• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
Konečně bylo dneska krásně.

Prochi: mamka už je od pondělí doma, potřebovali volnou postel. Jezdí 2x denně na injekce.

Dudlíka máme už jen na spaní, z pokojíku ho prostě nebereme a to by Ondra někdy chtěl. Mě přijde hrozný když potkám kolikrát tříletý dítě s dudákem, no ale nevím jak dopadnem, tak raději nebudu hodnotit :wink: .

Dneska jsme byli v Praze a chodili jsme po Gigasportu, na rukojetě kočáru jsem měla colu, vybírali jsme dárek pro tátu a když jsem se ohlídla na Ondru, drží kelímek v ruce a stačí vysosat zbytek toho co nevylil. Byl od coly úplně zlitý, jsem myslela, že mě šibne, nechápu jak na ní došáhl, byl připásaný. Tak asi sebou začnu nosit náhradní triko a nějaké kalhoty.
23. dub 2008 ve 20:45  • Odpověz
autor
zevi,
no, já našla na netu tzv. estivillovu metodu, jenže to je chození každých pět minut a to bylo ještě horší. Tak od včera necháváme interval 15 minut. V neděli to bylo 1,5 hodky, v pondělí 45 minut, včera přes 20 a dneska do 15ti minut... Akorát co nás zaráží je to, že po koupání, když vypije mlíko, tak si s ní hrajem, a jakmile řeknem, že půjde spinkat do postýlky, tak začne kňourat - tak se modlím, aby jí to přešlo ... A to jak píšeš ty - že jste to nevydrželi - to jsem četla že je nejhorší - protože to dítě bere to, že jste povolili a je konec. Já spíš přemýšlím, že si s ní budu lehat dopo, aby tolik neplakala přes den ... Chodí teď spát ještě 2x denně a dneska to byla krize. Sotva usnula, tak mi jí vzbudila pošťačka, takže spala 20 minut a pak mi vytuhla v golfáčích kolem druhý a to taky tak na 45 minut ... Takže s ní budu přes den zůstávat ... Uvidíme časem ...

isacek,
no, doufejme, že to malá taky za chvíli vzdá. V noci spí dobře, teda zatím ťuky, ťuk. Vzbudila se dneska tak po pátý hodině a to jsem si tam musela lehnout, a spát tam a spali jsme do sedmi.

macej, isacek,
už jsem byla dneska sama s malou venku a bylo to prima. V pátek se chystáme za manželem do práce, v pondělí už něco mám a pak je ten svátek ... Takže nevím kdy bysme to udělali...

macejka,
no, já mám modro béžový. To na ty nožičky mně taky štve, ale to už většina golfek nemá. Terce jsem musela povolit dost popruhy, protože tam jakoby zase pololeží a sjíždí, ale to je podle mně otázka času, než si zvykne. Jinak ty golfáče se jí strašně líbí ... Občas si řekne, že si chce sednout. Akorát jí musím furt dávat něco na zabavení, takže většinou jedeme tak že - v jedný ruce suchar a v druhý ruce kytičku a jede jak královna :grinning: :grinning: :grinning:

Tady všechny vaše děti už chodí spát asi jen jednou denně po obědě co? Holky, v kolik vám vstávají a v kolik jdou spát?
23. dub 2008 ve 20:52  • Odpověz
autor
myslím po obědě.
23. dub 2008 ve 20:52  • Odpověz
Mapris: Ondra stává mezi osmou a půl devátou, občas i před osmou. Po obědě chodí spát kolem jedné a spí hoďku až dvě, ale když jdeme v pondělí na plavání nebo je jiná akce, dávám ho spát ve dvanáct a taky bez problémů usne. Já ho totiž podezírám, že je ráno vzhůru dřív a v postýlce si hraje a hlavně tlačí :grinning: .
23. dub 2008 ve 21:04  • Odpověz
Kam, tak to je fajn, že máte mamku už doma. Hlavně, že jí pořád hlídají.
My když jedem někam takhle dál na nákup apod., tak radši beru vždy věci na převlečení. Nikdy nevim, co se může stát, třeba zvracení v autě, i když se nám to teda zatím nikdy nestalo, ale člověk nikdy neví. Jedna taška navíc nás už nevyrve.

Dudlíka už nemáme pár měsíců, ale to už jsem se určo vytahovala :grinning:. Ale já si myslím, že když je to jen na spaní a né na celodenní nošení, tak se zatím vůbec nic neděje. Taky mě to přijde hrozný u těch starších dětí, neříkám doma, ať si každý dělá, co chce, ale není vyjímka, že venku vidím děti starší tří let a dudlíka v puse, to mi přijde divný...

Mapris, my k malýmu, když se vzteká, že spát nebude, taky nemůžem chodit každých pět minut, to ho vždycky ještě víc rozbejčí. Zatímco, když dáme delší interval, tak je slyšet, že intenzita breku ustává, až si už jen sem tam zabrumlá. U nás se to teď už zase téměř srovnalo, tak snad to bude brzy lepší i u vás. Hlavně když už jste to vydrželi do teď, tak nepolevujte, to by malá vyhodnotila jako vítězství a příště by to bylo o dost horší. Ale to sis určitě vyčetla.
My teď vstáváme ráno okolo osmý, spát jde v poledne a spí ca. do půl druhý až druhý (jak kdy). A večer jde na osmou.
23. dub 2008 ve 21:09  • Odpověz
Holky, si představte, v pondělí jsme poprvé byla zkusit stepaerobik a bylo to naprosto božííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííí!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Hrozný záhul, fakt mazec, jsem byla úplně hotová a to si myslím, že jsem docela namakaná :sweat_smile:, ale je to zas něco trochu jinýho. Ale super super super!!! Jenom jsem si hrozně namohla lýtka, že ještě dneska mě bolí jak sviňuchy, tak jsem zvědavá, jak budu zítra šlapat na normoš aerobiku.
23. dub 2008 ve 21:13  • Odpověz
Prochi: step jsem vyzkoušela za mých mladých let a přišlo mi to hrozný, druhý den jsem nechodila a šíleně mě boleli kolena. Nikdy více :wink: , jsi dobrá.
23. dub 2008 ve 21:16  • Odpověz
kam, já jsem právě taky byla proti, že na to chodit nebudu... před pár lety jsem totiž byla na cvičícím víkendu, kde jsme mimo jiné měli i hodinu stepy. A tenkrát mě to vůbec ale vůbec nebavilo. Tak jsem držkovala, když místo mého milovaného norm. aerobiku zavedla cvičitelka v pondělí stepy. Ale mě ti to tak hrozně nadchlo, že jsem z toho sama úplně mimoň :grinning: fakt super
23. dub 2008 ve 21:20  • Odpověz
mapris

já u tadytoho golfáče zapínala jen ty dolní pásy,ty co jsou přes ramena jsem nepoužívala,aby měl malej větší volnost,nechtěl být takhle připoutanej.u těch Peg perego je výhoda,že ty pásy co jdou přes ramena nejsou spojenýse zádovou opěrkjou takže má větší volnost.Já jsem na ty kočáry ujetá,už se mi zase líbí jiný,ale kašlu na to,říkala jsem že asi časem prodám ty peg.per. a budu používat ty camky,ještě uvidim.U těch camek je super ten nákup.koš :wink:

prochi

já chodila na step aerobik ještě na zdrávce(to už je let :sweat_smile: )a moc mě to bavilo akorát když jsem se pak zmínila na ortopedii kvůli zádům tak říkali,že to poskakování je to nejhorší,co můžu dělat a že bych měla plavat když už něco.Ale já chodila i přesto na ten step a pak ještě na kockbox a to bylo taky super.Mně vždycky nabila ta hlasitá hudba,to bylo zuper :grinning:

mapris

my jezdíme se sušenkou nebo nějakou mlskou v ruce téměř stále,malej poořád dokola opakuje ham,ham dokud něco nedostane :sweat_smile:

k spaní- po o usíná kolem jedný a spí tak dvě hoďky.Ráno vstává kolem půl osmý až půl devátý.
A dneska večer začal říkat hají už před osmou,myslela jsem,že si zase vymejšlí a hned bude chtít z postýlky tak jsem se šla koupat a k malýmu šel přítel a vylezla jsem z vany a Fík už spal,bylo osm.To jsem teda čuměla.Sice se po půl devátý vzbudil na mlíko,ale zase hned usnul,to koukám :astonished:
23. dub 2008 ve 22:36  • Odpověz
Když tak koukám,dlouho tady nebyla Raculka,copak s ní asi je s holkou jednou :grinning:
23. dub 2008 ve 22:37  • Odpověz
zevi,
přejeme Jíříkovi vše nejlepší k dnešnímu svátku :slight_smile: .
Co nejvíc zdravíčka, štestíčka, lásky a aby ho rodiče moc nezlobily :grinning: .
Natka posílá pusinku na čelíčko :slight_smile: .

mapris,
my už jsme s Luckou domluvené na pondělí, přijedou k nám, ale jestli se citíš dojet tak daleko
klidně můžete přijet taky.Budem jedině rády :slight_smile: .

prochi,
závidím ti to tvé odhodlání chodit ještě cvičit.Já jsem vždy za celý den tak ztahaná, že bych nešla ani za zlatý prase.
Ale mooooc bych to potřebovala, páč už pomalu jak to prasátko vypadám :sunglasses: :sunglasses: ....
24. dub 2008 ve 12:58  • Odpověz
ahoj kočeny,
mě picne, napíšu román a odpojí mě to :angry:

prochi,
jelikož jsem nepostřehla, že nemáte dudlík, tak gratuluju! :slight_smile:

zevi,
my máme problém s flaškou doposud, když má hrnek, moc nevypije, tak vždy sklouznu k flašce :cry:

Noční spaní
máme hrozné, asi čím dál horší, jednou dobrý a pak zas promrčí celou noc a za boha nevím, čím to je, pořád mě chce u sebe, je to taková citlivka, v noci mě vyhledává a pořád potřebuje nějaký kontakt, tak s ní musím¨občas spát...pořád jak s miminem :unamused:
24. dub 2008 ve 12:59  • Odpověz
Jéé koukám, že isacek vložila se mnou.
Tak jsem obkoukla, že má

Jiřík svátek! Všechno nej také!!!
24. dub 2008 ve 13:00  • Odpověz
autor
tak Jiříkovi taky přejem všechno nej ... Málem jsem to prošvihla, u nás je to taťka a já myslela, že je to zítra :o)))
24. dub 2008 v 19:53  • Odpověz
Přidávám se ke gratulaci Jiříkovi, hlavně zdravíčko :wink:
24. dub 2008 ve 20:16  • Odpověz
autor
taaak holky .... první den bez pláče ... I dopoledne, odpo spala v kočáru a večer sice fňukala, ale pohladila jsem jí párkrát po tváři, řekla jí, že je naše hodná holčička a že si budeme zítra hrát jako dneska - půjčila si od jednoho chlapečka motorku a malovala křídama. A normálně usnula do pěti minut - byla hodně utahaná, tak doufám, že to není jenom tím.
Hezký večer.
24. dub 2008 ve 20:42  • Odpověz
mapris,
gratuluju, to je super!
To já teď malou večer denně uspávám, tak 10-15 min., má nějaký divný období a jak vypije mlíčko,tak mě začne volat a mrčet a já si musím sednou aspoň vedle postýlky.
24. dub 2008 ve 21:39  • Odpověz
zevi

také se přidáváme ke gratulaci :wink:

My jsme dneska byli v zoo,bylo úplně nádherně,už aby takhle bylo pořád nebo ještě lépe,prostě jaro...
V zoo super,užili jsme si to,byla jsem s kamarádkama a dětma.Akorát Fíkus je zlobivec,jakmile jsem ho pustila z kočáru tak běžel na druhou stranu nebo se zastavoval a lezl snad na každou lavičku,nemohl se odtrhnout od mašinky...no bájo :grinning: dokonce jsem ho nechala chvíli kamarádce na hlídání a šla jsem si koupit jídlo a ani mu to nevadilo,normálně div neřve,když mu zmizim z očí :grinning: prostě ho to tam bavilo.I když víc než zvířata ty věci kolem.mašinky,prolejzačky...vložila jsem pár fotek.Úspěch měli tygři,ti právě objedvali masíčko a pak lední medvěd,ten cvičil(pohupoval se sem a tam-hlavou)
Akorát jak měl malej pořád na co koukat tak nespal celé odpoledne a usnul až v půl šestý v autě.tak byl pak chvíli rozmrzelej,protože spal asi dvacet minut,ale večer šel stejnak spát až v půl desátý :sweat_smile:
24. dub 2008 ve 23:04  • Odpověz
Haló,haló
24. dub 2008 ve 23:05  • Odpověz
To já jen zkoušela,jestli to tady funguje,psala jse a smázlo se to :angry: :confounded:

zevi

také se přidáváme ke gratulaci :wink:

Tak dneska jsme byli v ZOO.bylo nádherně,celý den teplíčko,už aby takhle bylo častěji.
Užili jsme si to,akorát malej je zlobivec,jakmile jsem ho pustila z kočáru tak běžel na druhou starnu než ostatní,vlezl snad na každou lavičku,nemohl se odtrhnout od mašinky :grinning: Dokonce jsem si šla koupit jídlo a malej zůstal s dětma a tetama v dětský zoo,jindy pomalu řve jakmile mu zmizim z očí :sweat_smile: Bavilo ho to a víc než zvířata věci kolem,prolejzačka,mašinka....Ale bylo to moc fajn.V ložila jsem pár fotek
24. dub 2008 ve 23:11  • Odpověz
No bezva tak mě se to smázlo,ale koukám,že tady se příspěvek připsal.no tak jsem vám napsala dvakrát to samé :grinning: :sweat_smile:
24. dub 2008 ve 23:12  • Odpověz
Ahoj holky, ze všeho nejdřív Jiříkovo poděkování za přáníčka, posílá vám za to pořádný kissanec :sweat_smile:

Macejko, to je jasné, ten dvojitý příspěvek byl, abys pěkně vychytala 5000 :wink: :grinning:

holky, já byla v posledních dnech polomrtvá, ani na koňa jsem neměla energii :stuck_out_tongue_closed_eyes: páč MM měl velkou ko. z živn. úřadu :confused: takže jsme po nocích místo na sobě :sweat_smile: leželi v lejstrech a dávali je do vzorného rychtiku... zvlášť předloňský rok byl záživný, to jsme se stěhovali, zařizovali, zrušilo se manžovo staromládenecké doupě a všechna úředníčina a účetnictví se chaoticky uklidilo v krabicích na půdu, že pak se v tom udělá pořádek, no a nikdy na to nedošlo :zipper_mouth: takže jsme poslední dny chodili spávat v půl druhé, třetí, čtvrté apod
ale vyplatilo se, žádné mouchy nenašli, takže jsme převčírem slavili, jupííí :sweat_smile: no a včera další důvod k oslavě Jirkova svátku, takže mám šílený spánkový deficit :sweat_smile: :sweat_smile:

Maprisku, to sis asi popletla, my nikdy metodu 5-10-15 nepraktikovali a ani k tomu nebyl důvod, jen jsem tu psala, že bych na to asi v případě potřeby neměla nervy, sice jsem na to slyšela kladné ohlasy i od dětské neuroložky, ale já to cítím jinak :wink: (takže jsme to ani nemohli předčasně vzdát, když jsme s tím nikdy nezačali :grinning: )
určitě je to u každého dítěte strašně individuální a pokud je to pro to konkrétní dítě a rodiče cesta jak se naučit spát, tak držím palečky ať se výsledky brzy dostaví a jsou spokojené vyspané dětičky i jejich rodiče :slight_smile:

se spánkem je to u nás asi tak, ráno vstává obvykle mezi 8-9, kolem poledního nebo chvíli po, už chrupká nanovo (vyjímka je, že pokud máme nějaký zajímavý program, tak se spánek klíďo o něco posune) dá si tak dvě hodinky, někdy dýl a včerní spánek až po deváté, někdy až v deset... ale vzhledem k tomu, že my taky nechodíme zrovna brzo, tak nám to neva, jsem radši když je vhůru s náma večer, než kdyby mě tahal z postele třeba v 6 ráno (bych trpěla jak zvíře, ranní vstávání mi nedělá ani trochu dobře :sweat_smile: )

Prochi, supr nápady jak se zbavit dudlíka, zvlášť to mávání popelářům mě pobavilo :grinning: zatím to nehrotím, máme ho jen na spaní, stejně ho brzy vyplivne, někdy usne i bez tak to neberu nijak tragicky (venku blééé, to bych se asi styděla, že už je veliký) a prcek si na něj přes den ani obvykle nevzpomene, ale pokud ho někde zmerčí, to se po něm samozřejmě sápe a škemrá: dudu, dáš? dudůůůů, tam jéééé, dudůůůůůů!!! to obvykle vysvětlování, že dudlík spinká nepomáhá, musím mu ho dát párkrát zamlgat a pak můžeme dudoška zase uklidit a důkladněji, abysme ho před spaním mohli hledat :sweat_smile:
25. dub 2008 ve 14:49  • Odpověz
Macejko, koukám, že máš taky "řidiče" my musíme k autu tak o 10min dřiv než bych chtěla vyjíždět, malý se totiž hned sápe k volantu, klíče musím zabavit, páč moc dobře ví kam je strčit a je v tom docela zručný :grinning: a musím ho nechat chvíli kroutit volantem jinak bych pěknou dobu slyšela ze sedačky povňukávání: mami, šídit! pak mám obvykle puštěné stěrače, všechny blinkry, rozladěné rádio... ale chlapeček je tastný jak blecha, že mohl "šídit"
25. dub 2008 ve 14:56  • Odpověz
Jíťo, no nám kdyby dudlík na flašce nepraskl, tak ji taky asi máme doposud, jenže malý nechtěl ani z náhradního dudlíku, takže jsem si říkala že to vyjde nastejno jestli si má zvykat na nový cucek nebo na hrneček s pítkem... ale trvalo to celý týden a bylo to o nervy :stuck_out_tongue_closed_eyes:
neboj Maruška se to taky naučí, do školy s flaškou určo nepůjde :wink: co třeba nějakou láhev od různých těch jupíků, kubíků apod? nebo i některé menší balení minerálek mají takový ten sosáček... malému se z toho docela líbí pít :slight_smile: anebo když mu nalévám vodu do štamprlky, ale to je pak nekonečné, protože si nechá nalít sotva centimetr, zavelí: tačí! vypije, postaví a: eče! a zase: tačí... :grinning: a baví ho to do zblbnutí
25. dub 2008 v 15:05  • Odpověz
autor
no tak ja to asi zakrila.
Terka usnula vecer i pres den uplne v pohode. Jenze pred 1dnou v noci zacala :angry: :angry: :frowning2: :frowning2: a s prestavkama spani a revu skoncila ve 3 po tom, co jsem se odstehovala k ni do pokoje a na chvili ji pochovala, protoze to byl jinej plac - mne uplne drzela zoufale kolem krku. Ona jak ma rymu, tak ji to jde na prudusky a kdyz ji neni dobre nebo ji neco nejde, tak je vztekla, a to mi v noci prislo ze je ... Takze ted fakt babo rad, co dal ...

Jsme dneska meli den na chodove - tak co taky v tomhle pocasi. Maminka si koupila domaci pantofle a Terezka ma nove boticky - ale za litr :angry: , takze z toho tatka mel sok ... Jsou hezky a jinde zadny rozumny nebyly ...
Vcera mi dorazilo zase par knizek z Knizniho klubu pro Terku a ja jsem si objednala knihu o rodicovstvi, takze se do ni o vikendu hodlam zacist. Jinak zitra jedem k nasim, je tam pobliz letecky den a manzel na nej bere synovce ...

zevi,
tak to jsem si te asi s nekym spletla, sorry :o))

jita2,
Terka pije s hrnickou od canpol babies, ma jednu durku, docela si ho oblibila. Ja jsem ji davala tu s brckem, jenze manzel nadava, ze to tece. Tak jsem dneska koupila od nuku - neco na ven. A dneska kdyz jsme dorazili, tak si terka vzala moji vodu (koupenou v trafice - kupuju tu s tim zobackem) a normalne si sedla na zem, nahla a napila se, a potom vzdycky udelala "aaa" ...

Holky, s tema deckama je ted takova sranda :o)))
Jsme byli u manzela v praci .. Tak se tam zas slecna producirovala :o)))
25. dub 2008 ve 20:02  • Odpověz
zevi,
to mě pobavilo s Jiříkem...eče...tačí :grinning: :grinning:
Jo, my z láhve Kubíka pijeme, ale vypije toho míň, než se může zakousnout do té flašky, tu pak vypije naráz a jaksi ji to spokojí, ta guma nebo co...ale snažíme se trochu i z těch Kubíků :wink: Tak snad to pomalu půjde...

mapris,
Terka perlí taky s tím "aaa" :grinning:
Jo jo, děcka jsou v tom věku, kdy je s něma pořádně sranda!

Babi říkala Marušce, že až bude v noc plakat, že má přijít za ní, že ji pochová a Maruška se na ní zadívala řekla: "Uvidíme"
Nebo se strejdou počítala a říkala: "sedm, sedm, sedm, doprdele osm"
Tak je to naše sprosťanda, místo aby řekla, že tam má pipinu, tak řekla prdel atd. Člověk si musí dávat fakt bacha.
25. dub 2008 ve 22:03  • Odpověz
Teda koukám jak už vaši prckové krásně mluví, to Naty pořád celkem nic.
Teda mluví opakuje hodně, ale rozumíme jí jen my :grinning: .Ale uplně nejlíp říká íza :grinning: :grinning: .
Přitom zrovna dneska jsem ji říkala abecedu a ona po mě krásně opakovala, ale dát dohromady větu nebo pořádné slovo to ne.

A s tím, že je s nima strašná prča jen a jen souhlasím.Já se s nikým snad v životě tak nenasmála jak s malou.
A to dřív byly s kamarádkama záchvaty smíchu celkem často, ale s Naty je to 100krát denně :dizzy_face: .
Moje kamarádka mi říká, že ji kolikrát nepřijde ani moc srandovní co dělají, ale já ji přijdu srandovní jak se tomu směju.Já se prostě umím radovat z maličkostí :slight_smile: .A hlavně malá je můj 100%lék na deprese.
S ní je ani mít nemůžu, ona mi to nedovolí :sweat_smile: ...

mapris,
malá už po obědě nechodí spát.Jen někdy, když zrovna brzo ten den vstane, nebo vytuhne na 20minut venku v kočárku, když se odněkud vracíme.Dvakrát denně mi spala jen do 10měsíce.
25. dub 2008 ve 23:50  • Odpověz
zevi,
to hlavně, že vám to dobře dopadlo:o).
A kissanec mě moooc pobavil :grinning: :grinning: :grinning: .

jita,
Maruška je hustá :grinning: :grinning: :grinning: .Zatím je to sranda, ale hlavně aby na to zapoměla.
To si nemysli u nás je to samé, každý ji z legrace řekne, řekni tohle a ona to vesele opakuje a ještě se tomu směje.Ale naštestí ji ješte není moc rozumnět.A sranda je když říká kakra(sakra) :grinning:
26. dub 2008 v 00:21  • Odpověz
autor
nazdárek holky,
já byla dneska nakoupit v tescu :o))) Koupila jsem si čtvery letní kalhoty, malý body a nám s manželem spodní prádlo ... Vytáhla jsem kamaráda na kafe, tak to bylo strašně fajn :o))) A hlavně to, že mám zas o jedno číslo menší velikost :o)))

jinak ... 26.9. se chystám na koncert celine dion, kdybyste některá chtěla se připojit, tak budu ráda. Hezký večer.

isacek,
tak ji nech - nemají se prý nutit .. :wink: To anše malá začíná mít teď taky slušnou kecavou ... Akorát neumí říkat mami - já jsem baba ...
27. dub 2008 ve 21:01  • Odpověz
No jo krásný víkend a tady pusto prázno:o)).
My byli dnes celý den na školním hřišti a byla to paráda.Kéž by už tohle počasí zůstalo, co??

mapris,
to je potřeba udělat si takhle občas radost:o).Já bych malou ani do ničeho nutit nemohla, ona se nenechá :grinning: !
Je strašně svéhlavá, prý po mamince, ale tomu vůbec nevěřte :grinning: ....

Já ještě teď peču v pekárně makovec a tady to tak strašně krásně voní, už se na něj těším :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
27. dub 2008 ve 21:10  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.