• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
Ahojky, hlásím se po krásném víkendu.
V pátek večer jsme byli posedět s kamarádami na vepřovém koleni, takže jsme se nasmáli a pěkně nadlábli.
Včera jsme večer grilovali na novém plynovém grilu a masíčko bylo naprosto úžasné, to se nedá rovnat s grilováním na dřevěném uhlí. Jen ho manžel dával asi hodinu dohromady, samozřejmě tam nějaká matička chyběla a jiná zase přebývala. Žádný čouzení, smrad, jen vůně masíčka. No a dneska jsme vyjeli odpoledne na kolech na fotbal do vesnice vzdálené 10km, takže mám v nohách 20km a jsem hotová. Manžel čučel na fotbal a já šla ke kamarádce okouknout jí nový dětský pokojíček pro mimi co má ještě v bříšku.
27. dub 2008 ve 21:37  • Odpověz
Ahoj kozenky :slight_smile:
já zoufale nestíhám :sweat_smile: Jak jsme se vrátili z nemocky my, tak zas odvezdli moji mamku, tak byla furt divočina. Ani nebyla chudera na oslavě Ivoušových narozek, páč podruhé už jsem je překládat nechtěla.
Oslava byla super, absolutně nesrovnatelná s prvníma narozkama. Loni vůbec nevěděla co se po ní chce a letos foukala asi 15xsvíčky :sweat_smile: a dokonce plácla i do dortu, ale měla tam navrchu obrázek z jedlého papíru a ten něco vydrží :sweat_smile:

Jinak fotky tu dávat nebudu, páč jsou víte kde, tak kdo chcete, můžete mrknout.

A jestli ještě máte odkaz na naše videostránky, tak je tam super video, jak mi malá vytuhla u jídla :sweat_smile:

Tak pa a někdy se snad dostavím i přes den, ale ta moje opica mě většinou nenechá, furt mě honí, no hrůza :grinning:

Tak se mějte a drobečci taky :slight_smile:
28. dub 2008 v 00:31  • Odpověz
autor
jsem zblbla termin toho koncertu, ono je to 26. cervna :o))
28. dub 2008 v 10:54  • Odpověz
Dashak: koukala jsem na fotečky, bublina je už hotová slečna. Už si táta chystá vzduchovku? :grinning: .

Dneska jsme byli s Ondrou u zubuře. V čekárně byl naprosto v pohodě, ale když měl jít do ordinace zastavil se na prahu a dál ani krok. Ještě v životě se ke mě tak netisknul jako tam, myslela jsem, že mě uškrtí. Nakonec jsme si tedy sedli do křesla, to ještě vydržel v klidu, ukázal paní doktorce kde všude má hodiny a světla, ale když došlo na otvírání pusinky, tak začal řev, jak když ho na nože berem. Tak má 16 zubů, už jen ty pětky. Jinak vše v pohodě, trik na čištění zubů mi neporadili, tak se dál budeme prát. Prý se to v něm časem zlomí. Ve středu nás čeká 18měsíční a očkování, tak očekávám další řev. A to byl dřív u doktorů úplně v pohodě :unamused: .
28. dub 2008 ve 12:51  • Odpověz
autor
kamhajek,
Terka ma taky obdobi, ze je ke mne obcas jako kliste ... takze Nikolu budu muset na chvili asi vypustit :angry: :frowning2: . A co se tyce cisteni zubu - taky byla vztekla a nechtela to. Tak jsem ji z toho udelala zabavu. V koupelne mam takovy kos na pradlo, tam ji vzdycky posadim, a cistime si zuby spolu. Dam ji pastu a pak kartacek uklidi do stejnyho kelimku jako mame my. A vecer ji dame kartacek do vany, ale koupe manzel a ja na to obcas nejak zapomenu ... Hlavne kdyz je doma i tata - tak si nekdy rano cisti zuby 2x :grinning:
28. dub 2008 ve 20:37  • Odpověz
mapris :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
Terezka je prostě srandistka s tou babou :grinning: :grinning:
28. dub 2008 ve 21:23  • Odpověz
teda holky nám to tady fakt nějak upadá :frowning2: .
Kde máme raculku, ijetku,carodku, ty už se tu dlouho neukázaly.

kam,
vím o čem mluvíš, malá od jisté doby dělá to samé.Jsem z toho neštastná a mám strach z každé prohlídky, jen malá z toho řevu i zvrací.Ale jak jsme byli teď v tom Motole tak nám řekli, že to ze sebe uplně nutí a z toho zvrací.
Prostě už má strach, páč ji stále něco dělají jak je často nemocná a v nemocnici ji měli za malýho uřvance :angry: .

mapris,
a co to spaní, už se vám to zlepšilo?Pomohlo to??

macejka,
tak po dnešní celoodpolední návštěvě jsem udělala jen tři oitky, což mě mrzí.Tak jsem aspoň jednu přidala do alba:o).Fík tam je roztomilej, jak natahuje:o)).A malá odpadla už v osm :grinning: .
28. dub 2008 ve 21:37  • Odpověz
mapris

závidim nakupování,taky bych potřebovala kalhoty na léto (já nemám ráda sukně,vezmu si jí jen vyjímečně ve vééélkym vedru :sweat_smile: )No aspoň jsem Fíkovi dneska koupila šátek :wink:

Dneska jsem jela od Isacka k zubaři,byli jsme objednaní všichni,tak já jsem bez kazíku :sunglasses: ,přítel e vrtal a malej byl ve špatnym rozmaru,protože odpoledne usnul až před pátou a spal asi půl hoďky a pak hned zubař takže sotva otevřel pusu.Ale my byli už v roce a to byl v pořádku a zuby si celkem čistit chce,jak kdy tak myslim,že bude oki.Čeká nás střihnutí uzdičky,má jí dost vysoko,ale na to je prý ještě čas.

isacek

to je fakt,moc jsme nefotili teda já ani nemohla,páč jsem chronickej zapomínač foťáku. :sweat_smile:
28. dub 2008 ve 23:22  • Odpověz
Mapris: taky se snažím dělat čištění tak aby ho to bavilo, ale zabere to jen někdy. Například včera večer předvedl pěkný hysterák u čištění. Prostě ho musím udolat.

Isacek: Ondra právě nemá sebemenší důvod se doktorů bát, nikdy mu nic nedělali nad rámec očkování a preventivních prohlídek. Asi ty děti jsou fakt vnímavější. Já třeba teď nedokážu určit koho se Ondra bude bát a koho ne. Vždycky je to úplně naopak než myslím. V neděli jsme byli u kamarádky a to jsem si říkala, že se jejího tatínka určo bude bát a on nic, hned se s ním kamarádil. A přitom se ho prý děti bojí.

Holky co tu dlouho nebyli, dejte o sobě taky vědět :slight_smile:
29. dub 2008 ve 13:28  • Odpověz
ahoj holky :slight_smile:

koukám, že na nás po delší době mrkla Dashak (to jste si teda užili s nemocnicema :frowning2: ) snad už bude dobře :wink:
Ijetka se k compu asi moc nedostane, když jí taťka študýruje, Carodkaa co se odstěhovala za Phu, už taky nemá na net moc času (ale snad se holky aspoň na skok ukážou) ale co Racul? nebyla tu nejmíň od velikonoc :frowning2:

Mapris, dobrý, kupovat o číslo menší velikost, to potěší :wink: a co Prochi? úspěchy určo jsou, protože podle toho co písneš, tak na sobě tvrdě makáš, tak se pochlub, ať můžu nad tvou pevnou vůlí zelenat závistí, páč jsem po zimě lezla do loňských tříčtvrťáků a poněkud se ve skříni sepraly, tak jsem opatrně vlezla na váhu a ejhle, kde se vzaly, tu se vzaly, tak jaksi nenápadně 3-4 kilečka navrch :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:

Kam, u nás je čištění zubů taky obvykle boj, prcek už má 3 kartáčky, abych mu zaměstnala obě ruce :grinning: ten zbývající si vezmu já a tak nějak sřídavě se snažíme zuby pošmrdlat (někdy úplně vzorně, jindy značně neefektivně) ale nechci to lámat přes koleno, abych mu celé čištění ještě nezhnusila :slight_smile: a my ještě nepastujem, jednak mi náš zubař řekl, že zatím není zapotřebí a hlavně si myslím, že je to ještě takový malý trumpetka co by všechnu pastu spolykal (před ostatníma umělotinama ze stravy se ho snažím zatím co nejvíc ušetřit, tak mu nebudu dobrovolně cpát do bříška pastu :stuck_out_tongue_closed_eyes: on ji jednou začne ulizovat sám, si pamatuju sebe, hlavně růžová tutti-frutti mi šmakovala :sweat_smile: )
29. dub 2008 ve 14:34  • Odpověz
tak jsem zkoukla bublinky fotečky, už je z ní opravdu krásná okatá kočka :dizzy_face: taťka bude asi fakt muset nápadníky odstřelovat :sweat_smile:
trošku závidím tolik krásných hřišťátek, herny... to je paráda :wink: to my tu nemáme, ale holt se zase musím dívat na jiné kladné stránky vesnického života :grinning:

holky, co čarodějnice? máte na zítra nachystané košťátka? :sweat_smile:
já ho musím pro letošek holt nechat schované, protože mi dneska táta ufrnk za prací až do pátku kamsi k Olmíku :frowning2: takže nejen že nepůjdu na první letošní venkovní zábavu (a to jsme se tááák těšili, jak se vytančíme) a ještě k tomu asi zůstanu nepolíbená (asi pod třešeň zatáhnu Jiříka, jestli se to teda počítá :grinning: )

tak mám naplánováno, že nás zítra sbalím a odjedeme k babičce, nechala jsem si tam převézt i kolo, tak to projezdíme po okolí, v pátek dorazím domů, hračky, motorku apod ani nebudu z auta vytahovat, jen nabalím čisté tepláky a vyrážíme na prodloužený víkend na soustředění do takové osady uprostřed lesů :wink: MM jako dobrovolný hasič tam mají třídenní cvičení, aby přes zimu zlenivělá těla dali do formy a na soutěžích nedělali ostudu :sweat_smile: no a my jejich drahé polovičky je budeme morálně povzbuzovat, odpočívat, nahřívat se na sluníčku a večer bude táborák, pařba... :grinning: tak doufám že vyjde počasí, protože kdyby lilo a měli jsme děcka držet v chatě, byla by to otrava pro všechny (dětí tam bude spousta, nejen naše vlastní, ale hlavně ti hasičští benjamínci :wink: )
tak jsem zvědavá, co na to prcek, loni jsme se tam byli podívat jen na půl dne, páč se mu zrovna klubaly vrchní jedničky a horečkovali jsme, tak doufám, že nás letos nemile nepřekvapí špičáky, protože je má těsně před vylezením, tak strašně moc ťukám na dřevo, ať máme alespoň jedny zuby trochu v klidu...
29. dub 2008 v 15:11  • Odpověz
Holky tak až budete prckům čistit zoubky, tak jim k tomu říkejte:

Čistím zoubky, řízy, řízy, ať jsou bílý jako břízy.
Vpravo vlevo vpředu vzadu, horní a pak dolní řadu.
Ať jsou bílé jako sníh, ať má radost každý z nich.

Třeba to trochu pomůže:o).U nás je čištění naprosto v pohodě.

zevi,
tak takový zábavy uplně miluju:o).To fakt závidím :sunglasses: :sunglasses: , to se máte.
Tak si to moc užijte.
29. dub 2008 v 17:12  • Odpověz
autor
isacek,
ahojky, celkem jo ... ťuky, ťuk ... Usne večer v osm a spí zhruba do 4 do rána. Noční mlíko už vynechala. Ale kolem tý 4tý si tam musím k ní lehnout, protože to už neusne, a když odejdu, tak spustí hysterák .. Takže tam s ní spím a vstáváme spolu - je pak vysmátá jak lečo :o))

zevina,
my jedeme v sobotu ke kamarádovi na barák. Sejdou se tam ještě další dvě děti, jezdívali jsme tam každej rok na kola a na chlastací ... Vloni jsme tam nebyli a teď tam jedem na otočku.
Jo a jinak s tím hubnutím - jsem dneska byla v práci, potkala jsem tam kolegyni, kterou jsem viděla někdy vloni v září a dostala jsem šok... Začala doma jezdit na rotopedu a má dole 31 kg ... Fakt jí to sluší ... Jsem si napřed myslela, že byla nemocná, ale prý se naštvala. Je to fakt kóča :o)))

macejka,
tak si dojeď do Tesca do letňan. Mají tam kalhoty za 390 kč. Koupila jsem si červený, béžový a takový svítivě fialový :o)))

Já měla dneska náročnej den, byla jsem u obvodní nechat si napsat rehabilitace na nohu, jenže nenapsala, protože mi zas část jizvy asi trošíčku praskla, takže tam mám menší prasklinku a krvácí to .. Takže mně poslala na bulovku, ale já jsem se zastavila u toho svého chirurga - který mi opět pomohl. Tak jdu zítra na převaz a pak se uvidí ....
Pak jsme byli s Terkou v práci - přičemž byli s Terky nadšení :o))) Nebyli jsme tam totiž od října ... A jelikož byla dobře vyspaná a najedená, tak tam předvedla všechno co umí, včetně auto, a ahoj :o)))
No a na budějovický v c&a jsem KONEČNĚ koupila Terce jarní bundu a kšiltovku. A sobě brazilskou kávu, takže jsme dorazili domů ve 4, Terka dostala přesnídávku a já si sedla ke kafi a byla happy :grinning: :grinning: .
Včera jsme tady na ládvi koupili kotníčkový botky na sucháč na ven ... POUHÝCH 800,- :frowning2: :frowning2: :frowning2:
29. dub 2008 ve 20:49  • Odpověz
isacek,
básnička úúúžasná!! Tu se naučím :sweat_smile:

čarodějnice,
na jednom takovým sletu zítra zpívám, tak snad mě neodnesou sebou :grinning:
29. dub 2008 ve 21:44  • Odpověz
isacku, říkanka je naprosto suprovní, taky musíme natrénovat :wink:

zvlášť dneska se mládě u čištění zoubků předvedlo :angry: měl fakt nevyvedený večer a já vlastně taky...
začalo to tím, že si popálil ručičku, když z neznámého důvodu chytl na takový ozdobný vytahovák svíčky u solné svíce (nikdy na to nešahá, ví že když hoří, tak to pálí, sám na to upozorňuje, takže jsme to s klidem nechávali na stolku) už se stalo, slzy jak hrachy, chladili jsme, mazali fenistilem, foukali... tak dobrý... šli jsme koupat, miluje vodu, říkala jsem si že zapomene na bobino, do toho se začala montovat tchýně (tak nějak cestou ze dvorka šla rovnou s náma nahoru, že jsem s ní i Růžovku, kterou normálně nesleduju, viděla) a začala vyšilovat že máme v koupelně zimu (normálních 20 st. žádný hic, ale krápníky od stropu nevisely :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) a honem honem umývat, tím nás oba akorát vystresla, malý si chudák ani nestačil do vody pobrat všechny kačenky, lodičky a už ho za pár minutek tasila ven (ani neměl šanci vytopit půl koupelny jako obvykle :sweat_smile: ) takže další křivda... pak ho v obýváku duznila v osušce aby chlapeček nenastydl (zatopila jsem v krbu, bylo tam v tu chvíli skoro 25 st. a na sedačce, která je blíž ohni, úplná sauna) ani ho nenechala běhat jen tak v plínce jak je zvyklý, než si obleče pyžámko :unamused: k tomu všemu si vzpomněl na tátu a začal ho volat, pak na dudoška a na bobo :frowning2: takže čištění zoubků probíhalo s řevem: nescůůů, tátoooo, kde jeee? dudůůů, bobo bolíííí...
takže jsem z toho pravděpodobně vyšla jako nezodpovědná matka, která nechává nebezpečné předměty na dosah, krom toho mi dítko málem umrzne při koupání a ještě ho terorizuju s kartáčkem na zuby :stuck_out_tongue_closed_eyes:
sice nic z toho babi neřekla, ale viděla jsem jí to na očích... bože chraň, až budu jednou tchýně, abych se mladým snažila narušovat a předělávat zaběhnuté pořádky, to ať mě radši odstěhují někam na Aljašku :sweat_smile:
ještě že zítra odjíždím k mamině, tu alespoň snadno umravním, když mi bude dávat nesmyslné výchovné rady :wink:
29. dub 2008 ve 22:41  • Odpověz
hnedle se mi ulevilo :grinning:
tak se tady kočky mějte a ne že ze sletů někam ufrnknete :sweat_smile:
29. dub 2008 ve 22:45  • Odpověz
mapris

děkuju za typ :wink: já si nedávno v tescu koupila triko a dneska jsem byla u kamarádky a zabloudili jsme do sekáče a ulovila jsem tam pěkný plátěný kapsáče :dizzy_face: a jinak mám políčeno na botky od Bati pro malýho.

isacek

s touhle básničkou čistíme už delší dobu.Když malej ze začátku nechtěl kartáček do pusy tzak jsem hledala na netu něco o čištění zoubků a náhodně jsem narazila na tuhle básničku.Takže super,taky se mi moc líbí.Ale malej stejnak jak kdy chce čistit zuby.né,že by se u toho vztekal,ale někdy si nechá vyčistit jen jednu čelist a pak už kartáček nechce nebo chce sám a to je takový čištění nečištění :sweat_smile:

čarodejnice-u nás taky nic,kdyby mi to dneska holky nepřipomněly tak o nich ani nevim,úplně jsem na ně zapomněla nebo to spíš nijak nevnímám,když máme malýho a nikam na čáry nechodíme.Jó,když jsem ještě nebxla s přítelem,to jsme si s kamarádkou čáry nenechaly ujít :grinning: :dizzy_face:
29. dub 2008 ve 22:55  • Odpověz
Všem přeji krásný slet, snad se nám obloha rozjasní, aby jsme se někde nenabourali :grinning:
30. dub 2008 ve 13:15  • Odpověz
Čauvesky kozenky, tak se hlásím opět po více než týdnu. Vůbec nestíhám, na PC se dostanu jen když mlaďásek spí, takže buď ta chvilka po O., jenomže často, než to tu trochu poklidim, najim se a uvařim si kafčo, už je prďoch zase vzhůru, takže to nepřipadá v úvahu. A večery jsem poslední dny nějaká šíleně unavená, padám na hubu a jsem ráda, když mlaďas usne, uklidím tu spoušť tady a svalim se na gauč.

Přelítla jsem, co právě řešíme :grinning:, tak zoubky u nás tak nějak průměr. Čistíme si je spolu: ráno po snídani ho posadim na pračku, dostane kartáček a šmrdlá a já si zatím vyčistím svoje. Pak ty jeho ještě přejedu, ale taky se stane, že nemá náladu, zakousne se do kartáčku a nenechá mě. No a po večeři před spaním to samý. Já si je čistím s ním, aby mě to už večer nenutilo žrát :grinning:

Koukala jsem, jak vám dítka krásně mluví. My taky vypravujem celý den, ale dvě slova moc dohromady zatím nedáváme. Ale začal po nás moc hezky opakovat a pamatovat si to. Takže třeba před pár dny mě překvapil, když najednou naklonil pitíčko a důležitě říkal "teče". Já vim, že vám, co dítka mluví už krásně, to přijde jak nic, ale já měla obří radost :sweat_smile:.

Čarodky taky nějak neprožívám. Manža jde zítra normálně do práce, takže nějaká pařba dneska večer stejně nepřipadá v úvahu. Ale aspoň na odpoledne máme spicha s kamarádkou, tady na hřišti je čarodějnický den pro děti. Už jsme tam byli loni, hrajou tam dětský písničky, pořádají různý soutěže pro ty starší děti, děti můžou přijít v maskách čarodějnic a bude se vyhlašovat nejlepší maska. A snad v sedm hodin to vyvrcholí zapálením ohně. Tak se půjdem podívat, jen jsem zvědavá, jak dlouho tam budem. Poslední dobou je malej ze všeho novýho a neznámýho celej vykulenej a trochu se začal bát. Ale já si aspoň užívám, že se ke mačká :grinning:

Co se týče hubnutí, tak jsem zaseklá :angry: Vrhla jsem se asi před dvěma týdny s plnou vervou zase na počítání KJ. Tak jsem zvědavá, vážit se chci až příští týden. Jinak jsem dala dolů při posledním vážení šest kilo, což je možná nic moc, ale v pase neskutečných deset cenťáků, což si myslím, že je paráda. Přes boky a prsa čtyři cm a přes stehna tři cm. Včera jsem si zkoušela tříčtvrtáky, co jsem nosila loni a doslova ze mě spadly!! Tak jsem byla neskutečně happy a zas mě to nastartovalo a povzbudilo, tak snad ještě něco dolů půjde. Je to boj...
30. dub 2008 ve 13:44  • Odpověz
autor
nazdar holky,

zevi,
proboha, to snad ne? Chudák dítě. My teď malou koupeme sice v teplý vodě, ale v koupelně netopíme, a jelikož mi už přehrabává skříňku a občas mi tam něco ukradne a nevrátí, tak jí vezmu do obýváku, tam jí dám pyžamo, plenu a pak mlíko a nazdar ...

jita2,
jituš, jsme to nějak zakecaly - mohla bych tě poprosit o to dvd tý Schifferový? Zaplatím i céďo i poštovný .. Ta pani se neozvala ... :angry:

my jedem zítra ke kamarádovi na chatu na otočku, jezdili jsme tam každž rok - parta tak 20ti lidí, na kola a na chlastací akci - ten kámoš je sládek v pivovaru :o))) A většina kamarádů jsou taky chemici, takže pít umí :o)) Ale teď jsme tam loni nebyli, kvůli Terce a další dva páry mají taky mimina. Tak se tam sjedem zítra juknout na celý den a večer nazpátek. Manžel měl jít do práce, protože jdu v pátek odpo na kosmetiku, ale asi půjde v sobotu. Dopol to pro mně není tak hrozný jako odpol. Takže to přežiju ... Hezký prodloužený víkend - kdo ho má.
30. dub 2008 ve 20:27  • Odpověz
Čauves kočky, hlásím že mě nikdo neupálil, a to jsem byly dneska vkuse 6hodin venku :sweat_smile: Asi jsem se dobře maskovala :wink:

jinak jsem četla, jak máte teď děti takové stydlivé.....my to máme teďko taky, řekla bych že je to asi normální vývojová fáze tohoto období. Loni třeba malá odešla s cizím člověkem za ruku, takže letos to teda nehrozí, ale zas když k nám někdo přijde na návštěvu tak to vypadá tak, že z okna na něho volá steeejdooo poceeem (na mojeho kamaráda ze školy) a když přijde nahoru ke dveřím....nechciiiii, maminko tulinkat....a drží se jak klíště a to doslova, páč já ji ani rukama držet nemusím, ona se rukama chytne kolem krku a nohama se mi obtočí kolem pasu, což trvá půl hodiny někdy i hodinu (podle toho jak se jí dotyčný líbí) a pak se s ním teda jako začne kamarádit a ve finále pak pláče proč odchází :sweat_smile: Jediný kdo se jí líbí jsou blonďaté dámy...nejlépe maminky, to nějak prostě vycítí :confused: No a po doktorech...to je teď taky docela děs, zvlášť po té nemocnici, kdy ji furt brali krev a injekce, infuze atd. Ale spíš je to asi tím věkem....když byla malá, tak byla radost s ní chodit po doktorech a to věřte, že jsme tam strávili dětství :sweat_smile:

Čištění zoubků je u nás v pohodě, čistím ji je já a pak ona pošudlí. My jsme měli dřív problém se stříháním nehtů na nohách, protože ji to lechtalo tak hysterčila, ale teď pěkně drží.

A jinak isačku super básnička k těm zubům :sweat_smile:

Zevi, Jiříčkovi posíláme pofoukáníčko na bobo :unamused: Malá minulý víkend zas u tchýně šáhla na žárovku u lampy, co stála na zemi a neměla stínidlo....to bylo taky veselo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
A jinak tě uklidním, u nás koupání probíhá stejně jak u vás.....malá je ve vaně tak dlouho dokud neřekne, že chce jít ven, takže má dycky studenou vodu, vytáhnu ji, zabalím do osušky a nesu do obýváku, tam už se mi z toho kotí ven a lítá nahá po obýváku než uschne přirozeně :sweat_smile: a pak ji prdnu pyžamo. Jako topení v koupelně nemáme a v bytě ho máme vypnuté :sweat_smile: A jinak normálně běhá i po dlažbě kolikrát bosky a v pohodě....a u tchýně taky hrozné hrocení jak se šla koupat.....jako že honem rychle do vody a malá tam chtěla utíkat po dlažbě už nahá a oni ji drapli pod pazuchu, že neee, že to studí :sweat_smile: Takže to bude asi všude stejné :grinning:

A jinak pochvala prďousům za pokroky v mluvení a taaak :slight_smile:

Jo a dneska jsme s malou viděly čápa :sweat_smile: ale naštěstí nic nenesl :sweat_smile:

A taky máme zasebou první pád ze schodů...resp. schodků...páč jsou to tři schodky u nás na chatě na terase, jsou totiž strašně široké a je tam blbé zábradlí....takže máme na čele drobnou betonovou vyrážku :sweat_smile: a novou hlášku při chůzi ze schodů......malá volá DOKAŽU TO DOKAŽU TO :grinning: a bohužel DOKAŽE TO i na schůdkách do bazénu, a to dokonce úplně sama, takže letos bude hodně zajímavé léto :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jsem zvědavá kolikrát ji budu tahat za gumu od kalhot z vody :sweat_smile: brrrr :confounded:

Tak pa vy čarodějky :slight_smile:

A zítra hezký sváteční den a nezapomeňte na pusáčka pod třešní, ať nám neuschnete :wink:
1. kvě 2008 v 00:22  • Odpověz
Tak pusu pod třešní jsoem dostala od obou svých chlapů, takže mi uschnutí nehrozí. :grinning:

Včera na čarodky jsme tady měli partu kamarádů, takže jsme se pěkně pobavili a nadlábli. Ondra s náma lítal do devíti venku a pořád se předváděl jak umí kopat do mičudy (kluci jsou totiž samí fotbalisti). Kamarádka přivezla i svojí 8měsíční holčičku a měli jsme co dělat Ondru uhlídat když ležela na zemi, pořád jí pusinkoval a lehal si na ní. No kde to ten kluk viděl :astonished: .

Také jsme včera byli na 18měsíční kontrole a očkování a byl to děs. Vešli jsme do ordinace, Ondra se ke mě přitisknul a jakmile se k němu doktor přiblížil začal brečet a když ho poslouchal, prohmatával bříško tak řval, jak tur. Ale nejhorší bylo očkování, to už vysloveně hysterčil, píchali ho do zadečku a museli jsme ho držet všichni tři jak se vzpouzel. No a míry má 84cm a 12,72kg.

Dneska ráno poprvé Ondra dal najevo. že je pokakaný, držel si plínkku a tahal za ní.

dashak + zevina: my máme doma docela teplo a i tak by tchýně Ondru nejraději oblékla do punčoch i tepláků a pak se diví, že je protivný.

Schody je u nás pořád otevřená věc, vzhledem k tomu, že máme pokojík a ložnici v patře pořád přemýšlím jestli pořídit nějakou zábranu až Ondra začne vylézat z postýlky a otvírat si dveře. Teď už krásně schody vyleze sám (samozřejmě já mu stojím za zadkem) a dolů je s naší asistencí taky krásně sejde a ty tři poslední sejde úplně sám, on je totiž na sebe docela opatrný, 3x se rozmyslí než udělá krok, ale určitě ještě hodně dlouho nechci slyšet o tom, že by po nich chodil bez dohledu. Takže nevím, máme schody řešené tak, že vůbec nevím jak by se tam ta zábrana vyřešila.

Prochi: super, že máš vůli a hubnutí se daří. Já teď už chodím do solárka, páč opálený špek vypadá lépe než bílý :wink: .
1. kvě 2008 v 15:11  • Odpověz
Dala jsem pár nových fotek do alba.
1. kvě 2008 v 15:22  • Odpověz
Tak nás taky ve středu neupálili, ani jsme nikde nebyli.Čarodějnice neslavíme, ale dneska jsme byli celá rodina
na Petříně.Lidí tam bylo jak nas...o :stuck_out_tongue_closed_eyes: , a hodinová fronta na lanovku, tak jsme se vydali pěšky, ale s kočárkem a s malou to byla fakt obr fuška :slight_smile: .Byla to krásná procházka a byla i pusa pod rozkvetlou třešní.Malá olíbala všechny :grinning: .

dashak,
malá taky chodí sama do schodů i ze schodů.Jen dolů se přidržuje třeba zábradlí nebo zdi.
Jinak jsem konečně zkoukla fotky a Ivanka je moc hezoučká a miloučká :slight_smile: .

Holky prosím poraďte mi, jedem s kamarádkou asi za tři týdny na hory do Josefova dolu.
Musím sebou malý koupit holinky, ale nevím jak s velikostí.Vy co je máte, máte bežné velikosti co děti nosí,
nebo o něco větší, aby se do nich lépe nazuli?Já jsem tady žádný pořádný neviděla tak je asi objednám přes net.
1. kvě 2008 ve 21:22  • Odpověz
Ahojda, taťka má hokej, tak nekafrá, že se mu nevěnuju a můžu být beztrestně na netíku :grinning: Malýho jsem před chvilkou šoupla do postýlky, zatím stále slyšíme v chůvičce jak si tam vypravuje s bagrem a traktorem :grinning: Holky, malej se poslední dny tak rozpovídal, úplně prostě z ničeho nic, vlastně jako "kdysi" s chozením, pořád nic a pak ze dne na den lítal jak čamrda. Tak teď furt něco komentuje, ale už ne tou svou hatmatilkou, ale to je samý - teče (pitíčko, čůrání, voda z kohoutku...), čaauuu (kdykoli jde okolo mě :grinning: ), ty ty ty (když mu něco seberu), papa (to má dva významy, buď si nese žvanec, nebo předvádí Pata a Mata :grinning: Je toho hrozně moc. Je to taková sranda, jak psala tuhle - myslím Isáček - fakt se celý den z něj válim smíchy :sweat_smile:

Tak a teď k věci :wink:
Dáši, jak píšeš o těch schůdkách, schodech, tak malej zase hrozně zbožňuje žebříky a štafle. Tuhle jsme šli ke slepicím, já se ohnu pro vajíčka, narovnám se a s hrůzou zjistim, že dítě nikde a koukám malej vysmátej úplně nahoře na štaflích, který byly jen tak opřený o úly a jal se přelézat na druhou stranu štaflí. Takže máme novou zahradní zábavu.

Kam, my jsme zábranu - braňku na schody dávali až tenhle týden. Mělo to sice už být loni na podzim, ale truhlář si dával na čas :angry: Já jsem to prozatím moc neřešila, vždycky když jsme v obýváku nebo v děcáku nebo jinde, tak za sebou zavřem dveře. Ale ted už skoro došáhne na kliku, fakt jen asi dva milimetry a otevře (zkouší to stokrát denně, jestli náhou už :grinning: ), tak jsem ráda, že to máme konečně hotový. On sice je vzornej, naučenej, že ke schodům nesmí a když, tak už se metr před schodama otáčí a po prdelce, teď už bokem slezosejde dolů, ale stejně nevim, co mu přeskočí v hlavičce, radši ať tam ta zábrana je. Do schodů už zásadaně chodí, ještě se teda jednou ručičkou drží zdi nebo zábradlí.

K hysterčení u doktorů: měli jsme to asi jako Kam, od malinka hroznej pohodář, očkování nikdy ani nezaznamenal, vysmátej, vždycky předvedl mudře, co všechno umí. Ale teď na 18ti měsíční šilenej hysterák, řval při měření hlavičky, hrudníčku, při vážení, při měření si pořád klekal, takže jsme výšku odhadovali... nevim, co se dělo... asi už prostě jinak vnímá a neměl zrovna náladu :unamused:
2. kvě 2008 ve 20:38  • Odpověz
zevi,
no to je jasný, jak se do toho začne montovat někdo třetí a vyšilovat...není nad to, když si to člověk dělá sám dle sebe, jak uzná za vhodný a svým tempem :wink:

mapris,
já se omlouvám, že jsem na to zapomněla, napiš mi do IP adresu, už jsem se konečně naučila znovu vypalovat přes nero, tak ti to hned po neděli, až bude klid, vypálím a pošlu, žádný peníze ale prosím neřeš, jen tu adresu :sweat_smile:
prochi,
no vidíš to, už máš co slavit, kolikrát to přijde z ničeho nic :sweat_smile:

CO se týče doktorů, to samý, jak píše Prochi, vždycky pohodářka, ale jak byla větší, jen viděla bílej pláš´t, už začala pomrčovat a nedej bože, když se jí chce podívat do krku :astonished:
2. kvě 2008 ve 21:48  • Odpověz
Isáčku, letěla jsem se ti mrknout na ty holinky. Tak je tam velikost 22/23 (takhle je to tam napsaný). Co má botky "hodobóžový do vsi", tak ty jsou velikost 23 a když jsem je přiložila podrážkama, tak jsou stejně dlouhý. Co má botky "na zahradu", tak mají číslo 22 a jsou o fousíneček kratší. Ale ty holiny se zdají na pohled hrozně velký. Já bych si bez vyzkoušení je nelajzla koupit, protože se do nich fakt docela blbě leze.

Ještě k těm doktorům, jsem to po sobě četla a vyznělo to, že zrovna ten den neměl náladu. To právě měl, byl úplně v pohodě a vysmátej jako obvykle, ale už když jsme přišli do čekárny, tak vyběhla sestřička začala mu měřit hlavu, ještě jsem ho ani nesvlékla... a v ordinaci u doktorky se zrovna rozbrečelo nějaký dítko... a pak už to tak nějak jelo...

Taky jsem zkoukla všechny fotečky a všechny dítka chválim, Kam - malej má pěknýho oře :grinning:, Macej - moc hezký fotečky ze ZOO, taky se chystáme :wink:, Isačku - já vždycky když vidim Natálku, tak mi přijde hrozně veliká, jako oproti nám, my jsme takový buřtíci zakrslí..., k Dáše nakukuju průběžně :sweat_smile:, Ivanka je už hotová slečna!

Já jsem dneska musela blejsknout našeho prďocha, jak usnul. Celej pod peřinou, jen prdelka a nožky venku. Hodim fotky k nám na rajče, tak až se vám bude chtít, tak jukněte.
2. kvě 2008 ve 22:12  • Odpověz
prochi,
děkuju za radu ohledně těch holin, budu muset ještě někde juknout a vyzkoušet je.
Toho jsem se právě bála, že to půjde špatně nazout, ale naštěstí malá nemá problém obout jakékoliv botičky.
Taky jsem koukla na fotky a Péťa má neuvěřitelně krásný a velký a modrýýý kukadla, na ty bude bezesporu balit holky, ty totiž nejdou přehlédnout a zamotají spoustu hlaviček :slight_smile: :slight_smile: .
Je pravda, že nám často říkají, že Natka vypadá starší, je na holčičku dlouhá, asi po taťkovi :dizzy_face: .
2. kvě 2008 ve 23:44  • Odpověz
Jé tady bylo přez víkend nějaké ticho.

O víkendu bylo krásně a dneska to stojí zase za prd, ale slibují zlepšení.

Holky jak přesně je ta básníčka o bábovičce na písku? Nějak si s maželem nejsme schopni vzpomenout.

Já se ke koupi holin ještě nedostala, 2x jsem už v obchodě byla a nikdy jsem si nevybrala, naší velikost měli jen v blbých barvách a zkoušeli jsme 22/23. A normálně se do nich dostal.

Prochi: prďolka prostě potřebuje na spaní klid a aby mu nebylo teplo větrá si zadeček :wink: .

Jinak se od čarodejnic potýkám s rýmou a nějak mě nechce opustit. No aspoň pro příště vím, že se musím na koště pořádně obléknout :grinning: .
5. kvě 2008 ve 12:08  • Odpověz
autor
kam,
já vim jen: bábovičko jestli se mi nepovedeš, tak do lesa nepojedeš, jestli se mi povedeš, tak do lesa pojedeš ... ale to je vše :grinning:
5. kvě 2008 ve 12:58  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.