• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
raculka,
tak u nás je to samé :slight_smile: .Když sahá nebo leze kam nemá tak na ní dělám "ty ty ty", ale ona z toho má spíš srandu.Ale myslím si, že moc dobře ví, že to nesmí :grinning: .Vždycky, když ji za něco pokáráme tak na nás dělá cukrbliky, tak se musíme otočit a smějeme se, aby to neviděla.Začne pak dělat ještě větší blbosti.
8. kvě 2007 v 19:08  • Odpověz
No holky to je super téma v tématu :grinning: mě se zdá že nás má Kubík totálně na háku :sweat_smile: když uděláme ne ne ne nebo ty ty ty tak se usměje taky pěkně šibalsky a většinou to udělá. Jinak když ho krmím a on začne jenom tak ze srandy prskat tak i občas poslechne, že ne. :confused:
8. kvě 2007 v 19:14  • Odpověz
No já mám pocit,že vlastně nic jiného než NENE nebo TYTY ani nedělám :sweat_smile:
Tak si říkám,jestli to moc nepřeháníme s přísností,ale asi už by se mělo začít od malička,nebo myslíte, že je to brzy??
8. kvě 2007 v 19:34  • Odpověz
Já to teda dle mého :sweat_smile: fakt nepřeháním, až si kolikrát říkám, že bych měla být přísnější, třeba ho i mírně plácnout po ručičce (trošičku)
Třeba kamarádka,nechápala, že mu dávám rohlík do kočáru nebo autosedačky, což u ní nehrozilo. Její klučina měl hodně přísný pravidla, teď jsou mu 4 roky a hrozně zlobí. Jinak se musím přiznat, že malýmu dávám rohlík nebo kůrku a taky s ním lozí po bytě....no potom lítám vysávám a vytírám, asi je to taky chyba....v čem hřešíte vy???
8. kvě 2007 ve 20:08  • Odpověz
autor
no, zatím je Terka na výchovu "asi" ještě malá, ale je fakt, že se snažím už s mírným "ne ne". Jako dneska, lilo a chtěla být v kočárku na bříšku, tak byla, sice překrytá pláštěnkou ale byla. Jenže kňourala. Tak jsem jí dala ležet, přikryla, zakryla pláštěnkou a ještě půl hodiny kňourala, zima jí určo nebyla, byla najedená a přebalená. Napadla mně ještě žízeň - ale to je u Terky úplně vyjímečný, ona totiž čaj vůbec nechce. No a spíš mně pak napadlo - dávám jí kšíry a ty se jí nelíbí. No, ale řekla jsem dvakrát, že na bříško jít nemůže, protože prší a je ošklivě. Tak za 20 minut dala pokoj a usnula jako pařez. Jinak já budu mít s Terkou asi trošku problém. Je to pěkná šibalka, a pěkně chytrá. Ví, že něco vyvede - a že se mi to nelíbí, ale zkouší hodit na mně cukrbliky. Není to dlouho, co jsem (a možná jsem to tu popisovala) jí "vyčinila", že venku plakala bez důvodu - tak 3x na mně zkoušela házet ty svoje šibalský úsměvy - tak jsem se vžydcky otočila, aby neviděla, jak se směju, no a ona se pak rozplakala. Takže určitě už nějaké to NE NE určitě jo, co nejdřív. Já jsem si řekla, že se chci vyvarovat oslintanýho rohlíku v kočárku, ale ještě uvidíme. Taky si myslím, že mně nějakej ten "chleba" nemine ...
8. kvě 2007 ve 20:49  • Odpověz
ijetka,
já ji do kočáru nedávám rohlík, ale občas ji dám křupku nebo sušenku :sunglasses: ..
Jinak já hřeším v tom, že chodím malou uspávat.Stačí, když jsem vedle postýlky a za chvíli je tuhá, ale musím tam prostě být.
Snažím se ji to odnaučit, ale u nás takový to, že tři dny si pořve a pak bude klid neplatí. :unamused:
:confounded: Naopak, když ji nechám vyplakat, tak se pak budí ze spánku s pláčem.
A já nemám to srdce ji nechat dlouho plakat.A trochu závidím těm kteří to dokáží, protože vím, že tímto si na sebe šiju bič!!! :confounded:
Já předevčírem malou poprvé plácla trošku přes ruku.Dávala jsem jí borůvkovou přesnídávku a ona se snažila mi kopnout do ruky.A samozřejmě se jí to povedlo.
Hned začla dělat pystejčky a natahovala, tak mi to pak bylo líto :sunglasses: :grinning: ..
8. kvě 2007 ve 21:12  • Odpověz
ahojky raculko,
já tak jak holky taky řeknu ne ne, když je potřeba, ale ona to zatím nějak nepotřebuje, páč nikam neleze, bo jí to nejde :grinning: , atd., takže zatím si vystačí s hračkama, takže zatím nijak nezlobí, ale když se zlobí, že třeba něco chce, hračku apod., tak jí malinko přísně naznačím, že ať nemrčí, aby se uklidnila, jinak zatím je vše OK a je moc hodná...u nás to příjde o něco později :wink:
No a co se týče mě, jelikož jsem alergická na rozmazlený a ufňukaný děti (což neznamená, že Maruš taková nebude :grinning: ), tak nejsem rozmazlovací typ, což zase neznamená, že jsem přísná, studená nebo tak něco. Jen nesnáším rozmazlování.
Ale teď se mě to mluví, když ještě nemám vychovaný dítě :grinning: :grinning:
8. kvě 2007 ve 22:05  • Odpověz
Čau babky, tak napíšu něco úplně od věci :slight_smile: Jen jsem vás tak narychlovku přelouskala a přijde mi komická jedna věc - Ivanka je tu asi nejstarší - už má 13,5 měsíce, ale je ze všech miminek nejmenší :grinning:

Ve čtvrtek jdeme na dvě očkování - jedno je obrna a druhé už jsem zapomněla. Tak jsem zvědavá na míry, ale 20.3. jsme neměli ještě ani 7kg a 67cm, takže teď budeme mít tak max. 7,30kg :slight_smile:

K té obrně - očkuje se v celostátně daných termínech - 1. dávka v březnu a pak za 8 týdnů 2. dávka v květnu. Kdo to nestihne - nemoc nebo nezralost, tak dostane zřejmě až za rok.
Infanrix máme taky, je to nějaká šetrnější vakcína(ale ne úplně ta nejšetrnější) a měli jsme ji doporučenou od neurologa a zdarma.

Macejko,
prosím tě, máš obdiv, že zvládáš to kapání a Filípek taky :slight_smile: Poraď kdyžtak nějakou fintu, já už moc nevím, jak to dělat, nedaří se už ani ve spaní. A když jí tam kápnu, tak rozhodně ne tak, jak mám - odtáhnout spodní víčko, většinou to dostane přímo do oka, tak nevím, jestli ji tam vůbec něco z toho zůstane :unamused:

Jiťo,
nevím, jestli běžní kojenci chodí na prohlídky u očního. Řekla bych, že asi ne, pokud neshledá nějaké potíže pediatr???
My chodíme, protože Ivanka se narodila v 7.měsíci, kdy nejsou ještě oči zcela vyvinuté a musí se hlídat vývoj očního pozadí. U nedonošenců hrozí poškození mozku a zraku a Ivance navíc pouštěli v inkubátoru kyslík, který taky kazí oči :unamused: Tak jsme chodili do oční poradny pro nedonošence a pak nás už přešoupli ke klasické očařce. Měli jsme přijít na kontrolu v roce, ale bohužel se to doktorce nelíbilo, a snad že má na jednom oku více dioptrií :unamused: Navíc mi řekla, že je Ivanka divoká a ovládá mě, takže klidně dětičky už vychovávejte :wink: U nás je taky slyšet samé NE, Ivanka na to velice dobře slyší, ale jak tu někdo psal, někdy to přesto zkusí :slight_smile: A teď má období vztekání, že když ji něco zakážu nebo vezmu, tak se rozbrečí, ale když zjistí, že to se mnou nehne, tak přestane.

Takže důležité je nevyměknout :grinning: a když jednou nějakou věc zakážu, tak podruhé ji nesmím dovolit, jinak bude mít děcko ze mě prču. A taky vytrvat, hlavně když spustí Ivanka hysterák na veřejnosti, tak musím mít pevné nervy a neudělat to co ona chce docílit, jinak by mě teda fakt ovládala :grinning:

A ještě vzkazík pro Ijetku :slight_smile:
máme Ijet úplně stejnou úchylku na autíčka :slight_smile: , já taky vždycky truchlím, když taťka vymění auto. Jsme spolu 2,5 roku a už má třetí :unamused: S každým autíčkem se mi pojí nějaké zážitky - výletky, dovolená atd., takže to vždycky obrečím, ale nakonec si zvyknu na to nové. A jak si zvyknu, taťka už zas smýšlí o novém :grinning:

Tak jsem vám napsala romány, ať máte co číst :slight_smile: Já jak se tu objevím jednou za čas, tak je pak toho hodně :stuck_out_tongue_closed_eyes:

A rohlík jsem taky párkrát dala do kočáru, ale potah teda dostal pěkně na prdel :sweat_smile: , ale aspoň se na chvíli zabavila :grinning:
Jiťo a gratuluju ke sporťáku a hoď pak fotos :wink:

Tak páček shledáček :sunglasses:
8. kvě 2007 ve 22:26  • Odpověz
Děkuju za vaše rady ohledně očkování, volala jsem na středisko a opravdu na obrnu nemusíme, ale pozvánky posílají z hygienické stanice, tak nevěděli, že máme hexa, proto nám ji poslali.

Dashak, Honzík je z vašich miminek asi nejmladší a je nejtěžší. My jdeme zítra na půlroční prohlídku a už teď se bojím, kolik bude Honzík vážit, protože v pěti měsících měl 69cm a 8,71kg, zatím jen kojíme a asi ještě nebudeme přikrmovat, i když na příkrmy chodím pravidelně šmírovat, abych se poučila. :slight_smile:
9. kvě 2007 v 08:45  • Odpověz
dashak,
máš úplnou pravdu, nejhorší, co může být, je něco zakázat a pak to nevydržet a povolit nebo nedodržet. To se pak dítko ve skutečnosti nevychová nikdy, není nad slovo, které vždy platí a pevný řád :wink: Dítka milují jistotu :slight_smile:
9. kvě 2007 v 09:20  • Odpověz
No Dáší tebe přečísti půl dne za sebou míti :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Ještě k papání v kočáře, nedávám mu tam jídlo pořád ale občas když vrnká a nic ho neba, vím, že tohle zabere :angry: a je to lepší mu zacpap papuli než jet s uřvánkem :sweat_smile:

Teda holky jak vás čtu, zjišťuju že nejujetější jsem asi já :slight_smile: isacku já spím s malým v posteli a určo bych neměnila, miluju jak u mě funí jako malej krteček, kolikrát se v noci vzbudím a pusinkuju ho :confused: , spíme pod jednou dekou (tak jako kdysi s manžou) a určitě jednou zalituju, ale říkám si že z toho vyroste a pak budu jenom vzpomínat.

Jito
malá je opravdu hodňoučká, jak jste jí "dělali"??? :grinning: Že bych to taky zkusila :confused: :sweat_smile: Kubíka jeho hračky moc neberou, nevydrží u nich :angry: ale šmejdit kolem tv.....to ho bere :sunglasses:

Dáší
Ivanka je pinďousek :sweat_smile: hlavně aby byla oki, držím palečky :wink:
9. kvě 2007 v 10:12  • Odpověz
ijet,
zeptám se manžy, já už si to ani nepamatuju, jak to bylo :grinning: :grinning:
Ale taky má normální vrtochy, neboj :wink:

Ale vždyť je to přece krásný, jak mu dáváš svoji lásku najevo, když vám je¨tak spolu dobře, tak proč ne?? Máš úplnou pravdu, že na to budeš vzpomínat a přinese to jen to dobré :slight_smile:

K tomu kočárku, který mám, posílám odkaz, ro bude jednodušší :slight_smile:

http://www.detskydum.cz/detail.aspx?kt=1315
9. kvě 2007 v 11:03  • Odpověz
ijetka,
taky ji pořád pusinkuju, zrovna včera když usla tak jsme na ní asi hodinu koukali a říkali si jak jsme šťastní :slight_smile: .

Je na mě závislá, ale já na ní taky.A nemyslím si, že ji tímto rozmazluji.
Taky neni ukňouraná, je hodná.Akorát, když ji lezou zoubky tak o tom všichni víme :slight_smile: .Dokáže si sama hrát v postýlce i hoďku a půl a já pak můžu dělat co potřebuju.
9. kvě 2007 v 11:14  • Odpověz
To že je náš mimísek na nás závislý, neznamená, že ho rozmazlujeme :slight_smile: Jsme prostě maminky a oni nás milují, protože my je milujeme :slight_smile: Já vím, že se nemá líbat na pusinku kvůli bacilům, ale já neodolám a pusinkujeme se pořád, nebo mě chce pořád kousat do tváře a do krku a jak mě lechtá po tváři, je to to nejhezčí, potřebujou hodně lásky :slight_smile:
9. kvě 2007 v 11:28  • Odpověz
autor
nazdárek maminy,

no, já s malou spát nechodím. Nějak jsme jí "naučili", že usíná sama. Má k tomu hrací hvězdu, teď už jí kolikrát nepotřebuje a usne s plenou na obličeji - kterou si tam dá samozřejmně sama. V noci se občas "ozve" pro dudlík, jinak spí od 8 do 6ti. No, co se týče výchovy, je důležitý nevyměknout. Co se týče mazlení - mazlím se s malou hrozně ráda. Teď se jí strašně líbí, když se s ní "ňuňám" nosem a když jí ofinou (vlasama) přejíždím přes čelo, to zbožňuje. Vedle ní bych spát nemohla, nemá to ráda. Vždycky mně odstrkuje a nebo mně tahá za vlasy a štípe. Už párkrát se stalo, že když nemohla usnout, tak jsem jí maximálně zazpívala - teď jí pouštím jedno cd s pohádovými písničkami a někdy jí to pomůže přes den usnout.

Včera se mnou "diskutovala" v kočárku. Chtěla být na bříšku, tak jsem jí dala, ale jelikož pršelo, tak měla plášťěnku. To zas kňourala, protože nic neviděla. Tak jsem jí dala zpátky do pololehu. Nelíbí se jí asi kšíry. Sice ještě 20 minut kňourala, ale 2x jsem jí řekla, že na bříšku být nemůže, protože je zima a prší. Tak za 20 minut přestala a byla úplně tuhoň. Mně taky spouští někdy histeráky přímo na veřejnosti, ale to je spíš, že má hlad a nebo nemůže usnout.

Holky, máte doma některá plovoucí podlahy? Malá se na nich "šoupe", ale přijde mi, že by i lezla, ale klouže jí to. Tak si říkám, jestli mám sehnat nějaký "protiskluzový" pončocháčky :o)) Jinak při koupání jí občas dáme pryč to lehátko a od našich jsme přivezli takovou gumovou podložku, co se přisaje do vany. By jste měli vidět ten kolotoč, když byla na bříšku. Zvedala se na rukou, ještě k tomu na kolínkách, taťka si musel sundat tričko, protože byl od ní zamáčenej :o)) Jo jo, už je sranda.

Já se jdu najíst a jedu k doktorce, moje problémy s nohou se zhoršili, od včera mi to oteklo, tak jsem zvědavá :angry: . Zatím páčko.

ijetka,
to se mi taky jednou stalo. Ale jak píšou tady holky, nejaká přísnost zase být trošku musí.
9. kvě 2007 ve 12:07  • Odpověz
No já si říkám, že to u nás začalo prdama, a od tý doby se to vleče :sweat_smile: už to bylo ve stádiu kdy jsme byli ochotní udělat cokoli aby byl klid a on to určo vycítil.
Je to sranda s těma pinďama, já jsem se moc těšila na mimi a manža na to až bude větší, vždycky jsem mu za to div nevynadala, ale teď měním názor. Mimi si může vychutnat asi jenom kdo, kdo nemá problémy s prdama, jinak to nevidím. Já už se skorem modlila ať je věští a dá pokoj. Tak že až budu těhule budu mít nervy aby to nebylo stejný jako jsme zažili :unamused:

Mapris
doufám že je noha lepšejší, co ti s ní dělají?? A doufám že to moc nebolí, chudáku :frowning2: držím pěsti :wink:

Malej je taky závislák na mě a cecině :sweat_smile:
9. kvě 2007 ve 12:40  • Odpověz
Mapris,
moc na tebe myslíme, ať je noha v pořádku a hlavně nezlobí....

ijet,
tak to tě určo chápu s těma prdama, malá je měla skoro do tří měsíců, ale neplakala kvůli nim, jen neustále v noci tlačila a nemohli jsme spát...tak jsem ráda, že už to pak přešlo...
Ale kluci jsou na tohle choulostivější...ale ne všichni...určitě se v dalším těhu nenervuj, to by stejně nemělo cenu..to vůbec nemusí být takové :slight_smile:

Taky jsem si vždycky pochvalovala, jak malou položím do pokojíčku a tím to hasne a spí...teď ji necháváme usnout v ložnici, a pak ji přenesem teprv do postýlky, ale už je to pak OK, jen musí usnout s náma...to my ještě většinou ještě čumíme na telku a ona kolem té deváté, někdy až před desátou usne...
9. kvě 2007 ve 13:21  • Odpověz
Ijet: my na prdíky trpěli, tak první měsíc a bylo to děsný. Vždycky kolem desáté nebo kolem druhé v noci se vzbudil a spustil takový nářek až z toho brněli uši, chudinka malej :cry: . Pomáhalo jedině si ho dát na prsa a v polosedě tak s ním být a trochu s ním pohupovat klidně i hodinu. a pak už nám pomáhal sab simplex. A to jsem nejedla nic co bylo aspoň trochu nadýmavé.

Mapris: držíme palečky, aby bylo všechno už co nejdřív v pořádku.
9. kvě 2007 ve 14:15  • Odpověz
jé holky, my měli do 5 měsíců po jídle koliky :slight_smile: a to byla paráda :grinning: , ale stejně řvala i u cvičení (asi největší řev co znám společně se zubama - aspoň u nás :angry: ) Prdíky nám vyřešil jedině sabík a masáže bříška a přitom jsem ji foukala teplý vzduch z kulmofénu a nebo prostě dát na prsa a pleskat po prcině dokud nevytuhla.

Jiťo, kočárek super :wink: , je to podobný styl jako ten cam apollo, akorát má hezčí, sportovnější design a hlavně vychytanější nánožník :slight_smile:
9. kvě 2007 v 17:03  • Odpověz
Dashak: tak to jste si užili!

Holky jak rychle po sobě rostou zuby. Asi to bude hodně individuální co? Nám skoro najednou vylezli dva spodní a tak by mě zajímalo, co za zoubek poroste teď.
9. kvě 2007 v 17:08  • Odpověz
Holky já mám vážně sklerózu, zapoměla jsem pochválit Jitě golfáče, jsou fakt moc pěkný, malý budou slušet :grinning:

kamhajek
nám vylez první v pátek 13 :confused: a druhej týden na to, no a teď jsem myslela že ňákej vykoukne, páč byl protiva, protivnej a zatím nic :rolling_eyes: tak tipujeme kde se vyvrbí :wink:

Jinak jsem si libovala, že malej vytuhává kolem 20 a chyba lávky :slight_smile: teď před 21h neusne :angry: a bude hůř :confused:

Dáší
to jste si taky užívali co? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Kde nám lítá Terka s Táďou?
9. kvě 2007 v 17:50  • Odpověz
Kozenky,
zkrátka je poznat, že je venku hnusně, tady to docela žije :slight_smile:
Díky za pochvalu...
Ijet,
taky se mě zdá,že spaní se věkem zhoršuje, ne zlepšuje, už neusnou jako maliny, den se jim protahuje a chodí spát později...holt už toho spánku asi tolik nepotřebují...doufám, že se to nebude pořád stupňovat :unamused: :slight_smile:

kamhajek,
to je fakt strašně individuální, nejhorší, že já si to vůbec nepamatuju...první dva nahoře vylezly spolu, pak nějak dva dole, pak dva boční dole a teď se klube třetí nahoře (celkem sedmý) :slight_smile: Ale jak to šlo za sebou časově, to už nevím :wink:
9. kvě 2007 v 18:28  • Odpověz
babky, nám vylezly zuby vždycky v párech, spodní dva s odstupem asi 4dnů po 2 měsících protivného uplakaného období, pak byl zase 2 měsíce stejný protivný cyklus a vylezly nám vrchní dva víceméně najednou a za asi týden spodní i vrchní dvojky tak nějak postupně, během pár dnů ji vykoukly 4 zuby, teď máme růstovou pauzu (tak 2 měs.) ale musí to každým dnem přijít, je protivná až běda, slince jak doga a má tam 4 hrboly jak malina, takže nejspíš zase polezou tak nějak postupně všechny trojky najednou :unamused: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. kvě 2007 v 18:41  • Odpověz
téda vy jste pisatelky, to my co se štracháme po venku i když slunce nesvítí,tak nemáme na nic čas :grinning: Ale zase mi dítko v kočáru spí déle než doma :slight_smile:
Jinak u nás to tedy opravdu není jako u Jíťy,že by se nikam nešplhal.Právě naopak.Stojí u nábytku už pěkně.Teď se naučil bezva věc-hází věci na stůl.Takže opravdu už se skoro nikde nic u nás nemůže válet.Ale pořádek teda rozhodně nemáme,plný pokojík věcí na koberci :sweat_smile:
Jídlo v kočárku-taky jsem si vždycky říkala,jak je to ošklivý,když jsou ty děti umatlaný a kočárek taky.No a jak jsem dopadla...podobně jako ijet. Když je mrzutej,tak mu dám do ruky kus kukuř chlebíku nebo sušenku a je na chvíli klid.Taky mu to dávám kvůli dásničkám a zoubkům.Ono jinak to u nás doma ani moc nejde,kluk nevydrží sedět na místě a pořád někam leze,takže by to bylo opatlané po celém pokoji a to se mi zatím nechce.No a možná by mu to snědl pes :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jak tady čtu,asi jsou holčičky opravdu klidnější.
To já,ijet a carodkaa máme štěští na divochy,co holky?! :grinning:
9. kvě 2007 v 19:35  • Odpověz
raculka,
no jo, hlavně že jsou ty naše dětičky krásné a zdravé, to je nejdůležitější :slight_smile:
9. kvě 2007 ve 20:33  • Odpověz
Ahojda holky,tak konecne mame zprovoznenej pocitac,ja myslela ze se uz nedockam :angry: tak snad se ted zase casteji uvidime :grinning:
9. kvě 2007 ve 21:03  • Odpověz
ahoj carod- to si teda počteš, holky se pěkně rozpovídaly :grinning:
9. kvě 2007 ve 21:27  • Odpověz
Carodkaa: bez počítače a hlavně internetu by mi časem hráblo :wink:
9. kvě 2007 ve 21:31  • Odpověz
No o carod, už jsem chtěla vyhlásit pátrání kde lozíte :grinning:

raculka
jsem na tom stejně, za chvilku došáhne na parapety, už dosahuje na okraj, a to bude rodeo páč tam mám svíčky (ty jsou v celým bytě a všude páč jsem ujetá a sbírám je) :sweat_smile: , taky kytky, a vůbec různý blbůstky, to bude lítat.
9. kvě 2007 ve 21:33  • Odpověz
Ijet-ja koukam ze vys si ho uz vyhlasila :grinning:
9. kvě 2007 ve 21:59  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.