proste si v noci sedne, rve a ukazuje smerem ke skrince, kde mam mliko ... Prijde cas, kdy ho prestanou pit .... A sofie je jeste mala. Terka mela dve mlika jeste tak ve 14ti mesicich, pak jsem ji ho rano prestala davat.... - Teda pochopila jsem, ze mate umely mliko?

My mame ted krizi s uspavanim. Musime byt u ni, dokud neusne. Vcera spala pred obedem hodinu, odpo jsem ji chtela dat v pul 4ty, aby spala vecer - a to byl rev ... Vytuhla mi v kuchynsky zidlicce v pet hodin a probudila se v 6, manzel ji pak uspal po 21ty hodine. Jak to mate s uspavanim prcku? Musite u nich byt? A nechavate je nekdy doslova "vyrvat". U nasi jsme to vecer zkouseli - ricela tak, ze jsme se bali, ze prijdou sousedi. A dneska pres den sla spat pre 13tou hodinou, jenze usnula v blby poloze, tak ji manzel sel pred 14tou narovnat, a to byl konec, slecna vstala a hotovo ... Jsme z ni hotovy ... V noci spi uz celkem v pohode. Knoura ale od sesti, tak k ni musim jit, pak ji vzit na sedacku co mame v detskym a to vydrzi do pul osmy. .. Nemame naturu na to ji nechat vyrvat, i kdyz nam asi nic jineho nezbyde ...
20. dub 2008 v 15:47  • Odpověz
já jsem teda nekojila od 3 měsíců vůbec, protože jsem neměla mléko, tomíkovi jsou dnes 2 roky, jí normálně a v poledne ještě dostane po jídle mléko a večer taky.Ale jinak od nějakého roku už se mi na noc vůbec nebudil, že by měl hlad i ráno, teda určitě se vzbudil, já začala dávat na noc vyšší dávky mléka a tak se nebudil a pak se to dostalo do normálu, ale od roku tedy večeří s námi normálně i když jasně, že nesní celej talíř..
20. dub 2008 v 17:03  • Odpověz
Sylavr,
To právě přesně nevíme jak to chytla :frowning2: .
K tomu nočnímu mlíku, půlroční dítě už by mělo vydržet celou noc bez mlíka, ale taky bych jí ho ještě ve vašem věku ještě nechala a ještě počkala.Ale my měli ten stejný problém, malá ještě donedávna vyžadovala mlíko v noci.Tak jsme to vyřešili metodou nechat vyřvat, protože už jsem takhle dál nemohla, budila se několikrát za noc a chtěla mléko.Trvalo to asi čtyři dny a teď už ho nevyžaduje, ale byl to boj kdo s koho:o).
Tak držím palečky :slight_smile: .
20. dub 2008 v 17:52  • Odpověz
autor
nazdárek holky,
chci se zeptat, dáváte už dětem dva chody? A která dáváte po obědě mlíko??? Asi ho budu muset zavést ... Terka přes den spí max. hodinu a vytuhne - už druhý den - po pátý večer a vstává v půl šestý ... Večer uspávat je fakt krize ... Tak si říkám, jestli odpoledne nezařadím mlíko ... Fakt už nevím co ... Vyřvat se mi jí nechce nechat ... nemám na to "uši".
20. dub 2008 v 18:13  • Odpověz
kam,
všechno nejlepší k dnešnímu svátku :slight_smile: .Hlavně zdravíčko, lásku a štestíčko :slight_smile: .
20. dub 2008 v 19:01  • Odpověz
já dávám od roku, snídani, oběd , večeři (vařím pro všechny jedno jídlo), v poledne ještě když jde spát tak dám mléko a večer do postele taky ještě mléko.se spaním to , ale myslím nemá nic společného..myslím, že mléko rozhodně nevadí :slight_smile:
20. dub 2008 v 19:04  • Odpověz
my snídáme kolem půl deváté deváté 180ml activii, v poledne, teda kolem půl jedenácté chodí spát na půl hodiny až hodinu,dávám mlíko, pak jdem ven na dvě až tři hodiny, po druhé, v půl třetí svačíme banán, jogurt, kaši, jak kdy, někdy chleba s máslem nebo lučinou nebo máslem a sýrem tvrdým, miluje ho, hlavně madeland :dizzy_face: , kolem čtvrté až půl páté chce spát, buď v koočárku venku nebo v postýlce, někdy dám mlíko, někdy jen napít čaje,v půl sedmé kaše, většinou sní málo, tak jí udělám ještě dávku do flašky a dostane ji před spaním, bez flašky večer neusne, kolem 21hod,jenže sní málo, víc jak 150-180 ml do ní nedostanem,pak se budí kolem půlnoci, dostane mlíko, vypije 120ml, pak se budí stále,dám dudu nebo čaj, ale ona chce mlíko :grinning: už ji jen tak neoblbnu, někdy stačí jen pochovat, pak jí v 445 nebo před šestou, jak kdy,ale do té doby se budí co 2 hodiny...
mapris, máme UM od 3.měsíce :slight_smile:
uspává tatínek, já nemám nervy, malá v 20hod jde do postýlky, sama chce,mne si oči, tak ji tam dáme, hodinu řádí jak divá, skáče ze strany na stranu, ode dneška si stoupá v postýlce,tak bude asi veselo.Padne 21 hod a padne vyčerpáním :grinning:
20. dub 2008 v 19:33  • Odpověz
Jak to tady tak čtu, tak mám svaté dítě a mažela(toho manžela píšu pod nátlekem :grinning: , stojí mi za zády) Noční mléko nevyžaduje přibližně od osmého měsíce. Kolem osmé jde do postýlky, přečteme pohádku a jdeme. Někdy jdeme ještě podat dudlíka, ale usne sám, stejně to probíhá i po obědě. A poslední týden spí do osmi i půl devátou( s tím, že koĺem šesté dostane sunar ).

Mapris: ještě pořád dávám jen jeden chod.

Išáčku: chudinka malá, to máte trápení :frowning2: .

Tak dneska jsme zkusili nové kole a Ondra byl nadšený, cestou jsem mu zpívala a ve stínu jsem viděla jak si tancuje ručičkami, je to broučínek.
20. dub 2008 ve 20:55  • Odpověz
ahoj kozenky moje,
nemám moc času, tak jen zdravím, přijela jsem z relaxačního víkendu s holkama a jsem super zregenerovaná :slight_smile:

mapris,
dva chody bysme nezvládli, když sní polívku, má dost, nebo jen druhé, jak kdy. Třeba jí druhé dávám až se vyspí. Mlíčkem se uspává, takže po obědě, po nějaké pauzičce, dám trochu mlíčka na uspání. :wink:
20. dub 2008 ve 22:04  • Odpověz
Ahoj holky :wink:

Isacek

teda,chudák Naty,beruška,to muselo ale děsně bolet,já měla zánět močáku,když jsem byla malá několikrát a ležela jsem kvůli tomu v Motole.Je to hrozně bolestivý,snad naty tak netrpí bolestí.ještě že jste na to přišli včas.Držíme palečky,ať se toho co nejdřív zbavíte,ať rychle zaberou antibiotika :wink:

sylvar

náš malej taky ještě pije v noci mlílko(nutrilon),budí se kolem třetí někdy i jinak,ale jednou za noc mlíko má 120 ml a pak zase ráno a to už pije 210ml.Já bych to malý taky ještě neodbourávala,někdy je to náročný,ale mlíčko je zdraví a buď ráda,že ho pije.A nebo pokud ho neodmítá přes den a chutná jí tak zkus metodu jak píše Isacek,nechat vyplakat.takhle to udělala moje kamrádka s nočním buzením na čaj a dudlíka a taky to trvalo čtyři dny,ale pak byl "klid".

mapris

já taky dávám jen jeden chod a i ten Fíla sotva sní takže dávat polívnu i další jídlo by bylo zbytečný,vyhozený peníze i ztráta času s vařením.Dávám buď polívku nebo hlavní jídlo.

odpolední mlíko-donedávna jsem ho Fíkovi dávala pravidelně,když šel po obědě spát tak jsem mu dala ještě mlíko,ale teď poslední dobou mu ho nedávám pravidelně.jen když třeba nechce usnout tak mlíko většinou zabere a nebo když se nedotkne oběda tak mu dám na spaní mlíko,a někdy i když oběd sní,prostě jak kdy.malej má mlíko taky moc rád(naštěstí) :wink:

večerní uspávání--Filipa musim uspat jedině já,tátu většinou nechce a řve dokud nepřijdu já.Dokonce i když večer dopije v postýlce mlíko tak chce podat lahvičku mně a taťkovi ne.Prostě je to mamánek(aspoň v tomhle)
no a usínáme tím stylem,že po devátý začne říkat hají hají tak jdeme do postýlky,dám mu mlíko a on potom ještě chce z postýlky ven a chce blbnout a usíná kolem půl desátý-desátý :sweat_smile:

Holky jak jste na tom s nočníkem,Malej čůrá většinou ráno po probuzení a pak ještě občas během dne třeba po odpoledním spaní a během odpoledne.už jsem koupila pár slípků a čekám až se víc oteplí a začnu metodu dashak-dám slipy a budem vychytávat čůrání během celého dne.Jsem na to zvědavá :confused:
20. dub 2008 ve 23:36  • Odpověz
Sofi papala v 20,30 v 2,30 a v 5,45, docela spokojenost

macejka, my ještě na nočník ne e, zkoušeli jsme, probulela to, tak počkáme, teda jednou se vyčůrala, koukala jak zjara,ale pak to už nechtěla, hrozně pláče, tak fakt počkáme, dost známých říkalo, že začalo ve 2- 2,5 roce a rovnou na záchod,tak nevím
21. dub 2008 v 09:32  • Odpověz
nazdar cácorky, tolik příspěvků, kdy jste tu všechny byly? :confused: :sweat_smile: já nějak nestíhám...

Isacku, Natálky je mi strašně moc líto, pipka malinká, pořád máte nějaké trápeníčko :frowning2: snad už to bude dobrý, stejně tak Macejka s Filípkem a ostatní zarýmovaní marodi :wink:

s tím placením u dětí je to fakt mazec, hlavně když si představím takové nedonošené dvojčátka, co "dozrávají" v inkubátoru řeba i přes dva měsíce, to musí být teprv pro rodiče nářez :unamused: a obvykle je pak provází řada dalších zdravotních problémů, vyšetřeních a kontol... chápu, že taková zdravotní péče je strašně nákladná, ale podle mě by poplatky pro dětičky minimálně do jednoho roku měli zrušit

Sylvar, u nás se noční buzení na mlíčko zrušilo samo kolem 18-ti měsíců, ale pořád kojíme, takže jsem to nehrotila, prostě ta doba, kdy začal spávat celou noc přišla sama :slight_smile: a pokud se náhodou jednou za čas vzbudí, dostane kozenu :sweat_smile: a spokojeně chrupká dál
a i jinak já bych rozhodně na nějaké metody 5-10-15 neměla nervy, někomu to zřejmě zabírá, ale mně se to dost příčí, mám celkem klidné dítě, které pokud brečí, tak má k tomu závažný důvod a nemám pocit, že by někdy pláče zneužíval jako prostředku, aby dosáhl svého, takže tak :wink: přesto tuhle metodu doporučovala někde i dětská neuroložka, já to tak necítím, v tomhle se prostě řídím intuicí, to raděj vezmem malého k nám do postele, protože nám to tak vyhovuje, ať si v moudrých knihách píší co chtějí, je to u každého určitě strašně individuální a pro nás to žádná zátěž není (ani ten ušitý bič, jak s ním všude straší :sweat_smile: ) za důkaz právě považuju to, že se prcek přestal budit a chrupká sám ve své postýlce až do rána

Maprisku, dva chody obvykle nedáváme, ale záleží jak kdy, pokud má táta práci poblíž a přijde domů na oběd, tak žížalka si většinou dá s náma polívku, až vyprovodí tátu ze dveří tak jde spinkat a až pak má svůj obídek :slight_smile: dvě jídla by asi nezvládl, protože zrovna ukázkový jedlík nikdy nebyl a není (i když teď už je to krapet lepší)

Kam, opožděná gratulace k včerejšímu svátku :wink:
že je to na kole super? my si to taky užíváme, jak je počasíčko, hned šlapeme do přírody :slight_smile:
(mimochodem, jsem se v pátek nasmála, páč jsem sotva přijela od našich a MM hned vyzvídal jak se vyskytla ta neznámá Marcelka na našem ICQ s kým že si to píše :grinning: )

Macejko, u nás byl dlouho nočník na bodu mrazu, tzn, že tam malý nechtěl být za žádnou cenu, neuseděl tam, prchal... :frowning2: pak nastalo zlepšení, že párkrát zahlásil že "tatáš" (kakáš :sweat_smile: ) jenže pak jsme měli problémy s pitím a tím pádem i veliké trápení s kakáním, to se prcek zasekl, asi si nočník spojoval s tou zácpou a že to bylo nepříjemné, tak jsme to nechali plavat a teď se v poslední době dostavuje úspěch alespoň s čuráním :slight_smile: pravidelně posazujem zatím jenom před spaním, ale za to úspěšně (ťuk ťuk ať to nezakřiknu) je vidět, že už to má v hlavičce ujasněné, řeknu mu ať čurá, je vidět že zatlačí a buď si po akci rovnou stoupne a kontroluje výsledek :grinning: nebo aspoň na dotaz jestli čural řekne ano :wink: takže je asi ideální doba frekvenci nočníkování zvyšovat
21. dub 2008 v 15:59  • Odpověz
zevi,my vyřvat nenecháváme ani náhodou, naše malá teda to na nás zkouší :sunglasses: jen se prostě budí,ale co nadělám, snad bude líp a sama přijde na to, že je fajn spát celou noc, jen já z toho budu nervní a nespat :grinning:
my nekojíme, takže u nás na uklidnění jedině flaška :wink:
gratulace k úspěchům s nočňajzem :slight_smile:
21. dub 2008 v 19:28  • Odpověz
Děkuji moc za gratulace k svátku.

Zevi: mě v pátek chvíli trvalo, než mi došlo, že si píši s tvým manžílkem, to víš blondýna :grinning: .
21. dub 2008 ve 21:32  • Odpověz
mapris,
já taky dva chody nedávám.Nesní mi pořádně ani jeden natož dva.Vždy jen pár lžiček a konec :angry: .
Já fakt nevím proč tak s tím jídlem zlobí, skoro každý den ji vařím a uplně zbytečně.

zevi,
píšeš, že jste měli problémy s kakáním.Máte je stále nebo už ne??
Malá má veliké problémy už od mala.Kaká jednou za čtyři dny a to s velkým usilím.dostali jsme na to i léky, ale
ty skoro vůbec nepomohly.A to malá pije fakt hodně.Ale moc toho nesní, tak si říkám, co by měla taky
kakat, když nic pořádného nesní a mlíčko asi pořádně stráví.Ale kamarádky klučina je taková žížala, taky papá strašně málo, ale kaká i dvakrát denně.Tak v tom to asi nebude
21. dub 2008 ve 21:37  • Odpověz
mapris,zevi,sylvar

my teda taky vyřvávat nenecháme.malej sice vyžaduje mě u usínání,čtu pohádky nebo zpívám,někdy usne i tak bez "ničeho",ale musim tam být.Kdybych odešla tak začne brečet.Je to sice někdy náročnější,když usíná až kolem desátý,ale nemám srdce ani nervy na to nechat ho vyřvat

kam-já se také opožděně přidávám :sweat_smile:

iso-jak je Natálce,je to lepší?

Ve čtvrtek bysme chtěli jít s kamarádkama a dětma do zoo tak snad vyjde počasí a hlavně doufám,že už bude Fík oki.Má ještě rýmu a je zanudlenej a stéká mu to do krku a dráždí ke kašli.My se tohop snad nezbavíme.Za 14 dní jsme objednaný na tu alergologii,ale jak takhle malej nudlí,spíš jsme "případ" pro ORL :frowning2: :sweat_smile:
21. dub 2008 ve 23:05  • Odpověz
isacku, problémy s kakáním-no jak se to vezme... normální je pro nás stolička ob den i ob dva dny a někdy i dýl (a to jako mimi byl vyloženě kakací typ, vaječinu měl při každém kojení, třeba i 6x denně :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) a to se dá říct, že pije vcelku dost, kolem toho litru, denně jogurt, banán, jablíčko i další ovoce... takže stravou to nebude (ale taky toho jinak moc nesní, tak si říkám z čeho, že)
zácpa ho trápila hlavně v době kdy se nám rozbila flaška s cuckem a zvykal si na hrneček s pítkem a tvrdě stávkoval, vypil sotva čtvrt litru, ale to potom u tlačení i brečel a já pomalu s ním :frowning2:
takže teď je to tak, že když vidím že zatlačí, radši ho nechávám v klidu, počkám jestli bude kulich nebo ne :sweat_smile: a nestresuju nočníkem, protože i tak je to někdy vyjde až na několikátý pokus

kam, my tak mateme společné známé často :sweat_smile: jenže MM se tam připojí stejně jednou za 100 let, tak jsem mu to začala převážně užívat já (operuju s tím, že si nebudu zakládat své ICQ, když on už určo zapomněl přihlašovací heslo a ještě by jsme přišli o všechny kontakty :grinning: )

ještě jsem něco chtěla, ale se mi to asi vykouřilo z hlavy... asi za to může pokročilá hodina :sweat_smile: takže příště :wink:
21. dub 2008 ve 23:56  • Odpověz
luci,
už lépe.Dneska už byla bez teplot a moč už ji nezapáchá.
Ty ATB fakt zabrali rychle.Ve čt.jdem na kontrolu tak uvidíme.
Když budou pr.týden Naty i Fíla v pořádku, měli už by jsme se domluvit.Ať vám to konečně můžu dát :slight_smile: :slight_smile: .

zevi,
malá taky pije hodně i má každý den ovoce a stejně při kakání trpí a pláče.
Doufám, že už to nebude mít chronický, kolikrát tlačí i půl hodiny a to celou dobu stojí na jednom místě
a ani se nehne :fearful: .
22. dub 2008 v 00:24  • Odpověz
autor
nazdar holky, nestíhám, jsem na mrtvici ... Od neděle jsou nervy , snažíme se malou "naučit" spát zase samotnou, vysvětlujeme jí, že jí máme rádi, ale že se musí naučit zase spinkat.... Řve jak tygr - má výdrž. Chodili jsme tam každých 5 minut, ale je to čím dál horší, v neděli to vydržela 1,5 hodiny, včera 45 minut, dneska spustila v půl 4tý ráno poté, co vypila mlíko ... Drásá nám to nervy. Rozhodli jsme se "vydržet" do středy, pak holt zase najedem na to, že si k ní sednem a hodinu budem sedět, dokud neusne ... Zrovna před chvílí se probudila po 35ti minutách spánku - to je sakra málo, tak tam zas řičí .. Už jsem volala kamarádce, jestli s tím nemá zkušenosti ... Máme dost, ale když jsme se do toho "pustili", tak nechceme jen tak skončit ...

Jinak už "chodím". Dneska přijde zase Nikola a půjdem všechny tři ven. Já už si byla i v sobotu nakoupit tady v delvitě. Noha bolí, na boso šlapat ještě nemůžu ...
V sobotu jsme koupili golfáče - Cam portofino. Strašně se mi líbí, tak je chci neska vyzkoušet .. Jen doufám, že nebude lejt, jako dopo .. Včera jsme byli kvůli rýmě doma, dneska je to už lepší, tak chci vypadnout ven ...

isacek,
jak jsi to měla s Naty a uspáváním, taky jsi jí nechala "vybrečet". Jak dlouho???
22. dub 2008 ve 12:49  • Odpověz
Čus bus, taky nestíhám, tak uvidím, co stihnu napsat...

MAPRIS, tak jestli tě to trochu utěší, tak v krizi s uspáváním nejste sami!! My jsme měli vždycky už od miminka pohodový uspávání, k tomu jsme před ca. třemi týdny zrušili kojení na noc, sice nikdy neusínal u prsa, ale mlíko vyžadoval a já to chtěla pomalu odbourat. Podařilo se to parádně, spát šel po půl osmý, vzal si bagr a autíčko, pustili jsme chůvičku, zhasli... ještě pár minut bylo slyšel, jak si tam vypravuje a za chvíli sám usnul. Stejně tak to probíhalo v poledne. Ale v pátek večer najednou hrůza, bagr vůbec nechtěl, auto letělo z postýlky hned za pitíčkem a řval a řval a řval. Střídali jsme se u něj s manžou, zkoušeli si lehnout s ním na postel, vyprávět, zpívat, vždycky vydržel chvilku a pak zdrhnul z válendy a mašíroval si to do obýváku. Nakonec jsme ho nechali řvát v postýlce. Můžete si klidně myslet, že jsme zrůdy, že ho necháme vybrečet, ale kdybych věděla, že ho něco bolí, trápí, má hládek... tak ho v žádným případě nenechám, ale tohle byl vyloženě řev, že se vztekal, že spát nebude a zkoušel, co vydržíme. V sobotu večer se to opakovalo, uspávání tentokrát trvalo "jen" hodinu. Ale v neděli to byl vyloženě rekord, opět nic nezabíralo, zkoušel tam s ním ležet manža, já, nabízela jsem mu kozenu, nic nechtěl, jen vymýšlel, jak zdrhnout z válendy. Opět jsme zkoušeli nechat ho vyvztekat v postýlce, ale neusínal, až jsem si ho vzala v deset hodin do ložnice, zalehla pod peřinou, aby se nemohl hýbat a za dvacet minut (skoro v půl jedenáctý) konečně usnul! Včera jsem byla cvičit, přišla jsem po osmý, manža s ním ležel opět v pokojíku, tak jsem ho vystřídala, "vnutila" malýmu prso, protože předchozí noc jsme kojili jen jednou z levýho a já měla pravý už nalitý k prasknutí, a usnul už po půl devátý. V poledne dneska úplně v pohodě, vzal si milovaný bagr, otočil se na bříško a za chvilku byl tuhoň. Tak doufám, že se to upraví zpět i večer...
Jinak k metodě 5,10,15: u nás to nejde, protože když se vzteká a řve, tak chodit tam každých pět minut, ho ještě víc rozdráždí, než když tam nejdem vůbec.
22. dub 2008 ve 13:54  • Odpověz
Tak jsem vás ještě stihla letem světem pročíst...

Macej, tak koukám jak puček, že jste skončili s malým v nemocnici :frowning2: Jsem moc zvědavá, jak dopadnete na tý alergologii... A z dudlíku si nic nedělej, do dvou let mají na něj prťata nárok a na podzim ho spolu můžete hodit rybičkám do řeky, nebo mravenečkům, nebo ho hodit do popelnice a počkat až pojedou popeláři a zamávat mu... nebo holt pozvete čerty a dáte ho čertovi :wink:

Isáčku, tak to je mazec s malou, chudinka malá :frowning2: . Naši známí mají dvě holčičky a ty na to trpí hodně od malinka. Taky jsem někde četla, že se to velmi lehce zanese z plínky a člověk může být sebeopatrnější. Hlavně že na to rychle přišli a hlavně, že vám antibiotika rychle zabrala. S těma poplatkama je to příšerný, já o tom ani psát nemůžu, protože bych vzteky až brečela. Hlavně jak se ted všude chvástaj, jak klesla nemocnost, jak chodí míň lidí k doktorům a blablabla, akorát bych se zas na.rala!!
K tomu kakání, hodně doporučujou nějakou švestkovou šťávičku, nebo nám co nejvíc pomáhá je hroznový víno a kiwi. My kajdíme taky jednou za dva, tři dny, někdy i dýl. Nejhorší to u nás bylo, když jsme zavedli příkrmy a než se naučil pořádně pít. Teď jak říkám chodí jednou za pár dní, když vidim, že už dlouho nekajdil, tak dám ke sváče kiwi nebo víno a nejpozdějc druhý den je v plínce OBR nálož.

Kam, co mamka? Už vám ji pustili?

Tak mládě je vzhůru, letim do pokojíku, než zbourá postýlku, zatím pááááááááá
22. dub 2008 ve 14:30  • Odpověz
mapris,
my už teď ani s uspáváním problémy moc nemáme.
Buď odpadne sama nebo tam s ní leží přítel a dělá, že spí a malá za chvíli taky vytuhne.
Jak už nechodí přes den spát, tak je večer unavená a sama si řekne, že chce do postýlky.
A s tím vyřváním to bylo hlavně v noci jak se hodně budila.Ale nenechávám ji vyplakat, to ne.
Když pláče tak ji vezmu a nemám srdce na to ji trápit, ale nechávám ji když se vzteká.
Většinou se vztekala když místo mlíka dostala čaj.Teď už poslední dny nevyžaduje nic.
A jak dlouho??První noc řvala asi hodinu a půl,druhou noc taky hodinu, třetí asi 3/4hodiny a čtvrtý den jen 10minut pořád to zkoušela a pak to vzdala.
Teď už spí o mnoho líp, teda když není zrovna nemocná, jako že teď je :slight_smile: .

prochi,
taky mě to strašně vytáčí.a ještě k tomu dnes psali, že za tyto 4měsíce vybrali na poplatkách 1miliardu, 32milonu.a kde to je vidět???Vůbec nikde!!!!!!
Prostě děti a staří lidé by měli být od toho osvobozeni.Mám doma 72let starého otce a dá nehorázné peníze za léky a do nemocnice jezdí na vyšetření každý měsíc.Čistí mu krev, měl už tři lehké mozkové mrtvice, a zkracují se mu šlachy na rukách, takže dlaně už nenatáhne a od nového roku už dal spoustu pěněz za vyšetření a lékaře.A navíc má cukrovku a bere spoustu léků.
Je to fakt hnus největší!!!!!!!!!!!!!!!!
22. dub 2008 ve 22:01  • Odpověz
mapris

nezoufej,snad bude líp.Třeba malá taky pociťuje jaro a nedělá jí ta změna moc dobře,třeba je nějak víc unavená nebo tak.Jak už jsem psala,já malýho uspávám denně.Ale zajímavý je,že jen večer,když jde spát odpoledne tak ho dám do postýlky,někdy mu udělám mlíko a jdu uklízet nebo něco dělat a on sám v klídku usne(ťukám :sweat_smile: ),ale večer ne,večer tam s nim musim být :pensive:

iso

určo souhlasim s tim příštím týdnem.A pokud bude mít chuť někdo další,kdo dojede tak budeme rádi :wink:
My jen nemůžeme úterky a středy tak snad to moc nezkomplikuju :sweat_smile:

prochi

taky si říkám,že pokud bude dudlíka vyžadovat pořád tak je asi nerozumný mu ho teď brát,aby nebyl zbytečně ještě plačtivej kvůli dudlíku.Takže ho kdyžtak dáme čertovi(nebo do popelnice,to se mi taky líbí,jak píšeš :grinning: )
22. dub 2008 ve 22:47  • Odpověz
mapris

jakou máš barvu těch golfek?Já je mám pořád taky u našich,asi je prodávat nebudu.Taky se mi líbí,jen škoda,že nemají podnožku,ale jinak se mi zdají fajn.My máme modro šedivé :wink:
22. dub 2008 ve 23:12  • Odpověz
luci,
tak tedy jedině buď pátek a nebo až ten další týden.
My jdem zítra na kontrolu a v pondělí ještě budem asi dobírat ATB.A ve čt.je svátek:o).

Jinak s dudlíkem, my už pomalu odnaučujem.Už jsme ji jeden vzali a druhý ji vezmem asi až se uplně uzdraví.
Teda aspoň to zkusíme, ale vzhledem k tomu, že s ním jen už usíná a pak ho stejně vyplivne tak snad přijde brzo na to, že ho nepotřebuje vůbec :slight_smile: .
Mám kamarádku a ta má 2,5roku starýho chlapečka a ten mám stále dudlíka i přes den a i pije z flašky s dudlíkem,
takže si pěkně zadělává na předkus a už mu aspoň museli změnit tvar, protože doktorka říkala, že už má lehce náběh.
23. dub 2008 v 10:27  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.